Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#30051) 4d


4d
aktív tag

Sziasztok! Noob vagyok, ma sikerült vennem egy Gigabyte ref hűtős karit.
A problémám egyből az, h amint beraktam a helyére a vga-t máris jelzi a win h új hardver és hiba lépett fel, nincs megfelelően telepítve blabla... az eszközkezelőben a vga ott van minden ok, de van egy kérdőjeles PCI device-om is. :U
A 3dmark már a konfig detektálásánál kifagy. Kezdhetek aggódni?? :U
COD4-et próbáltam, látszólag hibamentesen megy.
Valami ötlet?

(#30052) DigitXT válasza 4d (#30051) üzenetére


DigitXT
félisten

A PCI Device a beépített hangkari a HDMI-hez. A 3Dmarkoknak meg kell egy hotfixet telepíteni. Ha beírod a keresőbe ezeket a kulcsszavakat, meglesz minden.:) Nekem is kb. ugyanezen kérdéseim voltak: a topikban itt a válasz.:R Szerk: csak nekem még ciripelt is a karim veszettül, szóval rögtön volt egy garis csere.:))

[ Szerkesztve ]

(#30053) 4d válasza DigitXT (#30052) üzenetére


4d
aktív tag

Köszönöm a gyors segítséget! Lehet h csak az ijedtség volt nagy.. ;)

(#30054) TTomax válasza 4d (#30053) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nézd csak ezt rakd fel 3DMarkhoz,és nem fog kifagyni :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#30055) 4d válasza TTomax (#30054) üzenetére


4d
aktív tag

Köszi! Van még valami amire ügyelni kell? Előtte egy 1950pro-m volt, ott semmi trükk nem volt.. :)

(#30056) szumo válasza 4d (#30055) üzenetére


szumo
senior tag

Ha még nem tetted meg, akkor bontsd vissza a teljes 1950pro-s driver, software mindenséget, mert az is összeakadhat az új kártyád dolgaival.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#30057) katt777


katt777
félisten

Feltettem a tesztoldalamra egy rakás linket az új ATI és nV karikról: HD4850, HD4870, CrossFire, nVidia GT280X, nVidia GT260X, nVidia 9800GTX+, SLI.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30058) - = Zk = - válasza katt777 (#30057) üzenetére


- = Zk = -
félisten

szia Katt... :R
..,mihez is kezdenénk,mi nélküled?!... ;)
:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#30059) yakuza.tora válasza hakos1987 (#30047) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Őszinte részvétem!
Nekem lövésem sincs, hogy m,i lehetett a gond, de ha kiderül, légyszi jelezd, mert nekem is ugyanaz az MSI OC kártyám van és "picit" aggódom. Vízhűtés mellett mindenféle átmenet nélkül meghalt! :W :(((

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#30060) Blero2


Blero2
tag

Működik a PhysX a Radeon HD3850-en. [link]

Nem úgy volt, hogy ez NV kiváltság? :Y

(#30061) hakos1987 válasza yakuza.tora (#30059) üzenetére


hakos1987
őstag

már mikor megkaptam is vacakolt (gép bekapcsolásakor ,,out of range", elcsikozódott a kép, aztán kifagyott, vagy újraindult...., nem szabáloyzta a ventit....)

egyébként neked egyébknt mennyire melegedik a VRM?

mod: Blero2: Nagyon dúrva! mint írja a cikk is, játékpolitikai kérdés....

[ Szerkesztve ]

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#30062) dudika10


dudika10
veterán

Sziasztok!

Honnan tudhatnám meg hogy vezérli e a vga magától a ventit? (mert nincs 3. szál így nincs visszajelzés hogy mennyire pörög a venti :O )
(gigabyte 3850-es zalman-os változat)

És ha nem vezérli hogy tudnám vezérelni(a lehető legegyszerűbben :D )?

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#30063) Sdi válasza dudika10 (#30062) üzenetére


Sdi
addikt

Szia

Valamilyen vezérlés biztos van benne, mert nagyobb terhelésnél jobban teker / legalábbis az én 3870-es karimon /.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#30064) bakosgabor57 válasza dudika10 (#30062) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Everest,Riva Tuner,meg a füled.

[ Szerkesztve ]

(#30065) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

halihó mki...

érdekességre lettem figyelmes,éshát tanácstalanná váltam :F
adott Win XP proff. corp....catalyst 8.5...meg a legújabb CCC
deha felteszem a 8.6os drivert,ez a kép tárul elém...
CCC
OMFG!nemlehet állítani a csúszkákat...ezálltal a videók csak hallhatók,de nem láthatók!
deha visszateszem a 8.5öst akk simán működik.... :W
vkinek vmi 5let?...

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#30066) dudika10 válasza bakosgabor57 (#30064) üzenetére


dudika10
veterán

Mivel nincs 3. kábel ezért nincs visszajelzés és minden 0%-ot mutat.
A fülem jó ötlet de mindíg ugyan olyan hangja van akármivel terhelem.
Asszem beszerzek egy fordulatszámmérő eszközt, az lesz a legjobb.

(amúgy teljesen jók a hőmérsékletek (idle:30-35°C, load:55-60°C 26 fokos szobában és a borda még hideg) csak szeretem tudni mi mit csinál a gépben. :) )

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#30067) Sdi válasza dudika10 (#30066) üzenetére


Sdi
addikt

Én is a fülemre hagyatkoztam, nekem valahogy hangosabb lett komolyabb terhelés alatt / vagy csak ezt szerettem volna hallani :F :Y /

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#30068) bakosgabor57 válasza dudika10 (#30066) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Itten mostan beleestünk valami fogalomzavarba.Melyik 3.-kábel?

[ Szerkesztve ]

(#30069) stevve válasza - = Zk = - (#30065) üzenetére


stevve
nagyúr

Ez az alapszín, ahogy írja is :DDD

DirverCleaner-rel leszedted a régi előtte? Maga a CCC változott a 8.6-ban egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

(#30070) dudika10 válasza bakosgabor57 (#30068) üzenetére


dudika10
veterán

A ventik közül van 4, 3 és 2 eres és ezen csak 2 eres venti van(és a csatlakozó is csak 2 eres, úgyhogy gondolom a referencia hűtőn is 2 eres venti van) és a 3 éren kapna visszajelszést a pc hogy mennyi is a fordulatszám.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#30071) xardas válasza bakosgabor57 (#30068) üzenetére


xardas
tag

3-adik szál,ugye egyiken megy az e-, a másikon jön, a haramadikon megméri a fordulat számot. gigabyte zalmanos "kütyüinek" nincs fordulat szám mérése, és ha jol tom nem is szabályozza(legalábis 8600,9600 tuti nem).egyébként gigabyte 3870-röl mik a tapsztalatok(tuning,stabilitás,höm)? és a mi a különbség a Hp és H jelzésű kártyákközt.

Helyesírási hibák ejtésére minden jog fenttartva.

(#30072) bakosgabor57 válasza dudika10 (#30070) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Passzoltam :U

(#30073) - = Zk = - válasza stevve (#30069) üzenetére


- = Zk = -
félisten

:DDD
nem szedtem le semmit...:( hm.nemis ismerem :U
amúgymeg sztem nem változott...ezért szoktam csak a drivert letölteni és feltenni...

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#30074) Geri Bátyó válasza xardas (#30071) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A Hp jelzésűn lassabb a memória (legalábbis a GDDR3-asnál), mást én sem találtam. A H-t elpasszolom.

Stabilitás tekintetében ugyan ilyen kiszerelésű 1950pro másfél éve megy 24/7-ben egy havernál. Sokat játszik, de nem tuningolja.
A szilárd elektrolitos kondik miatt szerintem a tuningot is jól bírhatják.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#30075) stevve válasza - = Zk = - (#30073) üzenetére


stevve
nagyúr

Nincs ötletem, sajnos. :(

Viszont az én 3850-em azt hiszi, hogy még mindig rajta van a Chilla, mert megint csak 24 fokot mutat... gyári Sapphire van rajta. Igaz, hogy a ház jól szellőzik, de ez már sok... illetve kevés :DDD

Itt egy kép is:

A CPU-m Brisbane, nem releváns a hőmérséklete. 30 fok van a szobában.

[ Szerkesztve ]

(#30076) katt777 válasza - = Zk = - (#30065) üzenetére


katt777
félisten

AVIVO
Telepítsd.

Ha nem, akkor full ATI szoftver eltávolítás, driver sweeper, majd registry pucolás. AVIVO-t mindenképpen.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30077) - = Zk = - válasza katt777 (#30076) üzenetére


- = Zk = -
félisten

stevve:hm...sapphire?nekemis az van...igaz az csak fölfelé képes mászni :W de hála a riva tunernek,meg zaboláztam... ;]

köszi katt,de az sem segített anno :( az ilyen driver pucolókhoz meg sajnos nem értek...tudatlan vok...nem kellett,nem használtam :U
feltettem ezt a Driver Cleaner-t,de ahhoz képest milyen kis egyszerű progi,annál bonyolultabb számomra... :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#30078) dudika10


dudika10
veterán

Hogy lehetnek a magok szobahőmérséklet alatt a CPU-ban?

Mit is tud ez a brisbane? Gyárilag rosszak a szenzorok? Vagy szárazjéggel hűtöd? :D

(eszembejutott hogy lehetséges még kompresszorral vagy peltier/termoelemmel :DD :DD )

mod: ezt stevve-nek akartam írni csak válasz helyett új lett :B

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#30079) katt777 válasza - = Zk = - (#30077) üzenetére


katt777
félisten

Driver sweeper-t írtam. Guru3D-ről letöltheted, és rém 1szerű. Csak kijelölöd, hogy atit-t pucoljon, aztán söprés! (természetesen ati uninstall után). De reg.-ben kézzel is megkeresheted és törölheted az ott maradt ati hivatkozásokat, ha rendszerpucolás (WinXP manager) után lenne még valami.

Engem ugyan kiröhögtek a "nagyokosok", amikor írtam egy telepítési-mentési metódust windows-hoz a 8.3-as Catalyst dúlása után, de azért csak bebizonyosodik újra és újra, hogy milyen jó, ha van egy komplett partíció-mentésünk, amelyen OK a rendszer, és minden be van állítva, viszont VGA-drivert hírből sem látott.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30080) bakosgabor57 válasza dudika10 (#30078) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Ha nem írnak,ne válaszolj/meglett a 3-as számú kábeled?/.

[ Szerkesztve ]

(#30081) stevve válasza dudika10 (#30078) üzenetére


stevve
nagyúr

A Brisbane gyárilag rossz szezorokkal készült. :( A kép játék után pár perccel készült. Felment 37 fokra és vissza 24-re a GPU. 50%-on megy a venti rajta.

[ Szerkesztve ]

(#30082) bakosgabor57 válasza katt777 (#30079) üzenetére


bakosgabor57
őstag

:R Most csináltam egyet a az új SATA-s vinyóra.Jöhet bármi akármi.

[ Szerkesztve ]

(#30083) dudika10 válasza bakosgabor57 (#30080) üzenetére


dudika10
veterán

Azért akartam választ mert hozzá intéztem a kérdést elsősorban

Nincs sajnos 3. kábel így visszajelzést semmien úton nem kaphatok :((( , de szabályozni elméletileg attólmég lehet (bár ha a 8600 és a 9600gt-n nem szabályozta akkor szvsz ezen sem fogja :O , úgyhogy megelégszem a mostani hőmérsékletekkel)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#30084) zozoz1


zozoz1
aktív tag

Üdv királyok :R :R

Akit érdekel az új Windows 7, itt vannak titkos képek.... :R lehet tovább álmodni, milyen is lesz.... :Y

[ Szerkesztve ]

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#30085) zozoz1 válasza katt777 (#30079) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Honnan szedted ezeket a 40k-55k-s árakat a 4850-4870 kariknál? Ma két nagykert hívtam, ahol ismerős dolgozik, várják a kártyákat tény, de nem kaptak még. Sőt árat sem tudtak mondani. :W Ha nagykerekben nincs, akkor kiskerben sem lehet. Hol láttad te? :R

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#30086) sereeff válasza zozoz1 (#30085) üzenetére


sereeff
aktív tag

PL Itt láthatott! [link] De iponon is lehet keresgélni....

[ Szerkesztve ]

Asrock 970 Extr3 AMD FX81120 Corsair Vengeance 2x4gb kit Scyteh Ninja 3.....Galaxy S20 Plus Watchactive 2

(#30087) zozoz1 válasza sereeff (#30086) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Hmmm... valóban.. :R
Vett is itt már valaki ilyet, vagy csak reklám beárazás? :U

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#30088) sereeff válasza zozoz1 (#30087) üzenetére


sereeff
aktív tag

Azt nem tudom, de ha ennyiért rendeled ennyiért kell kapnod!...... Gondolom.

Asrock 970 Extr3 AMD FX81120 Corsair Vengeance 2x4gb kit Scyteh Ninja 3.....Galaxy S20 Plus Watchactive 2

(#30089) zozoz1 válasza sereeff (#30088) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Én is így gondolom, de ez bátor azért.....
Mert még a nagykerek is csak körülbelül találgatnak......

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#30090) - = Zk = - válasza zozoz1 (#30089) üzenetére


- = Zk = -
félisten

üdv GOD :R

film,volt ma? :K hihhetetlen jóvolt mais...közben meglett a 3. évad is ;]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#30091) zozoz1 válasza - = Zk = - (#30090) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Üdv Nagyúr :R

Sajna ma kimaradt :W . Vendégek voltak..... :F

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#30092) - = Zk = - válasza zozoz1 (#30091) üzenetére


- = Zk = -
félisten

legjobbakkal is előfordul... :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#30093) stevve válasza zozoz1 (#30084) üzenetére


stevve
nagyúr

Egyrészt off, nem ide való (nagyon nem!), másrészt nem csak a cikk címét kellene elolvasni... :W :F :(((

(#30094) hakos1987


hakos1987
őstag

a 4-es sorozatú karikról csak annyit, hogy vki írta a 4es topikba, hogy a legolcsóbb helyen (asszem itt ph-n bazáros volt) 33900 ft volt a 4850, a 4870 meg 57....

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#30095) hakos1987


hakos1987
őstag

vki épp írta másik topikba, hogy nagykerbe érkezett 4870 48+ áfáért... rohadt occsó!

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#30096) katt777 válasza hakos1987 (#30095) üzenetére


katt777
félisten

Sztem akit érdekel, az olvassa a 4xxx topicot, fölösleges ezt elárasztani.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30097) katt777 válasza zozoz1 (#30085) üzenetére


katt777
félisten

Van pár helyen, ismerőseid rossz helyeken dolgoznak. :P

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30098) zozoz1 válasza katt777 (#30097) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Bp 2 legnagyobb nagykerje. Ennél jobb helyen? A másik, hogy számtalan alkalommal számtalan ismerősöm járt úgy (én is), hogy ott van a neten a kisker listán. Az ember elmegy és mily érdekes nincs is. Sőt közlik, hogy nem frisítik a listát óránként. De közben meg kiderül hogy a haveromnak sem tudtak adni órákkal elötte, és ugyan ilyen dumával. Közben meg a neten másnap is ott a listában. Ezt eljátszák olyan ismert Budapesti cégek mint az Aqua computer,Bluefish sztechnika, Extrame digital, Mikland computer stb. Hogy csak a legréggebben piacon lévőket,és a legnagyobbakat mondjam. Úgy hogy már csak abban hiszek, ha vki volt boltban, vett is, és használja pl: 4850-est. Vagy nagyker, első forrásból. De ott nincs. (nem elhanyagolandóan nagyker áron). :R

steve megtisztel a figyelmességed! :R De mivel senki nem volt már fent, csak ismerősök, és épp téma sem volt, így nem volt mit offolnom. Azért én is figyelek. :R
De azért bocsánat NAGYÚR! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#30099) hakos1987 válasza katt777 (#30096) üzenetére


hakos1987
őstag

nem én kezdtem el 3**** topikba 4****-ről beszélni!

azért kössz a figyelmeztetésért! megfogadom....

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#30100) zozoz1 válasza hakos1987 (#30099) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Nyugi, nézz vissza egy hónapot. Ha 1000x nem jött elő bármilyen témában az 4xxx sorozat akkor 1X sem. Ezalol szinte senki nem kivétel. Nézzd csak vissza. Minden 3xxx-es azt várja, és ez még mindíg 3xxx-es topik, mert még mindenkinek az van. Attol még ohatatlan téma, hol ezért hol azért... Nem kell fogadkoznod.... :R :R

A viták vitték elöbbre az emberiséget

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.