Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#30401) FeRRaR1 válasza katt777 (#30400) üzenetére


FeRRaR1
őstag

A bio shock nál az engine em támogatja az FSAA t (Unreal 3) én se értem miért

vedd lejjeb az él simítást mert én Lost Coast tesztelésnél vettem észre h full HDR el nincs 6x MSAA csak 4 x esen teszi rá

(#30402) Pala válasza katt777 (#30400) üzenetére


Pala
veterán

Áhh, így működik, thanks!!! :R:C

Igaz, csak 4x-esen, a 8x már nem, de nem baj, így is jó, 1280x1024, very high + ultra high water, 4x Supersampling AA, 16x AF + HDR, nyamii! :D És mindez 60fps felett átlagban.

(#30403) - = Zk = - válasza katt777 (#30400) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jónekem a riva tuner...majd ha lesz eladó asus X2 TOP venti,akkor esetleg cserélek biost is!de egyelőre jó igy,.....nameg ha a zalman végre készítene vmi jobb féle fajta hűtést X2-re ;]
LEON-T:nekem nem fagyogat az X2-m! :(

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#30404) koma106


koma106
senior tag

Sziasztok!

Látezik HD3850 kártyában rövidebb típus, 192mm hosszú, vagy annál kisebb? kicsi a hely a gépemben...

Ha nincs ilyen, akkor valaki tudna ajánlani 192mm-nél rövidebb, de jó VGA-t ami nem nagyon marad el a 3850-től?

:R

-

(#30405) FeRRaR1 válasza koma106 (#30404) üzenetére


FeRRaR1
őstag

:C

Ez a leglehetetlenebb kérdés :DDD

Nem tom, rövidebb tuti nincs, esetleg ha valamelyik gyártó csinált egyedi nyákosat, az lehet h kicsit rövidebb, de sztem be kell h férjen.......

(#30406) koma106 válasza FeRRaR1 (#30405) üzenetére


koma106
senior tag

Tudom, elég nevetséges, hogy ez a feltétel, de sajnos így van. Barebone gép...

-

(#30407) - = Zk = - válasza FeRRaR1 (#30405) üzenetére


- = Zk = -
félisten

eme szent embernek köszönhetően az X2 karim 825/900(1800)as órajelekről átállt 900/950(1100)ra...bios moddolással...a technika és az ész mire képes!
köszönöm neki... :C
:R

szerk:ennek köszönhetően 3dm06 ban kerek 13005pont jött össze(alap11-12k)nemnagy eredmény,de nekem nagy előrelépés....hamarosan proci tuning lesz...de eza max...tehát kb 100-200MHzet tudok márcsak emelni.... :W
több mint a semmi!

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#30408) Bandee2


Bandee2
tag

nem hiszem el.. és a türelem tényleg tornatermet terem.. :)
SAPPHIRE HD3850 512MB GDDR3 Lite PCIE csak 21k az ipon-on mától.. még jó h kifutottam az HIS x3850-ből.. ezt viszont már nem várom meg h elvigyék az összes darabot!! :)
egyébként mi a különbség a Lite PCIE és a Full PCIE-s verzó között?

(#30409) - = Zk = - válasza Bandee2 (#30408) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ugye megmondtam?... :U :R
ugytudom a lite kevesebb hozzáadott opcioval szerelkezett fel...ha jóltudom!az enyémben(zafír X2 pl semmilyen játék nem volt :( )
tehát kevesebb hozzáadott érték...játék,stb!
deha tévedek,javítsatok ki... :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#30410) Bandee2 válasza - = Zk = - (#30409) üzenetére


Bandee2
tag

:DDD köszi h tartottad bennem a lelket.. már meg is rendeltem a konfigot, mégegyszer nem akarok akkorát káromkodni magamban, mint tegnap.. :D
jó lesz nekem a Lite, netről töltök játékot majd.. xD
esetleg egy Vista release nevet tudnál ajánlani h letöltsem? (pszt!! nem hallott senki semmit..) nagyon régen néztem a Vista-t.. a mostani konfighoz még az xp is sok.. de erre már a vistát kéne rakni, ha jól tudom baja van a kártyának az xp-vel..

(#30411) Pala válasza koma106 (#30406) üzenetére


Pala
veterán

Ugyan nem akarok ráderőltetni semmit, de nem járnál jobban, ha vennél egy normális méretű házat? Ez nem akkora plusz kiadás és később sem lennének gondjaid a szerelgetéssel.
Barebone cuccokat nem éppen a szabadon bővíthetőség jegyében gyártják.

(#30412) lsc válasza Bandee2 (#30410) üzenetére


lsc
nagyúr

Miért lenne baja az xp-vel ?

Az élet kegyetlen .

(#30413) - = Zk = - válasza Bandee2 (#30410) üzenetére


- = Zk = -
félisten

PÜ! ;)
:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#30414) Bandee2 válasza lsc (#30412) üzenetére


Bandee2
tag

olyasmit hallottam h párszor lefagy miatta a gép.. de nem biztos forrás.. cáfoljatok meg.. vagy a 96gt csinál ilyeneket?

(#30415) Pala válasza Bandee2 (#30414) üzenetére


Pala
veterán

Nincs semmi gond XP alatt. A driverek is kiforrottak már.
Ha DX10-et is akarsz, akkor viszont Vista köll. :K

(#30416) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Lesz az 14-15K is ne aggódj :DDD

Én is fel tettem vistát mondom kis 10.1 es AC meg kis vantage de durván be szoptam....

össze omlott original OS t SOHA többé (Katt írd oda :DDD )

Byte os t ezentúl csak is (mint eddig is)

Profilomnál találsz 1 oldalt, onnét tudsz tölteni 1 XP t próbáld ki!

És van ill lesz még 1 vista is

:R :R :R

(#30417) smithbandi


smithbandi
csendes tag

tudom elegetek lehet mar belolem...ati 3850...de nekem is elegem van hehe...kikapcsoltam ai t es beszart nemsoka a gep...
na de nemis ezert irok....hanem amikor jon be vindows es a billentyuzeten felvilanak a ledek akor mit akar betolteni mert akor fagy meg mindig es legtobszor oszevisza mosodnak a szinek...

Üdv:Bandi

(#30418) Bandee2 válasza Pala (#30415) üzenetére


Bandee2
tag

na akkor megnyugodtam.. :) még jó h vannak naprakész driver-írók.. :)

(#30419) pappen válasza koma106 (#30404) üzenetére


pappen
tag

Szia!

A Gigabyte-nak vannak elég rövid 8800GT-jei.

Üdv.

AMD-ATI

(#30420) Bandee2 válasza FeRRaR1 (#30416) üzenetére


Bandee2
tag

lesz 14k is.. de ennyi erővel 88gtx is lesz 20k alatt.. csak pár év múlva.. :D viszont én már karácsony óta akartam új vga-t, többet nem várok.. akkor még a 96gt volt a nyerő, ahhoz képest 3850-esem lesz ugyanannyiért.. csak megérte várni fél évet.. :))
azt a linket megnézem, bár én annyira nem szeretem az olyan xp-ket, amikbe belepiszkáltak.. instabil lesz tőle a rendszer..

(#30421) Pala válasza Bandee2 (#30420) üzenetére


Pala
veterán

karácsonykor még nem is létezett a 9600GT :)

Amúgy a 9600GT megjelenésekor a HD3850 lassabb volt nála (még a 3870 is egy picit), de a 8.5-ös majd utána a 8.6-os driver megjelenésekor sokat javult a teljesítmény, így most a felállás: 3850 ~ 9600GT, 3870 ~ 8800GT. Persze alkalmazásfüggő.

(#30422) FeRRaR1 válasza Bandee2 (#30420) üzenetére


FeRRaR1
őstag

ZK nak szántam a 14k t (én hibám) :R

próbáld ki meg látod h milyen mást nem mondhatok, én meg az original winyó kerregős sok ram zabálós lassú fosokat nem szeretem pl Orig Vista v talán még Xp is de arra kevésbé igaz....

Smithbandi

Akkor az Driver lesz, mert akkor azt tölti, ha minden bios és progi friss, és a leg újabb gyártó szerinti AGP s driver van fent akkor 1 Win re installt még kockáztass meg

[ Szerkesztve ]

(#30423) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

BRÉKING NYÚZ

Meg jelent az 1.2 es Patch az Assassins Creed hez

És ismét támogatja a játék a Dx 10.1 et :Y :C :R

Kiv vok be lassították e valamilyen mocskos módszerrel, v netán gyorsult is a sima 1.0 ához képest 1.2 vel :R

Aki vistás be próbálhatná

(#30424) - = Zk = - válasza FeRRaR1 (#30423) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hali...
nemtalálom az opot a honlapon :U
hol keressem....? :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#30425) Freeman87


Freeman87
csendes tag

Halika mindenkinek.

Mi a véleményetetek a 3870-ről? 512 GDDR 3-as rammal?Mennyire melegszik?
És mia véleményetek a 8800GTS 320MB os verziójáról? AZ mennyire melegszik?
Csak mert a két kártya között dilemmázok és nem tudok dönteni :S:S:S

Segítségeteket előre is köszönöm szépen!!!

Egy új forumozó! :$

(#30426) - = Zk = - válasza Freeman87 (#30425) üzenetére


- = Zk = -
félisten

a 3870es nem gddr4es? :U
az én 3870 X2m gddr3as......!ATI topicban szted melyiket fogják javasolni? :B
:R
szerk:sztem 3870.512 gddr4es...veszel rá egy csillát vagy egy S1es hűtőt,és máris levan a gond a melegségről....!

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#30427) FeRRaR1 válasza - = Zk = - (#30424) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Mit nem találsz Tezsvérem? :DDD

:R

(#30428) Freeman87 válasza - = Zk = - (#30426) üzenetére


Freeman87
csendes tag

3870-ből van GDDR3-as meg 4-s is... Igen tudom h milyen topikban vagyok de akkor viszont hol kérdezzek rá h melyik a jobb...aki nem elfogult és tényleg a teljesítményt nézi?

(#30429) koma106 válasza pappen (#30419) üzenetére


koma106
senior tag

köszi megnézem, a 9600gso is elég rövid...
:R

-

(#30430) - = Zk = - válasza FeRRaR1 (#30427) üzenetére


- = Zk = -
félisten

lepusztitottam a vistámat...gondoltam felküzdenék egy TE féle Vistát...dehát nem lelem Ombre :R
navigálj kérlek... ;]

Freeman87:látod ez jó kérdés....a végső döntést úgyis Te magad fogod meghozni,igazam van? ;) gondolom utánna néztél már ennek-annak?mire jutottál?.... :R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#30431) Freeman87


Freeman87
csendes tag

Igen igazad van az uccsót én ohzom meg :) De nekem a lényeg a jobb game teljesítmény..nagyobb FPS. :)

Írtam privit,olvasd el...

(#30432) Freeman87 válasza - = Zk = - (#30430) üzenetére


Freeman87
csendes tag

Őszintén szólva meg foggalmam sincs annak ellenére,hogy utána néztem :S Mert konkrét össze hasonlítást nem találtam a két kártyáról.

Valaki segíthetne :(

(#30433) FeRRaR1 válasza Freeman87 (#30428) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Itt rá kérdezhetsz :DDD

Bár nem rég írták

HD 3870 ~ 88 Gt

HD 3850 ~ 96 Gt

a DDR 3 as kb 5 % al lassabb de nem mindenhol!

De az Atik fejlettebbek

Dx 10.1 Sm 4.1 Power Play

multimédiás képességek.....

Erős shaderben, és az új nv ( GTX 200) is már ú h jönnek a shaderesebb játékok
(Elvileg)

Szal max elhúzhat tőlük... :R

(#30434) Bandee2 válasza Pala (#30421) üzenetére


Bandee2
tag

igen.. karácsonykor még tényleg nem volt 96gt.. 86gt-t akartam írni.. :)
a lényeg h megrendeltem a Sapphire 3850 512-est 21k-ért.. bestbuy sztem.. :)

Köszönet mindenkinek a segítségért!! :R :)

(#30435) Pala válasza Bandee2 (#30434) üzenetére


Pala
veterán

Ennyiért tényleg nem nagyon kapsz jobbat, mert a 9600GT drágább.

(#30436) Beowulf_78 válasza katt777 (#30389) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Oké, köszi a felajánlást.
Ha aktuális lesz megnézem. Egyenlőre nincs gondom.Fagyás sincs, tehát a művelet bonyolultságából, és kockázatosságából arra a következtetésre jutottam hogy ameddig nincs gond nem lesz mod. bios.Feleslegesen hülyeség kockázatot vállalni... ;) Azt hittem egyszerűbb a művelet.Bár 8800 GTX OC-nél is próbálkoztunk a bios cserével, de mindig rájöttünk utólag hogy a gyárijával volt a legjobb. :U

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#30437) Ferrault


Ferrault
csendes tag

Hali!
Az eboltról rendeltem vga-t és nem olyan hűtővel árulják mint ami a képen fel volt nekik tüntetve! Ez azért nagy kib@szás a vásárlókkal!
Ilyennel rendeltem
És ilyennel kaptam
Kérdésem az lenne, hogy mennyivel gyengébb ez a hűtő? Mert biztos hogy gyengébb...

(#30438) lsc válasza Freeman87 (#30432) üzenetére


lsc
nagyúr

Itt egy teszt , szerepel benne mindkét említett kártya . A teszt nem mai , a 3870 azóta a 8.5-ös driverrel gyorsult majd 20 %-ot , 320 gts-t én elfelejteném .

Az élet kegyetlen .

(#30439) ricsy888 válasza Ferrault (#30437) üzenetére


ricsy888
senior tag

Tudom nem vígasztal, de én is így jártam. Sőt én még rosszabbul.
Az iPonról rendeltem egy Sapphire HD3870 Full VGA-t(ugyanavval a ref. 2slotos hűtővel mint amit te linkeltél) és helyzette mit kaptam?! Egy SAPPHIRE HD3870 512MB Lite verziót kaptam. :O
Ráadásul érdekes az iPon. Amikor én rendeltem a Fullos verziót akkor még 30k volt most meg 35k és ez a Lite verzió még nem is volt nekik.

Szerk. Amúgy tényleg nem lett volna sokkal jobb a ref. ha egyátalán jobb lett volna.
A képen is látható, hogy csak egy kissebb rézborda hűti a GPU-t.

[ Szerkesztve ]

(#30440) xardas válasza Ferrault (#30437) üzenetére


xardas
tag

amit kaptál hűtő az a.(ha jol tudom).igazábol annyibol csak csendesebb.
a nagyobb nem mindig jobb ;)

Helyesírási hibák ejtésére minden jog fenttartva.

(#30441) Ferrault válasza xardas (#30440) üzenetére


Ferrault
csendes tag

Akkor nincsen nagy különbség a 2 hűtő között?
Azért szerettem volna a másikat, mert az a házon kívülről "szívja" magának a levegőt.

(#30442) yakuza.tora válasza Ferrault (#30437) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Miért vagy ennyire biztos abban, hogy rosszabb a kártya hűtése? :F
Azon az ASUS kártyán DDR4-es memók vannak! Teljesen fölösleges rá a borda és a hülye műanyag burkolat, ami vagy jó irányba tereli a levegőt, vagy nem...az az ASUS hűtő szerintem messze jobb, mint a piros ref.! :K
Tuning? Ugyan ezzel a hűtővel szerelt "TOP" kártyát 4%-al húzta meg az ASUS...[link]

Alléz Olympique de Marseille!

(#30443) xardas válasza Ferrault (#30441) üzenetére


xardas
tag

az nem kivülröl szivja a levegőt hanem kifelé fujja.
és de van köztük különbség, de az a te javadra :)
egyébként ha utána nézel megláthatód hogy a TOP nevű kártya ilyen hűtővel van szerelve
és amit meg te néztél "ref" az meg a G jelű.a boltok meg ált oda írják: a kép csak illusztráció
hidd el jobban jártál.

Helyesírási hibák ejtésére minden jog fenttartva.

(#30444) S4ND3R válasza Ferrault (#30441) üzenetére


S4ND3R
tag

Szerintem jó az a hűtő! Biztosan jobb, mint a gyári. Én is anno referencia hűtővel rendeltem, és olyannal kaptam mint anno az Nvidia 7900GTX-eken volt. [link] Jól bírja a tunigot, és hűvösen is tartja, alapon 38C terhelve max 60C. Szóval ilyenen ne aggódj! :DDD

[link]

(#30445) FeRRaR1 válasza yakuza.tora (#30442) üzenetére


FeRRaR1
őstag

egyrészt nem 4 % al csak 2tré márkba mértek ennyi különbséget 775 -> 851 ~10%

NÉZZÉTEK MEG A LOGOUTOMAT FELTÉTLENÜL :R

Rt vel monitorozd ki, de az asus elvileg már csak galiciatorosokat gyárt, halknak tényleg halk (hangtalan szinte)

De a másikat döntsed el te :K

LOGOUT

:R

(#30446) katt777


katt777
félisten

Feltettem az oldalamra a Radeon Bios Editor használati leírását némi segédlettel. X2-es tulajoknak jól jöhet.

Leon-T: ha valami fontosat hozzátennél, csak szólj.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30447) Ferrault válasza xardas (#30443) üzenetére


Ferrault
csendes tag

Köszi a választ mindenkinek! Akkor mégsem jártam olyan rosszul szerencsére! :)
Am mikor kibontottam a dobozt, láttam, hogy nem olyan hűtő van rajta, egyből felhívtam az eladót, hogy hogy van ez? Mondja, hogy még a régi kép van fent róla, biztos jobb ez a hűtő, ha ezzel árusítják.

Ja és tényleg nagyon halk a hűtője! :K

[ Szerkesztve ]

(#30448) Hooper


Hooper
őstag

sziasztok!

Azt a 3870et tervezem megvételre >> [link]
Jol olvastam,hogy az uj driver (8.6) kiadásával behozta a kari a hátrányát a 8800Gthez képest?

(csakmert eddig 8800Gt terveztem, van giga 31Kért [link])

Tudomtudom 4850, de egyenlőre azzal várnék, nekem ez a gyári hűtés elég ramatynak tűnik... és kb a héten esedékes a vásárlás.

Köszi! :R

(#30449) csibor


csibor
őstag

Hd3830 létezik egyáltalán :F

(#30450) loree69 válasza Freeman87 (#30425) üzenetére


loree69
aktív tag

hát szerintem
nekem asus hd3870 max 70 fok terhelve :C én maximálisan elégedett vagyok vele
öcsémnek MSI 8800gts 320mb van -> sok gáz van vele és legalább 5-10% gyengébb átlagba (jelenelg 90-105 fokon megyneki ;] ) és mást nem hallok tőle hogy soha többé NVidia ;]
döntés a te kezedben van!!!

loree

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.