Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#30601) kalló válasza smithbandi (#30600) üzenetére


kalló
aktív tag

ha gyárilag szar akkor ki kicserélik vita nélkül

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#30602) smithbandi


smithbandi
csendes tag

csak ugye nem oan feltuno a baja...csak anyi hogy nemtok jacani mert kikapcs monitor...nem indul el a gep 10 bol 9 szer...de ha nekik pont bejon es pont jo en megorulok...es viszakuldik a roszat..áááááááááá

Üdv:Bandi

(#30603) kalló válasza smithbandi (#30602) üzenetére


kalló
aktív tag

mutass nekik olyan alkamazást(pl. játék) aminél mindig produkálja a hibát, ja és mond meg nekik hogy nem csak win alatt szarakodik(nehogy a szar winre/driverra fogják)
de ne izgulj emiatt minden valamire való számtekbolt kicseréli a szar terméket.
ilyenre meg ne is gondolj hogy vissza küldik a rosszat, ha vissza nem is adják az árát mert már régebben vásároltad akkor is ki kell cseréljék!

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#30604) smithbandi


smithbandi
csendes tag

oksa....:)

Üdv:Bandi

(#30605) werman


werman
tag

Hi! van valakinek gigabyte 3850/70ese karija ami zalman hütös változat? kivácsi lennék a tapasztalatokra,menyire melegszik meg egyebek.

(#30606) smithbandi


smithbandi
csendes tag

a masik meg az,hogy nemazert kuldom visza mert megfelel nem?
annak orulnek ha jo lenne es nemkene vele szarakodni....
csak az en pezem megy ra igyis pluszba meg viszavinni...

Üdv:Bandi

(#30607) kalló válasza smithbandi (#30606) üzenetére


kalló
aktív tag

Hát a vissza szállítási költséget nem álják az 100.Szerintem te nagyon bizonytalan vagy pedig nem kéne.Mikor vásároltad?
amúgy sztem keress egy fogyasztó védelmes topicot ott megmondják neked, hogy mihez van jogod pl.ezt

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#30608) nygma válasza smithbandi (#30598) üzenetére


nygma
addikt

Honnan való ez a kártya és pontosan mikor vetted?

(#30609) smithbandi


smithbandi
csendes tag

24.-en vettem....budapest...pcx kft
mar az elso nap rosz volt de mig nem tuti nemakartam nekik szolni...
most mar mas gepben is kiprobaltam es ua...szal mostmar szoltam nekik jojenek erte..

Üdv:Bandi

(#30610) nygma válasza smithbandi (#30609) üzenetére


nygma
addikt

3 napon belül meg lehet bizonyosodni arról,hogy egy kártya rossz vagy nem... :U

(#30611) smithbandi


smithbandi
csendes tag

varj mert eloszor rendeltem egy uj tapot mondom tuti keves neki..azis kelett mert anelkul be se indult ..utana jotek a gondok tovabb mig azis lejott 3-4 nap...

Üdv:Bandi

(#30612) nygma válasza smithbandi (#30611) üzenetére


nygma
addikt

Elvesztettem a fonalat... :U

Mind1,küld vissza velük,ha hibás garanciába cserélik,kb 1 hónap...

(#30613) FeRRaR1 válasza nygma (#30612) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Ez cég függő, nekem a kedvenc Web shopunkba rendelt monitorom pixeles volt 22" Wide, másnap 9 re jöttek érte és rá 3 nappal (hétvége) már itt is volt az új, ha szar, és van raktáron másik 1 ből adják, ez nem szervízelés, h nem csere....

és ha szar ha nem a 2-3 Év gari jár hozzá.......

(#30614) nygma válasza FeRRaR1 (#30613) üzenetére


nygma
addikt

Mikor vetted észre,hogy pixeles?

A vásárlástól számított hány napon (percen) belül?

(#30615) katt777


katt777
félisten

Próbálta valaki az AtiTrayTools 1.4.7.1207-es verzióját? Nekem már annyit baszkurálta a 3870-emet (no powerplay, ugyanis nem kezeli a feszültség-állítást), hogy nem igazán van kedvem feltenni.
Vistára van DNA ATI driver Guru 3D-n, amely állítólag tovább gyorsítja a 3D megjelenítést, mert játékra optimalizálták. Én még csak most töltöm.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30616) katt777 válasza nygma (#30612) üzenetére


katt777
félisten

Keresd Ariadnét... :U

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30617) FeRRaR1 válasza nygma (#30614) üzenetére


FeRRaR1
őstag

még az nap meg néztem mivel a Sub pixel gar 3 napos (full pixel gar)

Ez meg pont a sarokba volt és csak zöldet nem adott......

de 3 év garos 1 ébként

van 1 200K s progim amivel tom ellenőrizni, kül színeket, kever , mutat, csíkoz, rácsoz....

1 x ü és nagy x ü :DDD

:R

(#30618) nygma válasza FeRRaR1 (#30617) üzenetére


nygma
addikt

Az más,mert amiről beszéltünk már nem a legfrissebb téma,ezért garanciába küldik minden bizonnyal nem fogják rögtön cserélni neki... :U

(#30619) dudika10 válasza werman (#30605) üzenetére


dudika10
veterán

Nekem egy 512-es 3850-esem van giga és zalmanos, 2d-ben 35-36fok körül van megterhelve játékkal (100százalékig) 62-64 fok néha egy egy pillanatra 68 vagy 72 fokot ír ki (ezt nem tudom miért és csak akkor hogyha kis időközönként méri a rivatuner).

Azt mondják róla hogy elég hangos ez a zalman de én csak akkor hallom hogyha odahajolok mellé (lehet az én fülem rosz :) )

Ami negatívum hogy csak 2 eres venti van rajta így nem tudom mennyire pörög, és azt se hogy szabájozza e egyáltalán a kártya a ventit.

(tuningot nem nagyon néztem, mert így is bőven elég, ami szemetszúrt hogy a gyári 830mhz helyett csak 700-on megy a vram úgyhogy azt felhúztam, hogy legalább a gyári órajel legyen meg)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#30620) xardas válasza dudika10 (#30619) üzenetére


xardas
tag

sztem "hangos" a vf700, a ram azért ment kevesebben mert nem ddr4 hanem dd3 van rajta
a ventit nem szabályozza és kb olyan 2700 körül pörög.érdekesség: nekem van egy vf700cu-m amit még anno x1600-hoz vettem... nah a lényeg hogy ahogy telt mult az idő ugy szépen lassan egyre több lett az rpm. elv 2.4k-nak kellet volna lennie ehelyett 2.5 volt nekem és innen felment szépen 1 év alatt 2.8-ra :Y csak azt nem értem ez mitől van? mert ha logikusan bele gondolok akkor ezt sztem semmi nem magyarázza...

mod: ujra olvastam 50-d van.. akkor amit a memorol írtam az nem él.

[ Szerkesztve ]

Helyesírási hibák ejtésére minden jog fenttartva.

(#30621) Bali27


Bali27
addikt

áááá. Ez röhej.. 2. napja szivok folyamatosan, és a TVn sehogy se tudom a képet szinesre varázsolni..:( Ez lehet driver? Katt777 neked ugy tudom ua a HIS 8.6 os driver van fent mint nekem.. Neked se jó a TVn a kép?

(#30622) werman válasza dudika10 (#30619) üzenetére


werman
tag

Köszi :R Rendeltem egy giga 3850-est 256mb rammal, remélem jó lesz egy darabik egy kemény 2400pro :)) üt a helyéröl igy ez még igyis nagy ugrás, kösz mégegyszer :R

(#30623) Ragadozó válasza dudika10 (#30619) üzenetére


Ragadozó
Ármester

V700 alcu van rajta azért szalad el a hőfok...szerintem se hangos a v700, igazz nem 12V-ra van kitalálva..
A vrm-ek nem melegek? (csak a szél hűti)...
A memória órajelek meg szerintem a hűtés miatt vannak viszzavéve, dobj rájuk süniket...

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#30624) dudika10


dudika10
veterán

Nincs mit.

A 2400pro-hoz képest tényleg nagy ugrás. :))

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#30625) _Petya_


_Petya_
őstag

Sziasztok!

Valaki le tudná írni, hogy pontosan milyen DVI csatlakozók vannak a 3850-en? (single/dual link, mindkettőn van-e analog jel, vagy csak az egyiken, stb.)

Itt elég szűkszavúak.

Egy CRT monitort, egy szintén VGA csatlakozós projektort, és egy HDMI-s LCD TV-t (HDMI-DVI kábellel) szeretnék egyidejűleg rákötni. Megoldható ez? Ha igen, mi kell hozzá?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#30626) FeRRaR1 válasza _Petya_ (#30625) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Hy

Mind a 2 ő küld digitális és analóg jelet is ( ill amelyik rá van dugva, én mind a 2 őt használtam mind a 2 ő röl......)

Viszont még az X 1950 Pro mon próbáltam azt h 2 monitor és + Tv

A gond csak az h 1x re max 2 kijelzőt tudtam be élesíteni, vagy 1. monitor + Tv v 1 monitor + 2 monitor....

Lehet h a helyzet változott azóta nem tom.....

De az tuti h digitálisat is meg analógot is tudja mind a 2 ő

Viszont HDMI t tud csak az 1 ik.... (Asszem)

Én mondjuk per pill digitálisan használom 1680x1050 be Digitális Full DVI kábellel....

(#30627) Bali27


Bali27
addikt

Gyöngyösön láttam Asus4850est, 44 ezerér.. Sztem picit drága, a tudásához képest.. Mondjuk még a drivertöl sokminden függhet az elkövetkező fél évben..

(#30628) katt777 válasza Bali27 (#30621) üzenetére


katt777
félisten

Nekem jó a kép a TV-n, csak én nagy ravaszul tuner-kártyát használok PC-monitorral. :DD
Nem próbáltad CCC egyszerű módból a képernyő varázslót? Megadod, hogy 2 különböző monitor (nem klón mód), a 2.-ra megadod a theater-módot, ill. rákattintasz a kis képre, hogy teljes képernyős legyen. Nálam ennyi volt, amikor teszteltem, de nem TV-vel.

'Asus4850est, 44 ezerér.. Sztem picit drága, a tudásához képest.. ' :)) :)) :))

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30629) Bali27 válasza katt777 (#30628) üzenetére


Bali27
addikt

Próbáltam, de 2 monitort nem lehet beálitani.. Csak ugy h az egyik TV a másik monitor...2 sikképernyös monitorra nem lehet..De mondom kimegy TVre meg szép a kép, csak fekete fehér..Most van egy tök jó Ati kártyám, és minden szart ki kell irnom dvdre ha meg akarom nézni:(

[ Szerkesztve ]

(#30630) szumo válasza katt777 (#30628) üzenetére


szumo
senior tag

Én 2 évig így hajtottam a Videoton walthamot a szobámban. Először egy 9800pro val, később egy x1650pro val tette a dolgát, amíg édesanyám be nem dugta a kislámpáját, és az elvitte a tv-t az örök tv vadászmezőkre. Azóta 2db monitorom van és tuner kártyám :)

Bali27: Ha kimegy a kép, akkor ott csak beállítási hiba van remélhetőleg. Ne csak a Pal-B t próbáld, ott a többi is. Ja és volt, hogy az átalakítóm behalt, és nekem is fekete fehét kép volt. Igaz az 9800-on még sima s-video csati volt, és nem ez a komplex, amit adtak most is a 3870 hez.
Én elsétálnék egy boltba ahol van szervíz, elsírnám a bajom, két hideg sörrel a kezemben, a srácok tuti tudnak egyből adni egy gariztatott kártyából egy csatlakozót, meg néhány tanácsot.

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#30631) Bali27 válasza szumo (#30630) üzenetére


Bali27
addikt

:D:DD: Már végigpróbáltam az összeset nem csak a PalB-t. MIndegyikkel Fekete fehér..
Igen nekem is valszeg az a dugasz amit adtak hozzá, behalt mivel nincs vele semmilyen kép.. Az Svideoval meg FF. Max tényleg az lesz hogy elmegyek valami számtechboltba.. Bár a multhéten kipróbáltam.. x nevü városba be,mentem számtechboltba.. Megkérdeztem a srácot hogy a 4850nek és 70 nek kb menyi lesz az ára.. A srác megkérdezte hogy Nv vagy Ati? MOndom Ati.. Utána meg ..."hogy érted hogy 4870??" :))

(#30632) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Ezt nézd meg Bali27 mielőtt butaságot beszélsz -> [link]

És vedd hozzá:
- Asus HD 4850 39.500,- HUF :C
- Sapphire HD 4870 56.000,- HUF :C
- Asus GTX 280 124.000,- HUF :W

Miről is beszéltünk? :))

Ill meg osztanám a bios tuning tapasztalatomat:
Neki áltam RBE 111 el és 911 / 1256 ra lőttem be High 3D t és kb 2 sec után VPU recoverezett is játékba

Ugyan ez CBASE editorral

és kb 10 Perc után jött a VPU.... Full ugyan az a beállítás pontosan mind a 2 őnél :F

:R

(#30633) Bali27 válasza FeRRaR1 (#30632) üzenetére


Bali27
addikt

Nemértem a kérdésed.. MIröl beszélek butaságot? Mert az eladótól megkérdeztem h mennyibe fog kerülni? Én is tudom az árát kb, csak hogy abban a boltba mennyi lesz arra lettem volna kiváncsi.

(#30634) FeRRaR1 válasza Bali27 (#30633) üzenetére


FeRRaR1
őstag

nincs kérdésem, csak ez a legjobb vétel a VGA piacon, és olcsó is, ezért nem értem h szted miért drága a képességeihez képest

de mind1

Sima driverrel próbáltad?

Ati oldalról?

(#30635) katt777 válasza FeRRaR1 (#30632) üzenetére


katt777
félisten

Mégis, mit gondoltál 911-es GPU-val?
Teljesen mindegy, mivel adsz meg olyan értéket, amit nem bír.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30636) flanki


flanki
aktív tag

Üdv! Van egy Sapphire 3850-nem. Miért lehet az hogy hideg indításnál néha sötét képet ad?
de a monitor "bekattan" tehát oan mintha kapna jelet...egy reset után megoldódik a dolog?!
és nem ez az első ien 3850-es volt egy Asus is ugyanezzel a problémával...mind2 vatsi új...
valaki 5let?! :F

[ Szerkesztve ]

(#30637) lsc válasza flanki (#30636) üzenetére


lsc
nagyúr

A tápod milyen ?

Az élet kegyetlen .

(#30638) nygma válasza flanki (#30636) üzenetére


nygma
addikt

Milyen tápod van? :U

(#30639) FeRRaR1 válasza flanki (#30636) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Ha AGP s akkor lehet h 1 Bios frissítés megoldja....

Ha nem akkor Táp, de az 1. esetbe is lehet táp.....

De inkább biost frissítsél 1.x az ingyé van :DDD

(#30640) Bali27 válasza FeRRaR1 (#30634) üzenetére


Bali27
addikt

Azért mert alig gyorsabb mint egy 3870 ugy tudom.. Legalább is a mostani driverekkel.. Vagy valamit elnéztem?

(#30641) Gyusz válasza Bali27 (#30640) üzenetére


Gyusz
őstag

Egy 4850 jelentősen gyorsabb, mint egy 3870 link, szerintem még többet is kérhetnének érte. Aki 1680*1050, 1600*1200, vagy magasabb felbontásokon játszik, az mindenképpen jobban jár az új Radeonokkal.

(#30642) FeRRaR1 válasza Bali27 (#30640) üzenetére


FeRRaR1
őstag

[link]

Kattints rá, be linkelem még 1x nézd meg a saját szemeddel h mennyire gyors :DDD

(#30643) flanki


flanki
aktív tag

A kártya pci-e-s.
Táp FSP 350-es elméletileg 450-es kell ennek a kártyának de sztem nem ezzel lesz a gond
mert Coolink 400-as táppal is ezt csinálja...
A gépbe csak 1 winyó meg 1író+1 házventi van szal nincs valami nagy fogyasztás...
elméletileg bírnia kéne...
de nem mindig csinálja csak néha néha...pl ma reggel is rendben ment minden....
és az asus kártya 400-watt-os gépben is ezt csinálta abban szintén csak ennyi eszköz volt...
:F

[ Szerkesztve ]

(#30644) nygma válasza flanki (#30643) üzenetére


nygma
addikt

Érdekes...alaplap nem lehet? :U

(#30645) TTomax válasza flanki (#30636) üzenetére


TTomax
nagyúr

Alaplap...BIOS-t probálnék elsö körben frissiteni...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#30646) katt777 válasza Bali27 (#30640) üzenetére


katt777
félisten

Ezt benézted, mint süni a drótkefét...

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30647) flanki


flanki
aktív tag

legújabb van a lapban...sztem videókártya bios lehet...de ha valakinek még lenne egyébb 5lete!? de az a legérdekesebb hogy ad képet...van jel zölden világít és bekattan a monitor...
:F

(#30648) katt777 válasza flanki (#30647) üzenetére


katt777
félisten

Alaplap-hiba még lehet. Ha csak nem kábel, de azt biztosan megnézted.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30649) flanki


flanki
aktív tag

msi a lap látom fenn van a fekelistádon... :DD
mind1 végülis müködik csak néha keserít ezzel :D majd ha legy úgy pénzem megválok a kártyától is meg a laptól is... :))

(#30650) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A 4800-as topicban mindenki elsiklott a kérdésem felett így felteszem itt is:
A Catalyst AI-ról mik a tapasztalatok? Jobb letiltani, vagy inkább érdemes áttolni advancedre? Pontosan mit takar a standar és mit az advanced az off-hoz képest?
Mert nv driverben volt trilinear meg aniso optimalizálás, de azok high quality módban maguktól is letiltódtak, mikor mégis megnéztem quality módban mit fakítanak akkor elég fura dolgokat csináltak AF és AA társaságában. (alig gyorsult, de sokat romlott a kép)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.