Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-06 07:34:25

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdéseket teszel fel, nyisd meg az összefoglalót és bátran szaladj végig az alábbi linkgyűjteményen. Ha nincs válasz, nyugodtan kérdezz. :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#436) Gyuri16 válasza werttzui (#435) üzenetére


Gyuri16
senior tag

bar en nem ertek hozza ennyire, de attol fugg hogy mire akarod hasznalni. ha megfigyelesre akkor ahhoz eleg kisebb is (mint atmeroben mint fokuszban), mig fenykepezeshez tenyleg a penztarca szab hatart. Nekem egy 114/910es newtonom van, 9mm es okularral szepen latni a szaturnusz gyurujet, jupiteren kicsit latni a savokat is (mindez egy erosen fenyszennyezett helyrol). gondolkodom egy barlow lencseben, hogy a kep kicsit nagyobb legyen, de pl ezzel fenykepezni primer fokuszban nem hiszem hogy lenne ertelme bolygokat. mondjuk okularprojekcioval talan lehetne probalkozni, de ahhoz kell egy rendesebb okular.

nekem lenne egy olyan kerdesem (amit valahol feljebb mar irtam), hogy probalkoztam primer fokuszban fenykepezni (egy 350Dvel) sajnos nem tudtam elesre allitani a kepet, mert ahhoz az okularkihuzatot meg kb 1-2 centivel beljebb kellett volna tolni, de azt mar nem lehet. kerdesem az, hogy erre van valamilyen esszeru megoldas? (illetve ha pl webcammal probalkoznek akkor valoszinuleg ugyanez tortenne, ugye?). olvastam mashol is hogy ez eleg konnyen elofordulhat, de nem igazan tudok ra megoldast.

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.