Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Gascan válasza Gorneck (#747) üzenetére


Gascan
tag

És az ASUS P5KR? Megbizhatóság és tunning szempontból megfelelne az alábbi konfignak?

proci:E6550
ram:2x1GB DDR2 800 A-data EE 4-4-4-12
hdd: WD 250GB 7200rpm 16MB (valszeg, nem is lesz több hdd)
vga: PCIE Sapphire x1950pro 256
táp: Chieftec 450W ATX

ASUS M4A87TD/USB3, AMD X4 965 3,4GHz BE, Geil Dragon DDR3 1600 2x2GB, ATI Sapphire Toxic HD5850 1GB, SATA2 WD250GB 7200rpm 16MB, Chieftec 450W ATX

(#752) PH 5.5 válasza ImI87 (#748) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Szerintem a zalmant nem tudod vezérelni a 3 pines csatlakozó miatt, de semmi gond, mert nekem például a kistesó (9500-as) minimum fordulaton megy a 3,2-re húzott 6750-esen. Idle 30 fok alatt tartja, orthos alatt sem éri el az 50 fokot.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#753) tlac válasza Gorneck (#749) üzenetére


tlac
nagyúr

gigában igen, valószínűleg itt is

(#754) Zoli329 válasza Gascan (#751) üzenetére


Zoli329
addikt

Meg...

(#755) vagamo


vagamo
őstag

Ja! Erre gonoltam 730 [link]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#756) Zoli329 válasza vagamo (#755) üzenetére


Zoli329
addikt

Sztem P5K Premium

(#757) Gorneck válasza Gascan (#751) üzenetére


Gorneck
titán

Kell inteles RAID? Ha nem akkor sima P5K.

Gorneck#1239

(#758) vagamo válasza Zoli329 (#756) üzenetére


vagamo
őstag

Mi a főbb különbség a prémium és a deluxe között, néztem az ASUS lapját de :F Miért jobb az egyik, mint a másik? Striker Extreme felejtsem el????

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#759) Gascan válasza Gorneck (#757) üzenetére


Gascan
tag

egy hddém lesz, ez a WD raides lesz... akkor?

ASUS M4A87TD/USB3, AMD X4 965 3,4GHz BE, Geil Dragon DDR3 1600 2x2GB, ATI Sapphire Toxic HD5850 1GB, SATA2 WD250GB 7200rpm 16MB, Chieftec 450W ATX

(#760) Gascan


Gascan
tag

Asus P5K és P5KR között mi a különbség?

ASUS M4A87TD/USB3, AMD X4 965 3,4GHz BE, Geil Dragon DDR3 1600 2x2GB, ATI Sapphire Toxic HD5850 1GB, SATA2 WD250GB 7200rpm 16MB, Chieftec 450W ATX

(#761) Zoli329 válasza Gascan (#760) üzenetére


Zoli329
addikt

Raid vezérlő..

(#762) keIdor válasza vagamo (#758) üzenetére


keIdor
titán

Jobb a Premium, mert kevésbé melegszik a VRM és az a kondi, ami robbani szokott Extrém Quad tuningnál is hidegebb.
[link] ezt tessék végigolvasni!

Amúgy itt is a lényeg: A Premium-on nagyobbak azok a szarok. [link] [link]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#763) keIdor válasza vagamo (#758) üzenetére


keIdor
titán

Jobb a Premium, mert kevésbé melegszik a VRM és az a kondi, ami robbani szokott Extrém Quad tuningnál is hidegebb.
[link] ezt tessék végigolvasni!

Amúgy itt is a lényeg: A Premium-on nagyobbak azok a szarok. [link] [link]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#764) vagamo válasza keIdor (#763) üzenetére


vagamo
őstag

Köszi!
És a STRIKE EXTREME?

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#765) skoos válasza Gorneck (#746) üzenetére


skoos
őstag

:DDD :DDD :DDD

(#766) Zoli329 válasza vagamo (#764) üzenetére


Zoli329
addikt

Az nem P35.

(#767) skoos válasza Gorneck (#746) üzenetére


skoos
őstag

Mégis mennyi FSB-t illetve Mhz-t fogok tudni körübelül eérni a 6750-el és a Geil ramokkal ami még ATOMSTABIL?
Hosszú heteken át szokott menni a gépem és szeretném atomstabilnak tudni. Léggel.
:))

Apropó, P5KC-re sehogy nem tudok soros portot tenni?

[Szerkesztve]

(#768) Zoli329 válasza skoos (#767) üzenetére


Zoli329
addikt

450 sztem tuti

(#769) vagamo válasza Zoli329 (#766) üzenetére


vagamo
őstag

Tudom 680, de nem jobb választás a prémiumnál?

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#770) Gascan


Gascan
tag

Valaki válaszolja meg nekem ezt a kérdést, még ma este döntenem kell. Már minden alkatrészem megvan, csak az alaplapot amit megrendeltem egyenlőre még nem tudják szállitani.

-ASUS P5K alaplap, picit drágább, de holnapra meglesz
-Gigabyt P35 DS3, picit olcsóbb, de nincs infó mikor lesz raktáron pedig már megrendeltem(de lehet, cserélni ilyen ASUS deszkára). Megéri egy ilyen Giga deszkára várni ebben az esetben?

A hozzávalók pedig:
proci: E6550
ram: DDR2 800 2x1GB A-DATA EE 4-4-4-12
hdd: SATA2 RAID WD 250GB 7200rpm 16MB WD2500YS
vga: Sapphire x1950pro 256
táp: Chieftec 450W ATX

A szempontok pedig nem sokrétű, legyen megbizható, és majd később lehet fogok tunningolni is. Picit már türelmetlen vagyok, mert minden alkatrészem megvan hétfőtől, csak az alaplap hiányzik.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

ASUS M4A87TD/USB3, AMD X4 965 3,4GHz BE, Geil Dragon DDR3 1600 2x2GB, ATI Sapphire Toxic HD5850 1GB, SATA2 WD250GB 7200rpm 16MB, Chieftec 450W ATX

(#771) Achill3uS válasza Gascan (#770) üzenetére


Achill3uS
veterán

P5K...

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#772) Zoli329 válasza vagamo (#769) üzenetére


Zoli329
addikt

A 680 semmiben nem jobb kivéve ha sli kell. Sztem Premium mindenben jobb..

(#773) Achill3uS válasza Zoli329 (#772) üzenetére


Achill3uS
veterán

másrészt katasztrófa a bios-a.. mindenféle beállítások tömkelege ami egy intel chipsetnél nyoma sincs.. csak a példa kedvéért, P5K-ban 3.6GHz-en stabil QX6700-at a 680i-ben be se birtam röffenteni annyin :U igaz nem striker volt hanem evga, de sztem pocsék lapok.. csak ha SLI kell akkor szabad megvenni..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#774) Gascan válasza Achill3uS (#771) üzenetére


Gascan
tag

600 forintal drágábban be tudom szerezni a P5KR deszkát, megéri... modnjuk a hddé támogatja a RAIDet?

[Szerkesztve]

ASUS M4A87TD/USB3, AMD X4 965 3,4GHz BE, Geil Dragon DDR3 1600 2x2GB, ATI Sapphire Toxic HD5850 1GB, SATA2 WD250GB 7200rpm 16MB, Chieftec 450W ATX

(#775) Achill3uS válasza Gascan (#774) üzenetére


Achill3uS
veterán

az hogy ''raid edition'' semmit se jelent, bármilyen sata vinyókat lehet raid-be rakni ha a lap támogatja, vagy raid kártyával. a másik, hogy ha 1 vinyód van azt nehezen rakod raid-be :) sztem fölös kiadás a P5KR, de ha meg azt nézed 600FT-ot megér h rá legyen irva :)
egy biztos, én nem várnék a giga p35 ds3-ra, ha netán tuningolni akarsz, sokkal jobb lap a P5K.

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#776) montressor


montressor
aktív tag

hali!

P5kc-t neztem ki (nem lenne huzva). De valaki azt mondta, h a heat pipe-os chipset hutes nagyon-magyon melegszik. Ez mit jelent fokokban (kb)? Nem gond, a masik chip melegszik (mert ugye a hutes azt futi)?

Masik kerdesem, h van-e valami problema ha xp-vel szeretnem hasznalni a lapot? Audio install gondok szoktak lenni p35os lapoknal, ha jol tudom....

Ennel a lapnal is van, bios allitas utani, kikapcs, majd ujraindul dolog? (ez nagyon bizgeralja a csorom)

Mar-mar 100%ra eldontottem, h ez a lap lesz, mikor olvasom a tesztet a ddrII-ddrIII rol, konkluzio, meg nagyon gyerekcipoben van ugye, sokba kerul stb. Mennyire nevezheto kiforrottnak a p35? Javithatoak lesznek-e bios frissitessel a hibak? Mert ugye, ha ddrII, akkor majdnem felesleges lenne ez a lap...Illetve annyira megse, mert a p35 tud csak 1333fsb-t, ami viszont jol johet egy kesobbi proci upgradenel. Szeretnem meguszni, h egy upgrade soran a lapot is cserelni kelljen. Ha a ddrI eletciklusat/arat neznem meg most is lehet kapni, igy talan 2ev mulva sem tunik meg el a drrII sem, egy esetleges bovitest figyelembe veve meg fogok tudni talan pakolni bele...

Szoval most ismet hatarozattlan lettem kisse :F

Ha esetleg egy giga ga-p53c mellett dontenek, lebeszelnetek-e es miert?

Vagy van-e mas alternativa a p35 mellett, ami tud 1333fsb-t, ha jol tudom nincs...

koszi

(#777) Saviola77


Saviola77
csendes tag

''''''Megéri egy ilyen Giga deszkára várni ebben az esetben?''''''

Szerintem egyáltalán nem éri meg Gigabyte-ot venni, ha vehetsz ASUS-t is. Mondják, hogy ''egy kutya'', de ASUS az igazi minőség szerintem. (Legalábbis jobban, mint a Gigabyte)

(#778) skoos


skoos
őstag

Le tudom menteni valahova a tuningbeállításaim? Mármint, persze semmi gyári, hanem magam konfigolt beállításokat. Vagy ugyanúgy lementi a kézzel konfigoltakat is?

(#779) keIdor válasza Saviola77 (#777) üzenetére


keIdor
titán

Minőségben miben is marad el a GB az ASUS-tól? :F Szerintem ez inkább pont fordítva lenne igaz, mert szerintem egy DS3 és egy P5K összehasonlítva a DS3 egy sokkal korrektebb lap... és mondom ezt független emberként.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#780) keIdor válasza skoos (#778) üzenetére


keIdor
titán

Le tudod az O.C. Profile-ba.
Sry, asszem privátként is elment ez az üzi. :F

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#781) Achill3uS válasza keIdor (#779) üzenetére


Achill3uS
veterán

sztem meg mind2-nek vannak elönyei meg hátrányai, a nyákról rengeteg dolgot le lehet olvasni :) [link] [link]
de hogy nálad a ds3 mitől korrektebb nemtom :D

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#782) tlac válasza Achill3uS (#781) üzenetére


tlac
nagyúr

az összehasonlításod nem korrekt [link] :D

(#783) Gorneck válasza Achill3uS (#781) üzenetére


Gorneck
titán

Az a baj, hogy csak a Te szemszögedből nézed... ;)

Mitől korrektebb?
6 fázis. (kisebb droop)
Több PCI slot nagyobb kari esetén.
IDE csati értelmes(ebb) helyen van.
Több sata.
Mitől nem!
Nincs CF.
Nincs Firewire. (bár ez nemtom van e P5K-n)


[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#784) WiZARD válasza Gascan (#770) üzenetére


WiZARD
addikt

DS3-ra nem biztos hogy várnék. (bár lehet hogy jobb mint p5k, ha más nem 6 fázisú táp miatt)
egy DQ6-ra inkább várnék....

bár asusból meg inkább p5k-e.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#785) tlac válasza tlac (#782) üzenetére


tlac
nagyúr

javítottad a linket

Gorneck23:
+ hidegebb (de ezt az asus-osok nem fogják elismerni :D )

[Szerkesztve]

(#786) Gorneck válasza skoos (#767) üzenetére


Gorneck
titán

450et sztem lazán.

Ha nincs rajta akkor vadászol karit hozzá...

Gorneck#1239

(#787) Gorneck válasza Gascan (#770) üzenetére


Gorneck
titán

Mivel semmi extra igényed nincs, ezért azt kell venni amelyik elérhető...

Gorneck#1239

(#788) keIdor válasza Achill3uS (#781) üzenetére


keIdor
titán

#783. :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#789) Gorneck válasza WiZARD (#784) üzenetére


Gorneck
titán

Én DQ6-ra se várnék...ha többet is tud csak éppen hogy és azt is a kisebb droop miatt...szal több feszecskével biosba beérhető...

Gorneck#1239

(#790) keIdor


keIdor
titán

Egy kérdés P5K Deluxe és Premium tulajokhoz!

Nálatok volt SATAII vezérlési gond? ACHI, Raid vagy IDE modban?
Most olvasom csak, hogy igen nagy balhék vannak ebből az ASUS fórumain. ASUS tulajdonképpen szarik a vásárlók fejére már kb. 4 hónapja... gyönyörű mondhatom...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#791) Gorneck válasza keIdor (#790) üzenetére


Gorneck
titán

Pontosabban?

Gorneck#1239

(#792) keIdor válasza Gorneck (#791) üzenetére


keIdor
titán

Nézz szét a topicocban és olvasd el a hozzászólásokat. [link] Megint esett egy jó nagyot nálam az ASUS és a Supportja... még jó, hogy én nem vettem észre semmi fagyást, lassúlást stb. :F

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#793) Nyugdíjas válasza keIdor (#792) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Most akkó tényleg vegyek Gigát? :D Nemá :(((

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#794) keIdor válasza Nyugdíjas (#793) üzenetére


keIdor
titán

Ment PÜ.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#795) Achill3uS válasza Gorneck (#783) üzenetére


Achill3uS
veterán

semmi baj hozzászokom lassan, ma basztassuk Achi-t nap van.. de azért bocs ha az Asus lapok topic-jában, Asus tulajként, azt ajánlom ami nekem szimpatikus..

nálam mitöl nem korrektebb:
-biosa undorito
-tuningolhatóság terén elmarad a p5k-tol
-kevés feszt tud, nincs hozzá elég vmod
-a feteket nem hüti semmi
-keskenyitett nyák -> iszonyu gagyi hatása van
-nincs CF

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#796) aboriginal74


aboriginal74
aktív tag

Hali All!


Kérdésem lenne, az alábbi konfigról mi a véleményetek?!

ASUS P5K Deluxe/Wifi-AP
Intel Core 2 Quad Q6600
2x1024Mb 1066 Vitesta Extreme Edition EPP-s ram kit
HDD sata, stb....


üdv.
:W

[Szerkesztve]

i don't know, but i need energy

(#797) Gorneck válasza Achill3uS (#795) üzenetére


Gorneck
titán

Idézek: ''semmi gond, láttam már más topic-ban is szereted a vitákat, ne izgulj nem hagylak unatkozni'' :D

- Award, sztem az egyik legegyszerűbb bios...egyébként annyira undorító, hogy kb fele annyit kell baszakodni a beállításokkal mint más lapoknál...pl Asus, Abit...kezdő tuningolóról van szó. Emeled a ram és cpu feszt és kb ennyi...
- Ezt kétlem erősen.
- ''kevés feszt tud, nincs hozzá elég vmod'' Saját szemszög. 1.6V cpu fesz és 2.5V mindenre elég...még ram gyilkoláshoz is.
- Ezen szted mit kell hűteni? [link]
- Gagyi hatás, de legalább több jut másra, egyébként gagyi hatásnak én inkább a P5K cpu környékét mondanám.
- Ezt írtam Én is, de ezt alapon ki lehet lőni...mind2 tudjuk miért.

Még mindig tartom/vallom, hogy a fentebb írt dolgok sokkal jobban érdeklik a felhasználót, mint az, hogy milyen vastag a nyák, milyen vmod van hozzá...stb.

Ne haragudj...de ezek nagyon távol állnak az értelmes érvektől...

Egy biztos...nem a P5K-ról lenne most szó, hanem pl DLX-ról vagy Premium-ról befognám a pofám...de így sorry nem.


[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#798) Gorneck válasza aboriginal74 (#796) üzenetére


Gorneck
titán

Csini...jó választás...

Táp? VGA?

Gorneck#1239

(#799) Achill3uS válasza Gorneck (#797) üzenetére


Achill3uS
veterán

hányszor mentem akármelyik gigabyte topic-ba is azzal hogy ez ilyen meg olyan szar? valaki itt megkérdezi melyiket vegye, én igenis a P5K-t mondom, számomra az a jobb lap, és hogy szerinted az én érveim nem értelmesek, nekem meg ezek a fontosak.

-awardbios mennyire átlátható az 1 dolog, nekem nem jön be a giga féle ctrl+F1-ezés, advanced chipset és akkor mindennek +0.1v meg -0.1v, nincs elég subtiming állítás sem ahogy láttam..
-erősen kétled? hol megy a ds3 mod nélkül easy 600+ fsb-t? mert ezt kb bármelyik p5k tudja megfelelő procival. pll feszt nemtudom lehet-e a gigában állítani, mert az egy igencsak kulcsfontosságu dolog proci stabilitás és fsb tekintetében.
-mit kell hüteni a feteken? tegyél bele egy kentsfield-et 3.6ghz-en ~1.45v-on, küldd rá a p95 smallfft-t és nézd meg 2 óra után azt a hőfokot..
-az hogy neked meg nekem mi tünik gagyinak megint olyan mint az első pont. szubjektiv.

jo8 :D

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#800) Zájec


Zájec
veterán

[kép]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.