Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) keIdor


keIdor
titán

Üdv. mindenki! Ma reggel elhatároztam, hogy megnézem a lap+memória páros 2:3-as 24/7-es végét, mivel olvastam, hogy a SuperTalent T1000-es modulok jobban szeretik a CAS5-öt, mint a CAS4-et... Everestben csináltam is egy mérést: 1200 5-5-5-15-ben jobb, mint 1000 4-4-4-12-n, viszont érdekes dolgokba botlottam, amikor alaposabb munkát adtam a ramoknak!

P5K Premium és 4db SuperTalent T1000 D9GKX modulról lenne szó.
Akármit csinálok velük egyből hibáznak MemTest alatt az első 3 másodpercben 1200MHz 5-5-5-15-ön.
Ugyanúgy hibáznak 2.2V-on, mint 2.4V-on... :F Szinte ugyanabban a másodpercben... NB feszt is emeltem, de nem segített.
BIOS-t is frssítettem, eddig a hivatalos 0204 volt fent, de most leszedtem egy bétát (0302), de semmi sem változott...
Itt lenne a vége? Tesztre 1333-at is kihoztam már 2 modulból (4-el nem néztem), de 1200-nál akkor már vége a 24/7-nek? Maga az NB nem bírja jobban? Vagy csak a 4 modul-t nem szereti a lap, vagy a ramoknak lehet itt vége? :F Kár, mert a CAS5 tényleg gyorsabb és egy 1125 (450FSB) 5-4-4-12-t szeretnék végleges 24/7-re, de elöbb egy 1200-at szeretnék, de zavar ez a gubanc...

Találkozott már valaki hasonlóval? Akinek van esetleg valami tippje, azt szívesen meghallgatom! :R

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#602) tlac válasza keIdor (#601) üzenetére


tlac
nagyúr

Vagy csak a 4 modul-t nem szereti a lap, vagy a ramoknak lehet itt vége?

ezt könnyen kiderítheted, ha kiveszed a modulokat és akkor mi is okosabbak lennénk ;)

(#603) keIdor válasza tlac (#602) üzenetére


keIdor
titán

Ez lesz, de elöbb megvárom még néhány ember véleményét, hátha másnál is volt már ilyen és feleslegesen nem kell szétszedni a gépet...:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#604) szacsee válasza keIdor (#601) üzenetére


szacsee
nagyúr

T1000= Terminator ;]
Nekem csak T800-as van :B .
Akkor te is ilyennel küszködsz, mint én, valszeg valami az északi híddal lesz, ezért próbáld ki a következőket:
- 2 modullal is próbáld ki (amelyikben jobban megy fekete v sárga)
- A TR booster nekem a memó vége felé kiakasztja a rendszert (hibázik)
- Az M2N32-vel (am2-ben) simán megy a 4 modul 4-4-3-8-at 2,25V-al 1000-en, viszont ebben a lapban 4 modullal a 4-4-4-10 stabil szintén 1000-en (4-4-3-8-at nehezen akarta ezért nem is erőltettem nagyon)
- 1000 fölé 1Mhz-vel sem tudtam menni, és ez kicsit aggasztott ezért mindennek adtam feszt vastagon és miután 1030-1040-et elértem megnéztem mi a ludas, visszavettem a feszeket egyenként és az NB fesz volt a ludas, esetleg ha nem melegszik annyira a tesszt erejéig adj neki 1,55V-ot.
Sok sikert írj vissza mire jutottál, mert engem is idegesít, viszont most menni kell a gépnek non-stop ezért nem tok vele kisérletezgetni. :R

(#605) tlac válasza keIdor (#603) üzenetére


tlac
nagyúr

lusta :D
arról már volt szó, hogy nem egyformán működnek a slotok :)

(#606) keIdor válasza tlac (#605) üzenetére


keIdor
titán

Tudom folyamatos olvasója vagyok a topicnak! :R Amúgy hajnalban értem haza Sopronból, ezért vagyok punnyadt... :D

szacsee: Köszi a választ! :R (4 modullal) Annó én is néztem 1000 4-4-3-8-at 2,25V-on, de kékhalál lett a vége. 1000 4-4-4-10 ment ugyanazzal a fesszel.

Majd a napokban megnézem két modullal a dolgokat újra, de egyesével is meg kéne néznem őket, mert lehet, hogy a 4 közűl van egy gyengébb darab és az fogja vissza a maradék 3-at... fenetudja, majd jövőhéten megnézem, ma inkább alszom. :DDD

Köszi a választ! :R

Mod: Jah igen NB eddig elég volt 1,25V-on mindenre, de néztem már 1,4V-on és 1,55V-al is. A helyzet változatlan volt...:( Hűtéssel se lesz gond, mert a ramokon és az NB-n is van egy 8-as venti 2800RPM-en. 2,25V-on megfogtam már a ramokat a múltban. :B Langyos volt a bordájuk...

[Szerkesztve]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#607) szacsee válasza keIdor (#603) üzenetére


szacsee
nagyúr

Tényleg Te tudsz 64 bites progit, ami a 4GB-ot meghajtja, mert én még nem találtam.
A memtest és a goldmem is csak a töredékét látja. :O


Akkor valszeg a 4 modullal való tuning a bibi, mert az én memóim full stabilak 1000@4-4-3-8-on, az am2-es gépben minden modult használva ill ebben 2 modullal, csak 4-el van bibi.
TR-t megnézhetnéd, ahhoz nem kell szerelni. ;]

Mod: nekem van egy jobb hűtéstechnikám 12-es venti 5v-on és az NB-re is rálóg, de ha nagy a procihűtőd, akkor felejtős, majd dobok fel róla képet. (Postás gumi módszer rulez) :DDD

[Szerkesztve]

(#608) keIdor válasza szacsee (#607) üzenetére


keIdor
titán

Infinity 2db 12-es ventivel elég nagy. :D
Van itthon 2db 965-ös lap, 975-öt is tudok szerezni kölcsön és egy AM2 konfigot is. Ha a 2 modullal is szerencsétlenkedés lesz, akkor más lapokkal is elkezdek majd tesztelgetni.
Bár szerintem is csak a 4 modul a bibi... sok ez a lapnak, kár hogy drágák a 2×2-es modúlok. :O Több fesz is kell mindennek, mint annó mikor csak 2 modulom volt. Nehezebben bírja az NB szvsz.

Nekem WinXP x86 és Vista x64 van fent a vinyókon, de tesztelésre én mindig az XP-t használom. WinXP x64-et érdemes lenne feltenni? :F

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#609) tlac válasza keIdor (#608) üzenetére


tlac
nagyúr

na majd az x38 hátha már rendesen kezeli :D

(#610) keIdor válasza tlac (#609) üzenetére


keIdor
titán

Igen, csak ott vannak gondok az árakkal.
Nem tagadom a Gigabyte GA-X38-DQ6 szimpi DDR2-es lap, meg az Abit IX38-QuadGt is tetszik, de nem sok kedvem lenne lecserélni a jó kis P5K Premium-ot... :(

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#611) Achill3uS válasza keIdor (#601) üzenetére


Achill3uS
veterán

a ''quad channel'' néha produkál érdekes dolgokat, de egyébként attól, hogy kihoztál 1333-mat, közel sem biztos, hogy 1200 cl5-nek 2.40v-n stabilnak kell lennie, nem minden ram szereti a cl5-öt. vagy a ramslotok szólnak bele. hogy szemléltessem, a P5K-mban, ugyanazzal a rammodullal 5-5-5-15-ben ugyanazon a feszen, még a Crucial Tracer-el ezt értem el:
dimm1: 700mhz
dimm2: 650mhz
dimm3: 630mhz
dimm4: 650mhz
:)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#612) Brumi˘ válasza keIdor (#601) üzenetére


Brumi˘
addikt

A super talentek nálam is szívóztak. T800-as kitem volt de 960-nál többet stabilan nem volt hajlandó menni még cl6-ba se 2,55V-tal... Szal a p5k lapok nem igazán seretik az st ramokat.

(#613) keIdor válasza Achill3uS (#611) üzenetére


keIdor
titán

Köszi a választ! :R

Alaposan ki fogom tesztelni én is jövőhéten a slotokat, ramokat, mindent!

Brumi˘: Igen arra is gondoltam már, hogy az ASUS és SuperTalent kapcsolatával van gond, bár én úgy tudom, hogy inkább az IC számít nem a ram... a D9GKX meg jól megy P5K lapokban. :F

Mind1 van itt még alaplap nálam, megnézem majd azokban is miket megy... max még kölcsönkéregetek haveroktól, ha kell...

[Szerkesztve]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#614) szacsee válasza keIdor (#608) üzenetére


szacsee
nagyúr

XP64-et én meguntam, full stabil 32-es XP után (orthos, Pi, Memtest stabil) feltettem a 64-bitest és random indulgatott újrafele, ha alapra tettem akkor is, de ez még am2-nél volt, a QnQ-t letiltottam, akkor nem annyiszor, de befigyelt a restart ott is.
A 64-es pista jobb sztem, de én memótesztelő progira gondoltam.
Nálam nem kell + fesz a memók végéhez (NB), úgy látszik csak 1000 felett kell neki a feszkó.

(#615) szacsee válasza Brumi˘ (#612) üzenetére


szacsee
nagyúr

Az ST-kel semmi bibi nem lenne, mert a gyártó csak a 800 CL4-et szavatolja ha jól tom.
Subaru-val nézegettünk egy fórumot (Muréna volt a tolmács) és ott arra figyeltek fel, hogy minél régebbiek a ramok annál jobb chip van rajtuk.
A legjobban tekerhetőek az ezüst bordásak, amiket 2006 második felében váltotta le a kék borda. Azokon még tuti micron chip volt, ezeken meg inkább hangulatfüggő, mikor milyen volt nekik. Nálam a 4 modul viszi a 1000@4-4-4-10-et stabilan 2,25v-al, valszeg nálad ratyi chip figyelt be. Amúgy ezeket promos chippel is szerelik.
A tied 2007 17-ik heti az enyém meg 2007 1 hetében gyártott.
Inkább chipfüggő a dolog ami a kompatibilitást illeti, no meg a tuningnál is. :R

(#616) WiZARD


WiZARD
addikt

asszem meghalt az alaplapom:(
biosban állítottam frekit, többet nem bootolt be.
tegnapelőtt is eljátszotta. cmos reset meg ram csere... végül működött.
ma semmi se segített. néha az egyik modullal (változó slotban) elindult, de csak véletlenszerűen 10ből 1x.

lehet hogy a 2 ram modul így megdeglett egyszerre, vagy jól sejtem hogy alaplap?

Lordot ki mennyire ismeri, milyen gyorsan cserélik alaplapot, mennyire szaroznak garanciával?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#617) szacsee válasza WiZARD (#616) üzenetére


szacsee
nagyúr

Azért én a tápot sem zárnám ki (lásd Muréna).
Kérj kölcsön egyet és nézd meg azzal is.
Ha ez sem segít akkor szereld szét, sürített léggel fujasd ki és össze (tudom, hogy víznél ez macerás).
Sok sikert reméljük nem R.I.P. :U

(#618) WiZARD válasza szacsee (#617) üzenetére


WiZARD
addikt

táp az 5 napos (bár ettől még beszarhatott), de nem tűnik táphibának nekem.
igazából a memória ami nagyon gyanús nekem. csak nem tudom hogyan kipróbálni...

a nem bootol az úgy nem bootol, hogy ''bekapcsol'' ventki felpörögnek, de ennyi. se hang se kép se csipogás.
memória nélkül csipog hogy nincs ram.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#619) szacsee válasza WiZARD (#618) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ha kiveszed mindkét ramot, akkor sipol?
Cmon msn! ;]

(#620) nadorf válasza montressor (#590) üzenetére


nadorf
csendes tag

Nekem nincs hang.Amikor letiltom az eszközt BIOS-ból akkor fel lehet telepíteni a drivert de amikor engedélyezve van akkor azt irja ki,hogy sikertelen telepítés.Az eszközkezelőben látszólag minden rendben van sőt még a saját Realtek szoftverjén is megszólal de az XP audió paneljén azt mondja hogy nincs hangeszköz.Ja és a legújabb driver van.Kipróbáltam a realtek oldalon található legújabb drivert is.Nem jutottam előrébb.

(#621) Beaumont válasza WiZARD (#618) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Szia! Nekem az első P5K-E egyből ilyet csinált... Se kép, se hang, se csipigás, persze ha valami nem volt bent, csipogott. Visszatettem mindent a régi alaplapba, ott ok volt. Végül lapcsere, és a második lap már tökéletesen ment...

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#622) Soak válasza WiZARD (#618) üzenetére


Soak
veterán

CPU ki-be megvolt?

(#623) WiZARD válasza Soak (#622) üzenetére


WiZARD
addikt

természetesen...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#624) WiZARD


WiZARD
addikt

nem tudom véletlen valakinél mostanság/estefelé kipróbálni a ramot?

bár szacsee a tápra gyanakszik, de én nem hiszem hogy az lenne... de azért azt se ártana kipróbálni....

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#625) Muréna válasza WiZARD (#624) üzenetére


Muréna
őstag

ha lejössz győrbe :DDD

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#626) WiZARD válasza Muréna (#625) üzenetére


WiZARD
addikt

most inkább nem...
benzin meg matrica.... nincs most felesleges lé... :(

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#627) nadorf válasza Beaumont (#621) üzenetére


nadorf
csendes tag

Megvan a megoldás!!!
Azért mindenkinek a figyelmébe ajánlom a linken található readme-t

http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=24&PFid=24&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false#High%20Definition%20Audio%20Codecs

Nem gondoltam volna,hogy ennyire guzmis feltenni egy audio drivert.De tény ami tény tényleg én voltam figyelmetlen! Mea Culpa

(#628) Zoli329


Zoli329
addikt

1200 5-5-5-x nekem sem sikerült stabilan sajnos, igaz sztem a ramjaim rühellik a cl5-öt. Úgyhogy marad a cl4 ~1050 2.4V körül. Sebaj.. :)

(#629) Soak


Soak
veterán

Rajt van a drop mod a lapon. De tisztára meghülyült . Most nem tudom ,hogy a multiméter merült le vagy más a baj, mert 0.05 drop van. És a hőmérséklet is erre enged következtetni ,de a drop modot 2szer raktam vissza :F . nem értem miért hülyült meg

(#630) Soak válasza Soak (#629) üzenetére


Soak
veterán

Na, ujra raktam a modot megint, most jobb egy fokkal. Melegszik, de még mindig nem annyira mint tegnap, akkor stabil is volt. Bár 10-15 perc után már néha belassult de addig beton stabil volt. Nem értem teljesen

(#631) Achill3uS válasza Soak (#630) üzenetére


Achill3uS
veterán

állítottad is a trimmert? mert kéne :) amugy mint mondtam anno a droop csak azt csinálja meg ha jol belövöd, hogy nem engedi a feszt esni load-ban, nem minden esetben emeli fel a vcore-t pont annyira, hogy a bios-ban állítottal megegyezzen, az már vcore.
amugy ezt hajlamos vagyok énis elfelejteni, azért irogattam, feljebb, hogy droopol még mindig a lap 0.01-et, a KC-nál pont ugy jött, ki hogy annyi lett amennyi a bios-ban van, itt meg pont nem..

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#632) Soak válasza Achill3uS (#631) üzenetére


Soak
veterán

MIlyen timmer puncus? a ceruza szögére gondolsz?:D

(#633) Achill3uS válasza Soak (#632) üzenetére


Achill3uS
veterán

lol, cerkás vmodnál meg hagyjuk már egymást, hogy mikor esik mikor nem :P

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#634) Soak válasza Achill3uS (#633) üzenetére


Soak
veterán

de ha eddig jo volt?... :U

nem 0.01 droprol van szó, hanem 0.05-7

[Szerkesztve]

(#635) Zoli329 válasza Soak (#634) üzenetére


Zoli329
addikt

Lekopott a ''festék'' vagy mi a szösz? Erre én is számíthatok? Biztos észreveszem ha rejtélyes módon fagyni kezd a gép.

(#636) Soak válasza Zoli329 (#635) üzenetére


Soak
veterán

Nem , ugyanolyan mint eddig. De a hőfokok nem akarnak felfelé menni, hibázik is a prime mint a kisanygyal. Most az elöbb mikor szivtam, mentek fel a hőfokok és a prime sem hibázott. aztán nyomtam egy rebootot , de megint rossz :/

[Szerkesztve]

(#637) Achill3uS válasza Soak (#634) üzenetére


Achill3uS
veterán

nemtom mit csodálkozol ezen, a cerkás vmod ennyire megbízható, egy ideig jó, aztán ha sokat piszkálod lekopik, vagy a rárakódó por, a légáramlat hatással van rá.. töröld le alkohollal vagy nedves ruhával, és satirozd be ujra..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#638) Soak válasza Achill3uS (#637) üzenetére


Soak
veterán

Áhh... már 3szor ujraraktam...

(#639) Achill3uS válasza Zoli329 (#635) üzenetére


Achill3uS
veterán

épp ezaz, hogy ez nem festék, a grafit könnyen megy fel, könnyen jön le, zárt házban jóval kevesebb az esélye, hogy előfordul.. látnád Soak asztalát :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#640) zed1983


zed1983
őstag

Sziasztok...alaplapot szeretnék vásárolni Asus P5K E wifi -t vagy P35DS4...de olvastam itt olyanokról, hogy az asusokban kihaltak a kondik...eléggé Giga felé dől a mérleg...

mi a véleményetek?

Üdv...

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#641) Achill3uS válasza Soak (#638) üzenetére


Achill3uS
veterán

próbáld ki más cerkával, nekem a 4B-s szarabb volt mint a 2B-s, de 2 azonos keménységü között is lehet különbség.. ha meg ugyanazzal csináltad mint korábban akkor nemtom, lehet a multimétered hülyült meg, lapon nyomj cmos-t, ilyesmi..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#642) Soak válasza Achill3uS (#639) üzenetére


Soak
veterán

Mondjuk mikor baszkódtam a vapoval, lehet lezuzta és azért ment szarabbul a proci, de ha már ujraraktam ennyiszer akkor most meg miértnem jo?... na mind1 ,holnap veszek lábfogot aztán szit vágom

Én is azthittem ,hogy a multiméter a szar, de sokkal hűvösebb a proci, szal talán mégse :/

[Szerkesztve]

(#643) Zoli329 válasza Achill3uS (#639) üzenetére


Zoli329
addikt

Nekem mondjuk zárt házam van oda épp nem fujatok levegőt viszont a ramokra igen, az elég közel van... Egyelőre nincs gond igaz 1-2 hete van csak rajta. Most tulképpen a cpu-z vagy everest mérvadó lehet fesz szempontjából? Mert mióta ceruzáztam azok is stabil feszt mutatnak (terheléskor épp a biosban beállított értékre kúszik fel a fesz, amúgy -0.008V terheletlenül. Gondolom ez így jó)

[Szerkesztve]

(#644) zed1983 válasza zed1983 (#640) üzenetére


zed1983
őstag

Senki nem válaszol?? :F

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#645) Soak válasza zed1983 (#644) üzenetére


Soak
veterán

vegyél gigát

(#646) zed1983 válasza Soak (#645) üzenetére


zed1983
őstag

eddig

1:0 a gigának

köszi: Soak


[Szerkesztve]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#647) keIdor


keIdor
titán

Még1 szavazat a Gigára.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#648) zed1983 válasza keIdor (#647) üzenetére


zed1983
őstag

köszi!

2:0 gigának

nem akarom szétOFF-olni a topikot...bocsánat ha valaki megharagszik :R

Nem gondoltam, hogy Asus Tulajok fognak a Gigára szavazni

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#649) Achill3uS válasza zed1983 (#648) üzenetére


Achill3uS
veterán

hát én ds4-et tuti nem vennék, max dq6 ami elgondolkoztató, p5k-e +1. :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#650) Muréna válasza Achill3uS (#649) üzenetére


Muréna
őstag

ha P5K-E akkor itt is egy + pötty :)

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.