Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) keIdor válasza tgulyas (#550) üzenetére


keIdor
titán

#574 ;)
Te olvasod a hozzászólásaimat?:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#552) tgulyas válasza keIdor (#551) üzenetére


tgulyas
senior tag

najó de melyik a jóbb ez a fontos nekem a minöség.

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#553) keIdor válasza tgulyas (#552) üzenetére


keIdor
titán

Hogy melyik a jobb az a Te igényeiden múllik!
Te írtad, hogy stabil lap kell és Nem fogsz tuningolni, valamint játékra lesz főleg! Kérdezted még azt is, hogy az ASUS P5K jó lap e.

Válaszom
: Igen jó lap a P5K, de ha nem fogsz tuningolni, akkor JOBB választás az Intel lapja, mert igaz, hogy Antituning, de atomstabil alaplap! Amúgy mind a kettő minőségi lap ezért az árért.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#554) Zoli329 válasza keIdor (#553) üzenetére


Zoli329
addikt

Miért mi a gond a p5k stabilitásával? :F Mondjuk vcore drop mod után..

(#555) keIdor válasza Zoli329 (#554) üzenetére


keIdor
titán

Semmi. De az Intel lapja stabilabb...

---> külföldi Fórumok, Google...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#556) Zoli329 válasza keIdor (#555) üzenetére


Zoli329
addikt

De miért lenne stabilabb ha egyszer ez sem fagy ki? Legalábbis én mióta megtaláltam (fogjuk rá...) az optimális beállítást sosincs vele gond. Akkor ennél mi a stabilabb? :F Amúgy én elhiszem, mert nem ismerem, csak érted... Mi a stabilitás fogalma most akkor?

(#557) M_zolee


M_zolee
csendes tag

Sziasztok!
Lehet, hogy hülye kérdést teszek fel és nem is itt kéne feltennem, de megkérdezem.
A mostani Core2-es prociknál és az új alaplapoknál szabadon lehet állítani a szorzót a BIOS-ban?
Tehát ha veszek egy P5KC-t és bele egy E6850-et, akkor majd szabadon birom állítani a proci szorzóját? Már csak azért kérdezem, mert még nem használtam core2-es rendszert, és azt olvasom, hogy mindenki játszik a szorzóval és az fsb-vel a tuning során.

(#558) dudo válasza Rusher (#533) üzenetére


dudo
tag

Corsair Twin2x-em van 2.1 voltra állítva a fesz és az időzítések pedig 4-4-4-12.
Az NB fesz a gyári állapotban ami viszont nem tudom mennyi.

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#559) keIdor válasza Zoli329 (#556) üzenetére


keIdor
titán

A feszültségekre gondoltam és a memóriákkal se válogatós lap.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#560) keIdor válasza M_zolee (#557) üzenetére


keIdor
titán

Csak lefelé tudod állítani.
Azaz 6-7-8 és az alap 9 van.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#561) keIdor válasza M_zolee (#557) üzenetére


keIdor
titán

Sry 2x ment el... (elég gáz most az oldal, folyamatosan kiakasztja nálam a Firefoxot...) :F

[Szerkesztve]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#562) M_zolee válasza keIdor (#560) üzenetére


M_zolee
csendes tag

Kösz a segítséget! :R

(#563) Achill3uS


Achill3uS
veterán

Vettem ma egy sima P5K-t (megint) amig a KC-m meg nem lesz javítva, és fogtam megcsináltam rajta a vdroop modot, csutkára tekerve, még mindig droopol kb 0.012v-t, ilyet még nem láttam.. remélem a vcore mod után már rendesen megadja amit bios-bol állitok..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#564) Brumi˘ válasza Achill3uS (#563) üzenetére


Brumi˘
addikt

Annyit sajna droppolnak... De nekünk átlag tuningosoknak ez még belefér. :)

Neked ugyen Ninja hűtőd van? Simán felmegy p5k-ra?

(#565) Muréna válasza Achill3uS (#563) üzenetére


Muréna
őstag

izé, milyen cerkával csináltad?

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#566) Brumi˘ válasza Muréna (#565) üzenetére


Brumi˘
addikt

Te még élsz? Mi lett a lapoddal? gari? kuka? :)

(#567) Muréna válasza Brumi˘ (#566) üzenetére


Muréna
őstag

semmi, müködik :)

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#568) Brumi˘ válasza Muréna (#567) üzenetére


Brumi˘
addikt

Pedig mintha valami olyasmit olvastam volna hogy elszált rajta valami... De ha nem akkor :D .

(#569) Achill3uS válasza Muréna (#565) üzenetére


Achill3uS
veterán

50k-s potinak álcázott cerkával :D azért irtam be, mert forrasztással ilyet még nem láttam, eddig minden lapnál el tudtam érni a 0-t, sőt, rendszerint fölé is adtak.. egyébként ennek a lapnak a socket lefogatója is kicsit másképp néz ki mint ''szokott''..

Brumi: nem Ninja-m van, hanem TR Ultra120 Extreme, de ugytudom rámegy az összes Scythe hütő, ez elég sablon lap :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#570) Muréna válasza Brumi˘ (#568) üzenetére


Muréna
őstag

na ja, blend közben elszállt, azthittem h a lap nyekkent meg, mert semmit nem csinált, akármit is csináltam vele..

oszt a táppal volt gáz..

Achi: én is láttama foglalatot, hogy picit más ivben van hajlitva a fém keret ami ráhajlik a izére, tood :DDD
jahogy poti.. érdekes :)

[Szerkesztve]

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#571) Achill3uS válasza Muréna (#570) üzenetére


Achill3uS
veterán

tudom, azér irtam be :D na mind1, holnap megmüködöm a vcore-modot, az fel szokott dobni alapbol még 1 századot :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#572) Muréna válasza Achill3uS (#571) üzenetére


Muréna
őstag

meg 1 p5k-t a halottak közé :DDD

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#573) Gorneck válasza Achill3uS (#563) üzenetére


Gorneck
titán

És mi lett a baja?

Gorneck#1239

(#574) Soak válasza Achill3uS (#569) üzenetére


Soak
veterán

ha ujra rakod akkor sem lesz jo? :F . nem lehet ,hogy szarul forasztottad?

(#575) Achill3uS válasza Soak (#574) üzenetére


Achill3uS
veterán

ha szarul forrasztom egyáltalán nem müködne..

Gorneck: leégettem 1 pwm ic-t :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#576) Gorneck válasza Achill3uS (#575) üzenetére


Gorneck
titán

Amatőr... :D

Gorneck#1239

(#577) Achill3uS válasza Gorneck (#576) üzenetére


Achill3uS
veterán

1.9v quad-nak amatőr? ;]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#578) Gorneck válasza Achill3uS (#577) üzenetére


Gorneck
titán

[kép]

Gorneck#1239

(#579) nadorf


nadorf
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Vettem egy P5KC deszkát ,gondoltam jó választás támogatja a DDR 3 RAMokat meg minden.Eddig ez nagyszerű.Mivel nem nekem lesz ezért feltoltam rá a Vistát játszani nem fognak rajta gáz nincs.Minden frankó mindent lát minden müxik.Vezeték nélküli kapcsolatot kell létrehozni ezért wireless PCI kártya belecuppan.Problémák itt kezdődnek.A Vista ezt látja ugyan de müködni nem szeretne vele.Mi sem egyszerűbb Vista le Xp fel.Wireless tökéletesen müködik csak az a fránya Realtek HD Audio nem müködik.Egész egyszerűen nem látja az XP magát az eszközt. Azért igy mégsem lehet átadni egy gépet tehát hosszas vajúdás után beleugrott egy hangkari ezzel kilőve az összes szabad PCI helyet. Mit mondjak,úgy érzem volt már jobb alaplap választásom. Ettől a malőrtől eltekintve nincs vele semmi baj.
Ha valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban akkor ossza meg velem.

ASUS P5KC/Core 2 2.0Ghz/Samsung DDR 800 2GB/Samsung 400Gb SATA/ASUS DVDRW SATA/ASUS 8600GT

(#580) nándika válasza nadorf (#579) üzenetére


nándika
aktív tag

A lappal semmi baj nincs .
Te nem voltál elég kitartó a Vistával szemben, én is vistát használok és kb vagy 4 lapot cseréltem amióta vistám van minden tökéletesen müködik rajta még a játékok is.
Elő fordult velem is hogy bizonyos eszközöket nem akart felismerni sőt a driverekre is hibát jelzett ,de volt kitartásom és sikerült mindent telepíteni.
Legutoljára egy Tv kártya hozzot ki a béketürésemből,deezt is sikerult telepíteni.
Viszont ha kell a PCI foglalat akkor használj USB wifit.

A bárányok hallgatnak!

(#581) y@no


y@no
tag

500Fsb-vel stabilan 24/7-ben megy e valakinek a lap ?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

www.UNICEF.hu

(#582) nadorf válasza nándika (#580) üzenetére


nadorf
csendes tag

Figyu!
A saját gépemen nekem is Vista fut és nincs vele semmi bajom.Mondjuk az usb-s wifi azért érdekes dolgokat tud csinálni,főleg amikor töltődik be a DLink saját drivere,de nekem most alapból az XP-vel nem működik az alaplapi hangkari! Nem kitartás kérdése.

(#583) Achill3uS válasza y@no (#581) üzenetére


Achill3uS
veterán

persze, ha a procid és a ramod képes rá, a P5K-knak, az 500 fsb nem téma :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#584) y@no válasza Achill3uS (#583) üzenetére


y@no
tag

jaje pont emiatt a kettő miatt nemmegy :)
nah majd 1x

www.UNICEF.hu

(#585) Achill3uS válasza y@no (#584) üzenetére


Achill3uS
veterán

most látom csak, E4500-tol még a 400fsb is nagy szó, az E4***-res széria ugyan szépen húzható százalék oc-ban, de fsb-ben elég gyatrák, 500-at még extrém hütéssel se biztos h menne sajna..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#586) Zoli329 válasza y@no (#581) üzenetére


Zoli329
addikt

Siman. 1.4V-os nb fesszel az 520 teljesen stabil. Ott is csak a proci fulladt ki, nem a lap. 1.7V-al gondolom a 600sem lenne tema, de annyit nem tudom melyik cpu megy.

(#587) keIdor válasza Zoli329 (#586) üzenetére


keIdor
titán

Az enyém Overnél asszem 602-t ment, de a 333-as procik 30-40%-a könyebben megy annyit szvsz.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#588) y@no válasza Achill3uS (#585) üzenetére


y@no
tag

jah 400 stabil, de 401-nél már be se bootol
500fsb q6600 3ghz 1:1 cl4
de szépen hangzik :U

[Szerkesztve]

www.UNICEF.hu

(#589) Zoli329


Zoli329
addikt

Nekem ceruzazas utan semmit se droppol a lap. Inkabb terheleskor radob meg 0.012t. Amugy ez a mod nem viseli meg valamelyik alkatreszt nagyon? Azazhogy nagy terhelest kap igy? Nemam leeg valami mert akkor jol nezek ki majd..

(#590) montressor válasza nadorf (#579) üzenetére


montressor
aktív tag

Akkor ez most azt jelenti, h p5kc-s lapnak nincs hangja xp alatt?

(#591) Achill3uS válasza y@no (#588) üzenetére


Achill3uS
veterán

na a Q6600-al az 500fsb terv megint problémákba ütközik, ugyanis a magas fsb a 4magosoknak is nagy ellensége :D egy jól húzható G0-s pl elérheti 6-os szorzón az 500-at, de B3-mastól nagyon csekély az esélye..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#592) Soak válasza Achill3uS (#591) üzenetére


Soak
veterán

stabil 500as fsb elég hihetelten még egy G0-nak is sztem

(#593) Achill3uS válasza montressor (#590) üzenetére


Achill3uS
veterán

hogy ne lenne, nekem simán müködött.. viszont régebben a sima p5k-val voltak hasonló gondjaim, asus honlapról érdemes leszedni a legujabb driver-t.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#594) Achill3uS válasza Soak (#592) üzenetére


Achill3uS
veterán

jugeen-é 510-ig ment nálam tegnap, 500-on lehet h orthos stabil lenne :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#595) Soak válasza Achill3uS (#594) üzenetére


Soak
veterán

az volt?:P . majd megnézem én is 6x500öt . bár vannak 2ségeim

(#596) Achill3uS


Achill3uS
veterán

nah tegnap megcsináltam 4 vmodot a P5K-mon, igy már elég durván stabil oc alap lett belőle.. megint meg kell állapítanom jobb mint a KC extrémebb tuningokhoz..

egy kis segítség lehet fsb problémákhoz: pll vmod [link]
(gyárilag a p5k-ban 1.7v a max, ami kimérve persze ilyen 1.65 körül ad, más P5K lapokban bios-bol lehet 1.9v-ig is menni, szóval nem extrém hütéssel ott húznám meg a biztonságos határt..)

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#597) Achill3uS válasza Soak (#595) üzenetére


Achill3uS
veterán

figy amikor a pretested E6550 575fsb-n orthos stabil, 577-en restartol, sose tudhatod :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#598) Overlocker válasza Achill3uS (#596) üzenetére


Overlocker
veterán

Majd meglássuk , under cold :U

PLL-lt tesztelted mennyit dobott?

[Szerkesztve]

(#599) Overlocker válasza Achill3uS (#597) üzenetére


Overlocker
veterán

jaja, FSB stabilitás más tészta, mint a proci stabilitás!

(#600) Achill3uS válasza Overlocker (#598) üzenetére


Achill3uS
veterán

mer a KC aztán nagyon ment ln2-vel :D

még nem, de 0.06v többlettel máris bootoltam ott ahol eddig nem, de ezt irtam tegnap is :) majd ma jobban ránézek, lehet lesz jegezés..

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.