Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) WiZARD válasza Achill3uS (#833) üzenetére


WiZARD
addikt

prime vígan megy 490 fsb körül is. (7*490et 10+ órát teszteltem)

egyedül superpi ami nemmegy, de már nem foglalkozok azzal :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#852) Achill3uS válasza vazimódó (#850) üzenetére


Achill3uS
veterán

ugyanazok a modok hozzá mint a Deluxe-hoz [link] :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#853) Gorneck válasza Achill3uS (#825) üzenetére


Gorneck
titán

Hááát nem...:D Makacs öszvérek vagyunk... :DDD

Gorneck#1239

(#854) Achill3uS válasza WiZARD (#851) üzenetére


Achill3uS
veterán

jaaa bakker miért nem azzal kezded :)
melyik nem megy? 32M? mert az nagyon érzékeny a mem beállításokra, jobban mint a prime, lehet, hogy valami subtiming nem tetszik neki..
milyen oprendszert használsz? mert ha Vista-t akkor ne csodálkozz, nekemis bugzott a Pi-vel anno, néha el se indult, meg kidobálta ott ahol még bőven stabil volt..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#855) Achill3uS válasza Gorneck (#853) üzenetére


Achill3uS
veterán

:P

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#856) szacsee válasza Achill3uS (#852) üzenetére


szacsee
nagyúr

A Delux-hoz tudnál dobni képet a Vcore méréshez, mert az a zöld karika elég nagy területet lefed. :R
Esetleg pencil mode? :))

(#857) Achill3uS válasza szacsee (#856) üzenetére


Achill3uS
veterán

próbáld meg azoknak a TRIO R27 ''kockák'' egyik lábán mérni, sztem az lesz.
pencil vdroop P5K Deluxe / P5K-E [link]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#858) szacsee válasza Achill3uS (#857) üzenetére


szacsee
nagyúr

Kösz! :R
Isten áldjon érte, legalább még 80 évvel a földön egészségben és egy focicsapat gyermekkel. ;]

(#859) Achill3uS válasza szacsee (#858) üzenetére


Achill3uS
veterán

:DDD köszi!

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#860) WiZARD válasza Achill3uS (#854) üzenetére


WiZARD
addikt

32m és vista :)

500 mhz fsbt szeretném, 7*500on akartam használni, de nem megy :(
de még majd próbálkozok. 490 körül stabil volt.
minek mennyi feszt adjak? :)

[Szerkesztve]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#861) Raúl 7


Raúl 7
csendes tag

Hello mindenki.

egy E6420-hoz mien deszkát ajánlanátok?
amit kinéztem az a sima P5K, vagy MSI p35 platinum.

thx :R

(#862) keIdor válasza Raúl 7 (#861) üzenetére


keIdor
titán

Nem is egy kategória.
ASUS-t vegyél az MSI nem az igazi Intel-nél...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#863) y@no válasza WiZARD (#860) üzenetére


y@no
tag

nekem is nagy álmom 500-as fsb 24/7-ben, már cak cpu+ram upgrade kell az alap meg1, amúgy quadnál ritka 500-as fsb stabilan 24/7-ben de a reményhal... sok sikert :)

www.UNICEF.hu

(#864) vazimódó válasza Achill3uS (#857) üzenetére


vazimódó
senior tag

Főleg erre voltam kíváncsi én is. Nagyon köszönöm. :R :R

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#865) coast


coast
csendes tag

nekem sima p5k lappal 410 körüli fsb a max.

(#866) keIdor válasza coast (#865) üzenetére


keIdor
titán

Ott akkor a CPU-nak a végét találtad meg, nem a lapét.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#867) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

Hello.
Tudjatok, csak had szoljak hozza.....
pl. Asus P5B pont ugyan azt tudja mint P5K. 2 dologban kulombozik... a P5K nak dual PCI-E csatlakozoja van... a P5B az meg. alapbol nem tud, 1066-os ramokat, meg 1333FSB-t.... de csak egy sima Bios upgrade kell, es mar tudja is!!! szoval csak ugy erdekessegnek szantam. ja, es a P5B olcsobb is. szoval ha nem tervezel dual grafikat..........

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#868) Lalaboy válasza Cyberboy42 (#867) üzenetére


Lalaboy
őstag

A P5B ideje lejart!!! Ha nem akarsz tuningolni, akkor meg a P5B is tulzas! A P35-os lapok sokkal jobban kezelik az uj procikat, magasabb teljesitmenyt nyujtanak, rugalmasabbak a konfiguracio szempontjabol! :)

(#869) keIdor válasza Cyberboy42 (#867) üzenetére


keIdor
titán

Meg abban különbözik, hogy a P5B használhatatlan, ha extrám tuningról van szó... sőt! A 2,1V max ramfesz-t, te minek nevezed? :DDD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#870) Savanya válasza keIdor (#869) üzenetére


Savanya
addikt

:Y , újabb szériában már nem csak 2,1V a max és megy ott is az 500fsb :C , már megint ezek csak ''az új majmolása'' megy . :F

Mobilszámom: 70-516-8068

(#871) keIdor válasza Savanya (#870) üzenetére


keIdor
titán

Tudom, hogy az új szériában többet is lehet neki adni, de a régiből többet gyártottak és adtak el...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#872) Achill3uS válasza Savanya (#870) üzenetére


Achill3uS
veterán

látom téged sem zavar, hogy a P5B P965 chipset a P5K pedig P35 :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#873) Achill3uS válasza WiZARD (#860) üzenetére


Achill3uS
veterán

pll: 1.70v
vcore: amennyi kell :)
fsb termination: 1.50v
ram: amennyi kell
chipset:1.55v

ezek olyan optimális feszek amitől baja nem lesz de elégnek kell lennie 500fsb-hez is.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#874) Achill3uS válasza vazimódó (#864) üzenetére


Achill3uS
veterán

szivesen :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#875) teletabi


teletabi
csendes tag

sziasztok. némi infó kellene a következő konfig bios beállításához.
p5k dlx
e6850
geil ultra+ 2×1ghz
8800gts 640mb
500w chieftek táp

a napokban raktuk össze már fenn van a legújabb bios 0503 minden alap beálításon de
nem muzsikál túl szépen! pl. proci 2000mhz környéke van hogy 3000!! nem igazán értek hozzá úgyhogy megköszönném ha valaki linkelne be képet az álítandó értékekről. most még gyári hűtés van a procinn tehát ha lehet ''meg ne sűljön''! remélem valakinek van kedve és ideje segíteni
elöre is KÖSZ

(#876) bigdigit


bigdigit
addikt

én is befirkantok már ide igaz még csak az előző 5000hsz-ből 1450-nél tartok de lenne egy kérdésem:)

úgy néz ki hamarosan lapcsere lesz nálam.a dilemmám,hogy p5k deluxe vagy p5k3 deluxe vagy van már jobb is? :R

(#877) WiZARD válasza Achill3uS (#873) üzenetére


WiZARD
addikt

thx majd megpróbálom.

voltage reference az pontosan mit csinál? olvasgattam hogy procin segít stabilitásban azóta procinál a legmagasabb értéken van.
chipsetnél is van voltage reference azt nem piszkáltam...

NB feszültség számít valamit? ugyebár 1,05 vagy 1,2

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#878) keIdor válasza bigdigit (#876) üzenetére


keIdor
titán

P5K Deluxe: DDR2
P5K3 Deluxe: DDR3

A többi rajtad áll.:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#879) Digit válasza keIdor (#878) üzenetére


Digit
csendes tag

DDR3 pfejjj :B nem is látok kisker listában akkor gondolom az arany is olcsóbb nála :W

[Szerkesztve]

(#880) montressor


montressor
aktív tag

Hali!

Erre [link] valaki?

(#881) Achill3uS válasza WiZARD (#877) üzenetére


Achill3uS
veterán

vref-ek nálam auto-n vannak, nem nagyon csinál semmit se sztem..
nb 470 fsb fölött 1.55v ajánlott :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#882) keIdor


keIdor
titán

Na srácok tesztelgettem a ramjaimat. #600 és utána lévő hsz-eknél már írtam erről! 2×1GB párosban gyönyörűen mennek 1200-n CL5 2,2V-on, de 4×1 párosban 2,4V-on is 2mp alatt hibáztak Memtest-ben... mivel 2db 2007 1. heténben készűltek, másik kettő meg 2007 9. hetében minimálisan eltérnek az SPD-k. Mindjárt megnézek egy kevert 2×1-et, de szvsz simán menni fognak...

Ezek szerint nem bír el az ASUS 4 modullal? Ha visszaolvastok leírtam, hogy NB feszt is küldtem már meg minden és nem jött be... :F valami tipp esetleg? Gigabyte megbírkózik 4 modullal, lehet váltás lesz.

[Szerkesztve]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#883) vallas


vallas
senior tag

Hali!

új vagyok asus lapokkal, eddig csak abit volt. de most lett egy p5k+e4400-s új gép, ha valaki küldene egy pár bios screent a tuningos részről, akkor azt megköszönném, nem cél az extrém tuning, olyan 2,6 ghz köré hajtok elsőre.

vagy az is jó ha linket küldtök ha a topicba már bennt volt, csak kicsit sok a hozzászólás ahhoz hogy végignyálazzam.

előre is :R

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#884) keIdor válasza keIdor (#882) üzenetére


keIdor
titán

Most sárga-sárga slotokból átkerűltek a ramok a feketékbe. MemTest ugyanúgy nem hibázik... mindjárt jön a vegyes.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#885) keIdor válasza keIdor (#882) üzenetére


keIdor
titán

Fut a vegyes teszt is.:) 1 modul 2007/1. hetes, 1 modul 2007/9. hetes.
Megmondom őszintén leesett a kő a szívemről... azt hittem, hogy az egyik modulom beteg lesz és az nem akar menni 1200 CL5-öt semmilyen fesszel, de hála istennek tévedtem. Csak a lapom nem bírja...

Megvárom a 200%-ot, kikapcsolom a gépet visszateszem a maradék 2 modult és adok az ASUS-nak egy utolsó lehetőséget, hogy elbírja. Ha nemfogja Gigabyte GA-P35-DQ6 2.0.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#886) keIdor


keIdor
titán

No gyerekek a következő van...:( NEM:O megy ez a szar 4 modullal. Kisérletezgettem még. 1,7V NB fesz-el sem megy. Jólvan vissza 1,25V-ra, gondoltam elkezdek játszani ezzel a North Bridge Voltage Reference-vel. 0,61x-semmi változás. 0,67x-semmi változás. Jólvan vissza Auto-ra. Bementem az NB beállításaihoz, ott gondolom sokan ismeritek a Memory Readmap Feature opciót. Ha enabled a lap x64 módban van, ha disabled x86. Nekem alapból enabled így BIOS-ban 4096MB ram megvan. Gondoltam hátha az XP a hülye, mert x86 nem látja a teljes méretet hátha bekavar... jólvan áttettem Disabled-re BIOS egyből 3328MB-ot látott XP bebootolt és a helyzet változatlan maradt. Ugyanúgy hibázik... :(
Jólvan vissza BIOS-ba és Enabled.
Gondoltam megnézem, hogy ez 200%-nál hány hibát vág a képembe. Win bebootolt és MemTest újra. Elindítottam hagytam futni kb. el is jutott 30%-ig már kb. 100 hibát adott és le is fagyott! :F Na itt már kicsit kiborúlt a bili... nem csak hibázik, mint a hülye bele is fagy. Mondol jólvan anyád, adok akkor 2,3V-ot megint hátha... (2×1-nek elég volt 2,2V is 400%-ig!)
kb. 35%-ig jutott el 150hibával megint lefagyott.

Olyan, mintha a BIOS valahogy bugosan lenne megírva. Maga a P35 tuti bír ''Quad-Channel''-t hiszen a Gigabyte lapok gyönyörűen mennek ugyanúgy 4×1-el, mint 2×1-el.

Elegem lett az ASUS-ból. Volt P5B Deluxe-m annó, azzal is szívtam, mint a szar. Elöjött az a hülye PCI-E x1 bug állandóan... az ASUS Commando első szériái közűl 50% csak úgy hírtelen meghalt. Este még futott havernál, reggel meg be se indúlt. (Nekem volt egy újabb rev. abból, azzal nem volt gondom) és most itt ez a P5K Premium... nem elég, hogy a külföldi tulajok 90%-nál HDD inkompatibilitások vannak ACHI ill. RAID modban, gyártó szarik rájuk, pedig már 3-4 hónapja tudnak a problémáról és mégse tesznek semmit... még annyit se tudtak beírni a fórumukra, hogy ''sry, tudunk a problémáról javítás alatt áll, please be patient...'' ennyit sem! Sőt még azt sem, hogy ''le vagytok szarva, oldjátok meg''. Ilyen a jó alaplap gyártó? Szarik a Support-ra??? Szarik a vásárlóira??? Regelek a fórumukra rákérdezek még erre, hátha valaki tud mondani valami okosat... azt ha nem lesz belőle semmi, akkor tuti ez volt az utolsó ASUS alaplapom, az tutibiztos... ettől meg megszabadulok és lecserélem egy Gigabyte-ra... azokkal akkor is kevesebb a panasz!

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#887) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

öö bepofátlankodok má' ide is. :))
A kérdés rövid és velős lesz.
Megéri e cserélni a P5B Deluxe-omat egy P5K C E Deluxe illetve Premium-ra esetleg?
ha igen melyik éri meg a fentiek közül?
Árban kb ki tudnék jönni szinte 0-ra ahogy láttam max 1-2K körül kellene rádobnom. Lehet a közeljövőben a procimat cserélem E6850 vagy Q6600-ra.
Ennek fényében szeretnék válszt kapni.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#888) keIdor válasza Shkiz0 (#887) üzenetére


keIdor
titán

Ha Premium-ra cserélsz, csak óvatosan...
Bár a Deluxe-ra is ugyanilyen panaszok vannak...

[Szerkesztve]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#889) Soak válasza Shkiz0 (#887) üzenetére


Soak
veterán

A proci csere miatt én a Deluxe-ot venném

(#890) Shkiz0 válasza keIdor (#888) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Van valami teljesítmény növekedés? megéri vesződni ezzel?
az óvatosság alatt a kondik eldurranását érted? :)

ja meg nem akarok mindenáron cserélni, csak érdeklődöm van e értelme.

[Szerkesztve]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#891) Gorneck válasza Shkiz0 (#890) üzenetére


Gorneck
titán

Van már csak a ramod jobb tuningja miatt is...no meg jobb rajta minden, hang, lan, hdd kezelés...

Gorneck#1239

(#892) Ati007


Ati007
őstag

most kicsit megkevertetek akkor a Deluxe jobb mint a Premium?

(#893) keIdor válasza Ati007 (#892) üzenetére


keIdor
titán

Fordítva.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#894) Soak válasza Shkiz0 (#890) üzenetére


Soak
veterán

Ha tényleg Quadot akarsz akkor mindenképpen

(#895) Pipó válasza keIdor (#886) üzenetére


Pipó
őstag

Nekem ugyan dlx lapom van, de semmi gondom sincs 4*1 Gb 800 Geil Value Ram-mal. Memtest sem hibázik, bár csak 860-on hajtom őket.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#896) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Értem. Thx mindenkinek. Mivel most nincs kedvem de főleg időm átolvasni kb 6000 hsz-t, igy valaki azt mondja meg mit értettek ez alatt.

Ha Premium-ra cserélsz, csak óvatosan...
Bár a Deluxe-ra is ugyanilyen panaszok vannak...

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#897) Zoli329 válasza Soak (#894) üzenetére


Zoli329
addikt

Sima P5K elviszi a Q6400/6600-at olyan 1.35V környékén léggel robbanás nélkül? Extrém tuning nincs tervezve..

(#898) keIdor válasza Pipó (#895) üzenetére


keIdor
titán

800-on nekem is tökéletes... 1200CL5 vagy erős 1000CL4-et nézz meg! (4-4-4-4 alatt értem az erőset)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#899) keIdor válasza Shkiz0 (#896) üzenetére


keIdor
titán

#882-es hozzászólástól olvasd el, de elötte még kb. a #600-tól a 610-ig és érdeni fogod mire gondolok.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#900) szacsee válasza Shkiz0 (#896) üzenetére


szacsee
nagyúr

Mindkettő jó lap, de vannak vele problémák.
Valakinek gondjai vannak Raid-el, valamint a 4x1Gb ram határon járatásával tuning-nál.
(Bios update-vel orvosolhatják a bibit)
Ha nem fogsz használni 4 modult és raid-et akkor nyugodtan bármelyiket, viszont akkor érdemesebb a P5K-E -t venni mivel az is 8 fázisú tápellátással rendelkezik és sztem tuning--ban ugyanazt tudja olcsóbb pénzért.
Valaki szóljon rám ha nem így lenne. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.