Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) Soak válasza Shkiz0 (#1800) üzenetére


Soak
veterán

Ugy olvastam ,hogy működik,legalábbis a lap nem sokat dropol

(#1802) Shkiz0 válasza Shkiz0 (#1800) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

:W nemtudom mit vegyek, deluxe-ot vagy premiumot. Kb egyárban tudnám mindkettőt beszerezni.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1803) shteer válasza Shkiz0 (#1802) üzenetére


shteer
titán

vegyél mind2t ;] amelyikkel kevésbé vagy megelégedve: kuka :DDD (ami mellett én állok)

..szerintem jónak tűnik

(#1804) Shkiz0 válasza shteer (#1803) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

bevenné a kis gyomrod mi? :D :C

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1805) Anthony28


Anthony28
őstag

Lenne pár kérdésem és problémám! :U

Frissítettem a Bios-t 04.xx 05.03-ra.A gond az hogy csak úgy hajlandó képet adni ha default beállítások vannak megadva.No tuning.Valaki esetleg próbálta az 5.03-as bios-t?Hasonló probléma? Esetleg próbáljam meg a még újabb bétát? :U
Gond nem lenne mert alt+F2-vel vissza tölteném a régi bios-át viszont amikor bejön a flash menü a C meghajtómon nem látja a mappákat, és a meglévő bios-t se tudom rámenteni a C-re, pedig a haverom deluxe lapján ez a funkció hibátlanul müxik.Ez vajon mitől lehet? :Y
Gyorsan meg kellene oldanom a problémát mert elvileg ma veszem meg a 6750-et... :U :R

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#1806) Anthony28


Anthony28
őstag

Annyira pánikoltam, hogy sikerült megoldanom a problémákat. :K :D
Az Advanced CPU Settings-ben van egy pár beállítás amit nem tudok hogy mi....

-C1E Support
-Vanderpool Techonology
-CPU TM Function
-Execute Disable Bit
-PECI

Remélem valaki tud segíteni, kíváncsi lennék kell e ott valamit állítgatni... :R :R

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#1807) hbruce000 válasza forguet (#1793) üzenetére


hbruce000
tag

:C :C :C

Hát remélem nekem sem lesz problémám :-DDD
Már 90%, hogy megveszem neki a p5k-e t és had szóljon!
:R :R :R

(#1808) headend


headend
csendes tag

Sziasztok,
lehet, hogy volt már a téma korábban (és akkor elnézést, beismerem van még mit visszaolvasnom), de meg tudná mondani valaki milyen FSB : RAM arány beállítási lehetőségek vannak a lapon? (Sajnos ez az alaplapi leírásból számomra nem derül ki.)

Igazából az érdekelne, hogy egy E6750-es proci mellé érdemes-e DDR5300-as (vagyis 333 MHz órajelű) RAM-nál gyorsabbat belerakni? Hiszen ilyenkor 1:1 az FSB : RAM arány. (Tegyük fel, hogy a proci órajelet nem kívánom emelni.)

Egy DDR6400-as RAM párossal szemezgetek (2x1 GB), de ahhoz, hogy névleges órajelen hajtsam őket, az FSB : RAM aránynak 5:6-nak kéne lennie (333 MHz : 400 MHz), nem?
Esetleg rosszul számolok valamit? :F Léci sötétítsetek fel! :))

Köszi

(#1809) bigdigit


bigdigit
addikt

valahogy sehol nem találom az asus ftp-ét...egy linket please

(#1810) shteer válasza headend (#1808) üzenetére


shteer
titán

jó az 5:6 arány, érdemes venni jó ramokat, már csak az időzítések miatt is

..szerintem jónak tűnik

(#1811) headend válasza shteer (#1810) üzenetére


headend
csendes tag

Oké, de beállítható ez az arány a biosban?

(#1812) Muréna válasza bigdigit (#1809) üzenetére


Muréna
őstag

ftp.asus.com.tw/pub/asus

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#1813) shteer válasza headend (#1811) üzenetére


shteer
titán

x fsb-hez válaszhatsz kb 4 memóriasebességet, aszerint "arányolódik" amit beállítasz

pl nekem most a 375-ös fsb-hez tartozik 750, 900, 938, 1150 memóriasebesség
jelenleg a 900-ra van belőve és így 5:6 az arány. 938-on meg 4:5 lenne

..szerintem jónak tűnik

(#1814) headend válasza shteer (#1813) üzenetére


headend
csendes tag

köszi szépen! :R

(#1815) VinoRosso válasza Soak (#1798) üzenetére


VinoRosso
veterán

hát én egyelőre csalódok benne nem is kicsit. Állítgattam mindent össze meg vissza, fel meg alá, de lehet ez a lap hamarosan röpül a gépemből. 465 felett még mindig nem iskerült bootolnom, kipróbáltam Achilleus oc guide-ja szerint, ahogy Muréna írta, próbáltam 6850-nel, q6600-tal, sehogy se hajlandó bootolni 465 felett. 465ön q6600-tal nem is bootol, csak a 6850emmel, de azzal sem stabil. Ráadásul a procim, ami az Abit AW9D-maxomban 3,8 felett ment Orhossal, 3DMarkot is csak azért 3,9en toltam, mert tovább nem ment a chipset, ebben a lapban 3,7et se megy!. Megcsináltam a vdrop modot, a vcoreon még mindig van egy 0,025V eltérés, de legalább most load nem droppol semmit. Igy viszont a proc melegebb lett nem kicsit, stabilabb meg nem sokkal. Egyelőre most 450en tesztelem 7es szorzóval, q6600-tal, de a blend teszt itt is fosott először, aztán feltettem minden feszt maxra, és folyamatosan elkezdtem visszavenni egyesével N/B, N/B termination, PLLnél hagytam abba, majd este azt is megnézem. Elég furán viselkedett a lap, 1,4et adtam a N/B termination-nak, 1,55 a N/B-nek, 1,6V a PLL-nek, és kb 1 perc után megfagyott a gép prime blend teszt alatt, először a transaction boostot állítgattam, mert arra gyanakodtam, kikapcsoltam, majd beállítottam 0,1,2,3at de semmilyen hatása nem volt, aztán feltoltam minden feszt maxra, ekkor már nem fagyott le 1 perc után a prime, viszont fűteni lehetett volna az északi híd bordájával, levettem folyamatosan róla a feszeket( N/B 1,4ig, terminaton szintén ) ekkor stabilnak tűnt, de még mindig g3cire meleg volt a lap.
Hol van ez az alaplapi érzékelő, mitől lehet ilyen meleg? Érdekes volt amugy, hogy ahogy visszavettem az északi hídról a feszeket, a proci hőmérséklete is csökkent 4-5 fokot :F . Én a PLLre gyanakszom, bár fogalmam sincs hogy miez, mit csinál, de ezt az egyet nem vettem vissza, és igy nem fagy le a prime. Valaki említette hogy kell erre az ICre tenni egy bordát, pontosan melyik ez a lapon? Van még egy fura dolog amit csinál a lap, indulásnál valami nem stimmel vele, van hogy restart, vagy BIOSból való kilépés után se kép se hang, kikapcsolom, és utána bootol normálisan, és van úgy, hogy 2x indul, elindul, hirtelen leáll, aztán megint elindul. Ekkor néha bejön az a felirat, hogy OC failed f1 vagy f2-t nyomjak, nyomok f1et, egyből kilépek a BIOSból és ugyanazokkal a beállításokkal megy simán, hiba nélkül tesztek alatt is.
Másik tippem hogy a pwmek melegszenek túl, de ezeknek egyetalán nem látom sehol se a hőmérsékletét, majd megpróbálok rágyógyítani egy ventit a bordára, de elég elvaxott formája van, nem tom hogy mennyit érne. Akárhogyis, eddig ez a p5k-e szerintem egy nagy lófütty. Lehet BIOS-t kéne frissítenem? Nem tom meik a legújabb, és hogy nekem meik van, de láttam hogy van egy progi, amivel lehet flesselni winfos alól, ami egy jó dolog.

(#1816) VinoRosso válasza Anthony28 (#1806) üzenetére


VinoRosso
veterán

a PECI-re én is kiváncsi vagyok, mi ez az interfész?

(#1817) VinoRosso


VinoRosso
veterán

van az asusnak hivatalos fóruma valahol? néztem a global meg az usa websiteot is de nem láttam, vagy csak vak vagyok?

(#1818) hbruce000 válasza VinoRosso (#1817) üzenetére


hbruce000
tag

itt találsz friss BIOS t
itt pedig a P5K-E fórum ot

Ilyen lapot akarok venni, de ilyen dolgokat olvasva még lehet h kitalálok valami mást :O :O (giga Ds3r, p5b deluxe)

(#1819) Soak válasza VinoRosso (#1815) üzenetére


Soak
veterán

Ne haragudj ,hogy ezt mondom, de az hogy te csalódsz benne az nem hiszem, hogy mérvadó, mindenhol csak azt olvasom ,hogy irod a problémáid minden procival, minden lappal. Nem gondoltad még ,hogy benned van a hiba nem a cuccaidba? :F

(#1820) Achill3uS válasza VinoRosso (#1815) üzenetére


Achill3uS
veterán

valszeg 465-nél fsb wallos a Q66-od, normális jelenség, és a pll emelés után azért nem fagytál, mert azzal lehet az fsb stabilitást növelni, mint ahogy irta jugeen is feljebb..

btw, 9-es szorzó mellett bőven elég ez igy..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1821) Templomegere válasza Soak (#1819) üzenetére


Templomegere
senior tag

Soak a kegyetlen :C

Megrendeltem a cuccot vaze :D

Asus P5K-E
Q6600
Corsair 550

mit adnék én az úrnak ha nem ismernélek .... :DD

(#1822) Soak válasza Templomegere (#1821) üzenetére


Soak
veterán

Jolvan csoki, nem fogod megbánni ;) . Tudtál FPO-t nézetni?

mondjuk a tagannal még kiprobálhattad volna, de ugyis gyenge lett volna :D

(#1823) Templomegere válasza Soak (#1822) üzenetére


Templomegere
senior tag

Ehh , próbáltam embert rávenni , de képtelenség volt , azt mondta ne kérjek tőle ilyet .........de azért majd ránéz . Szóval szerintem lutri :D

(#1824) Soak válasza Templomegere (#1823) üzenetére


Soak
veterán

De azért a SLACR az tuti?

(#1825) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok :)

Mától énis P5K tulaj vagyok, elvileg vmi P5K Green. Ez mit tud? Miben más, mint a Vanilla? :) Meg ez mit jelöl? :)

(#1826) Templomegere válasza Soak (#1824) üzenetére


Templomegere
senior tag

Tudod mi a tuti ? a halál meg az adók ....

(#1827) Soak válasza KrAt (#1825) üzenetére


Soak
veterán

Zöld a szine magának a lapnak ? :Y

(#1828) Soak válasza Templomegere (#1826) üzenetére


Soak
veterán

Ehh :D . Akkor reméljük a legjobbakat :)

(#1829) subaruwrc válasza Soak (#1827) üzenetére


subaruwrc
félisten

az én dobozomon is green van... :DDD kicsit színvak volt a csóka aki megnevezte vagy így próbálták leplezni :DDD végülis zöldnek is mondhatjuk a színét....
FOS ZÖLD :DDD ez túl hosszú lett volna angolul :D
KrenAtesz ugyanaz

(#1830) KrAt válasza subaruwrc (#1829) üzenetére


KrAt
veterán

Akkor semmi érdemleges :)

Na nemsokára lesz hűtő, adok majd neki, most megnézem, gyárival mit megy, alapfeszen :)

(#1831) Gaben01


Gaben01
őstag

Az enyém is p5k "green",ha jól emlékszem valami környezetbarát habla van mellé firkálva.De nem zöld a lap,hanem a standard libafossárga. :D
ilyen és ilyen a kinézete

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#1832) Soak válasza Gaben01 (#1831) üzenetére


Soak
veterán

Vak vagyok vagy nem látom ,hogy "Green"? :D

Jaaaaaaaaaa ,hogy a P5K <Green> -re gondoltok? :DDD Az mindegyiken rajta van, az a ROHS szabványt jelöli :D omg :D

(#1833) subaruwrc válasza KrAt (#1830) üzenetére


subaruwrc
félisten

ja nincs semmi különös. :) ezek az alapfeszes tesztek nem tudnak felizgatni de hajrá :D

(#1834) KrAt válasza subaruwrc (#1833) üzenetére


KrAt
veterán

Engem se, de gyári hűtés van egyelőre :O

(#1835) Gaben01 válasza Soak (#1832) üzenetére


Gaben01
őstag

A doboz bal alsó sarkán, első fehér matrica, az első link :D
Bár szerintem ez egy sima P5K a green jelző nélkül,legalábbis én nem emlékszem hogy a lapomon ott lenne a green felirat is.Max este ránézek.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#1836) Soak válasza Gaben01 (#1835) üzenetére


Soak
veterán

közben már szerkesztettem. Nagyon gyik az uj motorban ,hogy nicns [Szerkesztve] :(

(#1837) subaruwrc válasza KrAt (#1834) üzenetére


subaruwrc
félisten

:((( :((( na majd utána :DD

(#1838) szacsee válasza shteer (#1813) üzenetére


szacsee
nagyúr

De ez csak nálunk 200-as FSB-s tescó koró tulajoknál 4 a sebesség, gondolom akinek 266-os FSB-jü procija van, annak kevesebb, de lehet csak pesszimista vagyok.
Akinek 333FSB-jü procija van a strap-nál mit tud állítani és a memó frekiknél melyen lehetőségek vannak? :F

(#1839) KrAt válasza subaruwrc (#1837) üzenetére


KrAt
veterán

Hát igen :)

Gondolkozom, hogy Hyper TX2 vagy Ninja revB :U megéri a ninja a plusz kesst? :U

Más? honnan lehet tudni, hogy a P5K-m Vanila edition-e? :) Meg mi ez egyáltalán? :)

(#1840) subaruwrc válasza KrAt (#1839) üzenetére


subaruwrc
félisten

meg :K erősebb nagy tuning alá mint a cm.

(#1841) VinoRosso válasza Achill3uS (#1820) üzenetére


VinoRosso
veterán

és az E6850 ES-em is fsb limites lenne pont ott?

(#1842) VinoRosso válasza Soak (#1819) üzenetére


VinoRosso
veterán

ez a "mindenhol" nyilván azért van, mert az ember nem írja le a problémáit azzal kapcsolatban, ami jól megy. Pl a vga-m is asus, és elég jó darab, soha nem is panaszkodtam rá, de az előző lapommal se volt semmi gondom. De ha gondolod megveheted a deszkát, és szevedhetsz vele szép csöndben.

(#1843) VinoRosso válasza hbruce000 (#1818) üzenetére


VinoRosso
veterán

thnx! lehet eladom nem érdekel? Pénteken jött meg, azóta küszködök vele, lehet neked több szerencséd lenne. Még azért megpróbálok egy BIOS frissítést, hátha bejön, de van egy sanda gyanúm, hogy visszatérek az abithoz, abban eddig soha nem csalódtam.

(#1844) Soak válasza VinoRosso (#1842) üzenetére


Soak
veterán

Pl a vga-m is asus, és elég jó darab, soha nem is panaszkodtam rá

Beteszed, megy. Azért nem volt vele gondod.

(#1845) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Lehet rendelni P5K Premium-ot!

A lényeg:
Minimum 10 ember kell, ez alatt sajna nem megy. Akit érdekel az nálam érdeklődhet priviben. A lap ára 48.050 FT, pesten személyes átvétel, illetve posta is játszik, amit a vevő fizet.
A cuccot "Muréna" kolléga hozza, de engem keressetek minden egyes gondal, bajjal, kérdéssel, őt ne zaklassátok semmivel csak ha életbevágó!
Csakis az első 10 embernek él ez a lehetőség! Beszámítás nincs! Érkezési sorrendben történik a feliratkozás.
Még valami. Elkerülve a felesleges, és felelőtlen rendeléseket, elöre kell fizetni, mert a megrendelt terméket visszamondani nem lehet! Amint mind a 10x 48.050 ft Muréna számláján van, onnantó kb. 1 hét alatt a kezedben van a cucc, de ezügyben majd még pontosítás lesz. Utalásnál a közleménybe feltétlen meg kell adni majd a ph-s nicket, mert ez alapján tudunk majd azonosítani. Természetesen ezen felül kell majd egy mail vagy msn, és telószám amint el lehet érni.
Garancia 3 év..
Ennyi lenne, asszem elmondtam mindent. Lehet tolongani, amennyiben még bármi kérdésed lenn keress bátran!.
:R

3ember jelezte hogy érdekelné, még 7 hely maradt.
Érdeklődők: ent , Shkiz0, Ati007

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1846) szacsee válasza Shkiz0 (#1845) üzenetére


szacsee
nagyúr

"zaklassátok semmivel csak ha életbevágó!"
Dehonnem, majd a sörrel ha meglesz! :DDD

(#1847) Shkiz0 válasza szacsee (#1846) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

dikk he, te nem akarsz venni? ;)
ja látom neked már van dlx. ...attól még vehetnél :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1848) VinoRosso válasza Soak (#1844) üzenetére


VinoRosso
veterán

meg azért mert kurva jól megy és alig melegszik. :D

(#1849) szacsee válasza Shkiz0 (#1847) üzenetére


szacsee
nagyúr

Dehonnem, ha 1 az 1-ben cserélitek, esetleg ráfizetek valamennyit.
Mámint a Deluxomat. :DDD , de van itthon P2 BF is. :DDD

(#1850) Shkiz0 válasza szacsee (#1849) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

beszámítás nincs sajna. hirdesd meg, biztos hamar elviszik, aztán veszel te is.
Na de befejeztem az offot, mert szétrugják a picsám :U

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.