Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) Rusher válasza Muréna (#1698) üzenetére


Rusher
őstag

Sztem azért érdemes kimérni...nem véletlenül szokták a képekre ráírni ;)

(#1702) jugeen válasza bigdigit (#1699) üzenetére


jugeen
addikt

sb fesz. mennyi? emeleted? hány HDD-d van? Quad tuningnál sajna emelni kell az sb feszt is esetenként.

PCIe frekit tedd fel 110-re. a preferencia szorzókat hagyd auton. ahol különbésget tudtak mérni ezek állításával, azok a blitz deszkák voltak. itt nem releváns.

a PLL IC felel az FSB frekvencia stabilitásáért.

(#1703) VinoRosso válasza Muréna (#1698) üzenetére


VinoRosso
veterán

mégis mi alapján érzem?

(#1704) VinoRosso válasza jugeen (#1700) üzenetére


VinoRosso
veterán

azért pontosabb ha ellenállást mérek, mintha feszt.

(#1705) jugeen válasza VinoRosso (#1704) üzenetére


jugeen
addikt

nem pontosabb, mivel a fesz. a referencia és nem az ellenállás. minden lap másként droop-ol, így valakinek kisebb ellenállással növeléssel is nullázódik a droop.

(#1706) Muréna válasza VinoRosso (#1703) üzenetére


Muréna
őstag

látod már ha elég szürke az smd..

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#1707) bigdigit válasza jugeen (#1702) üzenetére


bigdigit
addikt

egyedül a proci és a ram feszét állítottam elsőre majd NB-nek adtam 1.4-et.máshoz nem nyúltam.alapból így 9x411-en nincs pci-e 1 sem.
ha viszont felmegyek 9x423-ra már ott viritott.itt akadtam el mivel nem tudom minek mennyit kellene még adni.
azt se tudom mi az optimális.mert jó hogy van több érték de számomra még az se egyértelmű mennyi lenne tuning nélkül amit adna a lap.
csak sejtem minden állitható fesznél a legkisebb... :F

3HDD szinte mindig figyel...néha 4..+2dvd

(#1708) Zoli329 válasza Achill3uS (#1689) üzenetére


Zoli329
addikt

Sajnos nekem is van ilyen bug, küldjek képet is? :))

(#1709) jugeen válasza bigdigit (#1707) üzenetére


jugeen
addikt

400-as FSB fölött NB-nek 1.5V fölött adj, 1.5V FSB termination-t, 1.5V PLL-t. ha eddig ezek auto-n voltak, lehet, hogy ezeknél az értékeknél többet kaphatk. nem tudom, hogy az SB-d milyen léptékű, de 1.2V-t adj neki. az eszközeid száma ezt indokoltá teszi.

amit sejtesz, az nem tuningnál igazolódik be, hanem alapjáratú üzemeltetésnél.

(#1710) bigdigit válasza Zoli329 (#1708) üzenetére


bigdigit
addikt

biztos te is OCláma vagy velem együtt :C

(#1711) jugeen válasza bigdigit (#1710) üzenetére


jugeen
addikt

ő nem is vette beszólógatósra a témát ;)

(#1712) bigdigit válasza jugeen (#1709) üzenetére


bigdigit
addikt

hazaérek kipróbálom.
akkor pci-e frekit meg ilyesmit ne piszkáljak?
fix 100mhz

bár korábban irtad a 110mhz-et...itt felvetettem hogy feltettem 110-re és azt mondták hamarosan dobhatom is a kukába :U

(#1713) VinoRosso válasza jugeen (#1705) üzenetére


VinoRosso
veterán

nyilván mindenkinek más mértékben kell növelni, de a drop alapján pontosan kiszámítható, míg a mérésben lehet hiba, mivel a feszt a lapról kapja. Az ellenállás meg egy szimpla komponens, nem kell hogy a lapról mérj értékeket, így azt egyszerűbb kezleni. De végülis tökmind1, mert kbra be lehet lőni mind2 módszerrel, de én ellenállást mérnék inkább. Vágül ugyis az lesz, hogy fogom a cerkát, húzok rá 1-2 csíkot, azt meglátom, ha nem jó húzok rá még 2-t faxom se fog itt méricskélni.

(#1714) VinoRosso válasza jugeen (#1709) üzenetére


VinoRosso
veterán

PLL ez mi a túró pl?

(#1715) Muréna válasza VinoRosso (#1713) üzenetére


Muréna
őstag

nem kell azért ennyire tulbonyolitani a dolgot..
nem lehet elrontani :)

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#1716) jugeen válasza bigdigit (#1712) üzenetére


jugeen
addikt

PCIe frek legyen 110. utána játszadozhatsz, hogy melyik csökkentésével érsz el bug-mentességet. :)

(#1717) jugeen válasza VinoRosso (#1714) üzenetére


jugeen
addikt

CPU PLL felel az FSB frekvencia stabilitásáért. sok esetben ennek a növelésével lehet csak magasabb CPU sebességet elérni.

(#1718) VinoRosso válasza Muréna (#1715) üzenetére


VinoRosso
veterán

asszem nemrég pont ebben a topicban olvastam arról, hgoy valakinek a egy ilyen mod után se lett jobb, csak a proci lett melegebb vagy talán a quados topicban nem tom.

(#1719) Muréna válasza VinoRosso (#1718) üzenetére


Muréna
őstag

szerintem csak soak bénázott :)
sokszor még többet is kap a proci mod után :)

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#1720) VinoRosso válasza jugeen (#1717) üzenetére


VinoRosso
veterán

1,7tel meg lehet kínálni? Hol melegszik tőle a lap? N/Bre raktam egy 40es ventit, de a pwm bordára már nem tudtam ráapplikálni sehogy se.

(#1721) VinoRosso válasza Muréna (#1719) üzenetére


VinoRosso
veterán

na látod pont ezt szeretném elkerülni.

(#1722) jugeen válasza VinoRosso (#1720) üzenetére


jugeen
addikt

lehet neki annyit is adni, de szerintem elégedj meg 1.6V-vel. ja és tegyél a PLL IC-re is egy kis bordát!

(#1723) VinoRosso válasza jugeen (#1722) üzenetére


VinoRosso
veterán

az meik?

(#1724) bigdigit válasza jugeen (#1709) üzenetére


bigdigit
addikt

még egy kérdés eszembe jutott.az általad leírt feszeket hogy viseli majd a lap?külön ventiket nem tervezek tenni a lapra és ráadásul blokk van a procin is.
mondjuk az egyik hidra(asszem északi,proci és a lap hátulja között)rátettem a gyári légkavarót de a másikra az istenért se tudtam ráoperálni..

(#1725) Muréna válasza VinoRosso (#1721) üzenetére


Muréna
őstag

az mér baj neked? ;)

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#1726) Soak válasza skoos (#1664) üzenetére


Soak
veterán

én nem szoktam bedugni. Nem éreztem eddig hiányát. Mondjuk most muszáj bedugnom :) (tápon egyben van )

(#1727) Soak válasza Muréna (#1719) üzenetére


Soak
veterán

Épp ez az, hogy nagyon is el lehet ronatni, ha multiméter nékül jól "besikálod" aztán nem 1,4-et kap a proci ,hanem 1,45-öt akkor csak nézel ,hogy miért ilyen meleg :)...

(#1728) Muréna válasza Soak (#1727) üzenetére


Muréna
őstag

kit érdekel.. :DDD max kevesebbet állítok be biosból :)

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#1729) Achill3uS válasza Soak (#1727) üzenetére


Achill3uS
veterán

ez nem vcore mod, amit bios-bol állítasz annál többet nem tudsz satírozni semmiképp.. eseleg terhelésnél fölécsúszhat 0.01v-t de az a maximum..
abban viszont igazad van, hogy multiméter nélkül jobb ha neki se áll az ember szórakozni vele, cpu-z kb pontos, de nem lehet rá teljesen hagyatkozni, mert néha csal szépeket..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1730) Soak válasza Achill3uS (#1729) üzenetére


Soak
veterán

Terhelésre 0.05öt adott fölé.. :)

(#1731) Achill3uS válasza Soak (#1730) üzenetére


Achill3uS
veterán

omg, ilyet se láttam még :U milyen ceruza volt?

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1732) Soak válasza Achill3uS (#1731) üzenetére


Soak
veterán

Én sem értettem egészen, hogy miért ilyen kurva meleg, aztán amikor kimértem néztem nagyokat.

8B-s cerka

(#1733) Achill3uS válasza Soak (#1732) üzenetére


Achill3uS
veterán

szted miért használnak ált. 2B-set ? :D
na mind1, majd ha feljössz megcsináljuk a lapodat rendesen :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1734) Soak válasza Achill3uS (#1733) üzenetére


Soak
veterán

ez nem vcore mod, amit bios-bol állítasz annál többet nem tudsz satírozni semmiképp :K :DDD

Jaja, az kéne. a PLL mod nagyon hiányzik :(

(#1735) shteer válasza nfsu17 (#1400) üzenetére


shteer
titán

jó, jó lesz ;)

..szerintem jónak tűnik

(#1736) Achill3uS válasza Soak (#1734) üzenetére


Achill3uS
veterán

biztos vagy benne, hogy fsb-ben áll meg a cucc és nem a procinak van vége SS-en?

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1737) Soak válasza Achill3uS (#1736) üzenetére


Soak
veterán

Nem FSB-ben megy keveset, léggel is megy 505-öt. Meg SS-el mintha 525 lenne a vége :F (pontosan nem emlékszem) . Hanem Prime alatt szarozik, ha nincsenek a lap feszei maxon akkor 1,4 (!) V és 3500ön elhasal a prime azonnal. ha maxon van akkor 1,36-1,37V-vel simán fut orákig

(#1738) Achill3uS válasza Soak (#1737) üzenetére


Achill3uS
veterán

naja, ezt jugeen is írta többször, hogy az nb + sb + pll feszektől nagyrészben függ a Quad stabilitása.. egyébként könnyen lehet, hogy 525 a vége SS-en, majd moddolt lapban kiderül mennyivel megy többet..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1739) Soak válasza Achill3uS (#1738) üzenetére


Soak
veterán

Hát szerintem is ott van vége. Azzal nincs is bajom, cascadeal ha 5-el többet megy akkor már egész értelmes dolgokat lehet vele csinálni. Csak ez a gyökér prime idegesit

(#1740) Achill3uS válasza Soak (#1739) üzenetére


Achill3uS
veterán

mondjuk léggel 24/7 1.7-1.8v-nél többet nem adnél a pll-nek se.. szóval ez inkább extrém tuningnál segít.. látom viszont akkor a procid nem nagyon sziporkázik :(

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1741) shteer válasza shteer (#1735) üzenetére


shteer
titán

:Y
:B sorry, a notin régen néztem ph-t és nem frissítettem az oldalt :W

..szerintem jónak tűnik

(#1742) Achill3uS válasza shteer (#1741) üzenetére


Achill3uS
veterán

:D korán van még :P

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1743) Soak válasza Achill3uS (#1740) üzenetére


Soak
veterán

Hát én sem, de igy sem kap még 1,7-et sem. Hát épp ez az ,hogy a proci menne még szerinte 1,4V alatt simán meg lenne a 3600. Csak a lap limitál. (az is érdekes ,hogy 5-6napja megy 100%loadon 1,37V-vel 3500ön hibátlanul és 1,43V-vel is elhasal a 4perc után a prime 3600on ... :/ )

(#1744) Achill3uS válasza Soak (#1743) üzenetére


Achill3uS
veterán

sajnos azt kell mondjam, Quad-hoz a P5K "vanilla" csak rendesen vmodolva jó tuningra :( teis ebbe ütközöl bele..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1745) Soak válasza Achill3uS (#1744) üzenetére


Soak
veterán

Hát erre már rég rájöttem, de igazából mit várjon az ember ennyi pénzért? :) . Szerintem nem kell szégyenkeznie mod nélkül sem :)

(#1746) Achill3uS válasza Soak (#1745) üzenetére


Achill3uS
veterán

nem hát, a legjobb budget tuning lap szvsz :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1747) shteer válasza Achill3uS (#1742) üzenetére


shteer
titán

jah, az igaz. beültem előadásra: ph, torrent, msn :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#1748) Zoli329 válasza jugeen (#1711) üzenetére


Zoli329
addikt

Hoppá, tényleg. 105el már 16x marad :) Így elég most 1.25V NBfesz 470hez.

(#1749) Zoli329 válasza Achill3uS (#1729) üzenetére


Zoli329
addikt

Akkor nekem jól sikerült? Terhelve ad 0.008V-ot pluszba. Ez kb a bios érték.

(#1750) VinoRosso válasza Muréna (#1715) üzenetére


VinoRosso
veterán

na feltettem a memsetet( már alapban fura volt hogy telepítője van ). Végülis működik csak van egy apró szépséghibája

A pencil modnál meik ellenállást kell satírozni, amelyik cián színnel be van csíkozva, vagy ameikre a fehér vonás mutat?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.