Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) szacsee válasza prmcsk (#349) üzenetére


szacsee
nagyúr

A HD 2600, az ATI kártya Teeeeee és CF-et használ, de a második PCI-E sin sebessége miatt sztem felejtős a CF. :B

(#352) Gorneck válasza szacsee (#345) üzenetére


Gorneck
titán

Tudom, hogy neki is az van...Ő elégedett vele...mondjuk akkor még nem volt Quad-ja...

Gorneck#1239

(#353) prmcsk válasza szacsee (#351) üzenetére


prmcsk
addikt

Már rájöttem....... :B :W

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#354) szacsee válasza Gorneck (#352) üzenetére


szacsee
nagyúr

Most írt vissza ''beteg'' a Quazán topikba. :R

(#355) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Tapasztalaitok szerint elég egy E6750-es 20%-os tuningjához (3.200 Mhz) BIOS-ból 1.3500 V CPU fesz? Eddig 1.3625 V volt beállítva, amin stabil volt. De gondoltam, ha lehet visszaveszem. Most fut az ORTHOS 1.3500 V-tal és 10-15 perc elteltével nem dobta még el magát (eddig). :B

Ennek a CPU-nak gyárilag ez a fesz van meghatározva: 0.962 V - 1.350 V

Köszi! :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#356) PH 5.5 válasza Anubis_9 (#355) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Én 1,3500 V-tal használom 3,2-n minden gond nélkül, de szerintem 1,3250-el is elmenne.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#357) Soak válasza fLeSs (#332) üzenetére


Soak
veterán

Szvsz Gorneck FSB limitre gondolt ,ami egy gyengébb procinál léggel simán előfordulhat ,hogy 500 körül megáll . Meg az is érdekes, hogy p5k-k mennek 600-640et mod nélkül, ez meg 510-et ne tudna?

[Szerkesztve]

(#358) Soak válasza Muréna (#336) üzenetére


Soak
veterán

Proci kivétel megvolt? 1 modullal való inditásis? én ahogy visszakaptam egyből megvizeztem :B , és ez segitett, ugyanezt produkálta mint neked

(#359) Achill3uS válasza Soak (#357) üzenetére


Achill3uS
veterán

simán lehetséges az is, vannak szarabb lapok, ahogy szarabb procik is.. a 600+ már egyébként is extrém hütéses kategória leginkább..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#360) Achill3uS válasza fLeSs (#323) üzenetére


Achill3uS
veterán

és az 1333-mas corsair neked megy benne rendesen? mert nekemis elindult de egyszerüen post-nál tovább nem birtam jutni vele, még 1066 CL10-ben sem :U
viszont hogy ddr2-vel miért fagyogatsz nem vágom, nekem nem csinált hasonlókat.. sárga slotban volt olyan anomália, hogy feloszást szerette - ergo nem indult - a 04**-es biosokkal..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#361) Soak válasza Achill3uS (#359) üzenetére


Soak
veterán

Hát nekem ment stock hűtéssel 570-et és a proci állt meg, szal 600 simán benne van szvsz . 100-140el gyengébb lenne mint a legjobbak/legtöbb :F

(#362) Achill3uS válasza Soak (#361) üzenetére


Achill3uS
veterán

énis kétlem, de p5b szériánál is elég sok ilyennel találkoztam.. egyik deluxe ment 600-at, másik 500 fölött kihalt (el is adtam gyorsan :D)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#363) Zoli329 válasza Achill3uS (#362) üzenetére


Zoli329
addikt

6x550-et vinné a lapom? Mennyi nb fesz kellene? Vagy sima léghűtéssel felejtsem el és inkább 7x?

(#364) Soak válasza Zoli329 (#363) üzenetére


Soak
veterán

ha jo fsb-ben a procid akkor akár viheti is. Bár az már elég sok léggel

(#365) montressor válasza prmcsk (#349) üzenetére


montressor
aktív tag

az lenne a kerdesem, h en egy p5kc-t neztem ki e4500tel, egy db msi x1950pro/512-vel, sima ddr2/800/al, h ez igy eletkepes-e. Az alaplapot azert ezt valasztottam, mert esetleg kesobb ha ddr3 es cpu-t cserelek, akkor ne kelljen alaplapot is... Jo elkepzeles-e, vagy lebeszelnetek rola? Miert

szacsee''Há az eddigi hsz-ek alapján ne is forszírozd a DDR3-at, ha igen akkor ne combo lapot vegyél, hanem DDR3-ra hegyezettet.''
Meg nem olvastam vissza, de akkor ezek szerint a kombos lapok (ddr2-3) nem jok?

huzni nem szeretnem

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#366) Soak válasza montressor (#365) üzenetére


Soak
veterán

jó választás lehet a jövőre nézve. Inkompatibilitási problémák voltak/lesznek, szvsz ahogy jönnenk az uj biosok/ramok a problémák mérséklődnek

(#367) montressor válasza Soak (#366) üzenetére


montressor
aktív tag

akkor most visszaolvasok mik is voltak az incompatibilatasi gondok.... :B
koszi

(#368) Achill3uS válasza Zoli329 (#363) üzenetére


Achill3uS
veterán

ki kell próbálni, de léggel stabil 550-es fsb-re képes prociból nem sok futkározik.. egyébként sztem 1.7v nb fesz és 1.7-es pll kéne neki..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#369) Achill3uS válasza montressor (#367) üzenetére


Achill3uS
veterán

egyes tipusokkal egyáltalán nem megy, vagy fagyogat ect, a ddr3 még kiforratlan, és egy nem kombo lapban is ugyanazok a problémák jönnek/jöhetnek elő, amugyis kétlem h lenne értelme 100k-ért ramot venni :) szóval a p5kc jelenleg teljesen kielégítő képességü mind felszereltségben, mind teljesitmény és huzhatóság szempontjábol is, és a ddr3 ramslotok pedig jól jöhetnek még.. nyugodtan vedd meg..

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#370) montressor válasza Achill3uS (#369) üzenetére


montressor
aktív tag

koszonom akkor mar csak a giga v. asus kozt kene dontenem, amit fel is tettem itt:
[link]

(#371) Speccy válasza szacsee (#348) üzenetére


Speccy
senior tag

A minőségi 800-as és 1066-os RAM-ok között azért nem kicsi az árkülönbség. Ha csak 3200MHz-ig akar valaki tuningolni, szerintem elég egy jobbfajta 800-as memó.

There is hope!

(#372) fLeSs válasza Achill3uS (#360) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Egyik DDR3-assal sincs gond. végül DDR2-vel is sikerült letesztelni. :D
A problémám, hogy E6750-nel eddig az összes lap (Asus P5KC, P5K Dlx, Abit IP35 Pro) 500-505-ös FSB-ig bírta az FSB-emelést, pedig a proci tuti többet bír 6x-os szorzóval, és a DDR3-as ramok 1000 MHz-nél szintén többet bírnak. A DDR2-es Corsair a Giga P35-DQ6-ban ment 579 MHz-et (1158), szóval nem értem.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#373) Brumi˘


Brumi˘
addikt

Valaki akinek p5k lapba 2×1gb kingmax 1066os memója van egy everest memory bench képet pls toljon nekem. Köszi! :R

(#374) Soak válasza fLeSs (#372) üzenetére


Soak
veterán

Ment valami másik lapban többet mint 505? 3laból elég érdekes lenne ,ha mind ugyanott állna meg. nem elképzelhetetlen ,hogy ennyit tud léggel

(#375) Anthony28


Anthony28
őstag

Más is találkozott azzal az idióta faszsággal hogy az az 1 IDE port ami van nem kezeli rendesen( rengeteg olvasási hiba disc on the fly-nál) a dvd-írókat de csak abban az esetben ha az 1 kábelen 2 író van.Ha leveszem az egyiket akkor tökéletesen müxik... :F

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#376) Achill3uS válasza fLeSs (#372) üzenetére


Achill3uS
veterán

az fsb-s problémára Soak már válaszolt, láttam már E6850-et ami nagyon durván megy, 4ghz ortos stabil léggel, de 490 fsb-n vége van léggel.. szóval semmi sem lehetetlen..
az 1300 körüli ddr3-mas ramok meg ált. quimonda-sok, amik max 1600-at mennek cl9-ben 1.7v+ körül az eddigi tapasztalatok szerint, de hogy neked se mentek rendesen a KC-ben ezen nem lepődök meg, énis ugyanezt tapasztaltam, ki kéne próbálni már valami rendesebb 1800-as rammal is, lehet a hétvégén lesz rá esélyem, majd beirom ide..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#377) fLeSs válasza Achill3uS (#376) üzenetére


fLeSs
nagyúr

szóval végülis elképzelhető, hogy a proci nem bírja a dolgot?
akkor így jártunk.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#378) Gorneck válasza fLeSs (#377) üzenetére


Gorneck
titán

Simán...főleg ha már a sokadik lapba se megy többet...ezért is nehéz tuning tesztet írni vagy épp ítéletet mondani egy lapról magas fsb-t tudó proci hiányában...

Gorneck#1239

(#379) fLeSs válasza Gorneck (#378) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Azért a 500 MHz sem olyan rossz. Az a lap, amelyik ennyit tud stabilan (4 MB-os procival), sztem elég mindenre (átlagfelhasználói szemmel ;)).

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#380) Stili


Stili
csendes tag

Helló mindenkinek!

Összeállítottam egy reményeim szerint jó tuningpotenciállal rendelkező gépet, ám eddig még egy gépemet se próbáltam húzni. Szóval szeretném a segítségeteket kérni, hogy hogy is kell tuningolni, mert nem szeretném elfüstölni ezt a jószágot.

Ez lenne a kicsike:
P5K-C
Q6600
8800GTS 320
2x1GB Kingmax
Chieftech 620W

Léghűtés van a gépben mindenre külön, ami szerintem tűrhető teljesítményt nyújt. Terheletlenül a proci 31-33fok, attól függően hogy mennyire van meleg.
Az alaplapon még nincs pencil-mod, de majd ma elhúzok és veszek egy puhahegyű cerkát.
Ha valami fontos infót kihagytam, csak szóljatok.

- Stiletto

(#381) Gorneck válasza fLeSs (#379) üzenetére


Gorneck
titán

Nem is mondtam, hogy rossz...

Gorneck#1239

(#382) dudo


dudo
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy melyik hőmérő proginak lehet hinni.
Mert együtt futtattam az everestet és a core tempet meg még a tat-ot,és az everest 65C° fokot írt a magokra de a másik kettő 48-50C° közötti értékeket jelzett.

Most akkor melyik az igaz?

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#383) subaruwrc válasza dudo (#382) üzenetére


subaruwrc
félisten

ezek load értékek? valószínű nem a legfrisebb everesttel nézed ;)

(#384) dudo válasza subaruwrc (#383) üzenetére


dudo
tag

A tat-al nyomtam neki mind a két magot 100%-on

A legfrissebb betát raktam fel ez a száma:4.10.1125.Beta

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#385) fLeSs válasza Gorneck (#381) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Kipróbáltam a lapokat egy sima, ES E6700-assal, és ezzel is 500-505-öt tudnak max. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#386) Gorneck válasza fLeSs (#385) üzenetére


Gorneck
titán

Szerezz másik lapokat...:D

Gorneck#1239

(#387) Bandeee


Bandeee
tag

Szevasztok, érdeklődnék, hogy vettem tegnap Mushkin xp2 8500 ddr2 2x1gb kit Ramot, amire ugye rá vagyon írva, hogy 1066 5-5-4-12-őn! Amíg spd-n volt addig okés volt minden, 5-5-5-18-on ment probléma nélkül, ahogy semmi tunning nélkül átállítottam az időzítéseket, a gép elindult, DE a bios indulsnál kiírta, hogy 'no keyboard' erre winbe, pedig volt billentyűm!
Mivel nem tudtam csinálni semmit , kénytelen voltam CLR CMOS-t jumperelni!!
Vki. tállálkozott ilyennel?


Üdv.András

(#388) Tails111 válasza Bandeee (#387) üzenetére


Tails111
aktív tag

Én nekem is Muskin 991535 (996535)van. Nekem nem problémázik 5 5 4 12 vel tuningnál sem.
Az 5 5 5 18 ot használja nálam is a lap autó beállításoknál. A külömbség nem nagy mem tesztekben. Feszkót 2.3-2.35 öt szereti főként tuning alatt. Nagyon jól irás olvasás Everest ben nagyon profi.

(#389) Muréna válasza Tails111 (#388) üzenetére


Muréna
őstag

''Nagyon jól irás olvasás Everest ben nagyon profi.''
Kinek mi a profi, meg melyik verzióval..

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#390) subaruwrc válasza dudo (#384) üzenetére


subaruwrc
félisten

akkor a 65 a hihetőbb.

(#391) Zoli329


Zoli329
addikt

Üdv!
Néhány tapasztalat a P5K lappal. Kicsit bogarásztam hétvégén.
Vcore drop modot megcsináltam, frankó :) így stabilabb a rendszer.
6x540-ig! jutottam fsb teszttel, azon teljesen stabil volt. Utána 6x550 lett volna de kiakadt a lap, 6x520ig se jutottam utána sőt cmos clear sem segített. Sztem vmit nagyon elszúrtam a rambeállítással :) De megjavult szerencsére.
8-as szorzót vhogy nem komálja a lap memkezelésben. U.azon cpu/ram órajel 7x szorzóval ég és fölt. Winrar-ban is kimértem, ott is :F 8x-nél még az 1:1 sem segít, 7x-nél meg az aszinkron is jó. :F
Másik a CL4-4-4-5 és 5-4-4-5 ugyanúgy megy 1050mhz-nél néztem. Ez vmi bug?
NB fesz. 1.25V-nál ügye beüt az 1x PCI-E sebesség. Nade mikor nézegettem az fsb-t tettem 1.4V-ról 1.55V-ra. Ottis 1x lett :W Ja igen, 6x540 1.4V-os NB fesszel meg 1.50 PLL-el. :)

(#393) Baco83


Baco83
tag

Na sikerült biosból orvosolni a problémáimat és ráadásul megtáltosult a lap+memo páros is!
Itt az eredménye:
Everest:
[link]
SuperPI 1M:
[link]

:R :R :R

(#394) Baco83 válasza Zoli329 (#391) üzenetére


Baco83
tag

Vcore drop modot tudsz P5K deluxhoz is?

(#395) Gorneck válasza Zoli329 (#391) üzenetére


Gorneck
titán

Milyen esetben nem vált 1-re?

Gorneck#1239

(#396) Soak válasza Zoli329 (#391) üzenetére


Soak
veterán

Utána 6x550 lett volna de kiakadt a lap, 6x520ig se jutottam utána sőt cmos clear sem segített. Sztem vmit nagyon elszúrtam a rambeállítással

a proci vagy a lap állt meg?

(#397) Zoli329 válasza Gorneck (#395) üzenetére


Zoli329
addikt

1.4V.

(#398) Zoli329 válasza Soak (#396) üzenetére


Zoli329
addikt

Proci megy feljebb is legalábbis mhz-ben. Lap meg sztem fsb-ben menne többet hiszen 1.4V-al mente, nem értettem, mert teljesen stabil alig mentem fölé és kiakadt vmiért. Azaz kikapcs és nem indult többet csak egy idő után mire szinte darabjaira szedtem :)

(#399) Zoli329 válasza Baco83 (#394) üzenetére


Zoli329
addikt

Ott a Voltage Damper a bios-ban.. Az nem segít?

(#400) Soak válasza Zoli329 (#398) üzenetére


Soak
veterán

mhz-ben lehet, de nem FSB-ben :) . Amugy ez tipikus FSB wall. 565 még bármivel benchelhető, de 571 már csak épp hogy elcsiphető validra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.