Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28801) Create. válasza habmalac (#28800) üzenetére


Create.
addikt

Persze vannak gigabit/secesek. Neked 500-as neted van a gigabites 1000mbit/secet tud max.
[link] ilyesmit keress 500mbit/secest
Amit linkeltem 430mbit seces

[ Szerkesztve ]

(#28802) Create. válasza Create. (#28801) üzenetére


Create.
addikt

Azt elfelejtettem, hogy ezek wifi-t fognak, nem tudom, hogy neked kábellel kell-e mindenképpen.
Ha új laptopot vennél akkor meg az legyen írva, hogy gigabit lan, 10/100/1000mbit/sec.

Igen, annak a sávszélével kell tudnod letölteni, csak azzal kapcsolódj a hálózathoz (ne a netbook hálókártyájával). Viszont a routernek is tudnia kell hozzá leadni, de szerintem az fogja tudni.

Igen az egy külső usb csatlakozású wifi képes hálókártya.

[ Szerkesztve ]

(#28803) habmalac válasza Create. (#28801) üzenetére


habmalac
tag

Ha ezt bele dugom az usb-be akkor több sávszélességet fog látni a laptop? Bocsi a gyagya kérdésért de ez nem az én szakterületem.

Nem kell feltétlenül kábeles, jó a wifi is ha azzal többet lát. Most az a tapasztalat a jelenlegi nettel, hogy kábelen keresztül jobb értékeket mérek a seedtest oldalon. Jól értem, hogy ez egy külső hálókártyaként működik?

[ Szerkesztve ]

(#28804) Create. válasza habmalac (#28803) üzenetére


Create.
addikt

Szóval egy usb porttal kevesebbed lesz, amíg ez be van dugva. Ha van rá mód, próbálj ki egyet, hogy jó lesz e neked. (Ha valami kis boltból vásárolsz gondolom lesz olyan jófej az eladó, ha nem jó akkor visszavihesd).

(#28805) pimmi


pimmi
senior tag

Sziasztok, vettem egy asus K52JE-EX225D p6100,4gb,, 5470ati, olvastam a fagyás gondjáról, de eddig nekem nem volt vele gondom, írnátok valamit, hogy teszteljem fagyásra? még ki tudom cseréltetni vagy visszakérni a pénzt akár, köszi

(#28806) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Sziasztok!
Van nállam egy Asus X541UJ típusú laptop I5 7-ik generációs procival Windows 10-el és nem akar kikapcsolni gyors bootolós módban. Gondolom Intel me driver baj van, de 9xxx verzót nem találtam hozzá valaki tud megoldást rá hogy igy is kikapcsoljon vagy nincs rá vegyem ki a gyors bootról a pipát? :F

[ Szerkesztve ]

(#28807) Zoli-bácsi


Zoli-bácsi
senior tag

Sziasztok,

Asus X550JK utángyártott, a gyárinál nagyobb teljesítményű aksit próbált már valaki?
Konkrétan erre gondolok:

https://www.notebook-alkatresz.hu/asus-x550jk-akkumulator-4400-mah-p132747-m79131

A gyári 2950mAh, ez pedig 4400. Lehet ebből bámiféle probléma?

Másik kérdés, kitakarították és újrapasztázák a gépet, de 1-2 hétre elkezdett hangoskodni a ventilátor. Random csinálja(most épp nem), de elég zavaró tud lenni. Lehet befújták valami kenőanyaggal ami mostanra elillant és ezért hangos?

[ Szerkesztve ]

(#28808) ak26bago


ak26bago
csendes tag

Sziasztok!

Mennyit ér egy g751jt? (i7 4710hq, gtx970m, 16gb ram, 1tb hdd)

(#28809) Gergosz2 válasza ak26bago (#28808) üzenetére


Gergosz2
veterán

Amennyit adnak érte.

Elég nehéz megmondani, úgy hogy sem a korát sem az állapotát nem említetted.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#28810) demetand


demetand
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata/véleménye az Asus Aspire F5-571G-39CU gépről?

Köszi!

(#28811) steelsec válasza demetand (#28810) üzenetére


steelsec
aktív tag

Az Acer lesz nem Asus

(#28812) demetand válasza steelsec (#28811) üzenetére


demetand
csendes tag

Igaz! Köszi!

(#28813) Tomikapc


Tomikapc
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy ASUS X550C notebook, aminek a kijelzője nem mindig mutatja megfelelően a színeket, csíkozódik stb. A kijelző alsó részét kinyitott állapotban megnyomva (viszonylag erősen) megszűnik a jelenség. Szétszedtem és arra jöttem rá, hogy alul ami a kijelző alatt van lapka (talán az inverter) nyomás hatására megszűnik a hiba néha néha. A csatolt képen látszik, a do not touch feliratú az. A videón látszik a jelenség.
Mit kell ilyenkor cserélni? Komplett kijelző vagy lehet külön azt a panelt? Mekkora munka?

[kép]

Videó a jelenségről.

Köszönöm a segítségeteket!

Tomikapc

(#28814) Warpig


Warpig
aktív tag

Sziasztok!

Egy X750L laptop olyan hibát produkál, hogy Win10 betöltése közben megáll. Az előző oprendszer is ezt művelte (win7, ezzel működött cca 2 évig, a napokban halt meg), most újrahúztam, de már az első betöltésnél is megáll a tudomány. Mi okozhatja? Teljesen szűz a rendszer, annyi, hogy az aksija halott, csak hálózatról üzemel.
Köszi!
W.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#28815) Tomikapc válasza Tomikapc (#28813) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Közben kiszedtem magát a kijelzőt is és megnézem, LED-es, tehát feltételezem nincs inverter benne, szóval az ott valami elektronika lehet, de nem inverter. Hogyan tudom kiszűrni, hogy a kábel-e a ludas vagy az az elektronika? Ha az elektronika akkor cserés az egész kijelző?
Köszi!

Tomikapc

(#28816) KION3524 válasza Tomikapc (#28813) üzenetére


KION3524
tag

Zoli-bácsi Fog vele működni, de az utángyártott akksi körülbelül fele annyit bír, mint az eredeti. Ha az eredeti működött 2 évig, akkor a kapacitást figyelembe véve 1 év után 10 percet sem tudod használni.

Tomikapc Az is lehet, hogy csatlakozó hiba van. Ha már nincs rá garancia, akkor ebayen tudsz kijelzőt, vagy akár kijelzőkábelt is venni.

Warpig A napokban egy Dell laptop nálam ugyanezt csinálta és egy HDD csere megoldotta a gondot. Ott a gyári win7-nél megállt a windows indítása feliratnál, majd win10-re telepítve eljutottunk a kis forgó pöttyökig. 2 óra forgás után meguntam és raktam bele egy úgy merevlemezt. Megoldotta a gondot. Ha átmenetileg tudsz bele tenni egy másikat, akkor egy próbát megér.

(#28817) Warpig válasza KION3524 (#28816) üzenetére


Warpig
aktív tag

Nem fog menni, átadom a megtisztelő feladatot másnak :)
Köszi a segítséget! :R

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#28818) Tomikapc válasza KION3524 (#28816) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Köszi! Nincs rá garancia sajnos.
Van valami módszer, hogy kiderítsem, hogy a kábel vagy a kijelző a ludas?
Vagy csak a kicserélem kiderül módszer működik?

:R :))

Tomikapc

(#28819) Tekergek válasza Tomikapc (#28813) üzenetére


Tekergek
csendes tag

Szia,

Sajnos ez kijelző hiba lesz!

(#28820) Tomikapc válasza Tekergek (#28819) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Köszönöm!

Tomikapc

(#28821) Tekergek válasza #58682368 (#28795) üzenetére


Tekergek
csendes tag

Szia,

A HDD-t hiába húzogatod, a T100aknál alaplapra integrált eMMC van, onnan bootol.

A pendrive UEFI-s volt, amiről próbálkoztál?

(#28822) KION3524 válasza Tomikapc (#28818) üzenetére


KION3524
tag

Csak akkor működik amikor azon a részen nyomkodod ami a videón van? Vagy a kijelző szélén lent megnyomod akkor nem? Észrevettem egy kábelt a videón ami oda fut be ahol nyomkodod, szóval lehet hogy csak a kábel a ludas. EZ a legolcsóbb ebayen, franciaországból (hamar ideér) ingyen szállítással. A kijelző már kicsit drágább, de szerintem vedd le a védőfóliát és nézz be alá. Lehet hogy csak ki van lazulva.

(#28823) szoszo75


szoszo75
aktív tag

Üdv.!

Véleményt,tanácsot kérnék. 1 hete vettem egy Asus laptopot (Asus X550VX-XX072D), az Aida teszt programmal nézegettem az infókat amikor észrevettem hogy az akksi már most 5%-os elhasználódást jelez... :F :U Normális ez egy 1 hetes laptop esetében, esetleg van valami amivel lehet "javítani" rajta? Párom Lenovo-ja egy éves és ott van csak 13%-os elhasználódás... Előre is köszi a hozzászólást.

[ Szerkesztve ]

DIGI 500 ról 1000-re

(#28824) Create. válasza szoszo75 (#28823) üzenetére


Create.
addikt

Én amikor vettem az enyémet 96%-os volt, mondjuk az enyém refurb volt nem tudom az számít-e.
Én ki szoktam venni az akksit, ha töltőn van és játszok a hő miatt, elvileg az a legnagyobb ellensége (mármint a hő), ha nem játszok akkor viszont benne hagyom, olyankor szerintem mind1, mert ha eléri a 100%-ot úgyse tölti tovább, csak szimplán a tápról veszi az áramot.

(#28825) szoszo75 válasza Create. (#28824) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Értem, ezt teljesen új volt, ezért is furcsállom kicsit ezt az 1 hét utáni 5%-os akksi elhasználódást. :F

DIGI 500 ról 1000-re

(#28826) zsotyo


zsotyo
csendes tag

Sziasztok!Asus k52jc laptopomban szeretnék wifi kártyát cserélni ac-s kártyára.Jelenleg ar5b95 és ar5b97-tel kipróbálva biztosan működik kérdés az lenne hogy intel ac 7260 kártya működőképes lehetne benne?

(#28827) fap333


fap333
aktív tag

Helló!
Van egy jó régi laptopom: asus F5RL.
A kérdésem az lenne, hogy megtudná valaki mondani, hogy melyik a leggyorsabb proci amit bele lehet tenni, illetve, maximum mennyi memóriát tud kezelni?
Feltettem rá egy win10-et, és hát megyeget, de egy kicsit lassú... :DDD
Előre is köszi!

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#28828) Kicsirics77 válasza fap333 (#28827) üzenetére


Kicsirics77
veterán

hát nekem T7xxx volt ami még ment benne a ram meg azt hiszem 2x2gb de nem esküdnék meg rá

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#28829) fap333 válasza Kicsirics77 (#28828) üzenetére


fap333
aktív tag

Írtam az ASUS supportnak is, és nagyon meglepő választ kaptam:
Sajnos, mivel a készülék már régebbi, nem áll rendelkezésünkre lista a támogatott processzorokról. Megértését kérjük, és köszönjük!
Értem én, hogy az F5RL széria nem éppen mai, de szerintem azért egy kicsit meredek, hogy a hivatalos support sem tud segíteni...

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#28830) KubanitoS válasza fap333 (#28829) üzenetére


KubanitoS
veterán

Itt mindenre választ fogsz kapni.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#28831) SMartin-HU


SMartin-HU
tag

Sziasztok!

Hogy tudom kideríteni milyen HDMI portom van a laptopon? (Asus K501LX i5-5200u és nVidia GTX 950M)

Monitort akarok venni, de nem tudom hogy 4K legyen már vagy FHD. Nem minden HDMI szabvány támogatja a 4K felbontást, ha jól tudom vagy csak a 60 képkockás megjelenítésnél fontos?

Előre köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Már régen megtanultam, hogy a lehetetlen szót csak a legnagyobb körültekintéssel szabad használni. „Wernher Von Braun”

(#28832) steelsec válasza SMartin-HU (#28831) üzenetére


steelsec
aktív tag

Itt azt irjak nem 2.0 de a 4k-t attol viszi, de hatha van valakinek tapasztalata.

(#28833) Zoli-bácsi válasza KION3524 (#28816) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

A gyári akksi is "haldokilik" 1 év után. már csak 86%-ra tölt. És ez már a második, az elsőt garanciában cserélték szintén 1 év után. Ezekszerint ezek az utángyártottak csak félévig bírják? :D

(#28834) Zoli-bácsi


Zoli-bácsi
senior tag

1hónapja kitakaríttattam és újrapasztáztattam az X550JK-mat, de 1 hétre rá nagyon hangos lett a ventilátor benne. Mondjuk én furcsállom, hogy pont egy ilyen takarítás után halt meg, de a szervizes gyerek szerint szokott így lenni, cserét javasolt...

Ezen felbuzdulva tegnap szétkaptam hogy ellássam egy kis kenőanyaggal. Viszont kiszerelve nem láttam rajta "szerelőnyílást", nem volt semmi matrica vagy gumidugó, aminek az eltávolításával meg lehetett volna olajozni. Azért én a tengelyéhez fújtam be wd-40et, egyelőre teljesen halk. Gondolom nem lesz hosszú életű a csendessége, de egy próbát megért. :D

(#28835) SMartin-HU válasza steelsec (#28832) üzenetére


SMartin-HU
tag

Hát marad az uccsó megoldás. Elviszem a boltba és kipróbálom, hogy mit enged.

Már régen megtanultam, hogy a lehetetlen szót csak a legnagyobb körültekintéssel szabad használni. „Wernher Von Braun”

(#28836) steelsec válasza SMartin-HU (#28835) üzenetére


steelsec
aktív tag

Ha meglehet tenni igen ez a legjobb, annyira azert nem veszes a gep sulya, hogy gond legyen elcipelni :D Csak ezert en nem vinnem el az enyem, a G751 kicsit sulyosabb, inkabb a monitorral szaladnek vissza.

(#28837) Pityu89


Pityu89
senior tag

Sziasztok!

Cserélt már valaki LCD-t úgy, hogy az 1366x768 ast FullHD-ra?
Van egy X550JX gépem. (tudom van olyan a borítása, mint egy tejfölösdoboznak, de otthoni használatra kiváló). Jelenleg 1366x768as kijelző van benne. Gondoltam, hogy kicserélném benne fullHD kijelzőre, mégis minőségi ugrás lenne. Itt láttam, hogy lehet is kapni.
Mit gondoltok, bevállaljam? Vannak tapasztalatok? Esetleg beszerezhető európából, vagy itthonról is ilyen kijelző?

(#28838) KubanitoS válasza Pityu89 (#28837) üzenetére


KubanitoS
veterán

Én híve vagyok az upgrédeléseknek, de ennek nem sok értelmét látnám. Mit szeretnél pontosan eléreni a másik kijelzővel, mi a cél?

Amúgy a kérdésre a válasz: szerintem működnie kell a dolgonak.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#28839) Pityu89 válasza KubanitoS (#28838) üzenetére


Pityu89
senior tag

Úgy gondolom a nagyobb felbontás és matt kijelző nagy előre lépés lenne. Ezzel a mostanival annyira nem vagyok megelégedve, és nem tudok most beruházni egy nagy monitorra.

(#28840) Gergosz2 válasza Pityu89 (#28839) üzenetére


Gergosz2
veterán

Árban pedig egy monitor árával vetekedne a művelet.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#28841) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok! Adott egy Asus R510C notebook, amiben a következő elemek vannak:

Kijelző: 15.6 inches LED
Felbontás: 1366 x 768
Processzor: 1.8 GHz Intel Core i3
Memória: 6 GB DDR3
Háttértár: KINGSTON SUV400S37240G 240 GB
Videokártya: GT720M

Windows 8 van rajta.

Érdemes Windows 10-re upgradelni vagy jobban kihasználja a jelenlegi operációs rendszer?

Köszi: RR

═════════════════════════════════════════

(#28842) Papooo válasza RootRulez (#28841) üzenetére


Papooo
senior tag

Szerintem nem érdemes, hanem kötelező. :)

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#28843) Pityu89 válasza Gergosz2 (#28840) üzenetére


Pityu89
senior tag

Nem is az ár a nagyobb probléma, hanem hogy helyem nincs monitornak. Laptopot is használat után elteszem.

(#28844) KubanitoS válasza RootRulez (#28841) üzenetére


KubanitoS
veterán

Én inkább körülnéznék először, hogy lesz-e megfelelő driver a gépedhez. Általában ez az elsődleges probléma régi gép + új operációs rendszer kombó esetén.

Ha nincs rá okod, hogy upgrédelj, akkor én a helyedben elengedném. Egy próbát megérhet persze, de a Win 8-hoz is jönnek még ugyanúgy biztonsági frissítések.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#28845) NGA


NGA
addikt

Vett valaki Asus Vivobook E403NA-t? Ezekben celeron 3350-es van. Netezésre, tartalomfogyasztásra szeretném használni. Van valakinek tapasztalata?

(#28846) KubanitoS válasza NGA (#28845) üzenetére


KubanitoS
veterán

Manapság egy normálisabb mobiltelefonban / tabletben sincs ennyire gyenge processzor. Csak saját magad fogod szivatni ezzel a géppel. i3-as proci alá ne add, még netezésre sem.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#28847) ollie


ollie
MODERÁTOR

Erről mi a vélemény?

Alapvetően netezésre, facebookra lenne használva.

Processzor: Core i3 7100U (2400) MHz
Memória: 4096 (DDR4) MB
HDD: 500 GB
Kijelző: 15,6" HD LED matt
Videokártya: Intel HD Graphics 620

***

(#28848) Papooo válasza ollie (#28847) üzenetére


Papooo
senior tag

Maga a vas jó lenne, csak ne az X sorozatból lenne. :N

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#28849) KubanitoS válasza ollie (#28847) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ha a laptopos topikban kérdeznéd meg, akkor lehurrognának, hogy gagyi műanyagból van és fél éven belül szét fog esni stb stb..

A kinézett géppel nekem annyi problémám van, hogy csak HD ready a kijelzője, ez napjainkban már gond lehet, a legtöbb weboldal FHD-ra van tervezve.

A helyedben megnézném ezt a modellt is. Ebben FHD kijelző és SSD is van (HDD nincs), szintúgy legális windows 10-zel. Ugyan csak 6. szériás i3 van benne, de őszintén szólva mindennapos használat mellett nem fogod észrevenni a különbséget, a plusz SSD miatt viszont annál inkább.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#28850) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Volna egy Asus F5SL laptopom.
Szeretnék rá Win7 op-t telepíteni.
Meg is történt viszont az eszközkezelőben van egy ismeretlen eszközöm aminek nem lelem honnan lehetne letölteni a driver-t.
Tudnátok segíteni?Szerintem valami energiagazdálkodási dolog lehet

Hardverazonosítók:

ACPI/ATK0100

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.