Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) Lapparty


Lapparty
csendes újonc

Még egy pár kérdésem volna. Ugyebár én teljesen alap, felszereletlen g751jt-t néztem ki magamnak, (mivel van egy 500gb-os samsung SSD-m az előző laptopomból (januárban lett beletéve)) szeretnék még ram-ot bővíteni rajta.

Szóval milyen memóriakártyát vegyek? konkrét példát is szívesen megnéznék. 16gb-ra szeretném felrukkolni. Illetve azt nem tudjátok, hogy milyen márkájú kártya van benne alapból? vagy hogy egyáltalán az alap 8gb-os verzióban 2x4 van a billentyűzet alatt vagy 1x8? Hogyha 1x8 és dual channel-ben szeretném használni, akkor melyik "slot"-ba kell tennem az újat?

Miért nem ajánlott amúgy a radium? próbálgattam rákeresni, de nem találtam túl sok mindent. Általában csak annyit, hogy "kerülendő". Miért? Garancia miatt? vagy esetleg belenyúlnak a gyári felszerelésbe? (kicserélik a memória kártyát, HDD-t olcsóbb verzióra, netán rosszabb??) Én szeretnék elvégeztetni velük egy pixel hiba tesztet, mielőtt megveszem a gépet, de ahhoz ugye felbontják a csomagolásomat. Van reális félelem, hogy belenyúlnak valami másba is?

hálás köszönet! Ha olyat kérdezek, ami már volt, akkor elnézést kérek, de még nem igazodom ki pontosan, hogy hogyan keressek ebben a témában effektívebben.

(#5852) Pocok256 válasza Lapparty (#5851) üzenetére


Pocok256
veterán

azért kerülendő mert a gépeik nagy része külföldi és néha elfelejtik ezt közölni veled. Garanciáztatásnál meg asus kinevet ha egy román gépet adsz le a magyar szervíznek.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#5853) Lapparty válasza Pocok256 (#5852) üzenetére


Lapparty
csendes újonc

ja, közben találtam olvasnivalót, csak nem tudtam már frissíteni az irományom, de közben azt is találtam a cucc alatt, hogy
"A termék részt vesz az ASUS Bizalom - kiemelt megbízhatósági programjában. Regisztrálja a készüléket a vásárlást követő 15 napon belül a program weboldalán, és a jótállási idő első évében, műszaki meghibásodás esetén, a készülék javításán felül a vételárat is visszaigényelheti! Az ASUS Bizalom program feltételeiről, részleteiről és érvényességéről tájékozódjon a www.asusbizalom.hu oldalon!"

Ha tehát regisztrálnom kell, akkor azt a laptop széria száma alapján kell tennem. Egyből kiderül, ha valami nem stimmel.. 400 rugóra megkárosítanak, akkor már a perköltség sem irreális..

Magyarán az egyetlen félelmem, hogy belenyúlnak. Van valami tipp, hogy ezt hogy kerülhetem el?
Azért is érdekel, hogy milyen márkájú a memórikártya benne normális esetben, hogy ellenőrizni tudjam majd. Azon kívül persze, hogy ugyan olyat tudjak bele venni.

[ Szerkesztve ]

(#5854) NTonee válasza Lapparty (#5853) üzenetére


NTonee
veterán

,,Magyarán az egyetlen félelmem, hogy belenyúlnak. Van valami tipp, hogy ezt hogy kerülhetem el?"
Úgy, hogy messzire kerülöd a boltot és máshol veszed meg a gépet! Nem vicc, tényleg ne vásárolj tőlük, mert csúnya vége lesz, ha valami tönkremegy a gépben. (a nem magyar billzetről meg ugye ne is beszéljünk, de ez nem mindenkit zavar)

[ Szerkesztve ]

(#5855) Jazz válasza Lapparty (#5853) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Az Asus bizalom programot az Asus intézi (lásd asus honlapja). Semmi köze a boltokhoz. Csak annyi hogy van olyan ahol ezt kiírják, van ahol nem.
[link]
[link]
Ezen a fórumon is éredklődhetsz: [link]

Amúgy én se értem melyik részét nem érted....ha neked nem elég félelem hogy rossz esetben futhatsz a pénzed után, vagy mehetsz romániába gariztatni...:U

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#5856) k-adi válasza Jazz (#5855) üzenetére


k-adi
nagyúr

szereti a kihívást, na ;]

(#5857) kozmy


kozmy
őstag

Érdemes itt az emberekre hallgatni mert mindenki a tapasztalatait írja le és nem okoskodásból ír le dolgokat.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#5858) Lapparty


Lapparty
csendes újonc

hát ez elég szomorú :o hallgatok rátok mert az esélyét sem akarom megadni az esetleges utólagos szomorkodásnak.
Viszont, ha tényleg így van amit mondtok, akkor az nagyon gáz. Annyira nyilvánvalóan gáz, hogy simán lehetne tenni ellene. Szal ne haragudjatok, de ez akkor azoknak a felelőssége is akik ezt simán benyelik. Én azoknak a helyében akik ezeket a horrorsztorikat leírták rohadtul nem hagytam volna magam.
Ezért is ellenkeztem, hogy lebeszéljetek, mert nehéz elképzelni, hogy ilyen körülmények között normális esetben fent maradhatna egy ilyen vállalkozás.. Ha rengeteg elégedetlen vásárlót generál akkor az nem üzletpolitika... még rendes csalásnak sem nevezném mert hasznuk sincs rajta akkora, hogy ez rövidtávon megtérüljön. Amúgy mostmár puszta kíváncsiságból is rendelnék tőlük, de ennyire azért nem vagyok lelkes. Bár van 30 napos pénzvisszafizetési garanciájuk és 8 napon belül amúgy is kötelesek visszavenni.

visszatérve. milyen memóriát kell vennem hozzá? hány darab és milyen márkájú van normális esetben a billentyűzet alatt? illetve hová illesszem az újat, ha 1db 8gigás van alul és dual channel-t szeretnék?

(#5859) DarkDeer


DarkDeer
senior tag

Asus bizalom program regisztrációjához elég egy jó minőségű fénykép a számláról, vagy mindenképpen szkennelt kép kell?

(#5860) ForRedGlory válasza DarkDeer (#5859) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Elég a fotó, én is úgy regeltem be a sajátomat.

(#5861) SkyS1gn válasza DarkDeer (#5859) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Elég a fotó nekem is ment úgy :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#5862) Jazz


Jazz
Topikgazda

Nna, újabb info a G-Sync-es JT-ről:

"A G752VT utód termék lesz Q1-ben.
Jelenleg csak a G751JT-T7107D érhető el, de ez nem G-SYNC-es változat. GT970-el."

Erről ennyit. Tök jó hogy nálunk nem is lesz, amcsiban meg már egy éve ott figyel egy rahedli variációban, kiépítésben.

free your mind

(#5863) k-adi válasza Jazz (#5862) üzenetére


k-adi
nagyúr

Rendelj akkor amcsiból :DD

Amúgy ha jófej a bolt, akkor berendeli neked USA-ból és itt átveheted. Kérj ajánlatot, ha jófejek segítenek. :K Vagy eBay. Vagy...vatera :D

G752VY-ről még mindig semmi hír? :C

[ Szerkesztve ]

(#5864) Jazz válasza k-adi (#5863) üzenetére


Jazz
Topikgazda

...és itt átvehetem JY áron. Tök jó. :D
Amúgy szépen esik a JY ára. Essen tovább aztán az is jó lesz.:)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#5865) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Frissítettem bétára a GF exoeriencet meg drivert is, de a GF experience még mindíg kb 5percig teker körbe, aztán fekete ablak, aztán ugy 7-8perc alatt elindul... ezt miért csinálja? DSweeperrel is legyalultam multkor, semmi... :U

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#5866) Lujza1978


Lujza1978
tag

Sziasztok,

Az aksihoz lenne ismét kérdésem. véggáz hogy egy ilyen notit így raktak össze nem lehet kivenni az aksit

A. Szedjem ki belőle, (Ki lehet?) youtubeon találtam videot róla.
B. Használjam benne (Semmi értelme) bír amit bír.
C Töltsem fel húzzam le töltsem fel húzzam le. Ha ott hagyom a gépet húzzam ki a tápot mert ez így esetleg szintén rontja az élettartamot?

A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv

Acer PREDATOR - THE BEAST :)

(#5867) Pocok256 válasza SkyS1gn (#5865) üzenetére


Pocok256
veterán

SSD van a gépben ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#5868) thomasa válasza Lujza1978 (#5866) üzenetére


thomasa
senior tag

B) Amikor tele van magától kikapcsol a töltés, nem azon keresztül megy az áram.

(#5869) SkyS1gn válasza Pocok256 (#5867) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:K

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#5870) wanted5 válasza Lujza1978 (#5866) üzenetére


wanted5
őstag

semmi értelme kivenni még ha ki is lehet, fogd fel úgy hogy van egy szünetmentesed...

ha kiveszed és beteszed a fiókba akkor is el fog romlani idővel, elhiheted, az én gépemben 3 évet bírt úgy, hogy végig benne volt és nagyon ritkán volt akksiról használva, de nekem simán megéri mert bármikor áramszünet van vagy bármi egyéb akkor el tudom menteni a munkát, és normálisan kikapcsolni a gépet

2-3 év után meg úgyis cserélni kell az egész gépet, mert vagy elavult lesz addigra vagy egyéb baja lesz

(#5871) Jazz


Jazz
Topikgazda

Asus magyarország válasza:
"....A G751JY-T7372D notebook már G-Sync-es?"
"Az Ön által megjelölt készülék nem G-Sync-es...."

wtf? :F

free your mind

(#5872) kozmy válasza Lujza1978 (#5866) üzenetére


kozmy
őstag

Az előttem szólók véleményét osztom, nincs értelme meg szüntetni az aksit, és nem beszélve arról, hogy a gépet is meg kell hozzá bontanod, na akkor van az, hogy a gari ugrik ;)

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#5873) kozmy válasza Lujza1978 (#5866) üzenetére


kozmy
őstag

Nem beszélve arról ha BIOST szeretnél frissíteni akkor nem fogja engedni ha nem érzékeli az aksit.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#5874) k-adi válasza Jazz (#5871) üzenetére


k-adi
nagyúr

Hát nem érted? Megmondták! nem G :DD

(#5875) Lujza1978 válasza Jazz (#5871) üzenetére


Lujza1978
tag

Szia

Nekem ilyen jött a múlt héten akkora G-S matrica van a bal alsó sarkában hogycsak na.:

Üdv

Acer PREDATOR - THE BEAST :)

(#5876) lajxko


lajxko
tag

Van egy új konfig ami kapható hivatalos magyar forgalmazóknál:

G751JY-T7420D

Intel® Core™ i7-4870HQ - (2,5-3,70GHz), 8GB, 1TB(7200), Nvidia GTX 980M 4GB, FreeDOS

[ Szerkesztve ]

(#5877) thomasa válasza lajxko (#5876) üzenetére


thomasa
senior tag

Erősebb procival, nem rossz. Bár a tesztben is kifejtették, hogy aki nem a NASA-nál dolgozik, nem fogja kihasználni.

(#5878) -Alvin- válasza thomasa (#5877) üzenetére


-Alvin-
tag

Ebben nem feltétlen van igazad, Abu írta h fejleszteni fogják a játék motorokat h ne álljon üresen a proci gpu, ergó annyira nem rossz az edrammal (128mb) megfűszerezett "apu"+ winrar ilyesmi alkalmazások is kihasználhatják.
[link]
[link]
Bár nem feltétlen éri meg a plusz 50-60e ft-ot.

[ Szerkesztve ]

(#5879) gerner1 válasza -Alvin- (#5878) üzenetére


gerner1
veterán

Egyetértek. Bár, a különbség 4860hq -hoz képest nem érdemleges. Amúgy is mindkettő vPro kategóriás. A 4710hq - 4720hq -hoz viszonyítva már más a különbség. Az L4 mérete is hangyányit eltér....

Bátyám tegnap vette át a G752VY-DH78K -t (Vancouver -ben él). Valahol előrendelte, és most szállították. Most beszéltünk S...e -on. Elmondása szerint kvázi ugyan az a power, mint a G751 -ese (neki is 4860hq -val), Ő nem érzékel különbséget. A boot idő viszont kemény 8 sec, úgy, hogy rendszert már szépen feltöltötte a sáját dolgaival.... A külső megjelenés, anyaghasználat szerinte jobb. De, ez is kinek-hogy. Mondjuk a G752 külső design -ja nekem is jobban tecc...

(#5880) Jazz válasza k-adi (#5874) üzenetére


Jazz
Topikgazda

:D

(#5875) Lujza1978:
Lehet csak a matrica van ott. ;]
Gondolom tesztelted is. Frankón működik?

(#5879) gerner1:
Volt valami a 48xxprocikkal, ami miatt a 4720HQ-s jobb vétel. Valami nem működött megfelelően velük, vagy pont hogy de de az volt a baj....valami az Optimus körüli mizéria? már nem emlékszem mi volt az, de majd valaki biztos bedobja.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#5881) thomasa


thomasa
senior tag

Játszott már valaki durván gépigényes játékkal rajta, ami megizzasztotta a kicsikét?

(#5882) k-adi válasza thomasa (#5881) üzenetére


k-adi
nagyúr

Aknakereső? ;]

(#5883) SkyS1gn válasza thomasa (#5881) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Star Citizen?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#5884) Jazz válasza SkyS1gn (#5883) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Pfff...atya ég..... Na ha lesz gép, ez game lesz az elsők között.:)
Van egyéb ilyen must have top game? Elkéne kezdeni gyűjteni a listát.:) (10évre visszamenőleg.:) )

free your mind

(#5885) thomasa válasza k-adi (#5882) üzenetére


thomasa
senior tag

Egy ideje figyelem a HSZ-eidet de nem túl konstruktívak. Inkább alulról karcolják a Troll jelzőt.

(#5886) SkyS1gn válasza Jazz (#5884) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Roid hangár még szaggat is maxon...

Gta5, BO3, BF4 mennek maxon.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#5887) gerner1 válasza Jazz (#5880) üzenetére


gerner1
veterán

Nem kizárt. Én eddig semmit sem vettem észre. Lehet, hogy a korábbi hibát valamelyik bios frissítéssel megoldották. Jut eszembe, van fent újabb bios! Közel 5 órányi BF4 sem akasztotta ki, egy 24-25 °C -os helységben. Fene tudja, biztosan van az a körülmény, amikor ez is letérdel ...

(#5888) Jazz válasza gerner1 (#5887) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Ja hogy neked ilyen van? 4870HQ-s?

free your mind

(#5889) gerner1 válasza Jazz (#5888) üzenetére


gerner1
veterán

Nem. 4860hq.

(#5890) SkyS1gn válasza gerner1 (#5887) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Mert eddig kiakasztotta?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#5891) gerner1 válasza SkyS1gn (#5890) üzenetére


gerner1
veterán

Nem. De olyanra nem is utaltam, hogy nálam, az általam futtatottak közül, bármi is megakasztotta volna eddig.

(#5892) Pocok256 válasza thomasa (#5881) üzenetére


Pocok256
veterán

Witcher 3 minden maxon simán ledobja az ékszíjat :D Na meg 4k hoz kb használhatatlanul nulla ez a gép.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#5893) vandor01


vandor01
őstag

Semmi uj?
a Predator itt lesz 7-10 én!
HA Asus csak jövöre jön.. kimarad a zsiiros kari vásár-bol!

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#5894) Matt9270


Matt9270
csendes újonc

Pár kép a gyönyörűségről







[ Szerkesztve ]

ASUS G752VT

(#5895) SkyS1gn válasza Matt9270 (#5894) üzenetére


SkyS1gn
félisten

De ez a bronz azaz nem a 980M-es. JT

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#5896) vandor01


vandor01
őstag

akkor vki meséljen?
mi az hogy mas mas szinu mas mas teljesitmeny?
hogy van ez azaz hogy lesz HA lesz? :)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#5897) SkyS1gn válasza vandor01 (#5896) üzenetére


SkyS1gn
félisten

A JM vagy mi, 980 alatt bronz szinű, a 980-as VY a vörös .

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#5898) vandor01 válasza SkyS1gn (#5897) üzenetére


vandor01
őstag

ahh ok...tenyleg valahol irtak hogy 3 szin lesz...
de akkor ez csak ott a huto bordaknal es spec fuggvenyeben :)
lesz 965-VL, 970-VT, 980-VY .... ezek szerint ezeket szinskalazzak és csak ott?

It will also be available in three colors, with plasma copper, armor titanium, and lava red options

jo lesz az ezust is.. plazma cooper :)

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#5899) Matt9270 válasza vandor01 (#5896) üzenetére


Matt9270
csendes újonc

A képeken a G752VT-van (970M) ez az amelyik vékonyabb, könnyebb mint a G752VY (980M) és a hátulján a hőkivezető valamint a lap fekete, a nagyobb testvérnél ez piros színű, továbbá a VY-on képernyő körüli rész fekete. Kicsit más a vonalvezetése a 2 modellnek de ez kb. csak abban nyilvánul meg hogy a VY vastagabb. Mellesleg a képeken a végleges verzió van, lehet látni olyanokat a neten, hogy pl. a fedlapon is van asus felirat na azok nagy valószínűséggel prototípusok.

ASUS G752VT

(#5900) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#5897) üzenetére


SkyS1gn
félisten

970 akart lenni az első.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.