Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) thomasa válasza ForRedGlory (#5200) üzenetére


thomasa
senior tag

Ez nagyon simának hangzik, azért írj, ha kezedben az összeg :D

(#5202) vandor01


vandor01
őstag

A GL752-es mar rendelheto az angol amazon-rol!
Az alap verzio: [16GB/1THdd/WIN10home a max VGA 960-as indulo ár 923font]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#5203) ForRedGlory válasza thomasa (#5201) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Jött róla levél is, csak a spam listámba :D

Date: Fri, 6 Nov 2015 14:09:15 +0100
From: szervizmail@aqua.hu
To: zoli.kiss@hotmail.com
Subject: elállás

Tisztelt Kiss Zoltán!

Kérem küldje el részünkre az Ön nevére szóló bankszámla számot és
átutaljuk a leadott ASUS G751JY-T7182D Notebook /sn:f4n0wu116360176 /
teljes vételárát.

Üdvözlettel:
Aqua Elektromax Szerviz
Nyitva Tartás: H-P 10:00-18:00
Tel: +36-1-244-24-24
Fax: +36-1-273-24-29
Email: szerviz@aqua.hu
Web: www.aqua.hu

(#5204) SkyS1gn válasza vandor01 (#5202) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Itt a full fledged is.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#5205) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#5204) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ilyen képet minek raknak fel sose értem... mintha takarót vehetnél rá vagy miarosseb :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#5206) thomasa válasza SkyS1gn (#5205) üzenetére


thomasa
senior tag

Az autókat is kívülről fotózzák, pedig belülről használod.

(#5207) SkyS1gn válasza thomasa (#5206) üzenetére


SkyS1gn
félisten

A hűtőrács hiánya nem tűnik fel? Mert én arról beszélek...

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#5208) NTonee válasza SkyS1gn (#5207) üzenetére


NTonee
veterán

nézd meg jobban. Ez egy összezárt felülnézeti fotó :)

(#5209) SkyS1gn válasza NTonee (#5208) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Baaa.. neeee! :W :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#5210) k-adi válasza vandor01 (#5202) üzenetére


k-adi
nagyúr

Mondjuk a képet már nem sikerült társítaniuk a modellhez de sebaj :D

Akkor ezek szerint mégis érkezik december elején az új rog modell? ;)

(#5211) vandor01


vandor01
őstag

Lesznek itt faszanyos ROG gépek csak, hogy fogunk jatszani rajta? :C

i5 + integralt VGA HD5300

Szégyen ha ez igaz lesz? ROG designe-s kommersz!
3-4 kiloért fostaligat lehet majd venni? :(
vagy csak a csigazabálok irnak hülyeségeket :D

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#5212) Mikulásbá válasza vandor01 (#5211) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az az 'L' betű lehet "LIGHT"-ot jelent,azaz felejtős játszani.Ez a hardvereken is látszik. :U

(#5213) vandor01 válasza Mikulásbá (#5212) üzenetére


vandor01
őstag

jo...ez igaz..
de 1100eu-ért egy 960-as kartya csak járna nem csak egy integrált? :)
szerintem csak elirták a specifikaciot........ hisz még gépet se látták :)

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#5214) Jazz


Jazz
Topikgazda

A GL752-ben még az furcsa, hogy 6th Skylake proci, de csak DDR3 megy bele a gépbe??? Wtf.

A Skylake a DDR4-en kívül csak az 1.35 V-os DDR3L modulokkal kompatibilis. Ergo felejtős a hagyományos DDR3 memória is.

free your mind

(#5215) NTonee


NTonee
veterán

nyilván nem csak intel hd van benne és természetesen nem DDR3 lesz, hanem DDR3L, vagy DDR4. Attól, hogy "nagy nevű" oldalt böngésztek, még nem biztos, hogy minden ott látható infó hiteles és pontos.
Egyébként ez a DDR3/DDR3L téma itthon sem működik. Szinte az összes webshopban DDR3-nak írják a DDR3L-t is és a kedves vásárló nézzen utána, hogy mit vesz. :U

[ Szerkesztve ]

(#5216) Mikulásbá válasza NTonee (#5215) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nézz rá-ez csak külsőleg ROG,de nem gamer gép.

(#5217) NTonee válasza Mikulásbá (#5216) üzenetére


NTonee
veterán

pontosan tudjuk, hogy mi ez a gép, korábban már volt szó róla. Ebben lesz egy 960m. Olcsósított G752. Úgy kell ránézni, mintha a G771 utódja lenne.

íme egy másik oldalon ugyanez a gép [link]

[ Szerkesztve ]

(#5218) Jazz válasza NTonee (#5217) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Nem olcsósított G752. Semmi köze a G752-höz sem a G751-hez, fényévekre van tőle, kívülről, belülről, hűtés ügyileg, mindenhogyan.
Ez egy G772 csak elírták a nevét.;) (És a 771 is fényévekre van a 751-től, szóval ez a GL752 megnevezés megint csak vásárlók megtévesztése, és átverés.)
Lásd: működik a tudatalatti hatás, mert még te is (hozzáértő) úgy emlegeted hogy "olcsósított G752" holott, semmi köze hozzá.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#5219) NTonee válasza Jazz (#5218) üzenetére


NTonee
veterán

,,Úgy kell ránézni, mintha a G771 utódja lenne." Nyilván nincs köze a G752-höz, úgy értettem, hogy olcsóbb alternatíva, ha valaki szeretne diavetítést nézni játék helyett. ;]
Egyébként matteo_szg írta korábban, hogy lesz GL752, lesz G772 és G752.

[ Szerkesztve ]

(#5220) thomasa válasza Jazz (#5218) üzenetére


thomasa
senior tag

A fényév az táválság. 1 fényév annak az útnak a hossza, amit a fény 1 év alatt tesz meg.

(#5221) NTonee válasza thomasa (#5220) üzenetére


NTonee
veterán

azt a kötekedő mindenit :D

(#5222) Jazz válasza NTonee (#5219) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Ez a gép akkor lenne jó ha hűtése elgendő lenne a proci+960m lehűtésére (szemben a 771-el), plusz DDR4 menne bele. És az ára 300k alatt lenne.
De ebből szerintem semmi nem fog teljesülni. Kíváncsian várom a teszteket, remélem nem lesz igazam.
960M annyira nem lenne rossz (igaz fele fps mint egy 970M), mert aki nem fanatikus gamer, annak pont elég arra hogy elfutagasson ilyen D3-akat meg medium beállítással izmosabb játékokat. Mínusz 150k felárért ez már akár vállalható is.
Azért röhej hogy arról szól a "verseny" hogy belemegy-e a 970-980M és képes-e lehűteni (=gamer gép) vagy sem.

(#5220) thomasa:
Tééényleeg?? Köszönjük Emese.:C (ugyen nem most hallod életedben először azt a fogalmat hogy: allegória) ;)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#5223) NTonee válasza Jazz (#5222) üzenetére


NTonee
veterán

ez a gép kb annyira lesz jó, mint G771, vagy G551 volt. Semennyire, felejtős. De mivel a konkurenciánál is vannak ilyen gépek, így az asusnak is csinálnia kell. Viszont ameddig nem hajlandóak feladni a csöndes gép elképzelést, addig közel alkalmatlan játékra. A G551-nél is a max venti fordulatszám az, ami szánalmas. Alig hallani a gépet, amit persze jó reklám, de a komponensek meg folyamatosan throttlingolnak. (szerk: még mielőtt ebbe is beleköt valaki... az i7 verzióra gondoltam) Magasabb venti fordulatszámmal már lehet, hogy sikerült volna legalább throttling alatt tartani.
Ahogy a G751-ből, úgy a G752-ből is érkezik majd 960m-el szerelt verzió. Aki játszani akar, de nincs félmillió a zsebében, annak majd azt kell vennie.

[ Szerkesztve ]

(#5224) Jazz válasza NTonee (#5221) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Akkor már én is.:) Nem az ő hibája hogy most hallja először ezt a szót, hanem a magyar oktatásé.

"Egyébként matteo_szg írta korábban, hogy lesz GL752, lesz G772 és G752."
Na erre leszek nagyon kíváncsi, a G772-re. De mivel még semmi hír róla egyenlőre, valószínűleg nagyon messze van a megjelenése. Talán annak már csinálnak normális hűtést.
A DDR3L és DDR4 foglalata megegyezik? Vajon a GL752-be belelehet tenni majd DDR4-et is?

(#5223) NTonee:
965M én úgy tudom. Nem tudom lesz-e olyan ember aki kiad egy valag pénzt a G752-es kategóriárért aminek "végre" normális a hűtése a többi szeméttel szemben, de 965-ös kártyával veszi, és párezerrel több felárért meg ott a 2x-es fps 970M-el....jó tudom, biztos lesz ilyen.:)
"Viszont ameddig nem hajlandóak feladni a csöndes gép elképzelést, addig közel alkalmatlan játékra."
Ha ez így van, akkor csak egy gonddal kevesebb. Egy gép maradt a versenyben.:)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#5225) NTonee válasza Jazz (#5224) üzenetére


NTonee
veterán

...akarom mondani 965m, igen. :B
Szerintem simán lesz, aki olyat vesz. Valószínűleg azért lesz kb 20-30ezer különbség a kettő között. Nyilván a 970m-es verzió jobban megéri majd, de akik kifordítják még a párnahuzatot is a zsebük után a 965m-es verzióért, azoknak hiába mondod, hogy inkább a drágábbat vegyék.

[ Szerkesztve ]

(#5226) vandor01


vandor01
őstag

karogunk itt kéremszépen.....
persze nagy elvarasaink ne legyenek :DD
erkezzenek meg es meglátjuk mi lesz?
fos vagy nem fos?
aztan szapuljuk :) :)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#5227) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Engem egy gép érdekel,de az egyre jobban.Ha veszek,csak azt,semmi mást.Gyakorlatilag a hűtése,annak tesztje(konkrét,lehetőleg játékokkal) érdekel már igazán.Persze a végleges-és valós-ár még ami izgat.Ha kijön az új gép,megérné-e a G751,aminek az ára hátha csökkenne....... :U

(#5228) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

G752VT teszt: [link]

(#5229) Mikulásbá válasza Darth_Revan (#5228) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

"The color gamut spanned 92 percent of sRGB and 72 percent of AdobeRGB, results that are respectable, if not outstanding."

Már ez nem rossz.
A hűtést viszont nem dicsérik. :U

[ Szerkesztve ]

(#5230) k-adi válasza Mikulásbá (#5229) üzenetére


k-adi
nagyúr

Nem dicsérik a hűtést, de nem is mondják rossznak.

Viszont a notebook desing-t vagy 3 bekezdésen keresztül szidja, számomra érthetetlenül, mert végre próbálkoznak az asus-nál új rog desing-al erre totál leoltja....indokolatlanul, mert szerintem jól sikerült.
Mondjuk abban egyetértek, lehetett volna narancs a bill. világítás piros helyett, mint a laptopon lévő összes többi csík, venti, stb desing. :U

[ Szerkesztve ]

(#5231) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Megnézném már ennek a gépnek az alját,amikor nincs rajta a hátlap.

(#5232) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Valahol olvastam régebben hogy a G751-ben nincs optimus, ez igaz? Vagy tud váltani integráltra?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#5233) NTonee válasza SkyS1gn (#5232) üzenetére


NTonee
veterán

nem tud, nincs optimus.
(Egyrészt egy komoly gamer laposban nincs rá szükség, másrészt szerintem ez kifejezetten pozitívum. Csak a baj lenne vele és bár így mindenképp plusz fogyasztást jelent, azért elég alaposan vissza tud venni a teljesítményből, hogy ne legyen olyan óriási a fogyasztás.)

(#5234) SkyS1gn válasza NTonee (#5233) üzenetére


SkyS1gn
félisten

De ez azért eléggé tökönszűrás... volt valami oka amiért nem lehetett?

Mennyit bír mondjuk asus P4G E saving üzemmódban pl 50% fényerőn kb?

Apropó, akkor egy non Gsynces modell képernyőjét hány Hz-ig lehet húzni?

Itt a kiszemelt konfigot tekintve elég jó ár.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#5235) NTonee válasza SkyS1gn (#5234) üzenetére


NTonee
veterán

konkrét okot nem tudok, de biztosan van. Nekem éppen elég az is oknak, amit írtam.
Hogy mennyit bír, azt majd a tulajok megmondják, ilyesmit nem néztem, amikor a kezemben volt. De biztos lehetsz benne, hogy igp-vel sem tudna órákkal többet adni.

(#5236) k-adi válasza SkyS1gn (#5232) üzenetére


k-adi
nagyúr

Igaz, nincs benne Optimus. De ne is sajnáld, egy gamer notiba nem kell olyan. Integráltra nem tud váltani, mert le van tiltva, azaz folyamatosan a dVGA megy.... de itt van angolul ha érdekel:

"ASUS ROG g751 does not have Optimus, or in other words, the integrated graphics chip within the CPU is disabled and the computer relies solely on the Nvidia chip, active all the time. And that means you can only expect about 2 to 3 hours of daily use on a charge and even less when playing games.

18 W (~5 h of use) – idle, Power Saving Mode, screen at 0%, Wi-Fi OFF.
30 W (~3 h of use) – browsing, Balanced Mode, screen at 30%, Wi-Fi ON, keyboard’s back-lightning ON;
26 W (~3 h 20 min of use) – 1080p video on Youtube in Internet Explorer, Balanced Mode, screen at 30%, Wi-Fi ON, keyboard’s back-lightning OFF;
30 W (~3 h min of use) – 1080p .mkv video on VLC Player, Balanced Mode, screen at 40%, Wi-Fi ON, keyboard’s back-lightning OFF.

When it comes to games though, the laptop is usually going to deplete the battery in around 1 hour, but will last a bit more when running older titles.

There is this option called Battery Boost in Nvidia’s Geforce Experience utility which tweaks games in order to squeeze the best performance when plugged in, and good performance with decent battery life when running on battery. "

(#5237) SkyS1gn válasza k-adi (#5236) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Azért egy filmet csak meg lehet nézni rajta max fényerőn PWsavingben... G550JK még marad is 50-60%. Ilyenkor jól jön.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#5238) Jazz válasza Mikulásbá (#5229) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Túl sok reményt nem fűznék ehhez az értékhez.
1.: valószínűleg ugyan az a panel van benne mint az össze többi hasonló gépbe (G751, G771, Clevok...), azaz: LP173WF4-SPD1 (LGD046C). [link]
2.: ugyan az on gépet (pl G751) nem tudom hogy, de egyik site-on Adobe RGB 55%-ot tud, a másikon meg 72%-ot. A notebookreview minden ilyen gépre 55% körüli értéket mutat. Míg pl. a ultrabookreview ugyan ezen gépekre/panelre meg rendre 72%-ot. Pl. G771 [link]

free your mind

(#5239) Jazz válasza k-adi (#5230) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Van ami jól néz ki benne (pl. a hátulja), de ami nagyon elrontja, az a vastag káva (a gép amúgy 1.5cm-el hosszabb szélesebb mint az előd), ami ráadásul világos szürke. Szerintem baromi zavaró. Hogy néz már ki? Ezt leszámítva meg a "törés vonalat" a bill és a gép háza között egész jó a lenne a külső.
Ja és nem lesz feketében kapható, tehát marad a festékszóró.:)

(#5234) Cris99:
Én azt nem értem, hogy miért ad el valaki egy ilyen gépet? Kiszemeli átnézi megfontolja, megveszi fél milláért és rá nem sokkal eladja. És sorozatban, sokan. (tisztelet a kivételnek, amikor anyagi okok, stb...)
Valamiért megbánták? Túl nagy, nehéz, rájöttek hogy nem komfortos, vagy egyéb okai vannak?

Még az előzőhöz:
"While the FHD display LG LP173WF4-SPD1 only covers 56% of AdobeRGB (see XMG U706 or XMG P706), the AU B173ZAN01.0 incorporated in our test model achieves almost 90%. However, the high coverage can also be disadvantageous, since standard applications appear over-saturated. Especially loud colors like orange or cyan look very intense. However, you should get used to this after a while."
[link]

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#5240) NTonee válasza Jazz (#5239) üzenetére


NTonee
veterán

,,Valamiért megbánták? Túl nagy, nehéz, rájöttek hogy nem komfortos, vagy egyéb okai vannak?"
Esetleg készítik a pénztárcát a következő gépre, pl G752. :) Vagy szimplán sok a zseton és szeretik kipróbálgatni az új dolgokat. Telefonos témákban nagyon sokszor találkozok ilyen emberekkel. 3-4 hónapig használják, aztán jöhet a következő. És nem az olcsóbb alsó, vagy közép kategóriás telók, hanem a 200+ ezres flagship darabok.

[ Szerkesztve ]

(#5241) Jazz válasza NTonee (#5240) üzenetére


Jazz
Topikgazda

"Esetleg készítik a pénztárcát a következő gépre, pl G752."
De....megveszi fél misiért a G751et, majd azért eladja hogy bukjon 200k-t és vegyen egy másikat ami majdnem ugyan az.:)
"Vagy szimplán sok a zseton és szeretik kipróbálgatni az új dolgokat. Telefonos témákban nagyon sokszor találkozok ilyen emberekkel."
Ebbe lehet valami, bár ez nekem furcsa.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#5242) k-adi válasza Jazz (#5239) üzenetére


k-adi
nagyúr

Persze ez tényleg ízlése kérdése már, de szerintem a "törés vonallal" (ahol a ROG logo van, arra érted ugye ezt?) nincs semmi baj. Végre próbálnak valami extrém desing-et belevinni az unalmas desing-ok közé. Ahogy látom próbálják vadítani kicsit a kinézetet ezekkel a bevágásokkal, stb., de ez nem feltétlen baj. Ezért is nem baj, hogy nincs "full feketében", meghát a fémes hogy is nézne ki feketében. (a többi szín is csak kívülről más, nem?)

Az egyetlen zavaró dolog (legalábbis számomra) inkább a képernyő alatt lévő nagy "sáv" a képernyőkeret alján, amin ott az ASUS logo teljesen feleslegesen. Na azt a desing döntést tényleg nem értem.

(#5243) thomasa válasza k-adi (#5242) üzenetére


thomasa
senior tag

Mármint a design-re gondolsz? Én megnéznék egy ilyen gépet full fehérben.

(#5244) Pocok256 válasza SkyS1gn (#5234) üzenetére


Pocok256
veterán

Tapasztalat, én gépem akurol kb 3 órát megy, nekem is hiányzik a intel hd mert nevetségesen alacsony ez az üzemidő ekkora akksival rendes intel hd cuccal kb 8-12 órát bírna ki a gép. Szóval ez a valami valamiért kategória. Nálam a kijelző frissítését gond nélkül lehet 100 Hz re állítani semmi baja nem volt eddig tőle. :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#5245) SkyS1gn válasza Pocok256 (#5244) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ejj, hát az gyászos...

Simán nv panelből egyedi paraméterekkel huztad fel?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#5246) Pocok256 válasza SkyS1gn (#5245) üzenetére


Pocok256
veterán

Igen.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#5247) matteo_szg


matteo_szg
őstag

(#5248) NTonee válasza matteo_szg (#5247) üzenetére


NTonee
veterán

érdekes és kiemelendő, hogy ezek szerint a 970m-es verzió nem kapja meg a vapor chamber megoldást, csak a 980m-es.
Valamint a 980m-es gépeknél alkalmazott vapor chamber megoldás 8 fokos hőmérséklet csökkenést eredményez a normál hűtési technológiával szemben az asus szerint.

[ Szerkesztve ]

(#5249) vandor01


vandor01
őstag

csunya árak lesznek itt jövöre :)
meg a fapad gl752-es is félmilla lesz mire felöltöztetik
es egy gyengecske VGA-val 960 (+hütés anomáliák?)...

az alap g752-es is 600e ft magassagaban fog figyelni 970-es VGAval..
30% többert lesz az uj designe es kicsivel erosebb HW... mint 751-es árak :))

a combosabb g752-es 980-as kartyaval "kicsinositva" lesz vagy 900e ft :Y

habar az Aceres predatort figyelembe veve? Várhato volt :)
De lehet a jo magas arazas segit a sok Clevo-bol épitkező vallalkozasoknak
a piacon jo áron árulni a jobb gépeket mint a kommersz gamer...

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#5250) matteo_szg válasza NTonee (#5248) üzenetére


matteo_szg
őstag

Igen, csak a 980M kapja meg a vapor chamber alapon nyugvó hűtőt.

jupiiii

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.