Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5051) NTonee válasza Mikulásbá (#5049) üzenetére


NTonee
veterán

Jah, az mondjuk valóban kiesett. De még mindig az a véleményem, hogy simán lehetnek valósak az értékek, de közben a cpu meg 1ghz-en throttlingol.

Pocok256: a furmark+prime95 egyidejű futtatását azért egy csöppet betegnek tartom. :)

[ Szerkesztve ]

(#5052) Mikulásbá válasza NTonee (#5051) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Már többször több helyen is leírták,hogy a i5-ös verziók rendben vannak játék alatt is.Tehát maga a gép jó,itt most ez az extra ár volt lényeg-de mint kiderült,kacsa az egész.

(#5053) NTonee válasza Mikulásbá (#5052) üzenetére


NTonee
veterán

Most miért kell terelni? :) A tesztben szereplő gépről írtam. A bolti átveréses téma nem izgat, az i5ös gépről meg én is tudom, hogy normálisan működik, ahhoz már volt szerencsém.

(#5054) Mikulásbá válasza NTonee (#5053) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Tereltem?Akkor folytasd a G5x topikban,ez itt nem aktuális.Engem már nem izgat a gép sem.

(#5055) E1even válasza Mikulásbá (#5054) üzenetére


E1even
senior tag

Inkább ott se... :N ;]

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#5056) NTonee válasza Mikulásbá (#5054) üzenetére


NTonee
veterán

Bocs, hsz-okra reagáltam. :P :P :P
Többek között a tiédre is. :D

[ Szerkesztve ]

(#5057) Yamdrok válasza NTonee (#5051) üzenetére


Yamdrok
csendes tag

Hogy adhatnak ki ilyen szériát ami így melegszik? :F Ráadásul Gaming sorozatról van szó és ráadásul a GPU-ból is throttlingol keményen.[link]

(#5058) NTonee válasza Yamdrok (#5057) üzenetére


NTonee
veterán

Hagyjuk ezt itt, van saját topicja a 15ös álrog gépeknek.

(#5059) kozmy


kozmy
őstag

Valaki meg tudná mondani,hogy milyen wifi kártya van a G751-be? Valami intel?

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#5060) Pocok256 válasza kozmy (#5059) üzenetére


Pocok256
veterán

Ilyen:

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#5061) kozmy válasza Pocok256 (#5060) üzenetére


kozmy
őstag

Köszönöm :R

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#5062) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Talált már valaki olyan képet a G752VY-ról,ahol le van szedve az alsó borítólemez?
Kíváncsi lennék már,mi s hogyan van a gépházban.

(#5063) zolizozo80


zolizozo80
tag

Sziasztok! Tudja valaki hogy kb. mennyibe fog kerülni egy alap G752 980m-el? Mert ha 500e alatt lesz akkor nálam lesz eladó egy G751JY karcmenetes állapotú kb 1 éves jó áron!!!! :))

(#5064) Mikulásbá válasza zolizozo80 (#5063) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Konkrétat senki nem tud még,olyan 500-550 ezer közöttl várható.

(#5065) Pocok256 válasza zolizozo80 (#5063) üzenetére


Pocok256
veterán

A teljesen alap konfig esetleg beeshet 500k alá, de erre az elején nincs semmi esély.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#5066) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Aqua-ban most ne nagyon akarjon senki ASUS G751JY T7182D tipust venni, mert a pixelhiba miatt visszavittem 14 napon belul. Szoval eselyes, hogya kovetkezo vasarlo megszivja vele.

(#5067) Mikulásbá válasza ForRedGlory (#5066) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A 71-es verziót amúgy sem kellett volna.Te vajon kiét kaptad meg? :U :DDD

(#5068) thomasa válasza Mikulásbá (#5067) üzenetére


thomasa
senior tag

Akkor szerencséd volt, hogy kicserélték mert 1 pixelhiba nem hiba asuséknál.

[ Szerkesztve ]

(#5069) zolizozo80 válasza Mikulásbá (#5064) üzenetére


zolizozo80
tag

És kb. mikor kerül a boltokba?

[ Szerkesztve ]

(#5070) Mikulásbá válasza zolizozo80 (#5069) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha minden jól megy,decemberben várható.

(#5071) kornel1000


kornel1000
tag

Viszont az Acer Predator árazása elég agresszívra sikerült hazánkban:
http://www.laptop-notebook-netbook.hu/acer/acer-predator-g9/

(#5072) Pocok256 válasza kornel1000 (#5071) üzenetére


Pocok256
veterán

Az már biztos XD Ennél már csak a rúd arany a drágább XD

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#5073) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Sziasztok!

Erősen gondolkodom rajta, hogy beruházok egy G751-re novemberben, viszont van pár dolog, ami nem tiszta. Tudtok segíteni?

1. Anyagminőségre milyenek ezek a gépek?
2. Szervízzel kapcsolatban milyen tapasztalataitok vannak? Gondolom évente úgyis bekell küldeni egy újrapasztázásra.
3. Honnan tudom megállapítani, hogy G-Sync-es az adott modell vagy sem? A Laptop szalonnál szeretnék venni gépet, viszont ők nem tudják biztosra, hogy amijük van az már a frissített verzsön avagy sem, és az ASUS support sem tudta megmondani típusszám alapján.

(#5074) matteo_szg válasza Yiggdrasil (#5073) üzenetére


matteo_szg
őstag

A 3. kérdésre válaszolva -> ami T73-as SKU névvel rendelkezik, az G-Synces. :)

jupiiii

(#5075) Yiggdrasil válasza matteo_szg (#5074) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Köszi! :R

(#5076) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Na az aqua-nál a büdös életben nem fogok több dolgot venni.

A 12 napon belül visszaküldött G751-et (ami pixelhibás) hajlandoak visszavenni, de 10% értékcsökkenés fejében. Hát köszi... Kihajtom belőlük a teljes vételárat. Azt mondták hogy használtam... hát persze, ki lett probálva, de elállási időn belül így megsarcolni, pofám leszakad. Írok is a NMHH-nak. :W Nem gondolták komolyan, hogy kb 1 hét alatt 52.000 Ft bukóval hagyom az ügyet.

[ Szerkesztve ]

(#5077) matteo_szg válasza ForRedGlory (#5076) üzenetére


matteo_szg
őstag

És mire hivatkoztak? Mert az ÁSZF-ük nem ír le ilyesmit.

jupiiii

(#5078) Mikulásbá válasza matteo_szg (#5077) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Üdv!
Mikor lesz az összejövetel termékbemutatóval,ajándék és kedvezményes vásárlási kupon osztással? :U

:DD

(#5079) ForRedGlory válasza matteo_szg (#5077) üzenetére


ForRedGlory
félisten

"Felhasználó kizárólag akkor vonható felelősségre az árukban bekövetkezett értékcsökkenésért, ha az az áruk jellegének, tulajdonságainak és működésének megállapításához szükségestől eltérő kezelés miatt következett be."

Azaz, miután észrevettem a pixelhibát, el kellett volna dobnom a laptopot és soha többet nem használni a tényleges leadásig. Mivel szerintük én tovább használtam, így értékcsökknssel tudják csak visszavenni. :W (Win sem volt hozzá, így azt is telepítettem, gondolom az is már használat szerintük...

Nem gondoltam, hogy ilyen gaék, hogy kapják be, mivel én is ilyennel foglalkozom a Telekomnál, de nekünk a fejünkben meg sem fordul, hogy a értékcsökkentként vegyük csak vissza, mivel használta a vásárol a terméket, de visszaküldte 14 napon belül...

Na de ez itt off, csak leírtam, hogy ezzel a tetves bandával érdemes vigyázni.

[ Szerkesztve ]

(#5080) matteo_szg válasza ForRedGlory (#5079) üzenetére


matteo_szg
őstag

Nem vagyok jogász, de az idézett mondatnak semmi köze ahhoz, ami veled történik. Konkrétan szerintem ezt a mondatot ők sem értik, ergo megmagyarázhatatlan. Továbbá a te esetedre nem húzható rá. Hajrá, kitartás!

Ja, és a 10% pláne nem kerül említésre sehol. Szóval ja...ez simán támadható. Szerintem...

[ Szerkesztve ]

jupiiii

(#5081) Pocok256 válasza ForRedGlory (#5079) üzenetére


Pocok256
veterán

Az úgy már igazán pofátlanság ...

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#5082) ForRedGlory válasza matteo_szg (#5080) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Hatóság honlapja egyértelműbb:

"Kipróbálhatjuk-e a terméket az elállási határidő alatt?
Természetesen igen, hiszen pontosan ez az elállási jog lényege, hogy a 14 napos határidő alatt megbizonyosodhassunk arról, hogy a termék alkalmas a rendeltetésszerű használatra és megfelel az egyéni használati céljaink teljesítésére, tehát a csomagolás felbontása és a termék kipróbálása nem vezet az elállási jogunk elvesztéséhez [kivéve zárt csomagolású egészségvédelmi, higiéniai termékek, hang-, illetve képfelvétel (CD és DVD lemezek), számítógépes szoftver esetében].

Fontos tudni ugyanakkor, hogy ha a terméket nem csak kipróbáltuk, hanem ezen felül is használtuk, akkor a termék ebből fakadó értékcsökkenésért felelősséggel tartozunk a vállalkozás felé. "

Hatóság lesz a vége, még szerencse, hogy mögöttem vannak a Telekom jogászai, ha akarom. Azt tuti megkérdezem az Aqua-tól, hogy jött ki a 10%-os értékcsökkenés és milyen jogszabály alapján számolták ki. Ha ezt nem tudjk megmagyarázni, akkor én meg nem fogom elfogadni. Szerencsére, nekem nem sürgős az az 530.000 Ft ellevelezgetek én a hatsággal és velük.

(#5081) Pocok256: Ja :O

[ Szerkesztve ]

(#5083) thomasa válasza ForRedGlory (#5079) üzenetére


thomasa
senior tag

És azt hogy lehet igazolni, hogy mikor vetted észre a pixelhibát?
Egy HD monitornál 17"-on szinte csak a LCD teszt progival jön elő.

(#5084) Mikulásbá válasza ForRedGlory (#5082) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A használatát lehet a HDD ellenőrzésével fogják megállapítani.Ha pl. rögtön SSD-t tettél bele,a HDD nullperces,az már jó. :U

(#5085) ForRedGlory válasza thomasa (#5083) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Azt nem tudom, de majd megmondják. :) Az álláspontom úgyis az lesz, hogy a pixelhiba tökletes megállapítása után már nem használtam. Aztán varjanak rá gombot. Félek tőle, hogy ezt a végén bebukom, de menni fog a homárra is az biztos.

(#5084) Mikulásbá: Igen, terszetesen azzal nézték meg, amivel nincs semmi gond, de ha megnézik, akkor mit látnak? Ment XY órát, de a merevlemez állapota ugyanúgy 100%. Kétlem, hogy 90%-ra csökkent volna pár óra használat mellett. Még ha ezt el is fogadom, akkor sem egyformán értékcsökkennek az alkatrészek benne.

(#5086) kornel1000 válasza ForRedGlory (#5085) üzenetére


kornel1000
tag

Sajnos, én is megjártam az Aqua-val anno. Vásárlást követő napon kiderült, hogy a laptop kijelzője szellemképes. Ez a gép is egy G751JY-volt. Nem akarták kicserélni, de pénz visszaadás sem működött. Anyósom ügyvéd, beszélt Velük, és meggyőzte Őket:)) Így visszakaptam a pénzem. De soha többet nem vásárolok tőlük. Az tuti..
Úgyhogy kitartás!!

(#5087) Mikulásbá válasza ForRedGlory (#5085) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Félre ne érts,neked szurkolok,de azt látták,hogy x óráig(napig) használtad a gépet,ahelyett,hogy azonnal elálltál volna a vásárlástól,ha láttad,hibás a gép.Még a 3 napba is bele kellett volna férnie,hogy azonnal szólsz,gond van.
Remélem sikerrel jársz.Ha máshogy nem,mondd azt,hogy tegyenek bele új HDD-t,azt fizeted,a régit megtartod-ha lehet egyáltalán ilyet. :U

(#5088) kornel1000 válasza Mikulásbá (#5087) üzenetére


kornel1000
tag

Sajnos ,ez nem működne. Minden egyes gép gyártásánál feljegyzik a bele épített alkatrészek SN számát. Hdd csere után ,ez nem egyezne.

(#5089) Mikulásbá válasza kornel1000 (#5088) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Igen,ezt tudtam,de hátha.Eladják refurb gépként..... :B

(#5090) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Na ennyi a vége az off vége részemről, ha van fejlemény akkor megírom :) Aqua nálam tiltólistára került.

Írtam egy csinos levelet a hatóságnak.

(#5087) Mikulásbá: Tisztában vagyok vele, de nem a pixelhiba volt az első, amit kerestem, plusz csak fehér alapon látszódott (böngészésnél vettem észre, először azt hittem valami szösz). Onnantól viszont már zavart a dolog, gondolom érthető :DDD

Meglátjuk mi lesz, max benyelem a 10%-ot, de hogy nyomot hagy az ügyem az interneten, az fix... :D Max megy homárra.

[ Szerkesztve ]

(#5091) thomasa válasza ForRedGlory (#5090) üzenetére


thomasa
senior tag

Igazából nem értem, ők csak forgalmazók, semmibe sem kerül visszaküldeni a nagykernek.

(#5092) thomasa válasza ForRedGlory (#5090) üzenetére


thomasa
senior tag

Durva, lementettem biztonság esetére :)

(#5093) ForRedGlory válasza thomasa (#5092) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Inkább kitöröltem, mert nagyon off, de akkor szerencséd volt és el tudtad olvasni :D

Amúgy meg egészen biztos vagyok benne, hogy fogják és eladják újként megint... Azt sajnálom, hogy nem vártam meg, amíg gép elé kerülök és a sztorit telefonról írtam meg, így 1-2 helyen van elütés.

[ Szerkesztve ]

(#5094) k-adi válasza ForRedGlory (#5093) üzenetére


k-adi
nagyúr

Mi volt amit kitöröltél a kommentedből? Random anyázás vagy hasznos információ? :D

(#5095) ForRedGlory válasza k-adi (#5094) üzenetére


ForRedGlory
félisten

A level, amit elkuldtem a hatosagnak, nem anyazok:D Anyaztam eleget az utobbi par oraban:DDD

(#5096) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Úgy néz ki,nem egyforma lesz a G752 és GX700 hűtése.Van valahol egy kép,egymás mellett a 2 gép,ott is látszik,a GX700 laposabb.

GX700:

G752:

(#5097) thomasa válasza Mikulásbá (#5096) üzenetére


thomasa
senior tag

A 752-es vázlatképen rá van csukva a teteje is.

(#5098) Mikulásbá válasza thomasa (#5097) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Csak ilyet találtam-már ez is jó,hogy van.Majd lesz hamarosan több is.
Azért a lényeg látszik.

(#5099) Darth_Revan válasza Mikulásbá (#5096) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ah johetne mar egy cpu+gpu egy ideju stress test, hogy lassuk mennyit jelent ez az uj hutes a G751 hutesehez kepest.

(#5100) Djatis válasza Mikulásbá (#5078) üzenetére


Djatis
senior tag

Ezt már Én is várom :D

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.