Hirdetés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- GoodSpeed: Márkaváltás sok-sok év után
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- VHS digitalizálás
- ldave: New Game Blitz - 2025
- GoodSpeed: 3I/Atlas: Üstökös vagy idegen civilizáció űrhajója?
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Meggyi001: Eldugott helyek Párizsban, amiket jó eséllyel még nem láttál... 3. rész
-
LOGOUT
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
dave0825
őstag
A gond az, hogy szakdolgozat lesz ez a projekt, és az lenne a feladat, hogy egy robotkart Arduino-val úgy vezérelni, hogy "betanítani" egy tetszőleges mozgásra, amit ez alapján csinálnék meg több szervóra. Szóval a gond az, hogy van a robotkarban 2 digitális szervó (ami kell is, mert hasonló nyomatékút nem tudok beszerezni), amivel a linkelt megoldás nem működik, mert ha kap 5V-ot, akkor megmozdíthatatlan a szervó (miközben még jelet nem is adtam rá, hogy valamilyen pozícióba álljon, de ezt már kicsivel följebb írtam; amilyen pozícióba ráadom az 5V-ot, ott marad), ezt próbálnám azzal a megoldással kiküszöbölni, hogy mivel adott 2 kapcsoló, csak akkor kapjanak a szervók 5V-ot, ha megnyomtam a "recordButton"-t, így egyből a helyzetét is rögzítené ugye a program, és előtte oda állíthatnám, ahová akarom, mert nem adtam még rá feszültséget, csak gombnyomáskor. Remélem nagyjából érthető.
Plusz eszközök sajnos nem játszanak, az idő pedig eléggé szorít (2-3 hetem van végezni vele). 
Gondoltam arra is, hogy 2 gyengébb analóg szervót (analóggal egyébként tökéletesen működik a fönt linkelt program, csak a 2 digitálissal nem) egymással szembefordítani, és egyszerre vezérelni, így duplázódik a nyomaték, és mégis analóg szervót használok, amit egyszerűbb. Ezzel viszont az a gond, hogy akkor átszerelgetnem is kéne a robotkart, plusz szereznem kéne még 2 analóg szervót.
Egy újabb probléma, hogy a szervóknak egyszerre kéne beállniuk a helyükre, mert az hogy néz ki egy robotkaron, hogy nem egyszerre mozognak a tagok...Szóval párhuzamos programozás, megint egy érdekes helyzet.

Új hozzászólás Aktív témák
- Bestbuy játékok
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Melyik tápegységet vegyem?
- Sütés, főzés és konyhai praktikák
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Projektor topic
- További aktív témák...
- ÁRCSÖKKENTÉS Menő retró konfig: Q9550, Gigabyte P43, 4GB RAM, ASUS GT730
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3293, 100% Akksi
- Eredeti DELL 240W töltők (LA240PM160)
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ultra 7 265KF 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- OnePlus Pad Green nagy kijelzős, pehelykönnyű tablet 128 GB Wi-Fi Használt, karcmentes 3
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Plusz eszközök sajnos nem játszanak, az idő pedig eléggé szorít (2-3 hetem van végezni vele). 
ekkold
