- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- hcl: MS Office365 Linuxon
- VoidXs: Tényleg minden játék optimalizálatlan?
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- erkxt: A Roidmi becsődölt – és senki nem szól egy szót sem?
- Hieronymus: Három júniusi képem
- sziku69: Szólánc.
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
-
LOGOUT
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Janos250
őstag
"nem üti-e egyik a másikat mert ugyan azon a belső áramkörön van és hiába van több helyre kivezetve, egyidejűleg nem lehet mindkettőt használni."
Nem. Mindnek külön, független belső hardvere van.
ESP32-n bármelyik eszköz (UART,SPI, I2C, stb) lába bármelyik lábra átdefiniálható, ez csak nanosec nagyságrendű lassulást jelent.
UART-ból van három.
Serial, Serial1, Serial2. Feltöltés, debug az elsőn (Serial) megy, az 1, és a 2 szabadon használható nem ütik egymást, de a Serial1 default lábait át kell címezni, mert azt memória kezelésre használja az ESP32. Jól használhatóak.
SPI-ből kettő hardware van (VSPI,HSPI), de akármelyikre rá lehet rakni egy csomó eszközt, csak akkor a chip selectet nem automatikusra kell állítani, mert akkor az mindig a D5 lesz, és összeakaszkodnak a készülékek. Minden eszközhöz el kell határozni egy CS lábat, és azt az eszköz megszólítása előtt aktiválni, majd deaktiválni. Én csak a VSPI-t használtam, de azt több eszközzel, azaz készülékenként külön CS lábbal.
Itt egy példa:uint16_t readVSPI_MAX6675(uint8_t chipSelect){
uint8_t Hbyte;
uint8_t Lbyte;
uint16_t readed16bit ;
SPI.beginTransaction(SPISettings(100000, MSBFIRST, SPI_MODE1)); // Set the settings to work with SPI bus
digitalWrite(chipSelect, LOW); // Select slave
Hbyte = SPI.transfer(0);
Lbyte = SPI.transfer(0);
digitalWrite(chipSelect, HIGH); // Release slave again
SPI.endTransaction();
readed16bit = ((uint16_t)Hbyte)<<8 ;
readed16bit = readed16bit + Lbyte;
return readed16bit >> 6 ;
} ; // end readVSPI_MAX6675Persze több bájtot is lehet egyszerre olvasni, de itt - már nem tudom miért - így oldottam meg.
SPI-nél vigyázni kell arra, hogy:
Ha több bájtot írsz/olvasol, akkor a CS-t nem lehet háborgatni amíg mindet be nem olvastad.
Ha a default CS-t használod, akkor - általában - nem lehet a bájtokat egyesével olvasni, mert a CS aktiválása ezt-azt indít a készüléken is, ezért default CS láb esetén a több bájt olvasó függvényeket kell használni.I2C-t még nem használtam, most fogom használni EEPROM kezelésre.
Mivel I2C-nél nem kell külön CS láb, ezért nem növeli a lábak számát, ha több I2C eszközt használsz, SPI-nél viszont igen, minden eszközhöz külön CS láb kell.
Ha nem használsz sok lábú párhuzamos adatátviteli eszközt, akkor azért eléggé iparkodnod kell, ha túl akarsz futni az ESP elérhető lábain, mert elég sok az.
Pontos ADC-re nem volt szükségem, így azt nem tudom."Nextion tx, rx kell uart.
Sd kártya spi
Giroskóp i2c
Vagy ugyanazokat használják lábon?"Nem. Külön lábakat használnak alapértelmezés szerint is. Ha SPI-n csak az SD kártyát használod, mehet a default D5 CS.
Új hozzászólás Aktív témák
- Google Pixel 8a - kis telefon kis késéssel
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Path of Exile (ARPG)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Milyen autót vegyek?
- hcl: MS Office365 Linuxon
- VoidXs: Tényleg minden játék optimalizálatlan?
- Konteó topic
- Béta iOS-t használók topikja
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R 5 5600X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 12GB Rampage SHIVA Corsair 650W
- T Phone Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad X280 - i5-G8 I 8GB I 256GB SSD I 12,5" FHD I HDMI I Cam I W10 I Gari!
- Felújított laptopok Számlával, garanciával! Ingyen Foxpost!
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest