Hirdetés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- Andras-G: #Kószagondolat - eMag tapasztalatok 2026-ban
- Andras-G: Az internet veszélyei [2. rész] - Facebook Marketpalce
- bambano: Bambanő háza tája
- sziku69: Szólánc.
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- eBay-es kütyük kis pénzért
- gerner1
-
LOGOUT
Arch Linux topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
onkelz
aktív tag
Xero-t használt már valaki innen, érdemes fizetni érte?
-
Lenry
félisten
a te scenariodra egyébként kb úgy lehetne a legegyszerűbben alkalmazni a zfs-t, hogy a backup szervereden van zfs, arra mondjuk rsync-kel átküldöd amit akarsz (az úgyis csak a különbséget másolja át), aztán amikor lefutott, akkor készítesz egy snapshotot, és akkor megvan az aznapi állapot.
következő sync-nél ugyanez. minden snapshot csak az előzőhöz képesti változást fogja eltárolni -
Lenry
félisten
válasz
Siriusb
#9320
üzenetére
nem
ha készítesz egy snapshotot akkor lesz egy mentésed az aktuális állapotról. ha elveszik az eredeti fájlrendszer, akkor buktál mindent, mert a snapshot a fájlrendszer része, önmagában nem értelmezhető.a -r kapcsoló annyit csinál, hogy minden alköteten is csinál egy snapshotot ugyanazzal a névvel.
a fenti screenshotot példának használva, ha azt mondom, hogyzfs snapshot -r Storage@akarmi, akkor a Storage/Private, Storage/Private/backup, Storage/Private/backup/Echo-Five, Storage/docker, stb köteteknek is lesz egy akarmi nevű snapshotja. ha nem használod az -r kapcsolót, akkor csak annak a kötetnek lesz ilyen snapshotja, amire kiadtad a parancsotA soron következő snapshot-ok erre a másolatra hivatkoznak, vagy az eredeti fájlrendszerre?
minden snapshot az előző snapshotra hivatkozik, ő maga csak az azóta történt változásokat tárolja.ha van három snapshotod, akkor azok közül bármelyikre vissza tudsz állni.
nagyon fontos: a zfs snapshot önmagában nem biztonsági másolat. ha annak akarod használni, akkor kell egy második gép, amire rendszeresen átküldöd a rendszeresen készített snapshotokat (lásd: zfs send, zfs recv). én pl így backupolok kb mindent
-
Siriusb
veterán
Jól értem-e?
Amennyiben készítek egy első snapshot-ot, annak a mérete 0 lesz, s ha elveszik az eredeti file system, akkor buktam az egészet, mert nincs másolat.Azonban ha "-r" rekurzív snapshot-ot készítek, abban az esetben lesz egy kvázi biztonsági másolatom. A soron következő snapshot-ok erre a másolatra hivatkoznak, vagy az eredeti fájlrendszerre?
Magyarán ha van három snapshot (az első rekurzív, az utána következők csak a változásokat tartalmazzák) és eltűnik az eredeti fájlrendszer, akkor vissza tudom ezekből állítani az egészet egy mozdulattal? -
Lenry
félisten
válasz
Siriusb
#9317
üzenetére
fájlrendszer szempontból a snapshot transzparens, tehát ha megnyitod valamelyiket, akkor látod benne az összes fájlt, ami akkor épp létezett a köteten.
viszont tárhely szempontjából minden snapshot csak annyi plusz helyet foglal, amennyi a megelőző snapshot óta változott.ebből a szempontból annyi hátránya mindenképp van, hogy ha kitörölsz egy fájlt, annak a helye addig nem fog felszabadulni, amíg az összes olyan snapshotot nem törlöd, amiben benne volt. és a snapshotok csak egészükben törölhetők, tehát olyan nincs, hogy kitörölsz belőlük egy fájlt (readonlyként látszik bennük minden)
-
Siriusb
veterán
válasz
Ereshkigal
#9312
üzenetére
Kösz.
-
-
Siriusb
veterán
Hogy megtornáztassam picinykét az úri közönség agytekervényeit, a téma: incremental backup.
rdiff-beckup-ot használok néhány könyvtár esetében (lokálisan), azonban 2023 óta nem fejlesztik, elgondolkodtam az esetleges cserén, lehetőség szerint olyanra, ami a hivatalos tárolóban benne találtatik.
Első ránézésre a borg tűnik legjobb alternatívának. Ti mit használtok ilyen célra?
-
baloo79
tag
válasz
Albert.Tamas
#9309
üzenetére
Maradhat, persze!
Semmilyen problémát nem okoz, és még enni sem kér...
-
Lenry
félisten
válasz
Albert.Tamas
#9307
üzenetére
ismét ugyanaz a válaszom, mint korábban: okoz problémát? nem. akkor ne nyúlj hozzá
-
Albert.Tamas
tag
Sziasztok
Tegnap a baratomnak felraktam a Cachy Os-t , installas full automatikus volt , laptopba 16 Gb van
❯ swapon --show
NAME TYPE SIZE USED PRIO
/dev/zram0 partition 15,3G 1,8M 100
~
❯ lsmod | grep zram
zram 77824 1
842_compress 24576 1 zram
842_decompress 16384 1 zram
lz4hc_compress 20480 1 zram
lz4_compress 24576 1 zram
~
❯ cat /sys/block/zram0/disksize
16385048576
~
❯
Nem sok ez a zram annyi mint a 16 Gb memoria?
Koszonom a valaszt

-
-
Oks, köszi. Akkor én maradok BTRFS-nél.
-
Új hozzászólás Aktív témák
- Hegesztés topic
- Manjaro Linux
- Kész rémálom lesz Linuxot használni jövőre az USA egyes államaiban
- ASUS RT-AC68U
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Napelem
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Samsung Galaxy Buds3 Pro - szárat eresztettek a babok
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- További aktív témák...
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- PC Game Pass előfizetés
- Fallout 4 Pip-Boy Edition eladó
- AZONNAL KÉSZLETRŐL! Intel Core i5 14600K 64GB 6000MHz RAM 2TB Gen4 SSD RTX 5060 8GB FSP 750W
- Prémium PC házak akár 20-40% kedvezménnyel eladók garanciával, számlával! Upd. 03.10
- magyar billentyűzet - 121 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 7 7745HX, RTX 4070 - 4 év gar
- Apple iPhone 11 Pro 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7500F 32/64GB RAM RX 9060 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


