Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Lifeforce válasza SharpSA (#500) üzenetére


Lifeforce
őstag

Finless romokkal sem megy, mondjuk egy 1200-as beállítással?

(#502) interstate76 válasza SharpSA (#500) üzenetére


interstate76
addikt

Kiváncsi leszek, mire megy e téren az rk3288 és a mali t760/764. Ha azon a vason sem megy akadásmentesen minden, akkor én az ár/érték arányban világbajnok, 12 ezer Ft-ért rendelt MK908-assal zárom az android minipc-s pályafutásomat , mert letöltögetésre, TV-okositásra, böngészgetésre és rádió- vagy zenehallgatásra bőven elég az is (legalábbis nekem), a szaggatásmentes médialejátszáshoz meg ezek szerint mindenképpen célhardver kell (vagy wines mini pc, ha valaki ragaszkodik hozzá, hogy "okositson" is).

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#503) Moon_Walker válasza interstate76 (#502) üzenetére


Moon_Walker
tag

HAsonló.
Én egy X5II klónba ragadtam bele, ami majdnem jó, de bluetooth fejhallgató használata mellet rebootol menet közben.
Az elég szar...

(nem kötelező megadni)

(#504) Lifeforce válasza interstate76 (#502) üzenetére


Lifeforce
őstag

Még mindig nem a gépek ereje kevés, hanem a lejátszók megfelelő hw támogatása.
És csak egy érdekesség:
Egy kedves fórumozónak megnéztem az M8-as készülékét.
Nála a film lejátszása szaggatott, hang pedig egyáltalán nem is volt.
Nem hitte el, hogy nálam tökéletesen működik, így maga is megnézhette..
Rádugtam egy külső HDD-t, és minden úgy ment ahogy kell.
Konklúzió:
1. Ha filmet akarsz nézni ne pendrive-ról tegyed, hanem egy külső tápellátással rendelkező HDD-ről.
2. Cserélj HDMi kábelt, mert elég vacakok szoktak lenni a hozzá adott HDMI kábelek
3. Próbáld ki másik TV készüléken is, mert előfordulhat, hogy valamiért nem kompatibilis a tv készülékeddel.

Eddig az összes lejátszóimmal (még az X7 is) teljesen tökéletesen működött, sem szaggatást sem semmit nem vettem észre.
Azért cseréltem erősebbre, hogy haladjak a korral, és beletekerésnél gyorsabban felvegye a "ritmust" :)

[ Szerkesztve ]

(#505) SharpSA válasza Lifeforce (#504) üzenetére


SharpSA
veterán

Na a hdmi kábelt kicserélem majd. A TV meg egy LG 42LD550. 100 Hz-es ha jól emlékszem. Majd megnézem vinyóról is és másik TV-n is. De TV-t cserélni nem akarok.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#506) interstate76 válasza Lifeforce (#504) üzenetére


interstate76
addikt

Persze, elvileg már az MK808-nak is meg kellett volna birkoznia azzal, amivel az MK908 sem tud: ha a WalkingDead-ben az operatőr végigpásztáz az általam olyannyira kedvelt posztapokaliptikus környezeten, akkor néha szemet bántóan ugrál a kép. Márpedig ha ez lesz a helyzet a 30 ezer Ft-os ketyerékkel is, akkor részemről fix, hogy beteszek egy célhardvert a mini pc mellé, mert már 20-25 ezerért is lehet kapni olyat, amelyik szinte mindenféle anyaggal lazán elbánik.

Amúgy én micro sd-ről vagy hálózatról szoktam filmeket lejátszani, de próbáltam külső tápos hdd-vel is, ugyanez volt a helyzet. A Mali 450-es cuccokat nem próbáltam, mert az szerintem nem igazi technológiai előrelépés, hogy egymás mellé tesznek 2 db Mali 400-ast. Ez kb. olyan, mintha egy régi videókari helyett nem újat venne a gamer, hanem sli-ben mellékötne egy másik ugyanolyat. Javulna a játékélmény, de ha a kártya - akár szofveresen, akár hardveresen - nem támogat valamit, akkor egymás mellé tehet belőle az ember 20-at is, akkor sem fogja vinni.

Azt gondolom továbbá (és ez teljesen szubjektiv, tehát nem vitainditónak szánom, pusztán én igy látom), hogy ha 60 ezres áron lehet venni win7-es mini pc-t i5-ös procival, 4 gb rammal, intel hd 4000-es videókarival és 32 gb-os ssd-vel (plusz van benne hely satás vinyónak, azaz nem kell külső tápos merevlemezekkel körbeépiteni), és még a hűtése is pöpec (utóbbit nem tudom, igaz-e), akkor az ennek a konfignak a töredékét tudó rk3288-as mini pc-k 25 ezerért igencsak túl vannak árazva (kinai árakat vettem alapul). Szóval én nagyon lelkesen vártam az új generációt, de most igencsak szkeptikus lettem, és ha elviszik az általam árult laptopot, amit szinte mindig az asztalomon használok, akkor már rendelem is meg a wines mini pc-t. Ettől még kerülhet a nappaliba egy mali t760-assal repesztő droidos kis ketyere, de akkor annak erőből vinnie kell az sd felbontástól a full hd-ig mindent. Ha annak sem fog menni, akkor maradok nagyon elégedett MK908-tulaj, de nem lépek tovább.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#507) interstate76 válasza Moon_Walker (#503) üzenetére


interstate76
addikt

BT füles használatával nekem is van gondom, de ezt a problémát nem varrom a mini pc nyakába, mert azt gondolom, hogy ha rászánnám az időt, akkor ezt biztos lehetne orvosolni. Viszont nem élvez prioritást, mert vagy laptopról, vagy a telefonomról voip-ozok.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#508) Lifeforce válasza interstate76 (#506) üzenetére


Lifeforce
őstag

Ezzel a gondolatmenettel nem vagy egyedül.
Ám én másban látom a megoldást: Linux
Nem véletlen mondják azt, hogy amikor megszületett az x86, már akkor elavult volt.
Az Apple ezen a létrán kapaszkodott ilyen magasra, de ma már a márkanév miatt veszik, és nem a gépek tudása/gyorsasága miatt, amit abban az időben az ARM adott.
Ebből a felindulásból azt tervezem, hogy ha kijött az a minix amiben RK3288 lesz, az lesz az utolsó ilyen vasam, és addig nem nyugszom, amíg nem hegesztek rá egy flashelhető , jól működő linuxot.
Nekem nem kell x86-os médialejátszó, nem akarok sem a hűtéssel szórakozni, sem egy régi VHS videó magnó méretű dobozt látni a TV alatt (felett).

[ Szerkesztve ]

(#509) #79335424 válasza interstate76 (#506) üzenetére


#79335424
törölt tag

Most borítékolom, hogy nem fog menni és ez nem találgatás. Amiről Te beszélsz, az a vsync hiba, ami az eltérő frissítési frekvenciákból adódik. Egy médialejátszó tudja váltani. Az Android nem.

(#510) interstate76 válasza #79335424 (#509) üzenetére


interstate76
addikt

Én azt hittem, hogy ez a Mali 400-as/450-es problémakör számlájára irható, és hogy a T760-as izomból megoldja - az ilyen tévhitek legjobb táptalaja az olyan felületes tudás, mint amilyen az én androidos ismeretanyagom. Mindenesetre köszi a felvilágositást! :R

(#508) Lifeforce Ha hegesztesz egy jól működő linuxot egy RK3288-as mini pc-re, az valóban megváltoztatja a leányzó fekvését! :R Amig ez nem történik meg, addig viszont szerintem, ill. az én felhasználói szokásaimat figyelembe véve egy MK908 és egy médiaplayer jobb megoldás, mint egy 30 ezres mini pc. De ez tényleg csak vélemény, nem akarom szidni senki szeretett kis gépét, félre ne értsetek!

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#511) #79335424 válasza interstate76 (#510) üzenetére


#79335424
törölt tag

A felbontás mellett, a frissítési frekvencia is a kernelben van meghatározva. Ezért is írom mindíg, hogy EZEK NEM MÉDIALEJÁTSZÓK! Ha nem lett volna ez a "T" mizéria, akkor nejem semmi bajom sem lenne a 3188 -cal. Pontosabban egy mégis. De az nagyon. A Mali, a forráskódja és a hozzáállása. De ezen nem segít sem az S802, sem a 3288.

[ Szerkesztve ]

(#512) Zol77 válasza interstate76 (#506) üzenetére


Zol77
aktív tag

Én is pont ezen a véleményen vagyok. Főleg,hogy vasárnap böngészgetéskor belebotlottam ezekbe a Zotac nano kütyükbe. Akkorák mint 5 cd tok egymáson, 10w -ot fogyasztanak,és passzív mind. A legnagyobbról volt valami hír,hogy melegszik,mert rajtamaradt valami fólia,de állítólag javítják mire kapható lesz. Mindenesetre megvárom az új Rockchip/Allwinner újdonságokat , és ha nagyon nem győznek meg,akkor a fentiek egyike lesz,és letudtam jó időre a droid mini pc evolúció felvásárlását :) (Minix - AllwinnerA10 , Ugoos UG802 - RK3066 , T-R42 - RK3188 , és akármi új..)

(#513) vlevi válasza Zol77 (#512) üzenetére


vlevi
nagyúr

Jaja, ráadásul, ha nem kell i5, akkor egész költséghatékonyan össze lehet rakni mini itx gépeket.
Érdekes taggal bővül az ASRock Mini-ITX-es, Bay Trail platformos alaplapcsaládja

Nem kell hozzá ATX táp, hangtalan, talán a wifi hiányzik róla.
De persze annyiféle lehetőség van, hogy felsorolni is lehetetlen.

Az a "probléma", hogy amíg 40-50 dolláros androidos gépekről beszélgetünk, addíg igaz az, hogy olcsók, és csak már poénból is megveszi az ember, de amint átlépjük a 100 dolláros, 25-30ezer forintos árszintet, onnantól kezdve már ez nem játék, és akkor már elkezd kacsintgatni az ember, a még többe kerülő, de mindenképpen következő szintet jelentő "rendes" gépek felé.

(#514) Lifeforce


Lifeforce
őstag

Egy elavult, 3x annyiba kerülő technológiát akartok venni, mert ez megoldja a problémát.
A beteg részt nem el kell távolítani, hanem kivágni... ;)
Szóval ha megfelelő driver ellátottságú lenne a linux arm téren, gyanúsan hazavágná az x86 piacot.
Vedd alapul a cégeket, legalább is mi tuti kapásból átállnánk.
Gyanítom nem lennénk egyedül.
Ugyan ez történne az összes barbone és hasonló piacokkal, mert a kutyának nem kellenének.

(#515) #79335424 válasza vlevi (#513) üzenetére


#79335424
törölt tag

Elég nehéz lesz rajta normálisan Androidot futtatni. Tudom, hogy van X86 -ra, de elég sok inkompatibilitási probléma van vele.

[ Szerkesztve ]

(#516) vlevi


vlevi
nagyúr

Félre ne értsetek, nem akartam én megmondani a tutit ezzel a celeronos dologgal, csak hangosan gondolkodtam.
Azért csak kíváncsi lennék, hogy Ubuntuval mire lehetne használni egy ilyen cerkás cuccot. Gondolom, pont ugyanarra, mint a mostani asztali gépemet, ha a BF4-et, Crysis3-t nem számítjuk :D

(#517) Moon_Walker válasza Lifeforce (#514) üzenetére


Moon_Walker
tag

Én azt nem értem, hogy az ARM-nek nem tényező ez a piac?

(nem kötelező megadni)

(#518) Lifeforce válasza Moon_Walker (#517) üzenetére


Lifeforce
őstag

De tényező, nagyon is... De már nem maga a cégről van szó, hanem egy arhitekturáról.
Így addig amíg a kínai és korreai hw gyártók mint a Rockchip, AmLogic, Mali, Samsung, Qualcomm nem fejleszti a drivereit linux alá, addig nem lesz belőle semmi, vagy csak sok hackolás árán.
És ezzel az a baj, hogy android alá is képtelenek sokszor normálisan megírni.

(#519) jobesz


jobesz
tag

valaki esetleg ajánlana egy biztos em8, tomato sqare firmware-t és könnyű frissítési módszert?

a gyári rom kiviszi a fejem, borzasztó, ennél még a 808 as gyári romja is kiforottabb volt.

rootolt kellene gyárilag a rom ból, és gyors.

3d mkv ket elfogadhatóan vigye

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#520) Lifeforce válasza jobesz (#519) üzenetére


Lifeforce
őstag

Ejnye :)
Keress rá: TM8_AP6330_20140605_Lifeforce.zip
De jövőhéten lesz új az m8-hoz és az s89-hez is

(#521) interstate76 válasza Lifeforce (#520) üzenetére


interstate76
addikt

Masszivan ontod a romokat! :) :C :R

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#522) Lifeforce válasza interstate76 (#521) üzenetére


Lifeforce
őstag

Csak reménykedem, hogy lesz időm befejezni őket :D
Freaktabon is nyaggatnak rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#523) jobesz válasza Lifeforce (#522) üzenetére


jobesz
tag

heló! Köszönöm.

Majd azért egy mit moddoltál felsorolást írnál? Én nem tudom követni már hogy mik lettek

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#524) Lifeforce válasza jobesz (#523) üzenetére


Lifeforce
őstag

Most mobilról vagyok, így nem nagyon tudom leírni.
De 2félét szoktam csinálni. Az egyik egy mezei, amiben finomhangolásokat és integrációkat csinálok, és egy másikat amiből ki van pakolva minden, és az XBMC a launcher.

(#525) remex válasza Lifeforce (#508) üzenetére


remex
tag

Kedves Lifeforce!

Egyenlőre még nem rendelkezem Android-os média lejátszóval, de szorgalmasan gyűjtögetem az infókat innen fórumból, hogy valóban a megfelelő típust válasszam majd ki...
A Tronsmart S89-re nemrég készített új firmware már Linux alapú lenne, ezáltal jóval kedvezőbb média támogatást biztosítva? Ezzel együtt viszont minden android-os programtól elbúcsúzhat a felhasználó aki felrakja a gépre?
[link]

(#526) interstate76 válasza remex (#525) üzenetére


interstate76
addikt

Nem nekem szólt a kérdés, de hadd kotyogjak bele:
1. Elvileg igen, de az általad linkelt cucc még finoman fogalmazva sincs agyon tesztelve.
2. Igen, ha jól értettem, akkor ennél nincs dual boot, ugrik az android.

Örülök, hogy él és virul ez a linuxos irány a droidos mini pécéknél, annak meg pláne örülnék, ha végre rk3288-on futna!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#527) Lifeforce válasza remex (#525) üzenetére


Lifeforce
őstag

Ez pontosan így van.
Ám van vele egy aprócska probléma, hogy a videó chip hardveres támogatása nem megoldott.
Tehát amit látsz, amit szaggatás mentesen tud a készülék, azt a processzor erőből nyomja.
Bár a sima Mali400-nak van már linux drivere, de nem hiszem, hogy a 450 alatt ez működne megfelelően.
Érdemes azért követni a témát, mert remélhetőleg azért lesz benne változás.

(#528) #79335424 válasza Lifeforce (#527) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én abban sem vagyok biztos, hogy el kell búcsúzni az Androidtól. 3188 -ra van a Linuxium bootloader. Benne van a nevében, hogy mire való. Ha jól olvastam, akkor meg lehet cserélni az oprendszer telepítési helyét. Magyarul tud bootolni Androidot külső meghajtóról. De talán lehet más lehetőség is, ha a kütyüt nem csak oprendszerből, hanem bekapcsolásnál is lehet recovery -ben indítani. Akkor mehet oda az Android kernel, ami a külső SD -ről tölti be a rendszert.

(#529) Lifeforce válasza #79335424 (#528) üzenetére


Lifeforce
őstag

Hidd el, én elfelejteném ;)
Nagyon szeretném már megtapasztalni azt a korszakot amikor választhatok egy ilyen eszköznél, hogy egy megfelelő támogatottságú linuxot, vagy androidot tehetek fel.
Nem babrálva és berhelve, egyszerűen csak belesütve úgy, ahogy azt az előző linken elérhető.
Tele a hócipőm a roottal, és hogy megszabják mit tehetek a saját eszközömön és mit nem.
Egyébként remélem, hogy ez az egész pont úgy fog robbanni mint a töltő szabvány annak idején.
Szóval ha tehetem, akkor majd inkább ubuntu mobile verzióját választom majd :D

[ Szerkesztve ]

(#530) #79335424 válasza Lifeforce (#529) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nálam szempont, hogy nem kell a platformok között váltogatnom. Ugyanaz a böngészőm, ugyanaz a fájlkezelőm, stb. A szinkron is teljes. Majd ha megoldható lesz, hogy egy teljes értékű Linux, natívan, fő rendszerként fusson a telómon is, annak minden jelenlegi funkcióját kihasználva, akkor esetleg én is osztozni fogok a lelkesedéseden.

(#531) Lifeforce válasza #79335424 (#530) üzenetére


Lifeforce
őstag

"minden jelenlegi funkcióját kihasználva"...
Ez itt a lényeg.
A moduláris felépítés a rendszermagtól elindulva.
Pontosan ez az a mondatod amit hiányolok az egész mobil világból.
Erre írtam, hogy nem akarok szenvedni a root jogosultsággal, sem azzal, hogy letakarítsam a felesleges alkalmazásokat.
A rendszeralkalmazásoknál is pontosan ugyan ez a helyzet.
Mindegy mi a neve, android, ios, windows mobile, vagy linux.
Abban rejlik a lényeg, hogy... ha... nekem le kell mondanom erről és erről a hardverről, ha ezt a mobil op.rendszert szeretném használni. De ez csak a jéghegy csúcsa. Ha már valamit nem választhatok, miért kell még azon belül is teljesen rám erőltetni valamit.
Én az egészet úgy csinálnám meg, hogy egy segéd recoveryt sérthetetlenné tenném, aztán csinálj vele amit akarsz, azt is a rendszermagtól kezdve modulokkal felépítve.

[ Szerkesztve ]

(#532) #79335424 válasza Lifeforce (#531) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sajnos, jelenleg miniPC -n is fordított a helyzet és nem látom, hogy lenne nyoma a változásnak. Ha GPU támogatást akarsz, akkor használj Androidot! Lehet széllel szemben is pi...ni, csak...

(#533) Lifeforce válasza #79335424 (#532) üzenetére


Lifeforce
őstag

Sajnos ez van... ezt kell használnom.

(#534) alexander12


alexander12
aktív tag

[link]

Ez miért lehet csak ennyi? :F

kíváncsi, OP8T

(#535) SharpSA válasza Lifeforce (#527) üzenetére


SharpSA
veterán

Na ezt a linuxos cuccot kipróbálom.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#536) interstate76 válasza alexander12 (#534) üzenetére


interstate76
addikt

Mert alig van értékelése (200 az eBay-en olyan, mintha 20 lenne neki), és ha figyelembe vesszük az árazást, akkor kijelenthető: 100%-osan biztos, hogy kamu a hirdetés.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#537) Lifeforce válasza alexander12 (#534) üzenetére


Lifeforce
őstag

Mert átverés....
Nem lehet annyi.
Ennyi pénzért szerintem megkapod a házat üresen, és a tápegységet hozzá :D
De igazából ha a posta költséget is meg kell fizetnie, így a tápegység sem fér már bele :C

(#538) Lifeforce válasza SharpSA (#535) üzenetére


Lifeforce
őstag

Mesélj majd milyen...
Még egy hét megfeszített munka, utána tudok foglalkozni a romokkal végre ;)

(#539) SharpSA válasza Lifeforce (#538) üzenetére


SharpSA
veterán

Nos eddig jó. Az 1080-as filmeket is szépen lejátssza. Milyen lenne, ha a GPU is menne? Az NFS jól működik, ez Androidon nem ment. Látta a megosztást, de nem engedett belépni a mappába. Ja és a gyári távirányító is jól működik, ami szintén nem jól működött Androidon.
A képernyőt beillesztettem a helyére, így néhol a betűk nem szépen jelennek meg.
Most pedig tesztelem az Androidon problémás avikkal...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#540) SharpSA


SharpSA
veterán

Az avi ezzel is ugyanolyan darabos... Nem tudom hogy van kódolva. Azt tudom, hogy PC - n rendesen mennek az avik is.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#541) SharpSA


SharpSA
veterán

A hama billentyűzeten lévő görgő nem működik, Androidon jó volt.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#542) Lifeforce válasza SharpSA (#539) üzenetére


Lifeforce
őstag

Az a legszebb benne, hogy az összes AML készülékre csinálják a linuxot.
M8-ra is van már, mindenki isteníti...
Ha lesz minixre azon én tesztelem. :)

(#543) SharpSA válasza Lifeforce (#542) üzenetére


SharpSA
veterán

Nem értem, hogy az avik miért darabosak, bár nem mind, és az mkv-k meg jók.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#544) SharpSA


SharpSA
veterán

Nos az avi lejátszással a helyzet változatlan ebben a linuxos rendszerben is. A mostani filmmel már másodjára fagy le a kép és a hang megy tovább. Ilyenkor egy stop majd play nyomás után megy tovább a film. Ez így ennyiért nem tetszik. Lehet, hogy az XBMC a rossz, nem tudom. Mondjuk PC - n sem úgy működik, mint a többi lejátszó, nem olyan sima a működése.
Nem tudom milyen készülék lenne jó, ami hálózati mappából normális képpel és hanggal játssza le a filmeket. Légyszívesebben visszaküldeném, de már rég eltelt annak az ideje. Persze jobban örülnék, ha ez a probléma megoldódik, mert egyébként a többi része jó.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#545) Lifeforce válasza SharpSA (#544) üzenetére


Lifeforce
őstag

Akkor bizony nem a gép a rossz hanem az avi fájljaid.
Egyben biztos vagyok... bár nem néztem vele 4 terrát végig, de többségében bdripjeim vannak.
Pár 720 és pár 1080-as filmem.
Egyikkel sem szaggatott egyik lejátszóm sem.
Keress erre rá: MPEG4Modifier
Nézd meg mire való, és küld át rajta amelyik rossz.
Ha pedig "rosszkutya" akkor nézzél másik releaset (már én is megjártam velük).

(#546) SharpSA válasza Lifeforce (#545) üzenetére


SharpSA
veterán

Csak azt nem értem, hogy más lejátszón és PC-n mindegyik avi normálisan ment. Akkor ezen a kütyün miért nem?
Biztosan hibásak az avi-k is, de hogy csak ezen a kütyün jön ki a hiba...
Na megnézem ezt a MPEG4Modifier-t, köszönöm.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#547) SharpSA válasza Lifeforce (#545) üzenetére


SharpSA
veterán

Nem sok lehetőség van az MPEG4Modifier-ben.
Ez lenne a lényeg?
Azaz ha Packed Bitstream van, akkor Unpackhoz pipa be és ennyi?

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#548) SharpSA


SharpSA
veterán

Na ez érdekes. Egyik film sem Packed Bitstream-es, amelyiket ma néztem. Mindenesetre átfuttattam rajta, megnézem mi lett belőle.
Lehet emiatt is a videó fagyás miközben a hang megy tovább?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#549) Lifeforce válasza SharpSA (#548) üzenetére


Lifeforce
őstag

Jó lenne rájönni mi a hiba.
Megköszönöm ha privátban küldesz egy ilyen film pontos nevét.

(#550) Lifeforce válasza SharpSA (#548) üzenetére


Lifeforce
őstag

Lehet egyébként keyframe hiba is.
Azt virtualdubbal könnyű javítani.
File/open video file.../ pipa az ask for extended option after this dialog négyzetbe, majd megnyitod a fájlt.
Megvárod amíg újra számolja a frameket, az audio és video menüben direct stream copy (ne tömörítse újra), majd save as avi.
Ebben az esetben is a PC és bizonyos lejátszok is úgy vannak default beállítva, hogy ezrt figyelmen kívül hagyja.
Aztán lehet még 24Hz-es hiba is. Ezt nem támogatja az androidos lejátszó, de custom rommal ez is javítható.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.