Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Lifeforce válasza #79335424 (#150) üzenetére


Lifeforce
őstag

"Gratula! Hírnevet szereztél."
Köszi, de ez nem új, és nem szeretem...
Azt gondolom, hogy ha valaki ezt komolyan gondolja, elvárják a további segítséget is.
8 évbe telt mire elfelejtették az e-mail fiókomat a Mio A701 és a HTC Trinity kapcsán.
Akkor nem értettem, hogy akivel együtt csináltuk, miért használ a neten másik nevet és e-mail fiókot. (egyik legismertebb xda-s dev) :D
Mindegy, én nem ezért csináltam.
Azért csináltam, mert így forgalomba hozni egy készüléket elég ciki, hogy nem lehet letölteni a fizetős alkalmazásokat, és amúgy is itt egy erős vas amiből nincs kihozva amit tudnia kellene.
Egyébként nem tudtam jobban megoldani, mert nem jöttem rá hol a hiba, de nincs több időm foglalkozni vele. (partíciós vagy mount problémája van)
Így fogtam, és megkerültem...
Kikapcsoltam az asec security-t (remélhetőleg nem élnek vissza vele)
Egyébként hiába Bob romjai, ugyan ez a hiba a tronsmartal is.
Hiába cserélgeti a google alkalmazásokat, azzal nem segít ezen az asec hibán.

[ Szerkesztve ]

(#152) #79335424 válasza Lifeforce (#151) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt ismerem. Somatomot eddig több, mint 100 -an jelölték ismerősnek a Facebookon. Pedig sose létezett. Én csak tudom. :)

[ Szerkesztve ]

(#153) Lifeforce válasza MarQs (#147) üzenetére


Lifeforce
őstag

Nem ezekkel teszteltem, mert ez egy androidos kütyü.
Tehát egy durva kódolású anyagot tettem rá, 47gb-os fullhd, több dts hang csatornás filmanyaggal.
És tökéletesen vitte, az erősítőm pedig kirakta az 5.1 dolby dts jelet.
Ezért szerettem bele ebbe a kütyübe.
És az az érdekes, hogy ár/érték arányban kimagasló, a 2. adagot is olcsóbban rendeltem mint amit kaptam elsőre, szóval valósan is levittem az árat nem csak az itt fórumozóknak.
Ezzel csak az a gáz, hogy a cs918 árban igen közeli, és ez lazán agyonvágja, és még van 30db-om belőle. (illetve lesz).
Mondjuk nem vagyok elkeseredve, mert most a külföldiek kaptak rá az MK918-ra

(#154) MarQs válasza Lifeforce (#153) üzenetére


MarQs
senior tag

Nincs több kérdésem! :D

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#155) beers


beers
addikt

Azt hiszem egyre be fogok nevezni, de megvárom az első fecskéket :)!

M&N

(#156) géeles válasza beers (#155) üzenetére


géeles
aktív tag

Asszem én is, leszek első fecske...
:K

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#157) Lifeforce


Lifeforce
őstag

azok már nem lehettek, mert az első készlet elfogyott :)

(#158) SharpSA válasza Lifeforce (#153) üzenetére


SharpSA
veterán

Ha ez így van, márpedig ezt írod, akkor lehet, hogy én is egy ilyenre nevezek be. Főleg hogy ilyen jól támogatod tudásoddal és jól működő rendszerrel. Netán az S89 estén is lesz ilyen támogatás részedről? :-)
Egyébként mutat az az asec security?

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#159) #79335424 válasza Lifeforce (#151) üzenetére


#79335424
törölt tag

Csak egy ötlet. Eszembe jutott az Allvinner A10 és az RK -k externalsd jogosultsági problémája és annak megoldása. Ott egy új "media" csoportjogosultsággal lehetett megtrükközni az írási jogot az alkalmazások számára. Lehet, hogy itt is hasonló a probléma, csak más csatolási pontra vonatkoztatva. Talán érdemes lenne összehasonlítani a /system/etc/permissions/platform.xml -ben levőket egy RK -séval.

(#160) Lifeforce válasza #79335424 (#159) üzenetére


Lifeforce
őstag

Hidd el, érthetetlen. Sötétben tapogatózom, mindent átnéztem, és rendben találtam. A végén még wasser minix 7-es kitkattal is összehasonlítottam, de nem találtam semmit. :( Biztos van hiba mivel nem működik, de nem volt több időm még jobban átnézni.
A gyárnak a logokat is elküldtem, hátha...
Mindenesetre az asec offal nyertem egy kis időt.

(#161) Lifeforce válasza SharpSA (#158) üzenetére


Lifeforce
őstag

Azért ne kapkodjátok el a vételt, a tronsmartot azért várjátok be.
Annak a készüléknek ott van Finless, szóval nem lesz gond. Ha még is, ám abba is belenyúlok ha kell.

(#162) otoaak válasza Lifeforce (#153) üzenetére


otoaak
tag

A CS918 miért vágja agyon ? Hardveresen az M8 nekem erősebbnek tűnik.

SG Note Pro P900

(#163) interstate76 válasza otoaak (#162) üzenetére


interstate76
addikt

Lifeforce is úgy értette.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#164) Lifeforce válasza otoaak (#162) üzenetére


Lifeforce
őstag

Igen, úgy értettem, hogy az M8 csúnyán odacsapja az MK918-at.
Ha lesz több időm, akkor lehet fordítok egy kernelt hozzá, hogy az alap órajelet (96mhz-et) feljebb emeljem olyan 800 körülire, ezért laggol a media launcher.

(#165) SharpSA válasza Lifeforce (#161) üzenetére


SharpSA
veterán

Megvárom a Tronsmartot, nem kapkodok, csak az eddigi információk alapján már az M8 is teljesíti azt, ami kell. Nem kapkodok, mert egy készüléket vennék, ami a lehető legjobb legyen amire kell.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#166) Lifeforce


Lifeforce
őstag

Nah, leveleztem egyet tronsmarttal, kértem világosítsanak már fel erről a processzor mizériáról.
Tehát ez következőképpen működik:

s802: HDMI: Sztereó, Optikai: Szoftveres Dolby DTS
s802B: HDMI: Sztereó, Optikai: Hardveres Dolby DTS
S802H vagy DD: HDMI: Hardveres Dolby DTS, Optikai: Hardveres Dolby DTS

Készülékek elosztása:
Tronsmart s89 8GB: s802
Tronsmart s89 16GB: s802
Tronsmart s89 Elite 8GB: s802B
Tronsmart Elite Pro 16GB s802H

Elvileg még mindig :D
Azt viszont pontosan tudni véli a gyár (még jó), hogy a H-s proci még nincs a piacon (állítólag szeptemberre), a B pedig éppen gyártás alatt van még.
Tehát nem tudják kiszolgálni az elite pro változatokat jelenleg.
Tehát ami az árban van különbség most az M8 és az S89 között azok a következők:

M8: Oem
s89: Brand (Tronsmart)
M8: 2A tápegység
s89: 3A tápegység
M8: Védelem nélküli HDMI és USB
s89: Védelemmel ellátott HDMI és USB
M8: Hálózati adb
s89: USB otg
M8: Micron MLC NAND Flash Memory
s89: eMMc

És most jön a poén...
Rendeltem s82-t is, ami a Tronsmart OEM változata, nyilván jóval olcsóbban, és gyanítom, hogy a rom is ugyan az lesz (kompatibilis).
Szintén zenész még a Beelink s82 és a Measy készüléke is.
Ami még érdekes....
Az utóbbi 3 készülék AP6330-al készül, független mekkora a belső memória, másban nincs változás.

[ Szerkesztve ]

(#167) #79335424 válasza Lifeforce (#164) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, ezen az értéken én is csodálkoztam. Nem tudom, miért ilyen alacsony. Nekem a 3188T fél éve nem ment 1,2GHz alá. Persze ez a másik véglet, egyáltalán nincs így rendben. Csak az ismert okokból, jelenleg nem tudok rajta változtatni. De ha jól olvastam a freaktabon, ennél a SOC -nál állítható a proci. Úgy tudom, az 1,6 -ot is símán lehet feljebb tolni. Persze a melegedés, stabilitás más kérdés.

(#168) Lifeforce válasza #79335424 (#167) üzenetére


Lifeforce
őstag

Szerintem nincs értelme feljebb tolni 1,6 fölé.
De tényleg.
Ezek után amit tapasztaltam (minix x7 tulajdonosként), egyszerűen simán beneveznék bármilyen s802-re.
Csak reménykedem, hogy a tronsmart, de inkább az s82 küldi a jelet a hdd leállítására.
Ha ez az egy megvan, bye bye Neo 7

(#169) Lifeforce


Lifeforce
őstag

Mondjuk nagyon az alsó érték sem zavar, mert én launcher nélkül fogom használni, pontosabban az XBMC lesz a launcher ahogyan most is az az X7-esemen :D

(#170) #79335424 válasza Lifeforce (#168) üzenetére


#79335424
törölt tag

Félreértesz. Én csak a változtatás lehetősége miatt írtam. Ha valaki, akkor én igazán nem vagyok híve a CPU húzásnak. Soha, egyetlen miniPC -n sem használtam "húzott" kernelt. Ha csak nincs rá különösebb okom, akkor inkább lefelé módosítok.
Viszont ez az "alapjárat" szerintem vmi akkus eszközhöz (tab) lett kitalálva. Mini PC -n egyszerűen túl alacsonynak tartom. Itt nincs kikapcsolt kijelzős, DS állapot és az energiával sem kell spórolni. Még az S2 -n is 100Hz a minimum (DS) érték. Viszont ha töltőn van, már nem megy 200Hz alá. Kikapcsolt kijelzővel!

[ Szerkesztve ]

(#171) beers


beers
addikt

Esetleg az AV kimenetet tesztelted már?

M&N

(#172) Lifeforce válasza beers (#171) üzenetére


Lifeforce
őstag

Azt nem, de biztosan működik.
Mivel lehet állítani a kép méretén, tuti minden probléma nélkül megy.

(#173) beers válasza Lifeforce (#172) üzenetére


beers
addikt

Ok, csak én elég sűrűn használnám és nem szeretnék mellé vetődni :)!

M&N

(#174) #79335424 válasza beers (#173) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ne érts félre, nem kötözködésből írom, csak nem szeretném, ha csalódnál, "mellé vetődnél". Tudod, hogy pontosan mire akarod használni és tisztában vagy a technológia korlátaival? Ha kizárólag filmet néznél, akkor az működik, bár a kezelőfelület akkor is necces. De pl. böngészni egy 720x576 interlaced megjelenítőn olyan, mint sajtreszelővel rej...olni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas (by Ford Fairlane, alias Nagy Feró :) ).

(#175) otoaak válasza Lifeforce (#166) üzenetére


otoaak
tag

M8-ba nem Samsung nand van? (Valahol azt olvastam, hogy az, talán freaktabon.)

SG Note Pro P900

(#176) kazan23 válasza Lifeforce (#166) üzenetére


kazan23
aktív tag

:)) Végre! Köszönjük!
Persze azért biztosan lesznek meglepi kombók majd...
Van egy Leadtek DTV dongle-m, szerinted működnének vele?

...múltkor linkeltem, hogy a Beelink honlapján az M8 mellett ott az S82. Csak én nem látok különbséget?
(azon kívül, hogy az M8 "a"-s wifit is ír)

[ Szerkesztve ]

(#177) beers válasza #79335424 (#174) üzenetére


beers
addikt

Persze, tudom mit és mire akarok! :K
Már volt egy Geniatech ATV3000-esem és még meg nem pusztult, tökéletesen kielégítette az igényeimet!

M&N

(#178) #79335424 válasza beers (#177) üzenetére


#79335424
törölt tag

OK. Akkó nemszóttam! :)

(#179) beers válasza #79335424 (#178) üzenetére


beers
addikt

Az Egreat R6S-t pedig erre váltanám le!
Enyhén szólva sem acélos rajta a mókolt android :D!

M&N

(#180) SharpSA válasza Lifeforce (#166) üzenetére


SharpSA
veterán

Ha nincs a piacon a H-s, akkor vajon miket lehet kapni ilyen jelzéssel?
Egyébként a szoftveres DTS mennyivel rosszabb vagy más? Gondolok itt a plusz proci terhelésre. Vagy ennél a procinál nem számít?

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#181) Lifeforce válasza otoaak (#175) üzenetére


Lifeforce
őstag

Azok a DDR3-as memória chipek.

(#182) Lifeforce válasza SharpSA (#180) üzenetére


Lifeforce
őstag

Nem rosszabb, csak megterhelőbb.
Én egy fullHD anyaggal próbáltam, tökéletesen vitte, több csatornás DTS-es hanggal.
Ám 4K videóanyagnál már nem biztos, hogy a prociban van annyi, hogy ezt szoftveresen feldolgozza.

(#183) satmen válasza Lifeforce (#144) üzenetére


satmen
tag

:C Majd ha időd engedi, légy szíves leírni a frissítés menetét. (talán másnak is hasznos lehet) :R

(#184) SharpSA válasza Lifeforce (#182) üzenetére


SharpSA
veterán

4K? Na azzal nem foglalkozok, meg ahhoz olyan tv is kellene, értelmét meg nem látom (ahogy 5 colon sem a FHD-nál nagyobb felbontást). HD vagy FHD, amik jók és amiket meg is tartok. Azonban legtöbbször normál filmeket szoktam nézni, amiket aztán le is törlök, mert egyszer nézősek.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#185) Lifeforce válasza SharpSA (#180) üzenetére


Lifeforce
őstag

És most írt a gyár, hogy legördült a H-s széria...
Írtam, hogy nem szeptember felé ígérte?
Nagy csönd honolt, mire kibökte, hogy annyi rendelésük van, hogy nem tudják teljesíteni csak nyár végén :D
Aztán megdumcsiztam vele, hogy legalább a 10db tesztpéldányt hozzám vághatna, így aztán jön 10db elite pro :)

(#186) beers válasza Lifeforce (#185) üzenetére


beers
addikt

Egy érdekelne :)! :R

M&N

(#187) Lifeforce válasza beers (#186) üzenetére


Lifeforce
őstag

Rendeld meg az áramos boltban.
Aki eddig megrendelte nálunk (simát) az annyiért kapja ami ki volt írva.
Szóval belefért a H-s.
Nem jelentősen drágább az elite pro mint a sima 16GB-os, így a simát vissza is mondtam.

(#188) SharpSA válasza Lifeforce (#187) üzenetére


SharpSA
veterán

Nocsak! :)
Akkor érkezik 10 db H-s? Ez jó. És akkor most rendeljem meg, hogy nekem is legyen belőle?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#189) Lifeforce válasza SharpSA (#188) üzenetére


Lifeforce
őstag

Bizony :)

(#190) SharpSA válasza Lifeforce (#189) üzenetére


SharpSA
veterán

Megrendelve. Végül is van rá 8 munkanap, hogy kiderüljön milyen a kütyü. Az eddigi információk alapján jónak kell lennie. :)

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#191) beers válasza SharpSA (#190) üzenetére


beers
addikt

Szintén megrendelve, legfeljebb visszamegy, ha nem válik be :)!
Jut eszembe, a H-s szintén tartalmaz AV kimenetet? Nekem kell az is!

M&N

(#192) Lifeforce válasza beers (#191) üzenetére


Lifeforce
őstag

Ugyan az mint a a sima s89 csak a proci hardveresen kódolja a HDMI porton is a Dolbyt.

(#193) Lifeforce válasza Lifeforce (#192) üzenetére


Lifeforce
őstag

Azért az durva, hogy a geekbuyingon 10$ különbség van, ahonnan meg én rendelem ott 4$
Ezért sem változtattam árat.
Viszont az M8 drágábban jön egy kicsivel, és picivel felette lesz az s82 (s89 16gb-os változatának, 8gb-os változata).
Tehát ugyan az mint az s89 16-os normál változat, tehát AP6330 van benne, csak 8gb belsővel, és ugyan úgy eMMc ...stb.

(#194) instantwater


instantwater
addikt

Körülbelül mikorra várható ezekhez a kütyükhöz Ubuntu vagy legalább Debian linux?

(#195) #79335424 válasza instantwater (#194) üzenetére


#79335424
törölt tag

Lesz rá linux? Ki csinálja? Mesélj, mit tudsz?

(#196) instantwater válasza #79335424 (#195) üzenetére


instantwater
addikt

Hát jó lenne ha lenne :D (Én úgy akarok miniPCt venni, hogy minél jobb linux támogatása legyen, mert hackelni akarom, nem androiddal bohóckodni. Azt meghagyom a telóra :))
Egy Odroid U3 mal szemezek, (tudom van XU is, de duplája mint az U3 árban) csak kérdés, hogy az mennyivel gyengébb mint ez a cucc.
Nekem szervernek kellene, szóval nem esek hanyatt a 4K tól, a fullHD is elég lenne.
Ott van még az RK3188 mint alternatíva (Radxa Rock) de arra úgy hallottam viszonylag régi kernel van.

[ Szerkesztve ]

(#197) #79335424 válasza instantwater (#196) üzenetére


#79335424
törölt tag

Jaaa... Úgy kérdezted a mikort, mintha tudnál egy projectről, csak épp nem vagy képben, hogy hol tart. Tudom a VOIP topikból, hogy mit szeretnél. De az az "Androiddal bohóckodni" sztem kicsit erős ebben a topikban. Nem gondolod, hogy kissé degradáló? Ne csodálkozz, ha ez után rád hagyják a Linuxos hackelést azok, akik itt az Androiddal "bohóckodnak"!

[ Szerkesztve ]

(#198) fPApi válasza instantwater (#196) üzenetére


fPApi
őstag

Mi gátol meg abban, hogy Te megcsináld (hiszen nyílt a dolog), ha már ennyire profi vagy?

(#199) instantwater válasza fPApi (#198) üzenetére


instantwater
addikt

Nem mondtam, hogy profi vagyok, csak keresek egy ARM es viszonylag erős gépet aminek van linux támogatása, és most került a látókörömbe az S802 platform.

Elnézést kérek, ha néhányakat megsértettem a korábbi kommentemmel...

[ Szerkesztve ]

(#200) #79335424 válasza instantwater (#199) üzenetére


#79335424
törölt tag

Általában a Rikomagic -cuccoknak van. Az AML -es MK902II -ről még csak írogatnak, de RK3188 -on van választék. Egy Málnához képest az sem épp egy gyenge SOC.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.