Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) #79335424 válasza Lifeforce (#550) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezer hiba lehet. Pl. a hang VBR mp3. Töbször alászaladtam aviknál (xvid, divx), hogy nem szereti a változó bitrátás hangot (legalábbis az mp3 -at). Szétesik tőle a kép-hang szinkron. CBR -rel nincs ilyen gond. A kétirányú deltaframe -eket sem szereti. Ha jól tudom, akkor az xvid nem is támogatja, csak a divx.

(#552) SharpSA válasza Lifeforce (#550) üzenetére


SharpSA
veterán

Jó lenne egy ilyen kis összefoglaló, hogy melyik programmal és mire érdemes akár átkódolni a filmet.
Küldöm a pü-t.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#553) SharpSA


SharpSA
veterán

Van olyan program, ami elemzi az adott filmet és megmondja, hogy milyen hibák vannak benne?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#554) #79335424 válasza SharpSA (#552) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem az xvid, divx elavult, ráadásul az utóbbi fizetős is. Sztem most h264 mpeg4. Azt szinte minden kütyü hardveresen támogatja. MiniPC -knél a nagyobb probléma sztem a framerate. Egy 24 -es, vagy 25 -ös filmet gyalázat átkódolni 30 -ra, viszont a kernelek 99% -a 60 -as frissítésű, ami 24 -gyel és 25 -tel nem osztható.

(#555) Lifeforce válasza #79335424 (#554) üzenetére


Lifeforce
őstag

Meg is vannak a hibák...
Az egyik filmjénél vbr mp3 hiba van, a másikat meg nukeolták.
Nekem is sokszor volt ilyen problémám, és én pont ezért váltottam androidos eszközre, mert olyanokat is lejátszik, amit a WD live-om nem.
Igaz már azokat a releaseket is kidobtam :D

(#556) #79335424 válasza Lifeforce (#555) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ráadásul, ha jól emlékszem, akkor csak a Nandub kezeli a VBR mp3 -at, a Virtualdub nem. Micsoda nosztalgia, de rég használtam ezeket! :)
Nandub -bal ki tudod nyerni a hangot, átkódolni CBR -be és visszailleszteni. Kíváncsi lennék, hogy utána is akad -e.

[ Szerkesztve ]

(#557) jobesz


jobesz
tag

Freaktab friss romok, 2 féle

finless 1.8
[link]
acemax 2014.07.22
[link]

és a lifeforce romok amiből lesz frissebb reméljük :)

melyik romot válasszam?

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#558) jobesz


jobesz
tag

elfelejtettem ezek square m8 hoz valóak em8 tm8, ki hogy ismeri, enybox is u.a.

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#559) Lifeforce válasza jobesz (#557) üzenetére


Lifeforce
őstag

Én jó egy hét múlva tudok nekiállni romot gyártani sajna.

(#560) remex


remex
tag

Eweat EW802-vel kapcsolatban van esetleg valakinek tapasztalata?

(#561) remex válasza remex (#560) üzenetére


remex
tag

...előző kérdésem tárgytalan, rövidesen érkezik a Tronsmart Vega S89-H :)

(#562) remex válasza SharpSA (#546) üzenetére


remex
tag

Az avi-kat hálózatból én általában az Archos Video Player-rel - valamint a hozzá telepíthető Codec pack-kal - szoktam lejátszani. Az XBMC-n kívül ilyen alternatívá(ka)t is kipróbáltál esetleg?
Ha megjön a Tronsmart én is megnézek vele néhány régi "problémás" avi-t...

(#563) SharpSA válasza remex (#562) üzenetére


SharpSA
veterán

Próbáltam más lejátszóval is, de azokkal sem igazán volt jobb, ráadásul az 5.1 hang adatfolyamot egyik sem tudta kiadni a digitális kimeneten. De azért majd megnézem ezt a lejátszót is.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#564) géeles válasza SharpSA (#563) üzenetére


géeles
aktív tag

Nálunk a hálózatos lejátszás úgy működik, hogy az ESFileExplorerben betallózom a lejátszani valót és mxplayerrel társítva szinte minden megy.
:B

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#565) SharpSA válasza géeles (#564) üzenetére


SharpSA
veterán

Megy az is persze, de 5.1 hang így nincs, csak sztereó. Nálam az erősítő optikán fogadja hangot.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#566) Mozart100 válasza Lifeforce (#559) üzenetére


Mozart100
újonc

Sziasztok!
Tegnap kaptam egy Minix Neo X8 kütyüt. Kérdésem az lenne, hogy rootolni kell ahhoz, hogy Lifeforce romját feltegyem? És ha igen, találok a fórumban leírást? Őszintén szólva megpróbáltam a belső flash-al, de nem jött össze.
Minden visszaállt gyárira. Menteni nem engedett

[ Szerkesztve ]

(#567) remex


remex
tag

Megjött a Tronsmart Vega S89-H és a Mele F10 pro.
Sajnos most nincs túl sok időm próbálgatni, de ami teljesen kiakaszt, hogy ha a Mele F10 pro dongle-t bedugom az USB-be, pl. a Youtube videók azonnal szaggatni kezdenek, ráadásul a hang is elmegy és csak a távirányítóból hallom halkan.
Firmware frissítés, vagy mi kell neki? Vagy földhöz kell vágni esetleg? :)
Előre is kösz a segítséget...

(#568) #79335424 válasza remex (#567) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem egy erősebb táp. Vagy a wifi akad össze az adapterrel. Mindkettő 2,4GHz -en működik. Nézd meg lanon!

[ Szerkesztve ]

(#569) remex válasza #79335424 (#568) üzenetére


remex
tag

Wifin és Lan-on is próbáltam. Wifi csatornát is átállítottam.
De nemcsak a lassulás/akadás a baj, hanem az is, hogy amint bedugom a dongle-t, onnantól csak a távirányítón van hang, a TV-n nincs... átváltani sem tudom.
Az erősebb táp alatt azt érted, hogy a gyári helyett másik adapterrel használjam?

[ Szerkesztve ]

(#570) #79335424 válasza remex (#569) üzenetére


#79335424
törölt tag

Vagy inkább egy jobb minőségűvel. Lifeforce talán többet tud mondani a jelenségről.

(#571) remex


remex
tag

A YouTube on találtam egy megoldást. Felraktam a Sound about programot a Play-rol beallitottam hdmi re a hang kimenetet es minden ok. Ekkora szivasra nem szamitottam...

(#572) Lifeforce válasza remex (#571) üzenetére


Lifeforce
őstag

Bocsánat, hogy csak most, és egyben itt is válaszolnék a privátodra.
Az other beállítás/ hangoknál is elvileg be lehet állítani a hang kimenetét.
A Mele F10-es távokkal egy baj van, nincs megfelelő támogatottsága.
Ha azt szeretnéd minden gomb és minden ki-be menet működjön, buherálni kell a keymapban.

(#573) Mozart100 válasza Lifeforce (#572) üzenetére


Mozart100
újonc

Szia Lifeforce!
Többször próbáltam feltenni a romodat a Minix neo x8 ra, de egyszerűen nem sikerül.
neo x8h_root_update.zip el rootolva, superuser simán frissítve. A három file USB gyökérbe feltéve.
Hol rontom el?
üdv:.

(#574) SharpSA válasza Mozart100 (#573) üzenetére


SharpSA
veterán

USB gyökérbe? A microSD gyökérbe kell kicsomagolni a 3 fájlt...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#575) remex válasza Lifeforce (#572) üzenetére


remex
tag

Sajnos pont az volt a legnagyobb baj, hogy a Settings-ben a Hang menüpontban nem lehetett semmilyen kimenetet, pl. USB hang kimenetet letiltani/állítani stb., csak hangokat/hangerőket állítgatni (a Mele fórumán ebben a menüben különböző kimeneti lehetőségeket tüntet fel képeken, azonban a Tronsmartban ilyen nem volt).
Szerencsére a fentebb említett progival mindenféle dokkolóra, meg egyéb helyekre küldött hangot le lehet tiltani, és a célt is be lehet állítani (ezáltal megszűnt a kis hangszóróból elnyújtott hangon érkező borzasztó hang, és a lelassult lejátszás pl. a Youtube videók alatt...)
Ez egyébként vélhetően a sima Mele F10-nél is így lett volna? (vagy ott nincs hangszóró meg mikrofon?)
Ezért valszeg felesleges volt a Pro-t venni, de azt gondoltam így plusz funkciókhoz jutok. Sebaj, most már oké.
Remélem másoknak is segített a fenti megoldás ha esetleg hasonló problémába ütköztek.

(#576) Mozart100 válasza SharpSA (#574) üzenetére


Mozart100
újonc

Bocs elírtam.
Azt hittem segíteni akarsz!

(#577) SharpSA válasza Mozart100 (#576) üzenetére


SharpSA
veterán

Persze. De így, hogy csak elírtad, tehát akkor a microSD kártyára raktad a 3 fájlt és mindent a leírás alapján csinálsz, nincs ötletem.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#578) remex válasza Lifeforce (#572) üzenetére


remex
tag

Melyik rádiós távirányítónak jó a támogatottsága, amin lehetőleg billentyűzet is található?

(#579) remex


remex
tag

...még valami a Mele F10 Pro és Tronsmart S89-H-val kapcsolatban aztán ígérem egyenlőre megpróbálom hanyagolni a témát :)
Az új Finless 1.8 firmware leírásában találtam utalást az F10 pro-val kapcsolatos beállításokra/módosításokra.
Én a Lifeforce és Finless FW-i között variáltam, ma valszeg valamelyik fel is kerül a gépre.
A Mele miatt szerintem megpróbálkozok a Finless-el. Abban eredetileg is vannak a gyárinál jobb CPU állítások mint a Lifeforce-ban, vagy mindenképp szükséges/érdemes egy CPU frissítés is a kiválasztott értékekre állított pack-kal?

(#580) Lifeforce válasza remex (#579) üzenetére


Lifeforce
őstag

Az a baj, hogy nem tudom milyen géped van már :D
A CPU beállítások nálam is megvannak, ahogy a LAN tweak is.
Gyanítom, hogy Finless romokkal sem fog rendesen működni az F10 Pro, mivel rengeteg idő keymapolni őket.
A simának biztos vagyok benne, hogy megvan, de a Pro-ra...
És a következő üzimbe jön a mai lényeg :)

(#581) Lifeforce


Lifeforce
őstag

A mai egy Minix Neo X8 rom javítás, illetve kettőbe szedés:

Neo.X8.XBMC.Edition.14.08.02.zip
Neo.X8.XBMC.Edition.14.08.02_FID.zip

És a javítások:

- XBMC kikapcsoló script megjavítva, tehát az időzített kikapcsolás is most már rendesen működik.
- XBMC addon hibák javítva
- Bluetooth hiba javítva.

Ketté lett szedve a rom oly módon...
Neo.X8.XBMC.Edition.14.08.02.zip: Eredeti Minix Neo X8 device ID
Neo.X8.XBMC.Edition.14.08.02_FID.zip: Hamisított device ID: Nexus 10

Sajnos választanod kell, mivel később nem lehet átírni a device ID-t. (hiába írod át a build.prop fájlt, semmit nem érsz el vele, mert a kernelbe rejtették!)

Ha esetleg nem tudnád mi az a device ID:
Ez alapján azonosítja a készülékedet a Google Play, tehát ha a Neo.X8.XBMC.Edition.14.08.02_FID.zip fájlt választod, akkor nagyobb kompatibilitást élvezhetsz, akár netflix hd-t is. (azért van hátránya, de ezt most nem taglalom)
Jó szórakozást... ;)

[ Szerkesztve ]

(#582) Mozart100 válasza Lifeforce (#581) üzenetére


Mozart100
újonc

Szia !
Sikerült feltenni a romodat. Az NTFS-t nem fogadta el, de fat32 re formázva a kártyát, már simán látta és felment.
Sajnos mire beállítottam mindent, megszűnt működni. Mintha nem kapna áramot. A tápját kimértem, 5,24 volt feszt, és 3000 ma-ad le, de a minix nem megy.
Öcsémtől kaptam svédből. Alibaba-tól rendelte, ez valami kínai cég.
Minix neo X8
van Magyarországon szervize? Esetleg nálatok?
Tudom hogy nem garis.

(#583) Lifeforce válasza Mozart100 (#582) üzenetére


Lifeforce
őstag

Sajna mi nem szervizeljük, vissza küldjük a gyártónak.
Van a dobozán hologram?
Az alibaba nem egy cég, illetve nem tőlük rendelte, hanem rajtuk keresztül.
Olyasmi mint nálunk az árgép és a többiek.

(#584) Mozart100 válasza Lifeforce (#583) üzenetére


Mozart100
újonc

Szia!
Van rajta hologram. Most mit tehetek? Öcsém svédbe él, csak látogatóba jött haza. A nevemre rendelte meg a készüléket. Hogy tudom szervizeltetni? Tudsz tanácsot adni?

(#585) interstate76 válasza Mozart100 (#584) üzenetére


interstate76
addikt

Az alibabás eladóval kell felvenni a kapcsolatot, ő tud adni postacimet, ahová vissza kell küldeni, ha garis.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#586) jobesz


jobesz
tag

a square em8 tm8 romot továbbra is várjuk lifeforce tól, én személy szerint az xmbc nélkülit is, de biztosan nem lesz

én ilyesmit sosem használok, de azért antutu ban nem lenne gond ha 28.000 pontot hozna, mert az s89 még ennél is többre képes

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#587) Lifeforce válasza jobesz (#586) üzenetére


Lifeforce
őstag

Sajna nagyon csúszik a munkám, de már látom a végét. Remélhetőleg a héten készen leszek vele, és a szabi alatt szívesen "főzök" ;)

(#588) matiz


matiz
csendes tag

Sziasztok lenne egy kérdésem vettem egy amlogic s82b 8gb kütyüt de nem valami szép a képe tudnátok ebben segiteni hogy hogy lehetne ezen javitani beállitani hogy jobb legen elöre is köszönöm

(#589) matiz


matiz
csendes tag

Sziatok volna még egy kérdésem hogyan lehet visszaforditani ha elfordul a kép mert nem tudom segitségeteket elöre is köszönöm

(#590) géeles


géeles
aktív tag

Na, megjött nekem is. Hol kell lenni, milyen hologramnak?

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#591) Lifeforce válasza matiz (#588) üzenetére


Lifeforce
őstag

De hogy nem szép a képe?
Ezt így nehéz elképzelni.
esetleg egy fotót nem tudsz róla feltölteni?
Mert látatlanban igen nehéz...

(#592) Lifeforce válasza matiz (#589) üzenetére


Lifeforce
őstag

Visszafordítani ugyan azzal a gombbal kell.
Gondolom nehéz visszaállítani.
Melyik romfejlesztő volt az a marha aki benne hagyta ezt a lehetőséget....!?

(#593) Lifeforce válasza géeles (#590) üzenetére


Lifeforce
őstag

A külső fekete doboz oldalán kell lennie egy hologramos matricának, az jelzi, hogy eredeti és nem hamisítvány.

[ Szerkesztve ]

(#594) matiz válasza Lifeforce (#592) üzenetére


matiz
csendes tag

Azóta sikerült kisakkozni mosmár jól müködik köszönöm

(#595) matiz válasza Lifeforce (#591) üzenetére


matiz
csendes tag

Addig állitgatam hogy mostmár ez is egész jó lett de köszönöm

(#596) géeles


géeles
aktív tag

USB HDD van nálam rádugva, és nem tudom írni. Két partició van NTFS re formázottan. Mi nincs jól beállítva?
Látni látja, olvassa rendben. Írás létrehozás műveletek nem mennek. Mit állítsak át?
:F

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#597) Lifeforce válasza géeles (#596) üzenetére


Lifeforce
őstag

Milyen gép? Elméletileg NTFS partícióknál nen alkalmazza a jogokat. Mivel nem tudsz rá írni, és milyen rom alatt?

(#598) géeles válasza Lifeforce (#597) üzenetére


géeles
aktív tag

Minix X8-H gyári minden....

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#599) Lifeforce válasza géeles (#598) üzenetére


Lifeforce
őstag

Dobj fel rá custom romot ha jót akarsz.
Függetlenül a problémádtól, és próbáld ki azzal.

(#600) géeles


géeles
aktív tag

Azzal jó is lett...
:C

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.