Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) vargalex válasza #79335424 (#7000) üzenetére


vargalex
félisten

Szólunk egymásnak, ha valamelyikünké megadja magát. :)

Alex

(#7002) interstate76 válasza DoItYourself (#6992) üzenetére


interstate76
addikt

Én nem tapasztaltam semmilyen problémát. Folyamatosan figyelem a lemez kondícióját, ill. 1-2 évente cserélem az adattároló vinyóimat, továbbá minden fontos dolgom ki van mentve egy olyan külső HDD-re, ami nincs rákötve semmire, csak addig, amíg épp mentek rá - őszintén szólva nem tudok ennél ideálisabb megoldást.

(#6991) Somatom Ezt tudom, de a felhasználók néhanap szeretnének ezt-azt az alap dolgokon felül, és csak azt akartam mondani, hogy olyankor sokkal könnyebb dolga van a mezei usernek egy wintelen, vagy egy kibelezett, alacsony fogyasztású laptopon. Arra vonatkozó statom természetesen nincs, hogy a NAS userek hány %-a küzd az extra funkciókért és mennyi elégedett maximálisan az eszközével mindenféle buhera nélkül, de az utóbbiak minden bizonnyal többen vannak.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#7003) #79335424 válasza interstate76 (#7002) üzenetére


#79335424
törölt tag

A NAS is jópár funkciót tud, de egy PC -hez képest célhardver. Arra van kitalálva, hogy non stop üzemeljen, elérhető legyen a világ bármely pontjáról (ahol van net), alacsony fogyasztással. Egy PC -t is üzemeltethetsz 0-24 -ben, csak messze nem olyan gazdaságosan, mint egy NAS -t. Sztem sem egy PC, sem egy Androidos miniPC nem ideális eszköz szervernek, vagy letöltőnek. Egy NAS viszont nem alkalmas általános számítógépnek. Ez pont olyan, mint az Android miniPC, vs. médialejátszó célhardver. Erről szól a fél topik.

[ Szerkesztve ]

(#7004) Janaboy válasza #79335424 (#7003) üzenetére


Janaboy
veterán

En most egy asrock qc5000es lapot hasznalok 20-22wattos fogyasztas van, 2tbos hddvel, win10el..megosztas, torrent stb..sztem egy nas se fogyaszt kevesebbet..

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#7005) interstate76 válasza #79335424 (#7003) üzenetére


interstate76
addikt

Persze, értjük egymást, nincs is vita! A NAS célhardver, ennélfogva a NAS-specifikus feladatokra jobb, mint pl. egy Wintel, ami csak erős kompromisszumokkal tudja kiváltani. Viszont ha veszel pl. egy ilyet és elpasszolod a kijelzőjét, akkor már sokkal kevesebb kompromisszumot kell kötni és van egy jó médiaplayered + tévéokosító/netezős géped is, alig többért, mint amennyibe egy NAS kerül (+ természetesen egy kis áramfogyasztási többlettel is kell számolni, de számomra ennyit bőven megérnek a pluszfunkciók).

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#7006) #79335424 válasza interstate76 (#7005) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem nagyon drága. Főleg azért, mert csomó fölösleges dolog van benne. 4GB RAM otthoni szervernek tök fölösleges, az 500 -as vinyó viszont nagyon karcsú. Arról nem is szóla, hogy hegesztgetheted fel magad a szervereket, klienseket. Szerintem nincs praktikusabb otthoni szervernek, mint hogy 15-20 -ért veszek egy otthoni szervert. Alapból ott a Youtube feltöltő, Gdrive, Dropbox kliens, letöltő, torrent, stb. Megadom a fiókadatokat, és csókolom. Ott van mellé az M8 kliensnek, és kész a "rendszer". Ha jól emlékszem, akkor 5W körül van a NAS, plusz a vinyó. A miniPC meg szintén 5W körül van. Úgy tűnik, hogy olyanok érvelnek az integrált megoldás mellett, akik még nem használtak NAS -t. Nem emlékszem, hogy olvastam volna olyat, hogy valaki megbánta volna, hogy a NAS + kliens kombinációt választotta. Legfeljebb olyat, hogy az igényeihez gyenge NAS -t választott. Bevallom, hogy ezt én is elkövettem az NSA210 -zel. A 310 viszont már elég nekem. Persze, van akinek ez is karcsú, és inkább 325 -öst vett.

[ Szerkesztve ]

(#7007) vargalex válasza #79335424 (#7003) üzenetére


vargalex
félisten

Nálam az ASRock Q1900-ITX PicoPSU-val, 4 GB RAM-mal, 2*1 TB notebook HDD-vel, 32 GB-os SSD-vel 12-15W körül eszik átlagban. Mindent teljesen kihajtva max. 24W. És teljesen passzív, csak a 2 HDD van, mint mozgó alkatrész. A HDD-k nélkül megállt anno 40000 Ft alatt, és azért sokkal több minden kihozható belőle, mint egy hasonló árú, vagy akár drágább NAS-ból...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#7008) interstate76 válasza #79335424 (#7006) üzenetére


interstate76
addikt

Karcsú az 500 GB, de legalább van benne valami, ellentétben egy NAS-sal, ami ugye lemez(ek) nélkül érkezik. Ha az 500GB HDD-t is eladom egy ilyen kis gépből, akkor 20 ezer Ft alá megy az ára és van rá 1 év gari (ami esetemben kútba esett, de ez egy külön történet)! Szerk.: ha valakinek ez - mármint a garancia - fontos tényező, akkor természetesen nem szedheti szét és adhatja el a számára szükségtelen alkatrészeket.

Abban igazad van, hogy otthoni szervernek az otthoni szerver a legjobb, meg hogy ilyen célra egy laptopot hegesztgetni kell, de egyrészt mindketten szeretünk hegesztgetni, másrészt meg vannak dolgok, amiket NAS-ra kell hegesztgetni, laptopon/PC-n egyszerűbb tető alá hozni. Szerintem, ill. számomra az utóbbi nagyobb súllyal esik latba, de tudod, hogy senkinek nem mondanám meg, hogy mi kell neki, pláne neked nem!

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#7009) Konyika válasza vargalex (#7007) üzenetére


Konyika
senior tag

Ameddig nem volt nas-om nem is tudtam, hogy mennyire kell egy :)

Most, hogy van gondolkozok kell még egy mert kinöttem a 2x1 TB-ot.. Lehet veszek még1et. Mert jó!

Egy zyxel 325 max 30ezerböl meg van két év garival. (Plussz a 2x3 TB wd red) na az kicsit több :(

Ja és nem kell hackelgetni. Kiveszem a dobozból és kész :)

[ Szerkesztve ]

(#7010) vargalex válasza Konyika (#7009) üzenetére


vargalex
félisten

Csakhogy az NSA-325 elég messze van teljesítményben egy J1900-tól, a software-os lehetőségekről nem is beszélve. Az aktív hűtés is egy negatívum részemről, bár tudom, hogy az a 3,5" HDD-k miatt van.

Alex

(#7011) Konyika válasza vargalex (#7010) üzenetére


Konyika
senior tag

Sajnos igen. Mármint messze van teljesítményben. De van alá egy kész oprendszer ami aránylag jól müködik.

Én is gondolkodtam már egy pc alapú nasban és a j1900-at néztem ki a fogyasztás és teljesitmény miatt. De mit futtassak rajta? Win, linux, freenas? Tudja kezelni a raid tömböket, mennyi merevlemezt tudok rákötni? Mennyibe kerül? Olcsóbban kijön mint egy nas?

Nem kötekedésnek szánom hanem tényleg érdekel. Ha van egy jó tipped nas építéshez akkor kélek osztd meg velem akár priviben is.

Na de ez már nagyon off. Bocsi.

(#7012) #79335424 válasza vargalex (#7010) üzenetére


#79335424
törölt tag

A 310 pedig messze van teljesítményben a 325 -től, de nekem bőven elég. Akkor mit kezdjek egy atomerőművel? Azon is csak ugyanazt használnám, mint a 310 -en. Ezen kívül van az M8 Androiddal, és slussz. Egyáltalán nem használok PC -t.

(#7013) Lifeforce válasza mexel (#6985) üzenetére


Lifeforce
őstag

Szia
Itt az a rom amit igértem.
Tehát ez egy új generációs M8S rom.

[ Szerkesztve ]

(#7014) mexel válasza Lifeforce (#7013) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm szépen, ha lesz időm megnézem működik-e :) Ez SD kártyás telepítés?

[ Szerkesztve ]

(#7015) Lifeforce válasza mexel (#7014) üzenetére


Lifeforce
őstag

Igen

(#7016) mexel válasza Lifeforce (#7013) üzenetére


mexel
veterán

Sajnos semmi, Amint felmásoltam sd-re és onnan indítottam volna semmi sem jelent meg a képernyőn, és utána azonnal brick. :( Valami nagyon nem oké ezzel a készülékkel.
Csak és kizárólag az OpenElec 5.0.0 update indul el rajta, de nincs wifi, valószínűleg táv sem ( az nincs itt így nem tudom) és elég instabil is.
Jó lenne tudni hogy az az 5.0.0. update miért megy és a többi miért nem ( az MX3-hoz való OE 5.0.0 update)
Próbáltam több fájlból összerakni, de nem jó sehogy.

[ Szerkesztve ]

(#7017) mexel


mexel
veterán

Most már végleg megállt a kütyü. Az egyik rendszer telepítése után ami nem volt jó, nem ment át pirosba a led hanem maradt kék, viszont így már pc sem ismeri fel, és semmi képet sem ad. Innentől nem jutok tovább, kuka. :(

(#7018) mexel


mexel
veterán

Az a javítási módszer amikor 2 lábat össze kell kötni az alaplapon az mire is jó? Azt mikor szokták csinálni undbricknél?

(#7019) coreska válasza mexel (#7018) üzenetére


coreska
aktív tag

Itt van egy ilyen leírás M8S-hez.

(#7020) interstate76 válasza mexel (#7018) üzenetére


interstate76
addikt

Nekem rövidre zárás nélkül sikerült életre keltenem egy tetszhalott állapotban lévőt (ez nem jelenti azt, hogy nálad is működni fog a dolog, ill. nem olvastam vissza, szóval lehet, hogy már próbáltad is a következő módszereket: egyik, másik).

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#7021) mexel


mexel
veterán

Köszönöm az infókat!

[ Szerkesztve ]

(#7022) mexel


mexel
veterán

Na úgy néz ki a láb rövidzár jobb mint a gyári reset, felismeri az usb tools, recoveryt újból lehet varázsolni, de rendszert ugyanúgy nem. Ráadásul instabil minden, szerintem itt inkább az a baj hogy hibás lehet a készülék. Talán ramhiba vagy más gond, mert ugyanilyen sorszámú-kinézetű stb alaplaphoz való szoftver sem megy vele. Mindegy, tesztelgetésre jó, használni nem lehet. Legalább ebből is tanultam valamit :) Jobb egy ilyenen gyakorolni mint egy újon :)
Persze ez a gazdáját nem vigasztalja :(

[ Szerkesztve ]

(#7023) mexel


mexel
veterán

Ja, még valami: van egy ilyen ( illetve 2 már) fájlom:
aml_upgrade_package.img

Ezt szintén hajlandó feltenni az UsbTools, de ezzel is csak a recovery-ig jutok, illetve ezzel elindul a rendszer majdnem. Pörög az MBOX felirat, de utána csak fekete képernyő. Ilyenekből keresk több verziót de csak a nyomorult baidus oldalakon találok. Nincs valakinek ilyenből pár változat? Lehet hogy még ezzel sikerülne elérni valamit, ( amit nem hiszek), de szívesen kísérleteznék amikor a kütyü is olyan kedvében van hogy éppen elindul.

(#7024) robi12ster


robi12ster
tag

sziasztok. lehet tudtok nekem segíteni. van egy Aoc a2072pwh androidra pc-m. ezt akarom rkremote-val irányítani. de nem ismeri fel. az xbmc, megy távirányítással, a wifivel nincs gond. így sem jön össze.

(#7025) varmi2 válasza robi12ster (#7024) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mivel amologic soc van benne, így azzal sosem.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#7026) robi12ster válasza varmi2 (#7025) üzenetére


robi12ster
tag

akkor mivel menne? javasolták a remoteime-t de az sem jó.

(#7027) #79335424 válasza robi12ster (#7026) üzenetére


#79335424
törölt tag

Droidmote?

Szerver a rootolt miniPC -re, kliens a telóra.

(#7028) robi12ster válasza #79335424 (#7027) üzenetére


robi12ster
tag

Igen gondoltam rá, csak nem találok root -olást a géphez. Pedig root-oltam már lg-t, samsung-t. de ez nem megy.

(#7029) #79335424 válasza robi12ster (#7028) üzenetére


#79335424
törölt tag

Úgy sem, hogy AML 8726MX -re keresed? Én egy ilyet találtam, de a freaktabon is vannak 8726 -os topikok, bár nagy pörgésre ne számíts, mert már eléggé elavult SOC.

[ Szerkesztve ]

(#7030) RVR400 válasza robi12ster (#7024) üzenetére


RVR400
veterán

Az Android TV Remote Control nem megy? S805-ön és S905-ön tökéletesen működik.

(#7031) ux1


ux1
addikt

MXIII G tulajok figyelmébe

kszaq LibreElec 7.0.1.2

Nálam tökéletes, CEC minden.... :)

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#7032) tjnet válasza ux1 (#7031) üzenetére


tjnet
aktív tag

Szia M8S-re nincs libreelec?

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#7033) ux1 válasza tjnet (#7032) üzenetére


ux1
addikt

Nem láttam. Igaz nem is kerestem. ☺️

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#7034) GZoli7 válasza interstate76 (#7008) üzenetére


GZoli7
senior tag

Megvan még az MXQ? Találtam (fórumos tippek alapján) Android mellé, SD kártyáról futtatható LibreElec 17-et, 16.1 Kodival. Minden működik elsőre (amit én használok), táv, wifi, stb.
Elvileg minden MXQ-ra van működő, és akár telepítős változat is van.

(#7035) #79335424


#79335424
törölt tag

Na, úgy néz ki, hogy itt az M8 vége. Nincs képkimenet, és az egér sem világít. Naná, hogy a barátnőmnél adta meg magát. Most nézhetem a Spanyol TV -t.

(#7036) interstate76 válasza GZoli7 (#7034) üzenetére


interstate76
addikt

Te jó ég, micsoda dömping van itt mindenféle jóból! :) Kösz, hogy szóltál, de sajnos már nincs meg. Jelenleg csak egy Wintel W8-ast használok, ill. úton van felém egy ilyen Beelink Mini MXIII. Figyelem: ha valaki ilyet és innen rendelne, előtte levelezze le az eladóval, hogy eredeti Beelinket szeretne vásárolni, nem valami klónt, így utólag van mire hivatkozni probléma esetén.

(#7035) Somatom "Na, úgy néz ki, hogy itt az M8 vége. Nincs képkimenet, és az egér sem világít. Naná, hogy a barátnőmnél adta meg magát. Most nézhetem a Spanyol TV -t."

TV-t kidobni, irány a tengerpart/belváros/akármi! :D

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#7037) #79335424 válasza interstate76 (#7036) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tulképp igazad van, az ember nem azért jön ide, hogy TV -t nézzen. :)

(#7038) GZoli7 válasza interstate76 (#7036) üzenetére


GZoli7
senior tag

Jó cucc, az ára is rendben van.
Nekem most az MXQ teljesen megfelel így. :)

(#7039) GZoli7 válasza #79335424 (#7035) üzenetére


GZoli7
senior tag

Nem lehet, hogy csak a táp adta fel?

(#7040) interstate76 válasza GZoli7 (#7038) üzenetére


interstate76
addikt

Azt nem csodálom! Annak idején annak is örültem, hogy sikerült feléleszteni tégla állapotból (ezúton is köszi a fw-t! :R ), most meg lassan csodamasina lesz belőle! :D

Remélem, arra is lesznek okosságok, amit én rendeltem! Ezen mindenképp szeretném meghagyni a droidot, szóval az sd-kártyás megoldások érdekelnek a leginkább, de az sem baj, ha "csak" olyan lesz, mint a Beelink Mini MX Ver 1.0 volt, azaz out of the box működik és kész (rendeltem Kínából egy projektort esti meccsnézésekhez, amellé kellett valami egyrészt a Mindig TV és a Horizon Go appok futtatásához, másrészt meg néha egy kis kertmozizáshoz).

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#7041) #79335424 válasza GZoli7 (#7039) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bármi lehet, itt nem tudom megvizsgálni. A power led világít, de ettől még lehet, hogy kevés a delej a boothoz.

(#7042) GZoli7 válasza interstate76 (#7040) üzenetére


GZoli7
senior tag

Én a proji mellé inkább egy kabini-s HTPC-t építettem.
Érdemes nézelődni, mert elég sok kis géphez van ilyen SD kártyás megoldás. Azóta van már v3.1 MXQ is, de ez azon is megy. Csodamasina azért nem lesz. :) Esténként sorozatot nézni viszont kiváló.
Eredetileg ezen is jól működött az Android, de amit "szerezni" tudtam és neked is működött, na az nem volt olyan stabil. Ezzel azonban nagyon szépen megy. Kicsit itt-ott gondolkodik az SD miatt, de simán vállalható. Aztán telepíteni is lehet, de nekem is tetszik így.

(#7043) interstate76 válasza GZoli7 (#7042) üzenetére


interstate76
addikt

Igazi projektor mellé jó is a HTPC, de amit én rendeltem, az nem ez a kategória. Először nekifutottam ennek, aztán ennek, végül ennek: mindhárom 720p-s és az utóbbi 2 kb. 40e Ft-ból lett volna itthon (azóta az utolsónak változott az ára), de az elsőnél nagyon sok lett volna a szállítás, a 2. és a 3. pedig - állítólag - épp kifogyott az eu-s raktárukból. A végén ez az UNIC UC40-es lett, de még nem ért ide. Remélem, a még kisebb felbontás és fényerő ellenére jó lesz a cimbikkel esti EB-meccsekhez. CL720D-t szeretnék majd, ha lesz valahol eu-ban, egyrészt a jobb felbontás miatt, másrészt pedig azon antennával fogható az M4, minden egyéb csatlakoztatása nélkül.

Örülök, hogy a végén ilyen jól sikerült gatyába rázni a kis klónodat! :D Egyébként legtöbbször nálunk is sorozatok pörögnek az éppen aktuális mini pécén.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#7044) GZoli7 válasza interstate76 (#7043) üzenetére


GZoli7
senior tag

Projektor kérdésben inkább a saját topic lenne megfelelő. Ki ne dobjanak innét.
Nem akarlak elkeseríteni, de ezek a lumen értékek a mesében sem lesznek. Minőségi lámpás projektorok 2000-3000 között vannak. Még a 800 talán, de én ezt is óvatosan kezelném. Egyet láttam én is élőben, de az büntetés volt.Amennyiben a felbontás nem kamu, este nagyon sötétben meccset nézni jó lehet. :K

(#7045) DoItYourself válasza GZoli7 (#7044) üzenetére


DoItYourself
addikt

Kene egy kulon topikot csinalni "olcso kinai projektorok" cimmel.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#7046) interstate76 válasza GZoli7 (#7044) üzenetére


interstate76
addikt

Tudom, tisztában vagyok vele, mit rendeltem, próbáltam már nem csúcskategóriás, de normálisnak mondható, full hd projektort. A CL720D bőven jó (lett volna) esti meccsnézéshez a ráírt 3000 = kb. valós 800-1000 lumenes fényerejével. A projektoros topikba viszont ilyesmivel nem szabad menni. Ahol a 100 ezres vetítővászon belépőszintűnek minősül, ott ilyen készülékeket nem szabad megemlíteni, csak akkor, ha valaki virtuális mazochista. :D

A mini pécés topikok ennyi OFF-ot bőven elbírnak, emiatt biztos nem fognak kidobni. :) De azért most már befejezem.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#7047) GZoli7 válasza DoItYourself (#7045) üzenetére


GZoli7
senior tag

Ahogy elnézem a másik topicot, lenne rá érdeklődés.

interstate76: A rendes márkás, pl.: LG Ledes se nagyon tud 1000 lument, hát még ezek.
El ne hidd, amit írnak, közelében nem lesz a 800-nak sem, de teljes sötétben meccset nézni azért jó lehet.

Igen a vásznas témát ismerem. :) Oda írni sem merek. Annyiba került a zsír új vásznam, mint egy vödör H499. :D

[ Szerkesztve ]

(#7048) interstate76 válasza GZoli7 (#7047) üzenetére


interstate76
addikt

Mármint az a CL720D nem lesz 800 közelében, amire 3000-et írnak? Lehet, abszolút tapasztalatlan vagyok ezen a területen, eddig csak más vetítőjét láttam/próbáltam, de azt egy vásárlói visszajelzésben olvastam, hogy kb. olyan a fényereje, mint egy 1000 ANSI lumen fényerejű márkás projektornak. Persze ki tudja, mennyire megbízható, aki írta, de gondoltam, ha 3-mal vagy 4-gyel elosztom, amit megadtak a termékleírásban, akkor közel leszek az igazsághoz. :D Na mindegy, mert ilyet végül nem tudtam rendelni, csak egy még gagyibbat.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#7049) GZoli7 válasza interstate76 (#7048) üzenetére


GZoli7
senior tag

Az igen drága LG sem tud 1000 lument. Ebből kiindulva a töredékébe kerülő akármi, szigorúan szerintem, a közelében sem lesz.
Azért nem kell kétségbe esni, ettől függetlenül még lehet használható, csak jól be kell sötétíteni. Amit én láttam az 50$ volt, 240*480, nem emlékszek hány lumen. A 20-25"-on volt elfogadható. :F
Vannak Philips, stb pico projektorok 80 lumennel is. Nem túl távolról, nem túl nagy képet, azért tudnak.

(#7050) interstate76 válasza GZoli7 (#7049) üzenetére


interstate76
addikt

Az UC40, amit végül sikerült megrendelnem, papíron tud 800 lument! :D Lehet, hogy mögé kell majd tennem egy gyertyát, hogy elég fényt generáljon! :DD

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.