Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) tvamos válasza Zol77 (#1100) üzenetére


tvamos
nagyúr

Koszi! Ennyi zsetont most nem szannek ra, inkabb a 70-80 usd-s kategoriara gondoltam.(Meg orultem ennek a procinak, a Rockchippel mar rafaragtam egyszer, gondoltam, ez jobb lehet.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1102) Brogyi válasza Lifeforce (#994) üzenetére


Brogyi
senior tag

"TM8 volt az első, TM8N v2 board, valamint jól megkülönböztethető legyen a TM8C-től, ami ugye már s812"

Ez a rész érdekelne, mert teljesen hasonló fénykép, és S802 procit ír az eladó. Tehát ha a doboza ua. akkor hogy azonosítom a procit? Esetleg ki árul S812-vel? Köszi.

(#1103) vlevi válasza Brogyi (#1102) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem az aljára TM8N van írva.

(#1104) Brogyi válasza vlevi (#1103) üzenetére


Brogyi
senior tag

Jó megközelítés. Köszi.

(#1105) vlevi válasza Brogyi (#1104) üzenetére


vlevi
nagyúr

Vagy M8N. Most elbizonytalanodtam. Hazamegyek megnézem :)

(#1106) Knobber


Knobber
aktív tag

Az lehet hogy ha microSD kártyával bővítem a boxot akkor lassul? Pl internetnél speedtest.net progi. SD kártya nélkül hozza "majdnem" a nethálózat sebességét, behelyezve kártyával a felét. Ha belerakok egy SD kártyát akkor automatán arra cachel vagy mi?

Youtube: Knobber

(#1107) Lifeforce válasza #79335424 (#1098) üzenetére


Lifeforce
őstag

Szívesen.
Az a baj, hogy én feladtam a mountot.
Teljesen mindegy, hogy cif vagy ext, a 4.4 nem enged semmilyen külső eszközt mountolni.
Pontosabban mountolja, a terminálban látod is a fájlokat (ls), de semmilyen fájlkezelővel vagy programmal nem képes megnyitni. Mint ha ott sem lenne a mount.
Most legalább te is szenvedhetsz vele egy kicsit, ha ez ügyben előrébb jutsz, szólj :D

[ Szerkesztve ]

(#1108) Lifeforce válasza Brogyi (#1102) üzenetére


Lifeforce
őstag

A TM8C s812, csak 100mbites hálóval, és 1gb rammal van szerelve.
Mikor teszteltem őket, semmi különbséget nem tapasztaltam az m8n, m8c és az m8s között.
Nyilván ha sok programot futtatnék egyszerre, meg sok oldal meg lenne nyitva akkor észrevenném, de filmlejátszás, és 3 fül megnyitásánál semmit nem vettem észre.

(#1109) #79335424 válasza Lifeforce (#1107) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kezdek én is rájönni, hogy jobban fel kell kötni a nacit. Az sd kártyát nem a /storage/sdcard alá mountolja, hanem mellé. Na, gondoltam, jól kicseszek vele. Csinálok egy penen FAT és EXT partíciót, felcsatolom és az EXT -re adom meg a CIFS útvonalat. Csakhogy a rendszerben már ez is emulated -ként látszik, hiába nem oda van csatolva. :(
De ez nem is annyira lényeges probléma, amíg egy borzalmas színvilágú, 16" -os, Technika TV -n kell néznem. Mi a f...ért nem ad képet DVI -n?

[ Szerkesztve ]

(#1110) Lifeforce válasza #79335424 (#1109) üzenetére


Lifeforce
őstag

Ez egy jó kérdés.
Van átalakítóm, hétfőn megnézem vele.
De itt már szenvedett vele valaki.

[ Szerkesztve ]

(#1111) vlevi válasza #79335424 (#1109) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Mi a f...ért nem ad képet DVI -n?"
Nekem sem ad Displayporton :(
Van egy HDMI-DP kábelem, a monitoromon van DP bemenet, ami működik is, mert a PC-n egyszer próbáltam DVI helyett DP-vel, és ment.
De az M8N, az nem ad képet a HDMI-DP kábelen :(
Nem vagyok szaki a témában, de arra tippelek, hogy az ilyen, átalakítós kábeleken nem tud valamit visszaolvasni, és emiatt nem jön ki semmi.
Még azt lehet esetleg megpróbálni, hogy a készüléken az "auto" beállítás helyett fixen 10920x1080@60Hz-re állítani a felbontást, és úgy megpróbálni a monitoron.
De egy ROM cserénél ez sem lenne megoldás, mert alapértelemzésben úgyis visszaáll az automatára.

(#1112) #79335424 válasza Lifeforce (#1110) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem ez az első ilyen kütyü. Az MK808 sem adott. Ott egy spec. kernel kellett hozzá. Van egy Finless rom M8 -ra, amiben állítólag működik. Csak még új nekem ez az AML vonal és nem akarok alászaladni. Még azt sem tudom, hogy rom beazonosítás szempontjából milyen kütyüm van.
Hát ez a kütyü sem a bekapcsolom, oszt minden müxik. Ma beizzítottam a TV-GO -t Xposed -del, de nem tudtam fullscreen -be tenni, mert nincs rá ikon a tálcán. Belőttem a Hide Bottom bar -t, így már van full screen. Egyébként sem értem ezt az elrendezést. Van egy ugyanolyan tálca, mint az RK -n. Ahelyett, hogy kihasználnák, csinálnak fölülre is egy hegyfoglaló sávot. Az ember meg összevissza klikkel alul, felül.

(#1113) varmi2 válasza vlevi (#1111) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem mindegy hogy hdmi-->dp , vagy dp--> hdmi
Nekemis van dp to hdmi kábelem, de csak dp-ről lehet vele hdmi-t csinálni, fordítva nem.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#1114) #79335424 válasza vlevi (#1111) üzenetére


#79335424
törölt tag

Félreérthető voltam. A romcserét úgy értettem, hogy egy kernel, ami lekezeli a DVI -t és egy rom, ami kompatibilis vele. Én is biztos vagyok benne, hogy ez vmi visszacsatolási hiányosság miatt van és gyanítom, hogy az audió csatornán keresztül, ami nincs se DP - n, se DVI -n. A hangkezelése egyébként is kaotikus (legalábbis számomra). Nincs a beállítások menüben Sound Device Manager. Honnan tudja, hogy milyen kimeneten szeretném kezelni a hangot? Rádugtam HDMI -n a TV -re, USB -s hangkártyán meg a hangfalakra. MX indít, ordít és borzalmas minőségű.. Kétségbeesve húzom le a hangot, de semmi. Tálcán sehol a rendszerhang állító. Értem én, hogy távirányítós, de nem fért volna el két ikon azon a kihasználatlan tálcán? MX -ben meg le kellett választani a hangállítást a rendszerhang beállításról, hogy szoftveresen kezelje. Ez persze nem megy HW dekódolással. De legalább állítható. Majd később foglalkozom vele. A minőség viszont továbbra is borzalmas. Kicsit jobban fülelek és vazze, két hangcsatornát hallok egyszerre!!! Szól a Magyar és az Angol is. Először azt hittem, hogy az egyik a TV -n, de hiába némítottam. Mindkettő a hangkártyán ment ki. :Y Aztán kiiktattam a hangkártyát és a TV füles kimenetén keresztül küldtem ki a jelet. Így most működik. De ez akkor sincs így rendben.

(#1115) Fixmiki


Fixmiki
tag

Sziasztok megjött nekem is az M8C, gondom ,hogy nem indul el Lifeforce romjának telepítése, gondoltam újra letöltöm , hátha hibás a kiírás az sd-re, de már a frimware nem érhető el. Tudna valaki segíteni?

(#1116) herdsman12 válasza Fixmiki (#1115) üzenetére


herdsman12
őstag

Nem jó a ROM, javítja, ha lesz ideje.

(#1117) Fixmiki válasza herdsman12 (#1116) üzenetére


Fixmiki
tag

Köszi a választ

(#1118) Lifeforce válasza herdsman12 (#1116) üzenetére


Lifeforce
őstag

Így van, egy első szériás TM8C rom volt, és nem figyeltem oda... :F
A két ünnep között, rendbe teszem mindegyik romot.
X8H, X8H plus, TM8, TM8N, TM8C, TM8S
Addig is kellene egy apró segítség, aki jó a google keresésben, vagy ért hozzá mint Somatom...
Egy olyan parancssort keresek, amivel standby-be lehet tenni a készüléket.
Ilyen a reboot (újraíndítás), reboot -p (kikapcsolja a készüléket, és kellene egy olyan parancs amivel standy-be megy a készülék.
Ez utóbbi az M8-hoz kell... ;)

[ Szerkesztve ]

(#1119) vlevi válasza Lifeforce (#1118) üzenetére


vlevi
nagyúr

Egyszerűen a "sleep"?

Android Shell Command Reference

Nem próbáltam, de akinek van terminal emulátora, az gyorsan megnézheti.

(#1120) Lifeforce válasza vlevi (#1119) üzenetére


Lifeforce
őstag

A sleep a parancsok közötti szünetet jelenti...
Az sajna nem a standby

[ Szerkesztve ]

(#1121) #79335424 válasza Lifeforce (#1120) üzenetére


#79335424
törölt tag

A standby alatt mit értesz? Van egy képkimenet kapcsolgató parancsom, amit 3066 -on használtam. Sajnos, 3188 -on nem akart működni, pont a korábban említett visszacsatolás miatt.

BE:
echo "1">/sys/devices/virtual/display/display0.HDMI/enable

KI:
echo "0">/sys/devices/virtual/display/display0.HDMI/enable

De lehet, hogy csak az útvonal nem stimmel. M8 -nál úgy láttam, hogy egy switch könyvtárat iktattak az útvonalba.

Más.
Megnéznéd azt az M8 romot, ami az én kütyümön is van? Úgy láttam, hogy a build.prop -ban van két sorhiba. video reolution van, resolution helyett. Ez nem okozhat vmi galibát?

(#1122) Lifeforce válasza #79335424 (#1121) üzenetére


Lifeforce
őstag

Nekem az a standby kell, mint ha az M8-on megnyomod a kikapcsoló gombot.
Nem tudom, hogy a te parancsodnál az USB-re is küldi a kikapcsoló jelet, de megnézem majd.
Azért kell pontosan az a parancs, hogy vissza lehessen kapcsolni távirányítóval.

Más...
Megnéztem, és tényleg hibás a build.prop
Sebaj, a két ünnep között javítom az összes romot.

(#1123) #79335424 válasza Lifeforce (#1122) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez a parancs kizárólag a HDMI kimenetre van hatással.

(#1124) Lifeforce válasza #79335424 (#1123) üzenetére


Lifeforce
őstag

Nekem az a standby parancs kell, amit a távkapcsolód kikapcsoló gombja generál :)

(#1125) Knobber válasza Knobber (#1106) üzenetére


Knobber
aktív tag

Erre tud valaki mondani valamit?

Plusz FTP-ről hogyan lehet hatékonyan streamelni filmeket? KODI mindig a "cache full" hibaüzenettel jön elő.
Valami dinamikus FTP stream kéne, ami nem tölti le a filmet, és foglalja le a teljes filmet ahhoz hogy streamelje. Van ilyen?

Youtube: Knobber

(#1126) vlevi válasza Knobber (#1125) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az FTP egy nagyon régi file átviteli protokoll, nem erre való. FTP-vel nem lehet streamelni, csak letölteni, és lejátszani helyben.
A hálózatos streamelt média megosztásra a DLNA való. Viszont ez sem teljesen "százas", mert a DLNA szabvány nem támogat mindenféle filmtípust. Pl. nekem hiába jácca le az XBMC a filmet, és hiába tudja ugyanezt a filmet külső HDD-ről lejátszani a TV-n, mindez nem sikerül akkor, ha az XBMC-vel próbálom DLNA-n keresztül megosztani, és a TV-vel lejátszani :(

(#1127) #79335424 válasza Knobber (#1125) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én SMB -t használok (most, hogy nincs CIFS :W ).

(#1128) Zol77 válasza vlevi (#1126) üzenetére


Zol77
aktív tag

De bizony lehet FTP-ről streamelni droidon. Itt mindent megoldanak.
Play-en ftp player beír , örül :)
Használtam egy éve kb,és tökéletesen működött.
Ezek tuti tudják:
[link] [link] [link]

(#1129) Lifeforce válasza Knobber (#1125) üzenetére


Lifeforce
őstag

Nem tudom mit csinálsz, vagy milyen kodit használsz, de én FTP-ről neten keresztül streamelek.
X8 kodi rc3-al simán müxik.

[ Szerkesztve ]

(#1130) Lifeforce válasza #79335424 (#1127) üzenetére


Lifeforce
őstag

Van ciffs, csak a mountolást nen látja semmi.
Mindegy, hogy milyen fs...
Próbáltam már rájönni miért nem látja a ls parancson kívül semmi, de még nen sikerült.

(#1131) #79335424 válasza Lifeforce (#1130) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én megmondom. Azért, mert emulált a tárhely. Nem valós az elérési út.

(#1132) Knobber válasza Zol77 (#1128) üzenetére


Knobber
aktív tag

Nincs lehetőség se DLNA-ra se SMB-re mert ez egy SEED szerver amihez mezei FTP-t kaptam.
A VidOn "illegal IP adress" néven nem is hajlandó felcsatlakozni.
A DicePlayer nem támogat AC3-as filmeket, így kb a filmek 85%-a számomra kiesett (Dolby 5.1 miatt)
FTP Player ami még szóba jöhet, de az is külső lejátszóval hajlandó megnyitni a filmet. Ok, de akkor arra melyik külső lejátszó ami jó?

KODI-nál a legújabbat használom, cache full jeligére nem viszi normálisan a dolgot. Nekem nincs most HDD hozzákötve a box-ra és csak a beépített memóriára tud támaszkodni.
Azért lett volna jó valami streamelős megoldás.

Youtube: Knobber

(#1133) jobesz


jobesz
tag

üdv tm8 hoz a legfrissebb rom linkje merre?

nem n es, régi első gen eshez eny féle

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1134) Lifeforce válasza jobesz (#1133) üzenetére


Lifeforce
őstag

Várj egy picit, hamarosan lesz új, mert van pár dolog amit javítani kell benne.

(#1135) herdsman12


herdsman12
őstag

TM8C-n nem sok infó van a rendszerről, XBMC szerint 529MB rendszer memória (?).
Létezik valami megbízható infó program?

(#1136) #79335424 válasza Lifeforce (#1130) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nézd meg légyszi EZT a megközelítést (lejjebb van még egy kiegészítés a hálózat felállás miatt)! Ha működőképes, akkor esetleg be lehetne építeni a rom -ba.

[ Szerkesztve ]

(#1137) mati12


mati12
senior tag

Segítséget szeretnék kérni a Droidmote program beüzemelésében mert sajnos nem boldogulok vele. Telepítettem a Droidmote Client programot a telefonomra megvásároltam majd telepítettem a Droidmote Server programot a Minix Neo 8H-ra ez utóbbit természetesen rootoltam is. Ezek után bármit csinállok nem indul el a program a Minixen és nem tudom párosítani a két készüléket. Mivel kellene próbálkoznom még?

(#1138) Fixmiki


Fixmiki
tag

Sziasztok, van egy F10-Prom, ami nagyon gyalázatosan működik az M8C-vel , főleg az egér része, megáll, megakad, már az egér sebességét a settingsben ide-oda állítgattam de nem segít, van rá valami gyógymód akinek ilyen van? A hanggal is szenvedtem mire rájőttem, hogy kell egy progi, hogy ne az F10-re adja ki a hangot

(#1139) #79335424 válasza mati12 (#1137) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hogy érted azt, hogy "nem indul el"? FC -vel leáll a szerver? Egy hálózaton vannak? Tudod a két eszköz IP -jét?

(#1140) mati12 válasza #79335424 (#1139) üzenetére


mati12
senior tag

Köszönöm,közben megoldódott. Egy újra telepítés segített,azóta tökéletesen működik.

(#1141) hun_gery


hun_gery
aktív tag

Boldg fenyőünnepet! :)
Ehhez a stickhez mit szóltok?
Tudom, 1G RAM, de ennyiért ajándéknak tűnik... :Y
Hol lehet a kutya elásva?
Egyáltalán mi ez az M805 SoC? :F
Ennyit találtam a SoC-ról összesen...
Finless Bob már reszelt rá egy romot :)

[ Szerkesztve ]

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#1142) tvamos válasza hun_gery (#1141) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nagyon ra vagyok en is gerjedve erre, (kicsi, es nem RK,) de sajnos nem talalok sehol ra portolt linuxot. (Marpedig nekem headless masinaba kell.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1143) #79335424


#79335424
törölt tag

Naívan rádugtam az M8 -ra az usb -s, LTE modemet. Megyek a menübe, de sehol az opció. Ebben tényleg nincs usb modem támogatás? :Y

(#1144) Stan76


Stan76
csendes tag

Sziasztok!

Abban szeretném kérni segítségeteket, hogy melyik programmal lehet és érdemes okostelefonról vezérelni egy M8C készüléket.
A válaszokat előre is köszönöm.
Kellemes boldog karcsonyt kívánok mindenkinek!

(#1145) #79335424 válasza Stan76 (#1144) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az M8 -ban én láttam egy remote alkalmazást. Gondolom, ennek kéne legyen vmi letölthető kliensalkalmazása. Egyébként még a Droidmote is jó. Csak rootolt M8 kell hozzá és a szerver rész (vagyis amit az M8 -ra kell telepíteni) az fizetős.

(#1146) Lifeforce válasza #79335424 (#1143) üzenetére


Lifeforce
őstag

De van benne, csak gondolom a tiédet nem támogatja.
Egyébként Békés Karácsonyt Mindenkinek.

(#1147) #79335424 válasza Lifeforce (#1146) üzenetére


#79335424
törölt tag

Neked is Kellemes Ünnepeket!

Az hogyan derül ki? Mi kéne történjen, ha egy modem támogatott? Melyik menüpontban lehetne kiválasztani/konfigolni? Ethernetként? Wifiként? Egyébként egy Telenoros, LTE -képes, Huawei E3276 -ról van szó. Azért választottam ezt, mert az Asus és a Tomato topikokban is említik, mint kompatibilis eszközt. Ezért gondoltam, hogy talán az Androiddal is barát lesz. Holnap tesztelem Tomatoval.

(#1148) mati12


mati12
senior tag

Szeretném megkérdezni,hogy van-e esetleg valamilyen mód arra,hogy a Mindig Tv alkalmazás telepíthető legyen a Minix 8-ra? A Play áruházban kompatibilitási problémát ír,külső apk telepítésével pedig nem települ.

(#1149) #79335424 válasza Lifeforce (#1146) üzenetére


#79335424
törölt tag

Huhú, ennél sokkal cifrább a történet. Hallottatok már Hilink modemről? Na, eddig még én sem. De most sikerült belefejelnem (szerencsére csak próbából). Ez úgy működik, hogy lanon csatlakozott routerként adja elő magát. Persze, az xda -n arról szól a műsor, hogy miként lehet rábírni, hogy normál usb modemként viselkedjen ahhoz, hogy kommunikáljon az Androiddal. Csakhogy a miniPC ismeri az ethernet kapcsolódást. Ha rákattintok az ethernet beállításokra, akkor annyi van, hogy eth0. De ha be van dugva a stick az usb -be, akkor lesz egy wwan0 opció is. Az elérés 192.168.1.1. Csak nem tudom konfigolni. Már ott elakad a dolog, hogy a dmesg szerint, az M8 CD-ROM -ként látja az eszközt. Az a baj, hogy a neten mindenféle bonyolult megoldások keringenek. De régebben olvastam egy linuxos topikban, hogy vki sokkal frappánsabban oldotta meg. Kiadta az eject parancsot. Csak nem biztos, hogy érdemes küzdeni vele, mert 4 nap múlva úgyis visszaadom a Telenornak.

(#1150) géeles válasza mati12 (#1148) üzenetére


géeles
aktív tag

Nálunk a TV-GO működik.
Használjuk is.
:F

[ Szerkesztve ]

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.