Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) vlevi válasza zolizozo80 (#3999) üzenetére


vlevi
nagyúr

Most is fut vagy 20 torrent. Igen, mukodik.
Ttorrent pro-t használok, 2TB-s külső hdd-re. A gyári ROM-al is ment, de a Lifeforce ROM-al sokkal gyorsabb a net, azzal használom.

És egy kicsit más. Kezdenek előbújni az ujabb SOC-ok.
S905.
[link]
Sajnos csak 1giga RAM van benne, de remélem, lesz kesobb tobb memoriavala is.
Ugy latom a GPU-ban nincs elorelepes, tovabbra is mali450.

(#4002) kenand válasza #79335424 (#3997) üzenetére


kenand
veterán

Csak a tapsztalataimat írom le, nekem eddig mindent vitt amit akartam és nem kellett semmilyen ROM-ra vadásznom. Ha csak film lejátszást akarok, még mindig az a legjobb és legegyszerűbb.
Csak az ASUS ajánlásra reagáltam, van az is, de a WD sokkal jobb.
Android mentességnek vannak előnyei is...

(#4003) #79335424 válasza kenand (#4002) üzenetére


#79335424
törölt tag

Alma/körte. Célhardver vs. vegyes használatra szánt eszköz. Nem is értem, hogy ha vki médialejátszó célhardvert akar, az miért itt keresgél. :F

(#4004) kenand válasza #79335424 (#4003) üzenetére


kenand
veterán

Azért a fő cél szerintem androidos TV box esetén is a film nézés...csak még tud mást is...és sokszor pont emiatt nem működik rendesen, mint filmlejátszó.

MELE A2000 G-m 1 magos Cortex A9-cel, pont azért vérzett el, mert ugyan jóval erősebb Chip mint a WD-ben van, de az Android rettentően visszafogja, a nem nyilt GPU driver miatt, meg nincs jól működő OPENELEC/GeeXBOX, android alatt használhatatlan.

(#4005) zolizozo80 válasza vlevi (#4001) üzenetére


zolizozo80
tag

Köszi hogy válaszoltál. Nekem is custom rom van fent, de nem tudom kiválasztani sehogy hogy az USB-re mentse...lehet root kell hozzá vagy nem tudom...utorrentel próbáltam... :O
Esetleg ide tudnád linkelni a romot amit te használsz? vagy küldjek email címet privátba?? :R

(#4006) Lifeforce válasza zolizozo80 (#4005) üzenetére


Lifeforce
őstag

Óvatosan, nem ugyan az az eszköz!

(#4007) Lifeforce válasza zolizozo80 (#4005) üzenetére


Lifeforce
őstag

IItt vannak a ROM fájlok
Már többször leírtam, hogy mindenki figyeljen oda, hogy a készülékének megfelelőt tegye rá.
Ha neked M8S van, akkor tm8s_ nevűeket tölts csak rá.

(#4008) #79335424 válasza kenand (#4004) üzenetére


#79335424
törölt tag

Lehet, hogy a Te fő célod a filmlejátszás, de ez nem mindenkinél van így. Nálam csak egy funkció és tökéletesen megfelel az SD, sztereó hanggal. Azt meg mindegyik tudja. Az Android viszont elsődleges, mert ezen tesztelek, valamint, így teljes a kompatibiltás az eszközeim között.

(#4009) zolizozo80 válasza Lifeforce (#4007) üzenetére


zolizozo80
tag

Köszi!

És valamelyiken működik a torrent usb-re?? :R

(#4010) kymco válasza Lifeforce (#4007) üzenetére


kymco
veterán

Ez minden m8s-re jó? Pld látok 802-es és 812-es m8s-t is a webshopokban.

www.refujvaros.hu

(#4011) Lifeforce válasza kymco (#4010) üzenetére


Lifeforce
őstag

Ajjaj...
Fogalmi zavarban vagytok.
Nincs ilyen amit írsz.
Így néz ki a dolog:

Tomato , Eny, Acemax, két utóbbi csak egy brand, ugyan az a készülék, csak a távkapcsoló más.

M8: 802 soc
M8N: 802 soc (fejlesztett HDMI kapcsolattal)
M8C: 812 soc 1GB ram
M8S: 812 soc 2GB ram

Sem az M8 és M8N nem kompatibilis egymással, sem az M8C az M8S-el.

[ Szerkesztve ]

(#4012) kymco válasza Lifeforce (#4011) üzenetére


kymco
veterán

Ok, értelek, de én ezt nem én találtam ki.
M8S 802 soc 2 GB RAM
M8S 812 soc 2 GB RAM

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#4013) zolizozo80


zolizozo80
tag

Szóval működnie kell a torrentnek usb-re??

(#4014) Lifeforce válasza kymco (#4012) üzenetére


Lifeforce
őstag

Figyeld csak meg a képeket... :D
Egyszerű elírás, ám a képeken megfelelő a típus.
Másolták az adatlapot, és kész :D

[ Szerkesztve ]

(#4015) zolizozo80 válasza Lifeforce (#4014) üzenetére


zolizozo80
tag

Szia! Neked van tapasztalatod a torrent kapcsolattal??

[ Szerkesztve ]

(#4016) géeles válasza zolizozo80 (#4015) üzenetére


géeles
aktív tag

Nekem minix x8H van teljesen jól torrentezik, van root, de szerintem anélkül is tud az usb re...
uTorrent jött be leginkább, de a Vuze is jó.

[ Szerkesztve ]

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#4017) zolizozo80 válasza géeles (#4016) üzenetére


zolizozo80
tag

És melyik torrent appot használod?

(#4018) zolizozo80 válasza géeles (#4016) üzenetére


zolizozo80
tag

Az a gondom hogy amikor megnyitom a torrent fájlt akkor ugye megkérdezi hogy hova mentse , és csak a belső vagy az sd memórát látom...vagy azon belül kellene valahol egy másik könyvtárba keresgélni?

(#4019) géeles válasza zolizozo80 (#4018) üzenetére


géeles
aktív tag

Igen a download location -nál a mappára kattintva megkeresed a legjobb helyet. Más fájlkezelő; egyéb programok látják? sdcard1 vagy extSd? Esetleg könyvtárfán még feljebb ugrani, csatolási pontot keresve storage vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#4020) interstate76


interstate76
addikt

Segítsetek ki, légyszi, mert nem igazán ismerem az amlogic procis cuccokat, ill. hogy melyik klón, melyik nem. Van egy MK808B Plus-om OpenELEC-kel, de kellene egy S812-vel szerelt kicsike is, és természetesen custom rommal szeretném használni. Erre az M8S-re azt írta az eladó, hogy "ez egy OEM M8S és nem támogatja a custom romok telepítését". Most ő írt hülyeséget, vagy én nem tudom, mi az az OEM?

Az ezzel kapcsolatban feltett kérdésemre csak annyit válaszoltak, hogy eredeti, nem klón.

Erre pedig szintén azt írták, hogy eredeti. Az utóbbit fogom megrendelni, ha le nem beszéltek róla.

Van valami, amire nem figyelek és ami miatt rosszak lehetnek a fenti opciók?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4021) Tulku válasza zolizozo80 (#3999) üzenetére


Tulku
veterán

Én ezért vettem android box-ot...

Milyen progit használsz? Asszem Bittorrentnél alapból nem lehet állítani hová mentsen (de lehet hogy tévedek) viszont a flud nevű alkalmazásnál már igen.

(#4022) interstate76 válasza Tulku (#4021) üzenetére


interstate76
addikt

+1 a Fludnak. A kedvenc torrentprogim droidon.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4023) kymco válasza Lifeforce (#4014) üzenetére


kymco
veterán

OK, akkor a linkelt valódi m8s-re ezek a romok felhúzhatók? (persze az m8s-re való romokra valóra gondoltam)

www.refujvaros.hu

(#4024) zolizozo80 válasza Tulku (#4021) üzenetére


zolizozo80
tag

Utorrentet használtam.. Hazaérek és megnézem..más programok látják az usb HDD-t (fájlekezelő, kodi stb..)...Onnan tűnt fel hogy tárhelynek kb3,4 gb helyet mutatott az 500 helyett....

(#4025) Mittu88 válasza Lifeforce (#4007) üzenetére


Mittu88
senior tag

Ezekhez van valahol telepítési leírás?

(#4026) Lifeforce válasza interstate76 (#4020) üzenetére


Lifeforce
őstag

"ez egy OEM M8S és nem támogatja a custom romok telepítését"
Ez egy baromság.
A OEM az azt jelenti, hogy nem brandelt (eny vagy acemax), hanem Tomato féle.
Viszont gyanús, hogy nem támogatja a custom romokat, ami akár azt is jelentheti, hogy klón.
Vagy éppen azt, hogy Tomato féle, ahhoz viszont csak az én romjaim jók.

(#4027) interstate76 válasza Lifeforce (#4026) üzenetére


interstate76
addikt

Én is így gondoltam (mármint hogy baromságot írt az OEM-mel kapcsolatban).

Köszi! :R

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4028) tjnet válasza interstate76 (#4027) üzenetére


tjnet
aktív tag

Szerintem ha romolni akarsz akkor nagyon nehéz jó M8S-t választani.

Van egy Bp+-i kolléga. Nála nem kapsz klónt, de nem is ilyen olcsó 27500 számlával garanciával.
Esetleg 220v boltból.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#4029) Lifeforce válasza Mittu88 (#4025) üzenetére


Lifeforce
őstag

Telepítés:
Letöltöd a te készülékedre szánt, és neked tetszőt.
Kibontod, majd a mappából 3 fájlt, egy FAT32, 32GB-nál nem nagyobb SD kártyára másolod:
(XYZ_150213_XYZ.zip, recovery.img, factory_update_param.aml).
A készüléket áramtalanítod, az SD kártyát behelyezed a készülékbe,
majd a recovery gombot benyomva tartva fogpiszkálóval a TV kimenet alján, újra áram alá helyezed a készüléket.
A recovery gombot nyomva kell tartani még 5 másodpercig, majd felengedni.
A frissítés magától elindul, ha a csík végig fut, újra indulva használható a készülék az új firmware-val.

Jó tudni:
Bizonyos esetben előfordul, hogy a készüléken nem indul el a recovery.
Nem kell aggódni, SD kártyát el kell távolítani, és úgy kell elindítani a recoveryt a fent leírtak alapján.
Ekkor nem fog automatikusan elindulni a frissítés,
hanem manuálisan kell kiválasztani a következő menüben:
apply update from EXT / Update from sdcard, miután újra behelyzetük az SD kártyát.

De felraktam egy txt-be is a romok közé.

[ Szerkesztve ]

(#4030) Lifeforce válasza tjnet (#4028) üzenetére


Lifeforce
őstag

Nálunk nincs pillanatnyilag M8s, de gondolkodom rajta, hogy vissza hozom a C széria kivételével mindegyiket.

(#4031) tjnet válasza Lifeforce (#4030) üzenetére


tjnet
aktív tag

Szerintem lenne rá kereslet mivel lehet belőle teljes média lejátszót varázsolni. (OPENELEC oprenszer)

Én így használom.

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#4032) Mittu88 válasza Lifeforce (#4029) üzenetére


Mittu88
senior tag

Otthon kipróbálom. Nem akarom elszólni, de ez komolyan ennyire egyszerű? Nem szoktam hozzá androidon. :D
Biztonsági mentést érdemes előtte csinálni, vagy elhanyagolható az esélye a téglásításnak?

(#4033) #79335424 válasza Mittu88 (#4032) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, tényleg ennyire egyszerű. Ezt az AML meglepően jól oldotta meg.

(#4034) interstate76 válasza tjnet (#4028) üzenetére


interstate76
addikt

Köszi a tippet, de - maradva a megszokott útnál - megkockáztatom a kínai csodát! :)

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4035) kymco válasza interstate76 (#4034) üzenetére


kymco
veterán

Majd írd meg, hogy sikerült!

www.refujvaros.hu

(#4036) tjnet válasza interstate76 (#4034) üzenetére


tjnet
aktív tag

Tényleg nagyon óvatosan frissítsd.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#4037) Mittu88 válasza #79335424 (#4033) üzenetére


Mittu88
senior tag

És mi van, ha nincs recovery gomb? Hol kellene lennie?

(#4038) synar válasza Mittu88 (#4037) üzenetére


synar
őstag

Dugj egy fogpiszkálót a fejhalgató kimenetbe, ott van a reset gomb.

[ Szerkesztve ]

(#4039) Mittu88 válasza synar (#4038) üzenetére


Mittu88
senior tag

Az az SPDIF vagy mi a bánatom csatlakozó?

(#4040) synar válasza Mittu88 (#4039) üzenetére


synar
őstag

Nem az, hanem a 3,5 mm-es jack aljzat, analóg hang kimenet.

[ Szerkesztve ]

(#4041) vlevi válasza Mittu88 (#4039) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem. A sima 3.5"-os jackdugó. Tényleg a belsejében van a kapcsoló. :C

(#4042) interstate76 válasza kymco (#4035) üzenetére


interstate76
addikt

Ok! :R

(#4036) tjnet Óvatos leszek, de már annyi kínai kütyüt romoltam, hogy talán ezúttal sem lesz gond. Majd még utánaolvasok a témának, amíg felém tart az új játékszer! :) Kösz az infókat! :R

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4043) tjnet válasza interstate76 (#4042) üzenetére


tjnet
aktív tag

M8S rom-ról: [link]
,
Olvasgass vissza a fórumba. Találsz sok infót. Ha megvan a box szedd szét nézd meg mi van benne, a klónok miatt kell ez. Utána kezd csak a romolást.

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#4044) vlevi válasza zolizozo80 (#4024) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ttorrent es a flud is nagyon jo torrent kliens. Én megvettem a ttorrent prót, igy abban nincs letöltési korlát, így a teljes netsebességemmel tudok vele tölteni. A fludban kicsit lassabb lenne. De pl. a fluddal tudom akár torrentenként szabályozni a fel/le sebességkorlátot.
Utorrentet is néztem korábban, de az említett másik kettő szerintem jobb.

(#4045) #79335424 válasza tjnet (#4043) üzenetére


#79335424
törölt tag

Interstate76 -nak legfeljebb az AML -es egyediségek újak, de régi miniPC -s motoros, úgyhogy képben van a kínai rendeléses rizikófaktorral. :)

(#4046) interstate76 válasza #79335424 (#4045) üzenetére


interstate76
addikt

:) Köszi, de ezt az M8S klón-nem klón témát tényleg nem vágom, ill. a romokkal is óvatosan fogok közelíteni a kicsikéhez. Az MK908-asnál is volt többféle verzió, de - ha jól emlékszem - volt olyan Finless ROM, amit fel lehetett tenni bármelyikre. Most innen amatőriából úgy néz ki, hogy az M8S-nél nagyobbak/más jellegűek az egyes verziók közötti különbségek. Megyek Freaktabot olvasgatni, hátha kapok vízumot félprofiáliába. :K

Érdekesek ezek a kis kütyük! Nagy RK-s voltam (MK808, MK808B, MK908 - ebből volt jópár db, TR-42), aztán kellett a Plex, ezért rendeltem egy MK809III-ast, amire feltettem az Ubuntut, de a Plex Media Servert nem sikerült rá telepíteni, így eladtam és rendeltem egy wines wintel w8-at, de időközben az MK808B Plus 30 USD alatti ára rávett az amlogic vonal kipróbálására. Ezen megnéztem 2 vagy 3 droidos romot, végül megismerkedtem az OpenELEC-kel (amit sztem az 1 GB rammal szerelt készülékekre találtak ki) és állandó lakótárs lett nálunk a Kodi. Időközben szükségtelenné vált a Plex, így eladtam a windowsos wintelt is és most amlogic vonalon térek vissza a droidos mini pécékhez. Jó ez a játék! :) Messze nem vagyok akkora szaki, mint te és Lifeforce, de azért nekem is egész sok mindent sikerült már kipróbálni ezeken a kis mütyürökön!

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4047) kenand


kenand
veterán

Sikerült elintéznem a Tarr KFT-nél, hogy frissítették az Androidos Tarr TV appot amivel kb. 20 csatornát lehet nézni (Tarr kábel TV előfizetés kell hozzá). Eddig csak WiFi kapcsolat estén működött, de a BOX-on a stabilabb kapcsolat miatt a vezetékes NET-et használtam. De TV-hez eddig át kellett váltani WiFire.
Tagnaptól -2.08-as változat- már LAN-nal is megy, nem kel kapcsolni.
Egyébként meglepően készségesek voltak.
M8S és Mygica ATV1200-al teszteltem, mindkettőn megy.

(#4048) interstate76 válasza kenand (#4047) üzenetére


interstate76
addikt

A fene a Mindig TV-be, hogy csak az ingyeneseket tudom nézni az applikációjukon! Be kell szereznem egy digis hozzáférést a sportcsatik miatt! :K

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4049) kenand válasza interstate76 (#4048) üzenetére


kenand
veterán

Igazad van a MindigTV is fejlődhetne és ha van előfizetésed nézhetnéd azokat is amire előfizettél...

(#4050) Mittu88 válasza Lifeforce (#4007) üzenetére


Mittu88
senior tag

Ezt a romot tettem fel tegnap: tm8s_150213_preroot

Elég fasza, de a wifi nagyon sokszor automatikusan kikapcsol, az etherneten meg nem érzékel internetet, csak hálózatot.

Van erre valami javítás?

Ilyenem van: MXIII G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.