Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) kazan23 válasza Pozitron (#1048) üzenetére


kazan23
aktív tag

>elofordul hogy ez beakad es gyakorlatilag megmarad egy folyamatos zakatolas/ kattogas.
Ilyet nekem is csinál, de csak akkor, ha folytatom a lejátszást, amikor időnként (8-10-15 perc után) egyszer csak megáll magától.
Ilyenkor nyomok egy stop-ot, visszaugrik a fájllistára, aztán újra rákattintok a filmre és földobja, hogy folytatom-e onnan, ahol abbahagytam. Innentől már minden okés.
Ritkán csinálja ugyan, de nem jöttem rá, hogy mitől bánatosodik el. Eleinte nagyon bosszantott, most rutinból pár mp az egész. Semmi reboot!

[ Szerkesztve ]

(#1052) Pozitron válasza kazan23 (#1051) üzenetére


Pozitron
tag

A video leallas router hiba lesz, enis megszenvedtem vele. Csereld le a routert es megoldodik a video megallas gond.

De ez a kattogas ez valami mas, itt az optikan nem tolja at rendesen valamiert, persze lehet hogy neked eppen akkor akad be mikor ujrainditod a filmet megallas utan.

(#1053) kazan23 válasza Pozitron (#1050) üzenetére


kazan23
aktív tag

Azért mert a port.hu-n vagy az imdb-n a kisvakond_es_a_gyufa_2160p_DTS-HD.mkv az krtek-á-zsŁ$ßy néven fut és manuálisan kell a filminfo-t keresgélnem sok esetben.

(#1054) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Helló Urak!
A masina megbirkózik a hi10p 720p(10bites mkv)-s formátumokkal(japán kódolású anime)?
Viszonyítás képen a rk3188&MX player (szoftveres kódolással,hardveressel szétesik a kép) már majdnem jó,de kicsit darabosan játssza le (durván 20-22fps-re tippelném a frissítést),míg a Snap 400-as motyó teljesen simán játssza le.
Párhuzamosan használnám egy normál médialejátszóval a problémásabb tartalmak miatt.
Előre is köszönöm :R

(#1055) géeles válasza Milka 78 (#1054) üzenetére


géeles
aktív tag

Linkelj valami sample-t.

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#1056) Milka 78 válasza géeles (#1055) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Intézem :R

(#1057) Milka 78 válasza géeles (#1055) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Na ez egy tipikus példa.HW kódolással főleg a sötétebb részeken felhősödés,pixelesedés látható,de folyamatosan megy.Szoftveresen eltűnnek a megjelenítési hibák,de darabosnak tűnnek a mozgások rajta.Talán BS Playerrel próbáltam még anno és ott volt a 20 fps körülötti eredmény.

(#1058) doomman válasza Milka 78 (#1054) üzenetére


doomman
csendes tag

A válasz: Nem

(#1059) géeles válasza Milka 78 (#1056) üzenetére


géeles
aktív tag

A linkről letöltött filmet nálam az XBMC tökéletesen játsza le. Nem akad pörgethető meg minden, szerintem jó.
:C
Hogy mennyi az fps azt hol látom vajon?

[ Szerkesztve ]

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#1060) Milka 78 válasza géeles (#1059) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Lehet meglesek egy ilyen gépet :K :R Bs player és azon belül valahol...már nem emlékszem pontosan.

doomman : Nálad van konkrét ami nem megy?Most néztem egy haldokló 79qci (rk3188)-vel tv-re kötve és 3-at vitt csont nélkül,csak a fenti linkelt motyóval szitált kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#1061) Pozitron válasza Milka 78 (#1054) üzenetére


Pozitron
tag

Kiprobaltam en is, sima M8-al, XBMC-vel NAS-rol lejatszva. Szoftveres es hardrveres dekodolasnal sem esett 24 FPS ala a framrate. Nalam nem akadozott egyaltalan, bar nincs tapasztalatom benne milyennek kell lennie.

géeles: Az fps-t XBMC-ben akkor latod ha bekapcsolod a system/settings/debugging-ot.

[ Szerkesztve ]

(#1062) géeles válasza Milka 78 (#1060) üzenetére


géeles
aktív tag

Nem vagyok ilyen "vájt szemű" filmnéző, nálam megy minden, talán a rendkívül extrém bitráta ami nemszeretem nála... asszem....
Nekem van egy 908am is, az is visz ugyanígy szerintem mindent, csak a digitális hang nagyon kellett.
:D

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#1063) doomman válasza Milka 78 (#1060) üzenetére


doomman
csendes tag

Teszt:
TM8
XBMC
[Coalgirls]_Sword_Art_Online_01_(1920x1080_Blu-ray_FLAC)_[A68B77F5]

1080p hi10bit anime-t nem képes kezelni a készülék.

HW dekódolásnál: folyamatos a kép és a hang csak a színek nem képes jól megjeleníteni!
SW dekódolásnál: folyamatos a kép jó a szín de a kép szaggat!

Viszont ha csak 720p kell akkor tökéletes.

(#1064) #79335424


#79335424
törölt tag

(#1065) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Köszönöm mindenkinek a választ. :R Úgy értékelem a kütyü pont annyival tud többet a 3188-motyóktól amire szükségem van.

doomman : Hétvégén megpróbálok ránézni én is erre :K

[ Szerkesztve ]

(#1066) kazan23 válasza #79335424 (#1064) üzenetére


kazan23
aktív tag

Régebben nétegettem én is az U3-at, tetszik ez is, de ha kimatekozza az ember, mint ahogyan valaki a 3. hozzászólásban is, már nem annyira olcsó a móka... persze pucéran az, főleg, ha építesz valami lézerágyút vele! ;)

(#1067) Knobber


Knobber
aktív tag

Sziasztok!
Nos, én is beléptem a klubba egy ilyennel: [link]
Eddig nagyon vegyesek az érzelmeim vele.
Alapevetően azért vettem hogy az HBO GO-t tudjam nézni rajta, és KODI-n tudjak streamelni torrenteket vele.
Ebből egyik sem megy tökéletesen, az HBO GO akadozik, bármit is csinálok.
P2P-Streams (Kodi plugin) pedig 1 file-t visz, másikat nem visz és így tovább. Aztán utána már azt sem játssza le, amit eredetileg lejátszott.
Minden gyári beállítás az eszközön, többször is próbáltam gyári beállítások visszaállítását de nem hozott javulást.

Létezik ezekre valamilyen megoldás, vagy pont erre nem jó az S802 architektúra? Mert amúgy médialejátszó van a TV-mben is, és csak az "okos" funkciók miatt vettem ezt a kis boxot.

Youtube: Knobber

(#1068) Lifeforce válasza Knobber (#1067) üzenetére


Lifeforce
őstag

Nos... őőő...
Szóval ezért ajánljuk azokat az eszközöket, amikre van támogatás.
Egyet tudok tenni neked, szerezzél valahonnan egy firmwaret hozzá, és egy kicsit megspécizem neked.
Nagyon nem piszkálom meg, mert arra nincs időm, de a rá hányt default androidot egy kicsit helyre lehet pofozni.

(#1069) Knobber válasza Lifeforce (#1068) üzenetére


Knobber
aktív tag

[Itt vannak a gyári firmwarek.]
Ezekből ez ami most rajta van a boxomon 110k4

Ma játszogattam kicsit az eszközzel, leszedtem a Play-ből néhány "boostert": RAM, Performance, SDcard booster. + No-frills CPU Control -al olyan gyors lett minden hogy olyan érzés hogy túl gyorsan pörög a videó (fps) és emiatt akad be.
Minden performansz progival a háttérben is elindítottam az HBO GO-t és az jött hogy túl gyorsan fut a video és akad mellette.

Torrent Streamre talán ez volt a legnormálisabb. De egy 13 gigás full hd dts filmet már nem bír meghajtani. Lehet hogy a Class 4 SD kártya kevés hozzá? (elméleti írási sebessége 4 MB/s minimum ami 32 Mbps , a video meg lehet 15000kbps ami 2MB/s ami ugyebár 15mbps.)

Mit lehet a rá hányt androidon moddolni? Alkalmasak ezek az eszközök egyáltalán torrent streamre? Azért vettem hogy Video On Demandoljak a cuccal.

Támogatás ügyileg meg úgy tudom hogy az HBO GO egy media boxot sem támogat hivatalosan csak telefon tablet és samsung okos tv-k.

Youtube: Knobber

(#1070) vlevi válasza Knobber (#1069) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Class 4 SD kártya kevés hozzá"
Biztosan.
SD kártyák szekvenciális írásban még csakcsak elmennek, de a legritkább esetben ír rá a rendszer szekvenciálisan. Ha ráadásul párhuzamos adatmozgatás történne rajta, akkor reménytelenül belassulnak.
Próbáld ki számítógépen, hogy 2db néhányszáz megás file-t próbálj meg rámásolni egyszerre.
A megoldás csak egy külső, 3.5"-s HDD lehet. A 2.5-esek azért nem jók, mert általában azokat nem bírja táppal meghajtani az androidos minigép.

(#1071) Knobber válasza vlevi (#1070) üzenetére


Knobber
aktív tag

Hmm, és az nem számít hogy a HDD-t is külsőleg kötöm rá USB2.0-n?
Esetleg egy Class10-es vagy UHS1-es kártya a box közvetlen olvasójába?
A TVP szerintem úgy működhet, hogy elejétől kezdi el letölteni a torrentet nem pedig több szeletben.
Egy 720p-s kb 8 gigás filmet még tökéletesen elvisz torrentről streamelve, ezért gondoltam esetleg azt hogy egy kicsit gyorsabb-jobb kártya többre lenne képes.

Youtube: Knobber

(#1072) sityuka80


sityuka80
tag

Sziasztok.
Ezekkel lehet nyomtatni, szkennelni a hálózaton levő nyomtatóval print serveren keresztül?
Köszönettel.

[ Szerkesztve ]

(#1073) géeles válasza sityuka80 (#1072) üzenetére


géeles
aktív tag

Nálam win megosztásban van a nyomtató, akár mobilról is nyomtatok.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dynamixsoftware.printhand.premium&hl=hu

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#1074) Knobber


Knobber
aktív tag

Van aki le tudja nekem amúgy tesztelni az HBO GO-t? Az Amlogic S802 processzoros készülékén?
Regisztráció nélkül is megtekinthető 1-2 film rajta, csak a lejátszás érdekel hogy másnál is akadozik-e ezen a box típuson.
[link]

(#1070) vlevi
Próbálok kölcsönkérni egy külső hdd-t megnézem azzal a sebességet.
Egy USB2.0 pendrive-nál ha írok és olvasok egyszerre akkor. Írás:4MB/sec Olvasás:13MB/sec környékén mozog kb 1 gigás fájlok esetében. Viszonylag jóféle pendrive, mert amúgy 14MB/sec-el ír szekvenciálisan :D

[ Szerkesztve ]

Youtube: Knobber

(#1075) Lifeforce válasza Knobber (#1074) üzenetére


Lifeforce
őstag

Tessék, itt az MXIII M82 Amlogic S802 készülékhez egy javított firmware:

Firmware
Ellenőrző fájl

Miután letöltötted, futtasd le az ellenőrző fájlt (totalcommanderben).
Ha ok akkor mehet vele a szokásos sd kártyás frissítés.
Gondolom ismered a frissítés menetét, kibontod a fájlt amit letöltöttél, és a 3 fájt az SD kártya gyökerébe másolod (factory_update_param.aml, k200-ota-20141213.zip, recovery.img) ...stb

(#1076) remex válasza Knobber (#1074) üzenetére


remex
tag

Én használgatom az HBO GO-t, sajna úgy vetttem észre, hogy sokszor nem megfelelően működik Wifi vagy 3G/4G kapcsolat hiányában, pedig én elsősorban az Ethernet csatlakozást favorizálom efféle média lejátszók esetében :)

Korábban egy Tronsmart S89-H-n néztem, Rootolt custom ROM, Ethernet csatlakozás, Xpose Framework+Connectivity Hack (fake Wifi miatt...), de sajnos így nem volt felhőtlen a szórakozás...
Amíg elszörfözgettem egy filmig, vagy 3x kiírta, hogy Kapcsolat megszakadt. De ellenőrzést követően továbbment, majd ha végre elindult a film, akkor már nem akadt meg.

Azóta változott egy pár dolog, újrakábeleztem a helyiséget (mert gyanús volt, hogy nem tökéletes az összeköttetés), valamint a Tronsmart-ot lecseréltem egy Minix Neo X8-H Plus-ra (ebben S812-H proci van és gigabit LAN). Ez még egyenéőre nincs rootolva, és LAN-on ezen sem megy rendesen a dolog, a Kapcsolat szakadozik.

Wifi-n keresztül viszont tökéletesen müxik a progi, mind ezzel, mind a tabletemen, nincs kapcsolat szakadás. Egyszóval Te esetleg nem Ethernet-en kötötted össze, mert úgy valszeg megmaradnak a problémák, vagy trükközni kell a fent leírt módszerekkel...

(#1077) Knobber válasza remex (#1076) üzenetére


Knobber
aktív tag

Wifin használom, a kapcsolat egyáltalán nem szakad meg. Az akadást nem úgy értem hogy megakad, és bufferel hanem úgy hogy megy a film és apró "laggok" vannak benne. Nagyon apróak, de ahhoz pont elég hogy már a mozgások nem folyamatlagosak. Lehet a video feldolgozásban van valami ludas, nem tudom.

Youtube: Knobber

(#1078) Lifeforce


Lifeforce
őstag

A mostani hétvégémnek is annyi, na nem miattatok, hanem a playa cserém miatt.
Közzé teszem az én firmwaremat, én így használom, tehát a bugokon kívül a sírást tessék mellőzni...

Minix Neo X8 Plus Custom XBMC Edition by Lifeforce
- Ki van kapálva az összes letölthető google alkalmazás, és felesleges programok.
- Processzor sebessége 1280-1920 közöttire állítva
- Launcherek kipakolva
- XBMC launcherre programozva
- XBMC felülete átszabva egy kicsit, és a Neo X8 Pro-hoz igazítva.
- Kikapcsoló gomb és a kedvencek kiszedve, RSS feed elvékonyítva
- Kikapcsolás funkció a menübe téve, azonnali kiválasztással, és almenükkel.
- Kikapcsolás funkciók átprogramozva: Kikapcsolás (ez a funkció eddig nem működött soha android alatt), Időzített kikapcsolás (eddig egyik androidos verzióban sem működött), Időzített kikapcsolás megállítása, és végül az újra indítás.
- Game vezérlők (XBOX, PS, Joy) bele integrálva
- Root (szervizben futtatva)
- Egyéb finomhangolások

Szokásos SD kártyás formátum...:
Letölt, 1x kicsomagol, a könyvtárban lévő 3 fájlt átmásolod az SD kártya gyökerébe, bekapcsló gomb + 5 másodperc recovery gomb megnyomásával indítod a frissítést.
És a figyelmeztetés:
Ez a rom Kizárólag a Minix Neo X8 Plus készülékhez való, csak arra töltsd rá, különben tégla lesz a készülékedből!

Innen töltheted le:
Minix Neo X8 Plus Custom XBMC edition (Kodi rc3)
Ellenőrző fájl

[ Szerkesztve ]

(#1079) remex válasza Lifeforce (#1078) üzenetére


remex
tag

Bár minden kívánságom így teljesülne!
Köszönöm!
Mindjárt kipróbálom!

(#1080) remex válasza Lifeforce (#1078) üzenetére


remex
tag

A ROM tökéletesen működik! Kösz Lifeforce! :C

:))

*Megj:
Én azért csak felraktam rá egy Nova Launchert is a megszokott képernyő kedvéért :)

(#1081) Knobber válasza remex (#1076) üzenetére


Knobber
aktív tag

Wifin kötöttem össze, ethernettel is kipróbáltam úgy nekem sem indul az HBO GO.
Meg tudod nézni hogy a legújabb update is (2014. december 10.-es) jól fut-e wifin?
Nem tudom miért laggol (illetve miért vannak mikro-akadások) a filmlejátszában, a net elég gyors, gépen tökéletesen meg a GO. Olyan mintha nem renderelne le minden képkockát, szimplán olyan hogy nem sima a videolejátszás (micro stuttering), a hang tökéletes hozzá.
Érdekesség viszont hogy bezzeg a DTS 1080p filmeket pedig tudom a boxal streamelni akár p2p-ről is. Ott zéró akadás.
Én a Hardweres gyorsításra gyanakszom, vagy egyéb dologra elsősorban.

Youtube: Knobber

(#1082) attila_78


attila_78
csendes tag

Arra tud valaki megoldást, hogy játékokat hogy lehet irányítani egy ilyen s802 kütyün? A légegérrel nem megy. Esetleg okostelefont használni kontrollerként? Én egyik app-al se jártam sikerrel.... :F
előre is köszi, ha valaki tud infót!

(#1083) tutka56


tutka56
újonc

Végül kellett venni Full Hd TV-t a szoftver fissített M8
nem jött össze a HDMI-DVI átalakítóval és öreg Samsuggal :W

(#1084) interstate76 válasza attila_78 (#1082) üzenetére


interstate76
addikt

Ezzel tudod irányítani.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1085) remex válasza attila_78 (#1082) üzenetére


remex
tag

Szerintem a Droidmote programcsaládnál jobb nincs az androidos kütyük irányítására.
A lejátszóra telepítendó Server program ugyan nem ingyenes, de bőven megéri az árát (ehhez root kell).
Kétujjas nagyítás, mikrofon funkció és minden egyéb irányítás tökéletesen működik rajta, sőt a játékokhoz is remek irányítási lehetőségeket kínál a progi egy kiegészítő segítségével.
Próbáld ki!

(#1086) remex válasza tutka56 (#1083) üzenetére


remex
tag

Ne sírj tutka56!
Ha nem vernéd minden hozzászólás után a falba a fejed talán nem fájna annyira :)

[ Szerkesztve ]

(#1087) thenameless válasza Lifeforce (#1075) üzenetére


thenameless
tag

Respekt érte!

:R

Szépen teljesít egyenlőre :)

(#1088) mati12


mati12
senior tag

Tegnap megjött a Minix Neo X8 készülékem és szeretnék hozzá vásárolni egy klaviatúrás air mouse-t. Ezt a két eszközt néztem idáig: [link] [link] de igazából nem tudok dönteni. Ha esetleg ezekkel kapcsolatban valakinek lenne pro és kontra véleménye az megoszthatná velem. Előre is Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1089) thenameless válasza mati12 (#1088) üzenetére


thenameless
tag

Mele F10! Egy ismerősömnek rendeltem egyszer, pár napig kipróbáltam, nekem tetszett, szépen és pontosan lehet használni. Jó cucc! :R

(#1090) remex válasza mati12 (#1088) üzenetére


remex
tag

Nekem van Mele F10 Pro-m ami ugyan jó kis készülék, de bosszantó, hogy pl. a be és kikapcsolás nem működik vele.

Minix Neo-hoz szerintem a legérdemesebb lenne egy Minix A2-re beruháznod (ha mindenképp kell a billentyűzet is), az Amazon-on az sem sokkal drágább, mint pl. a Mele F10 Pro...
Mindazonáltal létezik már MELE F10 Deluxe is, amin úgy tudom, hogy már programozható az infra, esetleg azt is érdemes lehet megnézni.

Én az F10 Pro-t először a Tronsmart-hoz használtam, de annál pl. a hangkimenetre is rátelepedett ezért csak plusz segédprogrammal (pl. Soundabout) működött rendesen. Valamint bosszantó volt amit fentebb írtam, hogy a be és kikapcsoláshoz vagy szaladgálnom kellett a kütyühöz, vagy elő kellett vennem a gyári távirányítóját.

Amióta lecseréltem Minix Neo X8-H Plus-ra azóta a Mele F10 Pro-t nem is nagyon használom, elég nekem a Minix-hez kapott M1 légegér, amin ugyan nincs billentyűzet, de ha egyéb irányítási funkciókra vágyom akkor a Droidmote alkalmazáson keresztül telefonnal vagy tablettel irányítgathatom kedvemre a kütyüt.

[ Szerkesztve ]

(#1091) sityuka80


sityuka80
tag

A két usb porton kívül ha még szeretnék rá azt hub-bal megoldhatom?
Köszönettel.

(#1092) #79335424 válasza sityuka80 (#1091) üzenetére


#79335424
törölt tag

Persze. De a nagyobb áramigényű eszközökhöz (pl. HDD -s külső tár) aktív (tápos) HUB kell.

(#1093) mati12 válasza remex (#1090) üzenetére


mati12
senior tag

Köszi.Akkor egyenlőre nálam is marad az M1 és Droidmote combo.

(#1094) #79335424


#79335424
törölt tag

Lifeforce -tól kaptam egy M8 -at. Ezúton is nagyon szépen köszönöm a megtisztelő lehetőséget!!! :R
Ezt még a Measy -ről írom. Megcsináltam a mentéseket a belakáshoz. Van Titanium is, de csak legvégső esetre. Play -ről szeretnék telepíteni, majd az alkalmazások saját, külső mentéseit visszaállítani (már amelyiknél van ilyen lehetőség. Szerencsére a bonyolultabbaknál van). Indul a teszt.

(#1095) sityuka80 válasza #79335424 (#1092) üzenetére


sityuka80
tag

Köszönöm válaszod.
A saját usb-hez csatlakozott hdd-t illetve külső tárat elbírja?

[ Szerkesztve ]

(#1096) #79335424 válasza sityuka80 (#1095) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nézegettem az M8 használatiját. Abban 1,5A -t ír a portokra, de sztem az nettó hülyeség. Én biztosan nem akasztanék rá így egy HDD -t. Nekem már szállt el vinyóm elégtelen tápellátás miatt.

Lifeforce:
A Tesco -s, 16" -os TV - n nyomom, mert nincs kép DVI -n. Még próbálkozom. Kikapcsoltam a HDMI auto felismerést, hátha a manuális képbeállítással sikerül vmit összehozni.

(#1097) csemberlen


csemberlen
őstag

.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1098) #79335424


#79335424
törölt tag

Lifeforce:

Privire: akkor pláne köszönöm! Sajnos, nem boldogulok ezzel a képkimenet dologgal. A CIFS sem működik, de arra talán lesz megoldás. Úgy tűnik, hogy az emulált tárhely, mint csatolási pont, nem tetszik a CIFS - nek. Nincs vmi ötleted erre a képkimenetre? 1920x1080 a monitor.

[ Szerkesztve ]

(#1099) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Az Amlogic S802 processzoros készülékek kozott van olyan stick szeru kivitel, mint a regi RK-sak kozott? Minden keppen valami kulso wifi antennas cucc kene, ami lehetoleg bele fer 4x8 cm-be, es van ra Linux. Headless masina lenne...
Elore is kosz a segitseget. / Tomi

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1100) Zol77 válasza tvamos (#1099) üzenetére


Zol77
aktív tag

A CPU-t leszámítva, egy ilyenről tudok,de abban RK3288 van. Ugoos UM3. Kicsi (106.5 x 57 x 18mm),külső antennás,és tud dualbootot,vagy csak droidot,vagy csak linuxot. video . Van még UT3 tipusú is,de az már nagyobb méretű.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.