Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) wum


wum
csendes tag

Tegnap jutottam egy M8S-hez.
Erősen meglepő dolgokat tapasztaltam:
- A weboldalon található fotó alapján azt hittem, antennát is fogok kapni a dobozhoz. Nem így lett.
- Az antutu pontszám nagyon érdekelt, de nincs. Ugyanis Antutu sincs. Mint ahogy rengeteg program nem érhető el a Google Play-ből. Az Antutu-n kívül a Speedtest.net appja, az ingyenes frodo C64 emulátor, quick reboot, de még a saját magam által készített és feltöltött appok sem, amik pedig nem hardverfüggőek, mivel direkt úgy készültek, hogy minél több eszközön elfussanak (pl.: 5x5, vagy Kavics Memory).
Arra gondoltam, a processzor lehet a hibás, de ha a NEO-ra az itteni bejegyzések szerint van antutu, pedig ilyen (vagy csak majdnem ilyen?) processzora van, akkor végképp nincs ötletem, miért nem érhető el rengeteg app a play-ből. Erre bárkinek bármi tippje? Egyedi rommal működne a teljes play?

- Stabilitás. Alapvetően jó és gyors, de néha nagyon belassul. Az XBMC a fél nap alatt egyszer már úgy lefagyott, hogy csak Ctrl+Alt+Del segített.
- Videólejátszás: Az S8xx processzorokról azt állítja az XBMC, hogy minden kódolást kezel rajta. Ennek ellenére a Youtube-on már találtam olyan videót, amit nem tudott az XBMC lejátszani.
Az XBMC alatt max 720-ban tud Youtube videót lejátszani, ha engedélyezem az 1080-at, akkor is.
- Az XBMC-hez nem tudok egyetlen klienssel sem felcsatlakozni, egyedül böngészőből. A régi, lassú TV box-omhoz is nehéz volt csatlakozni, de azt a sebesség számlájára írtam. Itt azonban egyáltalán nem tudnak kapcsolódni az androidos kliensek (Yast, XBMC Remote, Xmote, ...).
- 3D-s videót egyelőre nem tudtam vele 3D-ben lejátszani. Sem XBMC-vel, sem más videó lejátszóval. Képes erre egyáltalán a doboz? A HDMI 1.4 specifikáció szerint képes lenne.
- Az online update hibaüzenettel áll le, mintha nem lenne jól megadva az update hely címe.

Hát, elsőre ennyit. Ha ezek közül bármelyik problémának van megoldása, csak én nem vagyok még elég jártas a dologban, azzal örömmel megismerkednék.

(#1502) spiritex válasza Lifeforce (#1500) üzenetére


spiritex
veterán

Okok, nem türelmetlenkedem.

Az nem világos nekem, hogy a végleges rom miben fog eltérni a 18-án (#1418)-ban kirakott (de azóta leszedett) 150118-tól, a megoldott cifs mountolásban?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1503) herdsman12 válasza wum (#1501) üzenetére


herdsman12
őstag

Sajna az áramos boltban elcserélték a fényképet (kb, mint itt), a gyártó honlapján jó kép van, és ezen nincs antenna.
Az elmúlt napokban olvasható némi magyarázat arról, hogy mi a helyzet a play áruházzal, de nem tragikus a kérdés, mert letölhető minden alkalmazás. Vannak spec letöltő appok, de böngészővel is megoldható.
Play áruházban megkeresed az alkalmazást, a kimásolt linkjét beilleszted itt vagy másik hasonló oldalon, letöltöd és telepíted.
Nekem M8C-m van, a gyári ROM nem volt fényes, de működött. Azóta Lifeforce készíti a javított ROM-ot, ez biztos jó lesz.
Youtube 1080-as videókra eddig nem figyeltem, majd megnézem.

(#1504) Lifeforce válasza spiritex (#1502) üzenetére


Lifeforce
őstag

Vannak olyan frissítések amit integrálnom kell és nem egyszű a csere, a programok meg csak bele voltak hányva tesztelésre.
(md5 checksumot kér a programoktól amikor feltelepíted őket), magyarán a teszt rom nem alkalmas hosszú távra, mert nem biztonságos.

[ Szerkesztve ]

(#1505) Lifeforce válasza wum (#1501) üzenetére


Lifeforce
őstag

Kicsit nagyon csúszok vele most már, de sajnos nem egyszerű az életem mostanában. (magánéleti problémák)
Igyekszem a romokkal, az meg fogja oldani a problémáidat.

(#1506) spiritex válasza Lifeforce (#1504) üzenetére


spiritex
veterán

Ok, köszi!

Tegnap észrevettem egy olyan hibát a TVGO-val, hogy csak az első 10-12 adót mutatja, és nem enged lefelé görgetni, magyarul csak akkor érhetők el a lentebb lévő adók, ha kedvenc-nek jelöljük őket, majd bekapcsoljuk, hogy a TV-Műsort azok szerint rendezze. Persze ilyenkor is csak 10-12 kedvenc adót mutat, így ha hozzá szeretnénk férni új adókhoz, akkor először ki kell venni a <3 jelet bizonyos adók mellől és odatenni az újak mellé.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1507) Lifeforce válasza spiritex (#1506) üzenetére


Lifeforce
őstag

Naaaa haladok.
Cifs és ext2,3,4 modul aktív, mountolja is, látszik is, majdnem minden rendben vele.
Majdnem...
A sciptem nem indul el automatikusan.
Bob sem teszteli az ini.d támogatást, és a script is hasonlóan működik, ám most azzal van valami :D
De ha készen lesz, akkor sokan fognak neki örülni :) (Kodival tesztelve, látja és játszik a cifs-ről)

(#1508) géeles válasza spiritex (#1506) üzenetére


géeles
aktív tag

Görgetni nem görget, de fogd meg bal gombbal és told felfelé.....
:C

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#1509) #79335424 válasza Lifeforce (#1507) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bocs a különcködésért, de én megkaphatnám így? Majd a Robot elindítja nekem úgy, ahogy szeretném. Azt hiszem, linkeltem korábban azt a freaktabos hsz. -t, amiben írták a parancssoros cifs mountot. Kicsit lejjebb a topikban van egy script minta, ami ki lett egészítve azzal, hogy kivárja a hálózati kapcsolat felépülését, mert ha előbb futna le a script, abból error lenne.

(#1510) Lifeforce válasza #79335424 (#1509) üzenetére


Lifeforce
őstag

Az a baj, hogy kernel függő a parancssor :)
Így azt a scriptet kéne átírni.
Viszont így nem csak cifs-t lehet csatolni, hanem ext particiokat is.
Én erre azt szoktam kitalálni, hogy sleep 30 :)
30 másodperc alatt pedig simán felépül egy kapcsolat.

(#1511) #79335424 válasza Lifeforce (#1510) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem általánosan alkalmazható módon is meg lehetne határozni. Bármilyen hálózati csatolás alapfeltétele maga a konfigolt hálózati kapcsolat. A Robotban több lehetőség is van ennek azonosítására. Pl. van "hálózati kapcsolat létrejött", vagy. "időbeállítás megváltozott" esemény. MiniPC -knél az időbeállítás minden indulásnál megváltozik, amint létrejön a hálózati kapcsolat. A Robot az Android dokumentáció alapján lett fejlesztve, tehát ezeket az infókat "hivatalos úton", a rendszertől kéri le. De talán kernel szinten is van rá általánosan használható módszer. Érvényes IP nélkül nincs hálózati kapcsolat. Az meg úgy tudom, hogy lekérdezhető általános paranccsal. Úgy emlékszem, hogy a rendszer logban láttam IP változásra utaló sorokat.

(#1512) wum válasza herdsman12 (#1503) üzenetére


wum
csendes tag

A legegyszerűbbnek az tűnt, ha átírom a készülékazonosítót, és így a play majd engedi letölteni az antutu-t (is). A Market Helper app ezt meg is tette, és biztosított róla, hogy vissza is tudja állítani.
Az antutu elkezdett települni, de 942 (asszem) hibával leállt.
Reboot.
Azóta nem indul a dobozka.
Valakinek valahol egy gyári M8S image-e? Találtam egyet, de az úgy tűnik, S802-es processzorra van, mert fagy a recovery. :( Vagy gáz, ha az SD kártyán más is van a két fájlon kívül? (A talált zip-ben 2 fájl volt, nem 3.)

[ Szerkesztve ]

(#1513) wum válasza wum (#1512) üzenetére


wum
csendes tag

Közben megtaláltam a gyári firmware-t. Szépen megy is vele! :)
Ha valakinek hozzám hasonló módon szüksége lenne rá:
M8S S812

(#1514) herdsman12 válasza wum (#1512) üzenetére


herdsman12
őstag

Én kipróbált megoldást javasoltam.
Most jobban működik, mint eredeti állapotában vagy ua?
Pár könyvtár filmekkel meg letöltött apk-al volt nálam is, felment a ROM simán.

(#1515) wum válasza herdsman12 (#1514) üzenetére


wum
csendes tag

Igen, tudom, hogy nem a javasolt úton haladtam, de nem fogom úgy használni hosszú távon, ez biztos, emiatt kerestem olyan megoldást, ami számomra is elfogadható. Már az sokat segített, hogy megértettem, mi a baj, hogy nem a géppel van gond, csak az eszközazonosítással.
Megpróbáltam egyébként szerezni egy antutu apk fájlt, sikerült is, mégsem telepítette. Azt mondta, szintaktikai hiba. Ha egy működő antutu apk linket tudna valaki adni, azt azért megpróbálnám lefuttatni így is.
Ez a ROM teljesen ugyanaz, mint ami rajta volt. Még az a billentyűzethiba is benne van, hogy a képernyőre beúszó billentyűzet első használatakor kötelezően kínai módban működik.
XBMC továbbra sem vezérelhető távolról, bár most a YAST már legalább detektálta, a host-ot, igaz, kapcsolódni még mindig nem bír.
Az OTA Update oka is kiderült: a system/build.prop fájlban egyszerűen nincs benne az update url.
Ha valaki meg tudná mondani, honnan lehet ilyen url-t szerezni, csak be kéne tenni, és talán mehetne a frissítés is.

[ Szerkesztve ]

(#1516) Lifeforce válasza wum (#1515) üzenetére


Lifeforce
őstag

Nincs ota beüzemelve, ez nem brand készülék, hanem OEM.
Ezért nincs a T-R42 és a hasonló szériákra, mert ezek oem készülékek.
A gyári romokkal sok probléma van, nem tudom mennyire olvastál vissza, de inaktív az egyik mag, a lan sebessége defaulton 20mbit (jó esetben), a kezdeti processzor sebessége 96Mhz...
Folytassam? :D

És a lényeg... működnek a fejlesztéseim, igen, a cifs is Somatom barátom :DD szóval lassan megindul a sorozat gyártás :D

[ Szerkesztve ]

(#1517) an0ny válasza Lifeforce (#1516) üzenetére


an0ny
tag

már nagyon várjuk! :C :C :C
:R :R :R
minix x8h plus

(#1518) wum válasza Lifeforce (#1516) üzenetére


wum
csendes tag

Akkor, ha jól értem, egy ilyen doboz igazából csak egy normális rommal használható érdemben, a romot pedig éppen most készíted. Az általad készített romban menni fog a play áruház rendesen, vagy az is brand függő, és OEM-ben ugyanúgy nem várható, mint az update?

(#1519) spiritex válasza Lifeforce (#1516) üzenetére


spiritex
veterán

:R a fáradozásért.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1520) Lifeforce válasza wum (#1518) üzenetére


Lifeforce
őstag

Teljesen jól érted.
Természetesen a google play áruház tökéletesen működik benne, de hamisítva van a készülék ID (kérésre)

(#1521) wum válasza Lifeforce (#1520) üzenetére


wum
csendes tag

Közben megfogadtam a következő tanácsodat is, és olvasom vissza a fórumot, hogy képben legyek, amiről már beszéltetek.
Az egyik ilyen a Google Play áruháza, amin feszegetitek, hogy mi futhat, meg mi nem, és minek mi a kockázata.
Én azt értem, hogy ha egy program futását a Google nem tudja garantálni, akkor inkább nem teszi elérhetővé. A baj csak az ezzel, hogy az a program, amit én írtam, és tudom, hogy milyen igényei vannak, az sem érhető el a play-ből. De nem azért, mert ezen a készüléken nem menne, hanem mert nem tudom, miért.
A hamisítás egy jó megoldás lehet, de nem értem, miért van rá szükség? Miért ítéli úgy a Google, hogy ez az eszköz nem tudja lefuttatni az én alkalmazásomat? Valami díjat kellene fizetni a Google-nek, hogy hitelesítse az eszközt, és egy OEM-nél ezt nem fizetik meg? Vagy mi áll igazából az inkompatibilitás hátterében?

(#1522) herdsman12 válasza wum (#1521) üzenetére


herdsman12
őstag

Dícséretes, hogy tanulsz androidul, de, ha ezekkel a komoly kérdésekkel Lifeforce-t nyaggatod, akkor soha nem lesznek készen a ROM-ok.
A Playen nem elérhető alkalmazásodról a Google cég pontosabb infót adna, gondolom vannak elérhető doksik a kérdésről.

(#1523) #79335424 válasza wum (#1521) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pl. gyakori probléma, hogy egy alkalmazás nem minden activity -jének van landscape definíciója (beleértve a betöltőképet is). Lásd Speedtest, vagy Port.hu.

[ Szerkesztve ]

(#1524) wum válasza herdsman12 (#1522) üzenetére


wum
csendes tag

A play-en elérhető az alkalmazásom, csak az M8*-on lévő play-en nem.

(#1525) wum válasza #79335424 (#1523) üzenetére


wum
csendes tag

És akkor egy hamisított azonosítóval fekve fog megjelenni a speedtest?
Pontosan mit kell módosítani az azonosító hamisításhoz? Egyes leírások csak a build.prop azonosítókat írják, mások szerint valami kulcsot is. Még nem találtam erről pontos leírást, ami működött is volna nekem.

(#1526) #79335424 válasza wum (#1525) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem. Az állót erőszakolja meg. De az újabb kütyükön (romokon) már van képforgatás opció, csak sanszos, hogy ezt a Google nem tudja.. Délután/este el tudom küldeni az én build.propomat (Finless rom). A Play szerint Nexus10 -em van. :)

(#1527) herdsman12 válasza wum (#1524) üzenetére


herdsman12
őstag

passz

[ Szerkesztve ]

(#1528) spiritex válasza #79335424 (#1523) üzenetére


spiritex
veterán

Legutóbb jobban szemügyre vettem a TM8C vs Play kérdést, és semmit, értsd ez alatt hogy tényleg semmit nem talált kompatibilisnek a megnézettek közül: Angry Birds egyik változata sem, Bad Piggies, Hot Donut, Firefox, Rising Star, Virtuózok, ...
Na jó egy akadt, ami felment volna, az MX Player.
Tudom, hogy készül az új rom, nem is idegeskedek emiatt, csak tényleg érdekes számomra is, hogy miért lehet ez... Persze tudom, hogy nincs érintőképernyő, aktív menü, stb., de akkor is.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1529) wum válasza #79335424 (#1526) üzenetére


wum
csendes tag

Megköszönöm, ha elküldöd a Finless féle build.prop-ot! Kérhetem az eredeti prop-ot is (ha jól értettem, van ilyen is), hogy lássam, mi a különbség a kettő között?

(#1530) wum válasza spiritex (#1528) üzenetére


wum
csendes tag

A play-ban megjelenés már csak azért is érdekes, mert egy pár éves lassú és labilis ATAB TV BOX-on is rendesen ment a play ...

(#1531) #79335424 válasza spiritex (#1528) üzenetére


#79335424
törölt tag

Most erre mit írjak? Néhány év alatt összegyűlt párszáz alkalmazás Titanium mentésekkel, úgyhogy nem dőlök a kardomba, ha vmi nem megy Play -ről. Meg vannak alternatív lehetőségek is.

(#1532) spiritex válasza #79335424 (#1531) üzenetére


spiritex
veterán

Persze, nincs is ezzel semmi gond, mondom, csak érdekes.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1533) wum


wum
csendes tag

Ez a play probléma csak az M8* szériát érinti, vagy a Neo X8-H Plus-t is?

(#1534) #79335424 válasza wum (#1533) üzenetére


#79335424
törölt tag

Már pár éve, a 3066 -osokon is így ment. A Finlesseket SGS2 -ként látta. A 3188 -asokat SGS3 -ként. Most meg már Nexus10. Fejlődik az Android. :)

(#1535) Lifeforce válasza wum (#1533) üzenetére


Lifeforce
őstag

Ez a probléma csak az OEM készülékeknél áll fent.
Szerintem poénból teszek majd egy próbát, mi van akkor ha törlöm a készülék ID-t? :D
A minix nem oem, ezért ott nem áll fent ez a probléma.
Ez lett egyébként az m8 készülék azonosítója is :D

[ Szerkesztve ]

(#1536) wum


wum
csendes tag

Sikerült Antutu-t telepítenem! (Nehéz szülés volt.) Akkor álljon itt egy TM8S S812 antutu pontszáma: 31027.

Multitask: 4854
Runtime: 1860
CPU Integer: 2424
Cpu float-point: 2760
Single-thread integer: 1786
Single-thread float-point: 1530
RAM Operation: 2282
RAM Speed: 2544
2D graphics: 1374
3D graphics: [1920x1080] 8343
Storage I/O: 645
Database I/O: 625

Azt mondjátok, hogy ezt csak 3 maggal teljesítette? Ha be lesz kapcsolva a 4. mag, akkor ennél is gyorsabb lesz?

[ Szerkesztve ]

(#1537) Lifeforce válasza wum (#1536) üzenetére


Lifeforce
őstag

Life féle rommal, TM8 S802 antutu pontszáma: 31261.

Multitask: 4911
Runtime: 11972
CPU Integer: 2438
Cpu float-point: 2696
Single-thread integer: 1802
Single-thread float-point: 1533
RAM Operation: 2258
RAM Speed: 2332
2D graphics: 1650
3D graphics: [1920x1080] 8373
Storage I/O: 576
Database I/O: 620

(#1538) wum válasza Lifeforce (#1537) üzenetére


wum
csendes tag

Ha jól értelmezem, ez azt jelenti, hogy - legalábbis az antutu - mind a 4 magot használta.

(#1539) géeles válasza wum (#1536) üzenetére


géeles
aktív tag

Ez meg egy 802...


:U

[ Szerkesztve ]

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#1540) Lifeforce válasza wum (#1538) üzenetére


Lifeforce
őstag

Ha volt benne olyan processz, akkor igen.
De ez s802, igaz nem nagyon van különbség.

[ Szerkesztve ]

(#1541) Lifeforce válasza géeles (#1539) üzenetére


Lifeforce
őstag

ezt sajna nem látom :(

(#1542) géeles válasza Lifeforce (#1541) üzenetére


géeles
aktív tag

[link]

[ Szerkesztve ]

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#1543) wum válasza Lifeforce (#1541) üzenetére


wum
csendes tag

Látni én sem látom, de ha a Te romod már 4 magot használ, és közel azonos a sebessége, akkor valószínű, hogy az antutu az M8S-en is 4 magot használt. Gondolom, az S802 és az S812 között nincs 25% sebességkülönbség.

(#1544) Lifeforce válasza wum (#1543) üzenetére


Lifeforce
őstag

Ha csak nem az én romomat használtad, nem hiszem.
Sőt, biztosan nem.
Ha azt hiszed, hogy a magok aktiválásával nyersz 25%, akkor rosszul gondolod.
Csak olyan alkalmazásoknál ér el teljesítmény növekedést, amik kihasználják, de ott sem 25%-ot.
Ez egy első generációs M8 amin lefuttattam a tesztet. :)

(#1545) wum válasza Lifeforce (#1544) üzenetére


wum
csendes tag

Én most gyári romot használok.
Az android, mivel teljesítmény tesz, akár minden magot is használhat - nem tudom, hogyan van megírva.
Ha így van, és az android szabja meg, hány magot érhet el, akkor ha nálam csak 3 mag menne, úgy kb 25% lenne a sebességkülönbség a magok között. Ezt én túl soknak érzem, amiből vagy az következik, hogy mind a 4 mag megy nálam, vagy az, hogy az antutu csak 1 magot tesztelt. Ez utóbbira utalhat az is, hogy csak Single-thread van a tesztben, multi-thread nincs. :(
De azért jó egy picit reménykedni ... :)

(#1546) wum


wum
csendes tag

Látott már valaki ilyen androidos készüléken 3D-s tévén valódi 3D-s képet? Ha letöltök egy 3D-s játékot, és bekapcsolom, hogy stereoscop módban adja a képet, csak a két félképet látom, nem a 3D-t. 3D-s videó sem 3D, ami pedig a TV-n magán az.
Van valakinek tapasztalata abban, hogy hogyan lehet életre lehelni a 3D-t egy ilyen dobozon?

(#1547) Lifeforce válasza wum (#1545) üzenetére


Lifeforce
őstag

Miután rájöttem, hogy csak 3 mag megy, szétszedtem az összes s8xxx romot, és egyikben sem aktív az egyik mag.
Am M8s-ben sem.

(#1548) Lifeforce válasza wum (#1546) üzenetére


Lifeforce
őstag

Én csak filmben próbáltam, XBMC-vel teljesen jó volt.

(#1549) wum válasza Lifeforce (#1548) üzenetére


wum
csendes tag

Ez lehet rom függő?
Én próbáltam XBMC-vel, MXPlayerrel, 3DVPlayer-rel, és Archos Video Player-rel. Ez utóbbi jelzi a filmnél, hogy 3D, és be lehet állítani, hogy milyen 3D, de automatán a jó típust ismeri fel ... csak éppen mégsem 3D.
Elképzelésem sincs, miért nem megy. Nem megy valami át a HDMI csatlakozón? 1.4-esnek elvileg tudnia kellene.

(#1550) wum válasza wum (#1549) üzenetére


wum
csendes tag

Döbbenetes tapasztalat: ha 3D lejátszás közben kihúzom a TV-ből a HDMI csatlakozót, majd visszadugom, akkor átvált 3D-be. De ha leáll, a lejátszás, akkor is 3D módban marad a TV. Ha megint kihúzom, majd megint vissza, visszaáll 2D módba ... ez nem tűnik túl egészségesnek ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.