Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) vlevi válasza laca.1 (#798) üzenetére


vlevi
nagyúr

A seetingsbox nevu alkalmazasz inditsd el, abban lehet bekapcsopni a statuszsort.

(#802) laca.1 válasza vlevi (#801) üzenetére


laca.1
aktív tag

köszi,tényleg ott volt a szemem előtt.
véletlenül nem lessz itt egy x8 tropic?

(#803) Lifeforce válasza kazan23 (#800) üzenetére


Lifeforce
őstag

Erről sokat írtam.
Az M8-nál a belső memória 8GB nem eMMC, amitől lasabb a készülék (nem érezhetően).
Nincs külső antenna, a proci pedig nem H-s (nincs hardveres dekódolás)
Az s89 már egy fokkal jobb minőség.
Hardveres kikapcsoló gomb, hardveres HDMI és USB védelem (Emiatt pont ma bocsájtják útjára a 2. verziós alaplapokkal szerelt kütyüket), 16gb eMMC, a proci az s89-H esetében H-s.
Az X8 esetében a minőséget fizeted meg.
Hasonló az s89-hez, de még jobb minőségű, nem csak csak a felhasznált anyag terén, de hardveresen is, beleértve a tápegységét is.
Külső antenna, és jobb szoftveres támogatottságot élvez.

(#804) laca.1


laca.1
aktív tag

Amúgy nekem az x8 simán viszi a hdd, így jó mert ha kikapcsolom a gépet a hdd is kikapcsol. Ha külső tápról kellene hajtani az gáz lenne mindig külön aramtalanitani a hdd.

(#805) vlevi válasza Lifeforce (#803) üzenetére


vlevi
nagyúr

"proci pedig nem H-s (nincs hardveres dekódolás)"
De ez csak a Dolby és DTS hangra vonatkozik, igaz? Geekbuyingon legalábbis ezt olvastam. Más kérdés, mi igaz abból, amit a kínaiak leírnak :)
Ehhez egy kis adalék, cnx-software oldalon próbálgaták az egyik rk3288-as gépet, 4K videóval. Nos, igen, képes dekódolni és lejátszani a 4K videót, és a kimenet is 4K felbontású, de valójában 1080p-ben rendereli az anyagot. Engem kísértetiesen emlékeztet az mk808-ra a dolog, ahol mindenütt az szerepelt, hogy 1080p videó player, és a képkimenetet is át lehetett állítani 1080p-re, de attól maga a kernel még 720p felbontásban csinált mindent, és az 1080 csak egy egyszerű felskálázás volt.

(#806) vlevi válasza laca.1 (#804) üzenetére


vlevi
nagyúr

"gáz lenne mindig külön aramtalanitani a hdd."
Ezt meg a 3.5"-s HDD-k tudják. Legalábbis a jobbfélék. Például Sharkoon rapid case USB3 házikó. Wagy a WD MyBook sorozat. Egyrészt, ha 10-15 percig nem történik adatforgalom, akkor leállítja a lemez forgását. Másik oldalról pedig, amikor az USB-ről nem kap jelet, akkor teljesen lekapcsol.
Igen, volt olyan HDD házam, ami ezt nem tudta, és engem is zavart, ezért lecseréltem. Sharkoonra.

(#807) laca.1


laca.1
aktív tag

amúgy proci alsó érték állításhoz nem lenne elég rootolni a kütyüt?aztán valami progival foljebb venni az értéket.nekem most azt írja a cpu-z hogy 24mhz-1.99ghz és ha nem nyúlok semmihez 96mhz ra le is megy. :B

(#808) Lifeforce válasza laca.1 (#807) üzenetére


Lifeforce
őstag

Sajnos erre nincs lehetőség, kernelben kell átírni.

(#809) Lifeforce válasza vlevi (#806) üzenetére


Lifeforce
őstag

Nem kell áramtalanítani.
Én is Sharkoont hdd házat használok, és leállítja őket.

(#810) laca.1 válasza Lifeforce (#808) üzenetére


laca.1
aktív tag

Akkor kell egy kernel, létezik már ilyen?

(#811) kazan23 válasza Lifeforce (#803) üzenetére


kazan23
aktív tag

Köszi akkor még egyszer!
Gondolom a "H" (hardveres dekódolás) csak a HDMI-nél - azaz a TV-re küldött hangnál - érdekes, mivel az optikai csatlakozón kimennek a bitek úgy, ahogy vannak és a tuner végzi a munkát. Így ez esetben irreleváns ez a plusz "tudás", ugye?

Kernel, 4K, 1080p, Hz... hmmm!
Hogy a fenébe van az, hogy (S89 és X8) 1080p-ig 50/60Hz van csak, 4K-nál viszont 24/25/30 Hz? Miért nem tudták/akarták beletenni az 1080p24-et? Ha a források arányát nézzük, a bluray(rip ;))-ek egyelőre azért messze túlmutatnak a 4K mozikon. :F

(#812) SharpSA


SharpSA
veterán

Tényleg hogy vannak ezek a felbontás / Hz értékek? Mi a sorrend a leggyengébbtől a legjobbig? Azaz melyikre érdemes állítani FHD képernyő esetén a készüléket?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#813) #79335424 válasza SharpSA (#812) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az a tuti, ha a képfrissítési frekvencia megegyezik a film képkockasebességével (fps, frame per sec.). Amerikában 110V 60Hz az elekromos hálózat. A katódsugárcsöves TV -k sorváltása ehhez igazodik. Ezért a szabvány is. Ezért van 30fps. Más helyeken (pl. nálunk) a 220V 50Hz a hálózat. Ezért van 25fps. 24fps -sel a mozifilmeket rögzítették. A katódsugárcső kihalásával jött a progresszív megjelenítés, aminél a képkockasebesség nem befolyásoló. A probléma az, hogy ha a megjelenítő képfrissítési frekvenciája magasabb, mint a megjelenítendő anyag képkockasebessége, akkor nem minden frissítéskor van friss megjeleníteni való. Ilyenkor beadja az előző képet. De ha nincs szinkronban, vagyis nem pont valamilyen többszöröse a frekvencia az fps -nek (pl. 25fps és 50Hz az szinkronban van. De 30fps és 50Hz már nem), akkor van baj, mert a videókártya már küldené a képet, de a megjelenítő nem tudja fogadni, viszont amikor fogadná, akkor nincs mit. A kártyának meg már az új képkockát dolgozná fel. Ilyenkor vminek dobnia kell a képkockát. Na, ekkor ugrik a kép.

(#814) SharpSA válasza #79335424 (#813) üzenetére


SharpSA
veterán

Tehát akkor nem feltétlen a legmagasabb érték a jó. Viszont akkor általánosságban melyik az? A Kodiban lehet állítani, hogy a filmnek megfelelő legyen a freki, kérdés hogy ez valójában is működik-e.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#815) #79335424 válasza SharpSA (#814) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha 24fps filmet nézel, akkor a lejátszó és a TV frissítési frekvenciáját egyaránt 24Hz -re kell állítani. Van, ami ezt automatikusan megteszi. Azért szokott lenni erre külön opció, mert nincs videószabványos többszöröse. Az eredeti mozigépek (ha jól emlékszem) 72fps -en játszották le a filmet úgy, hogy egy képkockát többször jelenítettek meg. Ezzel csökkentették vibrálást. De digitális rendszerben nem tudom, hogy van -e erre lehetőség. Sztem nincs. 25fps -nél 50Hz kell, 30fps -nél pedig 60Hz. Tehát a lejátszó és a megjelenítő is ezeken a frekvenciákon kell dolgozzon az ideális szinkronhoz. Az egy külön probléma, hogy a miniPC -knél az elsődleges rendszerkép a HDMI kimenet. (A Tabokon, vagy az MHL adapteres telókon nem közvetlenül a rendszerkép megy ki). Úgy tudom, hogy az Android nem képes OS szinten különböző frekvenciákon dolgozni. Ezért van a kernelben fix érték definiálva. Azt nem tudom, hogy ezt a problémát sikerült -e már valamilyen trükkel megkerülni.

(#816) kazan23 válasza SharpSA (#814) üzenetére


kazan23
aktív tag

Kérdés, hogy min nézed: tv, vagy projektor? Az utóbbiakból a "házimozis" változatok tudnak 60 és 24Hz-et általában, illetve 50Hz-et is... esetenként. Mivel a nyersanyag többnyire 23.976Hz-es mozifilm, vagy 25Hz-es PAL-sorozat, így azt kellene követni. Szóval mozifilmhez a 24p* a jó, 50/60Hz-en fahrtolásnál/svenkelésnél ugrást tapasztalhatsz, mint írta Somatom is. A legtöbb tv manapság tud 23.98 (23.976) / 24 / 25 / 29.97 / 30 / 50 / 59.94 / 60 Hz-et. A sorozatokat nézd 50Hz-en, hacsak nem NTSC, amit meg nézz 60Hz-en.
*A 24p vs. 23,976Hz kérdést pedig ne feszegessük ;)

(rég elkezdtem írni, kimentem visszajöttem, Somatom is megírta közben)

[ Szerkesztve ]

(#817) kazan23 válasza #79335424 (#815) üzenetére


kazan23
aktív tag

Azt nem tudom, hogy ezt a problémát sikerült -e már valamilyen trükkel megkerülni.

Pont ezen akadtam el én is, ha megy a 4k24p, akkor valamit csak kicsiholtak, nem?
Alább linkeltem két videót

(#818) #79335424 válasza kazan23 (#817) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem nem. Mivel 4k rendszerkimenet nincs, ezért sztem megkerülték a problémát mondjuk úgy, hogy külön kimeneten van a 4k és azon csak a médiatartalom megy ki, a rendszerkép nem. Mint az MHL -nél. Ha MHL adapterrel csatlakoztatom az SGS2 -őt, akkor a rendszerkép a kernelben fixen beállított 800x480 -ban megy ki (pontosabban 480x800, de ez egy másik ügy). De ha egy HD médiatartalmat küldök ki, akkor az HD -ban megy ki.
A másik, amire gondolok, hogy a 4K tartalmat nem 4K -ban dolgozza fel a rendszer, hanem a kimenetnél felskálázza. Kína ipara "mintha" alapú. Bármit képesek megtrükközni, hogy úgy nézzen ki, mint ha... :D

(#819) kazan23 válasza #79335424 (#818) üzenetére


kazan23
aktív tag

Akkor ez mégis jó hír (vlevi is említette az RK3288-ról)! :))
Eddig a 720p-t skálázták 1080p-re, ami manapság bunkóság, ugye. De most, hogy van natív 1080p, ki nem xarlya le a 4k-t? Amire kidobják a régi, valódi FILM-eket 4K-ban (pl. Spartacus 70mm-en), addigra sok minipc/mediaplayer kerül a kukába, persze ettől még bizonyára leforgatnak idén jópár UHD mozit, amiket jövőre bizonyára ki is adnak. De ez a "fejlődés" még pár évbe telik, gondolom.

(#820) #79335424 válasza kazan23 (#819) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha az én álláspontomra vagy kíváncsi, csak leírtam azt, amit tudok a szituról. De igazából torony magasan tojok az egészre. 3188 -on 720p -s kernelt használok, egy kezemen meg tudnám számolni, hogy hány filmem van HD -ben és nekem elég a sztereó kimenet. Egyszerűen nem érdekel annyira a filmnézés, hogy ettől komolyabb technikát vessek be. TV előfizetésem sincs, sőt, még antennám se. Net + TV-GO nagynéném T-Home kódjával. Ennyi. Főként böngészésre, fórumozásra használom a kütyüt, valamint új dolgok, új megoldások tesztelésére, amikkel nem szeretném teleszemetelni a telómat. Pl. az automatizálóm programozását is sokkal kényelmesebb miniPC -n csinálni, majd a kész parancsokat exportálni. Ha profi médialejátszást akarnék, akkor biztos nem ilyen eszközzel próbálkoznék. Ha viszont bevállalnám a mókolást, akkor biztos nem nyafognék, ha vmi nem megy. Mosolygok az olyanokon, akik nagyságrendekkel drágább eszközök képességeit remélik ilyen kütyüktől, ráadásul out of the box. 4K, meg 24Hz, meg n+1audió. Hát persze! Hiszem fiam, hiszem! Hogy ne hinném! :)

(#821) laca.1


laca.1
aktív tag

Még is van e valami megoldás akkor az én bajomra?az pedig a cpu alsó érték megváltoztatása.
Mind ezt úgy hogy semmi mást ne keljen nélkülöznöm,pl.maradna az 1080p 60hz.beállítás lehetőség.
Azt pedig magyarázza már el valaki hozzáértő hogy egy root után miért nem lehet egy programmal cput állítani úgy mint egy mobilon? :F

[ Szerkesztve ]

(#822) #79335424 válasza laca.1 (#821) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem fogja elmagyarázni, mert nem értenéd. Ha értenéd, akkor nem kérdeznéd. A kernel és a rom összedolgoznak. Ugyanez a baj 3188 -on a T -s procikkal. Előtte is kevés volt csak a custom kernel. Custom rom is kellett, ami kezelte a custom kernelt. De a T -nél a kernel nem úgy reagál a rom utasításaira, ahogy kéne. Minden a kernelen múlik. Ha nem teszi lehetővé OS szinten a szoftveres beavatkozást, akkor nincs az a program, amivel változtatni tudnál rajta.
De nem értem a problémádat. Ha az az ember ajánlja a lehetőséget, aki a garanciális problémádat kezelné, akkor hol a gond?

[ Szerkesztve ]

(#823) vlevi válasza #79335424 (#815) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Ha 24fps filmet nézel, akkor a lejátszó és a TV frissítési frekvenciáját egyaránt 24Hz -re kell állítani."
Hát, igen, PC-n a különböző médialejátszó alkalmazásokban (MPC-HC, XBMC, .... ) ez majdhogynem alapvető követelmény. Természetesen PC-n könnyebb egy videókártya felbontását, képfrissítését átállítani, mint egy droidos gépen, ahol ráadásul a hardware nem is ismeri a szükséges képfrissítést.
És szerintem (bár tapasztalatom nincs), de a dedikált médialejátszók (WD Live, Asos Oplay és társaira gondolok) szintén tudják ezt.
Csakhogy ezek a tv okosító droidos valamik (mondjuk kijelző nélküli táblagépek :D ) nincsenek felkészítve ezekre a funkciókra. Asszem, ezt párezerszer végigbeszéltük már. Tudnak videót lejátszani, de nem annyira részletekbe menően, mint egy médialejátszásra kitalált gép.

(#824) #79335424 válasza vlevi (#823) üzenetére


#79335424
törölt tag

Csalódottságot sugall a hsz. -ed. Pedig csak annyi történt, hogy spec. médialejátszót szerettél volna, ez viszont nem az. Én nem vártam tőle ilyet, ezért nem is vagyok csalódott. Kérdés, hogy a kütyü rossz, vagy Te voltál naív, amikor azt gondoltad, hogy ennyiért minden Android, NAS és médialejátszó funkciót megkapsz, célhardvernek megfelelő színvonalú szolgáltatásokkal.

(#825) interstate76 válasza vlevi (#823) üzenetére


interstate76
addikt

A megjelenítő frissítési frekvenciája lehet a lejátszóénak a többszöröse is, ez esetben képes plusz képkockákat beszúrni (persze csak akkor, ha tudja ezt a funkciót).

Azt hiszem, a dedikált médialejátszók közül sem mindegyik tudja a kadenciahelyes lejátszást, de ebben nem vagyok biztos. Ez a Mede8er MED600X3D tudja (sok minden más mellett), és ez az az összeg, amiért már olyan lejátszót kapsz, aminek a képét nézve a nagyon kényes ízlésű és éles szemű filmőrültek sem ráncolják a szemöldöküket, továbbá aminek gyakorlatilag nem tudsz olyan anyagot adni, amit nem játszik le. Ez az a szint, ami nem elvárható egy tizenakárhányezer Ft-os droidos mini pécétől, és amit sajnos a harmicakárhányezer Ft-osak sem fognak tudni, ahogy - nagy bánatomra - a tv-k beépített lejátszói sem (legalábbis ez az én jelenlegi konklúzióm médialejátszás témakörben az elmúlt hetek olvasgatásai alapján).

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#826) laca.1


laca.1
aktív tag

Én pont azért vettem az x8 hogy frankón HD filmezzek bongésszek de azért nem úgy alakulnak a dolgok ahogy én azt elképzeltem.Úgy hogy arra a döntésre jutottam hogy elállok a vételtől még meg tehetem.Amugy sajnálom mert teljesen hangtalan egyszerű,és nem fogyaszt.DE sok korlátba ütközök ami pc nél nincs.
Úgy hogy most őrlöm magam mit tegyek,maradjon vagy viszakozzak :F :U

(#827) #79335424 válasza interstate76 (#825) üzenetére


#79335424
törölt tag

Már megbocsáss, de ezt a vacakot minek reklámozod itt? Ennyiért biztos nem vennék egy ilyen szart, amit legfeljebb filmnézésre tudnék használni. Nem hogy GPlay nincs, de még wifi se! Hogy tudnék ezen automatizálót használni? Vagy Dolphin -t futtatni, ami szinkronban tartja a böngészőhasználatot a telómmal? Sőt, egyáltalán a böngészés hogy lenne (mondjuk flash videókkal)? Mi lesz az e-mail -jeimmel? Hogy tudnám ezt otthoni telefon helyett használni? Remélem, tudod, hogy kiknek a stílusát idéztem! :D

[ Szerkesztve ]

(#828) interstate76 válasza #79335424 (#827) üzenetére


interstate76
addikt

Azt már az első mondatnál tudtam, hogy nem a sajátod! :) Egyébként a médialejátszós topik lakói ekkora arcúak, vagy kikre gondoltál?

Amúgy (a viccet félretéve) tényleg tehettem volna OFF-ba a médiaplayeres részt.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#829) #79335424 válasza interstate76 (#828) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mondjuk úgy, hogy gyakran szaladtam bele ilyen fikaözönbe. Gondoltam, tolok egy kicsit én is, érzékeltetve, hogy léteznek más szempontok is. Nálad meg mertem tenni, mert gondoltam, hogy fogsz tudni olvasni a sorok között.

(#830) vlevi válasza #79335424 (#824) üzenetére


vlevi
nagyúr

Akkor félreértetted, amit írtam. Én egyáltalán nem akartam médialejátszót. Vagyishát, jó lenne, ha lenne, de az olcsóbbak azokból sem tökéletesek. Sőt, a drágábbak sem. Egy időben olvasgattam a Dune topicot, ott is sírtak mindíg valami miatt.
Volt (még megvan) mk808-am, pontosan tudtam mire számíthatok egy hasonló, de újabb készüléktől. Tulajdonképpen meg is kaptam, amit akartam. XBMC nagyon szépen megy, még a reszelések nélkül is, FullHD felbontáson sokkal szebb a kép, mint az mk808-on 720-ban, és a letöltögetés sokkal többet bír. Mk808-on hamar elértem arra a szintre, amikor már nem volt érdemes hozzányúlni, mert épphogy elbírta a 15-20 torrentet, ennek meg se kottyan.
Én nem vagyok olyan élesszemű, hogy nagyon zavarna a 24p hiánya.

[ Szerkesztve ]

(#831) interstate76 válasza #79335424 (#829) üzenetére


interstate76
addikt

Értelek, és nem véletlenül érzem magam ezerszer otthonosabban a mini pécés, mint néhány másik topikban.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#832) #79335424


#79335424
törölt tag

Remélem, olvassátok a 808 topikot is!

[ Szerkesztve ]

(#833) kazan23 válasza #79335424 (#832) üzenetére


kazan23
aktív tag

Huh srácok!
Én fyngtam és attól indult el a lavina, vagy már elindult és azt hiszem, hogy nekem sikerült ekkorát?
Szóval bocs, ha én voltam... de úgy érzem, hogy szinte mindenki félreérti a másikat.
1. ez egy S802 topic, ami egy soc, amit lassan a szagosradírba is beleforrasztanak,
2. a minipc és a mediaplayer fogalma nem hogy sosem volt deklarálva, de mára kibogozhatatlanul összefonódott.
3. akinek mediaplayere volt az elmúlt években, mind szerette volna, ha egy csipetnyit is minipécésebb lehetne
4. poppy, dune, stb kb 10% pluszt tudott (vagy annyit sem) 3-400%-os áron, aki ezt lexarta, megvette. Semmi gond.
5. én nem vettem, de adtam egy huszast egy (szinte) használható asus oplay mini plusért.
6. a legtöbb embernek ez több mint jó, a vhs után, párunknak böki a csőrét az a néhány bosszantó dolog.
7. megjelentek a mediaplayerként is elvben használható minipc-k (android tv box-ok), amik bőségesen kijavítják nekünk párunknak azokat a bosszantó hibákat, hiányosságokat (xbmc, böngésző, airplay, stb) sőt rengeteg pluszt is adnak... mint amit tud egy androidos telefon.
8. de beülünk az időgépbe és újra várunk egy standardot (1080p24+dts), amit évekkel ezelőtt a hétzenés karcórák is tudtak már egy maggal, párzás MHz-el, párzás mega rammal. Most meg itt röpködnek a 4-8 magok, a giga ramok és ezen kinlódunk.
Tudom, hogy az android nem erre volt kitalálva, de ez a múlt idő már rég elmúlt nem?
Nincs itt igényeskedés, fikázás, csak időnként némi csalódottság :U
Kiváncsi lennék arra a 4k24p-re, ha jól néz ki és mégsem igazi 24Hz... lexarom, mint Somatom! :DD

[ Szerkesztve ]

(#834) géeles válasza kazan23 (#833) üzenetére


géeles
aktív tag

:))

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#835) #79335424 válasza kazan23 (#833) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem félreérted. Nincs itt semmilyen ügy. Egyszerű értekezés, sztem teljesen kultúrált formában, ami egyébként is jellemző a miniPC -s topikokra. Legalábbis én így éltem meg.

(#836) otoaak


otoaak
tag

Van egy projektorom amit szeretnék beüzemelni filmezésre de jó lenne ha tv-t is lehetne nézni rajta. Van egy m8-am amit rá akarok tenni (az m8 helyére meg veszek egy olyant amiben H-s chip van) a projektoron van HDMI ezzel nincs is gond, a kérdés az, hogy ki tudom e rakni a koax kábelen érkező jelet android alól a hdmi-re valamilyen átalakítóval (usb cuccal, set-top boxal stb.) ?

Keresgélek már egy ideje de a legjobb találat eddig egy olyan androidos media player volt amiben van dvb-c tuner, viszont ez általam nem beazonosítható elemekből (proci, videókártya stb.) építkezik és ismerve az elterjedtebb cuccok nyűgjeit egy ilyen ismeretlen eszközt nem akarok bevállalni.

SG Note Pro P900

(#837) interstate76 válasza kazan23 (#833) üzenetére


interstate76
addikt

Nincs itt semmi probléma, olvasd újra úgy a hsz-eket, hogy maximum bratyizós csipkelődést látsz mögéjük, semmi többet - a legsegítőkészebb, legjobb hangulatú topikok között van az összes mini pc-s.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#838) interstate76 válasza otoaak (#836) üzenetére


interstate76
addikt

Milyen tv-előfizetésed van?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#839) kazan23 válasza interstate76 (#837) üzenetére


kazan23
aktív tag

Akkor csak én vagyok félreérthető, mert szerintem sincsen semmi probléma!
...na. persze a 24Hz-et kivéve :DD

(#840) interstate76 válasza kazan23 (#839) üzenetére


interstate76
addikt

:D

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#841) Lifeforce


Lifeforce
őstag

Ezt is megéltük emberek... :D
Minix úgy gondolta, az X7-esnek csinál egy "felújított" változatot, így lett a Minix Neo X6 :D
Egész jó az ára, olcsóbb mint az X7.
S805 procival.
Bár a proci képes kezelni a gigás lant, de sajnos csak 100-ast kapott.
29990-ért tudnám hozni ha érdekel valakit.
Illetve végre jön a Tronsmart Orion is, rendeltem 10db-ot tesztre.

[ Szerkesztve ]

(#842) Lifeforce


Lifeforce
őstag

Tronsmart Orion R28 Meta 43990 lesz
Tronsmart Orion R28 Pro 35990 lesz

(#843) Lifeforce válasza Lifeforce (#842) üzenetére


Lifeforce
őstag

Kicsit nagyon elnagyoltam, mert lehet megáll olyan 39990 és 32990 körül, de csak most szóltak, hogy van nekik raktáron :)

(#844) otoaak válasza interstate76 (#838) üzenetére


otoaak
tag

Kábel tv (Tarr kft.).

SG Note Pro P900

(#845) interstate76 válasza otoaak (#844) üzenetére


interstate76
addikt

Szerintem annak csak akkor fogod tudni projektoron nézni a képét, ha a stb-ot hdmi-vel, közvetlenül összekötöd vele, azaz én nem látok olyan módot, amellyel egy androidos eszközt közbe lehetne iktatni. De persze ettől még lehet, hogy megoldható.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#846) vlevi válasza Lifeforce (#841) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az az S805 az egy kicsit butított S802, igaz?

Kicsit Off, de a cnx-software oldalon felbukkant egy Allwinner A80-as "alaplap" is.
[link]
Usb3, Sata, izé, sok sok nyalánkság. És nem Mali GPU, hanem PowerVR GC6230

(#847) Zol77 válasza vlevi (#846) üzenetére


Zol77
aktív tag

A geeken is már lassan egy hónapja ott van az A80-as droid/linux dev board : [link]
Majd ha lesz dobozos,távirányítós box verzió ezzel a hw-el,akkor lehet érdekesebb lesz.
Bár szokás szerint ezzel is csak a gond van még : [link]

(#849) kazan23 válasza kazan23 (#848) üzenetére


kazan23
aktív tag

Uhh, kicsit megszaladt az egerem a linkeléssel, bocs!

Valaki tesztelte-e már maga, hogy mit is jelent a valóságban a HW-decode?
S802 vs. S802H? Vagyis még inkább az optikai passthrough-nál hallható zaj megszűnéséről hallanék szívesen.
(XBMC)

[ Szerkesztve ]

(#850) géeles válasza kazan23 (#849) üzenetére


géeles
aktív tag

Nálam semmi zaj nincsen, nem tudom mire gondolsz....
A hardveres dekódolás, csak annyit tesz, hogy tudnak olyan codecet csinálni, ami nem a proccesszort terheli egy plussz folyamattal, hanem egy dedikált hardvert bíz meg a feladattal (asszem).

:F

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.