Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) beers


beers
addikt

TWRP-t próbálta már valaki?

M&N

(#602) Lifeforce válasza beers (#601) üzenetére


Lifeforce
őstag

Én más eszközön próbáltam, szerintem eszement jó!

(#603) Lifeforce válasza géeles (#600) üzenetére


Lifeforce
őstag

Azért ajánlottam másik romot, mert a processzor megfelelő sebessége nincs beállítva a gyáriban.

[ Szerkesztve ]

(#604) beers válasza Lifeforce (#602) üzenetére


beers
addikt

A telefonomon nekem is az van, a kérdésem arra vonatkozott, hogy működik-e kifogástalanul ;)!

M&N

(#605) vlevi


vlevi
nagyúr

Bocsi, hogy OFF-olok, de a 3288-nak még nincs topicja, ezért ideírom, amit most találtam.
RK3288 hőmérsékletek. Rockchip RK3288 Temperature Testing and Antutu Benchmarks
Úgy néz ki elsőre, hogy aktív hűtés nélkül nem nagyon lesz ebből 1.6Ghz-nél gyorsabb példány, mert még 1.6Ghz-en is közel jár 70°-hoz. Igaz, megy, mint állat.

(#606) vlevi


vlevi
nagyúr

Ésakkor mégegy kérdés.
Ebben vajon mi az átverés? Mert 70 dodó egy Amlogic S802-s gépért nekem gyanús. Az 1Giga RAM miatt lehet? Vagy a 8G tárhely? Vagy ennyire lement az ára ezeknek a készülékeknek? Mert, ha igen, akkor beleruházok egybe.

CX-S806 Amlogic S802 Quad Core 2.0GHz Android 4.4 4K TV BOX HDMI HDD 1G/8G Player Support XBMC 1080P DLNA Miracast OTG

u.i.: Közben (elnézést a szófosásomért) úgylátszik az a +1G RAM ennyit jelent, huszonharmincvalahány dollárt. Mert ugyanitt a geekbuyingon az MXIII nevű készülék 1G RAM-al 70 dollár, , azonban a 2G memóriás változata már 100 körül van.

[ Szerkesztve ]

(#607) Lifeforce válasza vlevi (#606) üzenetére


Lifeforce
őstag

Az a különbség, hogy CS/MK modellhez van rom támogatás, noname készülékhez nincs.
A RAM pedig igen nagy úr egy ilyen készüléknél.
Szóval aki megveszi... :)
Egyébként az M8 hasonló áron van, nem is értem ki az aki merne kockáztatni egy 20-ast 2pénz különbségért.

(#608) vlevi válasza Lifeforce (#607) üzenetére


vlevi
nagyúr

Tudom, hogy hasonló áron van, azért is írtam, hogy közben rájöttem, az a +1G RAM az árkülönbözet oka, mert a 2gigás már 100 dollár a legolcsób típusból is.

(#609) vlevi


vlevi
nagyúr

Végre, valami ideillőt is tudok írni.

Az XBMC 14-es alpha 2 -ben már van 4K támogatás az S802-es eszközökhöz.
Kodi 14.0 “Helix” alpha 2

(#610) traiclos


traiclos
újonc

TM8 útmutató új vásárlóknak:

Nem feltétlen köztudott tulajdonságok:
Oem, 2A tápegység, Védelem nélküli HDMI és USB, Hálózati adb, Micron MLC NAND Flash Memory

Használatba vétel:
1. Kicsomagolod, kibontod, nézegeted, örülsz, _nem nyomkodod, nem teszteled_. Alap járaton egy hulladék a gyári firmware miatt. Nem akarsz elszomorodni. De tényleg!
2. SD kártya a doboz jobb oldalába bedug, fejjel lefelé, legalább 1gigás
3. Következő fájl letölt: http://www.220volt.hu/temp/upload/playa/m8/TM8_AP6330_20140605_Lifeforce.zip
4. A zip tartalmát az SD kártya gyökérkönyvtárába kitömörít (FAT/FAT32 fájlrendszer legyen az SD-n). (A zipben van még egy zip, azt már nem kell kitömöríteni! Tehát a zipből kitömörítesz 3 fájlt, közte egy zip-et az SD kártyára)
5.Ha számítógépen raktad rá az SD-re a cuccokat és nem közvetlen a készülékre töltötted le, akkor ebben a lépésben nincs teendő. egyébként SD kártyát fejjel lefelé bedugod az M8 jobb oldalába, kikapcsolt állapotban, lecsatlakoztatott tápnál.
6. Visszadugod a tápot, mialatt (már a visszadugás előtt benyomod) nyomvatartod a reset gombot, ami az A/V csatlakozásban (igen, tényleg oda dugták :D) van, tehát az A/V-ba bedugsz egy fogpiszkálót, nyomod a gombot, bedugod a tápot
7. Ha bejött a boot logo, elengeded, ha mindent jól csináltál, elindul egy system update
8. Ha kész, automatikusan újraindul a rendszer, bebootol, minden ok
9. Lehet nyomkodni
10. A gyors rendszer és a hálózaton működő xbmc most már alapnak fog tűnni, mert nem találkoztál a gyári fw-vel. Lifeforcenak lehet megköszönni, ha valakinek megszeretnéd, az ő érdeme a rom. :)

Az F10 pro felhasználóit kérdezném, hogy sikerült-e valakinek megoldania, hogy miközben a távirányító be van dugva, optikára küldje a hangot? Mert, ahogy nézem SoundAbouttal csak hdmi-re lehet küldeni. Amúgy katasztrofális a vezeték nélkül átküldött hang, de a legnagyobb gáz, hogy nagyon rossz és túlvezérelt a vezeték nélkül továbbított hang (windowson, androidon a lagg miatt még rosszabb). Ergo semmi értelme ennek a funkciónak.

XBMC és az XBMCTorrent, illetve a Stream felhasználóit kérdezném, hogy sikerült-e valakinek megoldania, talált-e olyan verziót, amivel rendesen működnek? XBMCTorrenttel egy film elindítható, de utána le kell állítani a teljes alkalmazást, mert egy másik film indítása után már csak hang van a háttérben, de kép nincs. Stream esetén még a menüig se jut el, csak feltelepül, de a videó menüben az addonoknál kiválasztva máris script errorral elszáll.

+1: Időzített rendszerleállító alkalmazás playben van esetleg? Ha igen, szánjatok meg egy névvel! :P

[ Szerkesztve ]

(#611) géeles


géeles
aktív tag

A MINIX 8amnak az antutu kevesebb pontot ad mint a mk908amnak...
A böngészés pedig határozottan gyorsabb. A minden toöbbi pedig talân egy picit simábban megy.
:D

[ Szerkesztve ]

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#612) petakpa1


petakpa1
őstag

Telekom TV-GO appját fel telepíteni egy ilyen készülékre? Esetleg ki tudná próbálni nekem valaki?

Szülőknél Telekom-os IPTV van, de alapból csak egy set-top box jár hozzá. Van egy második TV-jük is, amit alkalmanként néznék, de nem akarok ezért külön STB-t kérni és fizetni Telekomnak. + E készülék multimedia lejátszási és netes képességei is jól jönnének:))
Az is érdekelne még, hogyha a szülők PC-ján elindítanék egy dlna szervert, akkor annak tartalmát látná & lejátszaná-e a készülék?

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#613) donjohnson válasza petakpa1 (#612) üzenetére


donjohnson
addikt

igen, meg lehet oldani, hogy működjön a tv go app.
csak mivel ellenőrzi, hogy rootolva van-e a készülék, ezért fel kell telepíteni egy kiegészítőt, ami elrejti: xposed framework + rootcloak modul.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#614) #79335424 válasza petakpa1 (#612) üzenetére


#79335424
törölt tag

A másik kérdés is igen. De sztem jobb lenne egy megosztást csinálni a PC -n és azt használni a droidon.

(#615) jobesz


jobesz
tag

üdv! lehetne még kérni azt a tm8 sqare romot lifeforce tól?

egy lecsupaszított ultragyors esetleg lenne? amolyan lite rom?nem lenne rossz ha antutu 30000 pontot hozna

emulátorok futtatására kellene, és böngészésre minél gyorsabban,esetleg half life 2 és egyéb komolyabb android játékok futtatására, tehát erőforrás megtartással, xmbc és egyéb utólagos dolgok kivéve

proci sebességek felemelve, de minden feles dolog kivéve, van aki tudna segítnei?

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#616) petakpa1 válasza #79335424 (#614) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszi. Szemezgetek a TM8-al, elsősorban mert Lifeforce helyretett egy két dolgot a fw-ben:), és ugyan csak árnyalatnyival, de erősebb a hardver is benne.

Win alatti megosztás elméletileg egyszerűbb, de gondolom ekkor fájlkezelőből kell megnyitni a képet, filmet ugye? Kérdés, hogy szülők mennyire tudják majd kezelni. Képek kapcsán, ha az első képet megnyitotta akkor utánna távkapcsoló valamelyik gombjával lépegetve lehet ugrani a következőre?

A hozzá csomagolt távirányító alap dolgok használatára is nagyon körülményes? Alap dolognak értem az TV-GO, médielejátszó, képnézegető appok indítását és azok használatát?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#617) L3fthand


L3fthand
csendes tag

Sziasztok,

én is a TM8-at néztem ki elsőre.
Viszont azt szeretném megkérdezni egy hozzáértőtől, hogy érdemes lenne-e várni a Google Android TV CS918 II-re? Egy-két hét múlva megjön, és RK3288-as lesz benne.

Üdv:
Lefthand

(#618) #79335424 válasza petakpa1 (#616) üzenetére


#79335424
törölt tag

Két lehetőséged van. Ha a kernel tartalmaz CIFS modult, akkor fájlrendszerbe tudod csatolni a hálózati megosztást (ez történhet automatikusan is). Akkor a programok számára helyi média lesz, így minden lejátszó tudja kezelni. A másik megoldás egy olyan lejátszó, amelyik alkalmazáson belül tudja kezelni a hálózati megosztást. Ilyen pl. az XBMC, vagy a BSplayer. XBMC -vel meg is lehet fordítani a kezelést. Az ő kezelőfelülete lehet launcher. Vagyis a médialejátszó indul alapértelmezettként és ebből lehet indítani az Androidos alkalmazásokat. Androidon még nem használtam, de Linuxos XBMC -t már irányítottam telóról, Androidos kliensből. Nekem tetszett. Pl. a teló hangerőgombjaival lehet szabályozni a lejátszó hangerejét. Van Youtube plugin, meg még sok egyéb.
Nincs IR távom, így ennek használhatóságáról csak mások véleményei alapján tudok nyilatkozni. De ezek a vélemények meglehetősen egybehangzóak.

[ Szerkesztve ]

(#619) Lifeforce válasza L3fthand (#617) üzenetére


Lifeforce
őstag

Elvileg pénteken érkezik, és az lesz az első amit szétpattintok.
Amit viszont nem igazán értek, hogy az RK azt írja mindenhol, hogy témogatott a 4K, sem a dobozokon sem az oldalakon nem látom ezt hangsúlyozva.
Engem nem igazán érdekel, mert még a full hd sem érdekel a min 40gb-al 32-es TV-n, de nem akarok megint lemondani az 5.1-ről...

(#620) #79335424 válasza Lifeforce (#619) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha jól értem, akkor a 4k kimenethez HDMI2.0 kéne, ami jelenleg nem működik 3288 -on. De vannak más problémák is. EZ aug 12. -ei infó.

[ Szerkesztve ]

(#621) petakpa1 válasza #79335424 (#618) üzenetére


petakpa1
őstag

Értem? Honnan tudom meg, hogy kernelben van e CIFS?

Másikat értem azt hiszem értem, de Xperia S-en egyenlőre nem tudom összehozni. Gondoltam kipróbálom a telón elvégre azon is Android van.

WinXP-s gépemet jobb gombal megosztottam egy mappát, amiben filmek vannak almappákban.

Telóról File Expert appal My Tools / Hálózat / Windows/Samba kliens funkcióval látom is a megosztott mappákat. Ellenben sajnos nem nyitja meg őket se a VLC player se az Android Filmek alkalmazása. Utóbbi csak annyit ír ki, hogy a video nem játszható le (.mp4 kiterjesztésű), míg VLC hibát tapasztalt ezzel a médiával, kérlek próbáld meg frissíteni a médiatárat. VLC ugyan ezt az üzit dobja .avi-ra, .mkv-ra is?

Van ötletetek mi lehet a hiba? Bár ezt lehet android topicban kellene inkább feltennem:F

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#622) Lifeforce válasza #79335424 (#620) üzenetére


Lifeforce
őstag

Olvastam én is már, beigazolódni látszik a félelmem.
Egyébként nem kell nagyobb órajel, ha a GPU úgy fog dolgozni ahogyan kell.
És ahogy írta, nincs hardveres DTS, ám szoftveresen kódolható, már folynak a fejlesztések, illetve van olyan xbmc verzió ami már tudja kezelni.
Ezzel sincs semmi baj, ismétlem magam, ha a GPU megfelelően teszi a dolgát. Már pedig ha a 450 ilyen jól teljesít az M8-ban, nem hiszem, hogy gond lesz vele. (m8-ban sincs hardveres dekódolás)

(#623) #79335424 válasza petakpa1 (#621) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én azt mondom, hogy először is használj olyan alkalmazásokat, amikkel vagy tökéletesen tisztában vagy, vagy elterjedtek. Így könnyebben kapsz segítséget egy hibafelderítésnél. Régen használtam a File Expertet, de amikor eltűnt belőle a szerver mód 3g hálózaton, akkor kukáztam. Mostanában az ES File Explorer (ezt nem ismerem), a TotalCommander (+Lan plugin) és a Solid Explorer a legnépszerűbbek. Rendszerben túrkáláshoz a RootExplorer. Lejátszóknál az MX player, de itt már nagyobb a szórás. A gyári lejátszó gyakran ír ilyen hibát, a VLC -t passzolom.
3066 -ban és 3188 -ban van CIFS modul. Az S802 -t nem ismerem, de vki itt biztos tud rá válaszolni.

Lifeforce:

Ugyanebben a topikban, ha gyenge angolommal jól értem, azt írják később, hogy DTS esetén nem szoftveres dekódolás, hanem némaság van és ennek pillanatnyilag licenszhiány az oka.
A másik, hogy sztem az S802 GPU szempontból nem viszonyítási alap, mivel a 3288 -ban nem 450 -es Mali van.
Esetleg Te csináltál már CIFS csatolást S802 -őn?

(#624) zzola


zzola
félisten

Sziasztok!
Ezek a kütyük ismerik a 24p opciót? 720p/1080p sorozatokhoz kellene nekem egy lejátszó..
Beelink S82 jobb vétel lenne, mint az M8?
A távirányító teljes körűen használható?
Igazából nekem csak az XBMC kell, a többi szolgáltatás nem érdekel..
Egy összehasonlító tesztben a Beelink-et jobban favorizálják...

Google Android TV s82-B 8GB (S89) a 220V-nál ~28k lenne, a TM8 pedik ~25k

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#625) #79335424 válasza zzola (#624) üzenetére


#79335424
törölt tag

A 24p -t természetesen igen, de sztem Te a 24Hz -re vagy kíváncsi. Jó kérdés. Sztem nem (vagy ha igen, akkor kernelcserével, de akkor viszont csak 24Hz -en megy). De Lifeforce talán erre is tudja a tutit.

(#626) zzola válasza #79335424 (#625) üzenetére


zzola
félisten

Köszi! Várom akkor, hogy valaki hozzáértő megválaszolja...:)

(#627) balage25 válasza #79335424 (#625) üzenetére


balage25
senior tag

Röviden:
24Hz=24p=24 egész képkocka másodpercenként

[ Szerkesztve ]

(#628) Lifeforce válasza #79335424 (#623) üzenetére


Lifeforce
őstag

Igen, jól értelmezted, és erre írtam amit írtam.
Bár pillanatnyilag némaság van, de a megfelelő XBMC már készül/elkészült hozzá amivel szóra lehet bírni szoftveresen.
A GPU-ra pedig azt értettem, hogy ha a 450 ilyen jól teljesít, akkor a T764 biztosan sokkal erősebb, így a procinak marad elég ereje a szoftveres dekódoláshoz.
Nem csatoltam még egyik s802-vel CIFS-t.

[ Szerkesztve ]

(#629) Gabócza


Gabócza
senior tag

Sziasztok, ehhez a launcherhez hozzá lehet jutni valahol?

Köszi...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#630) Lifeforce válasza Gabócza (#629) üzenetére


Lifeforce
őstag

Egy s802 launcher.
Természetesen hozzá, de mivel szeretnéd használni?
Mert mással nem nagyon kompatibilis.

(#631) Gabócza válasza Lifeforce (#630) üzenetére


Gabócza
senior tag

Igen, közben én is rájöttem, mert kiszedtem a romból, és próbaképp megpróbáltam elindítani a tabletemen. :( Egy rk3188-as tv boxon szerettem volna kipróbálni, nem tudtam, hogy ennyire proci specifikus...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#632) SharpSA


SharpSA
veterán

Nem kiabálom el, de a finless 1.9 és a legújabb XBMC Nightly, azaz már Konica páros egészen jól működik. Majd még nézek csak avikat is, hogy azokkal milyen.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#633) kobalad


kobalad
újonc

Sziasztok!
Az M8-on működik az A/V kimenet?
Én próbáltam: a hang működött, de kép nem volt a kimeneten. JACK->RCA (hang-kép) kábelem volt még egy másik média lejátszóból. Esetleg ROM függő lenne? Én azzal a ROM-mal próbáltam amivel a 220V-ból elhoztam.

Néha jó lenne rögzíteni a video képét. Próbáltam már képernyő rögzítő programokat, de egyik sem volt képes rögzíteni a stream adások képanyagát. Ezért lenne jó ha menne az A/V.
Van tapasztalata valakinek? Köszi

(#634) Mayall válasza kobalad (#633) üzenetére


Mayall
tag

Ne nyomd be teljesen a dugót...

(#635) Lifeforce válasza kobalad (#633) üzenetére


Lifeforce
őstag

Azt a romot dobd ki...
Úgy döntöttem, hogy lesz az áramos boltban saját ROM fejlesztése, mert ez így nagyon gáz.
A termék honlapjára ki fogom tenni a javított gyári romot.

(#636) Lifeforce válasza Gabócza (#631) üzenetére


Lifeforce
őstag

Mert ez nem így működik...
Eleve deodexelni kell, és úgy kell átrakni.
És még úgy sem biztos a siker, mivel a tiéden gondolom nem kitkat van, így a beállítások link is halott.

(#637) jobesz


jobesz
tag

ÜDv!

Nagrace hph 3288 as nem lesz a boltban? vagy valami kék helyett alternatíva 3288 ból?

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#638) Zol77 válasza jobesz (#637) üzenetére


Zol77
aktív tag

(#639) Lifeforce válasza jobesz (#637) üzenetére


Lifeforce
őstag

Pillanatnyilag nem rendelhető státuszra tettem, pedig van rajta sok előrendelés.
De senkit nem fogok becsapni egy sz...-al

(#640) beers válasza Lifeforce (#635) üzenetére


beers
addikt

Ez jó hír! :R

M&N

(#641) petakpa1


petakpa1
őstag

Na tegnap vettem egy TM8-at és rögtön frissítettem is Lifeforce firmware-re:))
Beüzemelés, próbálgatás még zajlik, tegnap csak 1,5 órát tudtam mókolni vele. Valszeg lesz több kérdésem is az elkövetkező napokban.

Az első furcsaság az, hogy háttérképet nem tudok módosítani a beállítások/megjelenítés alatt. Persze kerülűúton megoldottam, hosszú click az android launcher-en futó háttérképen, és akkor lehet mást választani.

Ha jól tudom Lifeforce felemelte az alapórajelet 800 MHz-re. Ezt úgy kell érteni, hogyamikor standby-ban van a készülék akkor is ennyin fut?

Hogyan lehet újrindítani a kütyüt?

Az itt javasolt root elrejtéssel tehetek kárt a készülékben? Gondolom teendőm az, hogy
- telepítem az Xposed installert;
- telepítem a TootCloak modult (kell újraindítás a két telepítés között);
- végrehajtom az itt részletezett lépéseket;
- feltételezem, hogy a RottCloak 7. lépésben nekem kell hozzáadni a TV-GO-t manálisan, de benn lesz a listában???
- újraindítás kell?
- telepítem TV-GO-t
- működik, örülök:)
- Xpsosed Framework and Rootcloack ezt követően eltávolítható? Vagy TV-GO minden egyes induláskor ellenőtzi, hogy nem root-olt készüléken van?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#642) doomman


doomman
csendes tag

Tegnap megvettem én is a saját kis TM8-at ha már rk3288( :W ) nem lehet számítani egy jó darabig.
Nagyon meg vagyok vele elégedve de azért okozott egy kis fejtörést tegnap este mivel sehogy sem tudtam rárakni az XBMC 13.2.

Először felraktam a legújabb Lifeforce fw.-t ami 13.0 RC volt ha jól emlékszem kipróbáltam a videólejátszást volt kép meg minden ám miután letöröltem és felraktam azt amit a hivatalos XBMC fent van azzal az istenért nem akart képet adni videólejátszáskor de szerencsére az internet egy eldugott részében találtam egy módosított 13.2-t ami már hajlandó volt képet, hangot is adni újra és még a Aeon Nox skin is ment rendesen így most nagyon boldog vagyok. :DD

Lifeforce köszi romot és várom a következő munkádat amit erre a kis masinára varázsolsz! :R

[ Szerkesztve ]

(#643) vlevi válasza Zol77 (#638) üzenetére


vlevi
nagyúr

Pedig olyan csábítónak tűnik a geekbuyingon az első szériás akciós ár, de nagyon tisztában vagyok vele én is, hogy a legelső szállítmányokkal óvatosan kell bánni. És mostmár nincs is meg az a fenenagy árelőnye a kínai rendeléseknek (még áfa, vám nélküli nettó áron sem), hogy megérje kockáztatni.

Más kérdés, hogy azt ígérgetik, hogy ez a Tronsmart full open source lesz. [link] Csak akkor nem tudom, hova tegyem azokat a dolgokat, hogy a Rockchip nem szívesen publikálja a Mali forráskódják, satöbbi?

Ha pedig már nagyon sokkal felmegyünk a 100 dolláros lélektani határ fölé, akkor megint bejönnek a képbe az Atomos PC-k, például egy ilyen Zotac : [link] De megígérem, többet ilyet nem linkelek ide, mert biztos sokan unják már :D

[ Szerkesztve ]

(#644) petakpa1 válasza petakpa1 (#641) üzenetére


petakpa1
őstag

TV-GO-t sikerült feltelepítenem és működésre bírnom a javasolt Xposed Framework és RootCloak segítségével:D Ezúton is köszönet a megoldásért.
Applikáció fut, negedi megnézni az adásokat, be is tölti, viszont csak hangot ad ki, kép totál fekete:((
Én valami GPU-val összefüggő hibára gondolok. Van ötletetek mi lehet?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#645) petakpa1 válasza petakpa1 (#644) üzenetére


petakpa1
őstag

Egyre biztosabb vagyok benne, hogy megjelenítéssel összefüggő gond van, mert a MTVII-n ment egy rajzfilm ami nem szélesvásznú és annak volt képe is. Any idea?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#646) petakpa1 válasza petakpa1 (#645) üzenetére


petakpa1
őstag

Megőrülök. Csak az MTVII megy:O:O:O

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#647) petakpa1 válasza petakpa1 (#646) üzenetére


petakpa1
őstag

Lehetséges, hogy a jogdíjakkal van ez összefüggésben? Azért csak az MTVII jön be, mert úgy érzékeli nem magyarországról vagyok?
Mindig TV kapcsán olvastam azt, hogy valaki úgy használta külföldről, hogy magyar dns szerver volt neki beállítva.
Én UPC neten keresztül használom, és Sony Xperia S telómon megy is. Nem lehetséges, hogy ez a kütyü valahogyan nem a UPC dns szervereit használja? Nincs beégetve valami erre vonatkozóan a firmware-ba?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#648) petakpa1 válasza petakpa1 (#647) üzenetére


petakpa1
őstag

Megoldás továbbra sincs. Csak MTVII-nek van képe és hangja TV-GO-n. Az összes többi csatornát elindítja, betölti, hang jön is szépen, de kép nincs. Tiszta fekete:O:O:O
Pedig pont ez lett volna a cél, hogy mikor szülőknél vagyok tudjak TV-zni rajta...

Csak sötétben tapogatózom a hiba okát illetően:
i) Telekom szerver úgy érzékeli, hogy nem Magyarországról használom, ezért csak az MTVII-n adja be a képet is amin szinte kizárólag magyar gyártású műsorok mennek. Ez ellen szól, hogy tegnap MTVII-n is volt egy amerikai film, valamint az is, hogy a TM8 és a Experia S ugyanazon a UPC-netre kapcsolódó WIFI routeren keresztül megy ki a netre, és még a speciális netbeállítások is ugyan azok mindkettőn, azaz proxy nincs és DHCP-n keresztül kap IP címet, és feltételezem a UPC által a kábelmodemnek, az által pedig a routernek továbbított dns servereket használja mindkettő.
Lifeforce, ugye nem tudsz arról, hogy be lenne égetve a firmware-be, hogy valami kínai, vagy google servereken keresztül érje el a netet a kütyü?

ii) DRM: TV-GO-n hls kódolással jön a stream. Lehetséges, hogy a TM8-on lévő android nem képes kezelni ezt?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#649) asanotadanob


asanotadanob
tag

Én is a TM8 tulajok sorába léptem. Csak egy kérdésem van:

Másnak is van problémája a leállítással? Nálam filmnézés után (NAS vagy Youtube) cs*szik leállni, lefagy vagy újraindul. Lifeforce féle ROM van rajta, és teljesen mindegy, hogy a CEC be vagy ki van kapcsolva.

Ha másnál nem jelentkezik, akkor hogy tudom visszatenni az original firmware-t, mert hétfőn visszaviszem. Vagy ezzel a rommal is visszaveszik? Egy 220 V boltban vettem.

(#650) asanotadanob válasza asanotadanob (#649) üzenetére


asanotadanob
tag

Szerk.:

Pontosítás: Az eszköz kikapcsolása nem megy a távirányítóval.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.