Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) Lifeforce válasza spiritex (#1950) üzenetére


Lifeforce
őstag

igen, pontosan.

(#1952) beers válasza Lifeforce (#1949) üzenetére


beers
addikt

Akkor azért lesz tálca?

M&N

(#1953) smithsys


smithsys
aktív tag

Tudom hogy ez az android fanok gyülekező helye, de hátha érdekel valakit ez a bőszen utált platform is. :K

http://prohardver.hu/tema/windows_tv_box/hsz_1-50.html

(#1954) #79335424 válasza smithsys (#1953) üzenetére


#79335424
törölt tag

Inkább kütyüfan -nak tartom magam, nem Androidfan -nak, úgyhogy köszi a linket, be is listáztam magamnak! A Windows mobilos vackai nem érdekelnek, de ez az X86 egész más dolog. Az SGS 2 leváltásán agyalva nagy volt a dilemma, hogy egy dualbootos Tab legyen, vagy egy kínai teló. Végül az utóbbi lett, de azért továbbra is piszkálja a fantáziámat egy ilyen megoldás. Viszont ezeket a jelenlegi, összetákolt verziókat kihagyom. Olyat szeretnék, amilyennek ezt eredetileg kitalálhatták. 64 bites proci, 64 bites UEFI -vel és 64bites oprendszerrel. Akkor lehetne benne akár 4GB feletti, teljes értékű ram.

(#1955) smithsys válasza #79335424 (#1954) üzenetére


smithsys
aktív tag

Valóban a 64 bites rendszer lenne a kánaán, de egy egyszerű usernek (amilyen én is vagyok) megteszi ez is. Egyébként egy T-R42 v1.1-et váltott le, és kevesebb a gond vele. :-)

(#1956) Lifeforce válasza smithsys (#1955) üzenetére


Lifeforce
őstag

Látom te is nem olvasó lelkes újonc vagy :)
De linkelték neked oda is, hogy ennek a kütyünek már van témája.
Nem is kicsit pörög :D
Hozzánk ha minden jól megy, a minix jön először, mert a pipo meg a meego csak a 200-200darabos teszt példányát szórta ki, amivel valami baj volt.
Új év után jönnek az új verziók.

(#1957) Lifeforce válasza beers (#1952) üzenetére


Lifeforce
őstag

Ha sikerül megoldani akkor igen.
Viszont a gyáriaknak aminek holnap délután esek neki, azoknak nem lesz.

(#1958) zeg74


zeg74
aktív tag

Lifeforce!

Tényleg lesz Minixre lollipop? Tudsz te erről valami infót?

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#1959) #79335424 válasza zeg74 (#1958) üzenetére


#79335424
törölt tag

Komolyan érdekel, hogy mi az a feature, amiért Lollit szeretnél! A színezhető notibárnak itt nem sok értelmét látom. Nálam még a telóvásárlásnál is alapvető szempont volt, hogy KK legyen. MiniPC -n pedig legszívesebben 4.3 -at használnék.

(#1960) smithsys válasza Lifeforce (#1956) üzenetére


smithsys
aktív tag

Már elég régóta olvasgató lelkes újonc... :)
Csak b@lfék módon kerestem valószínűleg.
No megyek olvasni.

(#1961) Lifeforce válasza zeg74 (#1958) üzenetére


Lifeforce
őstag

Te őrületbe kergetsz a lollipoppal.
Remélem nem lesz, inkább én linuxot szeretnék rá.
M8-ra már régóta van, minixre :(

(#1962) #79335424


#79335424
törölt tag

Lifeforce:

Szetinted EZ jó lehet az enyémre (kicsit lejjebb van egy Geekbuying link is)? Tegnap olvastam az S89 -esekre való új, gyári rom -ról (ha érdekel, akkor megkeresem a topikot), amiben a changelog szerint javítva lett a "nincs kép" probléma, valamint a CIFS csatolás. Abban reménykedek, hogy M8 -ra is találok ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#1963) Lifeforce válasza #79335424 (#1962) üzenetére


Lifeforce
őstag

Elvileg jó a tiedre.
Megkeresnéd nekem?
Megköszönöm, és megnézem.

(#1964) #79335424 válasza Lifeforce (#1963) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Itt a LINK. 108k4 -nél írja a CIFS -t.

(#1965) wum


wum
csendes tag

Hátha valakit érdekel, Antutu 5.6 pontszám a Tronsmart Vega S89-H-ra gyári rommal: 40554.

Multitask: 6696
Runtime: 2359
CPU Integer: 3333
Cpu float-point: 3790
Single-thread integer: 2495
Single-thread float-point: 2132
RAM Operation: 3181
RAM Speed: 2829
2D graphics: 1649
3D graphics: [1920x1080] 10322
Storage I/O: 1133
Database I/O: 635

(#1966) Lifeforce válasza #79335424 (#1964) üzenetére


Lifeforce
őstag

Én a samsungomból horgásztam ki a cifs modult, teljesen jól műxik m8 és a minixem alatt is műxik.
Kíváncsi vagyok, wasser milyet csinált.

(#1967) wum


wum
csendes tag

Ezek a médiabox-ok nagyon szépen lekapcsolódnak - vagyis gondolom suspend-be mennek -, ha lekapcsolom a TV-t.
Tud valaki arra megoldást, hogy ha bekapcsolom a TV-t, automatán visszapcsolódjon a média-box is?

Szomorúan látom, hogy a Tronsmart-on sem működik az OTA update, pedig hát ez már egy neves, támogatott termék. Erre valami megoldást tudtok?

(#1968) zeg74 válasza Lifeforce (#1961) üzenetére


zeg74
aktív tag

Én most kérdeztem először. :)

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#1969) spiritex válasza Lifeforce (#1949) üzenetére


spiritex
veterán

Helló, talán fontos információk egy fórumtárstól: [link]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1970) #79335424 válasza spiritex (#1969) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az enyém egy M8. Alapból sem gyári rom volt rajta (ez egy egyedi story), viszont pre -rootolt. Ment rajta a TVGO. Utána felraktam a Finless -t és azzal is ment. Aztán a Lifeforce romot és azzal nem ment. De nem a root miatti, "minőségbiztonsági" hibaüzenet volt, hanem egy betöltési. Aztán visszaraktam a Finless -t és most megint működik.

(#1971) wum


wum
csendes tag

Tudja valaki, S89-H alatt miért nem látja más user, ha bemountolok egy külső eszközt? M8S alatt, ha a külső HDD-t manuálisam felcsatoltam, akkor az XBMC is látta. Itt, hiába csatolom fel, csak a root látja a tartalmát. Pedig jogot is kapott mindenki, hogy lássa, mégsem ... :O

(#1972) szpepe


szpepe
újonc

Próbálta már valaki a 3D-t TM8C alatt.

(#1973) Lifeforce válasza wum (#1971) üzenetére


Lifeforce
őstag

Kitkat alatt máshogy kell csatolni.
Kell a su --master-mount -c "busybox mount /...."
fejből nyomtam, nézz utánna a pontos parancsnak, vagy ha haza értem leírom pontosan.

[ Szerkesztve ]

(#1974) wum válasza Lifeforce (#1973) üzenetére


wum
csendes tag

Köszönöm, működik! :)

(#1975) mati12


mati12
senior tag

Remélem nem gond,hogy ide írom...
Kihasználatlanság miatt megválnék a karácsonyra kapott Minix Neo X8-H készülékemtől. Amazonról lett rendelve kb. 10 órát használtam. Dobozában , M1 air mouse-al és minden más tartozékával együtt hibátlan állapotban 39.000 forintért elvihető. Győri vagyok,de a posta is megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#1976) udavid


udavid
csendes tag

Sziasztok,

Többször is nekifutottam a fórumnak, de valami nem tiszta, segítsetek lszi.
A sokat emlegetett M8-ban is S802-es proci van, meg az S82-ben is.
Nekem konkrétan egy ilyen van: http://www.tinydeal.com/android-44-8g-quad-core-h265-4k-tv-box-w-wifi-bluetoothxbmc-p-125539.html
Kérdés, hogy erre is felmegy vmelyik magyar custom fw vagy sem? Nagyon hiányzik az automount funkció a gyáriból.
Köszi előre is!

(#1977) Chrassidis


Chrassidis
csendes tag

Sziasztok,

Melyiket ajanlanátok az alabbi ket eszkoz kozul:

Pipo X7
Google Android TV TM8S (az aramos boltbol)

Fo celok:
Medialejatszas (Youtube, FullHD kulso HDD-rol)
Torrent

A Pipo eseten nem lesz keves a kesobbiekben a 2GB RAM?

Koszonom

(#1978) vlevi válasza udavid (#1976) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem csak a processzor számít. Elég sok apró bizgerentyű van, ami típusonként (de akár még típuson belül is vannak alváltozatok) eltérnek. Attól függ, hogy a készülék forgalmazója milyen összeállítást rendelt a gyártótól. Wifi chip, Bluetoot, a memória típusa, satöbbi.

(#1979) Rota


Rota
tag

Elnézést ha off amit írok de hol tudom a "csempés nézetet " átváltani a "hagyományos" .. hmmm tabletes nézetre?

(#1980) Lifeforce válasza udavid (#1976) üzenetére


Lifeforce
őstag

Ez egy s82, annak a romja megy rá elvileg.

(#1981) Lifeforce válasza Chrassidis (#1977) üzenetére


Lifeforce
őstag

Márciustól pipo x7....

(#1982) Lifeforce válasza Rota (#1979) üzenetére


Lifeforce
őstag

Ha benne van a Launcher2 és működik, akkor a beállításokban be lehet állítani a deafault launchert.

(#1983) Rota válasza Lifeforce (#1982) üzenetére


Rota
tag

Megőrülök, a beállításokban hol? Nem tudok olyan választót előhívni mint a tesztben. - OTT tvbox m8s
Kíváncsi lennék mit mondasz arra, hogy hogyan kell kikapcsolni. :)

(#1984) Milka 78 válasza Lifeforce (#1981) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Tuti ez a március?Mert ugye úgy volt,hogy jön,majd mégsem,majd hibás,majd MeeGo... :F

(#1985) vlevi válasza Rota (#1983) üzenetére


vlevi
nagyúr

Jobb felső sarkot lehúzod, ott vannak a beállítások. Ott beállítható minden. Többek között az alapértelmezett indito is.

(#1986) zolizozo80 válasza vlevi (#1985) üzenetére


zolizozo80
tag

Nálam sincs olyan beállítás!! TM8S

(#1987) #79335424 válasza udavid (#1976) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pontosan mit értesz "automount" alatt?

[ Szerkesztve ]

(#1988) Lifeforce válasza Milka 78 (#1984) üzenetére


Lifeforce
őstag

március elején indulnak be a gyárak, szóval elvileg igen.
Tény, hogy hibás, és a teszt készülékeket árusítják, a meegoról meg lemaradtam, de azok is teszkészülékek.
Holnap kiderül, hogy legalább teszt készüléket kapok-e minuxből.

(#1989) zolaas


zolaas
senior tag

Üdv!

Szerenék vásárolni egy ilyesmi kütyüt. A konyhai Tv-t szeretném annyira felokosítani, hogy Wi-fi-n ( Router van) keresztül lehessen Yt-s videokat nézni, esetleg a hálón lógó többi gépről videot lejátszani. Csak a gyerkőcöknek kellene, nem baj, ha asszonybarát:)

Elsőre ezt néztem ki:
MK808plus

Elég ez nekem? Igazából többet nem nagyon akarok rákölteni sem. De ha ez pénz kidobás, akkor inkább rákötöm a laptopot...

Köszönöm.

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#1990) Lifeforce válasza zolaas (#1989) üzenetére


Lifeforce
őstag

Bár ez a típus nagyon jól sikerült, de nincs külső antenna, ami gyenge pont lehet.
Ha elég közel van a router, és nem fullhd filmeket akarsz vele streamelni, amire neked kell arra jó.

(#1991) brazso válasza Lifeforce (#1973) üzenetére


brazso
tag

Akkor immár Kitkat alatt is tudok ext4-es fájlrendszert csatolni és használni más alkalmazásokkal a su --master-mount kapcsolójának a használatával? A csatolás eddig is ment kézzel terminal-ban (su-val), csak a többi alkalmazás nem vett róla tudomást.

[ Szerkesztve ]

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#1992) zolaas válasza Lifeforce (#1990) üzenetére


zolaas
senior tag

Ok. Köszönöm.

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#1993) Rota válasza Lifeforce (#1982) üzenetére


Rota
tag

A beállításoknál nem találok ilyet. Az lehetséges?

(#1994) Lifeforce válasza Rota (#1993) üzenetére


Lifeforce
őstag

De szerintem nem működik a launcher2, hiába van benne.
Nyomj egy visszaállítást, ha a legelején sem ajánlja fel, akkor nem működik benne a launcher2.
Egyébként folytatom a fejlesztést, mert nagyon bosszant, hogy hol van még benne elrejtve a régió, hogy a build.prop fájlt figyelmen kívül hagyja...

(#1995) Rota válasza Lifeforce (#1994) üzenetére


Rota
tag

Hogyan tudom vissza állítani. Restore -nál nem volt még backup...
Ráadásul a kikapcsolás után - ami ugye gondolom standby, amikor a a távirányító kapcsolóját megnyomom - nem tudom elindítani. Kék led világít ad áramot usb- n nincs kép.. Ha még is bekapcsol ,akkor sem az m-box logo fogad először, hanem egyből a csempenézet....

(#1996) spiritex válasza Lifeforce (#1949) üzenetére


spiritex
veterán

Mégsem adtam át a TM8C-t, mert szeretném tovább tesztelni, úgyhogy ha lesz valami fejlemény Play és TVGO ügyben, akkor várom az új rom-ot. Nem tudom megnézted-e, amit múltkor linkeltem a 4 modullal kapcsolatban, ami a srác szerint elengedhetetlen a GO-hoz.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1997) udavid válasza #79335424 (#1987) üzenetére


udavid
csendes tag

Szia,

Valami olyasmit szeretnék, hogy bekapcsoláskor felmountoljon 2 hálózati meghajtót és onnantól lokálisnak látszódjanak. Ha jól olvastam, a custom fw tud ilyet..

(#1998) udavid válasza Lifeforce (#1980) üzenetére


udavid
csendes tag

Köszi. Akkor az S82 rom != M8 romjával. Szomorú vagyok. S82 romból viszont nem találok custom magyart sehol..

(#1999) Lifeforce válasza spiritex (#1996) üzenetére


Lifeforce
őstag

Nah :)
Egyfolytában azt csinálom.
Nehezíti a dolgomat, hogy a két rom között partíció beli különbség is van, és ha olyat tesztelek, akkor szokásos helyreállítási procedúrával tudom csak visszaállítani.
Viszont egyre érdekesebb dolgokat találtam.
Most már teljesen biztos, hogy a build.propba akár akasztófát is beírhatsz ID-nek, teljesen mindegy.
És nem is kernelszintű az egész, most már ez is 100%.

(#2000) dszabi válasza zolaas (#1989) üzenetére


dszabi
tag

Van egy hasonlom elado. Ha erdekel, privizz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.