Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46801) Jack@l válasza Abu85 (#46798) üzenetére


Jack@l
veterán

Hanyadik ilyen jövendőmondásod ez? Várjuik ismét a világvégét :D

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#46802) Abu85 válasza Jack@l (#46801) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ne aggódj másnak is lesz ilyenje. Az Intel Gen12.5-ben ugyanúgy kép parancslistás lesz a grafikai parancsmotor.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#46803) Jack@l válasza Abu85 (#46802) üzenetére


Jack@l
veterán

DGPU piaca egyenlőre 0, IGP-nel meg bazi sokra megy vele...
Apropó, hogy áll az amd a dxr-el? Mert ha jól sejtem javarészt az fogja vissza játékokban az elterjedsét. Sehol még egy húsvér teszt?

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#46804) TESCO-Zsömle válasza Abu85 (#46802) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az jó. Már csak az nV-nek kell megcsinálnia és akkor a halandókhoz is eljut PC-re.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46805) stratova válasza TESCO-Zsömle (#46804) üzenetére


stratova
veterán

Ha jól láttam Ampere-ben GA100-nál még egy Giga Thread Engine van, ami elvileg a GCP megfelelője lenne. Mondjuk csak rajtuk áll, változtatnak-e ezen a VGA-knál.

[ Szerkesztve ]

(#46806) Abu85 válasza Jack@l (#46803) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ugyanannyira megy vele az IGP, mint a dedikált GPU. Nagyon szépen ki tudja majd tömni az üresjáratokat ezzel a hardver.

Régebben megosztottam egy adatot erről. "up to 690 billion intersections/s" Ennél többet még nem lehet tudni. Az Xbox Series X-nél van róla adat, hogy lényegesen gyorsabb mindennél, ami eddig van, de ez az eltérő implementációtól is lehet, hiszen a DXR 1.1 (IRT) már dizájnból sokkal gyorsabb működésre képes, mint maga a DXR 1.0 (DSRT). Nem mindegy, hogy egy compute shadert futtatsz csak, és ebből megoldasz mindent, vagy egy rakás különböző shader kell a működéshez.

(#46804) TESCO-Zsömle: Nyilván idővel nekik is lesz. Nem akkora nehézség ez hardveres szinten, amiért eddig nem láttuk PC-ben, az az, hogy nem érte meg. De az új geometriai pipeline mellett van haszna.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#46807) Jack@l válasza Abu85 (#46806) üzenetére


Jack@l
veterán

Akkor ezt így kiemelném az őszi időszakra, poor ampere :)
"Az Xbox Series X-nél van róla adat, hogy lényegesen gyorsabb mindennél, ami eddig van, de ez az eltérő implementációtól is lehet, hiszen a DXR 1.1 (IRT) már dizájnból sokkal gyorsabb működésre képes, mint maga a DXR 1.0 (DSRT)."

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#46808) Abu85 válasza Jack@l (#46807) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ki lehet, de mint írtam, az Xbox Series X-en biztosan az inline raytracing fut, és az már a működés szintjén nagyságrendekkel gyorsabb, mint a régi dynamic shader raytracing. Óriási előny, hogy mindaz, amire eddig bekötési táblák, illetve szeparált dinamikus shaderek kellettek mostantól egy compute shaderen belül leírható, és nem kell az adatok mozgatásával törődni. Ez a hardver számára többszörösen hatékonyabb feldolgozást tesz lehetővé. Tehát a sebességnövekedés egy része az pusztán az inline raytracing jelentős sebességelőnyéből ered.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#46809) b. válasza Abu85 (#46798) üzenetére


b.
félisten

gondoltuk.:D
A primitive shader elterjedése legalább 3-5 év lesz szerintem PC-n, az még kb 2 generáció VGA ban. Elméletileg az Ampere is képes kezelni hasonló módon a shaderek etetését, csak eltérő felépítéssel.
ha jól értelmeztem a Microsoft kiértékelését nagyságrendi gyorsulást várnak tőle.

Amúgy ez a Big navi ?
mert ez egy professzionális cuccnak néz ki nem ?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#46810) awexco válasza Petykemano (#46769) üzenetére


awexco
őstag

Órajelek tekintetében mennyire tápos ?

Most szúrtam ki , h lpddr5 ...

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#46811) Abu85 válasza b. (#46809) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mindegyik RDNA2-nek ilyen a felépítése. A különbség a multiprocesszorok számában és a memóriavezérlőben lesz. A többi részegység azonos, és mindegyikben ugyanannyi lesz belőlük.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#46813) Abu85 válasza #32839680 (#46812) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az RDNA az első lépcső volt.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#46815) Abu85 válasza #32839680 (#46814) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Annyit élt, amennyit általában szokott egy generáció. Persze egy darabig meg lehet majd vásárolni az RDNA2 megjelenésével is.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#46817) Petykemano válasza #32839680 (#46816) üzenetére


Petykemano
veterán

Kapaszkodj meg, az RX 570 és RX 580 az elmúlt néhány hónapban, negyedévben kezdett felkapaszkodni a steam surveyben. AZ RX 580 már majdnem eléri a 2%-ot. Pedig 3 éves kártya. Eddig ezek hol lehetettek, hogy a steam most kezdi bemérni?

Szerintem simán a polaris az AMD legsikeresebb, leghosszabban tartó architektúrája.

@Abu
"Persze egy darabig meg lehet majd vásárolni az RDNA2 megjelenésével is."

itt a kódszámokból azt jósolják, hogy a Navi10 refresh tényleg érkezik, ami nem valamiféle kifutó raktárkészlet kisöprésre utal, mint "egy darabig meg lehet majd vásárolni még", hanem 1 éves termékciklust sejtet.

Amúgy mi lett a Navi 12-vel?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#46818) solfilo válasza Petykemano (#46817) üzenetére


solfilo
veterán

Megnézném, hogy alakult később ez az AiB market share grafikon, de nem találok sehol újabbat. :B


via

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#46819) bobalazs válasza Petykemano (#46817) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Eddig ezek hol lehetettek, hogy a steam most kezdi bemérni?
Bányászgépbe! :DDD
Amúgy nem tudom.

(#46820) Busterftw válasza solfilo (#46818) üzenetére


Busterftw
veterán

Q3/2018 - Q3/2019

2019 Q4 - 2020 Q1

Hasonlo szamok, 2018-2019-ben Nvidia jobban elhuzott (72-77%), most 2020 Q1 68%.

[ Szerkesztve ]

(#46821) Abu85 válasza #32839680 (#46816) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Polaris idejében nem is volt új konzolgeneráció, nem fejlődött gyorsan a szoftveres háttér.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#46822) solfilo válasza Busterftw (#46820) üzenetére


solfilo
veterán

Köszi!
De ronda az a 18,8% vs 81,2% 20108Q4-ben. :Y

solfilo

(#46823) Alogonomus válasza solfilo (#46818) üzenetére


Alogonomus
őstag

Grafikon továbbrajzolva. [link]

(#46824) solfilo válasza Alogonomus (#46823) üzenetére


solfilo
veterán

:R

solfilo

(#46825) Yutani válasza Alogonomus (#46823) üzenetére


Yutani
nagyúr

A Navi megjelenése lendített az AMD részesedésén, bár pont a Q4/2019 hiányzik a grafikonról. Sebaj, pótoltam. :)

#tarcsad

(#46826) Petykemano


Petykemano
veterán

Ahogy már említettem állítólagosan érkezik Navi10 refresh.
még most sem tudom, mivégre, amikor a navi23 is 7nm-en készül és RDNA2 és ugyanakkora méret, mint a navi10.
(Persze találgatni én is tudnék, hogy a navi23 később jön, vagy hogy az EUV-n készül és drágább, vagy limitáltabb az elérhetősége. Mindenesetre azt mondták a magukat a tudás birtokában levőnek mondók, hogy lesz értelme Navi10-et és Navi23-at egymás mellett futtatni. Ez nyilván jelent majd árkülönbözetet is és azt is, hogy nem lesz rögtön minden a RayTracing)

És akkor íme itt [link] már érkezni is vélik őket.
A képernyőképeken látszólag a specifikációk nem változtak. ~1750Mhz és 14gbps
Azt gondolnám, hogy a 2100Mhz-et megugró Vega IGP után majd a Navi10 is kap egy 300-400Mhz többletet. Akkor mondjuk lenne értelme. Ha viszont a specifikáció tényleg nem változik, akkor miért "refresh" és nem rebrand?

Egyesek már $279-os RX 5700XT refreshről és $199-219-os RX 5600XT-ről ábrándoznak.
mondjuk ha azt félretesszük, hogy eleve ilyennek kellett volna lennie, akkor is bilibe lóg a kezük. Hát mi van, csak nem szakadt rá az AMD-re a TSMC egy évi 7nm-es gyártókapacitása?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#46828) awexco válasza Petykemano (#46826) üzenetére


awexco
őstag

Lehet , hogy rx6xxx széria kap aluról pár pár Navi 10 et ? Bár ha rdna2 ténleg annyira ütős lesz akkor egyszerűbb lenne azokat megvágni .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#46829) Yutani válasza awexco (#46828) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem ez lenne az első vegyes uarch verziójú generáció. :N

#tarcsad

(#46830) Petykemano válasza Petykemano (#46792) üzenetére


Petykemano
veterán

[link]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#46831) szmörlock007


szmörlock007
aktív tag

AMD RDNA 2 GPUs Coming To PC First, Next Gen Consoles Later – Big Navi ‘Halo’ & Mainstream Radeon RX Graphics Cards With 2nd Gen Navi Later This Year

David Kumar AMD CFO szerint:
“RDNA 2 architecture goes through the entire stack“
"it will go from mainstream GPUs all the way up to the enthusiasts and then the architecture also goes into the game console products... as well as our integrated APU products.

[ Szerkesztve ]

(#46832) D013 válasza szmörlock007 (#46831) üzenetére


D013
aktív tag

baromi izgalmas, bár nem váltok az 5700-ról, 3 évre vettem, nálam ez a szabály. De nagyon kíváncsi vagyok mi lesz itt a 3/4. negyedévben.

(#46833) solfilo válasza szmörlock007 (#46831) üzenetére


solfilo
veterán

Kíváncsi leszek erre a “RDNA 2 architecture goes through the entire stack“-re, GCN 1 idején volt ilyen utoljára talán, legyen újra így. :K
AMD-nél hol kezdődhet vajon a mainstream? :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#46834) paprobert válasza solfilo (#46833) üzenetére


paprobert
senior tag

Technikailag az RX5700XT kiterjedése és felépítése a mainstream (ill. ennek az utóda lesz az).

De az, hogy a lapka végül melyik kategóriába érkezik, azt csakis az AMD dönti el.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#46835) solfilo válasza paprobert (#46834) üzenetére


solfilo
veterán

Magam részéről örülnék, ha jönne lejjebb is az RDNA 2 kipucolni a Polarist (RX 550/560), a sok IGP nélküli procijuk mellé nem ártana valami modernebb, amit csak lehet hardveresen gyorsítani képes kisebb dVGA.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#46836) szmörlock007 válasza Abu85 (#46815) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

Arra tudsz enyhe célzást adni mikor tudunk meg hivatalosan dolgokat az Amd-től? :DDD

(#46837) Raggie válasza solfilo (#46833) üzenetére


Raggie
őstag

Szerintem meg nem feltétlenül jó az egy architektúra mindenhova az alsó kategóriától a csúcsig. Sőt a legritkábban alakul jól...

Clint Eastwood FTW

(#46838) Yutani válasza solfilo (#46833) üzenetére


Yutani
nagyúr

Már ott sem, mert a később megjelent HD 7790 'Bonaire' már GCN2 volt a többi GCN1-es HD 7xx0 között.

#tarcsad

(#46839) solfilo válasza Raggie (#46837) üzenetére


solfilo
veterán

Nekem inkább kényszernek tűnik AMD-nél, hogy nem adnak ki teljes sorozatot ugyanolyan architektúrával, gondolom a zöldek se bánták meg, hogy GT 1030-tól egészen GTX 1080Ti-ig hoztak kártyákat.
De bánom is én, jöhet tőlem sima RDNA is az alsó szegmensbe, az RDNA 2 multimédiás részével. :)
Tiszta ciki szerintem, hogy multimédiás gépbe nem kapható olyan AMD-s cucc, ami vinné pl ezt a videót akadásmentesen 8K-ban, pedig már 2015-ben feltöltötték a yt-ra. Ha jól sejtem, még az RDNA 1 se tudja ezt gyorsítani, mert csak 8K@24Hz-et tud, a videó meg 30Hz.
via

(#46838) Yutani: a Bonaire csak jóval később tolakodott be a HD7xxx szériába, a GTX 650Ti-re adott válaszként, szóval talán tekinthető egy teljes szériának a GCN1. :B

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#46841) solfilo válasza #32839680 (#46840) üzenetére


solfilo
veterán

Persze, gyakorlati jelentősége nem sok egyelőre, ciki attól lesz a dolog, hogy egy ideje már az Intel IGP-knek is megy a gyorsítás. Egy 50k-s Ryzen 5 3400G-nek vagy egy 100+k-s VGA-nak meg beletörik a bicskája (elvileg), a kis Ryzen 5 2400G-mnek biztosan.
Az igazi probléma szerintem, hogy teljes hardveres VP9 gyorsítást csak a Navi tud az AMD-s dVGA-knál, Polarisnál is valamilyen hibrid megoldás lehet csak, legalább is hallottam már, hogy gondja akad a 4K@60Hz-el, vagy hogy nem mindegy, milyen böngészővel nézed, stb.

Elég mostoha ez a multimédia az AMD-nél, a Raven Ridge-hez is beígérték a PlayReady 3.0-t, aztán abból se lett semmi (4K Netflixhez nem ártana ugye).

"Az AMD ígéretet tett arra is, hogy tavasszal kiadnak egy PlayReady 3.0-t támogató grafikus meghajtót a Raven Ridge SoC APU-hoz és a Windows 10 operációs rendszerhez, amely lehetővé teszi a védett 4K-s tartalmak lejátszását. Ez egyébként a korábban megjelent mobil APU-kra is vonatkozik, csak korábban erről a cég nem beszélt."

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#46842) b. válasza #32839680 (#46840) üzenetére


b.
félisten

a 8 K VR és a dual monitork miatt fontos nem feltétlenül az 1 megjelenítő / 8 K miatt, de amúgy szerintem is elhanyagolható. Nvidiánál sem mindig hibátlan, saját tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#46843) Busterftw válasza solfilo (#46841) üzenetére


Busterftw
veterán

A gaz jelenleg a Netlix 4k-val inkabb az, hogy hivatalosan csak Edge bongeszovel megy.

[ Szerkesztve ]

(#46844) solfilo válasza Busterftw (#46843) üzenetére


solfilo
veterán

Megy a Win áruházas Netflix appal is Edge mellett, csak legyen hozzá megfelelő hardvered. A multimédiára kihegyezett Raven Ridge pl nem jó hozzá. :DDD

(#46845) morgyi: szerintem a régi lehet, a Chromiumosat még manuálisan kell leszedni, legalább is az egy hónappal ezelőtti 1909 újrarakáskor nem tette fel magától az újat.

Polarisnak van PlayReady 3.0 támogatása és a Navinak is, Vegának, ha jól tudom nincs. Picassohoz is beígérték, hogy megjött e, azt nem tudom.
"Módosítást éri a multimédiás képességeket, mivel az új APU-k már kezelni fogják a 4K-s védett tartalmak lejátszását, például a Netflix 4K-t, illetve a hasonló szolgáltatásokat."
cikk

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#46846) Raggie válasza Busterftw (#46843) üzenetére


Raggie
őstag

Ezen én is nagyon kiakadtam...

Clint Eastwood FTW

(#46847) solfilo válasza Raggie (#46846) üzenetére


solfilo
veterán

Én azon akadtam ki, hogy ugyan 2 opció van Netflix 4K-ra pc-n (Edge és a Netflix app), csak nem nekem, mert nem támogatja a Ryzen 5 2400G az ígéretek ellenére se. Legalább megúsztam a monitor vásárlást, maradtam 1080p-n. :DDD

solfilo

(#46849) solfilo válasza #32839680 (#46848) üzenetére


solfilo
veterán

Neked nem tetszik a Netflix üzleti döntése, hogy 4K-hoz köti a 4 usert, nekem nem tetszik az AMD bénázása, hogy nem adják ki a beígért PlayReady 3.0 supportot. Túlélem persze. :)

solfilo

(#46850) Busterftw válasza #32839680 (#46845) üzenetére


Busterftw
veterán

Mindkettovel megy.

Azert megy csak ezeken 4k-ban mert a Netlix a MIcrosoft Playready DRM-et hasznalja.
Chrome-n vagy Firefoxon 720p (van 1080p hack, de maceras) a max, hiaba van 4k elofizetesed.

Na ez a gaz. :)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.