Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:37:58

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17601) palfitom válasza jovás (#17600) üzenetére


palfitom
félisten

Akkor egyértelmű a hiba oka :K Sima user error.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#17602) apollo12 válasza palfitom (#17599) üzenetére


apollo12
veterán

A2/B2 van, a memória ahogy gyartó elő irja

(#17603) Aljasvip válasza apollo12 (#17602) üzenetére


Aljasvip
senior tag

A Hwinfo szerint pedig Channel A dimm 1 és channel B dimm 1. Ezt nincs igazán hova magyarázni, hacsak ott nem ír hülyeséget a SW.
Tuti biztos jó helyen vannak?

Egyébként simán lehet a proci IMC hibás, nekem volt ilyen 3600-am. De mielőtt ide jutunk, ki kellene zárni minden eshetőséget.
Y-cruncher 0-1-6 is dob hibákat? (piros szöveg)

A BF2042 egy szarul megírt játék, simán lehet hogy csak az rossz valamiért, pláne a még szerintem közel sem érett Win11 mellett.
Mas játék is kifagy?

[ Szerkesztve ]

(#17604) apollo12 válasza Aljasvip (#17603) üzenetére


apollo12
veterán

2-4 slotban van :)

(#17605) Devid_81 válasza apollo12 (#17602) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Rendezd at azokat a ramokat, lehet eliras, barmit, egy probat meger, hatha csak ennyi volt a baj. :K

...

(#17606) jovás válasza apollo12 (#17604) üzenetére


jovás
aktív tag

Annyit próbálj meg, hogy kiveszed a ramokat, kifújod a slotokat sűritett levegővel, utána jó erősen benyomva rakod vissza. Saját tapasztalat, hogy nem volt tökéletesen a helyén, és emiatt instabil volt a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#17607) apollo12 válasza jovás (#17606) üzenetére


apollo12
veterán

Rendben :) megprobálom

(#17608) rumkola válasza palfitom (#17599) üzenetére


rumkola
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#17609) R3laX válasza apollo12 (#17607) üzenetére


R3laX
addikt

Próbáld ki hogy kikapcsolod a PBO-t disable, ha úgy is fagy, akkor ki lehetne zárni hogy nem bírja a "gyári" 4850-et. Voltak olyan "hibás" 5800X-ek, amik nem bírták a gyári agresszívabb PBO-t. Lehet durvábban leterhelve nem éri el azt a max peak feszt és frekit, mert ott a hő és fogyasztás miatt visszaesik a frekvencia. Játékban viszont kiengedi, mert nem kap akkora egységes terhelést és fagy. Igazából a Max Boost 4.7GHz, ami a dobozon is áll. Sajnos...

[ Szerkesztve ]

(#17610) TestamentDNR válasza sfknasty (#17555) üzenetére


TestamentDNR
aktív tag

Lemértem és egy 80mm-es venti odafér az O11D hátlapjára... ugyan csavar felfogató hely nincs, de fúróm az van :D
Rendeltem is gyorsan 2db-ot, egyet megpróbálok fel eszkábálni hátra valahogy a lap mögé, majd agyalok

(#17611) Timer válasza apollo12 (#17604) üzenetére


Timer
veterán

Érdemes lenne próbálni egy XMP nélküli üzemet, ha eddig nem volt. Ha úgyis fagy, akkor ott valami CPU gond van, szerintem. Esetleg, hgoy kizárjuk a PBO f@szoskodását, egy szolid allcore OC próbaképp mehetne. 1.22 vcore @ 4.3 GHz, ez biztos nem kevés ehhez a frekihez, mert az én korai 5800X-em is bírja, például.

(#17612) apollo12 válasza R3laX (#17609) üzenetére


apollo12
veterán

Megprobálom

(#17613) TestamentDNR


TestamentDNR
aktív tag

MSI B550 Tomahawk tulajokat kérdezném.
Tapasztalatotok szerint melyik az utolsó stabil BIOS amit érdemes lenne felrakni?
Most vettem ki a dobozból és egy januári van rajta. Mondjuk ez stabil is. :)
Bár vannak kisebb anomáliák, ami nem biztos, hogy a BIOS hibája.

Pl. -20 CO-t nem csipázza, loopba kerül és restartolgat a gép.

Amúgy most az ECO mode-okat próbálgatom Cinebench R23-ban.

ECO 65W
Single core: 1541 pts - 68 fok
Multi core: 13802 pts - 60 fok
-----------------------------------------------
ECO 95W
Single core: 1539 pts - 56 fok
Multi core: 14782 pts - 76 fok

Megnézem a 95W-ost mit produkál játék alatt.

[ Szerkesztve ]

(#17614) fudi2002 válasza TestamentDNR (#17613) üzenetére


fudi2002
veterán

Oldalukról v84 béta mehet.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17615) PuMbA válasza TestamentDNR (#17613) üzenetére


PuMbA
titán

Játékokban még kevesebb a különbség, mert ugye egy játék sem terheli úgy a procit, mint a Cinebench, hogy minden mag 100%-on :) Ezért a Cinebench pontok nem valók játékok alatti teljesítmény előrejelzésére.

[ Szerkesztve ]

(#17616) TestamentDNR válasza PuMbA (#17615) üzenetére


TestamentDNR
aktív tag

Igen, ezt most csekkoltam le, hogy igazából a 65W és a 95W ugyanazt produkálja CoD Warzone-ban. :)
Nem nagyon van értelme játszani a beállításokkal még sokáig, úgy érzem. Inkább majd a plusz ventikre leszek kiváncsi. Majd ráérek tuningolni, ha brutál gépigényes játékok jönnek ki pár éven belül. :)

(#17617) PuMbA válasza TestamentDNR (#17616) üzenetére


PuMbA
titán

"Majd ráérek tuningolni, ha brutál gépigényes játékok jönnek ki pár éven belül. "

A tuning nem segít semmit. A nagyon maximum 10%-on, amit kicsiholsz nem múlik sose, hogy egy játék rosszul vagy jól megy :) Ha a tuning ténylegesen működne, akkor nem cserélnének az emberek processzort. A valóságban meg tudjuk, hogy mindenki cserél.

[ Szerkesztve ]

(#17618) TestamentDNR válasza PuMbA (#17617) üzenetére


TestamentDNR
aktív tag

Mondjuk tényleg most adtam fel.
Játszottam még kicsit a BIOS-ban, erre a Windows állandóan elkezdett elhasalni, és restartolgatott bootnál.

Visszaállítottam 65W ECO-ra, restartolgatás... najóvan. :D
Vissza 95W ECO-ra, restartolgatás, hibajavítás, végre elindult. Erre nézem, kezdésből Win login után még ahogy töltögette be a progikat háttérben, el lőtt 5 magot 5025MHZ-ig...

Nagyon furán viselkedik ez az architektúra az előző 3600-amhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#17619) hokuszpk válasza apollo12 (#17604) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

aha. RGB ram. regebben volt ilyen nyűg, hogy az RGB vilagitas elvisz egy pici feszt, es attol instabil a cucc. ilyenkor ra kellett dobni ~0.05V -t. mitismondtal, ramfeszt probaltad mar lehelletnyit emelni ?
masik tippem, hogy probald meg az XMP profil alkalmazasa mellett a cput visszafogni, mittomen nezzuk meg fix 3.8 Ghz -n is kidob jatekbol ? Ha nem, akkor emel 100Mhz -t, tesztel, goto 10. Hol van az a freki, aminel elhanyja magat ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#17620) AtHoS válasza TestamentDNR (#17618) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"login után még ahogy töltögette be a progikat háttérben, előtt 5 magot 5025MHZ-ig.."

Ez lenne a PBO dolga. Amíg belefér a PPT, EDC, TDC keretbe, hőfok is normál tartományban van ÉS szükségét érzi valamilyen tevékenységek következtében, akkor mint látod BOOSTol....ötezerrel :DDD

read-only mode on the forum

(#17621) TestamentDNR válasza AtHoS (#17620) üzenetére


TestamentDNR
aktív tag

Adott neki rendesen :D
A lélektani határt át tudja lépni, az látszik.

Na mindegy, nem tudom, hogy a BIOS frissítés megoldaná-e, vagy a Windows vacakol. Nem telepítettem újra, átraktam a régi lapból a rendszer ssd-t, mert ha stabil, akkor megspórolok egy felesleges újratelepítgetési kört.

(#17622) perecKING válasza Motyi (#17507) üzenetére


perecKING
senior tag

felraktam az uj biost az x570 impact-ra. pbo enabled de semmi egyeb allitgatas. (a procim nem egy nagy szam alapbol sem) videokartya alapon.

kicsit hozott a pontokban bar a cpu score kicsit alacsonyabb pontot kap.
cb23.ban is single core -2pont : :DDD

elotte Version 3801/AGESA V2 PI 1.2.0.3 Patch C:

utana Version 39046 AM4 AGESA V2 PI 1.2.0.5:

(#17623) rumkola válasza perecKING (#17622) üzenetére


rumkola
veterán

ez szuper, de sem a vga sem a cpu nem tudom milyen :D

(#17624) fejesg2 válasza TestamentDNR (#17613) üzenetére


fejesg2
aktív tag

Nekem az utolsó verzió van fent ami az MSI oldalán elérhető és teljesen stabil.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#17625) perecKING válasza rumkola (#17623) üzenetére


perecKING
senior tag

5900x 6900xt :DDD

Bar a lenyeg itt a bios :P

[ Szerkesztve ]

(#17626) TestamentDNR


TestamentDNR
aktív tag

Találkozott valamelyikőtök azzal a hibával, hogy BIOS-ban turkálás után a Win 10 instabil lett?
Játszottam a PBO 2-vel és elkezdett restartolgatni, aztán visszaraktam ECO-ra és nem javult meg.
Végül is visszahúztam a halálból, már 3 órája megy és működik, de több hibajavítást és visszaállítást kellett csinálnom.

(#17627) Raggie válasza TestamentDNR (#17626) üzenetére


Raggie
őstag

Ha instabil az OC beállítás és bootolás közben is ellszáll akkor az tud rendszerfájlokat roncsolni. Szóval igen van ilyen. Én elsősorban RAM OC-nál tapasztaltam ilyet, de ezek szerint procinál is bele lehet futni. :K

Clint Eastwood FTW

(#17628) pyxystyx


pyxystyx
tag

Sziasztok!

A régi konfig. leváltásán gondolkodom, tanácsot szeretnék kérni:
Az esetek 90%- ában játékra, maradék esetben videókódolásra használt gép esetén melyik processzort lenne érdemes választani? (Új B550 alaplap + 32 GB memória, + egyelőre a régi Geforce 1070 videókártya maradna.)
- 5800x (boltból, 135-140 eFt),
- időtállóság miatt kb. 60e Ft- tal drágábban (szintén boltból) 5900x, aminek az ereje játékok alatt most még nem igazán jön ki.
- az 5800x bolti ára környékén az apróról használt 3900x (bár tesztek alapján ezt az 5800x játékokban lekörözi).

Nem szoktam sűrűn cserélgetni a cuccokat, hosszabb távra terveznék az új konfiggal.
Köszönöm előre is. :R

(#17629) AtHoS válasza TestamentDNR (#17626) üzenetére


AtHoS
nagyúr

PBO2-vel mit lehet játszani? Lehet valami elkerülte a figyelmem? :B

Vagy bekapcsolod vagy nem. Ha bekapcsolod, akkor CO-val lehet játszani oszt sanyi, ami terhelésnél eldobja magát legrosszabb esetben
Ezt lehet kombinálni Offset Vcore-al.
...persze hülye módra egyből CO max -30-al kezdeni plusz ehhez jó nagy negatív offsetet is hozzátolni már elgondolkodtató, de ki az a hülye, aki innen közelít és nem alulról.....csak nem Te? ;]

De ezt elbaszarintai, hogy win gond legyen, az valahogy érdekes számomra :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#17630) fudi2002 válasza AtHoS (#17629) üzenetére


fudi2002
veterán

Volt olyan hogy procituning közben vmi rendszerfájlom sérült bootkor. Létező jelenség, reinstall lett a vége.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17631) AtHoS válasza fudi2002 (#17630) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Elhiszem, de ahhoz elég problémás beállítások kellenek, gyakorlatilag már egy létező stabil "tuning" olyan mértékű finomhangolása, ami a határokon átbillen.

Én nem feszegetem a határokat, de tisztában lennék vele mit mókoltam (nem vakon a nagyvilágba) és ennek milyen következményei lehetnek

BIOS reset pedig csodákra képes, persze utána lehet manuálisan beállítani újra, ha véletlen nem volt a stabil beállításról mentés, amit vissza lehetne tölteni

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#17632) fudi2002 válasza AtHoS (#17631) üzenetére


fudi2002
veterán

Nem kellett hozzá extrém beállítás sem. Rendszervisszaállítás szolgáltatást azóta nem tiltom már le... :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17633) AtHoS válasza fudi2002 (#17632) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát én ilyenbe nem futottam bele....szerencsére :) rendszervisszaállítás nálam alapból nincs tiltva, pedig néha érdekesen állít a win a beállításokon: kikapcsolja, megváltoztatja a beállított méretet (most ránéztem és 100% volt beállítva :F honnan a fészkes fenéből vett ilyet...vissza is húztam 10%-ra, ami így is hoszonakárhány giga...mondom én hülye ez :DDD )

read-only mode on the forum

(#17634) TestamentDNR válasza AtHoS (#17629) üzenetére


TestamentDNR
aktív tag

Itt a forumon talaltam beallitasokat, azt kovettem, de -10-es CO-val kezdtem, aztan -15, es jottek a win doglodesek.

(#17635) AtHoS válasza TestamentDNR (#17634) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ennyi? -10 után -15 CO és win halál? Azt hittem, hogy a procim nagyon szar ilyen téren, de ezek szerint mégsem, mert -30 allcore is beindul csak úgy már pár mag eldobja magát terhelésre :DDD ... jó, mondjuk negatív offset volt azért mellé :B

read-only mode on the forum

(#17636) TestamentDNR válasza fudi2002 (#17630) üzenetére


TestamentDNR
aktív tag

Akkor szerencsem van, hogy visszahoztam a halalbol. :)

Az az erdekes, hogy olyan beallitast probaltam finomitva ami masnal siman ment, es egybol nem birta.

(#17637) TestamentDNR válasza AtHoS (#17635) üzenetére


TestamentDNR
aktív tag

Kulfoldi fórumos beállítást is probaltam, volt, h megette a -30-at all core-on, es ment is (pontosan nem tudom miket allitottam, fel vannak irva, es nem vagyok a gepnel). :)

En a BIOS-ra gyanakszom, hogy nem mindig azt csinalja amit kerek tole. Volt, hogy beallitottam ECO-t, mentes+restart, rendszerbe belep, CB23, 85 fok. Nem vette be az ECO modot. 😁 Masodikra igen.

Mindenesetre most vagy 6-7 oraja ment stabilan a gep szerencsere ECO-ban.

(#17638) AtHoS válasza TestamentDNR (#17634) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az viszont lehetséges, hogy a 2 magasra boost-oló mag már bőven nem bírja a -15-ös CO-t.

Anno nálam így jött ki a CO
Vcore Auto +0 MHz: -30, -15, -20, -30, -25, -30, -30, -30
Vcore Auto +200 MHz: -23, -5, -5, -25, -21, -23, -25, -25

OCCT SSE Small datasheet tesztjével magonként

read-only mode on the forum

(#17639) apollo12


apollo12
veterán

nah a procit vissza vettem 4200mhz re 1.25 voltra és 3 óra gém után, egy pillanatra megfagyott a gép fél percre, de utána játékot tudtam folytatni, de a programok egyszer össze omlottak :( , de még nem indítottam újra gépet, most meg minden jó.

Nem értem ilyet régen nekem akkor csinált a 3800x mikor rossz volt a tuning

találtam egy jó kis cikket erre [link]


[ Szerkesztve ]

(#17640) TestamentDNR válasza AtHoS (#17638) üzenetére


TestamentDNR
aktív tag

Remelem nem degradaltam a cuccot, csak a windows-t boritottam meg :D

(#17641) rumkola válasza apollo12 (#17639) üzenetére


rumkola
veterán

eseménynapló mit mutat az adott pillanatban? Nem véletlen disk hiba ez?

(#17642) Bib válasza apollo12 (#17639) üzenetére


Bib
őstag

Ilyen nincs hogy össze -vissza kell állítgatni hogy menjen. Sima cmos clear után alap biossal is mennie kell, max az xmp profilt betölteni és a dram feszültséget kézzel beállítani arra ami a ram dobozán van. Ha így nem megy akkor hardver hiba van. Tápra, procira általában újraindul, memóriára, merevlemezre így megakadhat.Mondjuk a procid így már nagyon kérdéses.

(#17643) BullKoxa válasza R3laX (#17514) üzenetére


BullKoxa
őstag

Szia! itt is lennék ! Össz mag, alatta 1 szál. Mindegyiket 2x futtattam és a nagyobbat raktam be ide. Saját használt beállításaim Biosom képei fent vannak az írásod felett! ( amire válaszolok most )


Alul ! Auto LLC , Auto fesz, Auto limitek PPT, TDC , EDC , Boost Auto. Hő limit 93-ra rakva.

Alul ! Auto LLC , Auto fesz, Auto limitek PPT, TDC , EDC , Boost +200. Hő limit 93-ra rakva.


[ Szerkesztve ]

(#17644) apollo12 válasza rumkola (#17641) üzenetére


apollo12
veterán

holnap le húzom :)

#17642 Bib

új ramok vannak, minden alap és kb pár perc és fagy a gép, mindegy hogy 2133mhz megy a ram vagy xmp módban, emiatt vettem új lapot és ramokat, és ugyan úgy fent áll a hibajelenség, most ki kapcsoltam pbo és alap 3800mhz megy a proci igy még nem fagyot elmúlt 1.5 órában :(

(#17645) BullKoxa válasza apollo12 (#17644) üzenetére


BullKoxa
őstag

Táp???

(#17646) Bib válasza apollo12 (#17644) üzenetére


Bib
őstag

Azt a procit nem tudod megpróbálni másik gépben?

(#17647) hokuszpk válasza apollo12 (#17644) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a fenykepen ugytunik, egy körön van a vga es a cpu, amikor jatszol es megfagy, a vizhomerseklet hogy alakul ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#17648) steewcv65 válasza apollo12 (#17604) üzenetére


steewcv65
őstag

Jol latom,h azok festo hidraulikus kozidomok? :DD

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#17649) apollo12 válasza Bib (#17646) üzenetére


apollo12
veterán

van még egy gép most az lesz

#17647hokuszpk azt nem tudom, de a vga 50 fok körül megy, proci meg 60 körül szokott

#17645BullKoxa márciusi a táp

[ Szerkesztve ]

(#17650) Timer válasza fudi2002 (#17632) üzenetére


Timer
veterán

Csak nyugodtan tiltsd, az egy raklap sz@r. AOMEI backupot használj inkább. Ha a rendszer visszállítás hozza vissza, már nem lesz tökéletes, tapasztalat. DISM / SFC talán helyreteszi, ha valami bereccsen, de ahhoz meg elég bootolni lemezről.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.