Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:37:58

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17151) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

10 perc Cine R23 terheles.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#17152) steewcv65 válasza Kolbi_30 (#17151) üzenetére


steewcv65
őstag

Ez nem okes, mert nalam 162xx pontot er el

[ Szerkesztve ]

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#17153) hokuszpk válasza Kolbi_30 (#17151) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

majd az 5800X tulajok meghummogik, -- vagy keress vissza a topicban 5800X eredmenyeket -- de szvsz kb. 1 ezressel tobbnek kellene lennie, megy a hatterben valami ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#17154) steewcv65 válasza hokuszpk (#17153) üzenetére


steewcv65
őstag

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#17155) Kolbi_30 válasza hokuszpk (#17153) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Szerintem keves neki a fesz. mert 1.26 ra lottem be.DE egyenlore orulok hogy elindult

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#17156) BullKoxa válasza steewcv65 (#17154) üzenetére


BullKoxa
őstag

Jöhetnek a bios képek !!! Vagy a procid ilyen jó. :B nekem 15.100 pont kb.

Kolbi_30 ; bios melyik van a lapodon? En 3 napja raktam be az új lapot. Nekem alami Januári van a lapom, majd megy fel a legújabb ami nem Beta, ha lesz időm .

[ Szerkesztve ]

(#17157) Steven válasza BullKoxa (#17156) üzenetére


Steven
addikt

ilyen képet én is tudok ... csak negativ curve kell hozzá kár , hogy prime 10 perc után elhánnyja magát :D de legalább a cinebench pontok menők :D

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#17158) BullKoxa válasza Steven (#17157) üzenetére


BullKoxa
őstag

Negativ nekem is kettő 8- van a többu meg 20-n. Es nekem stabil kindenben. Minus offset is van 0.0750v azt hiszem. Es én + 50Mhz t adtam meg neki 200Mhz-re nem csinál semmit sem. Jelenleg 4.8Ghz ig megy fel, b450 ben 4.9 ig ment fel. Ezért lesz bios csere is a b550-n, hátha segít valamit.

(#17159) #12516608 válasza hokuszpk (#17149) üzenetére


#12516608
törölt tag

Nem DerBauer, hanem Der8auer. Egyébként paraszt (a fordítása). Német humor, abból is a legszarabb.
Max. gyártástechnológiát ellenőrizhetett az idiótája, hogy milyen stabil a diffúzió (szennyező atomokat kell a Si egykristályba diffundálni, hogy a tranzisztorokon kialakuljon a félvezető tulajdonságokat teljesítő p és n fegyverzet).
Túlterhelésnél/túlfűtésnél ezek a szennyező atomok kidiffundálnak a rohadt vékony Si rétegből (hődiffúzió), romlik a p és n vezetés tulajdonság és csak magasabb fesszel lehet életre bírni a cuccot. Gyakorlatilag a romló tulajdonságú p-n átmenetnek egyre nagyobb nyitó irányú feszültséget kell adni. -> nagyobb teljesítmény kell -> nagyobb hőfejlődés -> előbb-utóbb meggyullad a Si réteg csak O2 legyen elegendő. :K

Mifasznak nyühöli szilárdtest-fizikai tudás nélkül? Nem is értem...

(#17160) tusi_ válasza #12516608 (#17159) üzenetére


tusi_
addikt

"Német humor, abból is a legszarabb."

Ha egyaltalan van olyam, szvsz ismeretlen szoosszetel.

eat, sleep, play, replay

(#17161) #12516608 válasza tusi_ (#17160) üzenetére


#12516608
törölt tag

Én még néztem német komédia csatornákat az 1990-es években, voltak brutális poénok. Olyanok is, amik után a barátnőmmel képtelenek voltunk szexelni a ránk törő röhögéstől.
De Angela Merkel után elmúlt. Ursula von der Leyentől meg csak totális impotento van. (Kielégítetlen és sovány nősténymackó. Egy régen elhagyott lövészárok, hogy a faszbukról idézzek. :D )

[ Szerkesztve ]

(#17162) steewcv65 válasza BullKoxa (#17156) üzenetére


steewcv65
őstag

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#17163) steewcv65 válasza steewcv65 (#17162) üzenetére


steewcv65
őstag

Annyi változás van a proci terén , hogy 4750 mhz 1,385v, ha jól emlékszem,mert most néztem, hogy a cpu az már nem aktuális.De maximum ennyi a difi.....r23 alatt 84-85c a mx az avarage 79c

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#17164) hokuszpk válasza #12516608 (#17159) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nekem marcsak ABauer marad, majd beperel, ha nemtetszik.
es mostmar fizikai tudas birtokaban is stimmel a dolog, tudomanyosan fogalmazva a szennyezok alig diffundaltak ki a feleves intenziv hevites utan, azaz igen valoszinu, hogy jatekokkal 80 fokon is hoszabbtavon birni fogja a proci :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#17165) tusi_ válasza #12516608 (#17161) üzenetére


tusi_
addikt

Vannak kedvenc nemet filmjeim, nemelyik vigjatek, pl
"F..ck dich Goethe". Az egesz franchaise bejon, vicces, cuki kis tortenet.
De ez nem jellemzo. Eddig volt 30-40 nemet kollegam es ebbol egy, azaz egy, aki erti a viccet es vicces csavo is. Vszeg elcsereltek egy magyarra a korhazban.

Tema off

eat, sleep, play, replay

(#17166) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Steewcv65 : Köszönöm a képeket !

Sziasztok! Elviték a lapomat,B450 Tomahawk nekem 5800x volt benne, az új tulajnak 2700x-re van. Szerintetek megoldható,hogy menjen a lapban megint a 2700x? Lehet vissza fele frissíteni a lap Biosát?

Jelenleg ez a Bios van fent rajta ! Keretezve.

[ Szerkesztve ]

(#17167) rumkola válasza BullKoxa (#17166) üzenetére


rumkola
veterán

Miért jutottál arra a következtetése, hogy nem fog menni a jelenlegi bios-al?

(#17168) BullKoxa válasza rumkola (#17167) üzenetére


BullKoxa
őstag

mert vissza fele nem kompatibilis nem? régebbi Cpu az a 2xxx széria. Nekem az rémlik hogy csak az 5xxx-l jó az a Bios. Lehet rosszul tudom, lassan a srác úgyis össze rakja.

[ Szerkesztve ]

(#17169) Bib válasza BullKoxa (#17166) üzenetére


Bib
őstag

Lehet visszafelé is biost feltenni, de szerintem ugyanúgy menni fog benne. Csak szó volt róla, hogy nem lesz lehetőség de ha jól tudom belefért a bios romba a régi is.

(#17170) rumkola válasza BullKoxa (#17168) üzenetére


rumkola
veterán

Sehol nincs ilyen leírva a hivatalos oldalán. Menni fog.

[ Szerkesztve ]

(#17171) tusi_ válasza rumkola (#17170) üzenetére


tusi_
addikt

En ugy tudom, visszafele nem lehet BIOS-t "downgrade"elni az easy flashel. De ha van rajta BIOS flash lehetoseg hatul a lapon, akkor onnan barmit megeszik. Barmi alatt a regebbit ertem.

eat, sleep, play, replay

(#17172) rumkola válasza tusi_ (#17171) üzenetére


rumkola
veterán

a cpu fog menni a mostani biossal :U

(#17173) fudi2002 válasza tusi_ (#17171) üzenetére


fudi2002
veterán

Rosszul. Ez nem asus. Ez flashelheted oda-vissza..

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17174) hokuszpk válasza BullKoxa (#17166) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a sima b450 Toma oldalan nincs ilyen bios, a Tomahawk Max oldalan van, abban meg minden AM4 cpu megy.
de szvsz "sima" B450 eseteben sem kell aggodni, ha jolemlexem az 1xxx supportot dobtak csak.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#17175) fanti


fanti
addikt

"Nyers eroben van az 19-20% is"

Ezen a baromságon röhögtem egy nagyot...

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#17176) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Köszi mindenkinek a segítségét!! :R . B450 Tomahawk MAX a lap.

[ Szerkesztve ]

(#17177) MPowerPH válasza fanti (#17175) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor nyissad ki a szemedet, es tajekozodj... Erto olvasas kell csak hozza, meg egy kis matek.
Egyebkent igazad van, nemely CPU 1 szalas erot hasznalo CPU benchekben van az 27% is. Mint a CPU-Z bench, 700 vs 900 beszedes. :))
Anno mi itt arra vertuk, hogy megvan a 700 pont, az i9 meg hozott 650 -et...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#17178) MPowerPH válasza MPowerPH (#17177) üzenetére


MPowerPH
félisten

Btw, alig 2 hete van Zen 3 -ja, beallitani nem tudja, de mar vitazik olyannal, akinek launch ota az van. :W

Don't Tread On Me

(#17179) fanti válasza MPowerPH (#17177) üzenetére


fanti
addikt

De bírom az önjelölt megmondóembereket...okosnak hiszik magukat csak azért mert nekik már egy éve van valamijük, amit más most vett nemrég. Tudod, nagy ívben tojok rá, hogy mióta van 5XXX Ryzened, attól még semmivel sem értesz hozzá jobban mint más. De arc az van, úgy látom! :W

Hát én értőn olvasok, és abból azt látom, hogy igen, tényleg gyorsabb egy magos terhelésnél az alder, de ez olyan 4-6% maximum, ellenben többmagos terhelésnél az alder...áááá, nem is tudom a jó ízlés határain belül "méltatni".

Igen, szóval 4-6% 1 magos terhelésnél, igen.
De azért azt is megemlíteném, hogy most ugye egy hónap múlva 2022 van. És ugye 2022-ben én pont letojom az egy magos terhelést, nálam KIZÁRÓLAG a többmagos terhelés a mérvadó, mint pl. filmvágás és render, aminél a legerősebb alder nem hogy lemarad, hanem BRUTÁLISAN elvérzik az én 5950X-emhez képest.

Ja, és arról már ne is beszéljünk, hogy az alder alá 400 wattos VRM-et terveztetett az Intel...Atyaég... hogy nem sül le a pofájukról a bőr...400 watt...Istenem!

Ja, meg ugye a játékprocesszor a nagy alder...erre fel a játékok fele meg se nyikkan rajta, mert a hülye energiatakarékos magjai (magyarán olyan gyenge mint a híg gyermekfos) nem kompatibilisek a másolásvédelemmel, és még a játékgyártóknak kell javításokat kiadni, hogy az Intel legújabb trágyadombján is elinduljon... játékra fejlesztett proci, mi?

Maradjunk talán annyiban, hogy az AMD Ryzen 9 5950X többszálás teljesítményben a legerősebb aldert finoman szólva is kettéhugyozza, mint hülyegyerek a hóembert!

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#17180) MPowerPH válasza fanti (#17179) üzenetére


MPowerPH
félisten

"Maradjunk talán annyiban, hogy az AMD Ryzen 9 5950X többszálás teljesítményben a legerősebb aldert finoman szólva is kettéhugyozza, mint hülyegyerek a hóembert!"

Lojjel gyorsan egy CB23 pontszamot.

Az, hogy mihez mennyire ertek, az mas kategoria. Te nyilvan nem ertesz hozza, ordit a linkelt eredmenyekbol, na meg segitseget sem veletlenul kertel. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#17182) Dare2Live válasza fanti (#17179) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Sok esetben AL veri 20%al Zen3at akár multicoreban is ez nem kérdés. Sok esetben kiegyenlített az eredmény és van pár ritka eset amikor zen3 jobb.

jobb zen3 blender. [link]
de egy cinebench, photoshop esetén meg AL jobb és nem kicsit. [link]

Meg kell nézni mivel dolgozol. De összességében akinek nem számít a pénz annak jelenleg jobb választás. Akinek számít az meg megnézi mit használ, mire van szüksége és 99% kiköt egy zen3 konfig mellett. Csak pl kedvéért egy uaz rog strix gaming wifi zen3 alá 60K, AL alá meg 130K.

Jövő február-márciusban remélhetőleg elkedenek jönni az olcsó inteles lapok és onnan ár/értékben is nagyon-nagyon jó lesz AL. És ez a lényeg nekünk vásárlóknak mert AMD nem rakhatja akárhova a zen3+ árát. És remélem ez az egész folytatódik a ML, Zen4 vonalnál is. Irtózatos szivás vásárlóknak amikor az egyik gyártó (anno intel, elmúlt 1-3évben amd) ennyivel jobb mint a másik.

szerk: ha tippelni kéne MPowerPH azért írta amit ahogy hogy etessék kicsit menjen a flame. Ha igen általad
sikerült neki. :)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#17183) Kleroo válasza fanti (#17179) üzenetére


Kleroo
veterán

Szép is lenne ha minden progi skálázódna sok szálra.
Én pont a minap pislogtam nagyokat, amikor A legújabb 2022-es Lightroom ugynúgy röcögött itt-ott amikor már a sokadik retuslayer (blur, zajcsökkentés, stb) került fel a 3/MP-es RAW képre. Ok, gondolkodjon, csak éépenséggel a 10éves Sandym is alig gondolkodott többet. Normális progikban persze félholtra veri, de amíg ilyen mainstream, munkára való programok ilyenekt művelnek, addig pfff...szempont a single core.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#17184) AtHoS válasza fanti (#17181) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Személyeskedés helyett én pl. szívesen látnék/olvasnék alátámasztást az állításokra. Az talán félig még a topikhoz témájához is kapcsolódna és nem kellene kötelezően OFF-ba tenni :F

read-only mode on the forum

(#17185) Dare2Live válasza Dare2Live (#17182) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

linkeléseket baromira elszúrtam.

A lényeg: Legtöbb esetben kicsit vagy nagyon de egyértelműen jobb AL. Főleg ha 6000mhzs DDR5öt raknak alá. Viszont akinek van 150-200-300kja egy konfigra ott elhasal AL.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#17186) MPowerPH válasza Dare2Live (#17182) üzenetére


MPowerPH
félisten

En csak valaszoltam egy hsz -re. Ha tenyek kellenek, ott az Alder topik is, lehet mar szemezgetni. DDR5 az egyetlen rakfeneje jelenleg, mert nem igen kapni, es ha van is, csak gyenge IC -s. Kesobb ez nyilvan javul.
De a 900 -as CPU-Z bench DDR4 -el szuletett. Az sem annyira rossz mar.

Mod: Jo lesz ez nekunk, mert igy barmennyire is jo lesz a Zen 3+, az AMD -nek meg lesz kotve a keze, nem tudjak az egig arazni, mindenkeppen az i9 kore kell majd pozicionalni. En kifejezetten orulok, hogy a gyengus Rocket utan az Intel betalalt. A gyerekbetegsegeket meg majd kinovi az uj BIOS -okkal. Most mar konnyu leirni, hogy mennyi anomalia van... Ugye rohadtul fogalma sincs rola, mi szenvedes volt az elso 2 honap a Zen 3 -al. Folyamat ujraindulas, kekhalal, WHEA error. Kellett vagy 3 honap, mire megbizhatoan mukodott.

AtHoS: Hagyd, ezt csinalta a Zen 2 topikban is. BIOS -ba kolbaszol, azt sem tudja mit allit, de kozben osztja az eszt. Eleg csak ranezni a memoria kesleltetesre. Egy rendes beallitassal 3200 -on hatvanyokkal jobbat kapsz.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#17187) MPowerPH válasza MPowerPH (#17186) üzenetére


MPowerPH
félisten

Btw, azert Cshavez eredmenyei beszedesek.

30623 pont CB23 alatt nem gyenge. En a sajatommal 32100 -ig jutottam, de ez 16 mag. A 926 pontos CPU-bench meg megsemmisito, jol mutatja a nagy magok erejet. A poen, hogy ezeknel a nagy 8 magon kepes erre, akar egyszerre, nalunk ugye csak 1-2 magon tartja az 5GHz pluszt.

Don't Tread On Me

(#17188) #12516608 válasza Dare2Live (#17182) üzenetére


#12516608
törölt tag

Ejjj, már megint a maszlagok. :N

Az intel 12.gen egy vegyes architektúra. Gyenge magok + erős (teljes értékű) magok zagyválása. Az intel felrúgta a régóta bevált architektúráját, mert megtetszett neki a mobiltelkó procik alapvetése. (Faszság.) És csak Win11-gyel működik, ami egy kiforratlan szar.

Innéttől mindenki azt baszkodhat a falhoz amit akar. :K

(#17189) Dare2Live válasza #12516608 (#17188) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A usert a sebesség érdekli. Nem érdekli milyen architektúra van mögötte. Amíg ilyen egyszerű dolgok nincsenek meg addig partalan a vita.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#17190) keIdor válasza MPowerPH (#17187) üzenetére


keIdor
titán

Ugyanakkor engem nem győzött meg a hybrid felépítés. (még)
Csak maga a Golden Cove.
Jobban tetszene, ha kapott volna 10 Golden Cove magot, a Raptor Lake meg 12-t. Ehelyett bohóckodunk az E magokkal.

Nem kérdőjelezem meg a hatékonyságukat, mert tényleg azok. Kis helyet foglalnak és a fogyasztás a teljesítménye mellett tényleg jó. Csak ezeknek a helyét én notebookban látnám inkább, nem egy i7 meg i9 áras terméknél, ahol senkit sem érdekel ez.

Gyorsul egyébként a 8 P mag, ha tiltod az E magokat, mert egyrészt a fogyasztási keret megnő a P magok számára, másrészt minden cache az övék. Amíg ilyenek vannak…

Meg nincs szimpatikus alaplap. :DDD Hozzá vagyok szokva a Hero, Apex, Master szinthez, mindig is ezeket vettem, és ez mind DDR5. Ami meg nem kell, mert gyenge és drága.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17192) Dare2Live válasza keIdor (#17190) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

10 golden cove esetén fixen bukják MC eredményeket. Márpedig ezen procik jelentős részét ahoz veszik. Így meg SC és MC alkalmazásokban is toppon vannk. Már amíg nem jön meg a zen3+ ;]

az biztos, hogy a felépítés előnye noti vonalon sokkal jobban ki fog jönni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#17193) Timer válasza Kleroo (#17183) üzenetére


Timer
veterán

Mondjuk az a szoftver okádék. Szimpla PS jóval jobban teljesít, a Capture One-ról nem is beszélve. Nem értem, mi értelme ma még LR-t használni. Mondom ezt úgy, hogy kábé egy éve fizetek a CC fotós csomagért, amiből csak a PS-t használom, azt viszont jóformán napi szinten. 5800X + 2070S + 64 GB RAM -+ 1 TB WD SN750 mellett nincs lassulás, akadozás.

MpowerPH: én nem tudom, Te milyen instabilitást tapasztaltál, de szerintem ott egyéni hiba volt. Eléggé early adopter voltam az első, harmadik, és az ötödik generációnál is, és a tetű lassú POST-on kívül nem volt hibám, talán még annyi, hogy az XMP valahogy sehogyan nem akar menni négy modullal, de az ugye inkább sajátosság, mint egzakt hiba. WHEA errorokba általában azok futnak, akik basztatják a memória időzítéseket, aki kvázi default használja a RAM-ot, maximum órajelet és feszkót emel, annak nem szokott ez előjönni.

A Ryzen 5 1600X sokkal háklisabb volt, de azt se nevezném rossz procinak, a 3XXX-től felfelé meg már tényleg plugandplay.

[ Szerkesztve ]

(#17194) steewcv65 válasza Timer (#17193) üzenetére


steewcv65
őstag

Ez így van whea hibákra reagálva :)

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#17195) MPowerPH válasza Timer (#17193) üzenetére


MPowerPH
félisten

Keress vissza, WHEA, abbol eredo idle ujraindulasok tomkelege. Egeszen Dec vegeig kitartott, utana Februarra szunt meg teljesen. Forumok dugig vannak ezzel, sot, meg volt hardware hibarol is szo. Nagyon sok CPU lett cserelve garanciaban, mert gyarilag az IF reszeben volt egy kritikus hiba.
AMD reszerol jott javaslat is, C-State -et ki kellett kapcsolni, ami ugyan megoldotta a gondok egy reszet, de a memoria alrendszer attol belassult.
Beirod Google -be, oldalakon keresztul lapozhatsz. :DDD

Es lam, megoldottak, de sokat kellett ra varni. De akik Novembertol hasznaltak, azok eljartak a kanasztat.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#17196) MPowerPH válasza keIdor (#17190) üzenetére


MPowerPH
félisten

Adni kell neki idot. Az AMD is ebbe az iranyba megy a jovoben, szoval ezt innentol maximum elodazni lehetne.
Az E magok hasznalata is teljesen oprendszer fuggo, varni kell arra, amig a feladatkezelo is megfeleloen safarkodik az eroforrasokkal. Win 11 -nek is idot kell hagyni, csak ugy, mint a DDR5 -nek.
Azt hiszem irtad is, hogy az ev vege fele a Raptor lake -re beerhet ez az architektura. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#17199) Timer válasza MPowerPH (#17195) üzenetére


Timer
veterán

Nálad nem a negatív offset volt a ludas végül? Anno 1600X idejáben a negatív offset miatt volt nálam restart idle-ben. Amint lemondtam róla, semmi gondom nem volt. 2 nap kellett, amíg rájöttem, ezt benyeltem az új platform oltárán.

[ Szerkesztve ]

(#17200) fudi2002 válasza keIdor (#17190) üzenetére


fudi2002
veterán

Ez pontosan az a helyzet mikor berobbant a zen2 és a cppc és a kiforratlan ütemező illetve a hozzá fűződő chipset driver. Anno kellett több hónap mire mindenki megtalálta ki kivel van, itt is. Alapvetően ígéretes sztem, még +1 gen vagy fél év szoftver oldalon és jó lesz ez.

És ami a legfontosabb - és előttem többen leírták - végfelhasználók örüljünk, verseny van újra! Az pedig a pénztárcánknak jobb, elvileg... :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.