Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Malibutomi válasza #85552128 (#649) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

[link]

Asus fury megy alacsonyabb feszen 1000mhz-en, az OC Sapphire ugyanazon a feszen mint az X es kb ugyanazon az orajelen

Szerintem nem meglepo, hogy az Asus kb 100mV-al 40mV-al alacsonyabb feszen nem megy ugyanugy. De mivel a Sapphire OC ugyanazt a feszt kapja mint az X es kb. ugyanugy megy ezert hozom fel azt peldanak mar sokadszor.

Szerintem elegge jol erzekelheto az osszefugges:

[ Szerkesztve ]

(#652) kovsol válasza Petykemano (#612) üzenetére


kovsol
titán

Mit emulál? Már megjelenése óta egy nagyon fejlett megoldásként van eladva, el nem hiszem, hogy DX11-ben emulálnia kell. Ha ez így van, akkor eddig miért nem volt ez híresztelve?

May the Force be with you!

(#653) gbors válasza HSM (#650) üzenetére


gbors
nagyúr

A gDDR5-nél mind a memóriák, mind a vezérlő fogyasztása fontos, és mindegyik több tényezőből áll össze. A GTX750Ti-GTX960-GTX970 vonalon nem az látszik, hogy a vezérlő szélessége a fő faktor. A Tahiti-Tonga vonulat sem erre utal.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#654) gyiku


gyiku
nagyúr

(#655) HSM válasza gbors (#653) üzenetére


HSM
félisten

A GTX és Tahiti/Tonga vonalat passzolom, nem tudom, mire gondolsz, én a saját 5850/7870XT/7950/7970/290 méréseimből indultam ki. :B
Ugyanakkor szívesen meghallgatom, Te milyen következtetést vontál le az általad említett termékekből. :R

(#656) Abu85 válasza kovsol (#652) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ma elég sok modern GPU architektúra nem úgy működik, ahogy az aktuális szoftveres alap. Csak arra gondolj, hogy a WDDM még mindig fizikai címzéssel dolgozik, miközben már a GPU-k egy ideje támogatják a virtuális memóriát, és belül a driver mögött így is működnek. Ugyanez vonatkozik például a konstans és textúra pufferra. Az API megkülönbözteti, de a hardverben a határokat elmosódtak.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#657) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Ugy fest Ocuk-n a fele keszletet ket nap alatt elvittek, pedig Gibbo azt irta tobbszaz volt raktaron.

(#658) #45185024


#45185024
törölt tag

Na már legalább választhatunk honnan vesszuk kár hogy pro nincs
FuryX
Ezt a tobb száz van raktáron lehet ugy értették 200 van az AMD raktárba :)

[ Szerkesztve ]

(#659) Malibutomi válasza #45185024 (#658) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Meg a start elott irta, hogy tele a raktar, van tobbszaz raktaron a Furybol.

(#660) Erdei88 válasza gyiku (#654) üzenetére


Erdei88
veterán

Érdekes, hogy mennyire beállítás függő, hogy hol melyik kártya teljesít jobban.

(#661) #45185024 válasza Malibutomi (#659) üzenetére


#45185024
törölt tag

De akkor miért nem jut ide egy PRO sem :F :(((
Legalább két cégtol kétféle kártya kellene ugy lenne fairplay
én még egy vizes verziot nagyon várnék valakitol felszerelve is
Elméletileg a Sapphire re fel lehetne szerelni a az EK és Aqua Computer féle vizeket mert az eredeti nyáklapos PRO ugye :F csak kidobod akkor a sok pénzt az eredeti hutésért

[ Szerkesztve ]

(#662) gbors válasza HSM (#655) üzenetére


gbors
nagyúr

GeForce oldalon, a 750Ti és a 960 között nem változott a busz szélessége, csak az órajelek, és a chip nagyobb 50%-kal. Eredmény: közel dupla fogyasztás. 960 -> 980: dupla busz, 70%-kal nagyobb chip, kb. egyforma órajelek. Eredmény: 40%-kal magasabb fogyasztás.

Radeon: R9 280 és R9285 között - mindenben hasonló a két chip, csak a Tongának jelentősen szűkebb a busza, ill. 10%-kal magasabb a VRAM órajele. Eredmény: nagyjából azonos fogyasztás.

A GeF példa nagyon látványos, a Radeont lehet így is, úgy is magyarázni, én most így magyarázom :)

(#657) Malibutomi: végre vmi jó hír.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#663) #35434496 válasza Malibutomi (#657) üzenetére


#35434496
törölt tag

Az egészet elvitték ha egyáltalán volt nekik annyi. :) [link]

(#664) TTomax válasza #35434496 (#663) üzenetére


TTomax
nagyúr

Dehogy vitték... még mindig 10+ van ami akár lehet 100+ is...eddig csak ez az egy féle folt... szóval másból nem fogyott... [link]

Söt,Scanon se kapkodtál el a készletet nekik biztosan nem "több száz" volt [link]

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#665) #35434496 válasza TTomax (#664) üzenetére


#35434496
törölt tag

Akkor kamuztak. :DDD

(#666) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Ennyit irt Gibbo:

Hi there

Even to my surprise over half the stock has already sold, it is clear AMD have a card which people do want and I suppose whilst production is so limited if they can sell them for $50-$100 more than what most are willing to pay it at least helps AMD improve profits.

I am sure when production of Figi parts improve then AMD might and I repeat MIGHT move the price, but right now both Fury and Fury X are actually selling and reasonably well.

(#667) #35434496 válasza Malibutomi (#666) üzenetére


#35434496
törölt tag

Az, hogy ki mit ír az egy dolog. Vagy elhisszük vagy nem. :D

(#668) Yllgrim válasza #35434496 (#667) üzenetére


Yllgrim
őstag

Az hogy neki van egy boltja ahol napi szinten tobb hardvert ad el mint magyarorszag osszes boltja egy het alatt az is smafu, mi? :)

Amugy ha lenne most keszleten, meg be is ruhaznek 2-re...

(#669) TTomax: azokat a kartyakat most szallitjak ki :U Ugy eleg nehez jelentkezni :)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#669) TTomax


TTomax
nagyúr

Well vagy nem weel,egy féle Fury-t árultak és árulnak most is... a Fury X-es topicban meg lehet nézni a "roll of honour" mind a 13 emberét [link],mint ahogy a Fury tulajokból is azt a nullát aki eddig hatalmas eladások után a listára jelentkezett... [link]

(#668) Yllgrim
Ezt kb úgy írod mint egy sima webshop lenne az ocuk,hát nem az... el is lehet menni érte... egyébként pedig két nap alatt kis szokták vinni max három,egyébként pedig a forumot is érdemes olvasgatni,nem volt pozitív megítélése a Fury Xnek sem a Furynak,mindenki drágállja a 450fontot érte..

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#670) h1mpi válasza #35434496 (#667) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Azt simán el tudom képzelni, hogy ez a VGA sikeres lesz. Aki szereti az AMD-t annak megéri megvenni. Aki az ár/érték arányt nézi, annak meg a 980Ti a legjobb választás.

(#671) TTomax


TTomax
nagyúr

450font a Fury 499font a ref 980Ti ,non ref meg már van 509fonttól... ez a lista két héttel idősebb... [link]

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#672) #45185024 válasza h1mpi (#670) üzenetére


#45185024
törölt tag

Aki a Pro ra vár az már az árérzékeny vásárlo :D aki 1 est akar az ár elején látni Ok nem fognak TI-t venni
Se 980 KIngpInt 301 ezerért :))

[ Szerkesztve ]

(#673) Yllgrim válasza TTomax (#669) üzenetére


Yllgrim
őstag

"mindenki" azokra vonatkozik akik irtak a forumra es dragalltak, de am azt mondani hogy mindenki dragallta eros, en pl nem dragallom tehat maris nem mindenki dragallja.... Next day delivery van, tehat masnap, meg Scan-en is.

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#674) TTomax válasza Yllgrim (#673) üzenetére


TTomax
nagyúr

Akkor itt az idő,hogy vegyél kettőt,mert még mindig lehet kapni [link] Söt ha X-re vágysz akkor abból is lesz holnap,máris elörendelheted [link]

Ha meg szerinted csak next day delivery van akkor azok a kártyák kiértek már (tehát a 668ban amit írtál nem stimmel).. egyébként pedig nem csak az van...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#675) #45185024


#45185024
törölt tag

Ott már POWERCOLORPRO-t is meg lehet rendelni
Ráadásul még olcsobb is

[ Szerkesztve ]

(#676) HSM válasza gbors (#662) üzenetére


HSM
félisten

Hát, ez elég nehéz ügy így. Semmiképpen nem találom ezt egy következtetésre alkalmas módszernek. Az a gond ugyanis, a csip fogyasztását nem a tranzisztorszám határozza meg, hanem a gyártástechnológia, feszültség, órajel, áramfelvétel limitek együttesen.
Kedvenc példám, hogy anno kihozták a 7950-et, mint kevesebbet fogyasztó VGA-t a 7970-hez képest, miközben valójában csak többet throttlingolt, és kisebb volt az órajele, az elérhető perf/watt aránya rendesen belőve jóval gyengébb volt.

(#677) gbors válasza HSM (#676) üzenetére


gbors
nagyúr

Igen, ezért jó példa a 3 GeF kártya, mert ott azok a paraméterek igen közel vannak egymáshoz. De szerintem ezt itt zárjuk le - majd kiderül, ha kijön a Nano.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#678) Yllgrim válasza TTomax (#674) üzenetére


Yllgrim
őstag

Ha lesz holnap akkor visszaterunk erre. Nexem mindig next busines day opcio van, ingyen, altalaban azt is valasztom. Kerheted kerheted 12 elott is, pick up pointra, szombatoi kiszallitassal... persze van opcio...

Mondjuk ki kerne 2 het mulvara :) A boltok nekem meg messze vannak, nem fogok azert utazni 2 es fel orat hogy felmarkoljam a kartyat, hozzak csak ki, azt a penzt elverem majd mashogy :)

Egeszen pontosan nekem ezek az opciok elerhetoek:

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#679) TTomax válasza Yllgrim (#678) üzenetére


TTomax
nagyúr

Pontosan erről beszélek,ha ezek az opciók vannak akkor már elég sok kártya a tulajoknál lehet így három nap után.

X-böl megint csak nem lesz sok,szóval ha kettőt szeretnél lehet pre order le kellene foglalni.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#680) M@trixfan válasza Ren Hoek (#264) üzenetére


M@trixfan
addikt

"Oculushoz 2160*1200 kell KONSTANS 90 FPS-el."

Azt mindig hozzá kell tenni, hogy egy dolog a VR headset felbontása és a felbontás amin a játék fut. Egy bizonyos fizikai pixelrács kell hozzá, hogy ne azt lássa az ember. Ettől függetlenül maga a szimuláció futhat egy felskálázott felbontáson. Itt lehet értelmes kompromisszumot kötni a folyamatos visszacsatolás javára, ami sokkal fontosabb a VR esetében mint a szimuláció felbontása.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#681) vaakuum válasza lowzor (#441) üzenetére


vaakuum
addikt

Ez sajnos nem igaz... az enyém 850-es alapon ment, onnan tudott 875-ig stabilan felmenni. És 7950-nek ismerte fel minden, még a dobozára is az volt írva... :F

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#682) lowzor válasza vaakuum (#681) üzenetére


lowzor
veterán

Furcsa. Nekem 5db 7950-em volt, a topikjában is sok ember tuningolta és a leggyengébb is tudta az 1100mhz-et. Némelyik az 1200mhz-et is, de ahhoz már szerencse kellett. A ref 7970 eredményt meg kb alapfeszen hozta simán mind, tehát nagyon furcsállom, hogy a tiéd csak 875-öt tud. Egyedül úgy tudom elképzelni, ha 0,9-1V-os feszt kap.

[ Szerkesztve ]

(#683) vaakuum válasza lowzor (#682) üzenetére


vaakuum
addikt

Volt valami alszámozás a sapphirnál, hogy pontosan milyen típus...nem volt mindegy, milyen sorozatból fogott az ember...

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#684) Balathruin válasza vaakuum (#681) üzenetére


Balathruin
veterán

Az AsicQ-t megnéztem volna...

(#685) vaakuum válasza Balathruin (#684) üzenetére


vaakuum
addikt

Már nem nézek rajta semmit, elfogadtam, hogy nem ment többet, de nem is hiányzott..amire kellett, azt 1650*1080-ban tudta...október óta meg igp-vel vagyok, és kibírtam...bár ha a normális 980-ak lemennének 120 környékére :U
szerk: egyébként amd-t vártam énis, hogy mit villant, de amiket itt olvasok, az eléggé rémisztő...

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#686) Malibutomi válasza #35434496 (#667) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Megint ott tartunk, hogy ha az NV giga eladasokrol van szo, akkor az ugy is van...
Ha bennfentes azt irja egesz jol viszik a furyt akkor biztos hazudik.

(#687) #35434496 válasza Malibutomi (#686) üzenetére


#35434496
törölt tag

Miért baj az ha az ember egy kicsit szkeptikus? :D

(#688) Yllgrim válasza #35434496 (#687) üzenetére


Yllgrim
őstag

En ezt maskepp fogalmaznam meg, akkor meg ne lennek a kocsog bunko? :)

Mikor is lesz uj adag Fury X a boltokban tutira?

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#689) #45185024


#45185024
törölt tag

Magyarországon is rendelhető már FURY PRO:

Sapphire Radeon R9 FURY, 4GB HBM (4096 Bit), HDMI, 3xDP, FULL

Sapphire Radeon R9 FURY OC, 4GB HBM (4096 Bit), HDMI, 3xDP, TRI-X, FULL

Már csak az a kérdés Ha 21 nap múlva bemegyek itthon egy boltba, lesz e kártya és ha igen mennyiért ?
Mert ha nem akkor érted...

[ Szerkesztve ]

(#690) h1mpi válasza #45185024 (#689) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Az egy nagy kamu oldal... meg 200+ az kicsit erős érte nem?

[ Szerkesztve ]

(#691) regener válasza #45185024 (#689) üzenetére


regener
veterán

Ezt az oldalt rakd a böngésződ tiltólistájára, jobban jársz.

(#692) daveoff válasza h1mpi (#690) üzenetére


daveoff
veterán

Az oldal lehet kamu, de az ár nem, ennyire lehet számítani inulásnál. De ahogy mondod, erős érte, nem kicsit....

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#693) velizare válasza h1mpi (#690) üzenetére


velizare
nagyúr

az oldal nem kamu, csak éppen nem magánszemélyeknek szól. idén rendeltem tőlük egy kábelt kb. 8 hét szállítási időre, számlával, előre kifizetve. kicsit balf@szkodtak, elsőre rossz címre ment, de végülis kihozták.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#694) #45185024


#45185024
törölt tag

Olvastátok a második negyedévi AMD értékelést? (Q2)

Lisa Su, Advanced Micro Devices, Inc. - President & CEO [9]
--------------------------------------------------------------------------------

We did just launch our graphics products towards the end of the second quarter, so in the late June timeframe. I think our initial ramp up has been expected. We are pleased with the Fury X ramp up, certainly the fact that it is out of stock is not a bad thing, because it gives us good confidence that the customers are appreciating the product. Fury just launched, actually, this week and we will be launching Nano in the August timeframe. I think overall, the high-bandwidth memory ramp up is going as expected and we have a number of products coming out.

Vélemények ?

[ Szerkesztve ]

(#695) -Solt- válasza #45185024 (#694) üzenetére


-Solt-
veterán

Ezt miért itt? :(

www.smart-bus.hu

(#696) Drizzt válasza #45185024 (#694) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Valaszolhatott volna az eredeti kerdesre is, miszerint azert fogy-e jol a cucc, mert keves van, vagy mert sok van, s a kereslet meg igy is meghaladja, Erre ez elegge bullshit szagu valasz. Mondjuk mindegyik CEO pont igy csinalta volna, mi meg egy marekkal se lettunk okosabbak.

I am having fun staying poor.

(#697) #45185024 válasza Drizzt (#696) üzenetére


#45185024
törölt tag

Nehéz megállapítani hogy ez szarkazmus volt részéről és akkor van benne egy kis humor ( out of stock is not a bad thing) vagy csak a Fury széria számára egy kis plusz reklám hogy elfogyott.
Amit érdekes módon az árfolyam megtekintése tesz érdekesebbé.
A konferencia előtt zuhant mint a veszett balta nyele , utána emelkedett de még nem jött vissza a zuhanás szintjére.

[ Szerkesztve ]

(#698) #45185024


#45185024
törölt tag

Megjelentek Magyarországon a a Fury X vízhűtési megoldásai.
Annyit megérdemel hogy megemlítsük.
EK Water Blocks EK-FC R9 Fury X
EK Water Blocks EK-FC R9 Fury X - Nickel

[ Szerkesztve ]

(#699) gyiku válasza #45185024 (#698) üzenetére


gyiku
nagyúr

merlin [link]

hüllő

(#700) monosz válasza #45185024 (#698) üzenetére


monosz
őstag

Van már egyáltalán,eme kis országunkban Fury X tulaj? :U
Mert az rendben van hogy kapható water block,de van is mire rátenni??

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.