Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) lowzor válasza Joshi (#100) üzenetére


lowzor
veterán

Valahogy nekem is az az érzésem, hogy lenne már 1-2 darab itt, ha mást teljesítményt mutattak volna azok a tesztek, meg HDMI 2.0 lenne rajta.

(#102) Crytek válasza h1mpi (#98) üzenetére


Crytek
veterán

Az igen nem semmi drága egy bolt ez.

Next PC Upgrade: 2022

(#103) KAMELOT válasza Titanone (#88) üzenetére


KAMELOT
titán

Még FURY X sem vett senki akkor minek a FURY?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#104) Crytek válasza KAMELOT (#103) üzenetére


Crytek
veterán

Remélhetőleg az egyetlen jó dolog ami törtéhet végre csökken a 980 ára.
Mondjuk az se lenne baj ha a 980Ti bekuszna végre 200k közelébe.

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#105) Titanone válasza KAMELOT (#103) üzenetére


Titanone
tag

Ebben igazad van. De én a Fury Pro-t várom( és win 10-t). Aztán veszek egy vga-t . Mert az igp semmire se jó ,ha játszani szeretne az ember. Kérdezhetnéd miért várom? Mert szerintem idén már ezenkívül ,nem lesz olyan kártya ,ami talán felverné a port kicsit is. Szerintem könnyebb lesz azután eldönteni, hogy melyik vga-t vegye az ember. Addigra a Fury X is kikupálódik (lecseng a kezdeti magas ár, jobb driver) .

(#106) Lapajbacsi válasza mlinus (#46) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Ezt akkor eléggé benézték Atiék, mivel a TI erősebb... legalábbis ami teszteket én láttam, mindenütt a TI van előrébb mint a Fury X... tehát plusz 40k-ért kapok egy lassabb kártyát...? Az akkor jó biznisz nagyon.. :D :R

(#107) jedis válasza Titanone (#105) üzenetére


jedis
senior tag

új pumpa :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#108) KAMELOT válasza Titanone (#105) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor még sokmindent ki kell javítaniuk!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#109) jedis válasza Lapajbacsi (#106) üzenetére


jedis
senior tag

Nem tudom TE milyen teszteket néztél, de nekem a Tom'sHardware-s, és a Techspot-os teszteketnél , nem ez jön le. Ha a Fury teljesítményét kellene jellemeznem, akkor azt mondanám HULLÁMZÓ ! Van ahol a sima 980-ast épp hogy megelőzi, és van ahol még a TX-et is lenyomja ! Szerintem az AMD is tudta, hogy csak magával egy új memória technológia bevetésével nem fogja letarolni a piacot. Amit ki lehetett hozni ebből a 30nm közeli csíkszélességből, azt szerintem már kihozták, mind az AMD-nél, mind az NV-nél. Ennek a szegmensnek is nagyon hiányzik már a 16nm körüli csíkszélesség. Ne gondoljátok már azt, hogy majd jövőre a Pascal HBM2-vel jön, és legyalulja a piacot ! :U Az NV-nek 0 ( éles ) tapasztalata van eddig a HBM2-el, az AMD-nek meg addig lesz már nem kicsi a HBM1-el ( X*10000db Fury a Gémereknél ). Amúgy meg jön pár hét múlva a Win10 az új apikkal, úgy hogy a jövőbe nézzünk, ne a múltba . :D

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#110) mobal válasza jedis (#109) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szerintem ez a hullámzás pont, hogy betudható a drivernek. Gondolom rengeteg finomítás van még hátra. Ezért várják sokan a DX12 startot, hogy meglássuk mit hoz. Szerintem ez a kártya egyáltalán nem lett rossz, 4K-ban hozza a szintet.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#111) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Szerintem a Fury X-re váró gamerek 99%-a azt várja, hogy kijöjjön a Win10 és a csoda driver. Addigra vélhetően a pumpa mizéria is megszűnik. Az AMD egyetlen esélye, ha erőre kap a kártya Win10 alatt. Ha nem, akkor aki eddig kivárt mindenki 980Ti-t fog vásárolni szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#112) Lapajbacsi válasza jedis (#109) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Írtam:
"legalábbis ami teszteket én láttam, mindenütt a TI van előrébb mint a Fury X... "

erre te:
"HULLÁMZÓ ! Van ahol a sima 980-ast épp hogy megelőzi, és van ahol még a TX-et is lenyomja !"

E két mondat közt én nem látok olyan nagy ellentétet... Ha a mezei 980-at itt-ott épphogy előzi meg, az nem azt jelenti, hogy gyengébb mint a TI? Mert az viszont nem néhol előzi meg emezt és nem épphogy... ;) :R

(#113) Lapajbacsi válasza Lapajbacsi (#112) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Amúgy tételesen nézve. Vagy 10 játékkal tesztelték. Ebből kettő azaz 2 db, ahol szignifikánsan a TI előtt van, a Far Cry 4 és a Metro... aztán van még a Shadow of Mordor, ahol kb fej-fej mellett mennek, kb 1 fps különbséggel, és az összes többiben a TI legyakja a FuryX-et, sőt ahogy írtad, még a 980-assan is épphogy megbirkózik... ezek után nem tudom, hogy nem voltam e pontos a véleményemmel, hogy plusz 40 ezerért venni, egy gyengébb kártyát, az tök tuti buli... de valóban meg kell várni hogy a szoftveres támogatás rázódjon gatyába, talán pár hónap, új driverek, és win10 és a FuryX a TitanX méltó párja lesz, de most még a TI-nek sem ellenfele...

(#114) Malibutomi válasza Lapajbacsi (#113) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A +40.000 ami hibazik, mert csak magyarorszagon van rajta kezdo lehuzos ar.

(#122) #35434496


#35434496
törölt tag

Baromi drága!

(#123) tailor74 válasza #35434496 (#122) üzenetére


tailor74
őstag

Ugyanezt linkeltem az amd vs nvidia-ba.... :D Szerintem itt a magyarázat arra, hogy nem fogy...
Ahogy Milka mondaná: Fury, viszlát! :D

players111: Mea Culpa, igazad van. :B

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#124) #35434496 válasza tailor74 (#123) üzenetére


#35434496
törölt tag

Milka nagyon jó fej. De a "viszlát" az a gyík érdeme. :D

(#125) lowzor válasza #35434496 (#122) üzenetére


lowzor
veterán

Pláne, hogy 50 ezerrel olcsóbban kapsz olyat, ami (a jelenben) lehagyja. Nem csodálkozom, hogy senkinek nincs még a fórumon. Külföldön sem fogyhat sok.

[ Szerkesztve ]

(#126) mlinus válasza #35434496 (#122) üzenetére


mlinus
őstag

A sapphire 247 volt, amíg volt. (1db :DDD )

(#127) #35434496 válasza mlinus (#126) üzenetére


#35434496
törölt tag

Biztos cicergett a pumpálya. :DDD

(#128) Malibutomi válasza #35434496 (#122) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Bevezeto ar...de sebaj nemsokara ennyi lesz a 980Ti is...de lehet a sima 980 is...megoldjak a gorogok.

(#129) tailor74 válasza #35434496 (#127) üzenetére


tailor74
őstag

"pumpálya"? :DD Az olyan, mint az "ótópálya", csak kisebb?

Viccen kívül, ez baromi sok, ha jó kártya, ha nem..Igaz az euro is romlott már megint jócskán..

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#130) #35434496 válasza tailor74 (#129) üzenetére


#35434496
törölt tag

Jájj :B :DDD

(#131) Anubris válasza tailor74 (#129) üzenetére


Anubris
őstag

Ha megnézitek például az overclockers oldalát, akkor látni, hogy valami miatt az Asus jóval drágább, mint a többi kártya, a Sapphiire, vagy XFX nem ilyen vészes áron kapható.

(#132) gyiku válasza #35434496 (#124) üzenetére


gyiku
nagyúr

nem az :N viszlat!

hüllő

(#133) #45185024


#45185024
törölt tag

Nem csak az a baj hogy 240 fölött már drága hanem az hogy már megjelentek a Custom 980Ti-k és már azok is 240 en vannak a referencia az nem érdekelt annyira de mondjuk egy MSI is ment 240 ben meg Gigabyte is (238.685 Ft) Ha nem villant valamit tényleg Direct X 12 alatt mondjuk +10% ot akkor az árcédulát kellene visszábbvenni, csak szerintem a vizes megoldás sokat elvitt a haszonból a Prónál nem lesz ez az árnövelő tényező... csak ugye jönnek a Görögök.

[ Szerkesztve ]

(#134) Malibutomi válasza #45185024 (#133) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Hulyeseg a magyar arak alapjan itelni. Szar forint, es hungarikumnak szamito kezdo arazas miatt

UK arak:
Fury X 509-546£,
custom 980Ti - 530£ palit, 550£ Zotac, MSI es Giga 600£

Ugyanez euroban:
Fury X 725euro
980Ti - 749-tol indul, MSI es Giga 789-799euro

Vagyis jelenleg 1-2 nagyon olcsositott Ti kaphato a Fury ara korul...

(#135) #45185024 válasza Malibutomi (#134) üzenetére


#45185024
törölt tag

ZOTAC ZT-90503-10P GTX980Ti 6GB GDDR5 AMP! PCIE (240.463 Ft)
Nem mondanék egy custom Zotacot olcsósítottnak(ugyan nem tudom mi az az AMP edition).
De akkor ha jól értem amit írsz itt arról van szó hogy az IPON az Nvidia supported és valszinű emiatt magasabb árrést rak a FURYkra. Más forgalmazó meg alig van Kifejezetten AMD-s szinte meg nincs is.(aki játékot is ad hozzá)

[ Szerkesztve ]

(#136) mlinus


mlinus
őstag

Euróban látok én rakás 980ti-t 680-700 körül. Mondjuk mindegyik ref szóval gondolom az olcsosított jelző itt nem a minőségre vonatkozott. fury x 700. Amúgy vérmindegy, az ajánlott ára mindkét kártyának ugyanaz, ha lenyugszanak a kedélyek majd normalizálódik az összes.

szerk.:az ipon nem nvidia supported, az asus adja drágán, a sapphire 240 körül volt amíg volt, ami teljesen normális ár. 980ti drágábban nyitott.

[ Szerkesztve ]

(#137) #45185024 válasza mlinus (#136) üzenetére


#45185024
törölt tag

Igen de tényleg nem akarok ezen lovagolni mert más már elsütötte de tényleg lehet hogy az a zöld matricás sípolós volt és egy balekra várt (aki nem reklamál érte).
Tudom egy kártyából nehéz átlagot vonni ;)

[ Szerkesztve ]

(#138) Malibutomi válasza #45185024 (#135) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem, nem jol erted amit mondok. Semmi koze az iponhoz.
Arrol van szo, hogy Mo.-n szokas az uj cuccokra 2-3 hetig extra "vegyelmegelsokentesjollehuzunk" arat rakni, azon kivul a forint folyamatosan egyre szarabb, vagyis ami most kerul a katalogusba alapbol dragabb lesz mint ami egy hete kerult bele.

(#136) mlinus
Pontosan. A dollar/euro ara a kartyaknak ugyanaz, csak magyarorszag ciszonyok miatt draga az uj Fury.

Amugy most 238K a 980Ti G1 iponon, az valami nagyon jo ar. Sokkal olcsobb mint akar nemert, akar angol oldalakon

[ Szerkesztve ]

(#147) regener


regener
veterán

ASUS ROG ARES III sorsolás

[ Szerkesztve ]

(#148) #45185024


#45185024
törölt tag

Telefonszámot miért kérdik nem tudnak emilen értesíteni ?
Amúgy csak egyben nem volt teljesen tiszta hogy hány kártyát támogat crossfire-be kötve.
Először majdnem négyet írtam. :)

(#149) CsonkaImo válasza #45185024 (#148) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Szerintem 4-et támogat CF-ben.

Szerk.: Ja, 4-et. Volt is 3DMark teszt, valami AMD-s pali csinálta.

Szerk2.: Lehet igazad van, és fake volt a teszt. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.