Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) jani04 válasza Venyera7 (#397) üzenetére


jani04
aktív tag

B..hatom az effekteket ha max közepes beállítással megy a játék csak......

(#402) Erdei88 válasza Venyera7 (#400) üzenetére


Erdei88
veterán

Ami mikor is lesz? :U

(#403) lowzor válasza Venyera7 (#400) üzenetére


lowzor
veterán

Majd meglátjuk gyakorlatban.
Nagyon hosszú évek óta megy ez a duma, hogy ha nem AMD-d van, akkor rá fogsz cseszni a jövőben, de én még nem láttam senkit még pórul járni emiatt, sőt.
Engem az foglalkoztat sokkal inkább, hogy a Fury +768SP-vel meg a brutális sávszéllel hogy lehet csak 7%-al erősebb, mint a 390X.

(#404) Venyera7 válasza Erdei88 (#402) üzenetére


Venyera7
senior tag

Amikor megjelenik az elso dx 12-es jatek!Majd ott megmutatja a fury,hogy mit tud!Koroket ver majd a GM 204,206-os kartyakra mind latvanyban,mind teljesitmenyben! :C

[ Szerkesztve ]

(#405) Crytek válasza Venyera7 (#400) üzenetére


Crytek
veterán

Ne zavarjon hogy a pascal az már fullos dx12-es lesz!
Szóval az amd nagy előnye már most halott.

(#404) Boldog is lesz majd a 3-4 Fury/Fury X tulaj a világon :DDD

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#406) Laja333 válasza Erdei88 (#394) üzenetére


Laja333
őstag

Ezek csak a kiemeltek, mivel ezekhez a játékokhoz valószínűleg külön készült valami optimalizálás. Maga a Catalyst egésze egy új branch (14.500-ról átálltak 15.200-ra.), ami egy általános teljesítmény-növekedést hoz magával.

Egyébként hihetetlen (és szánalmas), hogy ennél a kártyánál is (ami tényleg jól sikerült) megy a károgás a zöld oldal felől. :C Ebből látszik, hogy az esetek többségében nem a termékkel van a bajuk, hanem a vallási meggyőződés a fő csapásnyom. :K

(#405) Crytek Erre jön a már rongyosra használt mondat: és persze addig a másik oldal csak ül, és nem fejleszt semmit...

[ Szerkesztve ]

(#407) Erdei88 válasza Laja333 (#406) üzenetére


Erdei88
veterán

Értem. Remélem a más oldalak is ezzel fognak tesztelni, így nem kell majd megjósolni a jövőbeli vélt vagy valós teljesítmény növekedést

Azt hiszem az offba tett részed mindkét oldalra igaz :)

(#408) kovsol válasza Venyera7 (#404) üzenetére


kovsol
titán

Csak az a gond nem a GM 204,206 hanem a GM200 az ellenfele.
Egyébként hiszem ha látom ezt a nagy DX12 -t. Szintetikus tesztekben biztos piszok nagy előrelépés lesz, aztán játékokban meg majd keresni kell a különbséget úgy érzem.

(#409) gollo91 szóval akkor a jövőben már nem is jelenhet meg több kártya ami támogatja? :D

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#409) Venyera7 válasza Crytek (#405) üzenetére


Venyera7
senior tag

Nem zavar!TIER_3-as szint az Xbox One és az AMD GCN architektúrájára épülő Radeonok kiváltsága.

http://m.prohardver.hu/hir/microsoft_reszletezte_directx_12_uj_funkcio.html

(#410) Crytek válasza Laja333 (#406) üzenetére


Crytek
veterán

De mit fejleszt most a dx12-nél a másik oldal? Ja tudom már a 2025-ben esedékes dx13 alapjaira gyúrnak majd? Vagy kitalálják a Tier 4-et? Hagyjuk már!

Egyenlőre nem mivel itt nem kapható a 980Ti :( És olyan ismerős aki tudna rendelni áfa visszaigényléssel nem jelentkezett még :( (Pedig csak ezen múlna)

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#411) Laja333 válasza Crytek (#410) üzenetére


Laja333
őstag

Nem mindegy az neked?! Úgy se veszel egyik oldaltól se GPU-t. ;]

(#407) Erdei88 Ezt nem vitatom. ;)

[ Szerkesztve ]

(#412) Venyera7 válasza kovsol (#408) üzenetére


Venyera7
senior tag

De, ha nv GCN architeturaval keszit kartyat! :D

(#413) lowzor válasza Venyera7 (#404) üzenetére


lowzor
veterán

Bulldozer topikból mennyi tök ugyanilyen hsz-t visszatudnék keresni :D
"Majd a Win8/next gen konzolok megjelenésével földbe döngöli az i7-et is." -Aztán jött a technikai blabla, hogy ezt meg azt támogatja/tudja, amit az i7 nem, ezért nem lesz esélye.
Ha nem sikerül túl jól egy adott AMD széria, akkor mindjárt átmegy az egész topik jövő jósolgatásba, ahol mindent szarrá ver majd egy low end AMD is. Mindenesetre ebben a topikban 1 ember nem gondolt még a jövőjére, mert senki nem vett még Fury X-et, aki egyedül vett a PH-n, az is inkább lecserélte egy 980Ti-re.

[ Szerkesztve ]

(#414) HSM válasza lowzor (#413) üzenetére


HSM
félisten

Véletlenül se zavarjon, hogy az FX normálisan megírt, több szálra normálisan skálázódó programokban nagyon sokszor valóban el is fenekelte az i7-es ellenfelét. :U

(#415) Venyera7 válasza lowzor (#413) üzenetére


Venyera7
senior tag

Proci az mas teszta ebben egyet ertek veled!De az teny,hogy a dx11 es a dx12 kozott hatalmas kulombsegek vannak!Ezt ABU mar korabban reszletezte.

(#416) Venyera7 válasza HSM (#414) üzenetére


Venyera7
senior tag

Igen az optimalizacio egy jo dolog!Pont ezaz amiert dx12 alatt jobbak lesznek az AMD kartyak!

(#417) Crytek válasza Venyera7 (#416) üzenetére


Crytek
veterán

Hisszük, ha majd látjuk! :C

Next PC Upgrade: 2022

(#418) mlinus


mlinus
őstag

ilyen az amikor valaki csak abu írásaiból tájékozódik :DDD

(#419) Erdei88 válasza HSM (#414) üzenetére


Erdei88
veterán

Ugye nem a 9590-röl beszélsz? Végigfutottam a 8350-es tesztet de nem láttam egy eredményt ahol "elfenekelte" volna a 3770K-t

(#420) lowzor válasza Venyera7 (#415) üzenetére


lowzor
veterán

Én lennék a legboldogabb, ha valóban sokkal jobb lenne DX12-ben (bár az is milliószor le lett írva, hogy mire elterjed már más generáció lesz), mert bírom az AMD-t, annak ellenére is, hogy ezzel a szériával most csalódást okoztak nekem. Jelenleg előnyben van az NV, én a GCN széria első átnevezéséig meg az AMD-t részesítettem abban + még a 290 jó lett.
Ilyen specifikációval nem így kéne teljesíteniük, tuning szempontjából is egész mást ígértek.

(#414) HSM:

Hol láttál ilyet játékokban? Én olyat láttam, hogy egy agyon órajelezett 9590-nek sikerült megvernie egy akkor 2-3 éves alapórajeles 2600K-t, nem is kommentáltam az eseményeket.

[ Szerkesztve ]

(#421) Milka 78 válasza Erdei88 (#419) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Találtam vagy 3-mat az utolsó 15-ből,de tuti rossz helyen keresem :)

(#422) HSM válasza Erdei88 (#419) üzenetére


HSM
félisten

8350-re gondoltam.
Itt egy friss CPU-teszt: [link].
Van itt minden, van ahol elhagyja a 3770K-t, van ahol a 2600K is lenyomja. :))

(#420) asdxv: Mégis ki beszélt itt játékokról? :W Programokat írtam, több szálra normálisan skálázódó programokat! A játék éppen ennek az ellenkezője. Játékokban persze, hogy nem szerepelt sehol jól, mivel a játékokat az alapvetően EGYSZÁLÚ DX11 API hajtja, így igazából már itt elvérzett az FX az egyszálon jóval erősebb i procik mellett.

Ez viszont a DX12-vel mivel többszálúsított API, meg fog változni, ezt már Mantle alatt is tapasztaltak az FX tulajok.

[ Szerkesztve ]

(#423) Erdei88 válasza HSM (#422) üzenetére


Erdei88
veterán

Én azért maradnék az i7-nél. Gondolom Te sem bántad meg, hogy Intelt vettél :R

(#424) HSM válasza Erdei88 (#423) üzenetére


HSM
félisten

Jajj, dehogyis. :) De látnom kellett azt is, hogy vannak azért területek, ahol igen szépen mennek az FX-ek is. :R
Amire kitalálták (jól többszálúsított programok) ott azért nem szerepel szinte sosem rosszul.

(#425) lowzor válasza HSM (#422) üzenetére


lowzor
veterán

Nyilván vannak olyan munkaterületek, ahol megérheti az FX (3ds max, Premiere), de egy videokártya topikban feltételeztem, hogy játékról beszélsz "a programok" szót azokra értve. Régen, amikor a Bulldozer jövőbiztosságát bizonygatták már lehetett tudni, hogy van kb 2 program, amiben jó az FX, ez azóta sem változott.

(#426) Crytek válasza lowzor (#425) üzenetére


Crytek
veterán

Játékról itt a prohardveren a HW topikba ? Kizárt. Itt akik 200+ ezres VGA-kat vesznek szintetikus bencsmárkokra gerjednek meg a hőfokokra a játékok senkit nem érdekelnek :DDD

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#427) Venyera7 válasza lowzor (#420) üzenetére


Venyera7
senior tag

A genaracio valtas egy kicsit odebb lesz meg,a fejlesztok meg ebben a generacioban sem hasznaltak ki a lehetosegeket.Tuning szemponjabol az amd sosem volt jo, szimplan erosek voltak mindig a kartyaik!

(#428) Crytek válasza Venyera7 (#427) üzenetére


Crytek
veterán

1.5 év nincs az olyan messze.Addigra "állítólag" már lesz 20-25 dx12-es cím (új / mostanihoz dx12-s patch)

Next PC Upgrade: 2022

(#429) Erdei88 válasza Crytek (#426) üzenetére


Erdei88
veterán

Szerintem semmi baj nincs azzal ha kitesztelik normális és próbálják normális hőfokon használni.

(#430) gbors válasza Milka 78 (#370) üzenetére


gbors
nagyúr

Az AC és a PC is erősen CPU-limites, meg amúgy a Codemasters cuccok is. Írtam is már korábban, hogy fullHD-re jobb a 980 - ez van.

(#403) asdxv: fullHD-ben sok helyen CPU-limitbe ütköznek a Radeonok. 4K-ban már 15% a különbség, és az már alig kevesebb, mint a paraméterek alapján várható 20%.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#431) lowzor válasza Venyera7 (#427) üzenetére


lowzor
veterán

Dehogynem. A HD7000 szériát pl az egekig lehetett tuningolni.
A Fiji-nél is mást ígértek tuningban, TPU-n is írta a tesztelő, hogy az ígéretekhez képest csalódott.

[ Szerkesztve ]

(#432) TTomax válasza Venyera7 (#427) üzenetére


TTomax
nagyúr

Tuning szemponjabol az amd sosem volt jo

Dehogy nem volt jó,csak gyanítom a 91 a nevedben amikor születtél és ezért nem volt szerencséd hozzájuk.Ez megmagyarázná azt is,hogy még elhiszel mindent amit a dx12röl olvasol... majd DX15re már majd csak egy legyintésre futja...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#433) HSM válasza Crytek (#426) üzenetére


HSM
félisten

DX12-ről volt szó, amiben igen valószínűen radikálisan változni fog az FX CPU-k versenyképessége játék terén. Erről volt szó, ha véletlen átsiklottál volna felette. :U

(#434) Crytek


Crytek
veterán

A hőn áhított DX12-es gizdulásra már nem kell sokat várni:

"A Gears of War Ultimate Edition sokak örömére nem csak Xbox One-ra, hanem PC-re is megjelenik augusztus 25-én."

Next PC Upgrade: 2022

(#435) lowzor válasza gbors (#430) üzenetére


lowzor
veterán

Az új driver elvileg pont a CPU limiten segített, de még sokat kell dolgozniuk rajta akkor.
Ha kitudná használni a +768SP-t, akkor radikálisat gyorsult volna, a sávszélről már ne is beszéljünk és nem a 980-al kéne szenvednie.

[ Szerkesztve ]

(#436) Venyera7 válasza TTomax (#432) üzenetére


Venyera7
senior tag

Remeljuk nem igy lesz!

(#437) CsonkaImo válasza Crytek (#434) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Örülök neki, de ezzel a látvánnyal DX11 alatt se lenne gond.

(#438) Venyera7


Venyera7
senior tag

Ha ez hiteles akkor igazolja az allitasomat:
http://www.pcworld.com/article/2900814/tested-directx-12s-potential-performance-leap-is-insane.html

(#439) TTomax válasza Venyera7 (#438) üzenetére


TTomax
nagyúr

The reality is this test is a theoretical test, although one made with advice from Microsoft and the GPU vendors. This test reveals the potential, but translating that potential into an actual game isn't quite as easy.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#440) Balathruin válasza lowzor (#431) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha szerencséd van akkor lehet tuningolni, nálam kemény 50MHz emelést bírt (950MHz -> 1GHz).

(#441) lowzor válasza Balathruin (#440) üzenetére


lowzor
veterán

Akkor nagyon alacsony feszt kaphat. Annak idején a leg antituningosabb 7950 is tudott legalább 1100mhz-et értelmes fesszel. A ref órajelhez képest az már +300mhz, de sokan (köztük én is) +350-400mhz-et hoztak ki belőle 24/7-re.

[ Szerkesztve ]

(#442) TTomax


TTomax
nagyúr

Ki ne emlékezne a HD5850re.... nem volt az olyan régen... :U

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#443) Balathruin válasza lowzor (#441) üzenetére


Balathruin
veterán

Nem kapott alacsony feszt, mivel 1250mV se volt neki elég. Ritkán, de nagyon nagyot hibázott a GPU.

(#444) KAMELOT válasza lowzor (#403) üzenetére


KAMELOT
titán

Ezen sokat töröm én is a fejem! Több az SP akkor erősebbnek is kéne lenni!
390X ára is nagyon magas és a fury-knak is! El van rontva az egész!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#445) hugo chávez válasza lowzor (#413) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

"Bulldozer topikból mennyi tök ugyanilyen hsz-t visszatudnék keresni :D
"Majd a Win8/next gen konzolok megjelenésével földbe döngöli az i7-et is." -Aztán jött a technikai blabla, hogy ezt meg azt támogatja/tudja, amit az i7 nem, ezért nem lesz esélye."

Én csak (keserűen) röhögtem magamban, amikor arról ment a szó, hogy el van cseszve a Windows 7 szálkezelése, azért teljesít olyan relatív gyengén a Sandy-khez képest, de majd jön a patch, meg a Win 8 és attól megtáltosodik... Mert akkor már elérhetőek voltak a SPECint és SPECfp teszteredmények linux (aminél ugye nem volt olyan szálkezelési gond, mint a Windows 7-nél) alatt és azokból látszott, hogy itt nem lesz megváltás...

De most azért kicsit más a helyzet. Ha az adott játékmotort tényleg "low level" API-ra írják és nem csak egy "low level renderert" kap a DX11-re tervezett motor, akkor azért várható, hogy valamennyi előnyre tesznek szert a GCN-ek a jelenlegi Nv GPU-architektúrákhoz képest.

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#446) TTomax válasza hugo chávez (#445) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az a baj,hogy konzolon sincs meg a low level...ha már ott tolnák ezerrel könnyebb lenne elhinni,hogy pcre is elérhető távolságban van,de amíg a konzolokon is ugyanúgy "dadog" egy játék mint pcn addig nincs miről beszélni... :(

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#447) Ren Hoek válasza Venyera7 (#438) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ez egy ezer éves szintetikus teszt, majdnem emiatt vettem 290X-et, de aztán utánaolvastam...
Az egészből és Abu kommentjeiből (is) azt lehet leszűrni, hogy jelenleg nagyon óvatosan fognak bánni a DX12-vel. Kb olyan játékok fognak megjelenni, amik a Maxwelleken is gyorsulnak. (TIER2 némi plusz CPU terhelést ad...). Sok Async Compute-ot használó motorok lehet jobban fognak menni, de a játékok jelentős többsége nem ilyen lesz első körben ez 100%. Te sem gondolod, hogy beraknak 10 async compute-ot az összes motorba, ami csak GCN nagyobb sávszélen megy jól, közben meg 80%-ban nV kártyák vannak a gépekben... Visszafogja az nv a fejlődést, ez volt az ára a 100Wattal kevesebb fogyasztásnak és, hogy Dagobert bácsi aranytartalékát keresték meg a 970/980-al.

Eleve eléggé játék és látványfüggő a DX12 gyorsulás is. Ami egy Star Swarm/Ashes of S.-ben sokezer egység rajzolásához-számolásához kell, az pl a sok async compute. Ezek stratégiai játékok, de egy sztoris cső FPS-ben lehet ennek töredéke sem kell - vagy alig profitál DX12-ből. Fejlesztőtől függ majd. Ja és visszaköszönhet a kékhalál és reset korszak, ha elbúcsúzunk "biztonságos de pazarló" DX11-től. Ismerve a mai bugos szarokat, simán lehet hogy izzanak még a reset gombok, főleg kispénzű fejlesztők esetén. Amire általános, és bejáratott lesz a DX12 minden előnyével, lesz Pascal HBM2-vel. Tényleg majd ha kijön valami játék, akkor nézzük újra a dolgokat. Lehetnek meglepetések, mindkét oldalról.

Amúgy Fury Pro nem lett rossz szerintem. Jó áron jó kis kártya lehet... mondjuk 130K-ért :).... Ha 980 beesik 120 körülre a jövőben, akkor esélyes lehet.

Bár még mindig az elnyomó többség FHD-ben játszik, főleg hogy a 100-120 körüli kártyákat ott is megköhögtetik bizonyos játékok. Azért látszik is, hogy mennyire túl van árazva. Pl FHD Perf/dollár szánalmas.
Fury Pro: 100% sor elején "kullog"
970: 168%

[ Szerkesztve ]

(#448) daveoff válasza jedis (#393) üzenetére


daveoff
veterán

Most akkor cseréljem le az 1500MHz-es 980-at erre a furyra? Vagy nem értem......látom nem ment át a mondanivalóm....

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#449) #45185024


#45185024
törölt tag

Azért továbbra is megdöbbenéssel tölt el hogy egy Fury fórumban a hozzászólók 90% Nvidia tulaj.
Tulajdonképen kiírhatnátok hogy Nvidia fan klubb.

(#450) Erdei88 válasza daveoff (#448) üzenetére


Erdei88
veterán

Dehogy, szerintem akkora órajelen fej-fej mellett van a két kártya

A Fury remek alternatíva annak aki nem szeretne 980-at ilyen-olyan meggyőződésből. Az árat kellene a 980 környékére belőni és remek alternatíva. Viszont azt nagyon sajnálom, hogy csak 2 gyártó jött ki 1-1 kártyával. A későbbiekben ez bővülni fog?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.