Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4601) Raggie válasza Simi37 (#4600) üzenetére


Raggie
őstag

Nincsmit! :)
Jó volt kicsit végre barkácsolni itthon! :D
Rendben, kíváncsi vagyok arra is, hogy számít-e esetleg a szétvagdosás. Nem baj ha akár egy hónap múlva lesz is, nekem tuti hogy most egy jódarabig marad ez a kártya! :)

Még én is fogok egy következő végső tesztet csinálni a kis CM ventivel, ha megjön a VGA pwm átalakító és tudom pontosan szabályozni a fordulatszámát, hogy ha pl leviszem ezt is 2000-re akkor milyen a hangja, vagy ha felnyomom a tényleges maximum 2800-ra akkor milyen a hűtő teljesítménye.

Clint Eastwood FTW

(#4602) TTomax válasza Raggie (#4599) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nekem az jutott eszembe,hogy akkor mi lett volna ha a burkolatot sem hagyod rajta és a bordára direkt kötegelsz fel két ventit.Két 80as pont lefedné igaz széltében nem de hosszában szinte adja.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4603) Raggie válasza Simi37 (#4600) üzenetére


Raggie
őstag

Még az jutott eszembe, hogy vigyázz azért majd a CM venti szétvagdalásával, mert ez 92 mm-es ventillátor nem 90 mm-es mint a Noctua. Az pont belefér, tehát lehet, hogy ez a két milliméter különbség már számít és ez talán nem fér majd be! Mérd le mindenképpen előtte, hogy tuti jó legyen!

@(#4602) TTomax: Gondoltam ilyesmire én is, bár én inkább az egy nagyobb ventit fontolgattam. Egy 12 cm-est vagy hasonlót. De végül elvetettem amiatt, hogy a Nano hűtőjének bordázata úgy van kialakítva, hogy a közepén a pcb felé befújt hideg levegő elfordul és két irányban hosszában végigfut a lamellák között, majd a kártya két végén távozik. Ezt megerősíti az is, hogy több helyen a lamellák külső szélén össze vannak kapcsolva úgy, hogy fentről nem tud bemenni a levegő, csak hosszanti irányban tud közöttük átfújni.
Mindenesetre arra jutottam, hogy a VRM hűtésnek és szerintem úgy egyben az egész hűtésnek sem tenne jót a nagyobb felületen merőlegesen fújatott friss levegő, mert nem tudna hova elmenni ilyen hatékonyan a bordák között már felmelegített meleg levegő. Így megvan a határozott középről kifelé irányultsága a levegőnek. Ha a ház mögé teszem a kártyához a kezem, akkor szép erős fuvallatot érzek kifelé jönni.
Ezen az ábrán kb látszik mire gondolok.
A piros karikában levő rész holt hűtő térré válna mert csak a saját levegőjét keringetné, a szürke körös részeken meg a külső lamellacsatlakozások miatt be sem tud fújni a venti.

Ezen kívül minél kisebb a venti annál nagyobb fordulaton tudja csak ugyan azt a légmennyiséget szállítani, ami egyúttal annál zavaróbb hangot is jelent.

Clint Eastwood FTW

(#4604) Simi37 válasza Raggie (#4603) üzenetére


Simi37
őstag

Aliról berendeltem a vgacsati->rendes4pin kábelt aztán talán még a hónapban cm ventit is.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#4605) Simi37


Simi37
őstag

Komoly, hogy BIOSból mennyivel stabilabb.
HWinfot nem kapcsoltam egyből kb 45 perce megy a heaven ultrán. 1 órát kivárom vele. 56mv-tal vagyok a gyári alatt. Mikor ab-ból vagy wattToolból állítottam a 2. kör körül eldobta... Most így néz ki

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#4606) TTomax válasza Raggie (#4603) üzenetére


TTomax
nagyúr

Látod azt nem tudtam,hogy a lamellázás több helyen is le van zárva felülröl,igy valóban nem sok értelme lenne.Abban viszont biztos lehetsz,hogy mivel elég sürü az a lamella,igy az venti fog jobban teljesiteni amelyik nagyobb statikus nyomást tud biztositani,és ebben a noctua nem annyira nyerö.Kimondottan radiátorra való ventit érdemes rátenni,azoknak picit mormogosabb a hangja.Kialakitásban minnél jobban "fekszenek" a lapátok és kisebb a rés annál jobb.Gyakorlatilag ha nem látsz át rajta az az igazi,ha szép nagy hézagok vannak az inkább házhütésre való.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4607) #85552128 válasza Simi37 (#4605) üzenetére


#85552128
törölt tag

1000 Mhz-hez szerintem elég kevesebb is, 1150, 1175, 1187 amit kipróbálnék még. A többinek is valószínűleg elég lenne kevesebb, ugyan nem Nano, de nálam így néz ki (975 MHz-ig minden "stock" ezeket kapja a GPU alapból, csak az 1000 MHz van állítva másra, 1050-hez kell 1200):

[ Szerkesztve ]

(#4608) Simi37 válasza #85552128 (#4607) üzenetére


Simi37
őstag

Sajnos nem :( Elég rossz az asic ez azért megmutatkozott korábban is. Nekem a 1050 (oc teszt) rövid időre sem stabil mindenhol a 1,256v (stock) fesszel.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#4609) Raggie válasza Simi37 (#4605) üzenetére


Raggie
őstag

Látod, mondtam én! :K
Nekem jelenleg ez a profil:

@(#4606) TTomax: Hát ilyen kis 92mm-es ventiből nem láttam nagy választékot olyat, aminek eléggé magas a fordulatszáma is. Legalább 2500 RPM kell az eddigi tapasztalataim szerint. Ismersz valami ilyen ventit?

Clint Eastwood FTW

(#4610) TTomax válasza Raggie (#4609) üzenetére


TTomax
nagyúr

Én tudok egy nagyon olcsó megoldást.PWM 3800RPM ha kell,nincs nagy statikus nyomása,de légszállitása annál több és olcsó.Viszont maxon ez bizony hangos : [link]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4611) Raggie


Raggie
őstag

Nos visszaváltottam a Scythe és a Noctua ventiket. Egyelőre bőven meg vagyok elégedve a mostani gyorskötözős megoldással. A gyárinál nagyságrendekkel halkabb és hűvösebb is.

Az alulfeszelés után a 180W-os alig növelt TDP-vel tartja a jártya az 1000/500-at éscsak huzamosabb több órás géming alatt eseget néha be az első 974MHz-es state-be. Ha nagyon akarom akkor erre még ráteszek +5% TDP-t akkor atomstabil és egy-két fokkal melegebb.

@(#4610) TTomax: Hát az a 3500 már kicsit sok :D Én 2800-3000 körül nézelődök majd hátha találok valamit. De igazából ez a mostani 2500 RPM-es is elég jó már és maxon van már hangja szóval lehet nem is kellene feljebb menni.

Clint Eastwood FTW

(#4612) Simi37


Simi37
őstag

Na fejlemények a nanóval:
Ma mx4el újrapasztáztam és minus pad8-at raktam a VRM-re. Beszartok! :Y
30! °C javult a VRM! :Y 100-> 70c és nem dobálja annyira órajelet, ezek után powerlimitet felengedem.
A mag 68ról 66ra esett le de azzal eddig sem volt gond habár a paszta odaszáradt fogkrém volt.

De most jön a durva rész... a VRM és a hűtés között konkrétan nem volt semmi :((( :W
No comment...

(A ráégett port már leszedtem a hűtésről)

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#4613) Simi37 válasza Simi37 (#4612) üzenetére


Simi37
őstag

Kis extra adalék, ha powerlimitet kitolom 50%ra akkor kb 10wattal többet eszik, a vrm 70 helyett 77 a mag 66 helyett 71 fokos de szinte be sem röccen az 1000mhz (rendszertelenül percenként max 1-2x beesik 0,5mpekre)

ed: WoT 1.0 betaval teszteltem eléggé erőigényes

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#4614) HSM válasza Simi37 (#4612) üzenetére


HSM
félisten

Az az érdekes, hogy lennie kellett volna hővezető padoknak, a tesztekben is volt, és nem utólag odarakottnak tűnik... [link]

A power limitnél egyébként van még BIOS-szinten is két limit, amit nem tudsz állítani, és figyeli a rendszer, egy TDP és egy áramerősség korlát, amit nem léphet át, hacsak át nem írod őket a BIOS-ban. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4615) Simi37 válasza HSM (#4614) üzenetére


Simi37
őstag

Dual bios lévén nem idegenkedem a bios modtól. Az alulfesz bios moddal van megoldva, mert ha a p7 statet leveszem 1256ról 1200ra (a kisebbeket is nyilván picit visszább veszem) win alatt akkor játék közben szétfagy. Biosban átírok ugyanarra mindent és működik. :D

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#4616) HSM válasza Simi37 (#4615) üzenetére


HSM
félisten

Akkor ezekre a limitekre érdemes lehet ránézni BIOS alól. :K

Nekem is át volt írva a 290X-em BIOS-a alulfesz révén, mivel a Crimson Relive driverek óta átalakítottak pár dolgot, és nem működött rendesen pl. Afterburnerrel, szval más opcióm nem maradt. :DDD Az a kártya sem annyira lelkesedett gyári 1,256V feszültségéért.
Nekem pl. a 200A-es VRM limit fogta meg ami a BIOS-ban volt Furmark alatt, amit monjduk végül nem bántottam, mert normál körülmények között a maxra volt szögelve szépen az órajel így is, és ez pedig korlátozta szépen ezeket a szélsőséges eseteket, igazából ezért is van a rendszerben. :D

[ Szerkesztve ]

(#4617) Simi37 válasza HSM (#4616) üzenetére


Simi37
őstag

Van wothoz ilyen külsős bench is 16k helyett 17k pont. Néztem végig az órajelet egyszer sem dobta be :)
Furmarkot biztos nem fogok neki adni. Nekem is repülnek az 100amperek. 70,150,120,250 kb így. Nem tudom mennyire egészséges feljebb nyomni még az amper limitet. Igazából így sem dobálja de majd még tesztelés alá vetem aw(cry engine) meg bf3/4.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#4618) Simi37 válasza Simi37 (#4617) üzenetére


Simi37
őstag

AW garázsnál jobban terhelő játékot még nem láttam. WoT izé 153w ez meg 200w folyamatosan. De még így sem érte el a 100fokot a vrm habár szépen közelített meg a mag is a 80felé kacsint. Szerintem beszabályzom 175w-ra azt jól van. Mivel nem fog random 500mhzre esni az órakjel. Most, hogy 950 és 1000 között mozog, belefér. :)

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#4619) HSM válasza Simi37 (#4617) üzenetére


HSM
félisten

Nálam így nézett ki, 200A-es limit végül 205-nél fogta meg (VDDC Current out). [link]
Mondom, ez így teljesen jó volt nekem, látszik, hogy ennél többet nem is bírt volna. :B Nano-nál viszont jó kérdés, mennyire nyesték vissza az áramfelvételt. Igazából a VRM-en múlik, mit bír, nálam kb. 300A-t is bírt volna, jó erős volt az Asus 290X-en.
Ugyanakkor a 70-80 fokos hőfokból ítélve bőven nem határon jár nálad. Persze, ha már a 100-at közelíti, akkor már semmiképpen sem érdemes feljebb menni.

[ Szerkesztve ]

(#4620) Simi37 válasza HSM (#4619) üzenetére


Simi37
őstag

A 175W (+17% powerlimit) jó becslés volt. Hosszan tartó nonstop terhelés alatt a mag 73-75, a vrm 84c körül alakult. Szerintem megbékélek ezzel.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#4621) HSM válasza Simi37 (#4620) üzenetére


HSM
félisten

Ez így teljesen korrektnek tűnik. :K

(#4622) Raggie válasza Simi37 (#4620) üzenetére


Raggie
őstag

Jó az nagyon. Nekem is feljebb mennek hosszú terheléskor elérik a VRM-ek a 88 fok környékét is.
Gratula a művelethez! Mondtam, hogy megéri! :K

Nekem a következő műveletem gari idő lejárta után a VRM-nél levő tekercsek kockáinak hőálló ragasztóval a nyákhoz kötése. Megpróbálom ezzel a coil whine-t eltüntetni amennyire csak lehet.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#4623) Xmister


Xmister
senior tag

Ha valaki tud esetleg NANO-hoz kapható kompakt vizet, annak megköszönném az információt :R

(#4624) Raggie válasza Xmister (#4623) üzenetére


Raggie
őstag

Ha jól tudom kompakt víz sosem volt hozzá, csak full cover blokk, amit épített vizes rendszerbe lehet bekapcsolni.

Clint Eastwood FTW

(#4625) Xmister válasza Raggie (#4624) üzenetére


Xmister
senior tag

Köszönöm a választ, ettől féltem. Gondoltam rákérdezek, hátha valaki talált már ilyet.
Nem lenne rossz, ha kicsit hűvösebb meg halkabb lenne, de egy komplett kört azért emiatt nem építenék ki.

(#4626) Simi37


Simi37
őstag

Na megcsináltam amit már hónapok óta terveztem. Valami szalonképes hszt össze fogok szerkeszteni de nem ma. Csak annyit írok, hogy a gyorskötözős megoldáshoz képest a beültetett venti javított a hőfokon. 24C szoba mellett. (a % a ventifordulat)
Gyorskötözős:
70% 72-73C

Beültetett:
60% 72-73C
70% 69-70C

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#4627) Alcsi69


Alcsi69
senior tag

Sziasztok!

Csatlakozok a Fury-sek köréhez egy Asus Strix változattal. :C
Egy 1070-et váltottam vele, mivel nagyon régóta elhatároztam hogy kell nekem egy ilyen Harag, illetve ez a kártya sokkal jobban néz ki a gépemben. :B
Nem volt sok időm tesztelni, de egyelőre AC Origins-ben tesztelve maxon elég szép teljesítményt tol. :D
És lehet csak régen néztem rá a monitoromra, de olyan mintha szebb lenne a képe az 1070-nél. :DDD
Majd augusztusban fogom tudni jobban tesztelni, addig nem is nagyon leszek itthon.

(#4628) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok,
Gondolkodom egy Radeon Pro Duo beszerzésén
Játékra fullhd-ban és 3 monitoros 3xfhd felbontásban mennyire jó ez?
Vagy nem érdemes belenyúlni?
Egy 1070 vagy vega56 árán tudnám megvenni.
Megéri szerintetek?

(#4629) Raggie válasza envagyok (#4628) üzenetére


Raggie
őstag

Nyers erőben kicsit tudna többet mint egy Vega 56, de sajnos a többkártyás támogatás az új játékokban nem túl rózsás. Azaz sok esetben csak a felét tudnád kihasználni, amivel úgy működne, mint egy visszafogott Fury-X.

Sajnos nem javaslom ha játék a cél.

Clint Eastwood FTW

(#4630) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Szerbusztok!

Jelenlegi használtpiaci árak mellett. Ár/Érték arányban milyen szintet képvisel egy R9 Nano, ugyebár olyan 40-45 ezer forintot kóstál.

Megérheti egy ilyen az RX470/RX570-ek között?

(#4631) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Sziasztok!

Gyors kérdés: r9 nano-n a DisplayPortok DP++ dual mode csatlakozók?
Érdekelne egy kártya, de nem szívesen koltenék még 10k-t spéci aktív adapterekre.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#4632) Raggie válasza nonsen5e (#4631) üzenetére


Raggie
őstag

EZ alapján igen. Minden 1.2-es DP csatlakozó tudja a DP++ dual mode-ot.
(táblázat az oldal közepén kb)

Clint Eastwood FTW

(#4633) kissz84


kissz84
tag

Szervusztok , kérdésem a következő.
Ha el szeretném adni a Fury X-em, kb mit lehetne érte kérni?
Csak CSGOra használtam tiszta hűvös házban nem ment 55 fok fölé soha.
Üdv Zoli

Jobb tűzben égni mint húgyban ázni...

(#4634) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Nem használok semmilyen tuning programot vagy bármit ami bezavarhatna, pár napja minden boot utána manuálisan kell a STATE 7 frekvenciát 1ghz-re felhúzni, mert mindig 500mhz-re állítja be magát. :F

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#4635) Raggie válasza nonsen5e (#4634) üzenetére


Raggie
őstag

Driver frissítés volt? Ha nem, legyen. Ha volt, akkor vissza a régit. :)

Clint Eastwood FTW

(#4636) LowHentes


LowHentes
újonc

Sziasztok! Boldog tulaja vagyok egy fehér nano-nak. Ha esetleg valakinek van (még) bármilyen kérdése a működést illetően, szívesen válaszolok :) Azt hiszem kimaxoltam ezzel a kártyával mapcsolatban a tudástáram :B

(#4637) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Mennyi egy ilyen Fury Nano reális ára? Évek óta szemezek vele.

(#4638) LowHentes


LowHentes
újonc

50/60k-t szerintem bőven megér :)

(#4639) online1986 válasza LowHentes (#4636) üzenetére


online1986
tag

Szia nekem asus r9 Nano kártyám van kérdésem lenne huzni lehet-e a kártyát vagy unloced bios van e rá?Hűtésen lehete kicsit javitani ?Köszi

(#4640) Z10N válasza LowHentes (#4638) üzenetére


Z10N
veterán

Nem, max 40k. Apron mar volt 37k-ert.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#4641) MasterDeeJay

Nincs valami előre belőtt alulfeszelős érték Xfx Radeon Pro Duo-ra?
Teljesen jó a kártya halk és hőfokok (max 68 fok volt eddig de 60 fok az átlag játékok alatt) is rendben vannak de szeretném kímélni/optimalizálni amennyire csak lehet.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#4642) MasterDeeJay


most így állítottam be tesztre.
Ennyire hűvös kártyám régen volt, talán a Geforce4-es időkben. 60 fok fölé nem igen megy.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#4643) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

R9 Nano GPU OC-nál mi a lélektani határ?
1.3V-1.4V Bios moddinggal és így 1.2Ghz életképes?

(#4644) envagyok


envagyok
veterán

Radeon Pro Duo-ra (fiji 2x r9 fury cf) milyen drivert ajánlotok win10 alá?
Amit feltesz a windows, azzal nem megy az egyik gpu amikor heaven demoval tesztelem full screen felbontásban.
Emiatt a teljesítmény harmatos.
A legacy 22.6 amit az AMD ajánl, dx hibát ír ki.
[kép]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.