Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) slett27 válasza Konfigos (#2347) üzenetére


slett27
addikt

Akkor sorry. :R

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#2352) Thrawn válasza Oliverda (#2345) üzenetére


Thrawn
félisten

AOD, de melyik verzió? 2.1.4 vagy 2.1.5?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2353) Oliverda válasza Thrawn (#2352) üzenetére


Oliverda
félisten

2.1.4. Megvan az újabb is de még nem raktam fel.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2354) Thrawn válasza Oliverda (#2353) üzenetére


Thrawn
félisten

Azzal szórakoztam az előbb én is, nem volt vele gond, de feltettem az előbb a 2.1.5-öt (build 238). Kár volt, el sem indul, sőt megeszi a fél procit és ki sem lehet lőni :(((
Még van egy 218-as build is belőle a gépemen, lehet adok neki egy esélyt.
szerk: Adtam, az sem jó...
Marad a 2.1.4 és persze a BIOS.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2355) AMD X2 válasza Oliverda (#2330) üzenetére


AMD X2
senior tag

Gratulálok a jó eredményhez !!
Akkor valóban megéri Phenom II-t venni !! Van esély általánosságban legalább 3.8 GHz-et kihozni belőllük léggel . :C

[ Szerkesztve ]

Ne vedd túl komolyan az életet, úgyse kerülsz ki belõle élve!--"Nem lehetsz mindig Te a király... Elég, ha Te vagy az ÁSZ!"

(#2356) bajusz15


bajusz15
senior tag

ha felraknám a beta biost a lapnak akkor ugye felismerné a procit és az lenne a kérdésem hogy ez hozna gyorsulást?? mert ha nem akkor várok a "nem beta" biosra..

(#2357) jones965 válasza Oliverda (#2330) üzenetére


jones965
Modder

Nagyon szívesen, és örülök hogy a lapoddal ilyen szépen megy a proci.
Most már csak abban reménykedem hogx magamnak is tudok ilyen teljesítményű procit szerezni. :DDD
Az 1,55V-on milyen hőmérsékletű volt a proci? Kiváncsi vagyok a gyári adatok alapján a max javasolt 1,5V-ot tartósan hogyan viselné a proci. Persze nem azt akarom hogy ezt Te teszteld le. :D Majd én vízzel.

(#2358) slett27 válasza Oliverda (#2330) üzenetére


slett27
addikt

3TréMark eredményt is lehet kérni ? :B Logout-os cikk is lesz belőle ?

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#2359) Templomegere


Templomegere
senior tag

DFI -nek nincsen egy tisztességes lapja a Phenom II alá ? asus lenne a legjobb jelenleg ?

(#2360) Templomegere


Templomegere
senior tag

(#2361) yodee_


yodee_
őstag

próbálgattam az előbb a procit, és amit ki tudtam hozni alap fesszel (1,34 cpu-z szerint) 3500. sajnos a 3600 1,4en sem megy, nem tudom mit kéne még állítani. a procin kívül másnak nem kell feszt adnom?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M920s

(#2362) bajusz15


bajusz15
senior tag

Nem is annyira rossz ez a phenom ii :DDD
236MHz x 14, így ~3300MHz-en járatom most a 920-ast, alapfeszen és prime stabil :))
Max hőfok 43 fok :C
Most, hogy nem ismeri fel a lap a procit és ha most tuningolom, ugye akkor nem lesz semmi baja??

(#2363) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Mit kéne tenni, hogy gyorsabban dolgozzon a winrar? Csomagolnék ki egy dual dvd-t, és kb. 16-20%-on megy a proci.

Nem lehetne kicsit jobban munkára bírni?

(#2364) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Megpróbáltam egy újabb winrar kiadással. 3. mag kb, 65% 1-2-4 elhanyagolható, tehát kb 18-20% a proci kihasználtsága. Jobban örülnék, ha legalább mind a 4 mag 50%-on menne. Van rá mód?

(#2365) Oliverda válasza Templomegere (#2359) üzenetére


Oliverda
félisten

Nincs. UT szérián kívül mással pedig szerintem nem érdemes foglalkozni.

slett27: Majd ha lefuttattam akkor belinkelem ide.

antikomcsi: A WinRAR kb. 80%-osan tud leterhelni egy 4 magos procit. Ilyen a program.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2366) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Kérdés lenne az itteni AMD szakikhoz. :)
Phenom II x3 710-hez milyen lapot és ramot lenne érdemes venni, ha tuning nem lesz,lehetőleg int vgas lap kellene, alulfeszelési lehetőséggel. Ramból pedig 4Gb.
Anyagiakban jó lenne olyan 40-45k körül megállni.
köszönöm.

Oliverda: együtt kellene, elnézést nem voltam pontos.

[ Szerkesztve ]

(#2367) Oliverda válasza DeckardCain (#2366) üzenetére


Oliverda
félisten

Mármint csak a lapra lenne 40-45k? Akkor a Gigabyte GA-MA790GP-DS4H lapot javaslom. 36-37K körül beszerezhető és elég rendesen lehet benne alulfeszelni.

Mivel együtt? Lap+ram?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2368) leviske válasza keIdor (#2316) üzenetére


leviske
veterán

Kíváncsi vagyok, hogy akkor végül is a 950 után tényleg 10-es léptékben fognak-e haladni...

Ha 5-ösével haladnának (mint a 920 alatti procik esetében), akkor sokkal tovább juthatnának az órajelekkel. Az pedig nem kizárt, hogy 2010-ig tudnak annyit csiszolni a Deneben, hogy meg legyen az első 4GHz-es referencia órajellel üzemelő processzoruk.

Bár tény, hogy a 3,5GHz-es max jóval reálisabb, mint az én gondolatmenetem. :DDD

(#2366) DeckardCain: Amennyiben tuning nem lesz, szerintem elég egy 780G-s lap is. Pl: ez, vagy ez. Szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

(#2369) DeckardCain válasza Oliverda (#2367) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Igen Lap+4gb RAM. Ezt kellene kihozni max 40-45-ből.

(#2370) samfishR


samfishR
senior tag

2x2GB 800MHz-es SuperTalent nem lenne akadály egy 940es deneb tuningolásában? Mert ilyet szeretnék venni, de ramos topikban azt mondták h akkor már 1066-ost vagy 1200ast.. De miért kellene nagyobb frekin üzemelő ram, mikor ha már nem bírja , akkor visszaosztom és kész (bár ez csak az én elgondolásom)?
mod: off

[ Szerkesztve ]

(#2371) keIdor válasza leviske (#2368) üzenetére


keIdor
titán

Egyelőre a 4GHz csak 1,5V felett elérhető stabilan. Gyári 4GHz-es proci még messze van, de szerintem nem lesz ilyen, max 32nm-en.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2372) Oliverda válasza DeckardCain (#2369) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor ilyet. Bár ez még nem kapható. Talán bő 1 hónap múlva már igen amire lesz X3 710 is.

samfishR: Nem lenne akadály. Főleg ha csak a CPU szorzóját emeled.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2373) HarryPotter


HarryPotter
őstag

Mileyn hűtőt ajánlotok 940BE Phenomhoz? Cél az elérhető maximális órajel.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#2374) Oliverda válasza HarryPotter (#2373) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez inkább a hűtős topik témája de ha nem akarsz sokat költeni rá akkor ilyet.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2375) DeckardCain válasza Oliverda (#2372) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Köszi. Az az egy hónap nem oszt nem szoroz, már. Meg egyébként se akarok az első lenni aki megveszi, főleg ilyen gyenge forint mellett. Azért a 920/940 ára is szépen esett, 40$os árcsökkentés mellett is még szerintem.
Leviske: neked is köszönöm.
Egyébként látom megy az OCZ mánia(sokan dicsérik, Phenom II mellé nagyon jó), ha tuning nem lesz akkor elvileg nem kell nekem ilyen ram?
Mondjuk azért kingmaxot se akarok alápakolni. Megy a dilemma ezerrel.

(#2376) jones965 válasza HarryPotter (#2373) üzenetére


jones965
Modder

Szerénytelenség nélkül:én ezt használom

(#2377) Oliverda válasza DeckardCain (#2375) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha nem lesz tuning akkor pl. Kingston ValueRAM is megfelel mellé.

jones965: Aha, és erre mekkora ventit raktál? :D

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2378) bnss válasza DeckardCain (#2375) üzenetére


bnss
veterán

Én ezen a alaplapon is elgondolkoznék. Itt kapható.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2379) jones965 válasza Oliverda (#2377) üzenetére


jones965
Modder

Az eredeti kérdés nem ventis hűtésre irányult, hanem hogy milyen hűtést... :DDD -erre írtam hogy nekem ilyen, de hisz úgy is tudod.

(#2380) samfishR válasza Oliverda (#2372) üzenetére


samfishR
senior tag

Thx a gyors választ, akkor marad a SuperTalent! :K

(#2381) HarryPotter válasza Oliverda (#2374) üzenetére


HarryPotter
őstag

köszi, léghűtésben gondolkodok. Thermalright-ból mi a legjobb_ár-értékű?
Bocs, ez off

[ Szerkesztve ]

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#2382) Oliverda


Oliverda
félisten

Közkívánatra itt a hőn óhajtott 3DMark06 mérés.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2383) Bikerider


Bikerider
aktív tag

Hi

790X-DS4,Phenom 9550 X4,4GB,Samu750GB,4850 512MB,Enermax 525W.

Lecserelnem a 9550 X4 -et a Phenom II 940 -re eszre veheto lenne a plussz kakao?
Megerne valtani?
A Gigabyte MA790X-DS4 lap szeretne az uj CPU-t?

(#2384) HERR Z válasza Oliverda (#2382) üzenetére


HERR Z
veterán

amikor kifagyott a vgad, akkor jobb lett a cpu score:D
mer itt most az lenne a lényeg

Bon3ss: kár hogy a foxconn lap még nem támogatja a phenom2-t elvileg bios szinten:(

[ Szerkesztve ]

(#2385) Oliverda válasza HERR Z (#2384) üzenetére


Oliverda
félisten

Egyszer kidobta a VPU recovery, de utána már nem merte. :)

Közben nem állítottam semmit.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2386) Templomegere válasza Oliverda (#2385) üzenetére


Templomegere
senior tag

és hol van a 4.x ghz ???? :O

(#2387) TomBoy1986 válasza Oliverda (#2382) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Fusiont használtad? 9.1-et pedig hanyagold szerintem, mert nekem elcseszte a teljesítményt.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#2388) Oliverda válasza Templomegere (#2386) üzenetére


Oliverda
félisten

Remélhetőleg a következő procimban van valahol.

TomBoy1986: Nem, de eszembe jutott. Majd feltolom. Azért én adok egy próbát annak a 9.1-nek. Legfeljebb visszarakom ezt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2389) TomBoy1986 válasza Oliverda (#2388) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Na éppen az volt a gondom. Csak rendszer-visszaállítással tudtam visszatenni a 8.12-t, mert nem ismerte fel sem a 3870-et, sem az alaplapit sem a 4830-at :(

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#2390) bnss válasza HERR Z (#2384) üzenetére


bnss
veterán

Pedig látni elég szép Phenom II eredményeket ezzel az alaplappal. A honlapjuk szerint AM3 támogatást megkapta már.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2391) Oliverda válasza TomBoy1986 (#2389) üzenetére


Oliverda
félisten

Én XP-t használok. ;)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2392) Templomegere válasza Oliverda (#2388) üzenetére


Templomegere
senior tag

amid most van annak mi a steppingje ?

és mit tud mhz , fesz ?

(#2393) Oliverda válasza Templomegere (#2392) üzenetére


Oliverda
félisten

Még nem teszteltem ki teljesen.

0851APAW

3.7GHz@1.4V stabil (eddig legalábbis)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2394) slett27 válasza Oliverda (#2382) üzenetére


slett27
addikt

Uram ez nagyon jó eredmény. Jóól kipöcköli a 4850-et. :D Thx. :R

Én 17322 pöttyöt kaptam Q6600@3,8GHz HD 4870 850/4400-on, szal gratula ! :R

HD 4870-re nem akarsz beruházni ? :D Azért lenne érdekes a végeredmény, mert CPU pontszámban többet kap a Q6600 3,8GHz-en (5816), de HDR/SM3-ban sztem jóval több lenne.

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#2395) Oliverda válasza slett27 (#2394) üzenetére


Oliverda
félisten

Majd meglátjuk. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2396) Templomegere válasza Oliverda (#2388) üzenetére


Templomegere
senior tag

amid most van annak mi a steppingje ?

és mit tud mhz , fesz ?

(#2397) Oliverda válasza Templomegere (#2396) üzenetére


Oliverda
félisten

[link] :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2398) bnss válasza Oliverda (#2397) üzenetére


bnss
veterán

Úgy látom rendesen felkavartad az állóvizet (jó végre ilyen szép eredményeket olvasni) a 3Dmark06 topicban, nagyon helyes! ;]

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2399) laci666 válasza Oliverda (#2382) üzenetére


laci666
senior tag

Egy kicsit fura,hogy a Mark 3713Mhz-et a CPU-Z meg 3812Mhzet mutatt. :U

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#2400) Oliverda válasza laci666 (#2399) üzenetére


Oliverda
félisten

Ennyin indult a WIN és utána onna emeltem meg a szorzót. Nyilván ezért ír mást.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.