Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2401) Sontir Fel válasza Sontir Fel (#1795) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Vegul 4080 lett a befuto, de azert a vorosebbik szememmel kovetni fogom a topicot :B

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#2402) ScomComputer válasza Sontir Fel (#2401) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ezt azért írod magadnak, hogy tudjad mit vettél,mert itt senkit.. :P :DDD
.....
AMD Radeon RX 7600 launching soon....
/Sapphire Pulse card could cost 451.99 CAD (336.76 USD), while MSI Mech 2X Classic is now listed at 443.99 CAD (330.80 USD/

[ Szerkesztve ]

(#2403) Aljasvip válasza Sontir Fel (#2401) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Várunk majd vissza ha kifutsz VRAM-ból ultrán! ;]

/magadra ne vedd, csak viccelődök

(#2404) Vigneau válasza ScomComputer (#2402) üzenetére


Vigneau
félisten

A TPU-s pozícionálásának annyira nem örültem... :N

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2405) ScomComputer válasza Vigneau (#2404) üzenetére


ScomComputer
veterán

Igen, ezt én is láttam,meg azt is tudom Te nagyon várod(megvártad)ezt VGA-t...No majd hamarosan kiderül igazuk volt e.. :)

(#2406) Sontir Fel válasza Aljasvip (#2403) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Ilyen zrikak folyamatosan vannak az ismeretsegi koromben, par hete meg en is ezt mondtam az nvidiasoknak. Most uj szovegem van: dlss, rt ;] ;] ;] ;] ;]

#2402ScomComputer: :U

[ Szerkesztve ]

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#2407) steewcv65 válasza Sontir Fel (#2406) üzenetére


steewcv65
őstag

🤣🤣🤣🤣🤣🤣

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#2408) trek81 válasza ScomComputer (#2405) üzenetére


trek81
senior tag

páran elbuktak már az igazság szolgáltatás alatt :)
jobb tanácsra hallgatni mint előle menekülni :)

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#2409) Vigneau válasza ScomComputer (#2405) üzenetére


Vigneau
félisten

Különösen az RTX 4060 tükrében volt lelombozó, az RTX 4060 Ti-hez viszonyított helyzetéről meg nem is beszélve. Bár az meg már az RX 7600 XT-vel lenne egy ligában. Hamarosan valóban itt az igazság pillanata... :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2410) fisi válasza kiszpista900 (#2340) üzenetére


fisi
senior tag

Örülj hog egyáltalán megy az RDR 2 vele, nekem kifagyott a benchnél el sem indult.. Felbasztam magam azt megvettem a PS 5 re azt ott rohadjon meg a pc verzio. PS- en legalább lehet játszani vele- retek játék phejj... :W

[ Szerkesztve ]

(#2411) kiszpista900 válasza fisi (#2410) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

Pedig nekem azzal sose volt bajom egy gépnél se, egyszer sem volt hiba :U

(#2412) proci985 válasza KAMELOT (#2400) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ugy nez ki 7900XT ref blokkok vegre vannak alphacoolnal. enyem par nap es ideer.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#2413) KAMELOT válasza proci985 (#2412) üzenetére


KAMELOT
titán

Majd tesztet dobj be :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2414) mvkly


mvkly
senior tag

Hogy tovább nyújtsam a dögunalmas "hű de forró a vga-m" témát, leveleztem a Sapphire-el. Kértek idle+fire strike tesztet, majd azt írták, rma-ztassam a kártyát a viszonteladónál.
Ez az Alza. Van erről bárkinek hallomása, tapasztalata, hogy hozzányúlnak-e, értenek-e hozzá, gondolom Cseho., tehát min. 1 hónap, stb?

Képet a FS alatt pont nem lőttem (bocs KAMELOT :D ), a delta 45°C volt.

(#2415) KAMELOT válasza mvkly (#2414) üzenetére


KAMELOT
titán

Mi az, hogy forró? AC blokkot tegyél rá :)
Raktár Csehiben van, így min 1 hónapot számolj?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2416) mvkly válasza KAMELOT (#2415) üzenetére


mvkly
senior tag

Víz több okból sem játszik.
FS alatt gpu 59, hs 104°C. Default beállításokkal.
Amitől tartok, a gyári határértékbe ez belefér, így az Alza visszadobja egy mérés után, bele se néznek, hogy fest a pad/paszta. Mindezt 4+ hét alatt.

(#2417) KAMELOT válasza mvkly (#2416) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha cserélnél padokat?
Az a különbség nagyon sok. Nekem 5-10C

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2418) mvkly válasza KAMELOT (#2417) üzenetére


mvkly
senior tag

Ha én piszkálom, vagy más, ugrik a gar. Az 1-2 hónapot kibírom, csak kezdjenek vele valamit. Ez a delta nem normális, főleg nem ennyi delláért.

(#2419) Devid_81


Devid_81
nagyúr

(#2420) KAMELOT válasza Devid_81 (#2419) üzenetére


KAMELOT
titán

Azért mondtam neki padozza újra és paszta. HA-n van tag profin meg tudja csinálni. Gari sem ugrik.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2421) arnoldito válasza Devid_81 (#2419) üzenetére


arnoldito
senior tag

Ezt már másfél hónapja beírtam ide, hogy az első szériás RedDevileknél paszta nyűg van, újra kell pasztázni és jó lesz, milyen kár, hogy csak most cikkeznek róla... :(

(#2422) tusi_ válasza mvkly (#2414) üzenetére


tusi_
addikt

XFX-el kapcsolatban 1-2 honap.
Soknak talatak a 90 koruli HS-t?

Ujra pasztazassal kapcsolatban MF-el leveleztem es ok engedik, ha a gyarto is. A gyarto engedi. De ez XFX

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#2423) Devid_81 válasza arnoldito (#2421) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Amugy eleg gaz, hogy ilyen "letezik" szvsz.
En ertem, hogy kell egy kis szakertelem a paszta keneshez, de ha jol sejtem meg ezt is gep vegzi mar el ember helyett a legtobb gyartonal.
Nem is lenne baj ha 100Wattos belepo kartyakrol lenne szo, de a high-endnel minden fok szamit amikor 300W+okrol van szo.

...

(#2424) ScomComputer válasza arnoldito (#2421) üzenetére


ScomComputer
veterán

Most olvasták el amit írtál....és a felfogáshoz is idő kell...tudod te nagyon jól...pláne ilyen helyeken... :DDD :C
...
#2423Devid_81..neked is volt bőven részed "HOT-HOT"-ban...a régi szép idők mi...msi powa.. :DDD
...
#2422tusi_..csak az sír akinek baja van ,minden fórum erről szól már az egész világon..tudom mert jó párat követek...DE nálam volt elég sok(10+) XFX,az egyik legjobb vga....legalább is nekem ez a tapasztalatom...MSI vel a régi build-el voltak hőfok gondok..mint amit Devidnél is járt..de az MSI adott ki egy upgrade hűtőt azzal nem volt gond..

[ Szerkesztve ]

(#2425) mvkly válasza ScomComputer (#2424) üzenetére


mvkly
senior tag

Sír? Ezt most egy picit magamra vettem:). Senkit nem tartanak vissza, hogy hwinfoval keretezett fantaszikus élménybeszámolókkal árassza el akár ezt a topicot. Akkor a problémák emlegetése garantaltan el fog tűnni a rengetegben.

(#2426) tusi_ válasza ScomComputer (#2424) üzenetére


tusi_
addikt

Szerintem is jo VGA, foleg ha ar/ertek aranyban nezzuk. Most hogy Jackiet Csen nem kente be rendesen az enyemet, elofordul.

Most vmiert meg OC BIOS eseten sem megy 95 fole, simaval 85. Az 55 fokos edge hez kepest nem idealis, de ez meg a pont lesz.om kategoria. Azert van 3 ev, hogy csereljek, ha baj van.

eat, sleep, play, replay

(#2427) ScomComputer válasza mvkly (#2425) üzenetére


ScomComputer
veterán

A sírást arra értettem,hogy a nép csak akkor ír a legtöbb fórumra ha gond van,ebből adódik,hogy sok ilyen hőfok probléma van,legalább is annak látszik..de több az akinek nincs ,csak az ugye nem írogat,hogy neki jó és semmi gond...szóval ne vedd magadra... :P
Az alzás témádhoz meg annyit...tudok olyat akinek megoldották..de tudok olyat is akinek nem...ő magának oldotta meg..paszta csere/gari nem volt lényeg... :K
....
#2426tusi_...ezt mondom,hogy te is egy vagy a sok közül akinek a gyártósoron a paszta vége jutott...sajnálom...megértem amúgy,hogy nagyon bosszantó...
Viszont itt a topikban,meg DroidM-nek PW RD volt és nála minden nagyon jó volt..még vizesblokkot se vett rá olyan jók voltak hőfokok,vissza lehet keresni ős tett be jó pár képet..és ő is az elsők között vette meg..szinte firstday.. :)

[ Szerkesztve ]

(#2428) tusi_ válasza ScomComputer (#2427) üzenetére


tusi_
addikt

Ez nagyon igaz :R
MF-en a legtobbet XFX es XFX Blackbol adtak el, 1000 feletti darabszam / tipus tehat a legjobban vitt peldany. A nemet soherek az occo vga-t viszik :D

eat, sleep, play, replay

(#2429) KAMELOT válasza tusi_ (#2428) üzenetére


KAMELOT
titán

Vagy inkább tudják mi a jó :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2430) Devid_81 válasza ScomComputer (#2424) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az is a mostani laptop is :K ...egyszeruen kokanyolnak a gyartok, de ha bontod a cuccot akkor bukod a garit sok esetben :W

...

(#2431) trek81 válasza ScomComputer (#2427) üzenetére


trek81
senior tag

mentem a tüzépre
találkoztam Noéval,,aki épp faanyagot vett nem kis mennyiségben :) :DDD

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#2432) tusi_ válasza KAMELOT (#2429) üzenetére


tusi_
addikt

Vicc volt :)
Leszamitva a venti hangot, amit viszont tok jol le lehet halkitani, minden okes vele.
Kifejezetten tetszik a Z Support bar es az izleses XFX LED.
A HS problema meg vszeg azert van nalam, mert decemberi peldanyt kaptam, marcius elejei vasarlasnal.

eat, sleep, play, replay

(#2433) Bossp


Bossp
addikt

Sziasztok! OFF-ként írom mert nem legális :D Valaki próbálta már a 7-es szériával a CEMUT? hogy fut a Breath of The wild vagy az új része? (egyenlőre inkább az első) nem igen találok rá tesztet.
[link]
Ezene a linken amúgy milyen soft.-el monitoroznak? :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#2434) mvkly válasza ScomComputer (#2427) üzenetére


mvkly
senior tag

Np, nem vagyok hiperérzékeny :N .Különben igazad van, a másik fele, ha csak pozitív beszámolók vannak egy helyen, gyakran le se sz... kakilják azt, aki segítséget kér. Ilyenre is akad példa ph-n sajna.

(#2435) Bossp válasza fanti (#2396) üzenetére


Bossp
addikt

Insane :D Golden Chip :D Ha ez náld így tényleg stabil akkor vettél egy xtx-et xt áron :D

[ Szerkesztve ]

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#2436) Aljasvip válasza Bossp (#2435) üzenetére


Aljasvip
senior tag

*stabil, amíg be nem bizonyosodik az ellenkezője ;]

(#2437) tusi_ válasza Aljasvip (#2436) üzenetére


tusi_
addikt

WZ altalaban megfingatja a VGA-kat es ott kiborul a bili, ha tul alacsony a magfesz.
Ha fantinal ment ennyin, akkor lotto 5-se volt :)

eat, sleep, play, replay

(#2438) steewcv65 válasza tusi_ (#2437) üzenetére


steewcv65
őstag

Ez így van!A wz állításod.

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#2439) proci985 válasza ScomComputer (#2424) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ref 7900XT mondjuk elsorangu lett hutesre. nem lenne vizem maradna igy.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#2440) fanti válasza proci985 (#2439) üzenetére


fanti
addikt

De örülök, hogy ezt mondod, de örülök!!! :R :R :R
Végre jól jártam ref karival.

Amúgy meg ne irigykedjetek, mert volt egy hasalásom (driver időtúllépés) Dying Light 2 stay human (1.9) virágbolti verzsön alatt kb. 1 óra játékot követően (maxolt grafika+raytracing a napfényekre, 4K). Mondjuk persze lehet nem az alacsony fesztől volt, de az új beállításokkal már végigbírta a 3 órát is szépen :

Mindenkit szeretnék arra kérni, hogy ha azt szeretnénk, hogy gyűljön a tapasztalat, akkor informatív módon tegyük közzé eredményeinket.
A HWINFO szkrinshot legyen már az alap. :R :R :R

Este még tesztelek tovább... :))

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#2441) proci985 válasza fanti (#2440) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja, es ez olyantol jon, aki az utobbi 15 evben az osszes GPUn hutot cserelt ami legalabb masfel evig nala volt.

az lehet a viragbolt miatt, meg azt ugye itt a forumon emlites szinten sem. vagy instabil OC.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#2442) Aljasvip válasza fanti (#2440) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Szerintem a túl alacsony fesztől volt.
Én is békésen játszottam egy rakat játékkal 1120mV-on, amíg egy másik meg nem borította a rendszert. (pedig nálam 3440x1440 @165Hz miatt nyélen megy mindig a kártya)

Én még annyit javasoltam neked korábban, hogyha teheted, akkor két külön tápkábellel kösd be a kártyát.
Nagy eséllyel semmi gond nem lesz, de jobb békésen játszani/aludni.

[ Szerkesztve ]

(#2443) fanti válasza Aljasvip (#2442) üzenetére


fanti
addikt

Ezen utóbbi gondolatmeneted kapcsán lenne kérdésem.

Ugye egy 750 Wattos Gold minősítésű Aorus tápról van szó, ami egy ágú, azaz a 12 voltos ága nincsen osztva.
Stabilabb lenne véleményed szerint ha felhasználnám mindkét PCI-E tápkábelt a bekötéshez, vagy inkább amiatt javallod, hogy az a feszültség/áramerősség ami áthalad a tápból a kártyába, az lehet hogy elég nagy ahhoz, hogy a tápcsatiknál a VGA-n esetleg gondot okozzon?

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#2444) Bib válasza fanti (#2443) üzenetére


Bib
őstag

Ha belekotyoghatok, szerintem is jobb a 2 PCI-e kábel bekötés, de ha pl 400w terhelést veszünk alapul, akkor 1 szál vezetékre jut 8-10A nagyon max azt simán bírja ha a csatlakozóban lévő érintkezők tiszták és jó a kontakt.Nincs semmi cw ebben a felállásban?

(#2445) KAMELOT válasza fanti (#2443) üzenetére


KAMELOT
titán

Jobb ha 2 külön ágon megy. Nekem 3x8pin megy külön.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2446) fanti válasza Bib (#2444) üzenetére


fanti
addikt

Nem, nincsen cw, még pici sem.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#2447) Aljasvip válasza fanti (#2443) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Hiába egy 12V ág van, biztosabb a terhelést több kontakton átvezetni, egyrészt az állandó terhelésnél is jobb, de főleg a tüske-szerű terhelés esetén fontos.

Nagy számban talán a Fury/Vega időkben lehetett tömeges csati leolvadásokról hallani először, amikor a kommersz kártyáknál elkezdtek megjelenni a +50% terhelés csúcsok. Ott volt csati megolvadás táp és VGA bekötésnél is, de olyan is, ahol a táp NYÁK-ján olvadt meg a forrasztás.
Aztán erre reagálva egyes gyártók külön kérték, hogy tartsuk be ezt az ökölszabályt.

Tüskék. A Hwinfo-ban már láthatsz te is "short term"/"peak" vagy hasonló nevű sorokat. Szóval ez a cucc valóban létezik, és már mérik is.
Az új ATX 3.0 táp szabványnál már elég specifikus követelmények vannak ezekre a tüske-szerű terhelésekre.
(az Intel/nV új csoda csatlakozója előre tudja jelezni a tápnak, ha nagy terhelés jön)

Bib #2444
A kábel sosem volt a szűk keresztmetszet. Egyes gyártók odáig is mentek, hogy réz helyett Alu kábeleket használnak - amit nyilván nem látsz amíg bele nem vágsz.

(#2448) agaron


agaron
tag

Sziasztok! Egy ideje kovetem a forumot, es nagyjabol leszukitettem, hogy 7900 XT eleg lesz nekem, abbol viszont meg gondolkozok, hogy referencia kartya legyen (ugy latom volt most is poszt, ami dicserte a huteset), vagy Asrock Taichi esetleg (sajnos nagyon keves tesztet talalok ugy altalaban a legtobb kartyahoz). Viszont az elmult 15 evben meg sosem eritette a CW illetve a kartya melegedes sem. Abban kernek segitseget, hogy ezekre hogyan vonatkozik a gari, vagy hogy szokta az intezni, aki talalkozik ezekkel? Nyilvan a melegedes lehet rossz paszta, de a sipolas nekem ingovanyos talajnak tunik. Vagy van barmi statisztika arrol, hogy hol jobban hol kevesbe fordul elo CW?

Steam Deck | PC | PS5

(#2449) turistakolbi válasza agaron (#2448) üzenetére


turistakolbi
aktív tag

Annyit még az írásodhoz tennék, hogy a REF 7900xt Majdnem 1 kilogrammal nehezebb mint mondjuk a Sapphire Pulse custom. Kártya alátámasztásban erősen gondolkodj :P mert egy tömör tégla :D
Amúgy hibátlan a REF kártya (Nekem pulse-van, testvéremnek ref)

https://www.twitch.tv/muerte188

(#2450) spleenszuru válasza KAMELOT (#2420) üzenetére


spleenszuru
őstag

Szia!

Ki lenne az a fórumtársunk?

Malaka!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.