Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31001) mpierre válasza Barell (#31000) üzenetére


mpierre
veterán

Adrenalinban engedélyezted a 0 rpm-t? Hátha....

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#31002) Barell válasza mpierre (#31001) üzenetére


Barell
senior tag

Nincs ilyen opció se, ezért kérdezem.

(#31003) PuMbA válasza Barell (#31000) üzenetére


PuMbA
titán

Kapcsold át a BIOS kapcsolót a VGA-n.

(#31004) Barell válasza PuMbA (#31003) üzenetére


Barell
senior tag

Köszi ez megoldotta. Nem gondoltam volna hogy egy egész funkció eltud veszni egy bios kapcsolóval. :R

(#31005) PuMbA válasza Barell (#31004) üzenetére


PuMbA
titán

Elkapcsolódott vagy elkapcsolták, mert használt volt. Alapértelmezett lenne ez a BIOS, azaz a 0 rpm mód.

[ Szerkesztve ]

(#31006) NandoXXL válasza Barell (#31004) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Csak nem az én visszaküldött kártyámat vetted meg? :W
Egy Fire Strike Ulta Stress Test-et futtas le azért, mert black screen-elt erre figyeljen más is :R (XFX 6800). Ha vissza írsz hogy nálad minden rendben meg köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#31007) Barell válasza NandoXXL (#31006) üzenetére


Barell
senior tag

Sosem vennék bontott cuccot. Vadonat új volt, én kapcsoltam át csak a fórumtárs túl gondolta. :)

(#31008) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

MPT nélkül ennyi sikerült, igazából csak a friss drivert teszeltem :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#31009) RetepNyaraB válasza Motion_Blur (#31008) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Esetleg speedway ugyanonnan? Az modernebb (4k-RT) és nem vacakol a cpu-val.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#31010) Motion_Blur válasza RetepNyaraB (#31009) üzenetére


Motion_Blur
félisten

24/7 beállítással

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#31011) hematoma1 válasza Motion_Blur (#31010) üzenetére


hematoma1
aktív tag

Sziasztok.A Pc-ben lecseréltük a vvideokártyát,eddig 1650-es volt benne mostz tettünk bele egy RX 66000-ast. A biosban kell valamit bállitani? Azt mondja az unoka hogy most rosszabb lett a Fortnite sokkal lasabb és szakadozik.

(#31012) bobalazs válasza hematoma1 (#31011) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

[link] itt vannak jó tippek.

(#31013) hematoma1 válasza bobalazs (#31012) üzenetére


hematoma1
aktív tag

Hálózati biztonság letiltja. Nem tudom megnézni. Máshogy nem lehet?

(#31014) Szpisti válasza hematoma1 (#31011) üzenetére


Szpisti
addikt

Milyen processzor?

(#31015) hematoma1 válasza Szpisti (#31014) üzenetére


hematoma1
aktív tag

(#31016) bobalazs válasza hematoma1 (#31013) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Window mode: Fullscreen
Resolution: 1920 x 1080 v 2560 x 1440
VSync: Off
Frame rate limit: Unlimited,
Rendering mode: DirectX 12 v Performance
Anti-aliasing, FXAA
3D resolution: 100%
View distance: Medium
Shadows: Off
Global Illumination: Off
Textures: Low
Effects: Low
Post processing: Off
Hardware ray tracing: Off

(#31017) hematoma1 válasza bobalazs (#31016) üzenetére


hematoma1
aktív tag

Köszi

(#31018) DaVE-1


DaVE-1
tag

Undervoltolni szeretném a 6750XT-met. Beállítottam egy értéket hozzá és hiába mentem el az adrenalinban következő gépbekapcsnál az eredeti állapotba találom.
Nem lehet valahogy véglegesíteni ezt vagy minden indításnál el kell ezt játszani?

(#31019) kolopele válasza hematoma1 (#31011) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem kell ott semmit állítani. A 6600 jóval erősebb kártya, és a Fortnite esetében jó 40 fps az előnye. Ott valami más gond van.
DaVE-1: Elvileg nem kellene. Nálam a 6700XT meg a két 6600 is le van fixálva az adrenalinban és nem állítódik el, kivéve amikor kevés volt a fesz, olyankor előfordulhat hogy visszaáll. Amennyiben végképp nem menne használd az MPT - t.

[ Szerkesztve ]

(#31020) hematoma1 válasza kolopele (#31019) üzenetére


hematoma1
aktív tag

Köszi a választ.

(#31021) RetepNyaraB válasza DaVE-1 (#31018) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ha instabil, reseteli magát. Illetve van olyan driver, amelynél vacakul működött a funkció. A frissről nincs tapasztalatom, nekem egy régebbi béta van fent.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#31022) solyom76


solyom76
senior tag

Sziasztok.
Valaki esetleg Dmz t játszik rx6700xt vel?
Szemcsés rossz a kép..
Konfig..
Aorus b450 m
R7 3800x
16 gb ram
800w táp
rx 6700xt..
Aorus f24c monitor.. fhd.. dp vel kötve..
Vagy esetleg egy jó beállítás..
Köszi ha segítesz..

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#31023) Szpisti válasza hematoma1 (#31015) üzenetére


Szpisti
addikt

Ezzel a procival az RX6600 kb kétszer gyorsabb a játékok alatt a GTX1650-nél. Ott valami más baj lehet, nem kell a BIOS-ban semmit sem állítani, de az nVidia drivere helyett az AMD drivere kell, és mivel ekkora váltás volt, nem árthat előtte egy DDU-s driver gyalulás.

(#31024) hematoma1 válasza Szpisti (#31023) üzenetére


hematoma1
aktív tag

Köszi.Úgy néz ki hogy bevált amit tanácsoltál. :R

(#31025) abridabri


abridabri
veterán

6600 / 6600XT vásárlásán töröm a fejem , már nézegetem az aprót . Árban alig van eltérés . Egy koca játékos gépbe lesz rakva ( Ryzen 5600x / B550/ CM 750W táp ) undervoltal . Mely gyártók /modellek ajánlottak ?
Működik -e a 4K 120hz + HDR+VRR ezekkel a kártyákkal ?
:R

[ Szerkesztve ]

(#31026) DaVE-1 válasza RetepNyaraB (#31021) üzenetére


DaVE-1
tag

Bármire állítom következő gép bekapcsnál alapon van...Már ilyen 10 mv-ot is vittem le akkor is.

(#31027) solyom76


solyom76
senior tag

Hali..
Esetleg valakinek powercolor hellhound kartyája lenne?
Hiába kapcsolom a led kapcsolót a ventik nem világítanak.. erre keresnék megoldást.. mert szeretném vertikalba berakni a kártyát és jó lenne ha adna némi fényt.. köszönöm.
Openrgb t próbáltam,de az meg kb inditas után befagy vagy kilép.. :R

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#31028) Barell válasza solyom76 (#31027) üzenetére


Barell
senior tag

6700XT? Sajnos azon elég hamar hibásodott a led. De hátha csak valami kontakt gond van, nézd meg a csatlakozót.

(#31029) solyom76 válasza Barell (#31028) üzenetére


solyom76
senior tag

Na szép.. próba nélkűl vettem.. hiba volt,mert így nem teljes.. Köszi..

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#31030) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Steel Nomad @ 6900 XT

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#31031) GamerToxic


GamerToxic
csendes tag

Tiszteletem az Uraknak!

A mai nap folyamán a kezembe került egy RX 6800 XT (midnight black) kártya, ami 2021. júliusi vásárlású. Mivel lassan 3 éves lesz a kártya, arra gondoltam, hogy haver cseréljen rajta pasztát, mert én nem szeretnék hozzányúlni 2-3 éven belül. (fontos infó, hogy rengetegszer csinált már ilyet és abszolút bíztam a tudásában).

Pasztázás előtt nyomott egy tesztet, fasza volt minden....mehet akkor az új paszta. Ekkor derült ki, hogy egy grafit thermal pad volt rajta, nem pedig valamilyen "gagyi paszta", de mivel nem volt nekünk ilyen grafitos thermal padunk, ezért az MX4-re esett a választásunk.

Megcsinálta a kártyát, majd postára adta nekem, hogy kész.

Ma jött meg, berakom a gépbe és az alábbi hőfokok fogadtak:

Szerintetek mi lehet a probléma? Igen, 100 fok a gpu és 113 a hotspot. A kártya nincs sérülve, semmilyen külsérelmi nyomot nem látok rajta, minden csavar a helyén, ahogy a gépben is tökéletesen működik addig, amíg nem kap terhelést.

Bármi ötlet, hogy mi baszódott el?


Előre is köszi,

Gábor

A gémelés 8 mag felett kezdődik...

(#31032) RetepNyaraB válasza GamerToxic (#31031) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

De volt már a gépedben előtte, vagy most látod először?
Vagy valami rosszul fekszik fel, vagy nagyon rossz a hűtés, vagy hangolni kellene. Pl ha dupla biosos és ez a gyors, akkor gyárilag kitolja a szemét, 1,15V mellett. Akkor meg izzani fog.

Szerk.: ja látom ez a stock radeon. Magas tdp, gyári hűtés. Kicsit alul kell feszelni aszondom. Azt amúgy is.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#31033) GamerToxic válasza RetepNyaraB (#31032) üzenetére


GamerToxic
csendes tag

Pasztázás előtt full gyárin volt minden, nem kellett alulfeszelni stb.

Ez a kép 14 sec terhelést követően készült:

A gémelés 8 mag felett kezdődik...

(#31034) beef válasza GamerToxic (#31033) üzenetére


beef
őstag

Először is, nem nyúlunk olyanhoz ami tökéletesen működik :)
Az MX4 nem okozhat ilyet, főleg, hogy friss.
Ami okozhatja, hogy nincs eléggé meghúzva a csavarok. A thermal pad eleve magasabb, mint amit pasztával valaha el tudsz érni. Azt lenne jó tudni, hogy a hűtés leszoríthatósága eleve a pad magasságához volt igazítva, azaz lehet nem ér hozzá eléggé a GPU-hoz akkor sem, ha teljesen becsavarják a csavarokat.
Szóval ez jó eséllyel elégtelen leszorításból adódhat.

(#31035) kolopele válasza GamerToxic (#31033) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem lett volna szabad eleve hozzányúlni ha semmi baja nem volt. Ez a pasztázás mára amolyan hóbort lett, pedig én már eladtam nem egy olyan kártyát ami 250-300W TDP - vel bírt, van amelyik már 7 éves és vígan fut (GTX 980 Ti pl.). Csak akkor kell ilyenekhez folyamodni, ha tényleg gond van. Most azt próbáld amit kolléga írt, alulfesz, némi órajelcsökkentés, de én csodát nem várnék. Jó lenne leszorítani a GPU - t olyan 75-80 fokra, a hot spotot meg 90-95 - re legalább, aztán játék alatt már nem lesz ennyi sem, vagy vissza a feladónak, és újra csinálni mindent.

[ Szerkesztve ]

(#31036) Szpisti válasza beef (#31034) üzenetére


Szpisti
addikt

Én is valami ilyesmire tippelek...

(#31037) GamerToxic válasza beef (#31034) üzenetére


GamerToxic
csendes tag

Köszi mindenkinek a segítséget! Visszaküldöm a srácnak, aztán okosabbak leszünk.

A gémelés 8 mag felett kezdődik...

(#31038) Motion_Blur válasza GamerToxic (#31037) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nem akarok reklámot csinálni senkinek, csak segíteni: [link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#31039) Vukmuty


Vukmuty
csendes tag

FHD, amd 5600-hoz szeretnék egy rx kártyát venni.
Mennyire éri meg használtan 6600-as pár hónapos garival kártyát venni? Az elmúlt évek címeit szeretném kipróbálni, de lényegesen kevesebbet tudok játszogatni. Mire lenne érdemes odafigyelnem vásárláskor?
Laikusként olvastam ezt -azt, hogy 8GB helyett 12GB-t érdemes vásárolni. Mennyire számít ez? Értékállóbb lenne jövőbeli eladás során? Azért az erősebb kártyák tápéhesek (jelenleg 600W tápom van) és tápot nem szeretnék emiatt cserélni.

(#31040) DaVE-1


DaVE-1
tag

VGA alulfeszeléssel bíbelődök még mindig...
Ez a power limit az micsoda?
Sok videót látok róla..alapon ugye ez 0-án van és a videókban mindenkinél fel van rakva 10-15-re.. ez mit takar ilyenkor?

(#31041) Simi37 válasza DaVE-1 (#31040) üzenetére


Simi37
őstag

Vidkari biosába (wattban) megadott powerlimithez képest eltérés %-ban, tehát a te példádban +10-15%.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#31042) DaVE-1 válasza Simi37 (#31041) üzenetére


DaVE-1
tag

Már mint ugy értem mit jelent.. ha 10-re teszem akkor 10%-al kisebb wattból dolgozik?

(#31043) Simi37 válasza DaVE-1 (#31042) üzenetére


Simi37
őstag

Fordítva, ha 10-re teszed akkor +10% wattot engedsz neki használni. Ha kevesebbet akarsz neki adni, hogy az alapérték 90%-át kapja, akkor -10-re tedd.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#31044) DaVE-1 válasza Simi37 (#31043) üzenetére


DaVE-1
tag

Pff akkor totál nem értek ehhez.. undervoltolásnál akkor a mv miért van lehuzva ha a feszültség felvételt meg feltolják...?

(#31045) PuMbA válasza DaVE-1 (#31044) üzenetére


PuMbA
titán

Csak undervolt esetén felesleges a power limit-et felfele állítani, mert úgyis kevesebbet fog fogyasztani a kártya. Akkor kell feltolni a power limit-et, ha undervolt-ot és overclock-ot egyszerre csinálunk, mert ilyenkor az overclock miatt nőhet a fogyasztás, de ugye nem akkora mértékben, mint undervolt nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#31046) bobalazs válasza DaVE-1 (#31040) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Alulfeszeléshez fölösleges a power limit csuszkát huzigálni. OC túlhajtáshoz kell csak felhúzni és emelni a fogyasztáson.
Aki meg felhúzza alulfesz mellett, annak nincs sok értelme mert Power limitbe úgysem ütközik.
Ha alulfeszelés és órajelés emelés mellett power limitet feljebb húzzuk akkor is nő a gyári limit fölé a fogyasztás.

[ Szerkesztve ]

(#31047) HaZsolt


HaZsolt
őstag

valaki tud arra tippet adni, hogy hogy lehet fixálni a gpu órajelét? Tehát, hogy mindig fixen 2600 Mhz-en menjen és ne ingadozzon, ne csökkenjen ez alá.

(#31048) bobalazs válasza HaZsolt (#31047) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

min maxot rakd 2500-és 2600ra

(#31049) kolopele válasza HaZsolt (#31047) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az adrenalinban a minimumot felrakod 500 - ról 2600 mhz - re, a max. meg legyen 2700 - on, így 2600 alá nem fog menni. Mondjuk ezzel csak az a baj, hogy majd amikor netezel akkor is fel fog ugrálni 2600 mhz - re, ami viszont tök feleslegesen melegíti a kártyát, és a ventid ki-be kapcsol majd. Aztán van lehetőség az MPT - ben is beállítani ugyanezt, az stabilabban tartja. Szerintem viszont felesleges az egész, tudja a kártya mikor mennyi kakaó kell neki, de van egy olyan megoldás is, hogy kizárólag az adott játékhoz állítod be a magasabb alapórajelet, és akkor global esetén nem fog felugrálni.

(#31050) kolopele válasza Vukmuty (#31039) üzenetére


kolopele
nagyúr

Teljesen jó a 6600. FHD esetében nem kell parázni a 8GB miatt, van egy-két új cím ami képes túllépni, de akkor eggyel lejjebb veszel néhány beállítást, észre sem veszed. Természetesen minden téren jobb választás lenne egy használt 6700XT, az egy igazi FHD kártya jelenleg, és még az is lesz jó ideig, jó lenne tudni mennyit szánsz a vásárlásra. A tápod lazán viszi bármelyiket, még ezeknél erősebbet is (már ha minőségi és nem egy 15 éves noname tápról beszélünk).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.