Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5331) KillerKollar


KillerKollar
senior tag

Üdv!
Azt már régebben is kérdeztem hogy miért van az hogy az összes program(CPU-Z,Steam,Everest,stb...) 4.2 Ghz-t ír órajelnek a 8150nek amikor tudtommal nem nyomtam be turbo-t...Nos akkor azt a választ kaptam hogy benyomhatta magától a BIOS,ugye Asus Crosshair IV Formula az alaplapom tehát AM3-as,hivatalosan nem támogatja a 8150-et.Elöbb megnéztem a BIOS-ban a Turbo Clock "Auto"-ra volt állítva,target frekvencia pedig 4200 környékén volt 4189 vagy valahogy így...átraktam "Enabled"-ra és hirtelen 4889 lett...gondoltam jólvan megér egy próbát hátha annyi,resi és a CPU-Z ennyit írt frekvenciának a többi programnál maradt 4189-4200...Indítottam egy BF3-at 3 perc játék után kékhalál...úgyhogy visszatettem auto-ra...Azt tudom hogy a feszültségemelés nem tesz jót az AM3-as lapoknak mivel hivatalosan nem támogatják a Bulldozereket,de ha simán az órajelet emeljük attól még nem lesz gond...Ez egy megjelenéskor vett 8150-es esetében mennyit jelent MHz-ben illetve hogy tudom feszültségemelés nélkül húzni a procit?A kékhalált emiatt kaphatta?

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.