Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Age of Empires III

Hozzászólások

(#951) Troy. válasza neoclone (#946) üzenetére


Troy.
addikt

ez nem chat ! értsd meg . ma megoldás a boltban van ! :D

.

(#952) Loretto válasza neoclone (#946) üzenetére


Loretto
veterán

Nyugalom.Olvasd el az alapelveket, majd vesd össze a kéréseddel.

Soirée...

(#953) Atom válasza Balinov (#923) üzenetére


Atom
aktív tag

index.hu-n mit keressek? pot most neztem, de semmit sem irnak a jatek topikjaban a multi reszröl. Router mögül meg tovabbra sem megy, ezt a hamachit meg nemtom hogy kell hasznalni :)

Konfig: Már nincs

(#954) Atom válasza Atom (#953) üzenetére


Atom
aktív tag

Sok helyen olvastam mar, hogy ha a DMZ-t belövöm, akkor tuti menni fog, de akkor is, hogy ha a port forwardingot megcsinalom. Ezeket nem pont az AOE3-ra irtak, de logikusan mennie kene itt is. De nem megy :)
Nemtom mit tudnek vele csinalni ezek utan :)
Hozzateszem, ha kiiktatom a routert tökeletesen tudok multizni.

Konfig: Már nincs

(#955) Somydemy


Somydemy
senior tag

üdve.
Segitség kellene.
Kalóz Segitség, Pirates Helpazt hiszem ez a pálya cime.
Itt most mit kell csinálnom?? számol vissza az idő olyan huszon valahány percem van, szóval aki tudja mit kell, kicsit segithetne,.
köszi

Nyisd nagyra Füled, és Látni fogsz!™ (by demy) ®

(#956) Somydemy


Somydemy
senior tag

üdve.
Segitség kellene.
Kalóz Segitség, Pirates Helpazt hiszem ez a pálya cime.
Itt most mit kell csinálnom?? számol vissza az idő olyan huszon valahány percem van, szóval aki tudja mit kell, kicsit segithetne,.
köszi

jó lett volna ma még a válasz, de ahogy látom, senki nincs.

[Szerkesztve]

Nyisd nagyra Füled, és Látni fogsz!™ (by demy) ®

(#957) Atom válasza Atom (#954) üzenetére


Atom
aktív tag

Hopp. egy kicsit nem figyelek oda es lecserelik a designt :)

Konfig: Már nincs

(#958) tomika válasza Atom (#953) üzenetére


tomika
aktív tag

A Hamachi-t nem nehéz használni. A hivatalos honlapról szedd le a magyar nyelvű változatot. Én is féltem, hogy mi ez az izé, de egyáltalán nem bonyolult, mivel az első indításkor mindent elmagyaráz. Lépésről-lépésre! [link] Ja, és ami a legfontosabb, hogy utána ment a multi direct ip-vel! :C

(#959) Atom válasza tomika (#958) üzenetére


Atom
aktív tag

Köszi, akkor leszedem a magyart. Az angollal voltak gondjaim, bár értettem, de pl a menüben nem látszottak a betűk. Sebaj megoldom.
A kérdés, hogy a többieknek is fel kell ezt raknia akkor?
Az angolban ott akadtam el, amikor vmi gamer szerverhez akart kapcsolódni.

A szar routeren már minden létezőt kipróbáltam, de sehogysem jött össze :)
Firmware frissítés, port forwarding, DMZ, upnp, mindennel bűvészkedtem, de tegnap feladtam ezt a részét.

Konfig: Már nincs

(#960) tomika válasza Atom (#959) üzenetére


tomika
aktív tag

Az összes játékosnak telepítenie kell. Aztán, mondjuk te csinálsz egy hálózatot, a többiek meg oda csatlakoznak. Ha ez kész, akkor már csak az AoE3-at kell elindítani... A továbbiakban nem kell vele foglalkozni. A honlapon a downloads oldalon, ha lemész, akkor megtalálod a rengeteg nyelv mellett a magyart is. Legalábbis router nélkül így müködött nálam.

(#961) D.Orion


D.Orion
veterán

Nah egy up és, hogy meglegyen ott oldalt. Király ez a rios4, nekem tetszik, olyan modern:).

(#962) almi


almi
senior tag

De már fel is veheted a kedvencek közé és ott mindíg ott lesz:D

Nah szal feltettem a gémet!Hááát kicsit azé néha néha beakad.
Mondjuk 1700 Celeron ; Gef 2 MX400 64MB ; 256 DDR nem valami jó és mégis megy rajta :C

(#963) D.Orion válasza almi (#962) üzenetére


D.Orion
veterán

Winreinstall után is? :P

(#964) LJoE válasza Somydemy (#956) üzenetére


LJoE
senior tag

8000 tapasztalati pontot kell összegyűjteni a megadott idő alatt, különben nem hajózhatsz Lizzy nénivel
az objectivesben ott vannak a küldetések (illetve szép sorban megkapod őket)
pl. le kell gyakni az indiánokat akik a falut támadják
kell építeni egy istállót a faluba
a kereskedelmi utat is újra kell építeni (trading post a fehér részre)
át kell vinni az északi szigetre egy indián srácot, meg effélék
a kincseket is érdemes begyűjteni, amit pl. jaguárok őriznek (ezek is xp-t növelnek)

D.Orion: lehet, hogy meglepő lesz, de igen winreinstall után is megmaradnak a kedvencek, sőt más gépen is ugyanúgy eléred őket ha bejelentkezel

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye!

(#965) Somydemy


Somydemy
senior tag

hali. a játékról esetleg nem akartok beszélni? :(( :D
senki nem tud segiteni???


Segitség kellene.
Kalóz Segitség, Pirates Helpazt hiszem ez a pálya cime.
Itt most mit kell csinálnom?? számol vissza az idő olyan huszon valahány percem van, szóval aki tudja mit kell, kicsit segithetne,.
köszi

Nyisd nagyra Füled, és Látni fogsz!™ (by demy) ®

(#966) Somydemy válasza LJoE (#964) üzenetére


Somydemy
senior tag

:R
már pont azon rágodtam, hogy senki nem tud segiteni.

Köszike nagyon.

Nyisd nagyra Füled, és Látni fogsz!™ (by demy) ®

(#967) D.Orion válasza LJoE (#964) üzenetére


D.Orion
veterán

Bocsi, de te Xp-t hogyan telepítesz? Nálam alap dolog, hogy formázom a vinyót.

[Szerkesztve]

(#968) LJoE válasza D.Orion (#967) üzenetére


LJoE
senior tag

én is
segítek: ezentúl a kedvenc topicok a user id-hoz tartoznak, nem a gépeden tárolja cookiekban, de hagyjuk a fórummotor elemezgetését, szerintem jóra sikeredett

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye!

(#969) Atom válasza tomika (#960) üzenetére


Atom
aktív tag

Felraktuk. Csinaltam egy szervert. Srac csatlakozott. A gameban mind2-en a netes IPnket lattuk, es nem a hamachiet, es nem is müködött.

Ti egeszen pontosan mit csinaltok?

Konfig: Már nincs

(#970) Atom válasza Atom (#969) üzenetére


Atom
aktív tag

Hamachi foruman olvastam par lehetseges megoldat, melyek fele olyan maceras volt, hogy inkabb azt mondom ra, hogy haggyuk, a masik fele meg nem müködött.

Konfig: Már nincs

(#971) Balinov válasza Dilikutya (#924) üzenetére


Balinov
félisten

Apropó! hogy lehet azonos egységeket ''csapatba'' szervezni, valami CRtl+ akármi kombó rémlik. Nagyon láma kérdés ez,ugye?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#972) Balinov válasza LJoE (#964) üzenetére


Balinov
félisten

Ezzel kapcsolatban ''át kell vinni az északi szigetre egy indián srácot'' tudnál bővebbet mondani? Letudtam már a küldetést,csak idegesít,hogy ezt alküldetést nem tudtam.szóval srácot kenustól a szigetre irányítottam,de akárhol próbáltam,sehol nem akar partraszállni.
viszont ha a kenuval katonákat szállítok a szigetre,akkor a partraszállás parancs műxik a kenunál.szóval nemértem.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#973) Dilikutya válasza Balinov (#971) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azonos egységek? Csak simán 2x rákattintok, és az kijelöli a képernyőt látható összes egyforma egységet.
A kenus küldetés nálam működik, simán odaevezek a parthoz, és ott kiszáll, ha az ikonra kattintok.

[Szerkesztve]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#974) Balinov válasza Dilikutya (#973) üzenetére


Balinov
félisten

ahám,szóval ha pölö egy musketeer-re kattintok 2x,akkor az kijelöli az összes muskétást. és ezeket lehet csapatba szervezni,azt hiszem értem.

Kenus esetben meg akkor találtam egy bogárkát zekszerint? még jó,hogy nem ezen múlik a cuzammen 8000xp-

Köszi a választ!
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#975) Andie válasza Balinov (#974) üzenetére


Andie
őstag

A kenu kezdetben töküres. Jóhogy nem tudsz kicsalni belőle senkit.
Az indián srác a kalózcsajnál tünik fel, elöször oda kell hivni a parthoz, beszállitani a kenuba, aztán a túlparton kiszállitani, majd behivni a tábor közepébe.

Csoportba foglalás : CTRL + szám. Azaz 1-es csapat : CTRL+1
Ezekután ha rányomsz az 1-re (simán, ctrl nélkül), akkor azonnal az a csapat fog kijelölödni, és szótfogadni a köv. kattintásodnak. De érdemes vegyes csapatokat is csinálni, azaz pl 10 muskétás, 2 ágyú, meg 5 lovasból egy csapat : CTRL+2 mondjuk, és ezeket hivogatni jobbra balra - szépen beállnak stratégiai sorba, elöl a gyalogos, kardos egységek, középen a lövöldözösök, hátul a nehéztüzérség.
Illetve ha bekapcsolod az advanced funkciók között (optionsban valahol) a formációk megjelenitését, akkor különbözö formációkba is rendezheted a csapatodat (egysoros, duplasoros, V alakú, kör alakú, stb)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#976) tomika válasza Atom (#969) üzenetére


tomika
aktív tag

Tegnap felraktam a Zonealarm security suite-et, a panda helyett. És azóta nem működik... :( Pedig előtte úgy csináltuk mi is, ahogy ti. Szóval gondolom a tűzfal miatt nem megy, de amikor azt kikapcsoltam, úgysem működött. A fórumon meg csak a sygate-hez és az outpost-hoz van konfiguráló leírás... :((( Úgyhogy mi is hagytuk a hamachit.

Más megoldásról nem tud valaki?

(#977) Balinov válasza Andie (#975) üzenetére


Balinov
félisten

ezer hála,Andie a csoportos infókér.

Micsooodaa? Kenu az elején üres? meg mernék rá esküdni,hogy ülnek benne.ill. ült is benne valami indiáncsávó. lehet,meglesen ujra azt a küldetést,bár már az Act 3-ban járok bőven.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#978) Dilikutya válasza Balinov (#977) üzenetére


Dilikutya
félisten

Leesewtt, mi a gondod:) Amikor leölöd a kenu mellett az indiánokat, a kenu a tied lesz. De abban csak az evezősök ülnek, utas nincs benne. Az indián srác a kikötőben van, a kalózcsaj mellett. Amikor megkapod ezt a mellékküldetést, úgy emlékszem meg is mutatja a program, hol van az indián.

Andie: Én az ágyúsokat és a muskétásokat külön csapatba javaslom, könnyebb használni őket. 50 muskétás, 4 ágyú, meg 2-3 löveg, és senki sem állíthat meg.

[Szerkesztve]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#979) Zebu


Zebu
addikt

Hella!

Van valami megoldás a hangerlcsusszanásra? Rohadt idegesitő...... Néha be is akad, sőt el is hallgat teljesen. Felraktam az 1.01-es patch-et, de nem segitett a dolgon.

(#980) Atom válasza tomika (#976) üzenetére


Atom
aktív tag

Nemnagyon. En legalabb 3 napig kerestem, de semmi :(
Nekem semmilyen Tüzflam nincs, sosem volt. Ami biztos, hogy a Router miatt nem megy a dolgo, mert ha direktbe csatlakozok a modemhez, akkor priman megy.

Konfig: Már nincs

(#981) BullSoft


BullSoft
tag

Próbáltátok a multit GIT-tel?

Állatkertben: -Apu! Nézd mennyi Linux!

(#982) Atom válasza BullSoft (#981) üzenetére


Atom
aktív tag

GIT az mi?

Konfig: Már nincs

(#983) Atom válasza Atom (#982) üzenetére


Atom
aktív tag

Jol latom, hogy ez a GIT Linuxos?
Nekem vmi winfos megoldas kellene :)

Konfig: Már nincs

(#984) Somydemy


Somydemy
senior tag

Na, mára megint abbahagyom.
Most megint egy szép pályán vagyok, amikor egy Hatalmas öntött rögzitett ágyu is van az egyik szigetem. Tud pusztitani :D

Nyisd nagyra Füled, és Látni fogsz!™ (by demy) ®

(#985) Richie


Richie
csendes tag

Akinél szaggatna a menü magas shader beállításoknák és/vagy nem szólna a zene a játék alatt, az állítsa át a regional settings formátum beállításait amerikai angolra!

(#986) tomika válasza Atom (#983) üzenetére


tomika
aktív tag

Atom: Linuxos? Azzal mire megyünk, ha az AoE3 windowsos? :F
BullSoft: Mesélj nekünk erről a GIT-ről!
Mindenki: Direct IP-n szeretnénk játszani. Valakinek ment? Ha igen, akkor leírná részletesen, hogy miként jött össze?

(#987) Balinov válasza Dilikutya (#978) üzenetére


Balinov
félisten

le,hogy nem bökte ki a szememet.tegnap este gyorsan neki is álltam újra ennek a küldetésnek.

Nektek nem tűnik úgy néha,hogy kissé kaotikus a játékmenet? Pölö az a küldetés az ACT2 végén,amikor az orosz lövegeket kell megakadályozni? Komolyan mondom,kapkodtam a fejem,hogy most akkor hány nyolc kalács. :(

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#988) tomika válasza Balinov (#987) üzenetére


tomika
aktív tag

Tegnap este csináltam meg ezt a pályát.Hát nekem sem tetszett. Össze-vissza kellett ugrálni, nagyon rossz volt. Szerintem azért volt kellemetlen, mert több helyre kellett figyelni, és nem én diktáltam a ritmust. A lovasaim fel alá rohangáltak egész végig. Nagyon örültem, amikor kiírta, hogy Victory! :D Lehet egy igazi csata is ilyen kaotikus? :))

(#989) Balinov válasza tomika (#988) üzenetére


Balinov
félisten

mármint az életben? lehet,bár ott nem egyszemélyben irányítod/irányítják a hadtesteket.

lassan viszont kivégzem a 3 db Act-ot,utána csak a skirmish marad? (multi nem játszik ,hálóhiány van otthon).

custom scenario-kat lehet már találni a neten hozzá?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#990) Dilikutya válasza Balinov (#989) üzenetére


Dilikutya
félisten

Te is csinálhatsz küldetéseket:) Van egyáltalán pályaszerkesztő? Nem is néztem... amúgy a skirmish jó móka szerintem, nálam az AoE2-őt évekig a gépemen tartotta az a játékmód.

Amúgy nem tudom, feltűnt-e valakinek, de a történelmi hűség erősen csorbát szenvedett a játékban, hiszen kitalált hősökkel játszhatunk, és az sem egészen kóser, hogy az ottománok Közép-Amerikában kóborolnak. Hogy az ''Ifjúság forrásáról'' ne is beszéljek.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#991) BullSoft


BullSoft
tag

GIT: Gamers Internet Tunnel, és Windows alá létezik
Annak idején mikor kijött az NFSU2, akkor sokan ezzel oldották meg, hogy tudjanak neten játszani egymással anélkül, hogy bármilyen hivatalos szerverre kellene csatlakozniuk. Az a lényege, hogy miután configoljátok a progit (megfelelő IP-k, portok stb.), létrejön köztetek egy kapcsolat, amit a játékok helyi kapcsolatként kezelnek. Tehát olyan mintha LAN-ba volnátok, mindez neten keresztül, ergo a multiplayer LAN részével simán lehet egymással neten játszani. Működéséből adódóan bármilyen játékkal működik amit LAN-ban is lehet nyomni. (Pl. Starcraft, Warcraft, Diablo, Quake, Doom alapból benne van a konfigban - mármint a portok amit ezek a játékok használnak).
A konfigolás pedig úgy megy, hogy:
Egy részig mindenkinek ugyanaz (saját belső/külső IP, hálózati beállítások, stb.). Kell lennie egy hostnak is, ő az aki az IP-jét mindenkinek megadja aki játszani akar, és a többiek a GIT-tel kapcsolódnak hozzá. Ha a kapcsolat sikeresen létrejött, akkor már mehet is a játék. Nyilván célszerű ha ugyanaz hostolja a LAN gamet, mint aki a GIT-es kapcsolatot, bár működik akkor is ha más csinálja. (Ja és lehetőleg ne olyan hostoljon, aki router mögül van:) )

[link]

Állatkertben: -Apu! Nézd mennyi Linux!

(#992) BullSoft


BullSoft
tag

Ja, majd elfelejtettem, itt egy magyar leírás hogy mit hogyan kell beállítani:

[link]

Állatkertben: -Apu! Nézd mennyi Linux!

(#993) Zebu


Zebu
addikt

Ha valakinek gondja akadna a hanggal szóljon! Azt hiszem találtam rá megoldást! :C :C

Áh inkább leírom:

Codecekkel kell szenvedni ahogy azt Andie is leírta. G-spot progival ki lehet fürkészni hol rejlik a hiba.
A lényeg, hogy nézd meg milyen filtereken és codeceken megy keresztül.
Nekem az volt ah iba hogy kb 20 perc után elment a hang...

Ezzel megnéztem és nekem az alábbi kombinációban működik:
SRC->>(A) Quartz.dll -->> (B) l3codecx.ax -->> (C) MMswitch.ax --> (D) Quartz.dll

Nem értem miért így pontosan. Próbáltam kiszedni a Morgan mmswitch-et, de úgy hibát jelzett, továbbá az l3codecx.ax-szel is. Mondjuk ez szerintem érthető...

Kicsit így is csúszik, de legalább van hang és zene végig.
Nekem pl z volt a gond, hogy a nero showtime valamiféle szűrőt még közbe iktatott illetve a Directshow (Quartz.dll) helyett volt bent. Leszedtem regsvr32 /u akármi.ax és csináltam a Gspotból egy restore funkciót ami a Quartz.dll-t visszapakolta és beregisztrálta. Utána már csak próbálkoztam miket lehetne még kiszedni. Elsőre így jónak tűnik.
Ha valami nem világos van kérdés van, írjatok nyugodtan!

Ha valami jobb megoldást tudtok akkor is:)


[Szerkesztve]

(#994) Balinov válasza Dilikutya (#990) üzenetére


Balinov
félisten

Már miért ne csinálnám meg a 3db kampányt? viszont a skirmish-t még sosem próbáltam,pedig ao2-t,age of king,age of mythology+titans-t is végigjátszogattuk párommal.

a történelmi hűséget meg inkább ne feszegessük. :D

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#995) Zebu válasza Dilikutya (#990) üzenetére


Zebu
addikt

Sliders feeling ;]

(#996) Atom válasza BullSoft (#992) üzenetére


Atom
aktív tag

Ezt kipróbálom, amint hazaértem.

Konfig: Már nincs

(#997) Dilikutya válasza Balinov (#994) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én nem mondtam, hogy ne csináld meg:) Azt mondtam csak, hogy az editorral te is csinálhatsz saját pályákat, küldetéseket.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#998) Atom válasza BullSoft (#992) üzenetére


Atom
aktív tag

Tök jol letrejött a kapcsolat, csak ha en akarok konnektolni gameba, akkor host canceled the game üzenetet kapok. Akik nem routert hasznalnak, azoknak megy, de nekik enelkül is ment :)

Konfig: Már nincs

(#999) tomika válasza Atom (#998) üzenetére


tomika
aktív tag

Nekem router nélkül sem megy.
Amikor te voltál a szerver, akkor működött?

(#1000) Balinov válasza Dilikutya (#997) üzenetére


Balinov
félisten

na,ezen nem veszünk össze! :) tegnap letudtam a 8-ik küldit az act3-ból. kaptam jutalmul egy rövid moovie-t.
viszont toltam egy skirmish-t, 3 ellenféllel. ebből 2-t legyalultam a térképről (bár a 2ik főnöke eléggé masszív típus,nem tudtam még leöldökölni),de a 3-ik nép az barátságos nép,nem tudom megtámadni őket (a kard kurzor helyett másik,normál kurzor jelenik meg,ha egy egysége felé viszem a mutatót). erre vkinek tippje?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Age of Empires III
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.