Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6101) Met


Met
nagyúr

Miért csinálja azt a PS, hogy beírok az objektumnak egy méretet pl. a 268 helyett 269 px magasság, enter és nem változik meg a méret? Ctrl+t-nél

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6102) BonFire válasza Met (#6101) üzenetére


BonFire
veterán

Ctrl+Entert nyomj, vagy kattints a pipára az eszköztáron. Akkor meg kell neki csinálnia. Feltéve, hogy külön rétegen van, persze.

Ha így sem csinálja, akkor bug.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6103) Wyll válasza BonFire (#6102) üzenetére


Wyll
őstag

Esetleg még: keypad enter

Mindazonáltal egyetlen pixelnyi méretmódosításnál előfordulhat hogy nem szembeötlő a változás...

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#6104) Robyka


Robyka
aktív tag

Van egy képem, csak a színeket, nem nagyon tudom összehangolni benne, valaki tudna segíteni? :) Priviben is lehet.

(#6105) BonFire válasza Wyll (#6103) üzenetére


BonFire
veterán

Keypad Enter? Van nekem olyan? Vagy ez a Numpad Enter?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6106) BonFire válasza Robyka (#6104) üzenetére


BonFire
veterán

Ez így nagyon tág határ, hogy van egy kép. Esetleg írhatnál róla, hogy mire kell, mit kéne rajta állítani, vagy plakátterv, művészi munka megrendelésre, aminek egy bizonyos színhatásúnak kell lenni (lásd horror movie dark hatású effektek, vagy western-barna, akármi) Vagy csak egy hétköznapi kép, amin el vannak mászva a színek, mert arra van jó néhány eszköz.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6107) Robyka válasza BonFire (#6106) üzenetére


Robyka
aktív tag

Üdv mester.

Egy portréról lenne szó, ami raw-ba lett fotózva.Csak a színeket nem igazán tudom rajta beállítani.Nagyon sárgás az egész kép.Feltöltöttem ide az eredeti raw-ot meg amit utána én retusáltam rajta, meg a szineket is állítgattam, pl szájnál nem igazán tudok mit kezdeni vele. Ránézhetnél ha van egy kis időd :R

(#6108) BonFire válasza Robyka (#6107) üzenetére


BonFire
veterán

Bocsi, de most nem tudok vele foglalkozni. Cseppet szét vagyok csúszva, fáradt vagyok, xar a kedvem, miegymás... :(((

Talán valaki más megpróbálja.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6109) Met válasza Wyll (#6103) üzenetére


Met
nagyúr

Asszem csak sima enter volt, de lehet a pipára is rányomtam próbából.

Amúgy azt is észre veszem, hogy nem változott meg a méret és azt is, hogy ha megint ctrl+t-t nyomok nem változott az érték.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6110) Robyka válasza BonFire (#6108) üzenetére


Robyka
aktív tag

Oké, nem gond.

(#6111) Wyll válasza Robyka (#6107) üzenetére


Wyll
őstag

Szia.

Én eljátszottam vele (Photoshop Camera Raw 5.0).
Legfőképp a színhőmérsékleten kellett állítani 3550 --> 2450-re,
utána Tint -2 --> +6, Exposure 0,0 --> +0,4.
Aztán még lehet tovább játszani, finomítani, de ez már ízlés/cél kérdése, úgy érzem.

Csomagocska neked.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#6112) Wyll válasza Met (#6109) üzenetére


Wyll
őstag

Elküldöd? Megnézzem? Esetleg sikerült már azóta?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#6113) Robyka válasza Wyll (#6111) üzenetére


Robyka
aktív tag

Köszi, jó lett. :K
Többi apróságot megoldom.
:R

(#6114) pufancska


pufancska
tag

Most látom, hogy jön a CS5, na még a négy sincs meg, most jön az 5. Kíváncsian várom, mi jót tudnak belevarázsolni, amiért érdemes váltani CS4-ről 5-re, meg ezt Magy.o.-szágon ki bírja megfizetni?

(#6115) Wyll válasza pufancska (#6114) üzenetére


Wyll
őstag

Mint mindig, most is a gyakorlat fogja majd eldönteni, hogy mennyire lesz király.
Az előzetesek mindenesetre :Y és :C között mozognak szerintem.

Ennek a végén pl amit az éggel ott művel... hát elég hihetetlennek tűnik.
A továbbfejlesztett éldetektálás már inkább hihető és :C kategória.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#6116) Met válasza Wyll (#6112) üzenetére


Met
nagyúr

Á, annyira nem gond, csak furcsának találtam.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6117) Wyll


Wyll
őstag

Kelleni fog egy új egér, ezért várnék néhány photoshop-szempontú véleményt (is): Milyet? Milyet ne? Esetleg melyiket?

Konkrétan a Logitech G9-el szemezek. Ezenkívül még a Razer-eket nézegettem, de ott nem találtam olyat, ami kapásból különösebben elnyerte volna a tetszésem.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#6118) BonFire válasza Wyll (#6117) üzenetére


BonFire
veterán

Szvsz Photoshop szempontjából az egér nem igazán mérvadó. Ha valaki rajzolgatni akar, vagy gyorsabban, pontosabban, hatékonyabban dolgozni, az vesz egy táblát hozzá. Szóval egér... tökmindegy.

Ergonomikus legyen. Kézreálló.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6119) Dluinet válasza Wyll (#6117) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Szerintem: Logitech, lézer, vezetékes és ne mini, hanem kényelmes.
Vagy Microsoft Laser Mouse 6000

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6120) ViZion válasza Wyll (#6117) üzenetére


ViZion
félisten

uhh, rég nem jártam erre, milyen sok dolgotok volt :)

Egér: Cégnél M$, otthon Gigabyte van. Kényelmes legyen, és lézer. Extra gomboknak PS-nél sok jelentősége nincs.
M$explorer valami 1,5 évet bírt, most másik van, Laser 6000... de szerintem pár hónap és csere. Otthon is kb. 1,5-2 év és dobás...
PS és az FPS odaver nekik :)

Milyet ne: a görgőseket nem ajánlom :N a "mezei" optikai kb. mint a jobb görgősek, azt sem ajánlom... ha nem kényelmes fogni pár perc után, akkor azt nehezen szokom meg... nekem a túl kicsi vagy a túl nagy is gond.
Vékony kanóc fontos, a régi M$ egérhez olyan kötelet adtak, h ha elengedtem az egeret, a vezeték súlya elhúzta :)
pár wireless egér kipróbálása után azt mondom kanócos egeret ide! Munkatársam PS-en is dolgozik Logitech wireless szettel, nekem nem ké'ne. Mondjuk Ő a Corelt is szereti, szal. nem releváns :) :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6121) Met válasza Wyll (#6117) üzenetére


Met
nagyúr

Nekem rádiós egér nem kell.

Bent 4 gombos MS van, otthon Logi MX400.

Legyen kényelmes az a fő szempont.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6122) Syl válasza ViZion (#6120) üzenetére


Syl
nagyúr

Igazad van, csakis kanócos egeret!
Itthon Laser Mouse 6000, cégben IntelliMouse Explorer 3.0.
Van itthon dobozban egy Wireless Arc Mouse is (karácsonyi ajándék MS-től :DDD ), nagyon jó cucc, csak túl pici az én lapát kezemhez.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6123) Met válasza Met (#6121) üzenetére


Met
nagyúr

Nem is, MX 518-am van itthon (megnéztem) nem tudom, hogy honnan szedtem a 400-at

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6124) Dexter68 válasza Wyll (#6117) üzenetére


Dexter68
addikt

Táblát ajánlanék. Nekem amióta megvan a wacom, azóta nem is használok semmilyen egeret semmire. És nem kell feltétlen intuos (bár ajánlott), a középső fiam most vett magának egy bamboo pen&touchot. És jól tette!

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#6125) Wyll


Wyll
őstag

Köszönöm mindenkinek hogy megosztotta a véleményét! :R
A G9 Logitech is, lézeres is, kanócos is, meg nagyon kényelmes is (állítólag) - úgyhogy meg lettem erősítve benne hogy ezt kell vennem :P

Wirelessel kapcsolatban:
Én 2005 óta egy M$ Wireless IntelliMouse Explorer 2.0 -t nyúztam (mostanra ment szét a görgő műanyagja), és igazából semmi bajom nem volt a vezetéknélküliségével. Igaz, nem is vagyok egy pro gémer, de azért végigvittem néhány egér-igényes játékot azóta, meg hát PS-ozok is alkalomadtán :), de nem emlékszem hogy bármikor "kihagyott" vagy akadt volna.

És még valami, amit nem hagyhatok ki: a görgős egér meg a golyós egér nem ugyanaz. Görgője mindegyiknek van, golyósak viszont a régiek voltak. :K

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#6126) Wyll válasza Dexter68 (#6124) üzenetére


Wyll
őstag

Minden rossz szándék nélkül: szívesen megnézném hogyan Crysis-ozol táblával. Igyekszem elhinni amit írsz, csak nehéz elképzelni... :)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#6127) BonFire válasza Wyll (#6126) üzenetére


BonFire
veterán

Ő már kinőtte! :DDD Sakkozni szokott, mint a vének (én).

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6128) Dexter68 válasza Wyll (#6126) üzenetére


Dexter68
addikt

Én „photoshop szempontú” választ adtam. :DDD A játékok meg személy szerint engem hidegen hagynak. Mindegy, hogy pasziánsz, sakk, valami szimulátor vagy gyilkolós. Napi 12-16 órát ülök a gép előtt és gondolokodom, alkotok. Ha tehetem, inkább kimegyek a kertbe vagy az erdőbe vagy bárhová.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#6129) ViZion válasza Dexter68 (#6124) üzenetére


ViZion
félisten

Vegyél a nevedre... akarok egy Intuost!!! Vagy egy kis Cintiq? :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6130) ViZion válasza Dexter68 (#6128) üzenetére


ViZion
félisten

Persze igaz, h a tábla jó, eddig panaszkodni nem sok usert hallottam...

Jó Nektek, h nem játszotok :)
Battlefield 2142-vel több mint 150 órát játszottam 3,5 hónap alatt... az otthoni egérnek sem a PS tesz be. A plusz melóknak meg -legalábbis itt vidéken- odavert a válság, még a fix (-nek hitt) melót is szüneteltetik, egyszerűen nincs hirdetés, tehát nem éri meg kiadni a füzetet...
Pedig ha jól menne tutira beruháznék én is vmi kisebbre, mert egérrel pl. rajzolni nem lehet, meg a maszatoló, radír stb... természetesebb lehet a tollal, vagy ujjal (itt játszik a nyomásérzékenység?).

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6131) Met válasza Dexter68 (#6124) üzenetére


Met
nagyúr

Középső fiad? Nem is gondoltam, hogy ilyen vén vagy :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6132) Dexter68 válasza Met (#6131) üzenetére


Dexter68
addikt

Öreg vagyok már, mint az orrszarvú (42). A legnagyobb 18, a középső 16, a legkisebb meg 5 éves. :DDD
Vizion: majdnem a nevemen vagy, a középsőnek ugyanaz az avatarja a ph!-n, mint Neked :D

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#6133) ViZion válasza Dexter68 (#6132) üzenetére


ViZion
félisten

Gratula a gyerkőcökhöz, az én fiam 3 éves, azt mondják olyan, mintha kopipészteltek volna engem :) ...szereti a BF2142-t, robotokat "tuffolni" jó.
PS- nem megy még neki, de nem adom fel. Wacom Colorelli-re gondoltam, de azért elég zúzós lenne ha kiderül, h nem érdekli (mondjuk nem mostanában venném, de már nézegettem)...

Apropó, egyedi avatarhoz hogy lehet jutni?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6134) Met válasza ViZion (#6133) üzenetére


Met
nagyúr

Kérni kell, x rang felett lehet, van rá totyik

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6135) ViZion válasza Met (#6134) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, majd a jövő 7en, bár így is jóképű vagyok...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6136) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok, az ebben a laptopban lévő Intel GMA 4500MHD integrált VGA elég a Photoshopnak? CS4 system requirements 16bitet ír, de nem lettem okosabb tőle:( előre is köszi:)

(#6137) Jim-Y válasza Jim-Y (#6136) üzenetére


Jim-Y
veterán

Rossz link, ugyanez a laptop csak Celeron helyett Core 2 duo T6570

(#6138) Dluinet válasza Jim-Y (#6136) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Teljesen elég, inkább a gép memóriája számít, mint a videokártya. A PhotoShop-hoz valójában bármilyen videokártya jó.

Adobe: 1,024x768 display (1,280x800 recommended) with 16-bit video card

Ez azt jelenti hogy a videokártyának 1024×768-as felbontás mellet 65536 (16bit) színt kell megjelenítenie. Ehhez a videokártyának 2M rammal kell rendelkeznie.

A legutolsó integrált videovezérlő is 8M RAM-ot kezel.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6139) Jim-Y válasza Dluinet (#6138) üzenetére


Jim-Y
veterán

Köszi a választ:)

(#6140) pufancska


pufancska
tag

Egy olyan probléma merült fel nálam, hogy raw-ban fényképeztem, ki akartam nyitni camera rawban, de ezt írta ki "Colud not complete your request because it is not right kind of documnet." Mondjuk nem pontosan tudom, hogy hogyan is kell kinyitni a camera rawot. Én így próbáltam Ps-ban File/open as..
Mi a probléma szerintetek miért nem tudom megnyitni

[ Szerkesztve ]

(#6141) BonFire válasza pufancska (#6140) üzenetére


BonFire
veterán

Ezek azok a hibaüzenetek, amiket kenhetünk a hajunkra. Nem megfelelő típusú dokumentum. Legalább odaírnák, hogy milyen a megfelelő? Ez analóg a "hiba történt az alkalmazásban..." üzenettel, hibakód nélkül, aztán az ember vakarhatja a feje búbját... :O

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6142) Wyll válasza pufancska (#6140) üzenetére


Wyll
őstag

Pont ma volt nekem is egy ilyen.
Elmentettem Save as... a doksimat, szépen elneveztem, majd egyből ezután nem tudtam megnyitni - ugyanezzel a hibaüzenettel.

És mi volt a baj? Mivel az új filenévben volt egy pont, az azután következő részt már kiterjesztésnek hitte, és úgy is mentette el :W Kézzel mögé biggyesztettem egy .psd-t, és :C

Szal kiterjesztés és környékén szimatolj körbe ;)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#6143) pufancska válasza Wyll (#6142) üzenetére


pufancska
tag

Végül is én voltam a láma, mert a camera raw nem támogatta a D90 által készített képeket frissítést neki és már megy is. Már csak azt nem értettem, hogy a JPG képeket miért nem nyitotta. Na de ez m,ár csak költői kérdés :C

(#6144) BLiNk3r válasza pufancska (#6143) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Nikon vonalon sokszor van szükség update-re vagy egyéb beállítgatásra :K
Úgy vettem észre, hogy az Adobe a Canon gépeket helyezi előtérbe.

(#6145) Balli


Balli
őstag

Esetleg tudtok egy jo video/webalapu interaktiv oktatoanyagot ajanlani amivel jol meglehetne tanulni a CS4 alapjait?
[link] - erről az Adobe Photoshop CS4 Extended: Essentials training anyagról hallottatok már?
Illetve ha porte kepek modositasarol tudnatok hasznos irast adni, szivesen vennem ;)

Athens 2004

(#6146) Dluinet válasza Balli (#6145) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Mgyarul 10000Ft

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6147) Balli válasza Dluinet (#6146) üzenetére


Balli
őstag

ez jo opcio, koszi

Athens 2004

(#6148) Syl válasza Balli (#6145) üzenetére


Syl
nagyúr

Én a lynda.com anyagait jobban szeretem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6149) BonFire válasza Syl (#6148) üzenetére


BonFire
veterán

Ja, csak éppen azt szokták kifelejteni, hogy fizetős! Én is beregisztráltam, hogy lássam a videókat, és amikor a lényegre kéne térni, na, majd akkor közlik, hogy ha a továbbiakban is nézni kívánod, fizess!

Szvsz ez mocskos módszer, mert ha ezt előre közlik, sokan be sem regisztrálnak. Akkor már inkább regisztráljon a szoftver.hu-ra, ott is vannak oktatóvideók, ráadásul magyarul, ami kezdőknek nem kifejezett hátrány.

(Végül – de nem utolsósorban – a lynda.com-os videók nagy része elérhető a YouTube-on is.)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6150) Dexter68 válasza Balli (#6145) üzenetére


Dexter68
addikt

Hal oldalán össze van szedve néhány bemutató videó, ami ha nem is oktató, de a lehetőségeket elég jól bemutatja.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.