Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) bogingrol


bogingrol
aktív tag

Vektorbanyak?En nem beszelni magyar jol. Adni pici link vaktorbanyanak? Vagyok nagyon koszoni.Lenni halas. :D

[ Szerkesztve ]

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#3952) Dexter68 válasza bogingrol (#3951) üzenetére


Dexter68
addikt

belinkeltem a #3945-ben...

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3953) Met


Met
nagyúr

Ugye jól rémlik, hogy ha megnyitok egy kapott Indesign file-t amihez olyan fontokat használtak amik nincsenek meg nekem akkor nem cseszi el (mint a Corel) csak akkor ha bele akarok írni? Úgy mint a PS.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3954) bogingrol


bogingrol
aktív tag

...beneztem, ne haragudj, es koszonom (bena vagyok :U )

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#3955) Dexter68 válasza Met (#3953) üzenetére


Dexter68
addikt

Rosszul rémlik. Viszont kiemeli rózsaszínnel a hiányzó fontokat.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3956) Dexter68 válasza Met (#3953) üzenetére


Dexter68
addikt

.

[ Szerkesztve ]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3957) Met válasza Dexter68 (#3955) üzenetére


Met
nagyúr

Akkor most már tudom miért pirosak azok a betűk :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3958) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Valaki tudna nekem segíteni aktiválásba?

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3959) Nyugdíjas válasza cellpeti (#3958) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mit szeretnél róla tudni?
Minden le van irva a dokumentációban amit kaptál a szoftverhez. De szivesen segitek, mond :R

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3960) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Megpróbálom érthetően leírni mit is szeretnék pontosan. Minden ötletet, illetve tutorialt szívesen fogadok ;)

Szóval olyan képet szeretnék, melyen adott személy többször látható különböző helyeken. Gondoltam állványról készítek egy fotósorozatot, melyben csak a célszemély helye változik és végezetül ezeket szeretném egy képre "összemontázsolni". Az alap ötlet ugyebár, hogy minden képről kivágom magic wand-dal, az adott személyt, majd ezeket a layereket elhelyezem a végső képen. :U Gondoltam, photoshopban létezik valami egyszerűbb megoldás, talán 2 kép áthatása, vagy valami hasonló...

Xbox GT: nozsolt

(#3961) T.Jones


T.Jones
tag

Sziasztok!Van 2 rétegem,egy a háttér ami fekete és mintázott,és van 1 kép 1 másik rétegben,azt szeretném valahogy elérni hogy ahol a kép és a háttér találkozik kicsit elmosódjon vagy valami átmenet legyen ne csak durr ott legyen a kép,ezt csak a kép bal oldalával szeretném csinánli mert az egész terület felét kitölti,igy csak a bal oldalán van a háttér.Hogy lehetne ezt megvalósítani?próbáltam h levágom a kép szélét és életlenitek de akkor a kivágott kép és a kép maradéka között is csinál vmi rosszaságot,a lényeg h nem megy,örülnék ha vki tudna segíteni nekem,köszi

(#3962) Dexter68 válasza nofi (#3960) üzenetére


Dexter68
addikt

Erre kb. ilyesmi megoldások vannak. Annyi a könnyebbség, hogy ha jól csinálod, akkor nem változnak a fények, így nem kell olyan precízen maszkolni. De olyan gomb nincs, hogy „csinálj montázst úgy, ahogy a Kedves Felhasználó gondolja”

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3963) Dexter68 válasza T.Jones (#3961) üzenetére


Dexter68
addikt

Layer mask, aztán vagy gradientet teszel rá, vagy valami nagy méretű lágy szélű ecsettel festegetsz rá.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3964) Met


Met
nagyúr

Van valami logika, hogy lehet path-ra szöveget futtatni?
Rajzoltam egy félkört és a külső "sugárra" teszi, fejjel lefelé :F

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3965) ToBeY válasza T.Jones (#3961) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Layer\Layer style/outer glow és valami színnel csinálsz köré egy halvány kontúrt.

(#3966) Gave válasza Met (#3964) üzenetére


Gave
addikt

Csinalj teljes kort es ird addig ameg kell.

mod: illetve ellenorizt ,hogy a szoveg iras nincs e fuggolegesre allitva.

[ Szerkesztve ]

(#3967) Dexter68 válasza Met (#3964) üzenetére


Dexter68
addikt

Ja. Van. Illustratorban megcsinálod, aztán kopipészt.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3968) ponix


ponix
aktív tag

Kollégák, a Macromedia FireeHand, megüti az Adobe Illustrator színvonalát?

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#3969) Dexter68 válasza ponix (#3968) üzenetére


Dexter68
addikt

Freehandre gondolsz? Megüti, ha tudod kezelni, sok profi dolgozott régen freehanddel, de abszolút szubjektíve én, aki tudom a corelt és az illustratort és megszoktam ezeket, idegrohamot kaptam szegény freehandtől, mert nagyon más a lelkivilága.

[ Szerkesztve ]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3970) grabber


grabber
addikt

Szaisztok!Lenne egy elég alap kérdésem.Hogyan lehet a réteg/history menüt a kép mellé helyezni fixen és nem a kép elé.Mert ha szerkesztek egy képet a menü mindig eltakarja bár hova tudom hozni,de én azt szeretném,hogy úgy legyen fixálva mint a bal oldali menü(cs4)

Tudnátok pár kiegészítőt mondani,ami nagyon hasznos a PS-hez vagy elengedhetetlen?

(#3971) ponix válasza Dexter68 (#3969) üzenetére


ponix
aktív tag

Freehand igen :) Kicsit rosszul írtam!

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#3972) Korte123


Korte123
csendes tag

Üdv!
Én a Corelt szeretem nagyon, mert ott minden vektoros. Viszont most Photoshopban kaptam egy anyagot nyomtatásra, ahol viszonylag kis betűk vannak, és ahogy lenni szokott, a felbontásból adódóan hülyén néz ki. Sajnos rühellem a PS-t, mert számomra sokkal kezelhetetlenebb, mint a Corel, és a pixelesség az agyamra megy.

Egyszer valakinek a valakije mondta, hogy tudja vektorosan is kezelni a szöveget.
Amikor megnyitom a file-t, azt mondja, hogy egyes szöveges rétegek frissítésre szorulhatnak ahhoz, hogy használhatóak legyenek vektor alapú kimeneti fájlokhoz. Kívánja most frissíteni ezeket a rétegeket? IGEN, kívánom. Ennek ellenére olyan pixelesen nyomtatja, ahogy kell. Azaz nem kell.
Próbáltam PDF-be kimenteni, ami ugye nyugodtan lehetne vektoros, de akkor is rondán pixeles lesz.
(A psd-t be lehet importálni Corelbe, majdnem jó is, de egyes árnyékok eltűntek, meg a háttér is megváltozott.. szóval nem az igazi. És persze Corelbe bevitt psd már sehogyse lehet vektoros, mert minden objektumot képként hoz be.)

Úgyhogy tudni szeretném végre már, hogy tud a PS vektorosan nyomtatni (és hogyan), vagy sem? :O (CS2 verzióm van)
Mindenféle választ köszönök!

(#3973) Nyugdíjas válasza Korte123 (#3972) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Amíg a szöveg text layeren van, tehát nincsen raszterizálva addig az vektoros. Ha raszterizálva van, akkor már baxhatod...

Külön layeren vannak a szövegek, és ugy is pixeles? Mert az legalábbis nagyon fura :U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3974) Korte123 válasza Nyugdíjas (#3973) üzenetére


Korte123
csendes tag

Áhá. Értem. Viszont mindhárom szöveges léjer mellett T betű van. Ha menüt kérek róla, akkor ilyenek vannak benne, hogy szöveg tördelése, stb. ami gondolom azt jelenti, hogy ezek még csontra text léjerek. De ha ránagyítok, pixeles mint állat. Ez nem is annyira zavarna, de legalább nyomtatva sima lenne a széle. És nem.
Nem egy psd file-t láttam már, de vektoros szöveggel sose találkoztam. Nem kell ezt a lehetőséget valahol bekapcsolni vagy valami?

(#3975) Dexter68 válasza Korte123 (#3974) üzenetére


Dexter68
addikt

Ha csinálsz belőle photoshop eps-t, ott van egy olyan lehetőség, hogy megtartsa-e a vektoros infót. Kapcsold be. De sztem ne hivogasd be corelbe, mert olyat még nem láttam, hogy ne rontott volna el valamit eps importnál. Inkább valami kiadványszerkesztőből írj belőle .ps-t vagy .pdf-et, esetleg photoshopból (csak nem rontja el a saját formátumát) vagy talán próbáld a photoshop eps-t disztillálni.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3976) Met válasza Korte123 (#3972) üzenetére


Met
nagyúr

Amikor megnyitom a file-t, azt mondja, hogy egyes szöveges rétegek frissítésre szorulhatnak ahhoz, hogy használhatóak legyenek vektor alapú kimeneti fájlokhoz.

Ilyet akkor szokott írni ha nincs feltelepítve az a font amivel készült a szöveg.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3977) Ndruu válasza Met (#3964) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Itt egy kis segítség.

Ha a kis sugár miatt összeérnek a betűk, akkor a Character ablakban (Window - Character) be lehet állítani a betűközöket.

Harrrr!!!!

(#3978) Dexter68 válasza Ndruu (#3977) üzenetére


Dexter68
addikt

Nabakker... eszembe sem jutott, hogy tudja... ráadásul nincs külön ikonja, mint illuban és indyben. Ez azért feketepontos megoldás.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3979) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Mi a különbség a Fill és az Opacity között?

(#3980) Dexter68 válasza ToBeY (#3979) üzenetére


Dexter68
addikt

Az opacity a teljes layer átlátszóságát kezeli effektekkel, tokkal vonóval.
A fill kizárólag az eredeti pixelek átlátszóságát piszkálja, az effektek maradnak.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3981) Enton


Enton
addikt

Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Én nem nagyon értek az ilyen grafikus progikhoz, de szeretnék valakit megkérni arra, hogy erre a képre:

Erre a képre

Ilyen módon mint ezen a képen is próbáltam én a paintben:

Ilyen módon mint itt látszik :D

Egy ilyen eredetit (csak lökhárítót):

Egy ugyanilyenet ami ezen látható

Ha egy valaki megcsinálná nekem profibb módon is, nagyon hálás tudnék érte lenni, habár nekem a saját kis paint remek is bejön. Csak szeretném látni hogy egy hozzábértő kezei alatt mi is lenne ebből.
Ha rossz helyen járnék ezen kérésemmel, írányítsatok át.
Előre is kösz!

Üdv;
Enton

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#3982) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Üdv!
Ha egy képen dolgozom ami CMYK és megnyitok egy TIF-et ami RGB és csak simán áthúzom a CMYK-s képre akkor az RGB-s marad esetleg autómatán átalakítja a PS?!

(#3983) Met válasza Sandormaster (#3982) üzenetére


Met
nagyúr

Ha CMYK-ba mented akkor az RGB-s kép is átkonvertálódik

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3984) Chandler


Chandler
senior tag

Sziasztok

Segítségeteket kérném. A photoshopba épített camera raw-ot használom raw konvertáláshoz, és az a nagy problémám, hogy nem a file amit elment raw-ból jpeg-be, nem az mint ami a photoshopban látszik, itt van két kép hogy szemléltessem amit mondok
Ezt mutatja a photosop
És ez az amit elment
Mit tegyek hogy ne legyen különbség a mentett képben?

(#3985) dany27


dany27
őstag

sziasztok

elég kezdő vagyok még photoshopban és találtam most egy tutorialt neten ami alapján szeretnék elkészíteni egy jeégcsap betűvel írt szöveget de sehogy sem jön össze sosem az a végeredmény mint amit szertnék.
Ez alapján csinálom: [link]
Nem tom mi lehet a gond mindent a leírtak alapján csinálok :S

(#3986) ToBeY válasza dany27 (#3985) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Wáhá magyar tutorialba neked nem nagyon tudnak segíteni,mert az itt kb majdnem mindenki angolt használ,mivel tutorial-ok nagyrésze is angol.

(#3987) dany27 válasza ToBeY (#3986) üzenetére


dany27
őstag

akkor rakok fel angol PS-t csak kell egy jó angol tutorialos oldal!

(#3988) ToBeY válasza dany27 (#3987) üzenetére


ToBeY
nagyúr

goodtutorial.com tutorialized.com elég jók és nem csak PS-el foglalkoznak

(#3989) gardener


gardener
senior tag

Egy tájképen szeretném kicserélni az égboltot.
Tudtok valami jó megoldást rá?
esetleg tutorialt?

Már lecseréltem english-re a Photoshopot :)

(#3990) Met válasza gardener (#3989) üzenetére


Met
nagyúr

Mutasd a képet mert így látatlanba max. annyit, hogy maszkold körbe vágd ki az új eget meg illeszt be:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3991) gardener válasza Met (#3990) üzenetére


gardener
senior tag

Ez lenne.

(#3992) gyga válasza gardener (#3991) üzenetére


gyga
senior tag

ott nem csak az eget de a folyón is ki kell cserélni a tükröződést,
nyomj rá 1 hue saturation maszkot állítsd be az eget a többit meg töröld ki a maszkból

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#3993) gyga válasza Chandler (#3984) üzenetére


gyga
senior tag

talán a win icc profilja viszi el a színét...?

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#3994) MmDorian


MmDorian
őstag

Üdv !
Örülök, hogy megtaláltam a topicot, mert valahogy sikerült elállítanom a PS.t:

Erről lenne szó :

A bekarikázott rész helyén kéne lennie a layer beállításoknak, hogy tudom azt visszahozni ? :B :R

(#3995) Dexter68 válasza MmDorian (#3994) üzenetére


Dexter68
addikt

A Window menüben megkeresed, rákattintasz és örülsz :D

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3996) MmDorian válasza Dexter68 (#3995) üzenetére


MmDorian
őstag

Ezer hála :DDD

(#3997) ponix


ponix
aktív tag

Az gáz, hogy még mindig a 7-es Ps-t használom? :DDDDDDD

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#3998) MmDorian válasza ponix (#3997) üzenetére


MmDorian
őstag

áá... :DDD én még mindig Media Player Classicsot használok filmezésre, zenére meg "békebeli" WinAMP-ot.

[ Szerkesztve ]

(#3999) MmDorian


MmDorian
őstag

dupla... :((( :(((

[ Szerkesztve ]

(#4000) MmDorian


MmDorian
őstag

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.