Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) tibi72 válasza Dexter68 (#3647) üzenetére


tibi72
aktív tag

De ha kérdésre vágytok Tessék: Az mitöl lehet hogy szoktam nézegetni Video Smart-Élethü válaszok oldalon a videokat a Photoshop kapcsolatos videokat. És ha megnézek egy videot és ki akarom probálni én is hogy meg tuddom e csinálni meg nyitom a Photoshop-mat és csak a fehér kéz(Hand) van . Nem tuddom átkapcsolni semmeilyen ezközre teljesen meg van fagyva. Csak akkor jön rendbe ha ujra inditom a gépet! Ez mitöl van??

(#3652) tibi72 válasza gyga (#3650) üzenetére


tibi72
aktív tag

Nem ! Arra gondoltam hogy szeretem a monitor háterket és csinálok belöle minden honapra egy arra szolo naptári háteret belölük. Azért is szeretem az ötletet mert én egy alföldi város ban lakom ahol az egyik legg hiresebb betyár környéke volt. És mái napig áll az a kocsma amibe álitolag meg biztos is hogy itt kesergett.Még az a lagut is meg van ammin ki szökött a csendörök elöl!! Remélem ki elégitö volt a válasz!!?

(#3653) z0d1AK válasza tibi72 (#3651) üzenetére


z0d1AK
veterán

tedd újra a photoshoppot, lehet az a baj.
vagy még előtte indítsd el alapbeállításokon( amikor rákattintasz az ikonjára, akkor vele együtt, rögtön nyomod a Shift+Ctrl+Alt gombot hosszan)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3654) Shim válasza tibi72 (#3651) üzenetére


Shim
őstag

Állítólag ez segít a beragadt Hand tool esetén:
Edit >> Preferences >> Reset all warning dialogs

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#3655) Ice!? válasza tibi72 (#3651) üzenetére


Ice!?
őstag

Milyen érdekes dolog, hogy ugyan ez a problémám vele.. Fél éve meg se nyitottam, most kedvet kaptam egy kis képszerkesztéshez, erre nem tudok dolgozni.
Reinstall volt, körülbelül 10 min múlva megjavul, és egy percen belül újra fenn áll a probléma. Újraindításokkal nem próbálkoztam..
z0d1AK: Próbáltam a tanácsodat, de nem használt. :(

[ Szerkesztve ]

(#3656) sHafiii


sHafiii
tag

Melyik a jobb verzió? CS4, vagy a CS3?

♥♣♠♦♥♣♠♦♥♣♠♦shafish♥♣♠♦♥♣♠♦♥♣♠♦

(#3657) sHafiii


sHafiii
tag

Egyáltalán érdemes magyar CS3-at beszerezni?

♥♣♠♦♥♣♠♦♥♣♠♦shafish♥♣♠♦♥♣♠♦♥♣♠♦

(#3658) Gave válasza sHafiii (#3657) üzenetére


Gave
addikt

Ha tudsz annyira angolul,hogy kenyelmesen hasznald akkor nem. CS4-el nincs tapasztalatom , CS3-asbol extended-et probalj szerezni mert sajnos mar PS-bol sem mindegy milyet veszel mert kisporolnak belole eszkozoket

(#3659) sHafiii válasza Gave (#3658) üzenetére


sHafiii
tag

Értem, köszi a gyors választ.

[ Szerkesztve ]

♥♣♠♦♥♣♠♦♥♣♠♦shafish♥♣♠♦♥♣♠♦♥♣♠♦

(#3660) Dexter68 válasza sHafiii (#3657) üzenetére


Dexter68
addikt

Azért érdemes az angolt használni, mert a tutorialok 99%-a az angolhoz van és aki – mondjuk itt – tényleg használja a photoshoppot, az szintén az angolt használja és ha jössz egy olyan kérdéssel, amiben a magyar menüket, kifejezéseket írod, akkor azzal nem tudunk mit kezdeni.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3661) delta9 válasza Gave (#3658) üzenetére


delta9
senior tag

Ez így azét túlzás. A CS3 és a CS3 extended között a 3D és mozgókép-animáció támogatás a különbség, szóval aki ezekkel nem foglalkozik, annak tökéletesen elég az alapverzió.

(#3662) Gave válasza delta9 (#3661) üzenetére


Gave
addikt

Valoban igyvan ,de semmit nem tuloztam. :) Elvegre regen ezek ugymond meg jartak hozza es nem volt 2 kulon verzio ,dehat nagy ur a marketing.

ui: A 3D-s eszkozoket meg szinte minden teruleten (webre, nyomda grafika...) kivaloan lehet alkalmazni es sokkal gyorsabb megoldas mint egyeb eszkozokkel megvalositani.
Termeszetesen meg igysem biztos ,h mindenkit erdekel.

[ Szerkesztve ]

(#3663) delta9 válasza Gave (#3662) üzenetére


delta9
senior tag

Lehetne alkalmazni bárhol, de nekem még soha nem volt rá szükségem (kiadványszerkesztő), és eddigi munkahelyeimen kollégáim közül sem ismerek egyet sem, aki pl. 3DsMax modelleket használt volna vhol, mert ahhoz modellezni kellene először Max-ban. Ez persze nem reprezentatív, de az hogy valamit kiválóan lehet alkalmazni minden területen, meg hogy alkalmazzák-e (van-e értelme), azok különböző dolgok. akinek nem kell a munkájához animáció (nyomtatott formánál ez ugye alap), sem 360 fokban körbenézhető modell (szintén nyomtatott média) az vehet egy verziót jóval az Extended ára alatt. Nekünk, DTP-seknek egyáltalán nem fontos 3D-s objektumfestés és a mozgás alapú tartalmak. Kiadványszerkesztők döntő többsége nem dolgozik Max-szal vagy Maya-val, így az egyáltalán nem állja meg a helyét, hogy gyorsabban megcsinálnánk egy modellt egy modellező szoftverrel, majd importáljuk PS-be. Szóval mernék rá fogadni, hogy a DTP-sek döntő többsége soha nem használ 3D modelleket, animációról nem is beszélve :)

Régen nem volt két külön verzió, de a 3D támogatás az a CS3-tól van benne, ha jól emlékszem, és a Macromediával is csak 2005-ben fuzionált az Adobe, és jórészt ezekhez köthető a termékpaletta átalakítása.

(#3664) Dexter68 válasza delta9 (#3663) üzenetére


Dexter68
addikt

Monnyuk csomagolástervezésnél jól jönne néha.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3665) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Mindenkinek Boldog Karácsonyt! [link]

[ Szerkesztve ]

(#3666) z0d1AK válasza Gave (#3658) üzenetére


z0d1AK
veterán

nekem annyira nem jött be így elsőre a CS4:F

Boldog karácsonyt minden Ph!-s kollégának!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3667) Loretto


Loretto
veterán

Sziasztok!

Ez alapján próbáltam kicsit hajszínekkel játszani, de ha az eredeti kép sötét hajú, elég siralmas a világos hajszín megjelenítése. Van ötletetek ennek a kiküszöbölésére?

MOD.: most találtam pár angol tutorialt, mindjárt belevetem magam.

[ Szerkesztve ]

Soirée...

(#3668) MarioAna


MarioAna
senior tag

Hello!
Szoktam ám én is photoshopozni, annyira nem vagyok valami ász benne, de alapvető dolgokat megtudok csinálni.
Pár kép, ha valakit érdekel :DDD :
Ebből + ebből
Ez lett.
vagy régebben ebből ezt sikerült kihoznom. Szal főleg arc-másolásokat szoktam csinálni, de néha variálok autókat is pl, csak mostanában nem sok időm van :B .

(#3669) luw2win


luw2win
őstag

Ezt hogy csinálták meg ilyen szépen?
Annyira profin megcsinálták...
Mondja valaki h mit és hogyan kellene megcsinálni egy ilyen stílusu tükrös képet

[ Szerkesztve ]

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#3670) Gave válasza Loretto (#3667) üzenetére


Gave
addikt

Ahol a Soft Light-ot kivalasztod a reteg atfedesnel , ott gorgesd vegig a hajszin retegen (nem a maszkon) az osszeset --> valameikkel biztosan jobb lesz. Talan az atfedes lesz a tuti ,de majd kesobb kiprobalom regebben mar eleg jol megcsinaltam ezt a hajszin dolgot.

(#3671) Nyugdíjas válasza luw2win (#3669) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én arra tippelnék, hogy eleve okosan volt fényképezve a másik kép is.
Meg tényleg egészen jól meg van csinálva. Én valahogy a fényekkel, tónusokkla addig baxtatnám, mig jól állna :D Meg a Layer Style-okkal is biztos lehetne játszani, mert még a tükör is piszkos :)

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3672) rii


rii
nagyúr

ha valaki tudja, hogy lehet feltenni vista-ra CS3-at úgy, hogy a program files/common files/adobe könytvár nincs még meg az install elején, az kérem privizzen már rám!

nagyon fontos lenne!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3673) Met válasza luw2win (#3669) üzenetére


Met
nagyúr

Annyira azért nem profi, nézd meg az újjak környékét...

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3674) Loretto válasza Gave (#3670) üzenetére


Loretto
veterán

Végigpróbáltam, de valahogy sötét hajból, nem tudtam tejfölszőkét, :( (gondolom nálam a hiba), pedig végiglestem pár tutorialt. :F

Soirée...

(#3675) DreiNN


DreiNN
tag

Helló Egy gyors kérdés: Hogyan lehet 142 képet külön külön rétegre tenni,majd azokat egyesíteni egy képpé? :F (multiexpo-foto) :B
( CS3 )

Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

A PROGRAM az, ami az adatokat hibaüzenetekké konvertálja.

(#3676) Gave válasza Loretto (#3674) üzenetére


Gave
addikt

Hello, 10 perce kikiserleteztem egy modszert , szerintem eleg tuti lett.

Lepesrol lepesre :

1, Quick selection kijelolod a hajat (+/- -t erdemes hasznalni balfent).
2, Uj reteg > kitoltod feherrel a kijelolest
3, Az uj retegen Gauss Blur 7.4-8 , vagy merettol fuggoen ahogyan jol nez ki.
4, A retegnek Soft light- atfedest allitasz
5, lemasolod a reteget , ctrl+click a kijeloleshez majd atszinezed (ddf22f vagy fffd73 illetve attol fuggoen milyen szoke kell ,) < vagomaszk az elozo retegre
6, A retegen a stilusoknal egy Inner Glow , en a termeszetesseg kedveert allitottam egykis zajt (noise). (< Itt meg erdemes lehet eljatszni az ertekekkel ha elsore nem tetszik)
7.(opcionalis) Image (kep)> adjustments (korrekciok) > Hue/Saturation (szinezet,telitettseg) > brightness ~ +9-12


Nekem igy egy sotetbaran haju holgyet sikerult rendesen kiszokiteni a kepen :).

[ Szerkesztve ]

(#3677) Loretto válasza Gave (#3676) üzenetére


Loretto
veterán

Amint lesz időm kipróbálom. Egy before-after képet tudsz küldeni?

Soirée...

(#3678) Gave válasza Loretto (#3677) üzenetére


Gave
addikt

Ha hamarabb szolsz meg jodarabig nyitva volt a PS :U . Nem mentettem el, de mondjuk amugy is csak privben kuldtem volna mert nem kertem engedelyt a leanyzotol :D ,hogy publikaljam.

ui: megcsinalom aztan kapsz privit.

(#3679) Loretto válasza Gave (#3678) üzenetére


Loretto
veterán

Köszönöm. Eddig ez alapján lett a legjobb az eredmény technikailag. Esztétikailag már kicsit elvetem a dolgot. :DDD

Soirée...

(#3681) Loretto válasza debug (#3680) üzenetére


Loretto
veterán

És valóban a fenti támaszkodókéz. Így nagyot veszített az értékéből...

Soirée...

(#3682) Apollyon válasza Loretto (#3681) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Azért valljuk be ennek ellenére is jól össze van dobva...
Tud még itt valaki hasonlót?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3683) Nyugdíjas válasza debug (#3680) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jaja, ezt mondtm én is, hogy ez okosan volt fotózva leginkább. De az ujjakat én is kiszúrtam ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3684) Met válasza Loretto (#3681) üzenetére


Met
nagyúr

Aki nem ezzel foglalkozik, mondhatni laikus, az nem veszi észre mert hanyatt van esve a látványtól.
A myvip "közössége" még olyanabb is :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3685) Dexter68 válasza Apollyon (#3682) üzenetére


Dexter68
addikt

Ha megfizetik, még jobbat is ;)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3686) Loretto válasza Met (#3684) üzenetére


Loretto
veterán

Én is csak kontárkodom, de érdekel a dolog, ahogy időm engedi foglalkozom a szerkesztgetéssel.

Soirée...

(#3689) Apollyon válasza debug (#3688) üzenetére


Apollyon
Korrektor

:DDD
Ez de kemény:D

Amúgy még csak most ismerkedem a photoshoppal, nekem még elég ridegnek tűnnek ezek a munkák...
De már van könyvem is meg tanulok tőletek is, úh. idő kérdése :)

Egyébként h javítottad meg az ujjat? Kiradíroztad, vagy "ráhúztál" a tükörből egy részt?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3691) rii


rii
nagyúr

a PS azéárt csak 3-4 gigát hajlandó használni, mert 32 bites program?

OS/X alá itt a megoldás ...

windows alatt hogy lehet RAMDISK-et csinálni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3692) rii


rii
nagyúr

64 bites PS

" .... A 64-bites Photoshop sebessége elsősorban a sok memóriát igénylő feladatoknál mutatkozhat meg, hiszen a 64-bites technológiának pont az a lényege, hogy lehetővé teszi akár 4 GB feletti memóriát igénylő feladatok zökkenőmentes futtatását az operációs rendszeren. Az Adobe szerint a kisebb méretű fájloknál átlagosan 8-12 százalékos teljesítménynövekedés várható az új szoftvertől. .... "

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3693) Gave válasza debug (#3688) üzenetére


Gave
addikt

Igen ez kicsit vicc ,hogy ennyire mar nem szakitott idot. Igy mar sokkal korrektebb. ;)

[ Szerkesztve ]

(#3694) Kobe


Kobe
veterán

van kb 80 db raw kameraképem a gépen, ezeket szeretném átkonvertálni JPG be, lehetőleg nem egyesével, tudja valaki psben hogyan tehetném ezt meg ?

köszönöm

(#3695) Nyugdíjas válasza rii (#3691) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Valyon CS4 mit szól hozzá? Ki is fogom próbálni :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3696) Dexter68 válasza Kobe (#3694) üzenetére


Dexter68
addikt

Sztem egyet megcsinálsz úgy, hogy felveszed actionbe, oszt a file-Automate részben ráereszted a többire is. Ez persze akkor lesz jó, ha a rawokon ugyanazokat a beállításokat szeretnéd alkalmazni. Ha különböző módosítások (fehéregyensúly, expozíció, stb.) kellenek ahhoz, hogy jól nézzenek ki a képek, akkor inkább egyenként célszerű konvertálni.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3697) *Ropi*


*Ropi*
félisten

#3694 -=Libria=- Ez neked is megoldás:

Batka72: A jpeg tömörítéshez semmi köze a Camera Rawnak, azt a Photoshopban állítod mentésnél. Most nem térek ki a színmenedzsment beállításaira, mert az egy nagyon-nagyon hosszú történet, a lényeg, hogy ha nem sRGB profilban dolgoztál, akkor mentésnél át kell konvertálod a képedet sRGB-be, hogy a webes felületen színhelyesen jelenjen meg. Azt pedig háromféleképpen teheted meg:

1, készítesz egy másolatot az eredeti, más színtérben (mondjuk ProPhoto RGB) lévő képről, majd a szerkesztés menüben "convert to profile" használatával sRGB-be konvertálod és úgy mented el. Aztán ebből konvertálsz jpeg fájt a 2. vagy 3. pont alapján.

2, a más színterű forrásfájlt megnyitva a file / scripts / image processor menüben konvertálsz (itt akár több képet is megcsinálhatsz egyszerre), a lényeg, hogy legyen bepipálva a "convert profile to sRGB"! A jpeg tömörítés is itt adható meg egy 1-12 skálán, 11-et vagy 10-et használva még szemmel nem látható a minőségveszteség.

3, a más színterű forrásfájlt megnyitva a file / save for web & devices menüben konvertálod, itt a presetbeállítás melletti kis körben lévő, jobbra mutató nyilas menüben a "convert to sRGB" legyen bepipálva! A jpeg tömörítés itt jobban paraméterezhető, tapasztald ki, hogy neked mi az optimális.

Ajánlom a Photozoom Pro 2 programot, ami pluginként beépül a PS-be is, Sspline algoritmussal dolgozik, nagyon szép eredményeket lehet elérni vele.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3698) Batka72 válasza *Ropi* (#3697) üzenetére


Batka72
tag

Hát ez nekem elég kínai, és el is riaszt kissé, ha ennyit kéne ba.....ni egy képpel, hogy RAW-ból lementsem már régen rossz.
De azt hiszem nem is egyről beszélünk:"A jpeg tömörítéshez semmi köze a Camera Rawnak, azt a Photoshopban állítod mentésnél."
Igen tényleg mentésnél szoktam a PS-ben állítani a tömörítést, de a Camera Raw-ban, mikor elvégeztem a RAW beállításokat a képen, nyomok egy Save Image gombot,(hogy valahogy mégis csak jpg be kerüljön a kép)és akkor feldob egy ablakot, ahol a formátumot állíthatom be, illetve annak minőségét, ami maximumon 10-es.
Itt nyomizok egy Save gombot, és Viola!
Kész a jpg file, csak hogy kissebb méretben, mint ugyan ez a manőver, a pentax saját progijával.
Persze nem tudom ez egyáltalán gond-e, nagy különbséget nem láttam, de persze az is lehet nem így kell csinálni az egészet, bár nekem ez volt kézenfekvő......
Az, hogy az sRGB-hogy meg miért, meg kitől meddig, az teljesen homály részemről....
De remélem nem is erről van szó, mert ha ezzel kellene mindig játszani akkor maradok a gyengébb proginál, inkább az idegeim mentem mint a képet! :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.