Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) Nyugdíjas válasza Bobby G. (#3900) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Miért ilyen fontos az?
Ami nem kell azt nem használom... Vagy te találtál valami 10k darab brush-t tartalmazó packot? ;]

ToBeY: Ha mégis rájössz, azért szólj, engem érdekelne ;)

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3902) Adams007 válasza Bobby G. (#3900) üzenetére


Adams007
tag

Hello!

ABR Viewer: ezzel meg lehet nyitni a Photoshop brushokat.

[ Szerkesztve ]

(#3903) Bobby G. válasza Nyugdíjas (#3901) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Mert különböző rendezvényekhez, valamint különböző megrendelésekhez mást-mást használok. Nálam is van 10-15 db amit gyakran használok, de azért cserélgetek. :)

(#3904) Bobby G. válasza Adams007 (#3902) üzenetére


Bobby G.
senior tag

köszi!

(#3905) ToBeY válasza Nyugdíjas (#3901) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Valószínű még rá kell jönnöm mi merre.De pl pálmalevelet nagyon szépen megcsináltam vele

(#3906) nicoka


nicoka
tag

Helló!

Mostanában elkezdtem fényképezgetni. Természetesen az utómunkákkal annyit foglalkoztam, hogy Brightness/Contrast jó legyen, meg néha Exposure... stb. Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan lehet keretbe tenni a képeket, vagy rajzolni kell azt köré?

(#3907) Gave válasza nicoka (#3906) üzenetére


Gave
addikt

Jobb klikk a retegen , felulrol a masodik menupont > legalul korvonal > beallitod a szinet , vastagsagat stb ...fontos,hogy ha csak megnyitsz mondjuk egy .jpg-t akkor belsore kell allitani a korvonalat < ez "elvesz" a kepbol. Szoval lehet ,hogy erdemes uj lapot nyitni es azon dolgozni.

(#3908) Ndruu válasza Gave (#3907) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ez valóban csak akkor jó, ha a keretet a képen belülre szeretnénk tenni. Ha pl. szűken komponáltuk meg a képet és nem szeretnénk már vágni belőle, akkor a megnyitott képet réteggé kell alakítani (Layer from Background).
A keret méretét meg kell növelni (Canvas Size [Ctrl+Alt+C]) pl. 50-50 pixellel minden irányba. Aztán létrehozni egy új réteget az "eredeti kép" réteg alá. Ezt kiszínezhetjük Bucket tool-lal [G] a kívánt színre. Sötét kép esetén én általában világos színt, világos kép esetén sötétebb színt alkalmazok a keretre.
A Stroke is egy jó megoldás, de csak ha a képen belülre szeretnénk egy egyszerű keretet.
Természetesen rajzolni is lehet, akár a beépített sablonokat is lehet használni.
Custom Shape Tool-lal [U] lehet kereteket rajzolni, vagy akár újakat is lehet keresni a neten. Van egy pár ingyenes tool.

Gave: nicoka-nak ment a hsz.

Harrrr!!!!

(#3909) nicoka válasza Ndruu (#3908) üzenetére


nicoka
tag

Köszönöm szépen, először halandzsának tűnt, de ahogy nekiálltam egyből sikerült. Még egyszer, köszönöm.

(#3910) nicoka


nicoka
tag

Már így is sokat segítettetek. Lenne még egy kérdésem, és még biztos lesz egy pár.
Azt hogy lehet megcsinálni, hogy akár a keret, akár a kép széle, keret esetében, a keret belső része kicsit el legyen mosódva?

(#3911) ToBeY válasza nicoka (#3910) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Felmész a digiretus.hu-ra és ott nagyon sok minden van a fotószerkesztéssel kapcsolatban.Többek között vagy 3 féle képkeretezés is

(#3912) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Tudom hogy én vagyok a béna de az ilyen hajzatú képeket még mindig nem tudomm egcsinálni:( Még ezzel a fluid mask pluginnal sem,pedig a weboldalán szépeket írnak róla [link]
Ez csak egy gyakorló kép nem akarok tőle semmit:D

(#3913) Nyugdíjas válasza ToBeY (#3912) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mindenesetre továbbra is tartom, hogyha rájössz, szólj ;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3914) Dexter68 válasza ToBeY (#3912) üzenetére


Dexter68
addikt

meg lehet próbálni a KnockOut-ot, vagy valamelyik színcsatornáját lemásolva - abból kiindulva maszkot csinálni. Erre RGB-ben jó lehet a Blue, CMYK-ban meg talán a sárga. De melós dolog, nem lehet megúszni két kattintással.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3915) gyga válasza ToBeY (#3912) üzenetére


gyga
senior tag

szereted magad kínozni ? :D

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#3916) ToBeY válasza gyga (#3915) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Mert mindig kapok ilyesmi képeket de soha se tudom igazán szépre megcsinálni.

(#3917) Rayyy válasza ToBeY (#3912) üzenetére


Rayyy
senior tag

Ha ilyesmit tényleg gyönyörűen kell csinálni akkor quickmask-os kijelölés, wacom tábla és szépen kirajzolgatod. Persze lehet egérrel is, de úgy azért nehezebb.
Én mindig azt nézem, hogy az adott kép milyen formában, hol fog megjelenni. A fenti megoldást pl. nagyon jó minőségű antik-bútor katalógusnál alkalmaztam, mikor A/4-ben kellett szakadozott perzsa szőnyegeket berakni, meg rattan bútorokat :) élveztem.

Minden a legnagyobb render!

(#3918) Badb0y


Badb0y
addikt

PS mágus barátaim. Tudna nekem valaki egy műszaki webáruházhoz egy fejlécet készíteni? Semmi más nem kell, valami igényes szép fejléc.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3919) Met válasza Badb0y (#3918) üzenetére


Met
nagyúr

Milyen méret, színvilág stb.? Segíts már picit:)
Esetleg az oldalról is kellene kép, hogy illeszkedjen a fejléc a design-ba.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3920) Badb0y válasza Met (#3919) üzenetére


Badb0y
addikt

Os-commerce webáruházhoz kellene.

Itt van 2 minta, amit rá lehetne húzni a webáruházra.

1 2 De talán a 2. Viszont sztem ehhez egy banner vagy fejléc mindkettőhöz jó lenne.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3921) Badb0y válasza Badb0y (#3920) üzenetére


Badb0y
addikt

Ilyesmire szeretném a webáruházat, ill. az illető aki készíti elküldte nekem azt a 8 grafikai elemet, amit a saját ízlésem szerint színezzek át. De nem igen tom hogy kellene ezeket :B

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3922) ponix válasza Badb0y (#3921) üzenetére


ponix
aktív tag

Esetleg pakolgasd fel azt a 8 elemet aztán ki-ki ízlése szerint színezgeti, te meg kiválaszthatod, melyik tetszik! Egyébként pedig eléggé karakteres mindkét dizájn, egyáltalán nem mindegy, hogy milyen lesz a fejléc!

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#3923) Badb0y válasza ponix (#3922) üzenetére


Badb0y
addikt

Itt találhatók azok az elemek, amiből elvileg felépül majd a lap.

Köszönöm a pozitív hozzáállást :R

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3924) ponix válasza Badb0y (#3923) üzenetére


ponix
aktív tag

És ezekből lesz a webáruházad felépítve? Biztos?

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#3925) ToBeY válasza Badb0y (#3923) üzenetére


ToBeY
nagyúr

É nem nagyon értem mit akarsz,biztos túl korán van még.Egy bannert vagy layout-ot eddig eljuttottam.De mi az oldal témája,milyen legyen a színe stb?

(#3926) Nyugdíjas válasza ToBeY (#3925) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Áhh, dehogy, csak remekül reprezentálja a kolléga az átlag megrendelőt :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3927) ToBeY válasza Nyugdíjas (#3926) üzenetére


ToBeY
nagyúr

De jó hogy nem grafikus vagyok.
Így csak azzal kell megbírkozni "kéne a gyereknek egy gép, semmi komoly csak játékra" Jó olyan 300k-ból megoldható:D

(#3928) Badb0y válasza Nyugdíjas (#3926) üzenetére


Badb0y
addikt

:R

köszönöm :)

Kiderítem mik ezek :D Sajnos tényleg sötét vagyok hozzá. Mik kellenének egyébként nektek pontosan ? Mert az emailba, amiben elküldték nekem ezeket, ennyi volt, ezeket lehet "skinezni".

[ Szerkesztve ]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3929) rii


rii
nagyúr

hella

havercsaj váltani akar TFT-re

eddig egy IBM P260 (vagymi) trinitron képcsöves fántásztikus 21"-os CRT-je van

de TFT-re akanra átnyergelni

szerintetek melyik TFT a jó, DTP-re, grafikára, 3D

Illu, ID, PS, ZBrush, Strata ésatöbbi.
színhelyesség jó lenne fontos lenne
valahol alacsony árkategóriában. (80-100.000) (21")

elôre is nagyon köszi!!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3930) Met válasza Badb0y (#3928) üzenetére


Met
nagyúr

Gifeket színezni? Hááát
A forrás fileokkal (psd) jobban járnál szerintem.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3931) Nyugdíjas válasza ToBeY (#3927) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jéh, kolléga :D
Én is csak "műkedvelek" errefelé :B

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3932) Dexter68 válasza rii (#3929) üzenetére


Dexter68
addikt

Itt van egy jó vétel... de ez 19" (bár, ha jól emléxem, van akkora képe, mint egy 21"-os CRT-nek vagy legalábbis közelít.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3933) Nyugdíjas válasza Dexter68 (#3932) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Monnyuk a felbontás.... :B

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3934) Dexter68 válasza Nyugdíjas (#3933) üzenetére


Dexter68
addikt

Persze, igazad van. Én 2003-ban váltottam TFT-re, akkor sokat lamentáltam rajta, hogy mi is legyen és nem bántam meg.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3935) Nyugdíjas válasza Dexter68 (#3934) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én is a 20'-as Philips-el mókolgatok már lassan 3 éve, és még mindig könnybe lábad a szemem, ha egy másik (akár MVA-s) monitor után meglátom a képét az enyémnek, mert annyira gyönyörű :D
Jó a felbontása is, egyetlen baja, hogy k..eb..zott ronda szegény külsőre ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3936) rii válasza Dexter68 (#3932) üzenetére


rii
nagyúr

eküttem'neki (-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3937) bogingrol


bogingrol
aktív tag

lenne egy project, amit hulye fejjel elvallaltam (mert azt hittem ertek hozza....), ehhez kellene nem keves segitseg. a lenyeg az az , hogy vektorossan kellene megrajzolni egy biohazard es egy atom jelet.a biohazard az gondolom mindenki szamara vilagos, atom jel alatt ertendo az a harom karika ( ketto kb 45 fokba dontve keresztezi a harmadikat ami fuggolegesen all, kesobb esetleg linkelek kepet, mert a vallalati internetunk kicsit "cenzuraz" mindent) ami valami atomos sematikus mittomen.
ha valaki tudna valamit irni, vagy linkelni amibol a vektoros rajzolas folyamatat meg tudnam erteni bar kb, hovatovabb esetleg a rajzolas folyamataba tudna igy topicon vagy pü-be segiteni, nagyon megkoszonnem. minden keppen photoshopba lenne jo megcsinalni, mert igazabol ehez a progihoz konyitok valamicsket, szal teljesen kezdo azert nem vagyok.
hat egyelore ennyi, most tolom a melot, aztan majd meg benezek.

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#3938) rii válasza bogingrol (#3937) üzenetére


rii
nagyúr

ha jól'tom ezek a logo-k, vagy mik nem valami összetett izék.

küldesz képet PÜ-be, megrajzolom Neked illu-ba 5.83 mp alatt

bár mondjuk ez már 6.2 mp-es (-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3939) Met válasza bogingrol (#3937) üzenetére


Met
nagyúr

Biohazard
Atom

Vektoros rajzot PS-ben nem tudsz készíteni, a PS pixelgrafikus progi, vektoros progi az Illustrator vagy Corel Draw

Közben találtam: Atomjel rajzolás Illuban

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3940) Dexter68 válasza Met (#3939) üzenetére


Dexter68
addikt

Végülis lehet készíteni [pen tool], csak hülyeség. De volt már itt, aki ragaszkodott hozzá, mondván, a photoshopot ismeri, az illustratort meg nem. Az más kérdés, hogy ugyanúgy működik, csak vektorkezelésben az illu kényelmesebb. És tényleg vektor a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3941) rii válasza Met (#3939) üzenetére


rii
nagyúr

ennyi :DDD

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3942) bogingrol válasza rii (#3938) üzenetére


bogingrol
aktív tag

lehet igenyt fogok tartani ra, es persze koszonom :DDD de majd csak delutan otthonrol, meg egyszer danke :R

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#3943) bogingrol válasza Met (#3939) üzenetére


bogingrol
aktív tag

koszonom neked is , viszont (es messzemenokig nem kotozkodes celjabol) [link] az oldal alja fele, alcim : Vektorrajzoló technikák , szal ez alapjan azert csak ugy tunik lehet erre is hasznalni, meg ha nem is a legjobb :U

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#3944) bogingrol


bogingrol
aktív tag

lehet nem pont atomnak hivjak, de erre gondoltam (atom cimszo alatt dobta ki a gugli) [link] ha nem az akkor majd kijavitatok. megegyszer koszi elore is a segito szandekokat :R

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#3945) Dexter68 válasza bogingrol (#3943) üzenetére


Dexter68
addikt

Tudjuk, hogy van lehetőség photoshopban vektoros információt elhelyezni, csak alapvetően nem erre való. Mint ahogy egy 600-as Merci is kitűnő dolog, lehet benne lakni is, de inkább közlekedésre van kitalálva.
Ingyenes vektorok vannak a Vecteezyn, meg a Freevectorson. Többek közt.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3946) bogingrol válasza Dexter68 (#3945) üzenetére


bogingrol
aktív tag

igen, a hozzaszolasomba le is irtam, vagy legalabb is probaltam ra utalni hogy ezzel teljes mertekben tisztaba vagyok :DDD , azert koszonom.

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#3947) bogingrol


bogingrol
aktív tag

...es ha csinalok a kijelolesbol pl work path-ot, abbol mar vektormaszkot valahogy nem lehet kimuvszkedni?

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#3948) Dexter68 válasza bogingrol (#3947) üzenetére


Dexter68
addikt

Konkrétan mire gondolsz? Van ilyen a file menüben valahol, hogy export pahts to illustrator.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3949) lacko81


lacko81
tag

Lenne egy kérdésem. Van egy kép. Fehér háttéren fekete vonalak helyezkednek el akár egy úthálózat. Hogy csináljam meg azt, hogy ezek az utak 1-2 cm(mindegy mekkora) szélesek legyenek. Vagyis vastagabb fekete vonalak legyenek. A kép csak két színű. Eredetileg a vonalak egy pixel vastagságúak. Örülnék ha valaki tudna segíteni, mert én nem találtam rá megoldást.

A recipriverzexkluzíva egy olyan szám, amely önmagán kívül minden más számmal egyenlő.

(#3950) Nyugdíjas válasza lacko81 (#3949) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hirtelen kicsit "favágó módszer",de kijelölöd, ha egyszinüek a vonalak, aztán átrakod új layerre, és dobsz rájuk stroke-ot a Blending Options-ban. Igy mondjuk ha vastag a stroke, akkor hülye lekerekitett lesz a sarkoknál (én ennek kiküszöbölésére még nem találtam megoldást)

Vektoros "szenvedéshez": Én biztos meg nem rajzolnám, ingyenes "vektorbányákban" kilószámra lehet ezeket találni az biztos.

szerk.: Most látom, más is ajánlotta már.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.