Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

sziasztok,

olyan kérdésem lenne, hogy a PSn profitál e valamit a video memória méretéből :F

konkrétan HD3650 DDR2 512Mb vs. 2600XT DDR3 256MB

kösz,

L.

-= No way back from Here =-

(#3252) gyga


gyga
senior tag

cs3-ra tettem fel én hülye a cs4stonehenge verziót, igen ám de most leszedném csak nem tudom re a cs 3at utánna nem fogom tudni használni. van vkinek 5let, hogyan tudom fájdalommentesen leszedni a cs4-et?

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#3253) Dexter68 válasza [lAyCsI] (#3251) üzenetére


Dexter68
addikt

Sztem nem sokat.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3254) Dexter68 válasza gyga (#3252) üzenetére


Dexter68
addikt

tapasztalatom nincs. esetleg Your uninstaller. Utána meg gyomlálj ki minden CS4-es bejegyzést a registryből.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3255) [lAyCsI] válasza Dexter68 (#3253) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

én is erre tippeltem,
kösz!

-= No way back from Here =-

(#3256) delta9 válasza gyga (#3252) üzenetére


delta9
senior tag

nem próbáltam, de többen is mondták, hogy nekik működött ez az uninstaller:

[link]

(#3257) gyga válasza delta9 (#3256) üzenetére


gyga
senior tag

kössz a tippeket az uninstallert meg majd kipróbálom

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#3258) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Felraktam a CS4-et és határozottan gyorsabb mint a CS3 volt.
Szerintem ez már kihasználja a többmagos procit rendesen.

(#3259) tibi72 válasza ToBeY (#3258) üzenetére


tibi72
aktív tag

Szia!
És már a magyar verziót teted fel? Létezik már? :F

(#3260) Nyugdíjas válasza ToBeY (#3258) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Meg leginkább a GPU gyorsitás miatt. Magyar tudtommal még nincs, és erősen köhögősek a beta-k,amik vannak. Komolyabb munkának nem állnék neki velük :)

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3261) ToBeY válasza tibi72 (#3259) üzenetére


ToBeY
nagyúr

PS-ből soha nem használtam magyart (nem vagyok kibékűlve a fordítással)+minden tutorial angol.Így nem tudom van-e magyar.

(#3262) Met válasza tibi72 (#3259) üzenetére


Met
nagyúr

Attól, hogy magyar a PS még nem fogod tudni használni és a megtanulása sem lesz könnyebb csak azért mert magyarul írja, hogy réteg. Sőt, már az első kérdésnél amit itt felteszel mert nem értesz valami hátrány lesz, hogy magyart használsz.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3263) tibi72 válasza Met (#3262) üzenetére


tibi72
aktív tag

Cs3 -om magyar és nem hiszem hogy vissza fogok szokni angolra! Photoshop Cs bibliában pedig megtanultam minda két fajta kezelést,de nem hiszem hogy akkarom az angol verziot. A hivatalos Photoshop oldalon olvastam lesz magyar vagy már van csak még nem vetem fel velük a kapcsolatot. De magyart fogok venni !! Köszönöm a gyors válaszokat a kérdésemre.

(#3264) Nyugdíjas válasza tibi72 (#3263) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Tényleg vedd fontolóra a dolgot,mert a "profik", vagy legalábbis hivatás szerű felhazsnálók közt szinte senki nem használ magyart. És ráadásul a többi Adobe pogramot eddig nem nagyon forditották le. Bár azthiszem ez most változni fog. És mintha valami olyan is rémlene, hogy most nem fog sokat késni a magyar, tehát fogsz tudni venni magyart hamarosan, ha ragaszkodsz hozzá....

Jah, egyébként van egy "trükkös" módja a CS4 végleges trial leszedésének Adobe-ék oldaláról. Most töltöm, megnézzük tényleg a végleges-e... (persze lehet ezzel nem mondtam újat :D)

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3265) gyga


gyga
senior tag

jelentem feltoltam és kipróbáltam a végleges ps4-et.
röviden vázolom ha nem gond.
1, határozottan gyorsabb még az én ócska rendszeremen is.
2, kellemes a felülete
3, az újításokat könnyen meg lehet szokni, mondjuk én szeretek új dolgokkal dolgozni.
4, eddig nem akadtam bugra. modjuk nem is próbáltam ki mindent.

1 negatívumot találtam amikor kicsinyítem a képet enyhén homályosodik :( de lehet nálam van a hiba.
pulginokat kezeli amit a cs3 is

[ Szerkesztve ]

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#3266) Nyugdíjas válasza gyga (#3265) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

A méretezésnél enyhe homályosodás van nálam is, meg mindenkinél... Nemtudom direkt van-e,de remélem nem lesz igy mindig :U

Viszont én az egész MasterCollection trial-t feltoltam, és mind nagyon jó,de nálam a PS ugy bugzik mint az állat:U Sőt! Az egyik magomat folyamatosan 100%-on pörgeti. Szóval valami nem kerek.

Az a baj eddig csak win-es beszámolókat hallottam, szóval remélem nem az van, hogy a Mac-es változat ilyen tré még...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3267) gyga válasza Nyugdíjas (#3266) üzenetére


gyga
senior tag

nálam a cpu használat ok.
és a homályra is megvan a gyógyír csak kikell kapcsolni az opengl drawingot, de így oda a vga támogatás....

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#3268) Nyugdíjas válasza gyga (#3267) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

áááh, én nem áldozom fel a VGA támogatást, még új az élmény, tetszik :D

Amúgy a gondom megoldódott. Egy reinstall segitett...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3269) gyga


gyga
senior tag

hát nagy reményekkel telepítettem a notimra (msi ex 600 )is a cs4-et kíváncsi voltam h újabb rendszeren Vista sp1 környezetben milyen:
1, a layers panel csöppet bugos, bár az első indulás óta már nem jött elő
2, kicsit megygűlt a bajom a clone stamp-al is de ez is helyre jött (kop-kopp)

a többi részre nincs panasz.
a homályosodás távolításkor továbbra is zavar, remélem javítják

[ Szerkesztve ]

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#3270) Nyugdíjas válasza gyga (#3269) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én is találkoztam bugokkal azóta,de érdekes, nlam sem ismétlődtek...:F

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3271) gyga válasza Nyugdíjas (#3270) üzenetére


gyga
senior tag

ön tanuló szoft :)

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#3272) Nyugdíjas válasza gyga (#3269) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jah, a homályosításról jut eszembe, hogy valószinüleg cakkli-pakkli az egész megjelenitése GPU-gyorsított,mert én a workspace elemeit is tudtam ugy pakolni, hogy homályosak voltak. Gondolom ez annak az eredménye, ha nem egész-pixelre esnek ezek a dolgok, bár annyira nem értek hozz :B

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3273) Gave


Gave
addikt

Latom itt mar egesz sokan rendelkeztek tapasztalattal a PS CS4-et illetoen . Hosszabtavu munkara befoghato allapotban van ? Ajanlanatok a valtast CS3 -rol?

Ami miatt mindenkepp valtanek az a nyelv ,sajna most magyarral kuzdok mar lassan egy eve. Aztan akkor most az upgrade alkalmaval ujra Int valtozatom lenne.

Olvastam ,hogy meretezeskor homalyosodnak a kepek<ezt vki kifejtene bovebben? Mert nem hangzik vmi jol.Vektormaszk eseten is ?

(#3274) Nyugdíjas válasza Gave (#3273) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem zavaró mértékben, és mint irtam szerintem a GPU-gyorsits miatt igy néz most ki, ha nem egész pixelre esnek a dolgok. Eddig meg csak simán torzilt, tehát rosszabb nem lett:D

Hosszabb távú munkát, most igy komolyan gondolod, hogy megmondjuk 1 nap távlatából? ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3275) Gave válasza Nyugdíjas (#3274) üzenetére


Gave
addikt

"Hosszabb távú munkát, most igy komolyan gondolod, hogy megmondjuk 1 nap távlatából? "

Ohh igen ez kicsit naiv feltetelezes volt, mintha ki lehetne ismerni egy ekkora progi szeszelyeit 24h latt ... :U . :P

[ Szerkesztve ]

(#3276) gyga válasza Gave (#3275) üzenetére


gyga
senior tag

rövid távú meglátásom hogy érdemes még várni néhány pecset, ilyen otthoni "szórakozásra"/home pikcsör átdolgozásra lehet használnia jelenlegi állapotában.
De boltban megvenni és komoly munkára még nem ajánlanám.
mondjuk ez a saját véleményem, mindenkinek ajánlom tőccse le a triált és próbálja ki

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#3277) gyga válasza Nyugdíjas (#3272) üzenetére


gyga
senior tag

mod..

[ Szerkesztve ]

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#3278) gyga válasza Gave (#3273) üzenetére


gyga
senior tag

nem méretezéskor, hanem amikor a képet távolítod a zoommal akkor 1 bizonyos ponttól minnél távolabb van a kép (kisebb) annál homályosabb.

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#3279) Gave válasza gyga (#3278) üzenetére


Gave
addikt

Jaa akkor felre ertettem, zoom-al pedig szerintem kulonosebben nem lesz gondom.

mod:
- CS3 -ban van egyebkent olyan funkcio ami kimenti az osszes sajat elore belott cuccomat? < (Style -ok , alakzatok , ecsetek ...stb)

-Trial nem kavar be a mar meglevo telepiteseknek ? Nalam majdnem az egesz suit fent van.

[ Szerkesztve ]

(#3280) Nyugdíjas válasza Gave (#3279) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Meglévő telepitésekkel nemtudom mit csinl, a régi kimentett dolgaidat viszont kezeli :K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3281) pentium4


pentium4
senior tag

hali!

lenne egy kis problémám a PS CS4 EXT. el!
elindítom és egyből jön egy kis ablak hogy:
Adobe Photoshop CS4 now includes graphics card acceleration. We recommend you visit your video card manufacturer web sites to download and install the lastest drivers. For more information, see http://www.adobe.com/go/kb404989 Go to there now?
na már most, ellátogattam erre a weblapra, de nem találtam a megoldást, feltettem a vga m legújabb drivert amit mindig frissítek, amúgy egy asus 8800GTS 512MB vga ról van szó!, próbálkoztam már egy csomó mindennel, de jó sehogy! ugyan így jártam a Autodesk Maya 2008-al, mert ott sincs munkaasztal, gondolom a 3D motor miatt és a PS be is ez van, mert itt se megy, viszont 3DS MAX stuidio ba megy rendesen!
Aki tud segíteni az ossza már meg velem hogy mi lehet a baj és hogy lehet orvosolni, mert rettentően idegesítő hogy nem tudom használni a progit, amikor nagy szükség lenne rá!
köszi

Attila

(#3282) gyga válasza pentium4 (#3281) üzenetére


gyga
senior tag

kapcsold ki a vga támogatást a ps-ben, ctrl+k ->perfomance és az enable opengldrawin elől vedd ki a pipát, talán segít

[ Szerkesztve ]

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#3283) pentium4 válasza gyga (#3282) üzenetére


pentium4
senior tag

ez segit, tény és való, de azért szükség lenne erre a funkcióra, szal ha bekapcsolva marad van valami megoldás?

P4

(#3284) gyga válasza pentium4 (#3283) üzenetére


gyga
senior tag

még vannak gyerek betegségei a proginak lehet benéztél vmi bugot volt akinek a reinstall segített, vagy nézelődj a cs4 honlapján hátha van megoldás

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#3285) pentium4 válasza gyga (#3284) üzenetére


pentium4
senior tag

hát sztem nem valami bug, mert ezt csinálja a maya is a 2008 és 2099 es verzió is, szal valami 3d beállitás lehet a baj!
nvidia vezérlőpultba már mindent kipróbáltam, hozzáadtam csak a ps t és ott belehet állitnai egy csomo 3d-s cuccot, de nem, és a mayat se tudtam sehogy megeröltetni hogy menjen!

P4

(#3286) Sikoly85


Sikoly85
csendes tag

Eddig én se ájultam el a cs4-től...
Van oylan ezsköz amelyikre az a hiba üzenet jön hogy vmi kinja van az openGL-el... aszem ezt a 3D eszközöknél csinálja... szerintem ezek a hibák a crack miatt vannak mert állitolag nem jo hozzá, igaz én kise probáltam még...

(#3287) Nyugdíjas válasza Sikoly85 (#3286) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Csak én nem értem, hogy pontosan mit is szerettél volna leirni? :F

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3288) gyga válasza Nyugdíjas (#3287) üzenetére


gyga
senior tag

barkóbázzunk :)

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#3289) Nyugdíjas válasza gyga (#3288) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Azt nem értem, hogy most ő alkalmazott valami cracket, vagy csak hallott róla:F
Ha ő is hazsnálta akkor ne is beszéljünk róla, ha meg csak hallotta, hogy valaki már látott olyat, aki látta, hogy valakinél ilyen gond volt, akkor meg megintcsak miről beszélünk? :U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3290) gyga válasza Sikoly85 (#3286) üzenetére


gyga
senior tag

nálam nincs gond a 3d eszközökkel, ajánlott új vga driver

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#3291) gyga


gyga
senior tag

nah találtam vmit.
opengl hibára innen ollóztam : http://kb.adobe.com/selfservice/viewContent.do?externalId=kb405064&sliceId=2

1. Close Photoshop CS4.
2. Navigate to the Adobe Download site: http://www.adobe.com/support/downloads/product.jsp?product=39&platform=Windows
3. Download the Adobe Photoshop CS4 GPU Optional Plug-ins file.
4. Double-click this file, and choose to unzip the files into a location you'll remember.
5. Optional: create a Windows restore point or back up your registry before you run these registry scripts.
6. Double-click the Disallow_OpenGLWindows_ON_D.reg file. Confirm that you want to add the information to your registry.

Note: When you run this script, it makes a small change to your registry.

7. Restart Photoshop.

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#3292) delta9


delta9
senior tag

Bocs az offért, de van valakinek ötlete, hogy hol érdemes meghirdetni egy Heidelberg Topaz scannert egy G3 Mac-kel együtt? Csak áll itt kihasználatlanul, meg sok helyet foglal :)

(#3293) ToBeY válasza delta9 (#3292) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Esetleg itt a PH-ne az aprók között? :U

(#3294) delta9 válasza ToBeY (#3293) üzenetére


delta9
senior tag

esélytelennek tartom. ez nem egy asztali scanner. kb 1.5m×1m×0.8m méretű, 6 emberes, ha mozgatni kell és új korában sok-sok millió forintba került... nem hiszem, hogy magánembert érdekelne. :(

(#3295) pentium4 válasza delta9 (#3294) üzenetére


pentium4
senior tag

ez mind szép és jó, de mi köze mindennek a PS hez?? nagyon el vagy tévedve kolléga!

P4

(#3296) pentium4 válasza gyga (#3291) üzenetére


pentium4
senior tag

hát rajtam ez nem segitett!

P4

(#3297) gyga válasza pentium4 (#3296) üzenetére


gyga
senior tag

pontosan leírnád mi is a hiba?

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#3298) delta9 válasza pentium4 (#3295) üzenetére


delta9
senior tag

Tudom, hogy itt fórumoznak többen is, akik dtp-znek, kiadványszerkesztők, grafikai stúdióban dolgoznak, és ha valaki, akkor ők tudnak tanácsot adni. Nem értem miért zavar téged ez a +5 db post, ha valamelyik 'főnöknek' nem tetszik, akkor rám szól és/vagy kitörli az offot. A PS topikban scannerrel kapcsolatban kérdeztem. Na bumm, most mi lesz. :)

(#3299) Dexter68 válasza pentium4 (#3295) üzenetére


Dexter68
addikt

Nem nagyon látom, hogy miért akkora eltévedés... Végülis aki profi módon photoshoppol, az jó eséllyel lehet célcsoportja. Ráadásul off-ba tette.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3300) Met


Met
nagyúr

Na most akkor én is hardverezek mert az jó :)
Melóhelyen megkérdeztem nem e kaphatnék a crt monitor helyett egy tft, azt mondták, hogy de (az elődöm ragaszkodott a crt-hez) aztán olyat kérdeztek tőlem amit még melóhelyen sose, hogy milyet szeretnék :Y
Szóval grafikára kellene, főleg Corel, néha PS meg Illu, egy dolgot tudok wide legyen, használ valaki hasonlót? :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.