Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#128) darijoci


darijoci
csendes tag


Sziasztok!

Kicsit hosszú lesz, igyekszek mindent részletesen leírni.
Adott két vinyó a gépemben: egy 120 gigás maxtor sata, és egy 160 gigás samsung sata. Partíciók: a maxtoron volt a rendszer 10 gigán, volt mellette még egy 10 gigás, illetve a maradékból egy kb 100 gigás. A samsung vinyó két részre volt osztva, volt egy 70 és egy 80 gigásra.
Kb 3-4 napja kezdődött azzal, hogy a maxtor kezdett lassulni. Egyre lassabban állt fel a win (xp sp2), Vagy ha beraktam egy cd/dvd-t, amíg beolvasta addig megfagyott a winamp. Jah, és aktív hűtés volt alatta.
Az volt az ötletem, hogy átrakom a rendszert a samsungra. Sikerült annyi helyet szorítanom, hogy a 70 gigás partíciót kiürítettem, és ide akartam felrakni az új win-t.
Kikapcs, maxtor vinyót lehúztam, samsungot átraktam a sata1-be. Telepítőről indítok, F6-al megkapja a drivert, és nem látja a két partíciót, hanem csak egyet, formázatlanul. Annyt írt ki, hogy a kijelölt partíciót a windows nem ismeri fel. Ja, ezt a vinyót xp alól formáztam, kb fél éve vettem. Kissé megijedve visszamentem a másik rendszerbe (negatív rekord, 25 perc alatt állt fel a win ):((. Innen ugyanúgy látta a másik vinyót.
Nos itt tartok most.
Ha tudtok segíteni előre is köszi!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.