Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) se00 válasza orkester (#899) üzenetére


se00
csendes tag

Üdv.
Az energiagazdálkodásnál a Acer saját progija jön be ott nemtalálok minimális en gzd-ást mint az asztali PC-n. Proci driver szerintem fentvan.
Köszi

(#902) ityam


ityam
senior tag

en most rendeltem meg egy ACER Asp3103NLM notit. itt ahogy olvastam senkinek nem volt problemaja a 3103 assal ha jol kerestem. aminek nagyon orulok, mert miutan megrendeltem a mi notebookosaink mondtak hogy allitolag nagyon gaz az acer szervize. nem tudom kinek milyen tapasztalatai vannak vele.
illetve arra lennek meg kivancsi hogy ez a 2000mAh as aksival gyakorlatban mennyit lehet mondjuk jaccani vagy filmet nezni? mert az az 1.2 ora amit a leriasban irnak az felek hogy a szakadekban hatszellel effektusos ido. en leginkabb a vonaton hasznalnam hogy amig hazaerek addig tudjak valamit csinalni. kis heroes 5 vagy filmnezes. es kb 40 perc lenne amit ki kellene birjon. csak felek hogy folyamatosan romlik az aksi elettartama ezert valamikor nem fog mar birni annyit. nem tom hogy akinek van 2000 es aksija regota hogy az mennyi ideig birja fel ev vagy 1 ev utan.
illetve azt szeretnem kerdezni hogy lehet e ebbe a tipusba 4000-4400 as aksit venni es ha igen hol es kb mennyiert?

(#903) manitu666 válasza ityam (#902) üzenetére


manitu666
tag

Ez az akksi szerintem kevés... :(

Thx

(#904) orkester válasza ityam (#902) üzenetére


orkester
senior tag

Szerintem nincs gond a központi szervízzel. Erről írtam is a fórumban, mivel volt már velük dolgom. Egyébként én is hallottam már rosszakat egy bizonyos Acer márkaszervízről.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#905) ityam válasza orkester (#904) üzenetére


ityam
senior tag

szal akkor melyikbe kell vinni ha valami baj van? :D
esetleg aksirol nem tudsz valami jot mondani?

(#906) manitu666 válasza ityam (#905) üzenetére


manitu666
tag

Az akksik meg elég drágák (40-60k), szóval érdemes megfontolni a laptop vétele előtt ezt a dolgot...

Thx

(#907) ityam válasza manitu666 (#906) üzenetére


ityam
senior tag

mar csaknem kerul 40K ba egy aksi. a clevokba mi 25k korul adjuk a 4400 as aksit. az acerhoz csak nem ennyivel dragabb.

(#908) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

Nagy nehezen leszedtem a Linuxos boot sectort, de sajnos leáll az XP telepítője kékhalállal:
pci.sys-re hivatkozik.
A laptop típusa: Acer Aspire 3692NWLMi

Alap Prof. XP telepítőt használok (nem SP1-2).
Mi lehet a baj?



[Szerkesztve]

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#909) manitu666 válasza ityam (#907) üzenetére


manitu666
tag

Én amikor rákerestem az enyémre (Travelmate 4222), akkor ilyen árakkal találkoztam... :( , de legyen neked igazad :)

Thx

(#910) Kokkantas válasza ityam (#902) üzenetére


Kokkantas
aktív tag

Nekem 100 percet bír azzal az akkuval, ha filmezek akkor 2 Prison break rész, sajnos nagyon kevés idő.

[Szerkesztve]

(#911) ityam válasza Kokkantas (#910) üzenetére


ityam
senior tag

hat azert az annyira nem rossz. akkor nem is annyira szakadekba hatszellel effektel az 1.2 oras akku uzemido? ennel rosszabbra szamitottam. en 1 reszt alig tudok megnezni 1 vonatozas alatt szal akkor nem keves idore ha ketto is belefer az aksi uzemidejebe.rosszabra kezdtem en gondolni.ez egy kicsit megnyugtatott ,meg ha te nem is megnyugtataskeppen mondtad. ugye neked is 2000mAh as aksid van? nem 4000-4400? mert akkor kb all meg a felelmem.

(#912) orkester válasza ityam (#905) üzenetére


orkester
senior tag

A garipapíron van egy tel szám, azt hívd ha baj van. Jön a notiért a futár, meg hozza is. Kényelmes és esetemben gyors is volt.
Akksiról nem tudok semmit mondani, mert nekem nem 2000es van és a notim is más.

[Szerkesztve]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#913) Szlovi válasza Veriakilis (#908) üzenetére


Szlovi
aktív tag

Hi!
Na,ugyan ez a gondom nekem is:Y:W !!!
Valaki tudna erről nyilatkozni???

(#914) ityam válasza Szlovi (#913) üzenetére


ityam
senior tag

hat igy latatlanba nem tudunk jobbat mondani hogy masik verzios xpt probalj meg.

(#915) ityam


ityam
senior tag

minel tobbet nezelodok a neten annal jobban erzem hogy jo valasztas volt ez:
[link]
ezek a mobil sempronoknak nem jo az energiagazdalkodasuk ezert ha officeolunk akkor ez eszik a legtobbet, de ha meg van terhelve a proci mar egy dvd nezessel akkor ugyanannyit fogyaszt mint egy pentiumM es ha jacunk(megjobban megterheljuk) akkor viszont joval kevesebbet eszik mint egy pentiumM.
es mivel en ugyis filmet akarok nezni rajta es jaccani ezert szerintem a legtokeletesebb valasztasnak tunik. vagy rosszul neztem ki a tesztbol ezeket?
mondjuk ahogy a benchmarkokat neztem sajnos sebessegben alulmarad egy pentiumMtol de szerintem ez a sebessegkulombseg kibirhato.



[Szerkesztve]

(#916) ugri21 válasza vert!g0 (#886) üzenetére


ugri21
tag

Köszi a segítségetm olvasgatom a teszteket :D

MSI p55-gd85, Intel i7 875K, Sapphire 5850 Toxic,Corsair Dominator Gt 4GB, Intel SSD 80GB, 2db Samsung 1TB,

(#917) vert!g0 válasza ityam (#915) üzenetére


vert!g0
csendes tag

A tesztekből tényleg úgy tűnik, hogy ebből a szempontból jobb a Pentiumoknál vagy a Turionoknál, de a különbség azért nem olyan hatalmas, viszont a teljesítményben megmutatkozik. DvD nézésre tökéletes a Sempron is, de játszani már nem feltétlenül a legjobb. Mondjuk a játéktól is függ, de ha már 100 ezer forint körül költ valaki egy gépre lehet nem csak azokat a pár 10-20 perceket kellene leginkább figyelembe venni, mert lehet most elegendő egy Sempron proci is a játékokhoz, de késöbb lehet nő az igény és akkor már lehet, hogy kifúj.
Nem azt mondom lehet neked pont megfelel, de szerintem azért inkább Turion, mint Sempron, de lehet elfogult vagyok :))

ACER Aspire 5101AWLMi // Asus M2N-E, AMD Athlon 64 X2 4200+ , AC Freezer 64 Pro, 2G RAM 2*1G/800 (Kingmax), Ati X300 :S (De már nem sokáig)

(#918) ityam


ityam
senior tag

mostmar csak egy gondom van. hogy szerintem itt ezzel a procival valami nem stimmel. nem talalom az amd honapjan hogy van ilyen. 1.6 GHz 3200+ os es fel mega caches.
mivel ott csak 128 es 256 caches van es azoknal mondjuk a modellszamozas stimmel ehhez az orajelhez. szal most vagy csak en nem talalom vagy tenyleg nincs fent az amd honapjan vagy nem ilyen proci van benne. nade akkor milyen.
nem irna egy everest procitulajdonsagot akinek ilyen notija van?

szal fura mert lehet hogy akkor mar ez a fel mega caches az tobbet fogyaszt de ezert gyorsabb is lesz. szal vegulis elavult az a teszt amit linkeltem. szal vegulis most ujra bizonytalan lettem.

amugy meg ilyen arkategoriaban ebben volt a legjobb VGA. szal biztos hogy jatekokra is ez a legalkalmasabb. mert nem talaltam 150 korul ennel jobb vga val szereltet.

[Szerkesztve]

(#919) Kokkantas válasza vert!g0 (#917) üzenetére


Kokkantas
aktív tag

Ha jáccani akarok akkor nem notin jáccok, hanem asztalin. Filmezni, netezni, tanulni bőven elég, a többire ottvan az asztali. (War3-ra bőven megfelel, nekem legalábbis)

[Szerkesztve]

(#920) Kokkantas válasza ityam (#918) üzenetére


Kokkantas
aktív tag

[link]

[Szerkesztve]

(#921) ityam válasza Kokkantas (#920) üzenetére


ityam
senior tag

hmm. koszi. szal akkor van ilyen csak en vagyok lama. a jo hir hogy ennek is csak 25W a TDP je mint amennyi a teszben szereplo sempronnak volt de cserebe gyorsabb, mert tobb cache van benne. alakul alakul.
kivancsi leszek a kicsikere. holnap lesz a markomban.

(#922) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Légyszi segítsetek, nagyon nagy problémám van, félig meghalt a notim, és már nincs rá garancia! De remélem csak SW hiba.

Típus: Acer Aspire 3003WLMI

A rövid történet: ma igen be volt lassulva, nyomtam neki 1 rebootot, azóta nem működik a tácspadom, és a billem! Csak ha usb-set kötök rá. Illetve azóta a rendszer is igen érdekesen viselkedett. Újabb rebootokkal próbálkoztam, de az első pár másodperc után egyszerre megadta magát a bill és a touchpad is! (kurzor nagyon szaggatva mozgott, de ha egérrel használtam, jó volt)
Nem volt jobb ötletem, win reinstall. Utána sem lett jó! Akkor kicsit félretettem, mert nem voltam itthon. Megjöttem, gondoltam megpróbálok vele kezdeni vmit, elindítom, és láss csodát, minden jól működött!
Egészen 1 újabb rebootig, azóta minden visszaállt az előző rossz állapotra! :(

Szerintetek mi lehet a baja? Mit lehet ezzel kezdeni?

[Szerkesztve]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#923) vert!g0 válasza Kokkantas (#919) üzenetére


vert!g0
csendes tag

Nem feltétlenül neked mondtam mindent, hanem úgy általánoságban a Sempron és a többi prociról.
Azért is mondtam, hogy neked biztosan megfelel.

ACER Aspire 5101AWLMi // Asus M2N-E, AMD Athlon 64 X2 4200+ , AC Freezer 64 Pro, 2G RAM 2*1G/800 (Kingmax), Ati X300 :S (De már nem sokáig)

(#924) TeeJay


TeeJay
félisten

épp néztem hogyha a mobil sempron 1,8GHz meg a celeron m 1,6GHz is ugyanúgy 25wattos akkor végülis nem nagyon lehet eltérés úgylátom.
viszont a celeronhoz intel VGA van GMA 950 a sempronhoz meg radeon express 1100 és az előbbi VGA link alapján egy picivel jobbnak tűnik az intel VGA :D

lehet mégis inteleset fogunk venni mert abba nagyobb az akksi is meg még talán pár dologban jobb asszem árban pedig egyezik az AMD procissal.

van valakinek itt celeron M-es acer notebook?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#925) ityam válasza TeeJay (#924) üzenetére


ityam
senior tag

hol volt gyorsabb a gma 950 az x1100 nal? valahol en lemaradtam.
egy notebookcheck nevu oldalon valamilyen pontszamokat nagyon osszekevertek. arra gondolsz?

(#926) ityam


ityam
senior tag

bar most hogy megneztem ujra nem biztos hogy jot mondok. kb egalban vannak a tesztek alapjan. de en valamiert azt hittem hogy sokkal jobb az x1100. na mind1.

(#927) cock válasza ityam (#926) üzenetére


cock
tag

az xpress 1100 az egy csipszet, a videócsip ami a csipszetben van az Radeon X300.
[link]

''Integrated Radeon® X300 graphics core with clock speed of 300/400MHz (for Radeon Xpress 1100/1150)''

Az X200 és az Intel GMA 950 vannak nagyjából egy szinten, az X300 (azaz az Xpress 1100 csipszet) az leveri őket


[Szerkesztve]

(#928) humax


humax
senior tag

sulinet ben mit tudtuk ajanlani?
webcameras
core dou vagy core 2 dou legyen
ha lehet ne legyen fenyes kijelzoje
koszi

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#929) ityam


ityam
senior tag

tenyleg arrol van tapasztalat hogy a 300 on meno videokartyat meddig lehet felhuzni? gondolom a 400 siman megy mert nem hiszem hogy kulon gyartanak ketfele kartyat csak max elovalogatjak a chipeket. esetleg mennyivel megy tovabb?

(#930) manitu666 válasza humax (#928) üzenetére


manitu666
tag

Travelmate 4222 (218k bruttó usánál)!

Thx

(#931) lastknight válasza Veriakilis (#908) üzenetére


lastknight
csendes tag

Csak Sp2-es Xp-t lehet rá feltenni! Én is így jártam! Írtam is erről bővebben, olvass vissza a fórumban!

Tegnap lemértem 3DMark2001-el a noti teljesítményét.Acer TM2492
1280X768 ~3500
1024X768 ~3800
64MB Video memóriával.
Viszont többször is lefagyott a tesztprogram...


[Szerkesztve]

(#932) i4s válasza lastknight (#931) üzenetére


i4s
tag

Lehet SP1-et is de ahhoz elobb ra kell tenni nehany specko drivert, ami nem egyszeru. Ergo a mezei user ne alljon neki, hanem keressen 1 SP2-es install lemezt ;)

(#933) TeeJay válasza cock (#927) üzenetére


TeeJay
félisten

wow kösz a leírást
így természetesen akkor inkább sempron procis radeon express-es notebook-ot veszünk :DDD
ahogy látom pont most fogyott ki mindenhonnan az
aspire cucc mobil sempron 1,8GHz procival meg wide 1280x800-as kijelzővel :O
na szívás :W

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#934) Tataniko


Tataniko
tag

Sziasztok.
A következő gépekhez tudok hozzászólni:
Acer 2451Nlmi
Acer 2492Nwlmi
Acer 3103Nwlmi.

2451: Nagyon jól over ill downclockolható, a systool program tökéletesen felismeri az ati kártyát is, ami 40- 500 mhz között jól müködik. A cpu fsbje 66-180mhz szintén ezzel a programmal. Downclockolva 15 watt alatt fogyaszt.

2492: Nagyjából ugyanaz a kategória, kivétel annyi, hogy nem atis, hanem inteles.Sajnos egy programmal sem tudtam komoly szinten állitani rajta, előnye, hogy nagy akkumlátorral és 512 rammal árulják. Ideális Vistás gép,de nemtudtam down-overclockolni, igy a fogyasztása több mint a 2451-esnek.

3103. Ezt a gépet nem lehet az előzőkkel összehasonlitani cpu tekintetében, mert más kategória. Az új S1-es amd procik (sempron-turion) egyenlőre verhetetlenek, mind teljesítményben, mind fogyasztásban, talán a dual magos intelek hozzák ezt a teljesitményt, bár kétlem a tesztek alapján. Lecseréltem benne a ramot két ddr2-es 667-esre, és átállitottam az időzitést ddr2-800 ra. Ennek következtében ddr2-720 at értem el. Majd állitottam az fsb-én 2 mhz-t, és igy lett ddr2-733. Olyan teljesitmény növekedést értem el, amiről álmodni sem mertem.
Írás:5752 Olvasás:5090 Copy:6252 Latency:59.3

Ez a ram sebesség kezdi megközeliteni az l2 cache sebességét ami 7 giga/sec Azért ez nem semmi!. És ez persze nagyon megdobja az Ati kártyát is. Természetesen a legujabb everesttel testeltem le, és a legujabb asztali gépeket verte le ram sebességet tekintve mindenképp, de cpu sebesség is az asztali gépek szintjén van. Ez azért szép egy semprontol.
Ram állitás: Systool (400mhz)
Vga: Powerstrip 66-500mhz
Fsb: Clockgen 196-230
Cpu hömérséklet,szorzó, stb: RMclock

A cpu 32-41 fokos, és teljes terhelés mellett mondjuk Cod2, Bfield2 megy csak fel 49-59 fokra. Egyébként elkell még mondanom, hogy a dualmag egy ugyanolyan kacsa, mint annak idején a megapixel volt a fényképező gépeknél. Ugyanis sok esetben a dualmagosban és a szimplában is ugyanannyi tranzisztor van, ami azt jelenti, hogy csak egy utasítás készlet többletről van szó, és csak akkor használható ki, ha arra írtak egy programot. Az új sempron és és az új turion egyenlőre verhetetlen notebookban, bár hozzá kell tennem, hogy asztali gépben még mindig az Intel az erősebb.

nincs kanál --> nincs test --> nincs tudat --> nincs halál --> nincs probléma

(#935) manitu666 válasza Tataniko (#934) üzenetére


manitu666
tag

Hali! Egy kicsit tudnál bővebben írni a ram állításról, meg az fsb-s variálásról? Nekem Travelmate 4222-m van, ehhez is jók ezek a progik?

Thx

(#936) TeeJay válasza Tataniko (#934) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor azt mondod hogy én Acer 3103Nwlmi notebook-ot vegyek?
mobil sempron 1,8GHz, 512 DDR2-ram, ATI radeon x300 VGA van benne azt írták előbb meg 1280x800-as wide TFT

szerintem ez penge lenne nekünk kivetítésre DVD nézésre meg egy két ilyen dologra

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#937) Tataniko


Tataniko
tag

Acer 3100/5100 5110

Ez a három gép egy család. Ugyanaz az alaplapjuk, biosuk, drivereik, csak a cpu és vga tekintetében vannak különbségek.
A 3100/5100 x1100, mig az 5110 x1300/x1600 -al szerelt.

Egy elképzelés arról, hogyan alakítsuk át az Acer 3100/5100 x1100-est x1300-ra, ami szintén használ rendszermemóriát:

Az x1100-ben két pipeline van, mig az x1300 ban négy. Megkell keresni a két átvágott pipeline-t ha van ilyen az RS48xM-en, és összekell kötni. Ezzel 4 pipeline-os lesz a vga, de attól még csak kettőt fog használni. A vga bios a rendszer biosba van beleforditva, ezért azt kell csinálni, hogy átkell állitani az x1100-as azonosító számát x1300-asra, és így már 4 futószallagot képes használn. Ezzel lesz egy x1300-as ati kártya, ami rendszermemóriát használ.

Ez elég nagy valószinüséggel müködhet, és a vga teljesítményét duplájára növelné.
De két dologtól függ:
van e átvágott pipeline az ati chipen?(ezt szemmel megkell nézni)
melyik az az ati tool, ami képes ezt a driver azonosítót módositani?(a több százból megkell keresni a jót)
Ez ügyben várok segítséget........

[Szerkesztve]

nincs kanál --> nincs test --> nincs tudat --> nincs halál --> nincs probléma

(#938) TeeJay


TeeJay
félisten

szétnéztem és sehol nincs már Acer Aspire 3103NWLMI notebook :O :W

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#939) ityam


ityam
senior tag

nah most kaparintottam meg a 3103 as notimat. amikor meglattam hogy van rajta egy pixelhiba akkor megjdnem szivrohamot kaptam gyorsan telefonaltam nagykernek hogy tegnap hoztuk es addig nem veszi at az ugyfel mivel vasarlas elott megnezte(ami tulajdonkeppen igaz is mert en voltam az ugyfel is meg az elado is :D )
aztan megigertettek a nagykerbe velem hogy ezutan tobbmindent fogunk toluk rendelni es akkor szivessegi alapon kicserelik. mondtam hogy persze persze. ok. aztan gyorsan elmentem es kicsereltek, hala istennek.
eppen most telepult fel az ujra egy win xp. szal meg nincs sok tapasztalatom de majd irok.

(#940) Tataniko válasza TeeJay (#938) üzenetére


Tataniko
tag

Nincs jó választás. Minden notebook jó választás a maga nemében, a kérdés inkább az, hogy melyikben találjuk meg a legnagyobb szabadságot, a legnagyobb mozgás teret.

A CPU legfontosabb paraméterei:
mennyi tranzisztor van benne,
azok hogyan vannak kötve(utasításkészlet),
és mekkora a csikszélesség(ettől függ az FSB és a SZORZÓ).
Az, hogy milyen órajelen megy és mennyi a szorzó, az kizárólag alaplap függő.

FSB állitás:
Az alaplapon van egy clockgenerátor ic. Ennek kell pontosan tudni a számát, ez a felelős az FSB-ért. Bekapcsoláskor a bios kiolvassa a processzorból az fsb/szorzo alap paramétereket és a memória modulokból a ram alap paramétereit. De ezek tetszőlegesen megváltoztathatók, vagy biosból vagy más külső programmal.

Clockgenerátor ic-ék:
Acer 2451 - ISC 951413
Acer 3100/5100/5110 - ICS 951462
Acer 2492 - nem találtam meg

A SYSTOOL és a CLOCKGEN programokkal lehet állitani az fsb-t. Próbálgatni kell több ic-ét, ha helyes órajelet hoz be valamelyik, akkor meglehet próbálni változtatni 1 mhz-t, és ha nem fagy le, akkor helyben vagyunk.

RAM állítás:
Intel esetén:
Intel cpuk-nál a ramot egy külön chip vezérli. 855, 865,915,945,965, 975 stb. Van belölük elég sok féle. A SYSTOOL kezel jópár intel vezérlő chipet. Megkell nézni.

Amd esetén más a helyzet. Itt már a cpu kezeli a ramot közvetlenül. A SYSTOOL-lal lehet am2-es ram időzitést állitani.

Javaslom, hogy a gép legyen notebook energia sémán windows alatt, és ugy állítsátok a RAM-ot és az FSB-ét, majd utána átlehet tenni asztali sémára.


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

nincs kanál --> nincs test --> nincs tudat --> nincs halál --> nincs probléma

(#941) ChME válasza Tataniko (#937) üzenetére


ChME
tag

Akkor kezdjük...

Az X1300/X1600 az X, az X1100 meg a vevők pongyolasága, igazából Xpress 1100, s alaplap chipkészlet.

Szóval innentől kezdve már igencsak vicces a dolog, pláne, hogy itt nem arról van szó, hogy a selejt X1300 chipek kerülnének a chipkészletbe, hanem direkt oda terveztek bele egy X300 magot. Innentől kezdve nem hiszem, hogy bármi ''át lenne vágva'', arról nem is beszélve, hogy tudtommal a RS48xM az az ATi Xpress 200M, ami messze nem azonos az Xpress 1100-zal.

(#942) vert!g0 válasza Tataniko (#940) üzenetére


vert!g0
csendes tag

Nagyon érdekes dolgok vannak abban amiket leírtál, de...

Ha az ember vesz egy notebookot 200 ezer forintért ( x1100-al szereltek kb. ebben a kategóriában vannak). Ha igaz az amit írtál, hogy 'csak' össze kell kötni egy-két lábat és jobb VGA-d lesz vagy épp miben mit hol kell állítani a tuninghoz, akkor sem éri meg szerintem.
Elsődlegesen, mert a notebook nem tuningra való eggyáltalán. A gyártók sem hülyék legalábbis gondolom én. Magyarán mindent úgy próbálnak kihozni, hogy minnél olcsóbb legyen néhol ez sajnos a minőség romlására is megy, de van ahol ezt sikerül jelentősebb romlás nélkül kivitelezni. Azt akarom mondani, hogy szerintem egy notiban az áramkörök, alkatrészek stb... arra az adott sebességre/frekvenciára/feszültségre vannak kikísérletezve ahol még működnek viszonylag stabilan és 'épp' nem égnek el. Szóval nem hinném hogy érdemes lenne több száz ezer forintot kockáztatni pár MHz-ért vagy épp FPS-ért. Mert ha belekontárkodsz és valami nem jól sül el aminek szerintem igen nagy az esélye akkor a garancia repül...
Szóval szerintem a notiban nem érdemes ilyenekkel 'játszani' egyszerűen nem hinném hogy megéri. Ha erősebb procit/VGA-t vagy épp memóriára van szükséged akkor megveszed a másik 10-20-30... ezer forintal drágábbat. Ekkora összegnél szerintem nem érdemes machinálni ilyenekkel főleg, hogy ha gyárilag veszed meg akkor arra garancia is van és az a rendszer úgy lett kiépítve. Legfőképp pedig szerintem a notiknál figyelembe kell venni a hőmérsékleti tényezőt mivel itt nagyon minimális a hely és nem igazán van kihasználatlan hűtő teljesítmény.

Szerintem az ilyen noti babrálást és tuningot nem nagyon kellene forcírozni, aki akarja csinálja az ő baja, de szerény véleményem szerint nem éri meg.

Sorry az offért

ACER Aspire 5101AWLMi // Asus M2N-E, AMD Athlon 64 X2 4200+ , AC Freezer 64 Pro, 2G RAM 2*1G/800 (Kingmax), Ati X300 :S (De már nem sokáig)

(#943) Andrew84


Andrew84
tag

Tiszteletem a nagytudású fórumtársaknak!

Némi szakmai segítségért járulok most színetek elé.
Egy hete vettem egy Acer Aspire 1610 LMi tip. laptopot. Már évek óta vágyom egy 3,06GHz-es P4 procira - amit ez a gép ugye tartalmaz - gondoltam kiváltom valamivel és mehet öccsöm gépébe... Pont kapóra is jött egy bolt, ahol hozzájutottam egy Mobil P4 3,06GHz-es NW magos procihoz - tehát egy M betű a különbség :D. Már fentem a fogam, hogy a mobil megy a laptopba, az asztali meg megy az asztaliba. Szépen beleműtöttem a Mobil P4-et a helyére és jött a főpróba. De nem. Sajna ráfaktam de csunyán, mert nem röffent be a gép. Visszatettem az asztalit, szépen indult. Nem szeretnék beletörődni hogy nem lehet ezt a dolgot kivitelezni!
Nincs valami hack vagy bios v valami amivel meg lehetne oldani?? :O
(bios a legfrissebb van felcsinálva)
Bármilyen segítséget szívesen fogadok!

Köszönettel:
Kogler András
:R

András

(#944) Lagler


Lagler
tag

Hali!!

Nekem sikerült múlt pénteken a CORA-ban venni sulinetre egy ilyen 3103 NWLMi-t! :DD
Nagyon szupi gép, nekem nem is kell több. Akit érdekel annak mondom hogy raktam bele még +512 ramot, és most már 128-as videókari van benne...ma toltam rajta a Warhammer 40,000 legújabb kiegészítőjét meg a GTA San Andreas-t és mindkettő akadás nélkül futott 1024x-es felbontásban. A WXGA kijelzőt meg csak ajánlani tudom!
WoW, Source, GTA-SA, WH40,000 megy rajta...meg majd még próbálok rajta pár játékot :D

Amúgy azt hallottam, hogy azért nem lehet kapni mert állítólag hiánycikk európa egyes részein és hogy a gyár nem bírja kapacitással, a szállításokat meg csúsztatják.

Üdv: Ákos

CS 1.6...The One And Only ...::: Samsung Galaxy S2, Criskelo v26+speedmod 2-5 :::... ...::: SONY Vaio :::...

(#945) Chili7 válasza Lagler (#944) üzenetére


Chili7
őstag

Nagyon népszerű gépezet!
...kiváncsi vagyok, hogy a megnőtt piaci igények kielégítése mennyire megy a megbízhatóság rovására. :U

(#946) Szlovi válasza Veriakilis (#908) üzenetére


Szlovi
aktív tag

Van megoldás,Bácsi!
Ityam kolléga javasolta,hogy próbáljak meg újabb verziójú (SP1/SP2) winfost telepíteni... és igaza volt,bejött:C!!! Nekem sem akart települni alap XP-vel(Home),de szerváltam SP2-t és minden fasza lett:DD

[Szerkesztve]

(#947) snoopafella válasza Lagler (#944) üzenetére


snoopafella
csendes tag

Kösz az infót Ákos!

Amúgy srácok, szólnátok ha láttok Bp-en vhol aspire3103nwlmi-t? A sima 3103nlm nem igazán hat meg... :)
Mondjuk 1-2 hét múlva szeretném megvenni, rem addig sikerül vhonnan felhajtani.
Ja és sulinetre, mert muter által be tudom húzni a 60rúgót állam bácsitól :)
Ja, és még egy, az ac 97-es hangkarik mennyire jók, úgy tom ilyen van ebben a gépben.
A gépet amivel meghajtanám, igazán azok a zenekeverő progik lennének - fontos lenne a hangkari. Amúgy ez mennyire cserélhető-tuningolható egy notiban?
Kösz a helpet előre ich

Snoopafella


(#948) dellas


dellas
csendes tag

sziasztok

a notim fogyasztását befolyásolja h miyen usb-s egeret használok hozzá?

köszi a segítséget

Karesz

(#949) gringo77


gringo77
csendes tag


Sziasztok egy olyan kérdésem lenne, hogy ha noti az aszatlon van és esetleg sok ideig használom (hálózatról) és melegedik. Akkor én - egy az asztalba szerelt ventilátorral, amely szívja a hőt a noti aljából - ezt érdemes lenne megcsinálni vagy elég a sima noti ventilátor.
Iletve hogyan tudok én egy ilyen ventilátort bekötni vagy hogyan kezdjek hozzá?
USB ventilátor van egyáltalán vagy PSI-ra tudom kötni van egyáltalán szabad hely a beljesében? Esetleg milyen megoldást javasoltok?

Még nincs notim csak készülök eéőre ha már meg lesz!

Köszike az infókat

sziasztok :R :R :R

Redmi Note 10 5G 4/128GB Global, Lenovo Legion Y520 i5/16GB/250GBSSD/1TBHDD/GTX1050

(#950) Chili7 válasza gringo77 (#949) üzenetére


Chili7
őstag

Nézd, szerinzem úgy van tervezve a noti hőleadása, hogy az elbírja ha huzamosabb ideig az asztalon van. Nem feltétlenül számolnak azzal a gyártók, hogy a noti alatt nincs semmi! :D
Egyébként vannak usb-ről táplált hűtőpadok.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.