Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Chili7


Chili7
őstag

Kéne nekem egy tartalék (plussz) acer noti-töltő, hogy ne kelljen behordani a munkahelyemre.
Tudtok olyat ahonnan ez rendelhető vagy beszerezhető?
Köszi

(#402) headhunter


headhunter
addikt

Mennyit ér egy ilyen felépítésű notebook? (Használt, karcos a teteje.)

[kép]

(#403) parandroid válasza headhunter (#402) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

100e körül szerintem...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#404) TothMG válasza headhunter (#402) üzenetére


TothMG
aktív tag

Szerintem is kb 100eFT.

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#405) fordjee válasza Volu (#396) üzenetére


fordjee
aktív tag

Nemsokára visszarakják, meglátod és tényleg elég jó vételnek tűnik, hamar el fogják kapkodni, mint a cukrot. Olcsó, sulinetes, és ahhoz képest tényleg sokat tud.

fordjee

(#406) kovy79


kovy79
őstag

Van valakinek saját tapasztalata Acer Travelmate 512DX notival?
A kérdésem lényege a procicserére vonatkozik. Akárhogy próbáltam guglival, sehogy sem találtam meg, hogy m-PGA2, vagy m-BGA2 a lelke a drágának (mert ugye nem mindegy, hogy cserélhető e).
THX, ha esetleg valaki tud segíteni!

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#407) headhunter válasza parandroid (#403) üzenetére


headhunter
addikt

(#403) peterkeT , (#404) TothMG köszönöm a válaszokat!

120.000 Ft-ot kérne érte a gazdája és garancia nem tudom van-e rajta.

Ismerősöm akarja megvenni és ezt javasoltam helyette: (Igaz majd 2x többe kerül, de 2-3 évig elfogadható gép lenne és új !)

ACER Aspire 3103 WLMI[link]

Az aksiknál lévő adatokról tudtok valamilyen linket adni, hogy mit kell nézni?
(Egyik helyen így adják meg 29W máshol 4000 mAh (Lithium-ion))

Mennyi az álagos üzemidő egy jó notebooknál?

(#408) Tom19


Tom19
tag

Sziasztok!

Van egy Acer Aspire 3003LMI laptopom, a kérdésem nagyon egyszerű: Menne benne a 400Mhz-es Kingmax memória?(400Mhz-en :) ). Most Infineon 512Mb 333Mhz-es van benne, de ezt megvették! És így vennék bele 2 Kingmax 400Mhz 512Mb-osat!

Előre is köszönöm az információkat!

(#409) TothMG válasza headhunter (#407) üzenetére


TothMG
aktív tag

Én a most kaphotó acerek közül vagy a Aspire 5101-est vagy még inkább ezt venném meg:[link]
150 és új, ezért a 120 kicsit sok a használtért.

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#410) parandroid válasza Tom19 (#408) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha az is sima DDR (és nem DDR2), akkor nagy valószínűséggel (szinte biztos, hogy) menne. 100%-ra senki nem fogja tudni megmondani, a mai világban a memóriák és az alaplapok elképesztő aljasságokra képesek. Próbáld bele, amikor megveszed, az a legtisztább.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#411) kovy79 válasza parandroid (#410) üzenetére


kovy79
őstag

Még az alaplap-memória hagyján, de a noti-memória párosítás az igazán sunyi. :F

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#412) liquidmoon


liquidmoon
aktív tag

Hi! Az acer 5101-es notimnál az everest az alaplap/lapkakészletnél kiírja, hogy van benne PCI-EX1 port és üres. Ezmiez? Ide mit lehetne tenni? Bocs, ha hülyeséget kérdeztem most... :D

(#413) parandroid válasza kovy79 (#411) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Bár eddig hálisten sose volt gondom ezzel, igaz mindenféle noname legolcsóbb ramot nem szoktam megvenni. Márkásabb RAm-okra azért általában nem hisztiznek a notik sem, asztaliban viszont már találkoztam olyan Abit lappal, ami az istennek nem ment egy Kingston memóriapárral, de más gépben tökéletesen mentek a memók, meg az a gép is ment másik RAM-okkal.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#414) liquidmoon


liquidmoon
aktív tag

Felteszem itt is, hátha...:
Van egy Acer 5101-es notim amiben 2Ghz-s turion proci van. Everest 2 helyre 2 félét ír: ML-36; MK-36. Na mind1. Az lenne a kérdésem, hogy miért fogyaszt a proci állandóan 1,4V-t? Tök mind1 neki, hogy fullon 2Ghz-n futtatom, vagy csak a 4x-es szorzóval 800Mhz-n. Vagy van vmilyen progi, amivel ezt állítgatni lehet, vagy nem tanácsos belepiszkálni egy notinál a feszültségekbe? És kicsit melegnek találom: ha 2Ghz-n megy, de a proci csak átlagban 20% kihasztnálságú, akkor is felegy 54°C-re a hőmérséklete. Ha fullon, akkor akár 60°C-ig is felkúszik. Ez normális?

(#415) Tom19 válasza parandroid (#410) üzenetére


Tom19
tag

Helló!

Sima DDRI, akkor valószínű működni fog? A proci FSB-je 200Mhz-en megy, ebből gondoltam, hogy a memória is menne annyin. Jah és szerinted a Kingmax Márkásnak számít? Konkrétan ezt néztem ki és itt: [link] Ha tudtok olcsóbb helyet Pesten akkor szóljatok!

Köszönöm, az eddigi infót!

(#416) Szlovi


Szlovi
aktív tag

Hi all!
Egy kis infó/segítség kellene,remélem tudtok segíteni! Acer 2492 nWLMI-ről lenne szó,ezt írja a speckóknál:''Mobil Intel® 940GML Express lapkakészlet integrált 3D grafikával, Intel® Graphics Media Accelerator (GMA) 950-nel, akár 224 MB osztott memória, Microsoft® DirectX® 9.0 támogatása'' most akkor mit is jelent ez,mert nekem egy kicsit zavaros:F? Ennek van PCIe inerfésze amihez (mobil)VGA csatolható?
A válaszokat előre is köszönöm!

üdv: Szlovi

(#417) TothMG válasza Szlovi (#416) üzenetére


TothMG
aktív tag

Ha arra gondolsz, hogy cserélhető-e benne a grafikus kártya akkor szerintem nem, de megmondom őszintén olyan notival már találkoztam amiben cserélhető, de külön még nem láttam árulni sehol noti grafikus kártyát.

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#418) TothMG válasza Tom19 (#415) üzenetére


TothMG
aktív tag

A kingmax ram jó, de ne vegyél rá mérget, hogy 400-ban működni fog, notiban ez sajnon nem így működik.

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#419) Chili7


Chili7
őstag

Honnan szerezhetnék notihoz töltőt? Elsősorban 230-asra gondolok, de szivargyújtós is érdekelne!
Köszi

(#420) parandroid válasza TothMG (#418) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Egyetértek. Kingmaxok általában nem problémásak notiban, viszont a 400-as FSB-t nem hiszem, hogy tudni fogja a RAM. Illetve a RAM tudná, csak a chipset nem fogja hagyni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#421) parandroid válasza Chili7 (#419) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A nagyobb számítástechnikai üzletek kínálatában általában van univerzális notebook töltő, ami többféle feszültséget is képes adni, így be tudod állítani a saját gépedhez is. Viszont mindneképpen érdemes kipróbálni, előtte pedig leellenőrizni, hogy minden adat megegyezik-e. Konkrét típushoz nem tudom, hogy adnak-e utólag töltőt, de egy kérdést megér a hazai forgalmazónál. Elvileg elveszett/lopott/rossz töltőt kell tudniuk pótolni garancián kívül is. Az más kérdés, hogy mennyiért... :U

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#422) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Tudom hülye kérdés,de nemrég vok benne a notebook dolgokban és elég láma vok még :) Szóval,Notebookban lehet a CPU-t bővíteni? Ha lehet akkor Travelmate 2304 NLC mennyit kezel max? Jah és miért van az,hogy BIOS csak 8-16-32MB-ra engedi a videót állítani,miközben elvielg 64-et is tudnia kellene?

(#423) nferi11


nferi11
csendes tag

Sziasztok!!!

A héten vettem egy Trevelmate 4222 -est.
Nagyon meg vagyok vele elégedve, bár van egy problémám amiben remélem tudtok segíteni.
A webkamera drivere nem működik. A windows érzékeli de nem talál hozzá drivert. Az acer honlapjáról letöltöttem hozzá a drivert majd feltelepítettem, de azt írja ki hogy nincs csatlakoztatva.
Remélem tudtok valamilyen megoldást.
Segítségeteket előre is köszönöm.

(#424) orkester válasza Chili7 (#419) üzenetére


orkester
senior tag

Pl. itt:[link] is szerepel az árlistában adapter. De sajnos elég drága.
Vagy [link]

[Szerkesztve]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#425) lacka1111


lacka1111
tag

Sziasztok!
Vettem egy Acer Travermate 2451 NLM notit, és az a kksija csak 1 órát bír!!!!!
Lemerítettem fullra, töltöttem sokáig stb..., de semmit se változott!!!
Nem lehetne, hogy többet bírjon az akksija????

Lacka

(#426) Shadowfax válasza lacka1111 (#425) üzenetére


Shadowfax
addikt

Egy négycellás aksitól ne várj többet... (Főleg úgy, hogy Celeron M proci van a gépben, ami mindig maxon fut.)

(#427) manitu666 válasza nferi11 (#423) üzenetére


manitu666
tag

Hali! Ugyanez a problémám nekem is, nem ismeri fel a kamerát a WIN! Hiába driver hiába semmi... :O Segítsen valaki! Thx

Thx

(#428) parandroid válasza Darth_Revan (#422) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Intel 852GM lapkészletes az említett gép, tehát elvileg minden 400MHz-es rendszerbusszal rendelkező processzort képes fogadni, egészen a 400MHz-es (nem Sonoma alapú) Pentium M-ekig bezárólag. Ha minden igaz, ez azt jelenti, hogy 2GHz-es Dothan magos Pentium M a legnagyobb darab, amit bele lehet pakolni. Bios frissítésre mindenképpen szükség lesz, és még így sem 100%, hogy menni fog. Amivel mindenképpen menni fog, az bármilyen Banias magos Celeron M vagy Pentium M processzor, ezekből viszont tudtommal 1,6-os volt a csúcs.

Hm, most nézem az Intel honlapján, hogy a 852GM hivatalosan csak Celeron M processzorokat támogat. :F A Pentium M támogatását csak 855GM-től felfelé írja. Ezek most vagy nagyon hülyék, vagy nagyon szemetek. :(

Egy próbát mindenesetre megérne a dolog egy, az első bekezdésben említett Banias magos processzorral.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#429) liquidmoon


liquidmoon
aktív tag

:O Szép kis hétfői napon nekiálltam acer 5101-es notim tesztelgetésének. CPU, Wincsi, RAM. Win alatt minden tesztprogi átment, voltak benchmarkok is, azoknál is elég jó eredményt ért el. DE!... Kezembe akadt egy memtest 86 cd:
[link]
(bocs a képminőségért, de most csak a telcsimet használtam)
Szal kb másfélszer ment át rajta, és a fenti kép fogadott. Ezmiez? Vihetem vissza? Használat közben semmi hibáját nem vettem észre... :W

[Szerkesztve]

(#430) Szlovi válasza parandroid (#428) üzenetére


Szlovi
aktív tag

Helló!
Látom vannak itt profik is!Már TóthMG kollegától kaptam egy bizonytalan választ,amitöl továbbra is bizonytalan maradtam.Notebook témában láma vagyok,kíváncsi vagyok a többiek véleményre is... #416-ban leírtakról.

Üdv:Szlovi

(#431) parandroid válasza Szlovi (#430) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A válasz nem.

Egyébként nem vagyok profi. :U

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#432) TothMG válasza Szlovi (#430) üzenetére


TothMG
aktív tag

Szerintem a válasz nem volt bizonytalan a kérdés volt kicsit kétértelmű, de a kontkrét válasz szerintem is nem , és én sem vagyok számítástechnikus csak érdekel.

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#433) lacka1111 válasza Shadowfax (#426) üzenetére


lacka1111
tag

mennyibe kerülhet 1 többcellás akksi a notiba kb. ??

Lacka

(#434) Bernardo20 válasza lacka1111 (#433) üzenetére


Bernardo20
senior tag

típusa válogatja kb 20-50k között lehet kapni akksikat.
nézz szét a www.akkuk.hu-n.

(#435) albgab


albgab
aktív tag

Hali!

Ezekről mi a véleményetek??

Acer TM2461 WLmi, Acer ASP5101AWLmi_XPH

(#436) Darth_Revan válasza parandroid (#428) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Huh köszi :)
Még annyit,hogy hol lehet kapni Pentium M és Celeron M procit? :D Mert ami árlistát eddig néztem (3at) 1ikben sem volt,csak asztali gépbe... :(

(#437) Devid_81 válasza Darth_Revan (#436) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Anno mikor még a kékhalban :) dolgoztam akkor volt nekik 1,5 1,6os centrinójuk,de ez már 2 éve volt.
És még csak akkor kezdett nekik beindulni a notis részleg

amit ráadásul én csináltam meg és miest kész lettem vele érdekes módon 5 embertől megszabadultak,köztük tőlem is,és a főnök nagy haverja lett helyettem...

...

(#438) liquidmoon


liquidmoon
aktív tag

#412; #414; #429 Ezekre vki választ tudna adni? :U

(#439) Devid_81 válasza liquidmoon (#429) üzenetére


Devid_81
nagyúr

figyu,ha eddig nem tapasztaltál hibákat,csunya kék-halált fagyásokat akkor tutira jo a ramod,egy programra ne adj annyit,ha esetleg nézed mással is és ott is hiba van akkor már gyanus.

Tutira földhöz csaptad volna már néhányszor a fagyások miatt a notid ha mem. hibád lenne.

A többire nem tudok választ adni,de ha gondolod megnézem a proci hőt hogy nálam mennyi.
Mivel nézted a proci hőt?

...

(#440) orkester válasza liquidmoon (#429) üzenetére


orkester
senior tag

Megkíméllek 1 hét noti nélkülözéstől, mert nekem is pont ilyen hibám volt/van(mellesleg nem csak a gyári rammal) és én ma reggel kaptam vissza a gépem a cseh központból.
Szóval ez elvileg nem hiba, mert azt írták szervízlapon, hogy ''Hibát megtaláltuk, RAM újrahelyezése, az adott memteszt nem támogatja a készüléket.''
Úgyhogy szerencsére visszakaptam a notim anélkül, hogy fizetnem kellett volna a bevizsgálási költségeket.
Mondjuk én elsődlegesen azért küldtem el, mert játékok telepítése után, 1. indításkor újraindult a gép, de utána többet már nem. Ezután kutattam a hiba miatt, és azt hittem ezt jelzi a Memtest86. De ezek szerint nem.
Na sebaj, az Acer szervízgaranciájával teljesen elégedett vagyok, azon kívül, hogy nehéz volt őket elérni. :)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#441) liquidmoon


liquidmoon
aktív tag

Köszönöm mindkettőtőknek, kicsit megnyugodtam. Everesttel néztem a proci hőmérsékeletét amúgy.

(#442) i4s válasza liquidmoon (#438) üzenetére


i4s
tag

Proci homerseklet:minek nezegetni, megy nem? Ne izgulj nem fog leegni, tulmelegedni, semmi. Csak pelda keppen bar off a tema: MacBookPro proci homerseklete alapon:40-60C kozott van, ha meghajtjak 75-78C kore is mehet. igaz a venti csak ekkor kapcsol be, addig hangja sincs, ellenben a pc alapu gepeknel joval alacsonyabb hofokon is bekapcsol a hutes.
Van software a proci feszultseg allitasahoz, illetve sebesseg allatashoz, nezd meg ennek a topicknak az elso felet, tobbszor is elhangzott mar ez a kerdes. De ha elfogadsz 1 tanacsot, nem piszkalgatod a procifeszultseget 1 notiban. Ez nem asztalai pc ;)

Memoria: probalj meg dvd-t rippelni vagy vmi hasonlot, ha ott nem lesz kek a kepernyo, akkor nincs gaz a memoriaval.

[Szerkesztve]

(#443) cock


cock
tag

Sziasztok!

Gondolom többen vannak itt akik új wint raktak Acer 5101-re a hozzáadott Xp Home helyett. Én is felraktam egy új Xp Pro x64 Editiont. Szuperül megy vele, drivereket hosszas keresés után mindenhez találtam, kivéve a modemhez, de ez most nem lényeges. Végül felpakoltam az acer progijait, ami a honlapon is kint volt. Nem tudom hogy az x64-es win miatt van e de folyton hibákat dob ki, tetü is lesz tőle a gép, és ráadásul nem is működik pl az aksikezelő progi: minden csúszka/gomb ki van szürkülve és nem tudok állítani rajta semmit. Igazából az egyetlen dolog amit használnék belőle az a proci órajel állítás, hogy mikor csak akksival használom a gépet tovább bírja. Minden mást be lehet állítani a Windows-os Power Options-ben de ezt nem. Valaki találkozott hasonló hibával, és sikerült megoldania? Igazából már az is elég lenne ha valaki tud egy másik progit amivel lehet a proci órajelét állítani.
Másik problémám, hogy bár felraktam az összes acer progit, de a gyorsgombokra (pl e-mail, böngésző, Fn + akármi) nem reagál semmit. Tudja valaki milyen progi felelős ezeknek a gomboknak a működéséért, vagy hogy hogyan lehet ezeket működésre bírni?

(#444) liquidmoon válasza cock (#443) üzenetére


liquidmoon
aktív tag

Gyorsabb lett tőle? Nekem a boot folyamat tűnik hosszúnak, bár ez még a home win...

(#445) cickany


cickany
csendes tag

http://puma-parfum.com/votepage.php?Page=2
bal felsö sarok narancssárga szarra katt utána tv ben jelenik rajz utána alatta irod neved emailod és szavazol, lécci
nekem szavazol nyerni akarok köszi :)

tibboh asszem kicsit returned

(#446) cickany


cickany
csendes tag

http://puma-parfum.com/votepage.php?Page=2
bal felsö sarok narancssárga szarra katt utána tv ben jelenik rajz utána alatta irod neved emailod és szavazol, lécci
nekem szavazol nyerni akarok köszi :)

tibboh asszem kicsit returned

(#447) Devid_81 válasza cickany (#446) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Te ez baromi jól mutat a notebookok közt!
Köszönjük a megtisztelő lehetőséget!

...

(#448) i4s válasza Devid_81 (#447) üzenetére


i4s
tag

Es mekkora a proci ebbe a parfumbe, meg cserelhetlo e az elolapja szinesre es kernem a nagyobb vga karit is hozza! :W komolyan most miert nem moderaltak ezt ki innen?

(#449) TothMG válasza cickany (#446) üzenetére


TothMG
aktív tag

OFF OFF OFF OFF OFF OFF UFF

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#450) orkester


orkester
senior tag

Tapasztalat Aspire 5101el kapcsolatban: Az Apacer 1GBos 667es moduljai(esetemben 2*1GB) remekül mennek(dualban) benne. Nincs kompatibilitási probléma.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.