Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) TothMG válasza liquidmoon (#150) üzenetére


TothMG
aktív tag

Hát ahogy nézegetem ez van a legjobb ár érték arányban.
Pénteken jön.

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#152) TothMG válasza orkester (#149) üzenetére


TothMG
aktív tag

Bluetooth nincs benne, de 2-3 ezer huf egy adapter, és azon kívül mindent tud, nekem van egy MSI s270 -esem ami ehhez közel áll tudásba, és azzal is nagyon meg vagyok elégedve.

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#153) TothMG válasza Viktor X (#148) üzenetére


TothMG
aktív tag

Fényes a kijelzője ugye?

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#154) orkester válasza TothMG (#152) üzenetére


orkester
senior tag

Köszi. USB-s BT-m van, csak kábeles sajnos. Így kicsit macerásabb. De nam baj, holnap megyek a notiért, már lefoglaltam. Alig várom! :)

Csak azt sajnálom, hogy olyan drága a garancia meghosszabbítása.:(

[Szerkesztve]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#155) Viktor X válasza orkester (#149) üzenetére


Viktor X
tag

Nem, nincs. De a gombja megvan :))

(#156) Viktor X válasza liquidmoon (#150) üzenetére


Viktor X
tag

Hát a játékot azt nem tudom, de alapszinten biztos elmegy ez-az. Netezésre, filmrzésre, képszerkesztésre teljesen jó. Az aksija olyan 2 órát bír, ha nagyon kíméled akkor 2,5-et. Ennyi pénzért nem hiszem, hogy bárki is tudna jobbat.

(#157) Viktor X válasza TothMG (#153) üzenetére


Viktor X
tag

''Fényes''? Ha a fényerőre gondolsz azzel teljesen meg vagyok elégedve, sőt visszább is vettem kicsit, mert engem zavart.

(#158) orkester válasza Viktor X (#155) üzenetére


orkester
senior tag

Köszi. Azért remélem a kamerának nincs ott a helye a tft felett. :)

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#159) Chili7 válasza TothMG (#153) üzenetére


Chili7
őstag

Crystalbright kijelzővel van. Fényes.

(#160) liquidmoon


liquidmoon
aktív tag

Köszönöm aki válaszolt kérdésemre. De milyen az Acer minőségileg, szervízügyileg? Tényleg egy kategória FS-el? Mert az elég para akkor. Nektek hogy jött be?

(#161) TothMG válasza Chili7 (#159) üzenetére


TothMG
aktív tag

Köszi rosszul fogalmaztam de erre gondoltam.

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#162) liquidmoon


liquidmoon
aktív tag

Még 1. Ebben - [link] - most vettem észre, hogy nincsen s-video(tv out) :W . Lehet kapni vga s-video átalakítót? Ha igen, akkor hol és mennyiért? Vagy hogyan lehet egy ilyet tv-re rákötni?

(#163) Viktor X válasza liquidmoon (#162) üzenetére


Viktor X
tag

Hát igen se com port, se nyomtató port se s-video, csak ( USB, LAN, VGA, MODEM ). De hát valahol visszaüt a költséghatékonyság. Lehet kapni vga s-video átalakítót (~6 éve még lehetett), de hogy most éppen mennyibe kerül azt nem tudom.

(#164) liquidmoon válasza Viktor X (#163) üzenetére


liquidmoon
aktív tag

Kész vagyok már a notivásárlástól... Neked amúgy milyen van?

(#165) Viktor X válasza liquidmoon (#160) üzenetére


Viktor X
tag

Minőségileg szerintem rendben van. A szervízről hallottam olyat is, hogy nem foglalkoznak az emberrel, de ez szerintem egyedi eset lehet. Az azonban engem is érdekelne milyen órabérrel dolgoznak a fiúk, ha mondjk pl ramot akarok bővíteni.

(#166) Viktor X válasza liquidmoon (#164) üzenetére


Viktor X
tag

Nekem ACER Aspire 5101AWLMi van.

MOD:

Én akkor voltam kész mikor ezt megrendeltem és kihozták és másnap volt egy HP NX6325 240.000-ért ATI Xpress 1150, Turion X2 TL52, Bluetoth, IEEE1394, Gigabit lan, Express card, 4,25óra akuról, S-video,... Meg az mégis csak HP. :W De hál istennek gyorsan elfogyott ;]

[Szerkesztve]

(#167) liquidmoon válasza Viktor X (#166) üzenetére


liquidmoon
aktív tag

Összességében milyen szerinted, mennyire vagy megelégedve vele? Egy képen sem láttam hogy milyen a kívülről a borítása: fekete v ezüst? Ha ezüst, akkor nem kopik? Milyen az anyagminősége? Nem túl műanyag?

(#168) Viktor X válasza liquidmoon (#167) üzenetére


Viktor X
tag

Én eddig elégedett vagyok. Teljesen ezüst színű, de ilyen rövid idő alatt még nem volt idelye lekopni. Hát igen nekem ezelőtt egy HP-m volt és az anyagminőséget össze se lehet hasonlítani. Ez olyan ... jól írtad egy kicsit túl műanyag nekem, de nem annyira vészes. Ennyiért nagyon jó vétel.

(#169) TothMG


TothMG
aktív tag

Ha minden jól megy holnap érkezik meg a 5101-es Aspire, bár az az igazság hogy én intéztem, de a haveromnak lesz. Nekem is Acer van egy travelmate 8005-ös, lehet hogy rosszul érzem, de ez volt az Acer legjobb szériája, a mostani Acerek is jók, de nem ugyan az az összeszerelési és anyagminőség, inkább ár érték arányban jók. Bár volt egy Fujitsum is a Lifebook szériából, és azt is nagyon szerettem, bár az volt az első notim.
Hát most ha így összeszámolom volt már pár gép a kezemben hosszabb használati időre.
Véleményeim:
Fujitsu Lifebook 8010 - nagyon strapabíró, de eljár felette az idő az aku 0%-os lett
Clevo E400 -gyönyörű sharp UXGA kijelző jó teljesítmény, de össze vissza repedt így inkább vissza a forgalmazónak még ha buktam is rajta
Acer 8005 -ma is megvan nagy felbontás és egy csomó kimenet köztük DVI-is !!!!iszonyatosan stabil csak a billentyűt 5 csavar tartja a helyén ATI 9700 vga
IBM R50p - nagyon rosz szoftver támogazás UXGA kijelző ami nem rosz de nincs olyan mint a sharp és csak két USB ami kevés egy kollégámé de nagyon közelről ismerem a gépet
MSI S270 kicsi, könnyű 1,9kg jó teljesítmény mindig nálam van az aktatáskában és bőven elfér, szép kijelző és elegáns és tiszta titán ház.
Albacomp Aktiva - a szomszédé, de már sokat szereltem és szét kellet szednem mert megázott az esőben, és fojt belőle a víz miközben bekapcsolták de túlélte, rosz anyagminőség és elég lassu , de a a kijelzője nem rosz
ECS G553 barbone ( saját összeszerelés) - halk, jól szerelhető, könnyű 2,4kg és felső fém borítás, kicsit nőies a feleségemnek raktam össze megmaradt cuccokból, kár hogy ma már nem lehet kapni barbone gépeket, mert sokkal könyebb a garancia ügyintézése és több is a garancia pl egy procira vagy winchesterre 3 év még a ramokra ha jobbat veszel akár több is lehet és nem mondja azt a szervíz hogy meg volt bontva, mert amikor vettem még csak a gépház volt meg.
Ha valakinek ezekhez van valami kérdése várom.


[Szerkesztve]

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#170) Chili7 válasza liquidmoon (#162) üzenetére


Chili7
őstag

vga > scart átalakító! [link]
Megbízhatónak tűnik, de ha van vga > s-video, akkor szóljatok.

(#171) rdi válasza ludus (#140) üzenetére


rdi
veterán

ACER_ASPIRE_3102NLM

ez van most sulinetben. Szerintetek megéri?
Mert én ilyen típust nem is találtam...

Fej! Tor! Potroh!

(#172) Chili7 válasza rdi (#171) üzenetére


Chili7
őstag

Német oldalon, tájékoztató jelleggel:
[link]
az NLM d900t tájékoztatója alapján: nincs op.rendszer, 4:3-as 15'-os kijelző, és nincs benne wlan.

(#173) gabor88 válasza Chili7 (#170) üzenetére


gabor88
tag

Nemtom, én tescoban vettem svideo-scart kábelt (kb 500ft), amivel feketefehér volt a kép. Már majdnem kétségbe estem, amikor egyszerűen a 3-as és 4-es ''lábát'' [link]az svideo kábelnek rövidrezártam egy alufóliadarabbal, csak úgy, isteni sugallatra :D és színes lett. Ez nem buherált megoldás naon, az az aludarabka sehogyse esne ki magától, elég profi lett :D

[Szerkesztve]

(#174) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Látom fogy az 5101AWLMi rendesen!!!

Nekem bevált ha valakit érdekel infó akkor privát.....

:)) :Y :C

...

(#175) liquidmoon válasza Devid_81 (#174) üzenetére


liquidmoon
aktív tag

Mennyire fényes a kijelzője? Nem csak a fejedet látod benne nappal?

(#176) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Emberek!
Amcsi lapon láttam usb-s tunereket amin volt s-video kimenet?!
Nálunk van ilyen?
Mert akkor megvan oldva a dolog....igaz kissé költségesen....

...

(#177) Devid_81 válasza liquidmoon (#175) üzenetére


Devid_81
nagyúr

annyira hogy nem teszik a szemnek amikor a kijelő fll fényerővel megy.
szabályosan zavaró,,nekem is max a feléig van feltolva a fényerő.
amugy tükröződik rendesen,de látszik aminek látszani kell,jah és a rálátási szög is egészen jó.

...

(#178) liquidmoon


liquidmoon
aktív tag

Bár ha van 1 vga-dvi átalakítóm, akkor azt a legtöbb lcdtv-hez lehet csalakoztatni,nem? Majd eccer veszek ;] - mármint lcdtv-t...

(#179) Chili7 válasza gabor88 (#173) üzenetére


Chili7
őstag

Nekünk nincs s-video kimenetünk!
Nem s-video scart, hanem vga svideo átalakító kell!
...már akinek, hiszen a vga scart is jó megoldás.

Liquidmoon! melyik is az a vga-dvi?

[Szerkesztve]

(#180) liquidmoon válasza Chili7 (#179) üzenetére


liquidmoon
aktív tag

A vga-t alakítja dvi-re. Ennyi :)) Ilyen: [link]

[Szerkesztve]

(#181) Chili7 válasza liquidmoon (#175) üzenetére


Chili7
őstag

Hát őszintén szólva nyári erős nappali fénynél az ablakkal háttal ülve egy szót sem lehet látni.
Ha felveszed maxra, akkor meg a fehér részek már bántják a szemet.
De némi helyezkedéssel azért megoldható 1/2 fényerőnél, vagy függönnyel. :)

(#182) liquidmoon válasza Chili7 (#181) üzenetére


liquidmoon
aktív tag

És a szabadban? De este gondolom iszonyat szép...

(#183) rooster_hun


rooster_hun
csendes tag

http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=40728 :Y

(#184) Devid_81 válasza rooster_hun (#183) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Apróban próbáltad már?? :W

...

(#185) orkester


orkester
senior tag

1 napja ''nyúzom'' én is az 5101est. :) Semmi gondom nincs vele, leszámítva 1db állandóan kék pixelt közép tájt. Na sebaj, úgyis kerülnek rá szöszök, amit úgysem törölgetek le állandóan.
Pozitívan csalódtam, hogy bár nem játékra vettem, de azért a Fifa World Cup 2006 normálisan fut rajta. A Heroes V, már azért igen szaggat...bár lehet segít rajta a memóriabővítés, amit amúgy is tervezek.
A kijelző nagyon szép.:))
Halkan és viszonylag gyorsan dolgozik, mégsem melegszik fel túlságosan.
Én meg vagyok vele elégedve.

A többieknek is Hyundai ram van benne? Nem nagyon találtam ilyet, hol tudnék venni mellé...

[Szerkesztve]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#186) Devid_81 válasza orkester (#185) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Igen sajnos hynx ramocska van benne,és 533as legalább 677 lenne :(
A pixelhibával nem küldöd vissza?

...

(#187) rooster_hun válasza orkester (#154) üzenetére


rooster_hun
csendes tag

Ha gondolod, nekem van egy fölösleges plusz egy évem: SV.WNBAF.EE6, nettó 10.000 Ft -ért elviheted. Tévedésből vettük, rajtunk ragadt.

(#188) orkester válasza Devid_81 (#186) üzenetére


orkester
senior tag

Nem vihetem vissza, mert 1 pixelhiba még nem jelent hibát az Acer pixelgaranciája szerint. Ha lenne mellette még 1 akkor már szó nélkül cserélik.

rooster_hun: Írtam privátban.

[Szerkesztve]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#189) Devid_81 válasza orkester (#188) üzenetére


Devid_81
nagyúr

és 72 órán belül sem müxik egy ilyan jellegű csere-bere?

....végső esetben én megoldanám a plussz pixel hibát..... :DDD

...

(#190) orkester válasza Devid_81 (#189) üzenetére


orkester
senior tag

Nem, mert ez nem meríti ki a hiba fogalmát.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#191) rooster_hun válasza orkester (#190) üzenetére


rooster_hun
csendes tag

Sztem a Fogyasztóvédelmi Törvény szerint visszaviheted bármilyen oknál fogva (nem kell, hogy hibás legyen, elég, ha nem tetszik a színe), legrosszabb esetben le kell vásárolnod az eszköz értékét.

(#192) Chili7 válasza liquidmoon (#182) üzenetére


Chili7
őstag

szabadban nem próbáltam, de a hagyományossal sem egy leányálom.
Amúgy tűéles! Nem csak este. :)

(#193) orkester válasza rooster_hun (#191) üzenetére


orkester
senior tag

Sajnos ez már csak a tényleges műszaki hibára vonatkozik. Ez a 3 nap csak arra jó, hogy nem kell kivárnod a normál szervízt, hanem rögtön csere, ha hibás.

[Szerkesztve]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#194) Mado


Mado
csendes tag

Sziasztok!

Most készülök notit venni és kíváncsi lennék véleményetekre, interntezésre és kevés irodai munkára, használnám. Játék az semmi!!!
Min. 1,5 proci, 512 RAM, 60Gb HDD, DVD író, 15,4 kijelzőre lenne szükségem.
Több márka is szóba jöhet, pl: ACER2413 is.
Általában, mi a véleményetek erről a márkáról, ebben az alacsonyabb teljesítmény kategóriában.

Köszi!

(#195) Devid_81 válasza Mado (#194) üzenetére


Devid_81
nagyúr

max ár?

...

(#196) rooster_hun válasza Mado (#194) üzenetére


rooster_hun
csendes tag

Perceken belül tele lesznek a retail áruházak ilyesmi konfigokkal: ACER TravelMate 2492WLMi 15.4'' TFT LCD WXGA / Celeron M420 (1.6GHz) / 64MB VRAM shared / 512 (1*512MB DDR2 / 120GB / DVD-Supermulti / 802.11g / 6 cell battery / 0.3MP Orbicam / 5in1 card reader / DASP / Windows XP Home

A TM2413 már jó négy-öt hónapja kifutott. Vagy használtan akarod megvenni?

(#197) Pazo válasza liquidmoon (#182) üzenetére


Pazo
tag

elég zavaró tud lenni néha, hogy magadat is látod a képernyőn, de teljes mértékben egyetértek a többiekkel, hogy nagyon szép a kép. amikor úgy rendesen süt a nap, akkor nem is tudom besötétítés nélkül használni, mert nem nagyon lehet látni mi van a képernyőn. kinn a szabadban ugyanez a helyzet, ott ha megtalálod azt a helyzetet, ahol a legkevesebb a tükröződés, akkor lehet használni (de napszemüveg használata így is javallott :) ). a rálátás minden oldalról és majdnem minden szögből tökéletes, vertikálisan kicsit torzulnak a színek. este zavaró, hogy ennyire erős a fehér rajta, de mivel amúgysem látnék semmit az íróasztalon lámpa nélkül azt felkapcsolva már nagyon jó. a 15,4-es méret pedig valami fergetegesen jó. olyan érzésem van, mint ha egy 17-es monitor előtt ülnék. sőt!

[Szerkesztve]

I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

(#198) ludus válasza rooster_hun (#187) üzenetére


ludus
aktív tag

Két éves nincs véletlenül fölöslegbe ;)

(#199) rooster_hun válasza ludus (#198) üzenetére


rooster_hun
csendes tag

Nincsen. Tényleg csak úgy megmaradt, semmi huncutság.

(#200) ludus válasza rooster_hun (#199) üzenetére


ludus
aktív tag

Ok. Egyébként komolyan kérdeztem mert gondolkodom garikiterjesztésen... Egyébként mennyi mostanság az 1 év meg a két év? (az acer.hu-n nem megy a link ahol árak vannak, remélem nem áremelés miatt :Y )

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.